Kerstflora richt zich op vakman en liefhebber Een dierenweitje hoort in Oosthout Sporthal Noordwijk in gebruik genomen JOUR NAAL Wassenaarse bejaarden tegen mini- containers .EIDEN OMGEVING £etdóc6ooimit DINSDAG 22 DECEMBER 1987 PAGINA 12 'arketpolitie in de fout EN HAAG De parketpolitie in en Haag handelt in strijd met de wet- >or mensen die een straf moeten uit- tten een formulier te laten onderte- ;nen waarin zij afstand doen van >ger beroep. Hoewel er dus nog geen ïfinitief vonnis is, worden mensen larna ten onrechte opgesloten. Dat ijkt uit een onderzoek dat de Natio- ue Ombudsman mr. drs. M. Oosting ïeft ingesteld na een klacht van een ^genaar die in een huis van bewa- mg werd opgesloten omdat hij een tar boetes niet wilde betalen. Vol- ?;ns de Ombudsman schiet het minis erie van justitie tekort in de controle -) de hechtenis. „Er zijn signalen dat X op meer plaatsen in Nederland ge- ^urt", aldus een woordvoerder. Samenvoeging onderwijsbegeleiding van de baan LISSE De onderwijsbegeleidingsdiensten van Leiden en de Duin- en Bollenstreek worden niet samengevoegd. De minister van onderwijs heeft dit onlangs besloten naar aanleiding van be zwaarschriften tegen de voorgenomen samenvoeging. Zowel de onderwijsbegeleidingsdienst Duin en Bollenstreek als het Sa menwerkingsorgaan Duin- en Bollenstreek had geprotesteerd tegen de ministeriële herindelingsplannen. Secretaris van de Stichting Onderwijsbegeleidingsdienst Duin en Bollenstreek W. Maris is tevreden over deze beslissing. „Sa menvoeging met Leiden zou betekenen dat er weinig rekening meer wordt gehouden met individuele wensen uit de deelne mende gemeenten. Ik ben blij dat we zelfstandig kunnen door gaan". De onderwijsbegeleidingsdienst heeft inmiddels ook een nieuwe directeur benoemd. De 41-jarige A.A. Verstraeten uit Breda is per 1 maart benoemd tot directeur. Verstraeten heeft gewerkt als onderwijzer, schoolbegeleider, teamcoördinator en adjunct- directeur schoolbegeleidingsdienst Breda. Tasjesroof in De Ridderhof ALPHEN AAN DEN RIJN Twee meisjes hebben gister middag rond half drie in de par keergarage onder winkelcentrum De Ridderhof van een 66-jarige vrouw de tas af gepakt. Later werd de tas te ruggevonden aan de Chopinsingel. Een portemonnee met 300 gulden was verdwenen. Eerder dicht door feestdagen WASSENAAR In verband met de komen de feestdagen zijn de gemeentelijke instellin gen in Wassenaar don derdag 24 december en donderdag 31 december vanaf 15.00 uur geslo ten. Het Gemeentelijk Energie- en Waterbe drijf sluit 24 december zijn deuren om 14.00 uur en op 31 december om 15.00 uur. Het sto ringsnummer van het GEW blijft wel 24 uur bereikbaar (01751- 20202). Concerten voor amateurs LISSE Amateurmusici kun nen zich aanmelden voor de concerten die in het begin van 1988 plaatsvinden in Artopa, Gevelingstraat 50 in Lisse. Hiervoor zijn audities op 6 fe bruari. 5 maart en 2 April. Aanvang vijf uur. Iedereen die geen beroepsopleiding op het gebied van muziek heeft ge volgd, maar goed kan musice ren is welkom. De concerten vinden plaats op 27 februari, 26 maart en 23 april. Aanmel den kan via formulieren die op maandag en donderdag tus sen half elf en half drie te ha len zijn bij Artopa. Inbraken in Oegstgeest OEGSTGEEST Inbrekers zijn de laatste dagen actief ge weest in Oegstgeest. Bij een woning aan de Prins Bernard- laan werd met grof geweld een raam in een zijmuur van het huis opengebroken. Daar bij brak zelfs een dievenklauw af. De dieven maakten zich meester van een antieke klok. Ook werd ingebroken in café de Gouden Lantaarn aan de Dorpsstraat. De dief plakte een ruit af met tape en kon deze vervolgens geruisloos in slaan. Binnen haalde hij het muntgeld uit een fruitauto maat. Een poging om in te bre ken bij het biljartcentrum in de Voscuyl mislukte. Basketbaltoernooi voor scholieren NOORDWIJK Leerlingen van de Noordwijkse basisscholen komen morgen in actie op het traditionele scholierenbas- ketbaltoernooi. Plaats van handeling is de Northgo sporthal aan de Duinwetering. De meisjes spelen van negen uur tot half één, gevolgd door de prijsuitreiking. De jongens spelen van één uur tot half vijf. Publiek is welkom en de toegang is gratis. Illegale zender ALPHEN AAN DEN RIJN De Al- phense politie heeft gisteren een onbe mande illegale zender aangetroffen in een liftkamer van een flat aan de Vliestroom. Alle apparatuur is in beslag genomen. 1JNSBURG De hallen in Bloemenveiling Flora Rijnsburg vormen van- vandaag het decor van bekende bloementen- onstelling Kerstflora, eze tentoonstelling, die t en met zondag 27 de- •mber duurt, is zowel be emd voor de vakman als ;or het grote publiek, anochtend is de tentoon- elling door KLM-top- 'an mr. J.F.A. de Soet tij- )ns een bijeenkomst in ?t Leidse Holiday Inn .■opend. "5 Kerstflora laat een grote rscheidenheid aan bloeiende 'lgewassen zien. Voor een Jel gaat het daarbij om ge- assen die normaal rond ersttijd nergens te zien zijn. ëze gewassen zijn speciaal K»r de tentoostelling in bloei 'bracht. Overigens kan de tentoonstel ling Kerstflora niet meer dan een indruk geven van de ver scheidenheid die vandaag de dag aan bolgewassen bestaat. Volgens J. Veldhuyzen van Zanten, voorzitter van de or ganiserende Koninklijke Alge mene Vereniging voor Bloem bollencultuur (KAVB), wordt hooguit „het topje van de ijs berg" getoond. Veldhuyzen van Zanten zei dit gisteroch tend tijdens een persbijeen komst op veiling Flora. Het is voor het eerst dat Kerst flora in Rijnsburg wordt geor ganiseerd. Vele jaren achter een werd de tentoonsteiiing in Hillegom gehouden. In 1986 en 1987 was de Amsterdamse RAI het decor voor de tentoonstel ling. Daar trok Kerstflora rond de 30.000 bezoekers per aflevering. Toch vond de organisatie deze bezoekersaantallen, mede gelet op de grootte van de accom modatie, tegenvallen. Vandaar dat dit jaar is gekozen voor een wat kleiner onderkomen in het Rijnsburgse veilingge bouw. De tentoonstelling zal nu een oppervlakte van 2500 vierkante meter beslaan. Ten opzichte van vorig jaar is dit een halvering. Volgens de Amsterdamse tui- narchitekt Van Wieringen, die voor het derde achtereenvol gende jaar Kerstflora heeft ontworpen, heeft het enige moeite gekost om een voor alle deelnemers aanvaardbaar ont werp te maken. „Iedereen wil zo goed mogelijk tot zijn recht komen", aldus Van Wieringen gisterochtend. Liever had hij de hal waar de tentoonstelling Zomerflora jaarlijks wordt ge houden tot zijn beschikking gehad. „Maar dat is deze tijd van Kerstdrukte niet moge lijk", zo liet Van Wieringen weten. De tentoonstelling is nu wat compacter dan in beide voorgaande jaren opgezet. Ir. J. van Doesburg, in het da gelijks leven onder meer voor zitter van het Bloemenbureau Holland en de Vereniging van Nederlandse bloemenveilingen (VBN) liet tijdens de perscon ferentie weten Bloemenveiling Flora een prima plek te vin den voor het houden van een dergelijke tentoonstelling. Veiling Flora is tenslotte een beetje het Mekka van de bol- bloemen", aldus Van Does burg, daarmee doelend op het forse aandeel dat de Rijns burgse veiling heeft in de tota le veilomzet van bolboemen in Nederland. Van Doesburg liet weten de toekomst van de bolbloemen niet somber in te zien. Het aandeel van bolbloemen in het totale snijbloemenpakket be draagt 20 a 25 procent. Een groot gedeelte van deze bol bloemen is bestemd voor de export. Wel moet volgens Van Doesburg blijvend aandacht aan promotie en aan de kwali teit van bolbloemen worden geschonken. Kerstflora is in eerste instantie een vaktentoonstelling. Kwe kers kunnen zich tijdens deze tentoonstelling uitgebreid la ten informeren. Vanavond zal de tentoonstelling speciaal voor hen geopend zijn. Maar de organiserende vereniging wil met Kerstflora ook het grote publiek trekken. Tot en met zondag 27 december is de tentoonstelling voor belang stellenden geopend van 9.00 uur tot 17.00 uur. Wie morgen en overmorgen vroeg komt kan ook de veiling nog in be drijf zien. De toegangsprijs voor de ten toonstelling bedraagt voor vol wasenen 6 gulden. Kinderen tot 14 jaar, 65-plussers en CJP- houders betalen 4 gulden. Groepen van 20 personen en meer hebben recht op een kor ting van 20 procent op de toe- gangprijs voor volwassenen. jpillen van de voetbalvereniging Noordwijk namen gisteren de sporthal in gebruik. Ze droegen ballen met letters die het woord roficiat vormden. FOTO: HENK VAN DEN ENDE en het bemannen van de kan tine baart nog wel enige zor gen. De voorzitter moet be kennen dat het een onmogelij ke zaak wordt voor Noordwijk om alles in eigen hand te hou den. „Met Fluks en MSV zijn we al overeengekomen dat zij 's avonds na de training weer terug gaan naar hun eigen kantine. Met andere vereni gingen zal worden bekeken of ze zelfstandig de kantine kun nen en willen runnen op uren dat wij er niet zijn. Dat kan voor hen ook financieel voor deel opleveren. Ik vind dat we dat vertrouwen aan anderen moeten geven zolang niet be wezen is dat zoiets niet goed OORDWIJK Met de nodi- trots en feestelijk vertoon ;eft de voetbalvereniging oordwijk gisteren de nieuwe »orthal op het sportpark aan Duinwetering in gebruik mornen. Niet alleen de voet- ilclub zelf is blij met de nieu- e hal, maar ook de gemeente oordwijk, die in totaal 3 ton eeft bijgedragen in de bouw- jstén. De totale bouwkosten in de nieuwe sportaccommo- itie bedragen ongeveer 8,5 n. Dat is ruim een ton meer in was begroot. Volgens )orzitter van Noordwijk, L. orbee, zijn die meerkosten jortgevloeid uit de keuze van jtere materialen, waaronder m bijzonder fraaie en voor le sporten geschikte blauwe •ortvloer. Ook aan isolatie is eer aandacht besteed. e nieuwe sporthal wordt ge en als een welkome aanvul- ïg op de bestaande sport- >orzieningen in Noordwijk. e Northgolïal kon al geruime d de grotere vraag van vere gingen om meer uren niet eer aan. Een aantal vereni ngen kan nu in de nieuwe ïl terecht, onder meer korf- ilvereniging Fluks, MSV vol- ybal, Badminton Club Bios i de Noordwijkse Hockey- Lib. De eerste plannen voor het bouwen van een eigen over dekte sportaccommodatie date ren volgens voorzitter Korbee van ruim twee jaar geleden. De KNVB en de NSF introdu ceerden het „honderd hallen plan". Doel was amateurclubs die over wat eigen financiële middelen beschikten te stimu leren een eigen sporthal te bouwen onder het motto: „Wie de jeugd heeft heeft de toe komst. De tijd van trainen in weer en wind, in modder en andere narigheid ligt voorgoed achter ons". Het was volgens Korbee toen al algemeen bekend dat de ge meente Noordwijk graag over een tweede sporthal zou be schikken, maar daar de beno digde twee miljoen gulden niet voor had. Een en ander werd door Noordwijk gecombineerd en* een plan om een eigen sporthal te bouwen met de no dige gemeentelijke ondersteu ning werd gelanceerd. „Zonder financiële ondersteu ning zou geen enkele vereni ging dit hebben kunnen bou wen", zegt Korbee zeer beslist. Die ondersteuning kwam niet zonder slag of stoot tot stand. „Kijk", legt Korbee uit, „in het allereerste plaatje zou de ge meente niet alleen een eenma lige donatie van een ton doen, maar ook 42 weken van veer tig uur overnemen, tegen een normale huurprijs zoals die in de Northgohal geldt. Daar naast zou men garant staar voor de niet verhuurde uren". Bii de gemeente sloeg mer echter aan het rekenen en de conclusie was dat twaalf we ken, in verband met clubs die in het voorjaar al weer buiter gaan trainen, niet te verhuren zouden zijn. Dat vonden de ge meentelijke rekenmeesters een te groot risico. De garantstel ling werd afgekocht met twee ton en in plaats van het afne men van tweeënveertig weken maal veertig uur, heeft de ge meente over die uren alleen nog het gebruiksrecht. Zowel de voetbalvereniging als de gemeente zijn content met deze constructie. Dat twee sporthallen zo dicht bij elkaar wel eens problemen zou kunnen opleveren wijst Korbee resoluut van de hand. Van enige vorm van concur rentie zal volgens hem zeker geen sprake zijn. „Het verhu ren van de beschikbare uren is in handen van het bureau sportzaken en dat zal voorlo pig ook wel zo blijven". Voor een goede gang van zaken in de nieuwe hal zorgt de sport halcommissie die door de ver eniging in het leven is geroe pen. Het beheren van de hal Ër zijn volgens de voorzitter al een groot aantal, uren vooral in de weekends en 's avonds ver huurd. Voor de uren overdag is nog geen goede invulling ge vonden. Bang dat die uren niet rendabel te maken zijn is hij echter niet. „Zoiets moet ge- woon groeien. Ik denk dat mensen hier overdag best wil len komen tennissen of jazz- dansen of iets dergelijks". Bang dat de hal op den duur wel eens een financieel blok aan het voetbalbeen zou kun nen worden is hij dan ook geenszins. De afmetingen van de sporthal Noordwijk zijn 44 bij 24 meter bij een hoogte van 7 meter. De tribune biedt plaats aan 350 mensen. Omdat de hal aan be staande ruimtes werd vastge- bouwd hoefden slechts drie kleedruimtes worden ge bouwd. Ook met invalide spor ters is met de bouw rekening gehouden. Er is een grote kan tine en een ruim jeugdhonk, voorzien van een extra kleine re bar. WASSENAAR De voor zitter van de bewonerscom missie van de Ridderhof M. van Broekhuizen vocht gis teravond in de Wassenaarse gemeenteraad het besluit aan om alle huishoudens een mini-container te laten aan schaffen. Daarvoor wordt een hogere reinigingsbelas ting in rekening gebracht. Op dit moment betalen de bewoners van verzorgings huizen en appartementen voor bejaarden 6 gulden per maand. Vanaf de invoering van de minicontainers zal dat bedrag eerst naar 12,50 per maand en later naar achttien gulden per maand worden opgetrokken. „Een onaanvaardbareverhoging van onze vaste lasten", aldus Van Broekhuizen. De raad bleef echter van mening dat de reinigingsheffing kosten dekkend dient te zijn en deze verhoging van het reini gingstarief doorgang moest vinden. Wethouder C. Bar- ning wilde wel de bewoners van de Ridderhof en soortge lijke complexen waar -oude ren wonen een mindering in de nota geven van tien gul den per jaar, omdat er slechts één nota en niet 74 afzonder lijke nota's verstuurd hoeven te worden. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Met de sloop van de witte boerderij Nieuw kerkzicht verdwijnt ook het zogenaam de geitenweitje. Iets dat de bewoners van de wijk Oost hout de gemeenteraad van Voorhout niet in dank afne men. Veel bewoners, vooral de gezinnen met kleine kin deren, zijn boos. „Je kunt mij niet wijsmaken dat de raad dit goed overdacht heeft. In een jonge wijk met zoveel kleine kinderen hoort een terrein met dieren. Huizing geeft ons die kans en de ge meente moet de rest doen. De mogelijkheden zijn er, ik snap dat niet hoor aldus een verbolgen jonge vader. Met Huizing bedoelt de spre ker Flip Huizing, een Voor- houter die in 1979 in de boer derij kwam te wonen als tij delijk onderkomen. Van de vorige bewoner nam Huizing enkele dieren over waaron der geiten, schapen, kippen en konijnen. Flip Huizing verhuisde later naar een wo ning in de wijk Oosthout. Hij bleef vlak bij de boerderij en kreeg van eigenaar Noor lan der toestemming zijn dieren toch op het stukje grond, dat bij de boerderij hoort, te laten lopen. De dieren zijn de grote liefhebberij van Flip Huizing en hij betaalt het onderhoud van de beeten uit eigen zak. In zijn vrije tijd is Flip altijd bij de dieren te vinden. Door de jaren heen is de „kinderboerderij", want zo wordt het al genoemd, een trekpleister geworden voor de kinderen van de wijk Oosthout. De oude boerderij met de vredig grazende die ren en de bijbehorende klei ne boomgaard is een fraai ta fereeltje. Huizing weet dat er mensen zijn die mede om de Bijdrage: Wil Goslinga-v.d. Kroft kinderboerderij en dit lande lijk middelpunt van de wijk, Voorhout als domicilie heb ben gekozen. Tal van kinde ren komen dagelijks langs en hebben inmiddels namen verzonnen voor de dieren. Sloop ■Alles leek goed te gaan tot de dag waarop de inwoners van de wijk vernamen dat met de sloop van de oude boerderij ook wellicht de kinderboer derij zou verdwijnen. Ieder een was in rep en roer en wilde actie ondernemen. In die tijd werd in Oosthout een enquête gehouden voor de invulling van het terrein wat eigenlijk bestemd was ge weest voor volkstuinen. Om dat de grond daar niet ge schikt voor bleek te zijn wer den er meer volkstuinen ge oreerd bij het bestaande volkstuincomplex Elsgeest in de nabijheid van de wijk. De bewoners van Oosthout mochten kiezen uit onder an dere een trapveldje, een bas- ketveld, en een vijver. Een kinderboerderij scoorde iede re keer het hoogst. Door de wijkvereniging Oosthout werd deze uitslag aan de ge meente voorgelegd. Daarbij stelde Flip Huizing voor de dieren naar dat terrein te la ten verhuizen mits de ge meente Voorhout zou zorgen voor een hek en een nacht verblijf voor de dieren. Hui zing wilde dan ook de zorg de dieren op zich blij ven nemen. De Voorhoutse raad wees het plan af omdat aan dit project te hoge kosten verbonden waren. „Ik hoop echt dat de gemeente dit besluit zal hero verwegen, want ook de ge loofwaardigheid van de wijk vereniging is hiermee aange tast", vindt Huizing. „De be woners hebben duidelijk la ten merken wat ze willen. Al zou ik uit praktisch oogpunt liever zien dat de dieren op de huidige plek bleven. Waar ze nu lopen is voor mij veel dichter bij huis en bovendien is dit plekje veel mooier dan het terrein van de volkstui nen. Daar is het gewoon kaal". Angst De omwonenden van de boerderij hebben indertijd al een brief naar de gemeente geschreven waarin zij hun angst uitspraken over het verdwijnen van de boerderij. „Het fraaie uitzicht van deze mensen verdwijnt", zegt Hui zing. „Daar zijn ze niet blij mee. Maar de sloop gaat door. Daarover heeft de raad in middels beslist. De boerderij verkeert in dusdanig slechte staat dat slopen absoluut no dig is om ongelukken te voorkomen". Wat er met de dieren gaat gebeuren is nog niet bekend. „Mocht er niets positiefs uitkomenzegt Huizing, „dan heb ik toch in ieder geval het gevoel, iets bijgedragen te hebben aan het plezier van de bewoners en kinderen van de wijk in de afgelopen jaren". Kerst (1) Rokazano en de Harpe Da vids werken mee aan een kerstsamenzang in de Sint Josefkerk in Noordwijker- hout op woensdagavond. Aanvang 19.30 uur. Kerst (2) Het strijkersensemble van het Symfonieorkest Bollen streek en het Fiorettikoor werken mee aan een kerst concert in de H.H. Engels- bewaarderskerk aan de Heereweg in Lisse. Het programma bestaat'uit een aantal Middeleeuwse liede ren. Eigentijds werk als christmascarrols en de Hir- tencantate van Ignaz Holz- bauer wordt uitgevoerd. Aanvang 20.00 uur. Kerst (3) De Handbelgroep van mu ziekschool Hoekse Waard, het mannenkoor De Noord- zeezangers en carillon- en orgelspeler Gerard de Waardts werken mee aan een kerstconcert in Sassen- heim. Dit vindt plaatss op donderdagavond in de Dorpskerk. Aanvang 19.00 uur. Tijdens het concert is er ook samenzang. De toegang is vrij. Kerst (4) Henk Binnendijk spreekt tijdens de kerstnachtdienst in de veiling Flora in Rijnsburg over 'wat vindt u van het kerstkind?'. Deze speciale dienst, georgani seerd door de commissie bijzondere diensten van de gereformeerde en hervorm de kerken in Rijnsburg, vindt plaats op 24 decem ber. Aanvang 22.30 uur. Toegang is vrij. Muzikale medewerking wordt ver leend door het Rijnstreek- koor onder leiding van Pe ter Kavelaar uit Katwijk en het Leids Politiemuziekge- zelschap. Kerststukjes (1) Kinderen van 6 tot 12 jaar kunnen op woensdag kerst stukjes komen maken bij Jaap Kooy, Heereweg in Lisse. Het genodigde mate riaal wordt door het tuin centrum gratis ter beschik king gesteld. Om tien uur start de eerste knutselron- de. Kerststukjes (2) K&O Leiderdorp organi seert woensdag eveneens een bijeenkomst waarop kerststukjes kunnen worden gemaakt. Dat ge beurt vanaf 20.00 uur in het K&O-gebouw aan de Splin terlaan 91 in Leiderdorp. Kosten 17,50inclusief ma teriaal. Opgeven bij K&O, tel. 071-411732. Schilderijen Werk van de Nederlandse landschapschilders als P. Motz, J. Mooyman en J. van Dijk is tot en met 31 ja nuari te zien in Lisse. Kunsthandel Het Gracht huisje aan de Kanaalstraat- promenade 39 houdt een winterexpositie die afgelo pen zaterdag van start is ge gaan. Er zijn schilderstuk ken te zien van hedendaag se Nederlandse kunste naars. Landschappen, zee gezichten en dieren vormen de belangrijkste onderwer pen op de expositie. Voetbalinstuif De voetbalvereniging Tey- lingen houdt voor de jeugd van zes tot negen jaar een voetbalinstuif in de Sport hal Wasbeek in Sassen- heim op woensdagmiddag. Aanvang 13.00 uur. Door de jeugdcommissie is een pro gramma samengesteld. Bal spelletjes, zaalwedstrijden, doelschieten en trainingen worden verzorgd. Deelna me is gratis. De instuif duurt tot vier uur.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 12