Bonden zetten actiecomité op Wilskrachtige kinderen jn mooi om te zien )IO/TELEVISIE EetdaeQoivuwt VRIJDAG 18DECEMBER 1987PAGINA 17 - van de voorpag.) 5UM/DEN HAAG - nroepbonden zijn mo il bezig een actiecomité zetten, die de werkon- Icingen evt. staking van lingen in de komende zal regelen, als minister nan bij ziin standpunt et NOB BV niet finan- ■fgemoet te komen. een ledenvergadering vond van de omroep- i (dienstenbond FNV en Jnie BLHP en de Kun- id FNV) werd unaniem )rstel tot blijvende actie omen. een woordvoerder FNV kunnen de acties n van prikacties tot een ie werkstaking. De eer- e is echter wegens for- mele procedures, een aanzeg gingstermijn van 48 uur, niet voor het weekeinde te ver wachten. Op de ledenvergade ring waren naar schatting 150 werknemers aanwezig. Volgens de FNV-woordvoer- der heeft een gesprek dat twee bestuurders van de diensten bonden FNV en CNV gister middag met minister Brink man gevoerd hebben, niets concreets opgeleverd. Welis waar heeft ae bewindsman be grip getoond voor de positie van. het NOB en gezegd dat er met hem te praten valt als mocht blijken dat het NOB na drie jaar nog in de financiële problemen zou verkeren, maar een daadwerkelijke toezegging bleeft uit, aldus de woordvoer der. De minister was toen evenwel nog in afwachting van de Kamervergadering. In de Tweede Kamer werden gisteravond een aantal moties aangenomen, waarvan twee betrekking hadden op het NOB. Een meerderheid van de kamer, met als belangrijkste tegenstemmer het CDA, sprak zich uit voor een vereffening van de oude schulden van het facilitair bedrijf (uit de alge mene reserve). Minister Brinkman heeft zich voorals nog op het standpunt gesteld dat deze schulden, zo die er zijn, door het NOB zelf moeten worden overgenomen. Ook een tweede motie, waarin de minister werd opgeroepen een commissie van goede diensten in het leven te roepen om de openingsbalans van het NOB nog eens door te nemen, be haalde een meerderheid met wederom het CDA als belang rijkste tegenstemmer. De overige moties die in de Tweede Kamer in stemming kwamen hadden betrekking op het Mediabesluit, de uit werking van de algemene maatregelen van bestuur waar in de Mediawet naar wordt verwezen. Van de vijf moties die hierover waren ingediend werden vier met ruime meer derheid aangenomen. Het ging hier om de financiering van het zogenoemde editiestelsel voor regionale omroepen (waarbij de minister wordt ge vraagd de kosten van extra studio's en personeelskosten op zich te nemen), ruimere moge lijkheden voor sponsoring van lokale omroepen, een verrui ming van de mogelijkheid voor omroepbladen om infor matie over andere omroepen te brengen en een tussentijdse evaluatie van de reclameregels die de minister wil hanteren. Een vijfde motie van D'66 over een extra subsidie aan de organisatie voor lokale omroe pen (OLON) werd door de partij aangehouden. Minister Brinkman heeft gis teravond na de uitslag van de stemmingen over de diverse moties aan de Kamer geen antwoord meer gegeven. ERSUM In het VPRO-programma erwerk in de kast", i otisch van opzet, men op kinderen De jong ook iets uit- i. Een jongen die dkampioen schoon den wil worden, een dat van het stotte- ïf wil, een jongetje >ngeneeslijk(?) ziek 1 ut werkt aan zijn Allemaal wils- i'tige kinderen, waar de oprechtheid zo |^an overkomt, dat n ooi is om naar te kij- •tidde tot een geheel programma „Achter uit de kast", voorlopig «rhalen van een kwar- lfVer jeugdigen die zich 't hoofd hebben gezet bereiken en daar alles «)ver hebben. Het gaat jemaal kleine levensge- ïpnisjes van kinderen ibr hun aanstekelijk ka- •iaan de kijker levens i op Ned. II om 09.20 -fordt begonnen met ~Bn Ypenburg, een jon- t Eindhoven, dat we- naar op zijn minst Eu- kampioen schoon- n wenst te worden, ninder doet hij het !j gaat er vroeg voor !d en staat ook vroeg de trainingen serieus \en volgen. Uit Mann- hem en Nieuwegein haalde hij al medailles vandaan. Vanuit salto's gestrekt ach terover met schroef boort hij zich het water in. Later wil hij piloot worden, vertelt deze kleine hoogvlieger. Nu al klieft hij door de lucht. Zeker van de hoge plank af is het een heel eind vallen en zweef je lang door de lucht. Een voorwaartse zweefdraai gehurkt kwam hem op een gat in zijn kop te staan. Een zoen van moe toe en „nu is het alleen nog maar een bob bel", vertelt hij. Bij een soortgelijke ingewikkelde sprong schaafde hij zijn arm aan de plankrand. Had hij maar beter moeten springen. Zonder pijn doen gaat het niet, kom je nergens, vindt hij. Het pijnlijke stadium van plat op je buik te vallen heeft hij intussen ver achter zich gelaten. Patiëntje Als een ronduit dapper jo chie komt Joost van 12 uit Vught over. Hij is ernstig ziek. Als men hem vraagt wat hij mankeert, zegt hij: „Ik heb leukemie, maar leuk is het nie". Hij legt uit, dat er verkeerde cellen in zijn bloed zitten en dat hij samen met de dokter bezig is die er uit te halen. Dat vraagt even tijd, maar volgens hem kan het niet mislukken. Hij brengt het nodige geduld om op zusters en dokters alles met zich te laten doen wat nodig is om weer gezond te worden. Opgewekt vertelt hij er over. terwijl hij de VPRO-filmers alle kans geqft hem te vol gen. Alleen een ruggemerg- punctie mag er niet op. Dat komt te hard aan. Dat is geen pretje, maar het moet gebeuren. Aan zijn bloed worden dan de tegencellen toegevoegd, die de kwaad aardige cellen aanpakken. Dit leidt er intussen toe, dat die medicijn ook de stof aan tast, die voor de haargroei zorgt. Bijgevolg heeft Joost geen haar meer op zijn hoofd. Daar loopt hij niet graag mee te koop. Hij liet een honkbalpet komen met extra grote klep, zoals alleen door coaches van honkbal clubs mogen worden gedra gen. Vanonder die klep ver telt hij opgewekt van zijn ge loof in zijn beterschap. Hij moet gewoonweg nog een tijdje vol zien te houden wat aardige dokters en lieve zus ters allemaal met hem wil len. Dat kan volgens hem niet fout gaan. Tegen die tijd kan hij pok gewoon weer buiten spelen met andere kinderen. Hij zegt: „Het kan fout lopen, maar daar denk je niet over na. Ik blijf het van de positieve kant bekij ken". Zijn pet zet hij onder geen voorwaarde af. Hij komt over als een kind, dat afstand heeft genomen van zijn eigen zieke lichaam, d.w.z. van de ziekte in zijn li chaam. Die hoort er niet in thuis. En die probeert hij er daarom uit te krijgen. In het ziekenhuis treft hij meer zie ke kinderen. Dat geeft hem de troostende gedachte, dat Klaasjan Ypenburg klaar voor gehurkt met schroef. hij er niet alleen voor staat. Eén ding weet hij heel zeker: Hij wil later geen arts worden. Hij heeft al zieke mensen genoeg gezien. Hij komt pas in januari op het scherm. Omzichtig De makers Niek Koppen, Henriëtte Theunissen en Ma ria de Haas hebben hun „on derwerpen" uitermate om zichtig benaderd. Eerst ko zen zij voor het thema „wils kracht". Daarna zochten zij naar de kinderen die daarin pasten. Die eenmaal gevon den, moest er uitvoerig ge praat worden over de bena dering. Stemmen de ouders ermee in, voelen de kinderen er zelf voor, hoe pakt men het aan? Op die manier gaat er heel wat energie en ge duld in de voorbereiding zit ten. Zij kregen ook te maken met ouders, die hun kind zo veel bewondering toedragen, dat dat een tv-portret alles zins rechtvaardigt, maar hun kind liever niet op de buis zien. Het zou te belastend kunnen werken. Als zij eenmaal aan het werk kunnen, hebben zij toch vooral de medewerking van het kind nodig. Als dat een FOTO: VPRO maal de beslissing genomen heeft, weten de filmers zich verzekerd van de instelling die nodig is om tot een aan vaardbaar tv-verhaal te ko men. Zij hebben nog portretten in de maak van een meisje, dat een beroemde violiste wil worden en de strijkstok kiest vóór het spel met vriendin nen. Elke dag uren alles op haren en snaren. Een jonge tje kiest voor filmster, maakt zich regelmatig mooi als fo tomodel. Hij was al in enkele STER-spots te zien. Nu dan in de film, zijn film. TON OLIEMULLER ^ederjancT NEDERLAND 1 KRO 16.15 Columbus.-of wat er nog allemaal te ontdekken valt, praatprogramma voor senioren, gepresen teerd door Frank Kramer. Gasten: Violet Valkenburg en Agnes van Brussel NOS 17.30 '/rB-Journaal KRO 17.46 De Band, zesdelige jeugd serie van Jennifer van Oostrum. Afl. 2: Cindy 18.16 KRO's tekenfilmfestival TELEAC 18.30 Portrettekenen en Schil deren (2) KRO 19.00 KRO's comedy hour: Throb, Amerikaanse co medyserie. De herinnering aan het weglopen bij een afspraakje voert Sandy naar Cleveland om zich alsnog te verontschuldigen 19.25 KRO's comedy hour Mijn dochter en ik (Me and my Girl), Engelse comedyse rie. Samantha vleit Simon om op die manier een computer voor haar ver jaardag te krijgen 20.00 ^Journaal en weerover- zicht KRO 20.38 EDe Soundmix Show, amusementsprogramma waarin zes kandidaten live zingen op de muziek van hun idolen. Presentatie: Henny Huisman 21.45 Twee banen op één kus sen... (Executive stress), Engelse comedyserie mei Penelope Keith en Geof frey Palmer. Danold Fair- child krijgt de schrik van zijn leven, als zijn vrouw de nieuwe hoofdredactrice van de uitgeverij blijkt te zijn 22.17 Brandpunt, actualiteiten rubriek met o.a. reporta ges over de problemen in de door Israel bezette ge bieden en het Christie In stitute, een door het geloof gedreven Amerikaanse opsporingsorganisatie. Dank zij dit instituut ko men begin volgend jaar 29 voormalige ClA-agenten voor de rechter. Zij worden verdacht illegaal wapens te hebben geleverd aan de contra's in Nicaragua en van cocaïne-smokkel. Ver der aandacht voor het on eigenlijk gebruik van vuur werk. In Delft is een jongen ernstig gewond geraakt bij een poging een auto op te blazen met gebundeld vuurwerk. Tevens een sa menvatting van de voet balwedstrijd VVV - PEC Zwolle KRO/RKK 23.17 Adventsoverweging KRO 23.22 In 't holst van de nacht. Canadese misdaadserie. Afl.: De Beaumont Line. De bijna overwerkte O'Brien onderzoekt de moord op een kledingfabrikant. Tij dens het onderzoek wordt hij verliefd op de mooie Laura Beaumont, maar zij is ook de hoofdverdachte in deze zaak 00.10 Man en paard, verslag van de KRO-Schaaktweekamp tussen Jan Timman en Lju- bojevic NOS 00.25 Journaal 00.30 Nieuws voor doven 00.35-01.20 Studio Sport, sa menvatting van de tennis kampioenschappen om de Davis Cup tussen Zweden en India NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 sJeugdjournaal 19.00 Journaal VOO 19.12 Nationale Ideeënbus, pro gramma voor uitvinders en ideeënmakers, gepresen- terd door Leo van der Goot 20.00 SHistorie over stuur boord, documentaireserie over de zeezeiler Alexan der Curly en Rob Roele- veld die dezelfde zeiltocht ondernemen als de water geuzen in 1572 destijds. Afl. 2: Liever Turks dan Paaps 20.25 EPassies, documentaire serie over geportretteerde onbekende Nederlanders. Afl.: Tea for two 20.50 Miniserie: Under siege 1 Amerikaanse miniserie uit 1985 van Don Ohlmeyer. Met o.a. Victoria Tennant, Hal Holbrook en Mason Adams. Als Fort Bladens- burg geheel onverwacht wordt gebombardeerd door terroristen, wordt meteen de FBI ingescha keld. Vermoed wordt dat er Iraniërs In het spel zijn. maar wanneer er eindelijk arrestaties worden ver richt, blijkt de zaak meer dere kanten te hebben (slot: 23.35 uur) 22.10 Gesprek met de Minister president NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Mensen, serie praatpro gramma's gepresenteerd door DoreSmit 23.28 Een bericht van da Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven VOO 23.35-01.15 Miniserie: Under siege (slot), vervolg van de Amerikaanse miniserie van 20.50 uur in teletekst kinderserie (herh.) van Oz (The wiz- Oz). tekenfilmserie Hitparadeprogramma iet*o.a. de clip van de kijker, verzicht van de BRT-top 30 :Ji een studiogast. Presentatie: 'ea van der Maat en een gast- resentator Hzending door derden: Pro- ram ma van de Christen-De- ïotratische Omroep s rogramma-overzicht irisuws elfemière, filmnieuws met Jo Ir. Klein, Frans/Italiaanse peelfilm uit 1976 van Joseph N bsey. Met Alain Oelon, Michel onsdale. Suzanne Flon e.a. In "~let bezette Parijs leeft Robert lein van zijn kunsthandel. Op en dag zit er tussen de kunst- Dorwerpen, die hij van joden oopt. een joods Informatie- jdschrift, persoonlijk aan hem jlmspot, achtergrondinforma- bij de filmactualiteit >.45 Nieuwe en Code migrantenmagazine en dochters (Sons and jhters),. Australische tv-se- met Peter Phelps, Pat Me at (onald. Tom Richards e.a. 'in, Japanse tv-serie iramma-overzicht iWldam, videospelletjes riven van de aarde (Le de la terre, slot), vijfdeli- i Frans/Italiaanse documen- ^ireserie over de geschiedenis n de landbouw. Afl. 5: Giste- >n. vandaag frtra Time, sportmagazine vlet o.a. aandacht voor tennis: Cup-finale Zweden - In- >ufl.35 Parlando.- ma non arfoppo. Fred Brouwers praat r2^et Jeanne Brabants over mu- Spk. M.m.v. het Consortium Titiquum. Robert Groslot, Ze- w%r Vandersteen. het Filharmo- Lvekch Orkest van de BRT en ;peW Stedelijk Instituut voor Bal- f jjt Antwerpen nouba, tekenfilms Bonheur (Bill Cosby w), comedyserie Bfours, gevarieerd pro- Intips. Vandaag: Lijnen en Tstmenu's écran: Une soirée des Franse filmkomedie uit van Claude Confortes. jt Francis Perrin, Marie- ristine Descouard, Berna- :te Lafont e.a. |nes particulières, mode- gazine. Presentatie: Sabine ard -atste journaal rj|?-55 Sergent Anderson, faerikaanse politieserie 15.50 Tagesschau 16.00 Vorhang auf - Film ab, kinder programma met 'Quark en het Knuddelmonster'. Aansluitend: H Das letzte Einhorn. Engel s/Amerikaanse tekenfilm uit 1982 naar de gelijknamige ro man van Peter S. Beagle. Re gie: Arthur Rankin jr. en Jules Bass 17.45 Tageaschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.19 H Solo fOr 12, spelprogramma 18.50 SI WWF-Club, rechtstreeks amusementsprogramma ge presenteerd door Marijke Amado 19.57 Programma-overzicht 20.00 E Tagesschau 20.15 Anaatasia (slot). Amerikaanse tv-film in twee delen naar de roman van Peter Kurth. Regie: Marvin J. Chomsky. Met Amy Irving. Jan Niklas, Nicolas Su- rovy e.a. Deel 2: Die Heraus- forderung. De meningen blij ven verdeeld over de waarheid van het verhaal van Anna. Anna begint een jarenlang du rend proces om te bewijzen dat zij Anastasia is 21.45 Plusminus, economisch maga zine 22.30 Tagesthsmen, met o.a. Bericht aus Bonn 23.00 Sportschau. Kunstschaatsen, Duitse Kampioenschappen in Unna 23.30 EJede Frau braucht einen Engel (The bishop's wife), Amerikaanse speelfilm uit 1947 van Henry Koster. Met Cary Grant, Loretta Young, David Niven. De hemel stuurt Dudley om Bisschop Brougham te hel pen bij het bouwen van een kathedraal. Dudley bemoeit zich niet alleen met de kathe draal, maar ook met de vrouw van de bisschop 01.15 Tagesschau 01.20 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 14.30 HI Mutter Teresa: Die Stimme (La Voce), Italiaans/Joegoslavi sche speelfilm uit 1982 van Brunello Rondi. Met Liliana Tari. Marisa Belli, Bekim Feh- miu e.a. (herh.) 16.30 Freizeit... und was man da- raus machen kann, vrijetijds- magazine Vandaag: 1. Skiën. 2. Lebkuchen. 3. Kamerplan ten. Presentatie: Sibylle Nicolai 17.00 Heute 17.15 H Tele-lllustrierte, actualitei ten. sport en amusement 17.45 Ich heirate eine Familie, com- dedyserie met Peter Weck, Thekla Carola Wied, Julia Bie- dermann. Afl.: Schumanns Winterreise 18.56 Programma overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjournal. Reportages van buitenland corresponden ten 20.15 CEEin Fall für zwei, misdaad serie met Günter Strack, Claus Theo Gartner. Jale Arikan e.a. Afl.: Ayla. De dochter van de Turk Hikmet. die geheel tegen de regels van de Islam leeft, raakt in moeilijkheden als zij vlucht met haar vriend 21.15 Showfenster, aktueel amuse mentsprogramma. gepresen teerd door Sabine Sauer Robert Mitchum speelt de hoofdrol in 'The friends of Ed die Coyle'. Duitsland 2 om 23.45 uur. FOTO: MILAN KONVALINKA 21.45 Heute-Joumal, actualiteiten 22.10 Aspekte, cultureel-magazine 23.00 Die Strassen von San Fran- cisco (The streets of San Fran cisco), Amerikaanse politiese rie met Karl Malden, Richard Hatch, Dezi Arnaz jr. e.a. Afl.: Mord im Studio 23.45 Die Freunde von Eddi Coyle (The Friends of Eddie Coyle). Amerikaanse speelfilm uit 1973 van Peter Yates. Met Robert Mitchum. Peter Boyle, Richard Jordan e.a. Eddie Coyle ver dient zijn geld met alcohols mokkel en wapenverkoop. Zijn laatste zaak loopt slecht af en hij moet voor het gerecht ko men. Om tot die tijd zijn hoofd boven water te houden, spreekt hij nog een handeltje af met Jackie Brown 01.25 Heute DUITSLAND 3 Telekolleg II, cursus bedrijfse conomie Hallo Spencer, kinderserie Aktuelle Stunde, regionaal magazine met sport en nieuws Tagesschau Under-Menschen-Abenteuen Die weissen Götter, reportage vanuit Ecuador, door Volker Angres en Friedrich Bach Jeder Schritt, den wir tun, hinterlfisst Spuren, documen taire over de cultuur in Nicara- 21.45 Reportage: Uebe auf den er- sten Bliek Hansgünther Hey- me, filmportret 22.15 WDR TV-Spiel: Solo für Kat harine, Tsjechische tv-film van Marketa Zinnerova Met: Gus- tav Bubnik. Lenka Pichlikova, Jana Hlavacova e.a. Poëtische film over het leven van de blin de jongen Vitek. Zijn verlan gens, zijn liefde voor zijn fami lie, zijn voorstelling van de schoonheid van een meisje en zijn gevoelens voor haar. die hij nooit zal zien 23.15 ©Das Kaufhaus (The store), Amerikaanse gedramatiseerde documentaire uit 1983 van Fredrick Wiseman 01.10 Laatste nieuws IS Ondertiteling via TeleTekst. H Tweetalige of stereo-uitzen ding. CZwart/wit-uitzending. ■TZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. SI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. BBC 1 14.50 War and Peace (slot), tweede lige Amerikaanse speelfilm uit 1956 van King Vidor. Met Audrey Hepburn. Henry Fonda, Mel Ferrer, e.a. 16.40 Aak Margo, consumentenpro gramma 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Corners'. 'Superted' en "What's all this then!' 17.55 Newaround, jeugdjournaal 18.05 BGrange hill (slot), jeugdserie met Gwyneth Powell. Michael Sheard, George A. Cooper e.a 18.35 Masterteam, spelprogramma met Angela Rippon 19.00 Journaal an weerbericht 19.35 London Plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.20 ffiBlankety Blank, comedyquiz met Les Dawson 21.15 ®20 years of the two Ronnles, comedyshow met hoogtepun ten uit twintig jaar sketches met Ronnie Barker en Ronnie Corbett 22.00 Nieuws en weerbericht 22.30 EThe Marksman (slot), drie delige thriller naar het boek van Hugh C. Rae. Met o.a. Da vid Threnfall, Michael Angelis en James Ellis. Afl. 3: Hard knocks 23.30 Olympia horse show 00.40 The late film: Tha White Buf falo, Amerikaanse speelfilm uit 1977 van Lee Thompson. Met o.a. Charles Bronson, Jack Warden en Will Sampson 02.15 Weerbericht BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht 16.03 Olympia Horse Show 18.00 My music, muzikale quiz 18.30 Food A Drink, Informatief pro gramma over eten en drinken, ditmaal geheel gewijd aan Kerstmis (herh.) 19.00 [Sherlock Holmes-cyclus: Adventures of Sherlock Hol mes, Amerikaanse speelfilm uit 1939 van Alfred L. Werker. Met o.a. Basil Rathbone, Nigel Bruce en Ida Lupino 20.20 Tekenfilm 20.30 Just another day 21.00 The friday report, actuele re portage 21.30 Out ol court, David Jessel en Sue Cook belichten juridische problemen. Ditmaal aandacht voor de geluidsoverlast die be woners van de Londense bin nenstad ondervinden van alarm-installaties in winkels. Met de regelmaat van de klok geven deze vals alarm en het duurt vaak uren voordat ze worden uitgeschakeld 22.40 Arena: Art Spiegelman, docu mentaire over deze Ameri kaanse komiek 23.25 The Sharansky Interview (slot), serie van vijf interviews van bisschop Richard Holloway met ex-dissident Natan Sha ransky. Ditmaal o.a. over het Zionisme, terrorisme en de PLO en de 'glasnost' van Gor- batsjov 23.55 Newsnight, actualiteiten 00.40 Weerbericht 00.45-02.30 La mort en ce jardin, Frans/Mexicaanse speelfilm uit 1956 van Louis Bunuel. Met o.a. Simone Signoret, Georges Marchal en Charles Vanel EDM SKY CHANNEL 16.00 HI Here comes the weekend, rechtstreeks popprogramma met Pat Sharp en Clare Gro- 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Unda de Mol en DJ Kat 18.00 Batman, jeugdserie 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie 18.57 Europees weerbericht 19.00 The Paul Hogan Show, come dyserie 19.30 Land of the Giants, sclence- fictionserie. Afl.: The bounty hunter 20.30 Big Valley, westernserie 21.27 Europees weerbericht 21.30 The Deadly Ernest Horror Show: Crucible of terror. En gelse horrorfilm uit 1971 van Ted Hooker 23.15 Sneeuw be richten 23.20 Ask Dr. Ruth, programma over sex, relaties en huwelijk met Dr. Ruth Westheimer 23.40 Nederlands voetbal, met Jack van Gelder 00.42-00.45 Europees weerbericht' SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live, pop- programma 17.00 Formula One, popprogramma met John Leslie 18.00 Super Sonic, met Amanda Re- dington 19.00 Super soul, popproqramma 19.30 Tomorrow's World, weten schappelijk magazine 20.00 Friday Film: Rainbow, Ameri kaanse speelfilm uit 1978 van Jackie Cooper. Met o.a. Piper Laurie, Martin Balsam en Don Maurray 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Voetbaluitslagen 00.00 ^eter Gabriel. Simon Potter in gesprek met Peter Gabriel, af gewisseld met videoclips 00.30 Super Sonic 01.30-02.30 Formula One MTV EUROPE 00.00-24.00 H Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt. Ray Cokes en Maiken Wexe. 16.30- 17.00 Club MTV. programma met dansmuziek vanuit het Palladium in New York. 21.30 YOI Nieuwe rap-video's. 22.00- 00.00 MTV Party Zone. 01.00- 02.00 New Visions, programma met New Age-, folk- en jazz- TV 5 16.05 Mémoire des siócles 16.35 Les Papas 16.40 Nouvelles du monde 17.00 La Nouvelle affiche 17.45 La divine siëste de Papa 18.00 Récréation 18.40 Des Chiffres et des Lettres 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Thalassa 19.30 Le cadeau de Sébastien 20.30 Les papas 20.35 Pare choc 21.05 Portrait 22.00 Journaal 22.30 Divan 22.45-23.30 Sporte Loisire ^TV-Mc BRT 2 13.30-16.30 Tennis. Finale van de Daviscup tussen Zweden en India vanuit Göteborg RTBF 1 08.15 Nouba-nouba, gevarieerd kin derprogramma 11.40 Interwallonië: Entre dois cais, magazine voor Por tugezen 12.20 Interwallonië: Hasret Nostalgie, magazine voor Turken 13.30-14.00 La Penaée et lea hom mes DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Sport 10.35 H Hit parade im ZDF (herh.) 11.20 Klaa- sentreffen (herh.) 12.10 Plusminus 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15-13.45 Programma-overzicht DUITSLAND 2 11.00 H Programma-weekoverzicht 11.30 Elf Lënder, ein Land Die Bundesrepublik (slot), doc.-serie 12.00-14.00 Nachbarn in Europa DUITSLAND 3 12.30 WK schaken: Kasparov - Kar- pov 13.00-15.00 Sport im Westen extra. Wuppentaler tennls-trofee voor dames, halve finale BBC 1 09.20 Roobarb 09.25 Saturday starts here 09.40 Chucklevision Christ mas, kinderprogramma 10.00 Mup- pet Babies, tekenfilmserie 10.30 Going live, kindermagazine 13.12 Weerbericht 13.15-18.05 Grand stand, sportmagazine BBC 2 12.00 Carols for Christmas 13.05 The sky at night 13.25-15.00 [Sa turday cinema: Tarzan the ape man, Amerikaanse speelfilm uit 1932 SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine 11.10 Ski-Boy 11.40 Transformers 12.05 H Here comes the Weekend, popprogramma 13.05- 14.05 H Pop Formule SUPER CHANNEL 07.00 Funbus, kindermagazine 10.00 Videopix 11.00 Power Hour, har- drockprogramma 12.00 Oft the Wall, popjournaal 13.00 Top gear, automa gazine 13.30-14.25 Armchair Adven ture, documentaireserie CHILDREN'S CH. 06.00 Cartoon time 07.00 Flash for ward 07.30 Voyage of the mini 08.00 Cartoon time 09.00 The Bluffers 09.30 Black Beauty 10.00 Drama hour. Electric grandmother 11.00 The Children's Channel express 12.00 Cartoon trtne 13.00 The Bluf fers 13.30-14.00 Black Beauty RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: Radio 1 vrijdageditie 194» AVRO: St. Kitts van de Boven windse. 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Jazztime. 22.02 NCRV-Vrijdag-Sport. 2245 KRO: Man en paard extra. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 0202 Radio Romantica. 0542-07.00 Ook goeiemorgen RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 1843 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Minjonmagazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Jeroen van Inkel. 20.30 Rob Stenders. 22.02 Countdown Café RADIO 4 1842 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 2042 Europees Concert Podium. Omroep Orkest v.d. Fransta lige Zwitserse Radio met hobo. harp. klavecimbel en piano. 2200 Horizon. 2240 NOS Jazz geschiedenis RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 1840 PP: Uitzending van D'66. 10.30 VPRO: Euroburo. 1940 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 2140 Theologische verkenningen REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten. column en overzicht van de re gionale avondbladen. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 1740 Vandaag de dag op vrijdag 19.00-20.00 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmaga zine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-Ensembles. 19.10 Actueel. 1943 Beraber, voor Turken. 20.03 Imago, jongerenmagazine. 2143 Klapstoel, cultureel live-pro gramma. 2340-0240 Twee tot twee BRT 2 17.10 Pa zing eens A. 18.00 Moe hoor eens hoe. 19.10 Hitriders. 21.00 Wat zijn dat voor toeren? 2205 Countryside. 2340-0240 Twee tot twee BRT 3 18.10 Actueel. 1840 Kamermuziek. 19.00 Kroniek 2. magazine. 1945 Muziek van de Nieuwzeelandse componist Douglas Liburn. 2040 Berlijns Radio-Symfonie Orkest o.l.v. Ashkenazy. 2200 Actualia. 2215 Jazz in Europa. 23.00 Serenade. MORGEN 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. 1243 Oud plaatwerk. 13.06 TROS Aktua. 13.30 TROS Country. 1440 TROS sport. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 0743 VARA: VARA's vrije zaterdag. 1345 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 0743 NCRV: Drie voor negen. 0943 Gospel-rock. 1043 Popsjop. 1243 Los Vast. 1443 Paperclip radio. RADIO 4 0740 Nieuws. 0742 AVRO: Wakker worden met... 09.00 Toppers van toen klassiek. 1040 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 1242 VOO: Strauss Co. 1342 Veronica Klassiek. 1. Radio Symfonie Orkest en Groot Om roepkoor. 2. Orlando Kwartet met cello. 3. Nieuwe grammo foon- en compactpfaten. RADIO 5 09.00 Nieuws. 0942 NOS Sportief. 0945 Waterstanden. 0940 FEDUCO: Hollandse nieuwe. 0945 Opfriscursus rekenen voor vot- 10.00 Wie schrijft die blijft. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-thema. 1200 Nieuws. 1245 Meer dan een lied alleen. 1245 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland. 1340 O po doro. 14.00 Nieuws. 14.05 AVRO: De vonk. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 11.00-1140 Regionale ultgaans- en activiteitenagenda voor het weekein de. 1140-1240 Open Podium. Aad de Korte met muziek uit de regio. Ge sprekjes, muziek (van koormuziek tot new wave), agenda. Omroep Rijnland (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 1200 Hindoestaans/Surinaams programma 13.00 Noordwijk Lokaal 1540-1940 Vandaag de dag op zaterdag. Radk» Rijnmond: 10.00 De omgevallen pla tenkast. 1140 Rijnmonds diep. 1240 Op bezoek bij Radio Rijnmond. 1340- 1740 Geen commentaar, non-stop muziek. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0840 Voel )e thuis. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het kraaienest. 13.15 Matinee. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 1140 De Vlaamse top tien. 1200 Top 30 1440 Radio Rijswijck. Swingende ei gentijdse radio. BRT 3 07.00 Goede morgen. 0840 Licht klassiek ochtendconcert. 1. Kwartet in C KV Anh. 171. voor fluit en strijktrio. Mozart. 2. Koncertstück in D D 345 voor viool en orkest. Schubert. 3. Divertimento in G. Haydn. 10.00 Pronto (5). 10.30 Wijswijzer (14). 11.00 Harmonies en Fanfares. 11.30 Koormuziek. 1200 Tafelmuziek. 13.15 Muziekmakers. 14.30 Keuze voor discofielen.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17