ran je verdient beter NVB houdt Libregts an zijn contract Young Boys en Bordeaux niet gelukkig Schakers breken af in onduidelijke stelling sportuitslagen )RT CeidócSomont DONDERDAG 17 DECEMBER 1987 PAGINA 9 ig Oranje itra Spanje :H In Zurich werd gisteren loting verricht voor de kwart- van het toernooi om het Euro- lampioenschap voor landen- i tot 21 jaar. Jong Oranje loot- Spanje en zal bij gunstig ver- 21 de halve eindstrijd Grieken- Tsjechoslowakije ontmoeten. I voor het Europees kampioenschap j' ip'gen had het volgende resultaat: A Afscheid Zoetemelk zonder eindwinst MAASTRICHT Joop Zoetemelk is er niet ingeslaagd zijn afscheid van de wielersport nog meer glans bij te zetten door de Zesdaagse van Maastricht te winnen. Aan de zijde van de Liechtensteiner Roman Her mann eindigde de Nederlander in de door CLark en Doyle gewonnen wedstrijd op de derde plaats. De massale belangstelling voor het definitieve afscheid van Joop Zoete melk bleef tijdens de eerste dagen van de twaalfde Zesdaagse van Maastricht uit. Pas gisteravond, op de slotdag van (waarschijnlijk) de laatste zesdaagse, raakte de Eurohal eindelijk goed vol. Zeker zevendui zend belangstellenden zorgden toch voor een sfeervol en waardig al- scheid van Joop Zoetemelk. Om negen minuten over twaalf van nacht kwam defintitief het einde voor de wielrenner Joop Zoetemelk. Voor de ex-coureur Zoetemelk be gon daarna hetgene waar hij eigen lijk zo huizenhoog tegen op zag. Ruim een kwartier moest hij toe spraken en huldigingen over zich heen laten gaan, alvorens hij om ze ven minuten voor half een bij het licht van tweeduizend onder de toe schouwers uitgedeelde aanstekers de laatste 140 meter op de fiets aflegde. Aan de rand van de baan keken on der andere zijn vrouw Francoise, zijn kinderen Karl en Letitia en zijn vader belangstellend naar die laatste ronde. Den Bosch houdt kansen DEN BOSCH Den Bosch heeft de kans op het bereiken van de halve finales in het Europa Cup toernooi voor landskampioenen in eigen hand ge houden. In De Maaspoort in Den Bosch wonnen de Bosschenaren opvallend gemakkelijk van het als Europese topploeg aangekondigde Orthez uit Frankrijk. De taaie Fransen hielden de race lang vol, maar konden nimmer de wedstrijd naar de hand zetten: 96-87. De Nederlandse kampioen nam van meet af aan een voorsprong. Vooral via nuttig scores van Pieterse en later van Kuipers bleef Den Bosch steeds aan de positieve kant van de score. Maar het definitieve gat kon niet worden geslagen. Ook niet direct na de rust, bereikt met 46-36, toen Thompson ook zijn deel in de score opeiste. Verder dan een voorsprong van vijftien punten kwam Den Bosch niet. Orthez bleef echter niet bij de les, zodat de noodzakelijke thuisover winning van Den Bosch zonder verdere overmati ge inspanning werd bereikt. Tweede verlies volleyballers NAMEN Nederlandse herenvolleybalteam heeft ook de tweede oefenwed strijd tegen het nationale team van Cuba verloren. In de Belgische stad Na men wonnen de spelers uit het Caralbische eiland met 3-0: 15-6, 15-8, 15-12. Oranje speelde met in de basis Peter Blangé, Bert Goedkoop, Jan Posthuma, Edwin Benne, Ronald Zoodsma en Ron Zwerver. Halverwege de eerste set werd Goedkoop vervan gen door Pieter Jan Leeu werink. Avanti naar halve finales PARIJS De dames van landskampioen Avanti hebben zich ge plaatst voor de halve finales van het tafel- tennistoernooi om de Europa Cup. De Chinese Ying, Bet- tine Vriesekoop en Mirjam Kloppenburg wonnen te Parijs in de derde ronde met 5-3 van Kremlin Bicetre. j2 van der Louw (rechts) en Jo van Marle (links) flankeren aartsbisschop Spirios tijdens Grie- 5i i-Nederland. 32 FOTO: ANP 06 RHODOS Het Nederlands elftal had een beter einde verdiend van een opmerkelijke serie kwalificatiewed strijden voor het toernooi om het Europese kampioen schap. Na de kilte van het Ajax-stadion met de verwor ven zekerheid van West-Duitsland, was er op Rhodos geen eer meer te behalen. Bovendien moest er op nieuw op een onmogelijk veld worden gespeeld, inspi reerde de tegenstander op geen enkele manier en was er met slechts een goede 5000 kijkers op de tribunes geen enkele sfeer. Onder die bijna deprimerende omstandigheden heeft het Ne derlands elftal zijn werk goed gedaan. De „oefenwedstrijd" werd serieus aangepakt, franje werd vermeden en de simpele en beperkte tegenstander werd met een score van 3-0 op zijn nummer gezet. Op het veld met zijn talrijke plassen, door een onweersbui in de voorgaande nacht slecht bespeelbaar, is een aanvaard baar werkstuk afgeleverd. Goed voetbal was zeldzaam, maar het doel lag ook niet in die richting. Er moest worden gewonnen en dat betekende dat er een elftal met gevoel voor organisatie moest staan. Die ploeg was er, door Koe man vooral, maar ook dank zij Van Breukelen, de koele nieu weling Krüzen en Vanenburg, die bijna al zijn speelsheid had afgelegd. Op Rhodos zonder Spelbos, Rijkaard. Silooy, Muhren, Gullit, Wouters en Van Basten werd dus opnieuw niet verloren. KNVB verontrust over Van Dijk DEN HAAG Het bonds- bestuur van de KNVB is verontrust over de opstel ling van minister Van Dijk van Binnenlandse Zaken, vorige week tijdens het kamerdebat over van dalisme rond voetbalwed strijden. De minister vatte bij die gelegenheid zijn be toog als volgt samen: „Al les tegen elkaar afwegend is het betaald voetbal niet van wezenlijk maatschap pelijk belang". Op aan dringen van de bondsver gadering stelde het bonds- bestuur de bewindsman intussen schriftelijke op de hoogte van zijn verontrus ting. J* Hans Gillhaus speelde aan half uur mee en scoorde twee treffers. Dit keer tuimelt Mitsibonas tegen de vlakte. FOTO: ANP !!|0S De KNVB lijs Libregts zonder laan zijn contract k Sectie-voorzitter van der Louw stel lij willen hem heb- %ij vinden het een ,01jvent en een goede <|r". Bondsvoorzitter 16(}i Marle liet er ook iienkele twijfel over Ji dat Thijs Libregts 0 seizoen naar Zeist pmen. „Als er al van zou zijn, dat zich in een draai- vindt, dan kan ik met zekerheid zeg- it die draaideur stil- lij de KNVB". wedstrijd Griekenland-Neder land nog even terug op zijn verbintenis met Olympiakos Piraeus, na het sluiten waar van er berichten circuleerden dat Libregts langer in Grie kenland zou (kunnen) blijven. „Er is in mijn contract met Olympiakos een clausule opge nomen, dat ik twee jaar langer zal blijven, wanneer ik niet bij de KNVB in dienst -treed. Maar dat is een clausule, die mijn mogelijkheden beperkt. Na dit halve jaar zal ik dus niet voor een andere club kun nen kiezen, wanneer de over eenkomst met de KNVB niet doorgaat". „Op dit moment staat echter voor mij vast, dat ik nog zes maanden in Griekenland blijf en daarna naar Nederland kom. Ik zal ook in ieder geval, tenzij er natuurlijk een wed strijdverplichting tussen komt. bij het gesprek zijn over het programma van de kwalifica tieronde voor het wereldkam pioenschap. En in het niet te verwachten geval, dat ik op 13 januari toch niet naar Duits land kan, zal ik zeker een lijst met mijn verlangens achter la ten. Ik weet niet weet wat de driehoeksverhouding Li- bregts-KNVB-Olympiakos zal doen. De overeenkomst tussen mij en PAOK is ook helemaal buiten mij om verbroken. Ik hoorde er pas van toen de zaak al afgemaakt was. Wanneer je met dergelijke dingen reke ning houdt, blijft ook de moge lijkheid open dat mijn huidige president de KNVB benadert, ook al weet hij zeer duidelijk dat ik een contract heb. Op een dergelijke ontwikkeling kan ik geen invloed uitoefe nen". Waardering Rinus Michels sprak, na de zesde Nederlandse overwin ning, van een oefenwedstrijd buiten eigen schuld. Hij toonde vooral zijn waardering voor een elftal, dertiental eigenlijk, dat de groei van het nationale elftal onderstreepte. „Er is maar één hoofdtaak, dat is te zorgen dat je als winnaar uit de wedstrijd komt. Het is gebeurd. Aangetoond werd, dat de groep de opdrachten oppikt en die nog redelijk kan uitvoeren ook. Daarover ben ik heel tevreden. Dit toch was niets anders dan de tweede ab surde wedstrijd in net één week". „Toch zijn de punten gehaald. Daar ging het om. Niet met het beste voetbal, maar dat was ook niet mogelijk op dit veld. De tegenstander wilde er aanvankelijk ook niet aan meewerken. Als je hoorde, hoe de Griekse coach zijn spelers voor de wedstrijd ophitste, dan wist je dat je iets te wachten stond. Scheidsrechter Hackett heeft dat voortreffelijk aange pakt. Van begin af wist ieder wat kon en wat niet. Met een andere scheidsrechter loop je Meetellen toch de kans dat er heel gekke dingen gebeuren". Michels had ook een verkla ring voor de opmerkelijke se rie van overwinningen in de vier uitwedstrijden. „Het elftal voetbalt goed genoeg om te winnen. Uit of thuis. Maar in Rotterdam komen de tegen standers in de gedachte, dat er het typische Hollandse, aan vallende, voetbal wordt ge speeld. Dat betekent, dat zij uitgaan van verdedigend werk en dan is het erg moeilijk ge bleken openingen te vinden. Maar het kan natuurlijk wel. In Rotterdam hebben wij te gen Hongarije een uur lang uitstekend voetbal gespeeld. Voor mij was dat de beste wêdstrijd uit de reeks. Polen en Griekenland hebben, uit een defensief patroon, zeer verweer geboden. Wij zijn nu vérder dan in die wedstrij den". Nieuwelingen Michels was ook content met zijn nieuwelingen. „Lankhaar was in het begin zeer nerveus. In de rust heb ik hem gezegd, dat daartoe geen enkele reden was, dat hij zichzelf moest zijn, dat hij veel meer ontspannen kon spelen. Dat is in de twee de helft gebeurd". „Krüzen wist, dat hij dit keer meedeed dank zij bepaalde omstandigheden. Aan de ande re kant zijn er niet zo veel kandidaten voor de plaats aan de linkerkant van het midden veld. Ik vind dat hij het zeer goed gedaan heeft". „Als je in grote toernooien mee wilt doen, moetje kunnen spelen zoals wij tegen Honga rije hebben gedaan. Als je niet de mogelijkheden beheerst wat uit te voeren tegen een versterkte verdediging, dan tel je niet mee. Ik ben met Win ter, in plaats van Gillhaus, be gonnen omdat ik even de kat uit de boom wilde kijken. De Grieken verdedigen goed, hun aanvoerder Mitsibonas is zon der meer een klasse-speler. Ik nam aan dat het voor een klei nere aanvaller op dit veld ge makkelijker zou zijn dan voor een lange, zoals Bosman". De spelers zelf keken ook met voldoening terug op de wed strijd. Koeman: „Als aanvoer der speel ik niet anders dan anders, maar het is toch wel een compliment dat je de band om krijgt. Het was natuurlijk moeilijker voor ons dan het met een volledig elftal zou zijn geweest. Maar er is goed ge speeld. De groep is in zijn ge heel gegroeid. Goed voetballen konden wij al eerder, maar echt iets bereiken, kostte ons moeite. Ik denk dat dit elftal, niet zoals bijna twee jaar gele den tegen België, nog een ge wonnen wedstrijd uit handen zou geven. Wij zijn een stuk rijper geworden. Wij zullen meetellen in Duitsland. Spanje en Italië zijn zeker niet sterker dan wij". Joop Lankhaar zette pas in de rust de spanningen van zich af. „Ik denk dat ik in het be gin te geconcentreerd was, te gespannen. Michels heeft ge zegd dat ik gewoon rustig moest blijven. Dat heb ik in de tweede helft gedaan en over de negentig minuten ben ik best wel tevreden". Griekenland-Nederland 0-3 (0-1): 18. Koeman 0-1. 74 Gillhaus 0-2. 81. Gillhaus 0-3. Scheidsrechter: Hackett (Eng). Toeschouwers. 5500 Griekenland Michail; Georgamlis, Kalilzakis (30. Pahatouridis). Mitsibo nas. Vakalopoulos, Hadjiathalassiou; Vlachos, Papaioannou (11. Mavroma- tis). Kanaras: Ziogas, Samaras. Nederland: Van Breukelen; Lank haar. Van Tiggelen, Koeman. Troost (63 De Wolf); Van Aerle (63. Gill haus). Krüzen; Vanenburg. Winter. Bosman. Van 't Schip. Eindstand groep 5 Nederland 8 6 2 0 14 15- 1 Griekenland 8 4 1 3 9 12-13 Hongarije 8 4 0 4 8 13-11 Polen 8 3 2 3 8 9-11 Cyprus 8 0 17 1 3-16 ie schenkt Paus fiets Roche heeft de fiets, waarop hij in september te Villach /ijk) wereldkampioen op de weg bij de beroepsrenners In Paus Johannes Paulus II geschonken. Dat deed de ler- [enner, die in het afgelopen seizoen ook de ronden van i Frankrijk won, gisteren tijdens een audiëntie in Vati- i Roche, zijn vrouw Lidia en hun kinderen Nicolas en e hadden zich in de eerste rij opgesteld. Paus Johannes I staat bekend als een groot wielerliefhebber. FOTO: AP iden Alcuin Schul- leifn Brisbane (Australië) Ie geworden bij de Itelstrijd kunstrijden 'haats voor junioren, "ikaan Todd Eldredge als eerste. Bij de waar de Amerikaanse srlflfamaguchi zegevierde, iniëlla Roymans acht- ^uitse lotto rafjHG De resultaten je gisteren gehouden |IIIFen voor Westduitse lotto zijn: Trekking *£•17-21-33-43. Reserve- eiw. Trekking B: 7-9-19- r Reservegetal: 41. 4244607. Handbaldames zijn dertiende VELIKO TARNOVO Het Nederlands dames zaalhand balteam heeft het toernooi om de werèldkampioenschap voor B-landen afgesloten met een overwinning van 20-17 (9-8) op Brazilië. De reeds gedegra deerde ploeg van coach Ton van Linder werd daardoor, als winnaar van de troostronde, dertiende. Na de zege liet het Nederlands Handbal Verbond (NHV) we ten bereid te zijn een kwalifi- catiegroep te organiseren voor de C-wereldtitelstijd van vol gend jaar. Waar de eindronde wordt gehouden, is nog niet bekpnd. DEN HAAG Young Boys en Bordeaux, de te genstanders van respectie velijk Ajax en PSV in de kwartfinales van de Euro pa Cup-toernooien rea geerden geschrokken op het resultaat van de lo ting. De Zwitsers waren niet zo blij met de tweede Nederlandse te genstander in het toernooi voor bekerwinnaars na de uit schakeling van FC Den Haag in de vorige ronde. „Ajax is een heel lastige tegenstander. De loting had bijna niet slech ter gekund. We zijn slechts blij, dat we Dinamo Minsk niet hebben geloot. Dat had een moeilijke reis naar Oost-Euro pa betekend", aldus woord voerder Walter Eichenberger. Trainer Aimé Jacquet van Bordeaux meende: „Met PSV hebben we een zware tegen stander getroffen. Een ploeg met inhoud. Het elftal is onge slagen in de competitie. Dat geeft de waarde van PSV aan. We hebben het niet getroffen met weer eerst een thuiswed strijd. Dat kost onze aanhang weer een feest. Dat verbaast me niet, want we zijn niet echt fortuinlijk. Ik heb maar één hoop, dat ik een compleet elf tal het veld kan insturen". Middenvelder Tigana was vooral blij, dat Bordeaux niet op Real was gestuit. „Dat is de indrukwekkendste ploeg van Europa. PSV ken ik niet goed, maar als je de resultaten van het Nederlands elftal en Ajax volgt, dan moet het voetbal in Nederland de stijgende lijn te pakken hebben. PSV is de sterkste in de nationale com petitie, dus dat moet een zware kluif voor ons worden." 1 Tigana werd bijgevallen door Dominique Bijotat, zijn colle ga-middenvelder. „Een zware tegenstander, maar alle ploe gen bij de laatste acht zijn van gewicht. We hebben gelijke kansen. Ik verheug me op het treffen met Sören Lerby, met wie ik vorig seizoen bij Mona co heb gevoetbald." Winterstop Young Boys krijgt te maken met een lange winterstop, waarin de vorm voor de Euro pa Cup op peil gehouden moet worden. Young Boys kwam slechts één keer eerder in de kwartfinales van een Europees bekertoernooi: in 1959 haalden de Zwitsers zelfs in de halve finales. In de overige jaren kwam de Zwitserse ploeg nooit verder dan de eerste ronde, zodat in de winterstop ook echt gerust kon worden. Young Boys wil overwinteren in Marokko. Girondins Bordeaux, de tegen stander van PSV in de kwart finales van het toernooi om de Europese beker voor lands kampioenen, werd in 1881 al opgericht. Desondanks vero verde de formatie slechts vier maal de nationale titel. De eer ste in 1950 maar darna drie keer in vier jaar: 1984, 1985 en 1987. Het verlies van de lands titel werd in 1986 enigszins ge compenseerd door het verove ren van de nationale beker. Het afgelopen seizoen kon Gi rondins voor de eerste maal de „dubbel" vieren met het vero veren van het nationale kam pioenschap en de Franse be ker. Ook in 1941 werd Bor deaux winnaar het toernooi om de Franse voetbalbeker. Girondins bereikte de laatste acht van het toernooi voor de landskampioenen via Dynamo Berlin (DDR) en Lilleström (Noo) tegenstander. Niet ontevreden Guus Hiddink, de trainer van PSV. toonde zich woensdag niet ontevreden over de loting. Heet van de naald reagerend zei hij dat zijn voorkeur in ie der geval niet was uitgegaan naar Real Madrid of Glasgow Rangers. Bayern München had hem niet zo veel uitgemaakt. „Die ploeg is niet meer wat het geweest is. Bayern draait dit seizoen moeilijk." Paringen in kwartfinales De later aangepaste inde ling voor de kwartfinales van de drie toernooien om de Europa Cups is: Landskampioenen: Girondins Bordeaux (Fra) - PSV (Ned) Steaua Bukarest (Roe) - Glasgow Rangers (Sch) Bayern München (WDI) - Real Madrid (Spa) Benfica (Por) - Anderlecht (Bel) Bekerwinnaars: KV Mechelen (Bel) - Dy namo Minsk (Sov) Atalanta (Ita) - Sporting Lissabon (Por) Young Boys (Zwi) - Ajax (Ned) Olympique Marseille (Fra) - Rovaniemi (Fin) UEF A-beker: Espanol (Spa) - Vitkovice (Tsj) Panathinaikos (Gri) - Club Brugge (Bel> Leverkusen (WD1) - Bar celona (Spa) Hellas (Ita) - Werder Bre men (WDI) Anatoli Karpov kijkt zijn opponent Gari Kasparov geamuseerd aan. FOTO: AP SEVILLA De 23e en waar schijnlijk beslissende partij uit de schaaktweekamp om de wereldtitel tussen Gari Kaspa rov en Anatoli Karpov is giste ren na 40 zetten afgebroken. Uitdager Karpov, met wit, gaf zijn 41e zet onder couvert af. Wat restte na vijf uur spelen was een uiterst gecompliceer de stand. De vele experts die de laatste week naar de Spaanse stad Sevilla waren ge togen, konden geen duidelijke voordelen voor een van beiden aangeven. Het treffen staat nog steeds op een stand van 11-11. De zetten waren met Karpov wit en Kasparov met zwart: 1 c2-c4 c7-c5; 2. Pgl-f3 Pg8-f6; 3. Pbl-c3 d7-d5; 4 c4xd5 Pf6xd5; 5 d2- d4 Pd5xc3; 6 b2xc3 g7-g6; 7, e2-e3 Lf8-g7; 8. Lfl-d3 0-0; 9. 0-0 Dd8-c7; 10. Tal-bl b7-b6; 21 a2-a4 (5xe4; 22. De2xe4 Tc8-f8; 23. (2-f3 La6-c8. 24. a4-a5 Lc8-f5; 25. De4-e? T(8-e8. 26. Ld3-e4 Lg7-f8; 27. De2-d3 Lf8-c5; 28. Tbl-al Dc7-d7; 29. Tel-el Dd7-c8; 30 Kgl-hl Tf7-c7; 31. Tal-bl Kg8-g7; 32. Tel-cl Lf5xe4, 33. (3xe4 Te7-f7, 34 Dd3-g3 b6xa5; 35 Ld2xa5 Tf7-(4; 36. Tel-el Dc8-a6. 37 I.a6-d2 T(4-f7; 38 Dg3-d3 Te8-f8. 39. h2-h3 T(7-f2; 40. Tbl-al Da6-(6. afge broken. Stand op het bord Wit: Khl, Dd3, Ld2. Tal. Tel. c4. d5. e4. g2. h3 Zwart Kg7. Df6, Lc5. Tf8, Tf2. a7. d4, e5. g6. h7. 11 Ddl-e2 Tf8-d8; 12. Ld3-e4 Le8-a6. 13. c3-e4 Pb8-c6, 14 d4-d5 f7-f5; 15. Le4-d3 e7-e5; 16. e3-e4 Pc6-d4; 17. Pf3xd4 c5xd4; 18. Lcl-g5 Td8-f8; 19. Tfl-cl Ta8-e8; 20 Lg5-d2 Tf8-f7 Joegoslavië langs Turkije IZMIR Joegoslavië heeft gistermiddag in Izmir in een wedstrijd voor groep 4 van de voorronden van het toernooi het Europees kampioen schap voetbal met 3-2 gewon nen van Turkije. De wedstrijd was van geen betekenis meer omdat Engeland zich in deze groep reeds had geplaatst voor de eindronde van het toernooi. Eindstand in groep 4: Engeland 6 5 10 11 19-1 Joegoslavië 6 4 0 2 8 13- 9 N-Ierland 6 1 1 4 3 2-10 Turkije 6 0 2 4 2 2-16 Wereldkampioen Argentinië heeft gisteren in Buenos Aires de vriendschappelijke inter landwedstrijd tegen West- Duitsland met 1-0 gewonnen. De treffer werd negen minu ten na de rust gemaakt door Burruchaga. De voorzet kwam van Maradona. BASKETBAL Eradivisie heren: Giants - Noordkop 58-78. Akrides - BS Weert 63-91. Eindronde Europe Cup Den Bosch (Ned) - Orthez (Fra) 96-87. Bar celona (Spa)-Parlizan Belgrado (84-88). Donderdag worden nog gespeeld. Maccabi Tel Aviv (lsr)-Tracer Milan (Ita) en Aris Sak>- niki (GriFSaturn Köln (WDI). Stand (achtereenvolgens wedstrijden. verlies, matchpunten. punten voor en tegen): "artizan 4 3 1 7 366-360. Den Bosch 4 2 2 385-386 Saturn Köln 3 2 1 5 300-281. VOETBAL Schotse competitie Aberdeen - St. Mirren 2-1. Dundee United Hibernian 1-2, Heart of Midlothians 1-1, Morton - FC Dundee 1-7. Stand: Celtic 24-37. Heart 25-37. Aberdeen 25-37. Glasgow Rangers 23-32. Belgieche voetbalbeker Returns achtste finales: KV Mecheten Club Brugge 1-1 (eerste duel 2-1). Ander lecht - Jong Lede 2-0 (2-0). Beveren - Club Luik 1-0 (0-0). Beerschot - Lierse SK 2-3 (1- 2). Eeklo - Sint Truiden 1-2 (2-1) Sint Trui- den wint na strafschoppen, Charleroi - Pa- tro Eysden 2-4 na verlenging (2-2, 2-2), Se- raing - Kortrijk 1-4 (1-1). Haaksbergen - Orca's 68-67. PAARDESPORT Koereen van Nootdorp EERSTE KOERS. 2000 meter: 1. Baity Dean (A. Mollema) 2.56,5 - 1.28.3. 2. Burly Sha- dow, 3. Briannen. Toto: winnend 7.40. plaats 2,40 3.70 1.70, koppel 22,40. trio TWEEDE KOERS. 2380 meter: 1. Baity Mar co (G. van Eykelenborg) 3.28,9 - 1.27.8. 2. Beauty Bronstee, 3. Bonny Westcorner. Toto: winnend 4,30, plaats 1,50 3,00 2,50. koppel 54,50. trio 216,70. DERDE KOERS. 2000 meter: 1. Ali Buiten zorg (W. Duivenvoorden) 2.53,1 - 1.26,6, 2. Bliksem. 3. Barbara de Noot. Niet gestart Zilverdean. Toto: winnend 11,30. plaats 1.70 1,20 2,10. koppel 18.60, trio 523.70. VIERDE KOERS. 2000 meier: 1. Zodetla (O. Plantenga) 2.47.7 - 1.23.9. 2. Arjen Enkhur- zen, 3. Yorki Helvetia Toto: winnend 4,40 2.80 7.60, koppel 21.10, trio 1017,70. VUFDE KOERS. 2000 meier: 1. Yale Mid- delwijk (M. Bouwhuis) 2.47.9 - 1.24.0. 2. Yo- niet Taxis. 3. Anno Buitenzorg. Toto: win nend 5.70. plaats 1,50 2,00 1,10, koppel 28,00, trio 187,30. ZESDE KOERS. 2000 meter 1. Zamba Bui tenzorg (F. van Rheenen) 2.52,6 - 1.26,3, 2. Zonnebloem. 3. Amie's Apple. Toto: win nend 5.50, plaats 1,70 6,20 4.00. koppel 84.10. trio 910,80. ZEVENDE KOERS. 1640 meter 1. Adiania Beroona (J. de Boer) 2.18.9 - 1.24,1, 2. Zo- nia Prince. 3. Always Nebit. Toto: winnend 5.50. plaats 2.10 2.20 1.60. koppel 37.70. trio 156.90 ACHTSTE KOERS. 2000 meter 1 Ylona O (R. Pools) 2.47.9 - 124,0.2. Ylonga Randa- liSj* 3. Yankee Fortuna Toto: winnend 10.50. plaats 1.70 1.60 1.80. koppel 43.00. trio 407.40. NEGENDE KOERS. 2000 meter: 1. Zarolien H (S. Woudstra) 2 44.8 - 1.22.4. 2. Ydra P. 3. Zingaro Evento. Toto: winnend 4,90. plaats 2,90 6.40 5.30. koppel 64.90. trio 4234.50. TIENDE KOERS. 2000 meter: 1. Yfred Star (M. Vos) 2.42.1 -1.21.1. 2. Volant Princess. 3. Youri Prince. Toto: winnend 4.50. plaats 2.00 1.20 2.20, koppel 5,90. trio 64.10. ELFDE KOERS. 2750 meter: 1. Yonkers (G. Kleyweg) 3.49.3 - 1.23.4. 2. Valerie Fibber. 3. Zeb van de Lente. Toto: winnend 14.80. plaats 2,50 1.70 1.20, koppel 286.50. trio 906.90 Omzet van de totalisator. 306.577,00. SCHAATSEN Marathon Davantar Eerste marathon voor de derde penode is. heren A-rijders. 100 ronden: 1 Richard van kempen (Nieuwveen). 2. Jan-Eise Krom kamp (Oldeholtpade), 3. Henri Ruitenberg (Oldebroek). 4. Herbert Dijkstra (Pesse), 5. Edward Hagen (Lisse), 6. Eric van de Boog- erl (Eindhoven). 7 Jaap Jonkman (Andljk), op één ronde: 8. Andries Kasper (Arnhem). 9. Klaas Vriend (Enkhuizen). 10. Oege Fer- werda (Stlens), 11. Piet Manden (Wapser- veen), 12. Dirk Maarssen (Ri)senhout). 13. Jan Koning (Hoogezand), 14. Jos Niesten (Heemskerk). 15. Henk Ensing (Gieten), 16. Yep Kramer (Oudeschoot), 17 Frans Boon (Hem). 18. Paul Veen (Zutphen), 19. Fokko Veen (Scheemda). 20. Teun Busser (Utrecht). SKI Slalom wtraldbakar Madonna di Camp!- glio 1 Alberto Tomba (Ita) 1.43.97 (51.67+52.30). 2. Rudolf Nierlich (Oos) 1.45,31 (52.70+52.61). 3. Bojan Krizaj (Joe) 1.45,54 (51,70+53,87). 4. Armin Bittner (WDI) 1.45,78. 5. Carlo Gerosa (Ita) 1 46.07. 6. Christian Orlainsky (Oos) 1 46.52. 7. Tho mas Stangassinger (Oos) 1.46.54,8. Hubert Strolz (Oos) 1.46.74 Stand wereldbeker slalom na twee wedstrij den: 1. Tomba 50 punten. 2. Gerosa 22, 3. Krizaj 21. 4. Nierlich 20. 5. Günter Mader (Oos) 15 Stand algemene wereldbeker na zes wed strijden: 1. Tomba 100 punten. 2. Pirmm Zurbriggen (Zwi) 59. 3. Nierlich 40. 4. Rob Boyd (Can) 36. 5. Joel Gaspoz (Fra) 30. WIELRENNEN Zesdaaase Maastricht Eindstand: 1. Clark/Doyte (Aus/GBR) 303 punten; op 2 ronden 2. Van Vliet/De Wilde (Ned/Bel) 291; 3. Zoetemelk/Roman Her mann (Ned/Lie) 274; 4. Gunther/Oiehl (WCX) 201; op 4 ronden 5 Tourne/liegems (Bel) 207, 6. Bincoletto/Sigmund Hermann (Ita- /Lie) 193; op 14 ronden 7. Oosterbosc- h/Pieters (Ned) 202; op 20 ronden 8 Scer- ny/Panc (Tsj) 136; op 26 ronden 9. Sawyer- /Williams (NZl/GBr) 285. Paardesport'Jhr.mr. O van Nispen tot Sevenaer is met algemene stemmen geko zen tot voorzitter van de Ne derlandse Hippische Sport bond (NHS). Van Nispen tot Sevenaer volgt per 1 januari Stehouwer op.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9