Afbraakbasketbal iekt Leiderdorp ieython mannen winnen weer Alliance houdt LMHC eronder PORTTRIBUNE oed weekeinde voor De Sleutels Grimbergen vierde in zesdaagse Hs Van de Oever vierde in Duindigt- cross CoidócSou/UMit MAANDAG 14 DECEMBER 1987 PAGINA 1? )EN Het afgelopen ceinde gaat de archie- De Sleutels in als >erste perfekte goal- wekeinde. Zowel het als het tweede team ien alle wedstrijd in erde competitieronde, trecht traden de mannen iet eerste team bijzonder tiveerd aan. Als opwar- fungeerde de wedstrijd Zeeland 2. Vervolgens »n de blamages van de ronde tegen Cormeta en rechtgezet. Tegen Zee- cwam dat er echter nog lit. Coach Ton van Keste- ren zag zijn ploeg in een rom melig duel toch de 9-6 winst binnenhalen. Tegen Doing lukte de door Van Kesteren uitgestippelde taktiek wel. Cees Smit beperkte zich als midvoor tot verdedigen en zo wel Wijnand Smit als Cees Zwanenburg scoorden er lustig op los. Met een 6-5 overwin ning werd de 14-7 nederlaag van de eerste ronde ongedaan gemaakt, zeer tot de teleurstel ling van het tot dan toe onge slagen Zoetermeerse team. Cormeta had De Sleutels in de eerste ronde ook de voet dwars gezet door in de laatste seconde de winst te pakken. Nu waren Srhit-Smit-Zwanen- burg zo gemotiveerd dat de scoringsdrift pas bij 9-1 gestopt werd. Het tweede team scoorde voor het eerst in de geschiedenis van De Sleutels beter dan het eerste. Nijmegen werd met 11- 6 opzij geschoven. Utrecht kreeg met 7-5 klop en tegen Eindhoven werd het zelfs 9-2, mede door een fraaie goal van Hans Koek. Opvallend in het tweede de inbreng van Paul Geers die liefst 17 maal scoor de. Ook de drievoudig gehan dicapte Ruud Zuidema (blind, nier- en suikerpatiënt) was met 6 goals goed op dreef. Kuyvenhoven rap op Roomburg LEIDEN John Kuyvenho ven werd gisteren als winnaar gehuldigd na afloop van het „Open kampioenschap van Leiden" op de Bult in Room burg. De Swift-renner reed in de laatste ronde weg van zijn vluchtmakker Reinier Hoog kamer weg en behield een kleine voorsprong tot aan de meet. Er stonden gisteren zo'n vijftig renners aan de start voor het „Open kampioen schap van Leiden", waarbij Kuyvenhoven en Hoogkamer samen - vanaf het begin - de rest van het veld op achter stand zetten. Halfkoers raakte Kuyvenhoven even alleen voorop, maar Hoogkamer kon later toch weer terugkomen. Martin Kokkelkoren reed ge durende de gehele koers op de derde plaats, maar kon de twee koplopers niet bedreigen. In de laatste ronde loste Kuy venhoven zijn medevluchter en kwam zegevierend over de streep, Hoogkamer werd twee de, gevolgd door Kokkelkoren. Ad Kraan junior eindigde als vierde en liet daarmee Tjalco Jansz uit Wassenaar achter zich. René Guyt kwam giste ren in de Superprestige-cross in Oss op een 23e plaats over de eindstreep; daags daarvoor greep hij de winst in een inter- club-veldrit in Nieuwpoort- Langerak. LEIDEN Aad Grimber gen is in de marathon-zes- daagse voor B-rijders als vierde geëindigd; zaterdag kwam de Rijnsburger in de finale als zesde in de massaspurt over de streep op de overdekte baan in Heerenveen. De opper machtige Bart Veldkamp greep daar, evenals de an dere vijf dagen, de zege. De eerste dag in Utrecht ont- vafpartij in de sprint en kwam als eerste van het peloton over de streep, hetgeen hem een vierde plek opleverde achter drie vluchters Ook bij de B- rijders werd het klassement op de eerste dag gemaakt; deze drie vluchters Lambert, Veld kamp en de Vries werden ook de eerste drie van het klasse ment. Grimbergen: „Het is de hele zesdaagse opletten geblazen, omdat degenen die een ronde voorsprong pakken extra pun ten krijgen. Van te voren re kende ik op een plaats bij de eerste tien. maar het is boven verwachting goed gegaan". In de andere dagen kwam Grimbergen respektievelijk als tweede, vierde, derde en zesde over de streep, zodat de Rijns- burger zijn vierde plek in het klassement veilig stelde. Al leen op de derde dag had Grimbergen het moeilijk en kon hij zich niet bij de eerste twintig voegen, zodat een eventuele derde plaats in het klassement er niet meer in zat. IEN Leiderdorp sinds zaterdag de itie van de eerste weer delen met Bird. In Amsterdam Leiderdorp door het aakbasketbal" spe- ASVU met niet mis rstane cijfers versla- 94-79). In Noordwijk laste Grasshoppers ien plaats lager ge ëerde MSV (65-80). 'p maakte in de heren ffotiedi visie korte met koploper ïoven (75-71). Peter Paulides van Lei- p had geen woorden wat hij zaterdag mee- e tijdens de wedstrijd te- iSVU. De Amsterdamse die over een onuitputte- loeveelheid vertragings- ;en lijkt te beschikken, mt niet de grenzen van 3c4tsoen vér te overschrij- eiderdorp had er dit [een antwoord op. De •elers zagen zich be door het arbitraire zo verklaarden de ■echters na afloop, „ook •aad wist met de situa- rij vertaald betekent it ze niet geschikt waren tiet karwei. Leiderdorp duidelijk aangeslagen le voortdurende intimi- bakte er echter ook bit- ïinig van. In de tweede [rust 44-34) lagen er bij nog wel winstkansen, de tempoversnelling door ASVU met „anti- Ibal" even zo vlug bevro ren. Het einde van de wed strijd werd bereikt bij 94-79, maar van een echte winnaar was geen sprake. Luba Leiden werd in Den Helder op de vierde nederlaag op rij getrakteerd. Tegenstan der Zeemacht zag een dras tisch uitgedunde Leidse selec tie tegenover zich. Robin van Gorkum en Ben de Jong wa ren geblesseerd, terwijl ook Thijs Minderhout al vroeg in de wedstrijd moest uitvallen. Van Niekerk (studie) en van Weeren (vakantie) lieten eveneens verstek gaan. Coach Martin Bakhuizen viel nood gedwongen terug op een aan tal jeugdspelers die duidelijk niet opgewassen waren tegen de zónepress van de tegenstan der. Met de rust (45-32) viel de schade nog enigszins mee, maar de tweede helft moest Leiden definitief afhaken. Ro nald van der Geest (18) en Pe ter van de Wetering (17) wa ren de Leidse topscorers. Eindstand 92-69. In Beverwijk speelde Lisse te gen het plaatselijke Racing. Geen gemakkelijke tegenstan der voor Lisse gezien de winst van Beverwijk op Early Bird en Zeemacht. Toch had Lisse met de rust (31-42) nog het meeste uitzicht op een gunstig resultaat. Dat uitzicht was bij 55-52 in de negende minuut al een stuk minder. Coach Frans Broekhof stak daarbij de hand in eigen boezem. „Ik had op dracht gegeven via de centers te spelen, om van binnen de bucket te kunnen scoren. Mijn centers zijn echter niet de type spelers die dat goed kunnen en Beverwijk profiteerde daar van". De laatste 10 minuten liet Broekhof zijn concept dan ook varen en Lisse bleef onder aanvoering van Erik van Zelm (22) in het kielzog van Racing. De gehele wedstrijd goed aan banden gelegde Kees Schuit, de belangrijkste center van Beverwijk, mocht uiteindelijk toch nog zijn stempel drukken op de wedstrijd. Met een knap schotblok hield hij Lisse in de slotseconde van de gelijkma ker af. Eindstand 78-76. In de dames promotiedivisie speelden in Noordwijk de teams van MSV en Grasshop pers tegen elkaar, de nummers 1 en 3 in de competitie. De derby werd door de Katwijkse dames makkelijk gewonnen. Na een matige start trok Grasshoppers na zes minuten het initiatief naar zich toe. De felle Katwijkse verdediging hield MSV lange tijd van sco ren af, terwijl Anja Aandewiel (28) ongrijpbaar leek voor de Noordwijkse verdediging. Via 12-12 liep Grasshoppers weg naar 16-30. Opnieuw bleek dat MSV zich te lief opstelde en steeds verder van de Katwijk se basket ging spelen. Na de rust (23-39) bleef Grasshoppers het spel beheersen. Arien Vlieger kende haar bekende opleving, waardoor MSV van een 40-63 achterstand kon te rugkomen tot 55-70. Verder kwamen de Noordwijksen niet. Daarvoor, zo lijkt het, heeft het Katwijkse talent te veel structuur gekregen en dat moet coach Han Wallaart veel vertrouwen geven in het ver dere verloop van de competi- In de heren promotiedivisie verraste BVO door in Alphen koploper Eindhoven te ver slaan. Na een moeizame start zette de Alphense formatie een 1-3-1 zóne neer die dit keer wél het beoogde succes bracht. Steve Deul (23) pakte 4 inter cepties en tekende voor de 16- 8 tussenstand. Eindhoven dat een belangrijk lengtevoordeel had op BVO, pikte bij 16-17 weer aan en gaf BVO geen ge legenheid opnieuw afstand te nemen. Rust 34-40. BVO dat in Eindhoven nog met 37 punten klop had gekregen, knokte ook de tweede helft hard voor de punten, die het gezien de competitiestand zeer hard no dig heeft. Het harde werken werd beloond. Eindhoven steunde volledig op de inbreng van sterspeler Tom Lockhart (16), maar die zag Haverkamp (19) voor BVO een gave partij spelen. Bij 75-68 leek BVO vei lig. De applauswissel van Ha verkamp werd echter nog wel even afgestraft met een drie punter van Lockhart, en dat kostte BVO zowat nog de overwinning. Wellicht dat coach Ben Ponsioen er voort aan verstandiger aan doet de felicitaties in de kleedkamer te overhandigen. Eindstand 75- 71. In het rayon' behaalden de heren van Grasshoppers een knappe overwinning op Rot terdam Zuid 2. De Katwijkers vreesden het geweld van ve dette en routinier Jan Loor- bach die met zijn 2 meter en 15 centimeter de belangrijkste tegenstander vormde. Met name Bert van der Plas wist de reus regelmatig te mislei den en tekende voor 21 pun- Christa van Schie (MSV) draait weg van haar Katwijkse tegenstandster. Grasshoppers won tegen het te lief spelende MSV met 55-70. FOTO: SP ten. Grasshoppers won daar door verrassend gemakkelijk. Via 36-47 werd het uiteindelijk 72-81. De heren van MSV hebben de afgelopen twee weken heel wat punten om de oren gekre gen. Uit de 115 die Midland te gen de Noordwijkers scoorden werd klaarblijkelijk geen le ring getrokken. Locomotief voegde er daarom nog maar eens 128 aan toe. MSV bleef daar met 77 punten ver bij achter. PEN Krijgt John gelijk dat Leython eer zal gaan winnen? y opig kon een tweede rijdwinst in succes- worden genoteerd, pakte twee punten trecht, maar Gemini- !n( et uit gaan kijken na w vlies in Woerden. In afomotieklasse bij de won alleen De vrouwen van Jii-K speelden tegen jjier twee Molenwiek uljkten een puntje af, 1 Leython door haar op de gedeelde plaats komt. Gemi- won in een aardige Jrijd van VOY en on 2 en Novo 2 deel- e punten. De staart- -! van RVV is door s nog uitzichtlozer den. thon mannen draaiden let drie plaatsen hoger eerde Allides moest een de plaats maken, door- ython met hard knok- een goede verdediging ts op rij wonnen. Spel er Rob Mudde speelde rste volledige wedstrijd John Groen was actief. -® men van Novo hebben eizoen halverwege een g. Ook nu tegen leken zij op een volle- f-day af te gaan. Winst lies wisselden elkaar af en de vijfde set speelde als vanouds: 3-2 winst lie 15-4. Gemini-K blijft Sin 3-0 verlies tegen Valbovol slechts een an de degradatieplaats. ?as ks het belang van deze ijd werd er slecht ge- en ontbrak alle vertrou- .leker aan het net ging tgoed: aanvallen in een isblok en het niet goed ngen van het blok. •romotieklasse won al- SV. Zij speelden een ïemotiveerde wedstrijd Leython (waarin een ex-LUSVers) en won- nen met 3-1. Leython maakte vooral met de pass veel fouten en ook de spelverdeling bleef, mede door een duimblessure van Don van Hal, onder de maat. Alleen de tweede set gaf LUSV weg door te veel fou ten. De meest ongelukkige speler was Marien Korevaar van LUSV: nog voor er een punt gemaakt was ging hij door zijn enkel. De overige teams verloren, zij het dat geen der teams echt ontevre den was over zijn prestatie. Setwinst was er wel voor Do- nar tegen Inter Amicos en VCS tegen Radius. Donar speelde een goede wedstrijd, waarin eigenlijk een punt ge pakt had moeten worden, maar het gebrek aan wissel spelers brak het team op. Toch werd het een spannende, aan trekkelijke wedstrijd waarin de teams zeker aan alkaar ge waagd waren. Met Ad van Elk als goede middenaanvaller en passer speelde VCS tegen de zeer geroutineerde nummer twee. Ook hier had een puntje ingezeten als VCS in het vier de part het hoofd erbij gehou den had. Het ging echter op cruciale momenten fout. Novo 2 had zijn dag niet en moest bovendien aantreden tegen koploper Skania. De opening verliep nog redelijk, maar na dat de beste blokkeepder te genover Cees Vink gezet werd, kon Novo geen vuist meer makep. Het eerste blanco verlies. Een 3-0 nederlaag ook voor Gemini-K2 tegen Zovoc. Het was ingecalculeerd, maar tegen de verwachting in wer den de ploeg toch niet hele maal weggespeeld. De vrouwen van Gemini-K begonnen hun wedstrijd tegen nummer 2, Molenwiek, met te veel ontzag. Het werd een duel dat ontsierd werd door te veel fouten van beide kanten. Mo lenwiek pakte het eerste deel, waarna om beurteo een set werd gewonnen: 2-2. De Voor- schotense vrouwen bleken na de sterke vierde set echter te uitgeput om de wedstrijdwinst binnen te halen: 2-3 verlies. Met Co Pronk en Marga Stok man op de buitenkant haalde Leython haar volgende drie punten binnen tegen Van San ten. Het werd een eenzijdige wedstrijd door de veel grotere aanvalskracht van de Leider- dorpse vrouwen. Gemini-K2 trad aan tegen nummer twee, VOY. Door een wat haperende verdediging keek de ploeg al snel tegen een 8-1 achterstand aan, maar door goed serveren van Els- beth van der Berg werd de stand gelijkgetrokken. Tot de derde set kwam VOY er daar na niet meer aan te pas. In dat deel zorgde weer de verdedi ging voor wat spanning, een riante voorsprong werd omge zet in een 10-13 achterstand; hard werken leverde toch nmog winst op: 15-13 en 3-0. Volledige winst ook voor Novo 2. Simone Bizo en Anneke Henssen speelden een goede wedstrijd en de grotere aan valskracht van Novo zorgde voor een 3-1 winst op Torna do. 3-2 Was de uitslag van Leython 2 - Novo 1. Na de eer ste twee sets leek Leython op een eenvoudige 3-0 winst af te gaan, maar door motiverende coaching van Sjaan Bal en brutaal werkvolleybal van Novo werd de stand 2-2, zelfs na een 7-0 voorsprong voor Leython in de vierde set. De vijfde was daarna weer voor Leython. RVV heeft na twee maal een punt gepakt te heb ben van hoog geklasseerde teams, geen kans gezien te winnen van mede hekkeslui- ter Acco-Dos. Het 3-0 verlies betekent dat het gat tot de vei lige zone nu wel erg groot is geworden. LEIDEN - De Tettenrode- hal in Overveen was afge lopen zondag het strijd perk voor de zaalhockey- return van de Leidse he- renploeg tegen Alliance. In een boeiende wedstrijd won Alliance in de slotfa se met 9-8 en maakt daar mee momenteel iets meer aanspraak op een plaats in de nieuwe overgangsklas se van volgend jaar dan de LMHC met 2 uit 3. Alle ploegen in de poule moes ten een dubbel programma af werken en zowel Leiden als Alliance leden zaterdag punt verlies. Alliance was ruim schoots de mindere van Victo ria, terwijl Leiden aanvanke lijk op ruime achterstand werd gezet tegen debutant Hudito, maar door een sterke eind spurt een 7-7 gelijkspel uit het vuur sleepte. Gezien de krachtsverhoudingen zat een gelijkspel er zondag eigenlijk ook wel in, ware het niet dat Alliance in de slotfase handig gebruik maakte van een tijd- straf voor uitblinker Dirk Drijver. Bovendien werden op een cruciaal moment twee schoonheden van doelpunten van respectievelijk Maurits Ei kenhout en Dirk Drijver afge keurd, welke Leiden aan een grotere voorsprong hadden moeten helpen. Dat het span nend was in Overveen, blijkt uit het scoreverloop, waarin Leiden en Alliance elkaar keurig in evenwicht hielden en zodoende en 5-5 ruststand bereikten. Hetzelfde beeld deed zich voor in de tweede helft, waarbij een zich kansen creërend Leiden door Peter van der Meer op een 7-8 voor sprong kwam en de wedstrijd zich tot een climax ontwikkel de. De spanning zakte pas bij het eindsignaal: 9-8 Roomburg had dit weekend totaal geen moeite met tegenstanders Ca- pelle en Evergreen, die een veldhockeyachtig zaalhockey speelden. Niet alleen de tegen standers waren de oorzaak van twee ruime overwinningen. Een grotere inzet en een groei end zelfvertrouwen waren in grediënten voor een vooral in drukwekkende tweede helft tegen Capelle, waarin de score tot 7-0 werd opgevoerd. Dat bij Roomburg verschillende spie- Iers productief kunnen zijn bij de strafcorner bewezen Bas Koning, Paul Lamping en Max Ligtenberg, terwijl ook uitblinker Jurien van Aken een aandeel had in de score. Tot de rust was het „zweten" voor Roomburg (2-2) tegen Evergreen. In de tweede helft bouwde Roomburg echter snel een 7-3 voorsprong op, welke uiteindelijk tot 8-5 werd terug gebracht. Roomburg bezet nu een verdiende tweede plaats achter het ongeslagen Leoni das. Sportwereld Curling De Nederlandse damesploeg is tijdens de Euro pese titelstrijd curling in Oberstdorf als achtste geëin digd. De heren werden elfde. De titels gingen naar Zweden en West-Duitsland. Hockey Het dameshockey team van Groot-Brittannië heeft zich zaterdag geplaatst voor de Olympische Spelen van Seoul. De derde kwalifica tiewedstrijd tegen de Sovjetu nie leverde een overwinning van 5-1 op voor de ploeg van coach Denis Hay. Veldrijden Peter Kant is zaterdag derde geworden in een internationale veldrit in de Frans plaats Angers. Hij had een achterstand van 34 se conden op de Fransman Chris- tophe Lavainne. LEIDEN Henk van de Oever en Henk Ravens- bergen werden gisteren vierde en vijfde in de B- loop van de Duindigtcross. In de A-loop werd Aart Stigter de beste regio-at leet, terwijl clubgenote Marian Kortman bij de meisjes B na een zeer spannende strijd tweede werd. De Duindigtcross was dit jaar opgenomen in de Belgische crosscompetitie. Dit was een unieke gebeurtenis, omdat de Belgische atletiekbond in Was senaar iets voor elkaar kreeg waar de KNAU (met name de sectie atletiekevenementen) al enkele jaren over nadenkt. In de uitslag was dat ook zeer duidelijk waarneembaar. In de internationale A-loop werd AAV-er Aart Stigter vijftiende in 31.18 minuten. Theo van der Veer bleef met zijn 32.39 minuten verder achter bij de Ter Aarder dan hij leuk vond. Jan Jansen presteerde uitste kend door slechts 12 seconden achter Van der Veer te eindi gen. Harry Versteegen maakte zijn deelname aan de „grote" wedstrijd eveneens waar, door in een tijd te finishen die net iets onder die van de winnaar van de B-loop lag. In de B- loop ging Henk van de Oever erg snel van start. Henk Ra- vensbergen liet hem gaan om in de laatste ronde toe te slaan. Ravensbergen werd vierde. Van de Oever vijfde. Hans van Voorden en Casper Ravens bergen kwamen nog bij de eerste twintig. Marian Kort man werd na een felle eind- stprint door de Haagse Stella Jongmans verslagen. Domini que van Oosten versloeg in diezelfde meisjes B-klasse ein delijk haar Holland clubgenote Hester van Leeuwen. Van Leeuwen was winnaar in Gou da, maar noteerde hier zes se conden achterstand op Van Oosten. Bij de jongens A was Peter Rijnsburger de beste re gio atleet met een 19e plaats. In Bergen op Zoom werd AAV er Ed van Gemeren derde in de Spadocross. Jan Verloop (achtste) en Kees van Klink (elfde) konden de altijd wat laat op gang komende Wad- dinxvener niet bijbenen. Groen Wit heerst op de toestellen LEIDEN De heren en jongens van gymnastiek vereniging Groen Wit hebben de toestelkampi oenschappen van het dis- trikt Den Haag beheerst. Liefst 33 medailles kwa men in Leidse mannen handen terecht. Ook de vrouwen deden een duit in het zakje met drie maal eremetaal. In sporthal Overbosch hield het district Den Haag haar jaarlijkse toestelkampioen schappen. De invloed van het in Rotterdam gehouden WK was op meerdere fronten merkbaar het animo overwel digend en de vertoonde oefe ningen waren gedurfder en in gewikkelder dan in voorgaan de edities. Keurig verdeeld over de diverse leeftijdsklas sen en de mannelijke Leidse deelnemers, bleek Groen Wit een klasse apart. Bij de dames en meisjes was de oogst wat minder ondanks het aanmer kelijk hogere niveau ten op zichte van vorige jaren. Hilae Dubbeldeman vergaarde de ti tel bij het paardspringen voor meisjes tot 10 jaar, door 8.3 punten te scoren voor haar handstandoverslag. Haar zusje Diane werd derde bij de meis jes 13 en 14 jaar op de balk (8.4). Ook Lisenka Keyzer kwam op de balk tot een derde plaats, maar dan bij de meisjes van 15 jaar en ouder.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 19