Noordwijk weer bij titelkandidaten Ter Leede verslaat Oegstgeest Quick Boys tevreden de winter in RCL deelt bij DUNO ARC bedwingt ook ACV: 2-2 Valken met hakken over de sloot Katwijk doet goede zaken SPORTTRIBUNE EeidócSoutcmt RIJNSBURGSE BOYS MET 1-2 VERSLAGEN ik MAANDAG 14 DECEMBER 1987 PAGINA 18 LEIDEN In de tweede klasse B pakte rode lan taarndrager RCL een punt van nummer voorlaatst DUNO: 2-2. De Leiderdor pers, die een zwakke eer ste seizoenshelft achter de rug hebben, gaan de win terstop in met 7 punten uit 12 gespeelde wedstrij den en zullen in het twee de gedeelte van het sei zoen alle zeilen bij moeten l zetten om niet in de derde klasse te belanden. Met FC Lisse gaat het stukken beter. Het team van trai ner Wim Eilander kwam in de laatste wedstrijd voor de winterstop remise overeen met Ijmuiden (1- 1) en handhaafde zich daardoor in de subtop van de tweede klasse C. zijn ploeg in de twintigste mi nuut op een 1-0 voorsprong. Maar in dezelfde minuut zette Hagenaar Ruud Schaap zijn ploeg naast de Leiderdorpers. Het leek er in het tweede part even op dat RCL zich zou la ten inpakken door het harde spel van de Hagenaars. De schade bleef echter beperkt tot een tegengoal van Wik Bos veld, die profiteerde van een verkeerde uitgooi van Bert Siera. Enkele minuten later liet Ben Heemskerk, die een corner van Cisken Capri bin nenkopte, de flink uitgedunde RCL-aanhang juichen. FC Lisse - Ijmuiden 1-1 (0-0) Zonder trainer Wim Eilander (hij werd vlak voor de wed strijd naar huis geroepen en na afloop ontving Lisse het ple zierige bericht dat hij vader was geworden van een doch ter) hadden René van Hens- bergen en Henry van der Weijden de mogelijkheid om de thuisploeg in de eerste helft aan de leiding te helpen. Toch was het IJmuidenenaar Rink man, die doelman Bart de Bruin passeerde en zijn ploeg naar 0-1 schoot. Het opportu nistisch spelende Lisse raakte niet van streek en kort na deze goal scoorde Van der Weijden de gelijkmaker. LEIDEN Met een „ver edeld tweede elftal" be haalde eersteklasser ARC een knap 2-2 gelijkspel te gen zaterdag amateur kampioen ACV, de achtste puntendeling voor de As- sese „remisekoning". De Alphense Racing staat momenteel op een vijfde plaats en indien de in haalwedstrijd tegen Broekster Boys wordt ge wonnen, blijft de afstand tot de koplopers beperkt tot 3 punten. Met een vol ledig fitte selectie moeten de pupillen van oefen- meester Jan Kroese na de winterstop dan nog voor verrassingen kunnen gaan zorgen. ARC begon het duel tegen de ploeg uit Assen zonder de in middels bekende „blessurrege- kenboeg) en kreeg in het eer ste part te maken met een be ter spelend ACV. Dit resul teerde in de openingstreffer van ex-Veendam speler Bert Meertens. De tweede goal hing in de lucht en toen Charlie Ken tets zich binnen de zes tienmeter liet vallen en de scheids direct naar de stip wees, leek ARC geslagen. Het liep echter anders. Doelman Emiel Borst stopte de slecht ingeschoten pingel van Johan Pitstra en wierp de bal naar Ruud van Es. Via Johan Boer kwam het leer bij Wilco van Leeuwen en die aarzelde geen moment: 1-1. Na rust kregen de pupill van Jan Kroese meer va het spel en namen zij via treffer van Ruud van Es ze de leiding. Twintig minui voor tijd werd Johan weggezonden omdat hij slaande beweging naar zijn recte tegenstander had maakt. De resterende ARC-i werden in het laatste gedee met de rug tegen de muur zet en uiteindelijk scoorde senaar Pitstra tien minui voor tijd de gelijkmaker. NOORDWIJK Het laatste competitieduel voor de dit seizoen bij uit zondering nu eens te vroeg vallende winter stop, leverde Noordwijk zaterdag op eigen veld een overwinning van cru ciaal belang op. Door de 2-1 zege op Rijnsburgse Boys mag de formatie van John Eelman zich nog al tijd (beter gezegd: weer) een kampioenskandidaat noemen. Halverwege de rit is een ach terstand van twee punten op de kop immers bepaald geen marge om nu het hoofd maar moedeloos bij in de schoot te leggen. Noordwijk trekt der halve optimaal gemotiveerd de winter in, zoals natuurlijk ook Rijnsburgse Boys nog alle re denen heeft om die koude maanden voor zinnige voetbal zaken te benutten. Het verlie zen van een veldslag, betekent immers nog altijd niet dat de oorlog niet meer kan worden gewonnen. Daarbij weet de in middels door IJsselmeervogels en Quick Boys op de ranglijst voorbij gestreefde en door Noordwijk achterhaalde Rijns burgse équipe zich in verlies- punten nog altijd mede-koplo per van de eerste klasse A. En dat kan, hoe dan ook, een gun stig uitgangspunt voor de serie wedstrijden na de winterse stop worden genoemd. Dat de zaken er aanzienlijk minder florissant voorstaan dan ruim een maand geleden, behoeft echter geen betoog. Van de riante voorsprong die de geelzwarte formatie met goed voetbal had bewerkstel ligd, is niets meer over. In de laatste vier wedstrijden won Rijnsburgse Boys dan welis waar nog van Broekster Boys, maar liep de tot dan ongesla gen lijstaanvoerder ook tegen drie nederlagen op (Rozen burg, RKAVIC en Noordwijk). Wat dat betreft komt de pauze voor trainer Arie Kurver en zijn mannen misschien dan toch nog redelijk op tijd. Zeker als in die beschouwing de te rugkeer van Huug Aandewiel wordt betrokken. De Rijn- burgse spelmaker, die bij ARC tegen een gebroken kaak op liep en dus de laatste vier duels op het appèl ontbrak, hoopt dan weer aan te kunnen treden. Een rentree die in Rijnsburg met groot vlagver toon zal worden begroet, nu is gebleken dat de plaatselijke favorieten het zonder Aande wiel niet redden. Of, beter ge zegd, denken niet te kunnen, want in de eerste periode van de derby met Noordwijk toon den Johan de Kroon c.s. aan wel degelijk ook zonder „Huug" tot goed voetbal in staat te zijn. Tot veel beter voetbal in ieder geval dan het in die fase hulpeloos ronddo lende Noordwijk. De thuisclub werd na een nog redelijk be gin aan alle kanten overspeeld door Rijnsburgse Boys. Een gang van zaken waar Noord wijk trainer John Eelman in de rust zijn manschappen op zou aanspreken („Vooral op het middenveld ontbrak het ons toen aan agressiviteit, die gasten konden in alle rust tik ken en aanvallen"), maar Eel man en de zijnen keken op dat moment wel al tegen een 0-1 achterstand aan. Zes minuten voor de doelwisseling won Ron Carli een duel van John Marijt om vervolgens vanaf dé linkerkant met rechts voor te zetten. Het bleek een voorzet op maat; ondanks de aanwe zigheid van bewaker Mark Vink èn doelman Dick Dort- mundt schoot Hans Zwaan raak. Een dus meer dan ver diende voorsprong voor Rijns burgse Boys, dat via Hennie Koet (paal) en Zwaan (knappe omhaal, gestopt door Dort- mundt) eerder al dichtbij de openingsgoal was geweest. De Rijnsburgse elf was vast van plan na de pauze op de zelfde weg door te gaan (Kur ver: „Er was geen enkele re den iets te veranderen, er werd voor rust toch goed ge voetbald"), maar zag die plan nen door het opportunistisch startende Noordwijk snel doorkruist. Geert-Jan Bakker was een minuut eerder al een centimeter of wat tekort ge bleken om te kunnen inkop pen, toen Jos Smits op links een vrije schop mocht nemen. Yvan Hermans kroop voor z'n bewaker, de zich zaterdag als antivoetballer presenterende Dick Heemskerk, en kopte knalhard raak. Een doelpunt dat Rijnsburgse Boys onmid dellijk weer tot een kwetsbare ploeg maakte. Het elftal dat zo superieur was geweest, veran derde op slag en leek zich opeens en bloc weer te besef fen dat het het nog steeds zon der sportieve aanvoerder Huug Aandewiel moest stellen. Een plotseling opstekend ge brek aan zelfvertrouwen dat door het weer draaiende Noordwijk-voorstopper Mark Vink heeft niet kunnen verhinderen dat Hans Zwaan voor Rijnsburgse Boys heeft uitgehaald. Ook doelman Dick Dortmundt kan de 0-1 niet meer voorkomen. Noordwijk (Kurver: „Dat zal je altijd zien, juist tegen ons speelt Noordwijk weer een goede wedstrijd") in eerste in stantie niet leek te worden uit gebuit. Albert Bosma en Her mans (2x) slaagden er niet in zeer riante mogelijkheden te benutten, waardoor de geel zwarten zich toch weer enigs zins met de wedstrijd konden gaan bemoeien. Totdat de thuisploeg de buurman uit Rijnsburg definitief de das om deed. Weer vormde een „dood moment" (nu een door Her mans genomen hoekschop) de inleiding. De bal werd door Hans Zwaan matig uitverde digd, waarna Rob Vermeer het leer met een halve volley als nog achter Jan Blankespoor joeg: 1-2. Een overwinning waardoor Noordwijk dus nog altijd meedoet in de strijd om de titel. Wist natuurlijk ook Eelman: „Vorig jaar stonden we op dit moment zeven pun ten achter op NSW. Nu heb ben we alles in eigen hand. FOTO: ANDRE VAN HAASTE! Scoreverloop: 39. Zwaan 0-1; 51.1 mans 1-1; 80. Vermeer 2-1. Noordwijk: Dortmundt, Marijt. V Wendt, Nulkes, Gerlof, Bo (Sluys), Vermeer, Smits, Herrn Rijnsburgse Boys: Blankespoor, Manuputty, Driebergen. De Kr Bodaan (De Louw), Arroyo, He kerk. Koet (Van Dijk), Zwaan. Boekingen: Koet (Rijnsburgse E Smits (Noordwijk). LEIDEN De topper in de vierde klasse B tussen de beide koplopers SV Voorschoten en Floreant, eindigde in een nipte 1-0 overwinning voor de pu pillen van trainer Pieter Donath. Oegstgeest liet een steekje vallen (2-0 verlies) tegen Ter Leede. Omdat De SLeutels Jodan Boys met 2-1 aan de zege kar bond, schoof de ploeg van oefenmeester Jan van Bemmelen door naar een gedeelde tweede plaats. MVKV (tegen Zwammer- dam) en Koudekerk (te gen Linschoten) behaal den hetzelfde resultaat: 1- 1. SV Voorschoten - Floreant 1- 0 (1-0) Al na vijftien minuten stond Voorschoten door een kopbal van Frits Breekveldt op een 1- ter opnieuw uit het net vissen, maar de man in het zwart keurde het doelpunt van Mar cel Rosier af omdat Voorscho tenaar Hein de Graaf een overtreding zou hebben ge maakt. Na de openingstreffer werd de druk op het doel van Voorschoten steeds groter. Doelman Jos Loose redde zijn ploeg echter keer op keer. Tien minuten voor tijd verwij derde scheidsrechter Pieterse Voorschotens' Rob de Jonge wegens een onbesuisde over treding. Ter Leede - Oegstgeest 2-0 (2- 0) Een zeer sterk Ter Leede had het duel al in de eerste twintig minuten beslist. Rob Enthoven en uitblinker Bouw Wester beek brachten hun ploeg toen namelijk op een 2-0 voor sprong. De marge van twee goals had nog groter uit kun nen pakken ware het niet dat Paul Westerbeek (Ter Leede) wordt in de wedstrijd tegen Oegstgeest gevloerd. De Sassenheimers beslisten de wedstrijd binnen 20 minuten. FOTO: SP de Sassenheimers veel kansen om zeep hielpen. Oegstgeest, dat overigens zonder goaltjes- dief Bert Postma speelde, kwam niet verder dan een schot van Alex Strating en en kele kleine kansjes. De Sleutels - Jodan Boys 2-1 (2-1) Zonder Leo Compeer en top scorer Klaas Dekker blijkt Sleutels het ook te kunnen. De eerste treffer kwam op naam van Wim van Luijk, die goed profiteerde van een verkeerde ingooi van een „Jodan Boy". Nadat Rob Groenendijk een ongelukkige tegentreffer had geïncasseerd, zette Ronald Guldemeester zijn ploeg weer op het juiste spoor. De Vliet- ploeg heeft het laatste halfuur wel onder druk gestaan maar echte kansen zijn er voor de „Boys" niet meer geweest. Zwammerdam - MVKV 1-1 (0-0) De Valkenburgse ploeg zakte na een sterk begin in het laat ste gedeelte van de eerste helft weg. De grootste kans was voor Rian Blankert wiens in zet tegen de paal belandde. Martin Oudshoorn scoorde in blessuretijd de treffer van MVKV maar de vreugde was van korte duur. Nog in dezelf de minuut maakte Zwammer dam de gelijkmaker en hoefde er niet meer te worden afge trapt. Linschoten - Koudekerk 1-1 (0-0) Koudekerk kwam tegen het bikkelhard spelende Linscho ten niet aan gewoon voetbal toe. Ron Weijman en Henk Griffioen hadden de beste mo gelijkheden maar stonden niet op scherp. In de tweede helft was het wel raak. Na een steekpass van Dick Weijman scoorde Pieter Harskamp de openingstreffer. Koudekerk doelman Cock Dorrepaal werd ook nog eenmaal verrast en daarom eindigde het duel in 1- 1. DELFT Quick Boys- trainer Hans van der Zee was na afloop tevreden. Zijn ploeg rekende in de laatste wedstrijd voor de winterstop met 1-4 af met Vitesse Delft en speelde bovendien een prima par tij. En na het bericht dat Rijnsburgse Boys met 2-1 schipbreuk had geleden bij Noordwijk kon zijn stemming helemaal niet meer stuk. Wat de eigen verdienste be treft, winst in Delft, had de Amsterdammer alle reden tot tevredenheid. Op een korte periode in de eerste helft na, speelde zijn ploeg met even grote jnzet als de thuisploeg. „En dan komt voor een betere ploeg als Quick Boys het resul- taat vanzelf". De Boys wonnen dan ook zonder problemen van de debutant. Van der Zee was overigens niet alleen met het net behaalde resultaat, maar ook over de eerste com petitiehelft tevreden. „We zijn nu 21 wedstrijden op rij onge slagen. En we hebben het dit seizoen met een nogal verjong de ploeg beter gedaan dan we van te voren verwacht had den. We gaan nu dan ook ge nieten van twee verdiende weken voetbalrust". In het eerste bedrijf startte Quick Boys sterk. Het gaf Vitesse weinig ruimte en kreeg zelf, bij een aantal uitvallen, prima scoringskansen via Leen van der Plas, Arie van Duijn en Hans van der Plas. Toch was het de thuisploeg die de score opende. De Katwijkse schut ters lieten de kansen namelijk ongebruikt en gaven Vitesse iets meer speelruimte. De roodzwarten, inmiddels min der bang voetballend dan in de beginfase, lieten die ruimte niet ongebruikt. Na een paar kleine kansjes was het rond veertigste minuut de kleine René Slegtenhorst die de bal uit een lange haal vanaf links in een keer op de slof nam en Theo Guyt vergeefs liet dui ken: 1-0. De Boys stelden daar op binnen twee minuten orde op zaken. Uit een vrije trap op zo'n 30 meter van de Delftse goal schoot Martin van der Plas tot veler verbazing de bal hard over de grond onder kee per Henk de Kok door: 1-1. Na rust was het vrijwel met een raak voor de Van der Zee équipe. Leen van der Plas ont ving de bal op rechts, uit een een-tweetje op de middenlijn, van Dennis-Jan Mieras en stoomde naar binnensnijdend vol op naar het doel, om de bal beheerst onder de Kok door té schuiven. De wedstrijd bleek daarop geenszins gespeeld. De thuisploeg bleef aanvallen voor wat het waard was, ter wijl Quick Boys goed kort bleef spelen (Van der Zee: „In de tweede helft deden we geen duel cadeau") en het boven dien niet bij de riskante 1-2 voorsprong wilcje houden. De tweede helft was daardoor het aanzien meer dan waard. Tot ver in de tweede helft bleef het echter bij het aantrekkelij ke spel van beide ploegen, want doelpunten vielen er tot zo'n vijf minuten voor tijd niet. Kansen daarop waren er echter, met name voor de Kat- wijkers, in ruime mate. Vitesse knalde een paar maal niet on verdienstelijk van afstand, waarop Hans van der Plas in de 15e minuut, na een pass van Jaap van Duyn, een vrije loop op het Vitessedoel besloot met een slap schot op de goed keepende De Kok. Nadat ook Mieras, andermaal Hans van der Plas, invaller André de Best en Johan Jonker hadden verzuimd de beslissende goal te maken, werd invaller Cor van Duijvenbode de man van de wedstrijd. De middenvelder uit het 2e, die voor het eerst dit jaar bij de hoofdmacht viel, kanjerde vijf minuten voor tijd de bal, met een diago naal schot, hoog achter de Delftse goalie (1-3) en maakte vervolgens ook de vierde Kat wijkse treffer. ERIK HUISMAN Scoreverloop: 38. Slegtenhorst (1-0), 40. Martin van der Plas (1-1), 48. Leen van der Plas (1-2), 84. Van Dui- venbode (1-3) en 87. Van Duivenbode (1-4). Quick Boys: Guyt, Teun van dei Plas, Jonker, Ruis, Hans van dei Plas, Arie van Duijn (Van Duivenbo de), Jaap van Duyn, Mieras, Martin van der Plas (De Best), Leen van der. Plas, Aandewiel. LEIDEN Kagia mag zich na een simpele 3-0 zege op KRV winterkam pioen van de eerste afde lingsklasse (zaterdag) noe men. Het voelt daarbij wel de hete adem van Valken in de nek. De Val kenburgers hadden de grootste moeite degrada tiekandidaat SVOW af te schudden: 3-2. LSVV won voor het eerst in haar car rière van TAVV. Kagia - KRV 3-0 ((H)) Het grote verschil tussen de eerste en tweede helft was, dat •Kagia in het tweede bedrijf de .kansen wel afrondde. In het eerste deel faalde Richard Trompert drie maal, maar hij maakte dat in de 47e minuut goed door de score te openen. Willem Diels en Erik Wijn hout completeerden het drietal Kagiatreffers. Keeper Teun van Duivenbode stopte voor In het eerste deel zetten Hans Vijgeboom (twee maal) en Al- bert de Haas de kroon op soli de veldspel van de titelpreten- dent: 3-0. Toen Valken in de tweede helft kansen begon te missen en Peter van Santen SVOW op 3-1 bracht ging er weinig meer goed bij de thuis ploeg. In de blessuretijd zorgde Bert de Vries zelfs voor 3-2. LSVV'70 - TAVV 1-0 (1-0) Na twintig minuten tekende Arsen Dumoulin voor de enige treffer in het duel tussen LSVV en TAVV. Beide ploe gen trokken regelmatig ten aanval, maar de studenten hielden de defensie potdicht. De beste kansen ontstonden daarom aan de overkant; ge scoord werd er echter niet meer. Hazerwoudse Boys - Wou- brugge 2-0 (1-0) Ondanks dat Woubrugge zich in het eerste speldeel beperkte tot verdedigen kon het niét voorkomen dat Jaap Kroon de Boys naar een 1-0 voorsprong voerde. Toen Woubrugge in de tweede helft de verdedigende stellingen verliet waren de beste kansen voor Hazerswou- de. Na een vrije trap van Leo Laros zorgde Arie van der Linde voor 2-0. SVLV - Alphia 1-2 (1-1) Alphia had het niet makke tegen de hekkesluiter. Met meer fortuin hadden de V( schotenaren een punt in I gehouden. Bij een 1-1 st mikte Rob Bokhorst echter het houtwerk en werd zet van Jeroen Ahling op doellijn gekeerd. Teun de ter schoot vijf minuten tijd de beslissende 1-2 Eerder scoorden Leen Baay 1) en Paul van Vliet (1-1). Tweede klasse Morgen valt de beslissing c het voortbestaan van de t\ de klasse. Tot die tijd w het programma normaal a werkt. De drie toppers V nen van de drie volgers, Spies bezorgde Z1C de 1-01 over Abbenes. GWS m? korte metten met SJZ mede door drie doelpui van Gijs van der Mey. M burg versloeg in een g( wedstrijd HVZ met 3-0. name het tweede doelpunt Meerburg was van grote 1 se. Wim van Zwieten nan bal uit een afgeslagen aai ineens op de slof. LEIDEN Derdeklasser Katwijk heeft de laatste zaterdag voor het „winter- stopgebeuren" zeer goede zaken gedaan. De pupillen van trainer Peter Ciere versloegen nummer twee SVPTT met 2-1 en zagen dat concurrent Leiden de punten deelde met Sche- veningen: 2-2. Zevenho ven legde met 1-0 het loodje tegen 's-Graven- zande. Door deze resulta ten gaat de ploeg van trai ner Peter Ciere nu fier aan de leiding met 19 punten uit 12 duels. Lei den staat op een prima tweêde stek. Katwijk SVPTT 2-1 ((H)) Het duel tussen de nummers één en twee van de ranglijst kende aanvankelijk een zeer nerveus begin. Gaandeweg kregen beide ploegen echter enkele kleine kansjes, maar Kees Kraayenoord en Piet van Duyn konden hun ploeg niet op voorsprong brengen. Het duurde tot de vijftiende mi nuut van de tweede helft tot-to dat aanvoerder Wim Guyt de score opende. Hierna zette SVPTT „alles op alles" en werd doelman Jaap Haasnoot danig op de proef gesteld. Een snelle counter via goaltjesdief Kraayenoord besliste het duel. In blessuretijd dook Haasnoot nog over het leer heen, maar kwam de zege niet meer in ge vaar. Leiden - Scheveningen 2-2 (1- 0) Zonder de gebroeders Bink en de nog immer geblesseerde doelman Planjer had Leiden een moeilijke voetbalmiddag. Het team van trainer Henny Beerenfenger kwam via Al- bert Siera wel aan de leiding, maar na rust kwam de „Sche- veningen-elf" snel langszij. Siera trof na deze tegengoal opnieuw doel, maar omdat Scheveningen achterin één op één ging spelen, hing de ge lijkmaker in de lucht. Vijl nuten voor tijd was het.z en moest reserve-doelman win Bekooy voor de tw maal naar het net. 's-GravenzandeZeve ven 1-0 (0-0) „De gelukkigste heeft wonnen. Een gelijkspel ha verhoudingen beter weer geven, maar 's-Gravenz scoorde in de allerlaatste nuut. De bal werd van ting veranderd en onze man Alex Stolwijk was woon kansloos. Er werd eens meer afgetrapt. Daar je verder weinig aan", a een teleurgestelde Zeve ven-trainer Simon Duin, ploeg had namelijk wel sen op de overwinning. V( spits René Bon had enkele te missen kansen. Ook baalde na afloop van de tegentreffer.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 18