WK-kans groter via extra competitie WK-DUELS MOGEN WEL IN DE KUIP" a tidt&Qowimit AC Milan bestraft met puntenverlies Een cadeau van formaat Vriend Maradona doet in drugs VSi in meur ■•oordwijk n4terug NEDERLAND TREFT WESTDUITSERS IN VOORRONDE Blllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll ■onner- >daille voor lop Zoetemelk ASTRICHT Tijdens de te avond van de wielef- 1 aagse van Maastricht t Joop Zoetemelk uit den van staatssecretaris 5 Dees de Bronner-me- |e gekregen. Deze onder in tiding wordt zeer zelden 3 ekend. Zoetemelk werd ^aardeerd voor zijn spor- e prestaties en zijn bete- is voor de topsport in het meen en het wielrennen et bijzonder. iiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiii SLBERT VAN DER DUIM IS ERELID FRIESLAND MAANDAG 14 DECEMBER 1987 PAGINA 13 Moeder Sch ultz wil graag auto APELDOORN De eerste en tweede prijzen voor de eindstand van de gesponsorde nationale ranglijsten konden gisteren in sporthal De Maten in Apeldoorn bij de dames op het laatste moment niet worden uitgereikt. Op verzoek van de moeder van Brenda Schultz, winnares bij de vrou wen, gaat de bond nog eens haarfijn uitrekenen of Hester Witvoet of Schultz als eerste is geëindigd. Volgens me vrouw Schultz waren honderd bonuspunten van een toer nooi in Indianapolis aan haar dochter onthouden. De eerste prijs is 7500 gulden, de tweede prijs 3500 gulden. Boven dien mag de nationale nummer een een jaar in een be schikbaar gestelde auto rijden, hetgeen in het geval van de 16-jarige Schultz er op neer komt, dat haar moeder achter het stuur kan kruipen. De tennisbond wil met het Nederlands Olympisch Comité praten over de mogelijkheden één of meer Nederlandse tennissers naar de Spelen in Seoul af te vaardigen. Het NOC heeft tot dusver als eis gesteld dat een kandidaat bij de eerste acht van de wereld moet staan of de kwartfinales van een Grand Slam-toernooi moet halen. Michiel Schapers (48e op de wereldranglijst) noemde die eis gisteren in Apeldoorn absurd. De bond heeft wel de af gelopen week voor alle zekerheid de namen van Schapers, Nijssen, Van Boeckel, Schultz, Witvoet en Ter Riet opgege ven bij de Internationale Tennis Federatie (ITF). IRENVEEN Hilbert van der Duim was rdag één van de 13.000 toeschouwers bij de e van de marathonzesdaagse. De Fries i voor de wedstrijd benoemd tot erelid van gewest Friesland voor zijn vele verdiensten de schaatssport. Van der Duim, die zich op krukken voortbeweegt na zijn ernstige auto-ongeluk, werd in zijn loopbaan zeven keer kampioen van Nederland, twee keer Europees- en twee keer wereldkampioen bij de allroun- ders. De Friezen zijn niet gul met de benoe ming van ereleden. Van der Duim werd de tweede. Attje Keulen-Deelstra was hem voor gegaan. Training Yvonne van Gennip reed afgelopen weekeinde na haar lichte operatie weer een aantal trai ningsrondjes in Haarlem. Rechts trai ner Egbert van 't Oever. FOTO: ANP Reinaldo spoorloos DOETINCHEM De Brazili aanse vedette José Reinaldo heeft er bij Telstar de brui aan gegeven. Trainer Cor van der Hart verklaarde na afloop van de wedstrijd tegen De Graaf schap dat hij al een week taal noch teken heeft vernemen van de Braziliaan. Trainer Cor van der Hart: ,,Ik heb het ge voel dat Reinaldo de boel in de maling neemt. Vier weken heb ik die jongen dagelijks on der handen genomen, maar het komt er gewoon niet uit. Wij hebben hem met alles ge holpen. Nu hij een vast con tract heeft, doet hij maar wat". GRONERT PAKT OOK OPEN NEDERLANDSE AMSTERDAM Wereldkampioene Irene Gronert is gisteren eerste geworden bij de Open Nederlandse bowlingkampioen schappen in Amsterdam. Zij versloeg in de finale Dorette Boe lens met een totaal van 3119 pins. Boelens kwam niet verder dan 3058. Bij de heren ging de titel naar de Belg Chris Vandam- me, een teamgenoot van Gronert. Vandamme bleef met het in drukwekkende totaal van 3336 34 pins voor op Erwin Groen. (Van onze correspondent Paul Van der Voort) BARCELONA Een intieme vriend van voetbalster Diego Ma radona, de Peruaanse oud-international Ramon-Antonio Mifflin, wordt door de Spaanse politie in verband gebracht met een smokkelzaak van 14 kilo cocaine. Ramon Mifflin werd 16 okto ber door de politie van Barcelona gearresteerd en zat anderhal ve maand opgesloten in de Modelo-gevangenis in deze stad. Na het betalen van een borgsom van 50.000 gulden is hij begin de cember voorwaardelijk in vrijheid gesteld. 4WIJK UVS heeft Z( erste competitiehelft in eur afgesloten. De se hoofdklasser ging in °fyijk met 3-0 ten onder RVC en mocht uit- Jr elijk met die uitslag eens ontevreden zijn. dit resultaat is de for- fie van trainer Arie La- lijk met een achter- m d van drie punten op - ichema de winter inge- Het gegeven dat UVS de gespeelde dertien n4trijden „slechts" tien en sprokkelde, zal de het eind van dit sei- uit de Kikkerpolder Sfrekkende Lagendijk aid geen plezier doen. taart van de ranglijst is aatste weken immers nadrukkelijk in beeld imen. Daarbij werkten ,eidenaars in Rijswijk dermate armoedige jaf dat de toekomst nu jirect al te optimis- mag worden inge- iit JRDWIJK Het laat- ompetitieduel voor de 9-{eizoen bij uitzondering lens te vroeg vallende erstop, leverde Noord- zaterdag op eigen veld overwinning van cru- belang op. Door de 2-1 op Rijnsburgse Boys de formatie van John lan zich nog altijd (be- ezegd: weer) een kam- nskandidaat noemen, rerwege de rit is erstand van twee pun- op de kop immers be- 1 geen marge om nu loofd maar moedeloos n de schoot te leggen, dwijk trekt derhalve naai gemotiveerd de er in, zoals natuurlijk Rijnsburgse Boys nog redenen heeft om die Ie maanden voor zinni- roetbalzaken te benut- Het verliezen slag, betekent immers altijd niet dat de oorlog meer kan worden ge nen. Daarbij weet de ddels door IJsselmeer- ls en Quick Boys op de lijst voorbij gestreefde oor Noordwijk achter- de Rijnsburgse équipe in verliespunten nog mede-koploper van erste klasse A. En dat hoe dan ook, een gun- uitgangspunt voor de wedstrijden na de erse stop worden ge- nd. lasher Buitendijk |ede tijdens NK DEN De Warmond- buasher Peter Buiten- fteeft in Wijk bij Duur- fe een fraaie tweede is behaald bij de natio- [kampioenschappen tot bet 16 jaar. fendijk was als derde laatst en kwam zoals bacht in de halve finale |r Paul Scheerder uit hen aan den Rijn tegen, herder is titelhouder in passe tot en met 14 jaar i de wedstrijden met hkgenoot Buitendijk meestal spannend en [hoog gehalte. Ook nu pt er een vijfde game [te pas komen om de baar aan te wijzen. De )te, beslissende, klap p op naam van Bui- Pjk, die zich dus voor finale plaatste. De als ie geplaatste Teus van [uit Driebergen was [in superieur en ver- I Buitendijk met 3-0. ZURICH Nederland speelt in de kwalificatie ronde voor het wereld kampioenschap 1990 in Italië met West-Duitsland, Wales en Finland. Alleen de groepswinnaar gaat di rect over naar het eind- toernooi. Als het Neder lands elftal tweede wordt in groep 4 van de voor ronden voor de wereldti telstrijd, zal het een extra competitie moeten spelen. Die oplossing is zaterdagavond tijdens het diner na de loting voor het wereldkampioen schap van -1990 in Zürich aan gedragen door de belangheb bende voetbalbonden. Aan vankelijk was door de organi satiecommissie besloten de nummers twee uit de poules Resultaat van loting De indeling ziet er als volgt uit: Groep 1: Denemarken. Bulgarije, Roemenië en Griekenland. Groep 2: Engeland. Polen, Zwe den en Albanië. Groep 3: Sovjetunie, Oost-Duits- land, Oostenrijk, IJsland en Tur kije. Groep 4: West-Duitsland. Ned e r I a n d. Wales en Finland. Groep 5: Frankrijk, Schotland, Joegoslavië, Noorwegen en Cy prus. Groep 6: Spanje. Hongarije, Noord-lerland, Ierland en Malta. Groep 7: België, Portugal, Tsjechoslowakije. Zwitserland en Luxemburg. De overige indeling op tweede pagina sportkatern. met vier deelnemers (de groe pen 1, 2 en 4) met elkaar te vergelijken op puntental, doel saldo en gemaakte doelpunten. Van de drie vice-winnaars zouden er twee doorgaan. Gistermorgen liet de algemeen secretaris van wereldbond FIFA, Sepp Blatter, weten, dat er nog deze week een wijzi ging in dat deel van het toer- nooiregelement komt. „Het merendeel van de betrokken landen wilde het anders. Zij willen voetballen voor de be slissing. De bonden gullen deze week een verzoek naar de FIFA sturen. Van onze kant bestaat er geen enkel bezwaar tegen dat voorstel". Na de eer ste fase van de voorronden zullen de betrokken drie Euro pese landen nog eens een hele competitie spelen. Die vier wedstrijden zijn een meer dan uitstekende tege moetkoming voor het nadeel, dat het loten van een groep van vier heeft gehad. In de poules van vijf worden twee duels meer gespeeld, maar zijn de extra tegenstanders van een laag en oninteressant ni veau. De verlenging van de kwalificatie, waardoor voor de „gelukkigen" liefst vijf thuis duels op het programma ko men, zal gezien de spanning veel aantrekkingskracht op het publiek uitoefénen. In het najaar van 1985 warén in dat kader de twee beslissingsduels tussen Nederland en België, in Brussel en Rotterdam, goed voor uitverkochte stadions. Op verzoek van een zevental bonden, die van Denemarken, Nederland, Noorwegen, de Sovjetunie, België, Joegoslavië en Frankrijk, gaat een speciale commissie van de FIFA in ja nuari studeren op het voorstel om voor de kwalificatieduels vaste data aan te wijzen. De Europese voetbalunie kent die Pele en secretaris generaal Blatter van de FIFA grappen wat met elkaar tijdens de loting. gang van zaken al bij het pro grammeren van de Europa Cupwedstrijden. Het bestuur van de FIFA ziet volgens se cretaris Blatter de voordelen van een dergelijk systeem en streeft naar de aanwijzing van zes tot acht data voor de WK- kwalificatieduels, per 1 juli 1988. Nederland trof ook bij de in deling voor het vorige wereld kampioenschap een groep met vier landen. Voor Mexico 1986 moesten de drie nummers twee uit de Europese groepen foto: ap van vier (Nederland, België en Schotland) extra-kwalificatie wedstrijden spelen. België plaatste zich ten koste van Ne derland voor Mexico, Schot land werd deelnemer aan de eindronde door Australië te verslaan. ZÜRICH Secretaris Jan Huijbregts van de KNVB ziet vooralsnog geen enkel probleem de kwalificatie wedstrijden in eigen land in het Feyenoord-stadion te Rotterdam vast te stel len. De tuchtcommissie van de UEFA, de Europese voetbalu nie, deed na het bomincident in De Kuip bij Nederland-Cy- prus het stadion tot de zomer van 1990 in de ban. Huijbregts kwam in Zürich aan de weet, dat de UEFA over die straf nog niets bericht heeft aan de FIFA, de wereldbond. Het we reldkampioenschap valt onder de verantwoordelijkheid van de FIFA. Huijbregts heeft het idee, dat er sprake is van een symbolische straf en dat de UEFA geen verzoek heeft ge daan aan de FIFA ©m de uit sluiting over te nemen. Barry Hughes (50), de trainer van Sparta, toonde zich ver heugd over het resultaat van de loting voor de wereldtitel strijd. Hughes, de coach van Sparta en de zanger van car navalskraker Happy met Bar ry, stamt uit Noord-Wales en steekt zijn sympathie voor zijn nationale elftal niet onder stoelen of banken. „Een mooie loting. Nederland en Wales hebben nog nooit tegen elkaar gespeeld. Ik zal er bij beide wedstrijden bij zijn. Heerlijk. Zo'n wedstrijd is goed voor een paar weddenschappen. En dan hoef ik niet te zeggen, op welke ploeg ik mijn geld ga zetten". Petri Tiainen, de Finse inter national van Ajax, ziet uit naar de wedstrijden uit de voorronden van het wereld kampioenschap. De 21-jarige middenvelder, die bij Ajax al een broek heeft versleten op de reservebank, wil zich voor al bewijzen tegen Nederland, maar verliest het grote doel niet uit het oog. „Finland speelt ook voor plaatsing voor het wereldkampioenschap. Niet om alleen maar een leuk resultaat in eigen huis te beha len. Verrassingen kunnen al tijd gebeuren in het voetbal. Voor Finland zou het de eerste keer worden dat we de eind ronde halen. Maar waarom niet? We hebben veel geleerd de laatste jaren. Coach Kuuse- la heeft geweldig werk gedaan met ons team. Nu hebben we een nieuwe man, Vakkila. Ik ken zijn plannen niet". Tiainen, die in het Finse elftal meestal midden-midden speelt, vertrouwt op een voort zetting van zijn loopbaan in het nationale team. „Kuusela heeft altijd vertrouwen in me gehad. Toen ik bij Ajax niet speelde, riep hij me op. Hij be oordeelde me op de wedstrij den, die ik voor Finland speel de. Ik verwacht dat het zo blijft". De Westduitse reactie op de lo ting van Zürich, die de finalis ten uit het wereldkampioen schap van 1974, weer tegen over elkaar brengt, was niet onverdeeld gelukkig. Coach Franz Beckenbauer, deelne mer aan de eindstrijd van München, meldde uit Brasilia, waar het Westduitse elftal zich via een 1-1 tegen Brazilië voorbereidt op de Europese ti telstrijd: „Het is duidelijk dat ik liever een groep met vijf landen zou hebben gehad, dan is de plaatsingskans immers groter. Nederland is natuurlijk de moeilijkste tegenstander uit de groep en de strijd om de eerste plaats zullen wij met hen moeten uitvechten. Wales kan enig gewicht in de schaal leggen en het is een zekerheid, dat het land, dat als eerste wil eindigen, geen punten aan Finland zal mogen verspelen". Doelman Franco Tancredi van AS Roma werd getroffen door uit het publiek geworpen voorwerpen en moet even later per brancard worden afgevoerd. foto: ap (Van onze correspondent Gerard Kessels) ROME Ruud Gullit komt voor de tweede keer in luttele weken tijds in aanraking met de onbuig zame Italiaanse rechter Alberto Barbé. De advocaat, die eerder als voorzitter van de strafcommis- sie van de UEFA de overwin ning van 8-0 van Nederland op Cyprus omzette in een ne derlaag van 3-0, zal de komen de dagen ook Gullits club AC Milan straffen. Barbé zal de overwinning van 1-0 van AC Milan op AS Roma verande ren in een zege van 2-0 voor DOELMAN AS ROMA BEKOGELD de bezoekers. Daarmee wordt de achterstand van Milan op koploper Napoli vrij hopeloos: vijf punten. De tweede helft in het San Siro-stadion was nog niet be gonnen of doelman Franco Tancredi van AS Roma werd aan het hoofd en aan zijn been getroffen door scherpe voor werpen. De verdoofde Tancre di moest met een draagbaar van het veld worden gedra gen. De gewonde doelman, die meer dpn een uur lang nauwe lijks weet had van wat er rond om hem heen gebeurde, werd overgebracht naar een zieken huis. In het begin van de avond kon hij naar Rome te rugkeren. Waren er na de „bom" van Juventus-Cesena, 22 november, velen die meen den dat de getroffen Cesena- speler Sanguin simuleerde, bij Tancredi was daar geen spra ke van. In Italië is nu voor de derde keer in elf speeldagen een overwinning van de thuisclub mrigezet in een overwinning voor de bezoekers, nadat spe lers door voorwerpen getrof fen waren. Napoli kreeg na een verlore uitwedstrijd tegen Pisa toch nog de twee punten. Juventus werden twee punten afgenomen. Dat lot treft nu ook AC Milan. MOHAWKS IN GEWEER TEGEN OS CALGARY MONTREAL De Mohawk- indianen hebben de tocht van de Olympische toorts naar Calgary aangegrepen demon straties te organiseren. Onge veer tienduizend Mohawks stemden in met de eisen van de Indianen in de staat Alber ta, die zich al decennia lang keren tegen de olieboringen op hun territorium. Mühren niet mee naar Griekenland ZEIST De Ajacied Arnold Mühren heeft zich gisteren af gemeld voor de trip van het Nederlands elftal naar Rhodos, waar woensdag het EK-kwali- ficatieduel tegen Griekenland wordt gespeeld. Bondscoach Michels is vandaag met een groep van vijftien man naar Rhodos ver trokken. Hij heeft de reserves John de Wolf, de centrumver dediger van FC Groningen en Hendrie Krüzen, de midden velder van Den Bosch, defini tief als de nummers veertien en vijftien bij zijn groep ge haald. Stoelendans om voorzitterszetel HARDERWIJK De dans om de vacante voorzitterszetel van de Judo Bond Nederland is begonnen. Nadat eerst de voormali ge topjudoka Peter Snijders kenbaar heeft gemaakt in principe bereid te zijn de leiding op zich te nemen, heeft ook Adri van Polanen zich onverwacht beschikbaar gesteld. De door het be stuur als opvolger van Henk van Oosten kandidaat gestelde Fjfans Hoogendijk moet derhalve ineens afrekenen met de nodi ge concurrentie. Sen luxe handdoek van 50 x 100cm wordt uw deel als u ons een nieuwe abonnee opgeeft De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Not I Nol Noteer als nieuwe abonnee ingaande. Naam: Adres: Postcode/plaats: Telefoon:(\oor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per maand automatisch betalen f23,74 kwartaal acceptgiro f70,93 Stuur als dank de handdoek aan: Naam:Voor Adres: Postcode/plaats Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer er I 998, 2500 Vd Den Haag (postzegel betalen wij). Ccidóc (Sowumt ij.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13