Handenvol geld voor omzetting NOS in NOB )IO/TELEVISIE CaUlAC(Sou/tq/nl MAANDAG 14 DECEMBER 1987 PAGINA 11 Voor deze Top 10 is gemeten ge durende de periode van 30 no vember tot en met 6 december. De selectie vindt plaats op grond van het kijkdichtheidspercentage; één procent is gelijk aan 131.000 Nederlanders, ouder dan 6 jaar. De gegevens zijn afkomstig van het onderzoekbureau Intomart, dat een continu kijkonderzoek houdt, in opdracht van de Kijk- en Luisterdienst van de NOS. loneymoon Quiz TROS Dinsdag 33% 7.4 leg 'ns Aaa VARA Zondag 32% 7,5 (-uur journaal NOS Dinsdag 30% 6.8 Sonja op zondag VARA Zondag 29% 6,4 Miami Vice VOO Woensdag 26% 6.8 Aehtar het nieuws VARA Zondag 26% 6,7 Cosby Show NCRV Zaterdag 24% 7,5 Aktua TROS Dinsdag 24% 6.4 ^Studio Sport NOS Zondag 22% 7,0 (foor de vuist weg AVRO Maandag 21% 6.8 eer het om slechte kijkcijfers gaat, worden door de omroe- fe e meest vreemde excuses gezocht om dat te verklaren. Zo een paar seizoenen geleden een omroep met haar vaste niddag op de vrijdag. De score was abominabel, "maar ja, ril je" - zo verklaarden de bonzen van die omroep - 't Is jjdag, hè? Al die koopavonden in het land, dan kijken de 'éfen minder". De bewuste omroep viel gigantisch door de toen een andere omroep de vrijdag overnam en dat met lopulaire programmering to éin van de beter bekeken n en wist te maken. nio'n excuus met een waarheidsgehalte van nul-komma-nul verhaaltje dat er "nu eenmaal geen nieuws op zondag is", seizoen was dat nog het excuus van de NCRV om een ui- te slechte actualiteitenrubriek te maken: "Hier en Nu" had leen nog maar over Gisteren Toen. Maar ja, je kunt op rj g natuurlijk niet achter nieuws aanjagen - dat is onbehoor- dan een onbehoorlijke actualiteitenrubriek in de ether zet- ARA's Achter Het Nieuws bewijst dat de zondag de beste voor een flitsende actualiteitenrubriek, die geregeld in het ■/Askatern van de maandagkrant geciteerd wordt. En boven- vekelijks de hoogste cijfers scoort, fefven de twee uiterste waarderingscijfers van deze week. v ica gaat een dieptepunt-record vestigen met "Gemene leflen" dat opnieuw met een onvoldoende werd gehono- een 5,5. Dat natuurseries altijd goed liggen, wisten we al. !RV kreeg het weer eens bevestigd: "Ja, Natuurlijk" haal- i 7,8. EDWIN BAKKER "ockschool 2" vanaf januari h hi ERSUM Teleac start woensdag 20 januari met de cursus i J school 2". De half uur durende programma's zijn een ver- ip de vorig seizoen onder de titel „Rockschool" met veel si uitgezonden opleiding in popmuziek. houd van de nieuwe cursus sluit naadloos aan op de eerste re In „Rockschool 2" wordt veel aandacht besteed aan twee 'li, menten, die vorig seizoen ontbraken namelijk de toetsen oe zang. Verder wordt ingegaan op de meer technische as- ?r i van het optreden met een groep. Van de drie basis-in- et enten gitaar, bas, drums worden vooral de electronische is ijkheden belicht. Ook aandacht krijgt de financiële afwik- tz g van optredens en het benaderen van zaaleigenaren en 11 maatschappijen, terwijl een platenproducer dieper ingaat m (creëren van een eigen geluid. De acht televisie-program- ?s worden geproduceerd door de BBC en zijn wekelijks te op Ned. 1 om 19.00 uur, met een herhaling vanaf 7 mei. De v programma's zijn samengesteld door Teleac en zijn weke- p donderdag te beluisteren op Radio 5 om 22.00 uur. a Jlieuws in teletekst lik tak, kleuterprogramma Nona, kinderserie. Afl.: Plons eten de glimwormpjes oAvonturenbaai (Danger bay), t Canadese jeugdserie met Don- ■.rfielly Rhodes. Christopher J ferabb. Ocean Hellman e.a. nAflAlarm! 3lMerlina, detectiveserie voor kinderen, met Lea Cousin, /jrfieke Bouvë. Jan Reussens ea. All.: Het Sandraschandaal itzending door derden, pro- •amma van de Protestantse mroep rogramma-overzicht ituws Wilde, tweedelige En- tv-serie van Henry Her- Met Michael Gambon. ■bin Lermitte, Emily Richard Afl. 1: Vergulde jeugd. In sluit de schrijver, dandy society figuur Oscar Wilde idschap met de jonge Lord Hired Douglas, die veel met i gemeen blijkt te hebben ,uoyrint: Wij leven op een eJlijn, documentaire over het le ken van gehuwde vrouwen en ?r poeders die lopende band- Kerk doen 'erugblik. Hugo Raspoet blikt erug op zijn carrière binnen en kwarteeuw kleinkunst. k 'resentatie: Kathy Lindekens ts 2.55 Nieuws en Coda 03 'ronto, Italiaans voor begin- Wl Iers (5) /e Zonen en Dochters (Sons and „Slaughters), Australische tv-se- ie met Peter Phelps, Pat Mc- lonald. Tom Richards e.a. 'rogramma-overzicht s. lieuws Iwidam, videospelletje Confrontatie, debat de verkiezingen niztra time, sportmagazine 3.20 Lucifer, tv-spel oerd door het Publieksthea- er. Regie: Hans Croiset. Met Yim van der Grijn, Ton Lutz, ec ügrid Koetse e.a. Ter gelegen- teid van de vierhonderdte ge- >oortedag van Joost van den a 'ondel (herh.) if 1 rl louba, nouba, tekenfilms rapa Bonheur (Cosby Show). Amerikaanse comedyserie larrefours, gevarieerd pro gramma on ^"tksal soir, regionaal journaal luick et Flupke, tekenfilm yWumaal ik ientacts, verkeerstips Dilcrsn tomoin: Gorky Park, Amerikaanse speelfilm uit 1983 an Michael Apted. naar de ro- pan van Martin Cruz Smith. Met William Hurt. Lee Marvin. n »rian Dennehy. e.a. Wanneer e Ce drie lijken van jonge men- e len in het park worden gevon den staat inspecteur Arkady ^'menko voor een raadsel patste nieuws 'er»0.25 Tribune économique et fcociale Nederlands Omroepproduktie Bedrijf nv HILVERSUM Voor de om zetting van het facilitair NOS- bedrijf in de zelfstandige NOB NV -Nederlands Omroeppro duktie Bedrijf- moeten alleen al 150 technische wagens -re- portagetreinen en regisseurs- wagens- binnen een maand overgeschilderd worden en voorzien van het nieuwe logo, het beeldmerk. Dat alleen al kost handenvol geld. Vanavond om 19,00 uur op Ned. I biedt AVRO-tv een kijkje in de grootste tv-fabriek van Europa, gevestigd in Hil versum, waarover het nieuwe NOB NV de beschikking krijgt. Men ziet voor hoeveel miljoenen aan apparatuur daar staat, hoeveel technische en creatieve mensen er rond lopen en waartoe dit alles bij machte is bij het verzorgen van het kleinere werk zowel als de grote reportages, van „Zeg 'ns Aaa" tot de Elfste dentocht, die aan de hele we reld wordt aangeboden. In de eigen decorafdeling, een complete timmerfabriek, wordt per jaar een halve stad van gemiddelde grootte opge bouwd. Op 24 sporenbanden wordt orkestwerk vastgelegd, de afzonderlijke instrumen ten, waarvan de klanken na dien per computer tegen el kaar worden gelegd. Dit om maar even een paar voorbeel den te noemen. Dit is nog maar de technische buitenkant. Binnenskamers wroeten er moeilijk behapbare zaken. De vakbonden brach ten die al naar buiten, omdat er naar verluidt enige honder den banen in gevaar komen, terwijl het NOS-personeel, dat in de programmatische sfeer werkzaam is van kunstredac tie tot sportteam, binnen de kortste keren een ander heen komen moet zoeken. Volgens de nieuwe bedrijfsleiding zijn zij niet langer te handhaven in de gebouwen van het NOB NV. Hier heeft de minister in tussen eep stokje voor gesto ken. Er moet op termijn naar andere huisvesting worden uitgezien. Het NOB BV moet los van de omroepen commercie gaan be- DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Blauer Montag, magazine 17.15 Janoschs Traumstunde, kin derserie. Dubbele afl.: Wolken- zimmerhaus/lch mach' dich gesund, sagte der Bar (herh.) 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18.25 Skorpion, tv-serie. Afl.: Unter Polizeischutz 18.50 Remington Steele, Ameri kaanse tv-serie. All.: Die Ver-, schwundene Million 19.57 Programma-overzicht 20.00 fflTagesschau 20.15 Der elegante Hund, achtdelige tv-serie met helmut Lohner, Gundi Ellert, Rita Russek e.a. Afl. 2: Der Tomaten-König. Met haar zuidelijke temperament verovert de rijke Angela Parut- ti het hart van Alfons. Maar een in Alfons' ogen belachelijk financieel aanobod van haar vader, de Tomaten-koning maakt alles stuk 21.00 Die Metros dieser Welt, docu mentaireserie. Afl.: De metro In Peking 21.15 Morgenstille und Marschmu- sik, documentaire over Duitse invloeden in Korea 22.00 ixpreifacher Rittberger, co medyserie met Tana Schanza- ra. Maria Grazla Kinsky. Ros- witch Wolf e.a. Afl. 3: Ritsche Ratsche 22.30 Tagesthemen 23.00 Das Nacht-Studio: Jung und riicksichtlos (Recless). Ameri kaanse speelfilm uit 1984. Re gie: James Foley jr. Met Aiden Quinn, Daryl Hannah. Kenneth McMillan. De rebelse Johnny Rourke. zoon uit een gebroken arbeidersgezin haalt Tracey Prescott, de verwende dochter uit een welgestelde familie over het provinciale stadje Eberton te verlaten. Samen gaan ze een onzekere toe komst te gemoet 00.30 Tageaschau 00.35 Nachtgedankan, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff i de film 'Reckless'. Duitsland 1 FOTO: 3P 16.35 Bei una ist das so, Gomtibo Ouedeaoge vertelt over zijn va derland Burkina Faso in Afrika 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, actualitei ten. sport en amusement 17.50 Ein Colt für alle Falie (The fall guy). Amerikaanse tv-serie met Lee Majors, Douglas Barr, Heather Thomas, e.a. Afl.: Ihr Sohn, Mr. Seavers 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Erbschaft, komedie van Reiner Lücker en Stefan Reis- ner. Met Inge meysel, Günther Lamprecht. Claudia Amm e.a. Na de dood van de smid Fritz komt de familie uit OOst en West bijeen om de erfenis te verdelen. Een hevige strijd ont staat in de familie. Aanslui tend: Ratschlag für Kinogan- ger, filmtip. Vandaag: 'Liebes- zauber' van Carlos Saura 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heute-journal, actualiteiten 22.10 Klassik aktuell, nieuwe platen op het gebied van de klassieke muziek. Presentatie: Friedrich Müller 22.40 Klaaaentreffen, herinneringen aan de schooltijd. Vandaag te gast: Oskar Lalontaine. Gast heer: Dieter Kronzucker 23.25 (si Neil Diamond Hello Again, muziekspecial rond Neil Dia mond. Gasten: Carol Burnett en Stevie Wonder 00.10 Heult DUITSLAND 3 DUITSLAND 2 16.00 Heute 16.04 Elf Lander, ein Land - Die Bundesrepublik, dertiendelige documentaireserie over de elf verschillende 'landen' van de BRD. Afl. 12: Schleswig-Hol- stein: Up ewig ungedeelt - Das Land zwischen Nord und Ost- see 18.00 Telekolleg II, cursus Duits 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde. regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Tagesschau 20.15 xLindenstrasse, tv-serie met Marie-Louise Marjan. Moritz A. Sachs. Johanna Bassermann e.a. Afl.: Der simulant und das Chaos 20.45 Globetrotter 22.15 Hinten den Schlagzeilen: Mein Veter war Bergmann, liederen en verzen als stille ge tuigen van de vroegere mijn- 22.45 WDR-Extra-Spiel: Belle Don na, lv-film van Peter Keglevic. Met Frltz Praetorius. Krystyna Janda. Brigitte Horney e.a. Het verhaal van de liefde tussen saxofonist en taxichauffeur Frits en schlagerzangeres Lena, doe op een salonmboot haar brood verdient met optre dens voor oudere toeristen (herh.) 00.25 Laatste nieuws drijven. De omroepen blijven niet meer dan klant en zullen de volle mep moeten betalen voor op uitzendingen gerichte activiteiten. Tot de laatste dag van dit jaar gebeurt dit nog met gesloten beurzen, maar dan houdt het ook op. Eisen Nieuwbenoemde directeur J. Goudswaard stelt zijn eisen en heeft aan de inwilliging daar van het accepteren van zijn nieuwe functie afhankelijk gesteld. Goudswaard krijgt van de ene dag op de andere de grootste tv-fabriek van Eu ropa onder zich. Deze is opge zet met kijk- en luistergeld, mag daarom bezit van het volk heten. Goudswaard schijnt het geheel zich als het ware toe te eigenen. Gehoord het eerste commen taar van minister Brinkman op de nota-Goudswaard, eind vorige week, gaat die vlieger niet direct op. Ook al niet, omdat de Ned. Investerings bank, gevraagd om leningen, de nodige bedenkingen daar tegen naar voren bracht. NOS-facilitair hoefde nooit commercieel te zijn. Zij werk te in opdracht van de omroe pen, was gezamenlijk bezit van de omroepen. Voortaan zal NOB NV de boer op moeten om werk te werven. Het krijgt hierbij voorlopig nog een hand toegestoken. De omroepen worden verplicht minstens driekwart van hun produkties bij het NOB NV onder te brengen. Intussen stopt de minister met de vrij stelling van BTW op radio- en tv-produkties. Dit maakt het inschakelen van het NOB NV door de omroepen aanzienlijk duurder dan zij tot op heden gewend waren. Reden waar om zij zullen proberen meer en meer concurrerende parti culiere bedrijven in te schake len, waarvan Joop v.d. Ende intussen een van de grootste Hij kan nochtans niet tegen het NOB NV op, mits deze ef ficiënt zal worden beheerd. Dit is de bedoeling van de hele operatie. Tot op heden kon elke omroep zijn eigen stuk studio reserveren. Had die omroep toevallig geen werk omhanden, dan bleef die studio leeg, stil, eenzaam en verlaten. Dat kostte handen vol geld, ook al omdat de om roepen, hoezeer ook de „oude" NOS tot samenwerking aan spoorde, weigerden elkaar hun „lege" studioruimte tijde lijk te gunnen. Vliegende start Met dit apparaat achter zich moet het dr. Goudswaard mo gelijk zijn een vliegende start te maken. Hij vindt echter ook financieel alsnog in de watten te moeten worden gelegd. Uit de reactie van de minister hierop blijkt dat er een totale NOS-reserve bestaat van 370 miljoen gulden, na aftrek van de 210 miljoen die hij onder protest voor andere doelein den hieraan al onttrok. Bij zijn weigering met groot geld ge reed te staan voor NOB NV liet de minister weten, dat „voorkomen moet worden dat een relatief grote toevloed van liquide middelen binnen het NOB NV de beoogde doelma tigheid van het bedrijf zal remmen". Anders gezegd be doelt de minister hiermee, dat ook dr. Goudswaard zal moeten leren roeien met de BBC 1 16.05 Hudson and Hall, gevarieerde talkshow rond het Australische duo Peter Hudson en David Halls, met speciale aandacht voor lekker eten 16.30 Watchdog 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Laurel en Hardy'. 'Wizbit', 'Ratman'. 'Ewoks' en 'Simon and the witch' 17.55 Newsround, jeugdjournaal 18.05 Blue Peter, informatief kinder programma 18.35 Masterteam, spelprogramma met Angela Rippon 19.00 Nieuws en weerbericht 19.35 London plue, regionaal maga- 20.00 Wogen, Terry Wogan ontvangt gasten in zijn praatprogramma 20.35 Perfect Strengere, tv-serie. Afl.: Trouble in Paradise 21.00 ïThe Kenny Everett Televi sion Show, serie comedy- shows met Kenny Everett 21.30 Whatever next? Amusements programma met Noel Ed monds 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 Panorama, informatieve serie 23.10 ÜÖA perfect spy (6), zevendeli ge tv-serie naar de gelijknami ge roman van John Ie Carré. Met o.a. Peter Egan, Rudiger Weigang en Jane Booker. Axel maakt een riskant reisje naar Corfu om Magnus Pym, die daar met zijn gezin vakantie houdt, te waarschuwen dat hij nog steeds onder verdenking staat. Mary ontdekt Magnus' aantekeningen voor een roman en is verontrust over de verwij zingen naar 'Papaver' en ver raad. Weer terug in Wenen verneemt Magnus dat Rick dood is en hij reist af naar Londen (herh.) 00.10 Film '87, filmrubriek met Barry Norman 00.40 Micro File II. All. The genera tion game 01.05 Weerbericht BBC 2 23.55 00.^) Nieuwe en weerbericht American Basketbal Nieuws en weerbericht Bazaar, gevarieerd magazine Noticeboard Poldark (8), tv-serie met Robin Ellis. Jill Townsend, Clive Fran cis e.a. (herh.) Tommorow'e world, weten schappelijk magazine Future world: One hour fo Do mesday, Amerikaanse science fictionfilm met Robert Wagner en Stuart Whitman Robin Lehman, tekenfilm Open Space: Inner city blues, rej>or1age over de problemen in de Engelse binnensteden Venturers, documentaireserie. Afl. 1: The Oriental Options Woody Allen-cyclus: Love and Death, Amerikaanse speelfilm uit 1975 van Woody Allen. Met o.a. Diane Keaton. Woody Al len en Harold Gould. Een in 1812 ter dood veroordeelde Rus overziet zijn leven The Sharansky Interview (1). vijfdelige serie waarin de voor malige sovjet-dissident Natan Sharansky over zijn leven praat Newsnight, actualiteiten Weerbericht riemen die hij heeft. Als bo ven geschetst bezitten die rie men een grote slagkracht, ze ker in vergelijking met de particuliere tv-ondernemin- gen, die momenteel bezig zijn voor investeringen geld te le nen, dat zij eerst nog eens moeten zien terug te verdie nen. De hierbij niet uitgespro ken gedachte van de heer Brinkman is, dat als Gouds waard ook geld zal moeten le nen hij zich zorgvuldig reken schap zal moeten geven van de rentabiliteit hiervan. Verder heeft de minister er voor gezorgd, dat het NOB NV niet direct per 1 januari begint de omroepen het vel over de neus te halen door te bepalen, dat het maken van winst voorlopig niet gericht mag worden op het werk van de omroepen en dat afschrij vingsbedragen aan beperking worden gebonden. De omroe pen hebben niet onwelwillend gereageerd op dit besluit van de minister, al zijn er nog wensen overgebleven, met name op het punt van de BTW-compensatie. De omzetting van NOS-facili tair in NOB NV schijnt meer haken en ogen op te leveren die in elkaar moeten worden gestoken dan men had ge dacht. In de personele sfeer blijft onrust heersen. De om roepen blijven ook met be zorgde blikken de ontwikke lingen volgen. Hier en daar verneemt men al, dat sterke voorstanders van deze omzet ting in het jongste verleden intussen alweer spijt hebben van hun voortvarendheid. Vooral in de kringen van par lementariërs schijnt die stem ming voor te komen. TON OLIEMULLER SKY CHANNEL 16.00 Get Set, Go, popprogramma met Gary Davies 17.00 The DJ Kef Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Green Hornet, avonturen- serie 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie 18.57 Europees weerbericht 19.00 The Paul Hogan Show, come dyserie 19.30 Planet of the Apes, science- fictionserie 20.30 Police story, misdaadserie. Afl.: Thanksgiving 21.27 Europees weerbericht 21.30 Mobil Motorsport News 22.05 Spaans voetbal 23.05 SI Soul in the City, poppro gramma 00.00 s. Engelse Top 40 Show 01.02-01.05 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Ninno Firetto Totally Live, jjopprogramma 17.00 Formula One, popprogramma met John Leslie 18.00 Super Sonic, met Amanda Re- dington 19.00 Going for Gold, quiz met Euro pese kandidaten, gepresen teerd door Henry Kelly 19.25 Europees weerbericht 19.30 The Spice of Life, documen taireserie over de geschiedenis van kruiden. Afl.: Allspice 20.00 Teachers Only, comedyserie 20.30 Foley Square, comedyserie 21.00 Barnaby Jones, misdaadserie 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Football. The Champion Cup: Rangers - Everton 23.30 Europees weerbericht 23.35 Wrestling 00.15 Super Sonic 01.15-02.15 Formula One MTV EUROPE 00.00-24.00 Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 16.30- 17.00 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladium in New York. 22.00- 23.00 XPO (herh.) TV 5 17.15 Clarence Csgnon, pelntre (1). documentaireserie 17.45 Kinderprogramma 18.00 Rècréation 18.40 Des chiffree et dea lettres, spelprogramma 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Nouveau Monde 19.30 Showbiz, amusementspro gramma 20.20 Voisines venues d'ailleurs, documentaire 21.05 La bonne aventure 21.30 Chop Suey 22.00 Journaal 22.30 Economisch magazine 23.00-23.30 Clarence Gagnon, peln tre (2) NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven TROS 15.30 Rosco's rad van avontuur 15.50 Het erfgoed Gulden burg, Duitse tv-serie 16.35 xDe Ba- nanasplitshow (herh.) NOS 17.30 V>6-Journaal TROS 17.46 TROS Pop formule, popprogramma DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Into 10.00 Heute 10.03 Der elegante Hund, tv-serie 10.50 Essen wie Gott in Deutschland (herh.) 11.20 Die Erbschaft 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Heute 15.50 Tagesschau 16.00 Frauenge- schichten, filmportret van Gardi Hut ter. een kleinkunstenares 16.45 Stadtrallye, eine Schnitzeljagd für Fixe, kinderprogramma 17.45 Tages schau DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Die Schlümpfe 16.15 Pfiff. sport voor jonge kijkers 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Schwarz auf Weiss: Die Jagd nach Schlagzeilen, quiz BBC 1 07.35 Leon Errol 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast Time 09.40 Open air (1) 10.00 Nieuws 10.05 Neighbours 10.20 Kilroy 11.00 Nieuws 11.05 Going for gold 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open air (2) 13.05 Daytime live, lunchmagazine 14.00 Nieuws 14.30 Neighbours, tv-serie 14.50 Going for gold 15.15 Knots landing 16.00 Valerie 16.25 The clothes show 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 is> Sky Trax 13.05 Another World 14.00 Mo bil motorsporta news 14.40 City Lights 15.00 Transformers 15.30 Skippy 16.00 Canada Calling 16.30 UK Despatch 17 00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Nino Firetto Tota- ly live 09.00 Sons and Daughters 09 25 Take Six Cooks 09.50 Follow me 10.05 Hold down a chord 10.15 Delia Smith's One is Fun 10.30 Sporting Chance 11.00 Super Soul, popprogramma 11.30 Three of a Kind 12.00 Great Railway Journeys of the World 13.00 Going for Gold, spelprogramma 13.30 Sons and Daughters 14.00 Barnaby Jones 14.55 Europees weerbericht 15.00 Hippo 16.00 Nino Firetto Totally Live 17.00 Formula One, popprogramma Children's Channel 06.00 Jack in the box, met o.a. Sto- rytime. Dr. Snuggles en Thomas the tank engine 07.30 Stories without words 08.30 Roustabout, met o.a. Kaboodle, BraveStarr, Telecat en Se ven little Australians 11.30 Jack the box (herh.) 13.00-16.00 Rousta bout (herh.) NEDERLAND 1 AVRO 15.30 EKokkerellen, culinair magazine met Ria van Eijn- dhoven (Chef-kok). Pre sentatie: Sonja van Proos dij 15.45 AVRO Service Salon, ge varieerd magazine met o.a. aandacht voor de vraag „Hoe budgetteer ik de Kerst", een onderwerp over zelfverdediging voor bejaarden, wat zijn de ge volgen voor familieleden en met welke problemen kampt men, wanneer er ie mand van de familie in de gevangenis terechtkomt en het Salonprobleem, dat deze week gaat over vriendschappen. Bij 'Kunst Kijken' is de actrice Riek Schagen te gast en er zijn muzikale bijdragen van Maarten Peters en The Dream en zangeres There- se Steinmetz. Presentatie: Catherine Keyl en Amanda Spoel 17.00 Dungeons dragons (Ma giërs en monsters), teken filmserie. Afl.: De Kist NOS 17.30 Vz6-Journaal AVRO 17.46 Foofur. tekenfilmserie. 18.00 Toppop, popprogram ma. Presentatie: Bas Wes terweel 18.25 Midlotto-trekking, gepre senteerd door Myrna Goossen TELEAC 18.30 S Sociale Zekerheid. Les 3 AVRO 19.00 Een nieuwe naam in Hil versum, documentaire over het Nederlandse Om roepproduktie Bedrijf (NOB), dat per 1 januari 1988 van start gaat (zie el ders op deze pagina) 19.30 AVRO's Sportpanorama, sportmagazine waarin dit maal aandacht wordt be steed aan tennis (Master- stoernooi in Apeldoorn) en de Duindigt Super Cross (atletiek). Verder het doel punt van de week met Ma rio Been. Presentatie: Ruud ter Weijden NOS 20.00 fflJournaal en weerover- zicht AVRO 20.28 Afrika nu. Nieuws en ach tergronden rond de actie m Ondertiteling via TeleTekst. E) Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-ultzending. ■BZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. (3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orglnele versie met ondertitels. ■3 BI) niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-ultzending In orglnele versie met ondertitels. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.35 Bewogen grensgangers. 22.45 Man en paard extra. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO'S Nachtdienst RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: Get back. 20.02 Muziek met Meta. 22.02 Candlelight RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 De klassieken. 20.02 VARA Matinee. 22.00 Jazz-op-vier 23.00 Zout in de pap RADIO 5 18.10 VARA: Chips die je niet kunt eten - magazine. 18.20 PP: Uitzending van de RPF 18.30 NOS: Programma voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Gute Reise. 21.00 Personal Computer 2. 21.30 Pronto REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-21.30 Turks programma Verder als radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Mlddagmaga- BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Gastprogramma. 19.10 Actueel. 19.33 Mohajirin, voor Marokkanen. 20.03 Tropical. 21.03 Pronto. 21.30 Blaasmuziek. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 2 17.10 Bizaria. 19.10 Zig Zag. 22.05 Maneuvers in het donker. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel 18.30 Kaleidofoon 19.00 Kroniek 19.45 Int. Componistentribune 20.30 Italiaans-Zwitsers Omroep Symfonie Orkest o.l.v. Mare Andreae 22.30 Blues en jazz. 23.15 Kamermuziek Afrika Nu (giro 555 Den Haag) 20.38 Gala van de eeuw, feeste lijk showprogramma ter gelegenheid van het 100- jarig bestaan van Theater Carré. M.m.v. Paul van Vliet, Jos Brink. Ton van Duinhoven, Cristina Deu- tekom, Lex Goudsmit. Wil lem Nijholte.v.a. 22.52 AVRO's Televizier, actua liteitenrubriek 23.45 Inpakken en..., toeristisch magazine. Vandaag: de In donesische eilanden Su matra en Sulawesi. Pre sentatie: Cees van Dron- gelen 00.20 Ontdek je plekje, toe ristische serie. Afl.: Am sterdam/Nieuwe Kerk (herh.) NOS 00.35 Journaal 00.40 Nieuws voor doven NEDERLAND 2 MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO. Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws 07.33 Echo-magazine. 08.50 Postbus 900. 09.05 Met de KRO. met Anne. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 Ratel. 11.02 KRO's Schone Kunsten O FEDUCO 17.40 Wie schrijft die blijft, cur sus Nederlands 17.55 Rekenen NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 ^Jeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag: Wies de Bles, filmportret van de beel dende kunstenares Wies de Bles NCRV 19.27 1 Los-vast, popmuziek door Nederlandse arties ten. Presentatie: Jan Riet- 20.20 It's all in the game, com puterspelprogramma waarin twee teams van be kende Nederlanders tegen elkaat uitkomen. Van avond: Lisette Hordijk, Le- gien Kromkamp, Henk van der Horst en René Eijber- sen tegen Barrie Stevens, Barry Hughes, Donna Lyn- ton en Donald Jones. Pre sentatie: Henk Mouwe 21.05 Niet te gelovenl Ameri kaanse comedyserie. De zusters Hetebrink willen dolgraag een kind adopte ren. De kerkvoogd Ernest Frye biedt aan om dit voor hen te regelen, maar het kind ziet er wel heel anders uit dan ze verwacht had den 21.30 Rondom tien: Een om streden therapie, discus sieprogramma onder lei ding van Henk Mochel. Vandaag met als thema: de chelatietherapie 22.15 Meditatief moment NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven TELEAC 23.05 Structuur in Basic 23.35-23.50 Slapen kun je leren 11.05 Echo-magazine 12.02 KRO's Schone Kunsten. 13.05 Echo-magazine 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? Avro aan! EO 09.03 De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten 12.03 Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein 13.30 VPRO: De plantage. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakker' 09.03 Wessel van Diepen. 11.03 Angelique 12.03 VARA's Steen Been Show. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 TROS: Een goede morgen met Ed Nijpels. 09.00 Continu Klassiek 11.00 TROS Concertzaal 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top 10 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Het kunstbedrijt 17.00 Muziek van Schumann RADIO 5 06.30-06.49 NOS: Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid nieuws. 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Het Brundtland rapport 10.00 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 10.50 Tekst en uitleg. 11.00 Studio 55. 12.00 Nieuws. 12.05 De verdieping 12.45 Tegendraads geloven 13.00 Nieuws 13.10 Nederland-en zijn buren 13.30 NCRV-Leersplegel 14.15 Meet Mr. Mooney 14.30 TELEAC: Follow through. 15.00 NOS: Schone wereld 16.00 Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur Radio Rijn mond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogram- ma. 14.00 Tiheke Speksnijder 16.00- 17.00 Rijnmond getapt BRT 1 05.31 Met I wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel 13.33 Tussendoor 14.03 78 Toerentijd. Jo Leemans 15.03 Zo d'ouden zongen 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo 08.12 Hoop doet leven. 10.03 Broccoli. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Vlaamse liedjes. 13.45 Orgelrecital. 14.00 De gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goedemorgen 10.00 Met een lied het jaar rond 11.00 Matinee. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Eigen koffieservice. 14.00 Beroemde opdrachten. 16.20 Intermezzo. 16.55 Wel thuis!

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11