titanenstrijd van bazen ritse commerciële ntbijt-tv tegen vakbond HDIQ/TELEVISIE CcidócSommU VRIJDAG 11 DECEMBER 1987 PAGINA N VAN ROMPAEY OVERWEEGT BRT TE VERLATEN li hl 1FSSEL Jan van Rompaey, presentator van het populaire rogramma „Argus" en al twintig jaar werkzaam voor de overweegt de nationale omroep van België te verlaten. Wat vooral steekt, is dat hij nog altijd aan de BRT is verbonden ar-contractant. In een commentaar liet hij weten: „Als de lerciële televisie of mijn producer Jan Geysen, die aan het iten van een eigen produktie-maatsehappij denkt, mij een 31 itel doet om mijn positie te verbeteren dan ben ik weg". _3( r Van Rompaey ook niet gelukkig mee is, is het examen dat contractant moet afleggen om in vaste dienst te komen bij RT. Jan: „Dat is eenvoudiger gezegd dan gedaan omdat deze B/ sen meestal door hun werk geen tijd hebben om examens af ,0 ggen. Bovendien doet zich het merkwaardige feit voor dat .41 neestal gaat om mensen die al jaren hebben bewezen wat ze ™hen. Neem radio-medewerker Martin de Jonghe en ik. Wij ien zowat alle prijzen gewonnen die er te krijgen zijn". Jan Rompaey ziet een leegloop van de BRT, wanneer de com- z( iële omroep een feit is. Vijf miljoen nodig voor Omroep Brabant DEN BOSCH - De CDA-fractie in de Provinci ale Staten van Noord-Brabant vindt dat minis ter Brinkman van WVC de regionale omroep Brabant vijf miljoen gulden moet geven om het mogelijk te maken dat die omroep in de hele provincie Noord-Brabant gaat uitzenden. Het CDA diende tijdens de algemene beschouwin gen in Provinciale Staten deze week een motie in waarin Gedeputeerde Staten wordt gevraagd druk uit te oefenen op de minister. Omroep Brabant zendt al elf jaar alleen uit voor Zuid-Oost Brabant. De omroep wil per 1 januari 1989 in de hele provincie gaan uitzen den vanaf vier lokaties. Brinkman gaf daarvoor onlangs wel toestemming, maar stelde geen gel den beschikbaar voor de inrichting van extra studio's. Omroep Brabant heeft daarvoor vijf miljoen gulden nodig. Expositie „Spelen met radio99 HILVERSUM Het Nederlands Omroep museum vertoont in het AVRO-Studiocom- plex te Hilversum de expositie „Spelen met radio" over de historische ontwikkeling van de radio in de ruimste zin des woords. De vele foto's, oude en nieuwe apparatuur - o.a. de collectie Corver. de beroemde zendama teur in de jaren '20 - geven inzicht in wat zich vanaf het begin van deze eeuw tot en met heden heeft afgespeeld op het gebied van radio-amateurisme. Aandachtsvelden zijn o.m. de zendamateurs die zelf programma's maken, de kerkradio in de jaren '30, de ziekenomroep, de rol van de PTT, MINJON en de clandestiene zenders. Deze expositie zal gedurende anderhalf jaar in de AVRO-studio te bezoeken zijn. 4 YDEN - Sinds begin lcj i week brengt de Brit- commerciële ontbijt-tv AM niet alleen teken- ;Ss en oude „Batman"- 'tms, maar ook een t' ochtendprogramma ongeveer een half Het wordt gepresen- ojd door Ann Diamond, naar verluidt bij TV- een jaarsalaris ont- agt van 170.000 pond, technisch uitgevoerd tajr enkele directeuren 3a lun secretaressen. 2 naai zijn bij TV-AM tel- vier televisie-camera's ge- op de presentatrice en gast(en). Elke camera It bediend door een came- m. Een floormanager re de gang van zaken op de n twee jongens zorgen er- dat de kabels niet in een raken. king van 299 technici bij M, die inmiddels bijna weken aan de gang is, nu tot gevolg dat dit sta- 'normale' programma's xt te maken met maar camera's. Deze worden :nd door gloednieuwe ca- mensen, onder wie direc- Jeremy Taylor, die in nor- i omstandigheden verant- rdelijk is voor de verdere iw van zijn televisie-be- In de regiekamer boven jdio zit Bruce Gyngell e Australische algemene ur van TV-AM. Blitzcursus Gyngill en zijn naaste mede werkers hebben de belangrijk ste knepen van de televisie techniek, afgelopen week ge leerd tijdens een blitzcursus in het hoofdkwartier van TV-AM aan het Londense Camden Lock. De eerste resultaten wa ren vrij behoorlijk. De kijkers kregen wel iets meer blauwe lucht te zien dan ze boven het hoofd van Ann Diamond wa ren gewend, maar het was een fraai en zelfs haarscherp beeld. Bruce Gyncell zegt dat TV-AM dit noodsysteem kan volhouden tot de actie van de stakers kompleet is gebroken. Premier Thatcher juicht zijn optreden toe. De eerste twee weken van het conflict werden praktisch niets anders dan oude Ameri kaanse tv-shows en tekenflims uitgezonden. Hoewel deze noodprogramma's het imago van TV-AM meer kwaad dan goed deden, won het station in een handomdraai toch ruitn 100.000 kijkers bij. Zo 2,7 mil joen Britten vonden het kenne lijk helemaal niet erg dat zij Ann Diamond en haar och- tendgasten niet meer te zien kregen. Maar directeur Gyngell wil elke dag meer 'normale' pro gramma's in de ether brengen om de macht en de invloed van de ACTT te kunnen kraken. Deze bond van film-, televisie- en aanverwante technici ligt al jaren overhoop met de directies van de zestien afzonderlijke tv- maatschappijen die samen de onafhankelijke of commerciële televisie van Groot-Brittannië vormen. De eisen van de ACTT-vakvereniging voor haar leden zijn altijd zo on voorstelbaar hoog, dat het vroeg of laat tot een ferme bot sing moest komen. Vergoedingen Telkens wanneer bij de Britse commerciële tv van een rekwl- siteur wordt verwacht dat hij werkt op zijn vrije dag, heeft hij volgens de bond een extra betaling van 500 pond nodig. Andere technici eisen nog ho gere vergoedingen. Een ITV- technicus die had gewerkt1 de zaterdag na de veerramp van Zeebrugge, wenste voor zijn in spanningen niet minder dan 92.000 pond te ontvangen. De eis van deze man veroor zaakte een fikse rel. Hij nam uiteindelijk vrede met 10.000 pond. De hoge verdiensten van de technici zijn bij de Britse commerciële tv een principe kwestie geworden. 229 vaklui hebben geprobeerd TV-AM kompleet plat te leggen omdat zij hun zin niet kregen betref fende een traditionele kerst-op dracht. TV-AM voert jaarlijks in de kerst een campagne „Caring Christmas", waarbij geld wordt ingezameld voor noodlijden den. Directeur Gyngell had be slist dat de teams die dit jaar zouden worden uitgestuurd tel kens maar vier man sterk zou den zijn: een geluidstechnicus, een cameraman, een belichter en een verslaggever. Maar de ACTT, geleid door vakbondsbaas Allan Sapper, hield vol dat elk team net zoals vroeger ook een regisseur en een productie-assistente nodig had» „Dat betekent dubbele kosten," zei directeur Gyngell, die er zijn veto over uitsprak. De bond legde de boel stil en nu gaat het hard tegen hard. Het is een strijd die nog weken kan duren, waardoor zelfs de feestprogramma's va,n ITV in gevaar kunnen worden ge bracht. Alle Britse tv-maat- schappijen hopen uiteraard dat TV-AM de bovenhand zal krij gen en dat de technici vanaf die tijd een toontje lager zullen zingen. De directie van TV-AM zei af gelopen januari dat haar bedrijf een winst van 8,7 miljoen pond had gemaakt, tegen 4,8 miljoen pond precies een jaar tevoren. TV-AM trekt de laatste tijd bij na driemaal meer kijkers aan dan haar BBC-concurrent „Breakfast Time". ROGER SIMONS Brinkman voor splitsing NOS per 1 januari HILVERSUM De verzelf standiging van het facilitair bedrijf van de NOS zal per 1 januari zoals gepland van start gaan. Het „Nederlands Om- roepproduktie Bedrijf", zoals het straks heet, wordt door de minister van WVC echter nog niet staat geacht volledig zelf standig te opereren. In navolging van de adviezen van de Nationale Investerings bank, zal de minister voor een aantal onderdelen van het be drijf een overgangsregeling in lassen. Er zal meer inhoud ge geven moeten worden aan de invulling van het commerciële beleid, er zal beter rekening gehouden moeten worden met de waarschijnlijkheid van een ingrijpende reorganisatie op het personele vlak en niet in de laatste plaats zal het finan cieel/economisch toezicht bin nen het NOB beter moeten worden geregeld. Dit blijkt uit een toelichting die minister Brinkman van WVC gaf op het regerings standpunt, dat intussen aan de Kamer is overhandigd. De mi nister zei, dat de openingsba lans zoals in het rapport Goudswaard (het rapport waarin de minister geadvi seerd wordt te werk te gaan bij de afsplitsing van het facili tair bedrijf van de NOS) wordt bepleit, niet zo zal worden overgenomen. Wel krijgt het NOB het eigendom van alle gebouwen, met dien verstande dat met het overblijvende deel van de NOS, de NOS-pro- grammastichting sluitende af spraken worden gemaakt voor nieuwbouw voor de herhuis vesting van het personeel van de stichting. Voorts is het startkapitaal van 30 miljoen gulden waarom de NOB had gevraagd, geschrapt, alsmede een aantal andere fi nanciële claims van het NOB. Wel is de minister bereid voor een aantal „onvoltooide inves teringen" een bedrag van 67 miljoen beschikbaar te stellen. Voorts houdt de bewindsman een bedrag van 50 miljoen achter de hand voor de over- gangskosten. Deze kosten moeten echter per onderdeel worden onderbouwd, voordat ze zullen worden toegewezen. Voor de beheertaken stelt de minister een bedrag van 106 miljoen gulden ter beschik king. Leidraad in de opstelling van de minister in zijn (rege ringsstandpunt naar de kamer is „Hilversum" te prikkelen doelmatiger te werken. Daar om wordt ook de BTW-com- pensatie stopgezet. 17.30 17.46 18.30 19.00 NEDERLAND 1 KRO De ver van mijn bed show, programma over o.a. Der de-Wereldzaken. Presen tatie: Han van der Meer NOS ,A6-Journaal KRO De Band, zesdelige jeugd serie van Jennifer van Oostrum, geschreven door Marjan Berk. Afl. 1: Rod ney. Rodney is oprichter en zanger van de band. Probleem voor de overige groepsleden is het feit dat Rodney zo vals als een kraai zingt KRO'a tekenfilmfestival Algemene Loterij Neder land, zesde trekking voor postbankrekeninghouders TELEAC Portrettekenen en Schil deren. Les 1 KRO KRO's comedy hour: Throb, Amerikaanse co medyserie met Diana Ca- nova. Jonathan Prince e.a. Een onbekend meisje wordt populair gemaakt door Zack KRO's comedy hour: Mijn dochter en ik (Me and my Girl), Engelse comedyserie met Richard O'Sullivan, Tim Brooke-Taylor, Joan ne Ridley e.a. Derek ver laat zijn gezin, maar Sa- mantha zorgt ervoor dat alles weer goedkomt t:Journaal en weerover- zicht KRO De Soundmix Show, amu sementsprogramma waar in zes kandidaten live zin gen op de muziek van hun idool. Presentatie: Henny Huisman Twee banen op één kus sen... (Executive stress), Engelse comedyserie met Penelope Keith, Geoffrey Palmer e.a. Als de kinde ren de deur uit zijn, wil Ca roline weer eens aan het werk. Haar man ziet er echter niets in Brandpunt in de markt, informatief programma over het wel en wee van de Nederlandse economie. Vanavond wordt gekeken hoe het is gesteld met een aantal bedrijven die in eer dere uitzendingen van 'Brandpunt in de markt' hun kunnen konden pre senteren. Vijf van die be drijven komen nogmaals naar de studio en er wordt gekeken hoe het hen is vergaan en met welke nieuwe vindingen zij op de markt gekomen zijn. Twee recyclingbedrijven. een bedrijf dat alternatieve gymnastiektoestellen maakt en een containerbe- drijf laten zien wat ze ge presteerd hebben sinds 20.00 20.28 hun vorige tv-optreden KRO/RKK 23.12 Adventsoverweging KRO 23.17 In 't holst van de nacht (Heat of the night). Cana dese misdaadserie. Afl.: Burgerwacht. Een stel buurtbewoners hebben de handen in elkaar geslagen en gaan op de bres voor de veiligheid in hun straat NOS 00.10 Journaal 00.15 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 m Jeugd journaal 19.00 Journaal AVRO 19.12 Prija ja rijk, spelprogram- ma gepresenteerd door Fred Oster 20.20 V (7 en 8), achttiendelige Amerikaanse science-fic- tionserie. Met o.a. Jane Badler, Marc Singer en Jennifer Cooke. Een geïso leerde gemeenschap bui ten Los Angeles heeft een verdag met Diana geslo ten: In ruil voor goud zal deze gemeenschap kobalt aan de bezoekers leveren. Het loopt tegen kerstmis en Donovan en Ham doen hun uiterste best om vluchtelingenkinderen Los Angeles binnen te smok kelen 21.35 AVRO'a mini-sportpano- rama, rubriek waarin min der bekende sporten worden belicht. Presenta tie: Jack van der Voorn 22.05 AVRO's Column. Econo mie voor U, column van E. Peereboom 22.10 Gesprak mat da minister president NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Aan onszelf, gesprekken met mensen over ervarin gen met de vooruitgang 23.28 Een bericht van de Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden VARA 23.35-01.10 Sisters, Amerikaan se speelfilm uit 1973 van Brian de Palma. Met o.a. Margot Kidder. Jennifer Salt en Lisle Wilson. Domi nique en Danielle Breton werden geboren als Sia mese tweeling, maar door een operatie konden ze van elkaar worden ge scheiden. Danielle is foto model en doet mee aan een populaire televisie quiz. Daar ontmoet zij Phi lip Woode Nieuw» in teletekst t Tik Tak, kinderserie (herh.) De tovenaar van Oz (The wiz- zard of Oz), tekenfilmserie naar de boeken van Frank Baum. Afl.: Dolle pret met prins na- i gelbed I Bingol, hitparadeprogramma met o.a. de clip van de kijker. L overzicht van de BRT-top 30 en een studiogast. Presentatie: Bart Peeteres en gastpresen- i tator I Muppet-ahow, poppenserie 1 Madedelingen an program- ma-overzicht 1 Extra politieke tribune i Nieuwe en weerbericht f De laatste ronde, verkiezings- debat met de politieke partijen i over diverse thema's Première, filmrubriek gepre- f senteerd door Jo Röpcke 4-23.10 Nieuwe en Coda: De i laatste brief, van Bertus Aafjes v'r 2 Babel, migrantenmagazine voor Turken ;r Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische tv-se- rie met Peter Phelps, Pat Mc Donald. Tom Richards e.a. Pa tricia bereikt ook bij Beryl het gehoopte succes. Luke spen deert zijn laatste centen aan een exclusief etentje met Jill Oshin, Japanse tvrserie met e Ayako Kobayashi en Shiro Ito Mededelingen en program ma-overzicht Extra Politieke Tribune Nieuwe en weerbericht Kwidam, videospelletje smet Marleen Gordts Extra time, sportmagazine Do gaven van de aarde (Le génie de la terre). vijfdelige Franse/Italiaanse documentai reserie. Afl. 4: Stad. platteland j -22.40 Zauber der Mutik (2). Filharmonisch orkest van Vlaanderen o.l.v. Günter Neu- hotd m.m.v. Mlrjana Irosch, sopraan, Otoniel Gonzaga. te nor en Franz Wëchter, tenor, ufj Werken van Strauss. Lehar en Stolz mBF 1 Mouba nouba, tekenfilms Papa Bonheur (Bill Cosby Show). Amerikaanse comedy serie Carrefoure, gevarieerd pro gramma Journaal Ce aoir, regionaal journaal Quick et Flupke, tekenfilm Journaal Tribune electorale Mountbatten - le demier vice- roi (slot). Engelse tv-serie met Nicol Williamson. Janet Su- zman. Ian Richardson, e.a. Afl. ft Adieu Face i face Paul Muni-cyclua: La vle d'E- mile Zola (The life of Emile Zola). Amerikaanse speelfilm uit 1937 van William Dieterle. Met Paul Muni, Gloria Holden. Joseph Schlldkraut. e.a. Wan neer Emile Zola zijn eerste ro man publiceert veroorzaakt hij een schandaal zodat hij olpge- zadeld wordt met een twijfel achtige reputatie laateta nieuws 15.50 Tagasschau 16.00 Vorhang auf Film ab, kinder programma met Quark en het Knuddelmonster. Aansluitend: I! Panik um King Kong. Ameri kaanse speelfilm uit 1949 van Ernest B. Schoedsack. Met Terry Moore, Ben Johnson, Robert Armstrong e.a. 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18.19 Isi Solo für 12, spelprogramma 18.50 isi WWF-Club, rechtstreeks amusementsprogramma met Marijke Amado 19.57 Programma-overzicht 20.00 iTiTagesachau 20.15 Schwarzwaldmadel, Duitse speelfilm uit 1950 van Hans Deppe. Met Paul Horbiger, Trude Wilke-Rosswog, Sonja Ziemann e.a. De schilder Hans Hauser en Barbele Riederle worden verliefd op elkaar tij dens een bal. maar verliezen elkaar daarna uit het oog. Tot hun grote geluk vinden ze el kaar terug in het Schwarzwal- doord St. Christoph, maar de kokette revuester Malwine Hei- nau zorgt voor problemen 21.55 Gott und die Welt: Nur zu Weihnachten, reportage over de 'derde Confessie": Het toe nemend aantal zogenaamde Randchristenen en de groter wordende verwijdering tussen de Kerk en deze nieuwe groep gelovigen 22.30 Tageathamen, met Bericht aus Bonn 23.00 Haut'abend. ARD-talkshow met Joachim Fuchsberger en als gaste Ute Lemper 23.45 Geatohlana Herzen (Bugle bi- anche), Italiaanse speelfilm uit 1980. Met Ronnie Valente, Vir- na Lisi, Max von Sydow. e.a. Regie: Stefano Rolla. Marcello en Luisa hebben een gelukkig, kinderloos huwelijk. Op een dag beweert de 17-Jarlge Re- nato de zoon van Marcello te zijn. Hoewel alles op een leu gen berust, gaan zij toch veel van hem houden 01.20 Tagaaachau 01.25 Nachtgedankan, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 Faazination Mutik: Zar und Zimmerman, komische opera van Lortzing, uitgevoerd door het Beiers Omroep Koor en Orkest o.l.v. Heinz Wallberg, m.m.v. solisten, (herh.) I Fraizait... und was man da- raus machan kann, vrijetijds- magazine Vandaag: 1. Winler- vakantie. 2. Zelfgemaakte luid sprekers. 3. Knutseltip: kerst engel. Presentatie: Gerd Maus- bach l Hauta i is! Tele-llluatrlerte, actualitei ten, sport en amusement Ich hairata aina Familia, com- dedyserie met Peter Weck, Thekla Carola Wied, Julia Bie- dermann. Afl.: Schumanns Winterrelse i Programma-overzicht Haute Auslandsjournal. Reportages van buitenland-corresponden ten Der Alta, misdaadserie met Rolf Schimpf, Michael Ande, Charly Muhamed Huber e.a. Jean-Louis Trintignant is te zien in de film 'Eaux profon- des' op Duitsland 2 om 00.10 uur. FOTO: WARNER BROS. Afl.: Mord is Mord. Een chef heeft een verhouding met zijn plaatsvervangster. Zij hebben er een gewoonte van gemaakt elkaar op zaterdag op kantoor te ontmoeten. Op een dag echter worden zij overvallen door een paar overvallers die op de kluis uit zijn 21.15 Dar Sport-Spiegel. 'Verande ringen... Welke sporten willen we. of: Is de sport nog te red den?' Documentaire 21.45 Heute-Journal, actualiteiten 22.10 Aspakta, cultureel magazine 22.50 Dia Sport-raportage, met Wol fram Esser 23.20 Dia Strassan von San Fran cisco (The streets of San Fran cisco). Amerikaanse politiese rie. Met Karl Malden, Richard Hatch. Eugene Roche e.a. Afl.: Eine Falie für Stone 00.10 Stille Waaaer (Eaux Profon- des), Franse speelfilm uit 1981, naar de roman van Patricia Hlghsmith. Regie: Michel Devil- le. Met Isabelle Huppert, Jean- Louis Trintignant, Christian Be- nedetti e.a. Een goed gesi tueerd echtpaar woont op het kanaaleiland Jersey. De vrouw heeft tal van aanbidders die echter op mysterieuze manier verdwijnen 01.40 Heute DUITSLAND 3 Telakolleg II, cursus bedrijfse conomie Hallo Spencer, kinderserie Aktuelle Stunde, regionaal magazine met sport en nieuws en Blickpunkt Dsseldorf Tagesschau Arche 2000, milieu- en natuur- magazine. Presentatie: Dieter Kaiser Lander-Menschen-Abenteuer: Piraten sua Meeresgrund, do cumentaire over het duiken naar scheepsschatten in de Middellandse Zee Reportage: Ein Mann denkt um, documentaire deels I Eine geschloaaene Gesellschaft (slot), tv-film in twee delen van Heinrich Bre- loer. Met Ernst Jacobi, Gisela Trowe, Dletmar Bar e.a. Laatste nieuws (D Ondertiteling vla TeleTekst. E) Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwart/wlt-ultzendlng. U)Zwart/wlt-uitzending met on dertiteling vla TeleTekst. El BIJ nlet-Nederlandstallge zen ders: uitzending In orglnele versie met ondertitels. ■9 Bij nlet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wlt-ultzendlng In orglnele versie met ondertitels. BBC 1 14.50 Hollywood Ladies: By the light of the silvery moon. Amerikaanse speelfilm uit 1953 van David Butler met o.a. Doris Day. Gordon McRae en Leon Ames 16.30 Aak Margo, consumentenpro gramma. Presentatie Margo MacDonald 16.45 Tekenfilm 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Corners'. 'Superted and the Toyshop" en 'What's all this then!" 17.55 Newsround, jeugdjournaal 18.05 iTiGrange hill, jeugdserie met Gwyneth Powell. Michael She- ard. George A. Cooper e.a. 18.35 Mastertaam, spelprogramma gepresenteerd door Angela Rippon 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.20 Blankety Blank, comedyquiz met Les Dawson 21.15 ITI20 years of the two Ronniea, hoogtepunten uit twintig jaar comedyshows met Ronnie Bar ker en Ronnie Corbett 22.00 Nieuwa en weekend-weerbe richt 22.30 hlThe Marksman (2). driedeli ge thriller naar het boek van Hugh C. Rae. Met o.a. David Threnfall, Michael Angelis en James Ellis 23.30 Breakhart Paaa, Amerikaanse speelfilm uit 1976 van Tom Gries. Met o.a. Charles Bron- son. Ben Johnson en Richard Crenna. Vreemde passagiers tijdens een treinreis door Ame rika in 1873 01.10 Late Night in Concert: Chris 01.35 Weerbericht BBC 2 16.05 Nieuwa en weerbericht 16.07 Sport on friday, met World In- door Pairs Bowls vanuit Bour nemouth 16.50 Nieuwa en weerbericht 17.00 It's my pleasure, serie waarin bekende personen hun favorie te film- en televisiefragmenten kiezen. Vandaag: Les Dennis 17.30 World Indoor Pairs Bowls 18.30 Food Drink, informatief pro gramma over eten en drinken (herh.) 19.00 I Sherlock Holmes-cyclus: The Hound of the Baskervil- les, Amerikaanse speelfilm uit 1939 van Sidney Lanfield. Met Basil Rathbone. Nigel Bruce en Richard Greene 20.15 Fly away 20.30 The educetion progremme, Informatieve serie over onder wijszaken. waarin o.a. aan dacht voor het eerste City Technology College, een nieuw soort school voor elfjarigen 21.00 The friday report, actuele re portage 21.30 Out of court, David Jessel en Sue Cook belichten juridische problemen 22.00 Arena: Talking Heads - Stop making sense, Amerikaanse concertfilm van Jonathan Demme uit 1985 23.30 Newsnight, actualiteiten 00.15 Weerbericht 00.20-01.50 World Indoor Pairs Bowls, samenvatting SKY CHANNEL RTBF 1 16.00 isi Here comes the weekend, rechtstreeks popprogramma met Pat Sharp en Clare Gro- gan 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 Green Hornet, avonturenserie 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie 18.57 Europees weerbericht 19.00 The Paul Hogan Show, come dyserie 19.30 Land of the Giants, science- fictionserie. Afl.: The trap 20.30 Big Valley, westernserie 21.22 Europees weerbericht 21.30 The Deadly Ernest Horror Show: Captain Kronaa, vam pire hunter, horrorfilm 23.15 Ask Dr. Ruth, programma over sex. relaties en huwelijk, met Dr. Ruth Westheimer 23.40 Nederlands voetbal, met Jack van Gelder 00.47-00.50 Europees weerbericht 08.15 Nouba-nouba, gevarieerd kin derprogramma met o.a. tekenfilms, de verborgen camera, boekenrubriek, noubactif en Noubana-news. Presen tatie: Franqoise Wallemacq 09.30- 10 05 Victor English Method, cursus Engels. Les 10 en 11 11.40 Interwal- lonië: Spotkania, magazine voor Po len in Belgie 12.20 Interwallonië: Ciao amici, magazine voor Italianen in Belgie 13.00 Tribune èconomique et sociale 13.30-14.00 Le coeur et l'eaprit (herh.) DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 I Reilende Jugend, Duitse jeugdfilm uit 1933. Met Heinrich George. Albert Lieven. Hertha Thielen e.a. Regie: Carl Froelich (herh.) 11.55 Umschau 12.10 ARD Sport extra. Wereldcup Skiën: Afdaling heren 13.15-13.45 Programma-overzicht SUPER CHANNEL DUITSLAND 2 16.00 Nino Firetto totally live, pop programma 17.00 Formula One, popprogramma met John Leslie 18.00 Super Sonic, met Amanda Re- dington 19.00 Super soul, popprogramma met soulmuziek 20.00 IIFriday Film: King Kong, Amerikaanse speelfilm uit 1933 van Merlin C. Cooper. Met o.a. Fay Wray, Bruce Cabot en Ro bert Armstrong 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Gillette soccer scene 22.35 American Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Top Gear, auto- en motorma gazine 00.00 Bananarama, muzlekspecial 00.30 Super Sonic 01.30-02.30 Formula One 10.23 Reifande Jugend, film over het opkomend gevoel van jongeren voor het andere geslacht. De schooldirec teur Heinrich George, de eindexa menkandidate Hertha Thiele en de jongen Albert Lieven zijn het middel punt van dit voorbeeld van psycholo gisch inlevingsvermogen 11.00 isi Programma-weekoverzicht 11.30 Elf Lander, ein Land - Die Bundeare- publik, dertiendelige documentaire serie over de elf verschillende 'lan den' van de BRD. /V"- 12: Schleswig- Holstein: Up ewig ungedeelt - Das Land zwischen Nord und Ostsee 12.00 Nachbarn In Europa, informa tie en amusement voor buitenlanders en Duitsers (12.00 Italië, 12.40 Turkije, 13.20 Portugal) BBC 1 MTV EUROPE 00.00-24.00 Is Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt. Ray Cokes en Maiken Wexo. 16.30- 17.00 Club MTV. programma met dansmuziek vanuit het Palladium in New York. 21.30 YO! Popprogramma met de nieuwste rapvideo's, 22.00- 00.00 MTV Party Zone, non stop videoclips met Marcel Vanthilt. 01.00-02.00 New Vi sions, programma met New Age-, jazz- en folkmuziek 09.20 Roobarb 09.25 Saturday starts here, gevarieerd programma. Met: Corners 09.40 Chucklevision, geva rieerd programma 10.00 Muppet Ba- bies 10.30 Going live, gevarieerd programma met tekenfilms 13.12 Nieuws en Weerbericht 13.15-18.05 Grandstand, met paardenraces te Cheltenham, rugby, rally cross, world pairs bowls te Bournemouth SKY CHANNEL TV 5 16.05 La chartreuse de la verne, do cumentaire 16.20 Knud Viktor, chantre du Lu- bóron 16.35 Pare naturel régional du Lu- béron 17.00 La Nouvelle affiche 18.00 Rècréation 18.40 Des chiffres et des lettres 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Montagne 19.30 Les maisons de la mómolre 20.20 Pare naturel regional de Ca- margue 20.50 Les papas 21.00 Portrait 22.00 Journaal 22.30 Divan 22.45-23.30 Sports Loisirs 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine met Andy Sheldon, Snoot en Crocker 11.10 Ski-Boy, avonturenserie. Afl.: Unwelcome guest 11 40 Transformers, tekenfilm serie 12.05 BI Here comes the Week end. popprogramma met Pat Sharp en Clare Grogan 13.05-14.05 s Pop Formule, popprogramma vanuit dis cotheater 'Escape' in Amsterdam, ge presenteerd door Marttjn Krabbé SUPER CHANNEL 07.00 Funbus, gevarieerd kinderma gazine gepresenteerd door Josephine Buchan en Wayne Jackman 10.00 Vi- deopix, verzoekvldeo's met Nlno Fi retto 11.00 Power Hour, hardrock- programma 12.00 Off the Wall, pop- journaal met Amanda Redington en Simon Potter 13.00 Top gear, auto magazine 13.30-14.30 South Seas Voyage, natuurfilm RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: Radio 1 vrijdageditie 19.02 AVRO: St. Kitts van de Boven windse. 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Jazztime. 22.02 NCRV-Vrijdag-Sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Minjonmagazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Jeroen van Inkel. 20.30 Rob Stenders. 22.02 Countdown Café RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 PromeNOS. met om 21.15 Fin se volksmuziek en om 22.00 Radio Kamer orkest. 22.30 NOS Jazzgeschiedenis. 23.00 Nijinski. danst, doe. RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 18.20 PP: Uitzending van het GPV. 18.30 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40-22.00 Theologische verkennin gen REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten. column en overzicht van de re gionale avondbladen. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00-20.00 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmaga zine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Beraber. voor Turken. 20.03 Imago. Informatief programma voor jongeren. 21.03 Klapstoel. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Pa. zing eens Al. 18.00 Moe. hoor eens hoe. 19.10 Hitriders. 21.00 Wat zijn dat voor toeren? 22.05 Country-slde. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel en weerbericht. 18.30 Kamermuziek. 19.00 Kroniek 2: Magazine. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Gustav Mahler: symfonie nr. 9. Concert door het Südwestfunk Symfonie-orkest. 21.55 Actualia. 22.15 Jazz in Europa. 23.00-23.45 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. 12.03 Oud plaatwerk. 13.06 TROS Aktua. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De Opening. 11.03 Tussen Barend en van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 13.03 Comité van aanbeveling. 13.25 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Drie voor negpn. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast special. 14.03 Paperclip radio. 15.03 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Wakker worden met... 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcerl. 12.02 VOO: Strauss 4 Co. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 06-30-06.49 Scheepvaart- en markt berichten en uitgebreid weer bericht. 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden 09.30 FEDUCO: Hollandse nieuwe 09.45 Opfriscursus rekenen voor vol wassene. 10.00 Wie schrijft die blijft. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland. 13.30 Opo doro. 14.00 Nieuws. 14.05 AVRO: De vonk. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentle Radio 1) 11.00-11.30 Regionale uitgaans- en activiteitenagenda voor het weekein de. 11.30-1230 Open Podium. Aad de Korte met muziek uit de regio. Ge sprekjes. muziek (van koormuziek tot new wave), agenda. Omroep Rijnland (Vla FM-frequentle 105,7 MHz) 1230 Hindoestaans/Surinaams programma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag. Radio Rijnmond: 10.00 De omgevallen pla tenkast. 11.00 Rijnmonds diep. 12.00 Op bezoek bij Radio Rijnmond. 13.00- 17.00 Geen commentaar, non-stop muziek. BRT 1 0531 Met 1 wakker. 0830 Voel je thuis. 10.03 Onze keus. 11.03 Het kraaienest. 13.15 Matinee. BRT 2 0530 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.30 De Vlaamse top tien 12.00 Top 30 De nationale hitparade 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 0830 Licht klassiek ochtendconcen 0230 Ochtendconcert: 1. Quiet City voor trompet. Engelse hoorn en strijkers. 2. Tableaux de voyage op. 36 D'lndy. 3. Uitno diging tot de dans Weber. 10.00 Pronto (4). 10.30 WIJswijzer (13). 11.00 Harmonies en fanfares. 1130 Koormuziek. 12.00 Tafelmuzlek. 13.15 Muziekmakers. 1430 Keuze voor discofielen.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 19