Lmateurisme drukt stempel p grappige reeks „De Band" ivesteringsbank: NOB NV niet gereed om zelfstandig te zijn \DIO/TELEVISIE CcidócSouocmt DONDERDAG 10 DECEMBER 1987 PAGINA 19 HAAG - Het toekomstige Nederlandse Om- produktie Bedrijf (NOB NV) is „absoluut niet ed om 1 januari als een echte zelfstandige on- eming te gaan functioneren". Tot deze conclu- l [omt de Nationale Investeringsbank (NIB) in 4 advies aan minister Brinkman over de verzelf- 6 iiging van het facilitair bedrijf van de NOS. 1 nvesteringsbank acht de NOB NV nog on vol de ingesteld op commerciële activiteiten, finan- controle en reorganisatie in het personele vlak. at de ingrijpende reorganisatie de nodige tijd 4 t, stelt de bank de minister voor een overgangs- 1 ide van een half jaar in te lassen, waarbinnen i NOB als naamloze vennootschap in oprichting 3 moeten gaan functioneren. |c de minister met het advies van de bank gaat i" i zal blijken als het regeringsstandpunt over de :iising van de NOS naar buiten zal worden ge- ht. Maandag zal de minister dit standpunt moeten verdedigen in een openbare hoorzitting van de vaste kamercommissie welzijn en cultuur. In zijn advies deelt de bank voorts een klap uit aan de voorgestelde openingsbalans van het NOB. De NIB ziet geen reden het NOB een startkapitaal van 30 miljoen gulden mee te geven. De bank zegt even min de noodzaak in te zien het bedrijf een bedrag van 60 miljoen gulden te lenen voor achterstallige investeringen. Als de minister dit advies overneemt loopt de NOB een bedrag van in totaal 90 miljoen gulden aan liquide middelen mis op een voorgesteld balanstotaal van 877 miljoen gulden. Het bedrag van 90 miljoen zou onttrokken moeten worden aan de algemene reserve, waar, zoals bekend, de minister zelf ook al 210 miljoen gulden aan wil onttrekken voor het afdekken van bezuinigingen op zijn depar tement. Op het rapport Goudswaard is inmiddels ook negatief gereageerd door het NOS-bestuur waarin alle zendgemachtigden zijn vertegenwoor digd. in zijn reactie zegt het bestuur dat de procedu re die is gevolgd bij de „ontvlechting" van de NOS er niet toe heeft geleid dat „de verhouding tussen het facilitair bedrijf en zijn klanten (de omroepen) is verbeterd. Nog ernstiger acht het bestuur de situatie die zou ontstaan als het NOB een „onnodige bruid schat" uit de reserve zou meekrijgen. De omroepen komen dan nog verder in het gedrang. In Hilversum speelt nog een emotionele zaak: de huisvesting. Het toekomstige NOB vindt dat alle ge bouwen op het zogenoemde NOS-complex per 1 ja nuari aan de NOB moeten worden overgedragen, inclusief het hoofdgebouw waarin de burelen van het huidige NOS-bestuur zijn gevestigd. Wel mag de nieuwe programmastichting van het NOB op een stuk braakliggend terrein nieuwbouw plegen. Waar het personeel van de programmastichting in de tus sentijd moet werken is echter onduidelijk. Ook hier over zal de minister naar verwachting in het rege ringsstandpunt een beslissing nemen. Samenwerking Sky en Arts Channel op satelliet AMSTERDAM - Arts Channel, een Engelstalig cultureel televi sieprogramma, mag vanaf 1 janu ari gebruik maken van de nacht zendtijd van Sky Channel via het satellietkanaal van deze Britse commerciële zender. Arts Chan nel heeft daartoe een overeen komst gesloten met Sky. Dit be tekent dat de programma's van Arts Channel over Europese cul tuur 's nachts te zien zullen zijn op het kabelkanaal van Sky Channel, na afloop van de pro gramma's van Sky zelf. Deze sa menwerking betekent overigens niet dat de beide stations een fu sie aan zullen gaan, al hebben ze optie op eikaars aandelen. Acteren is gemakkelijk, dat bewijst nieuwe KRO-jeugdserie Band" weer eens. De ze- lelige reeks geeft welis- r een aardig beeld van de Nummeringen van een Ne- 6 indse funkgroep, maar o|eemt het publiek ook di- weer een hoop kijkplezier de onnatuurlijke manier op de „acteurs" met hun ten omgaan. Vooral in de aflevering (vrijdag: Ned. 17.46 uur) zijn de spelers ruk met het opzeggen van tekst, dat van acteren he al geen sprake is. opheeft lang geduurd voor- de Nederlandse kijker •opis kon maken met „The r. Marjan Berk, geïnspi- I door haar zoon Ruud- i^die in de groep ITM speel - ichreef de synopsis al in In juni 1984 was het klaar. De KRO wilde de in eerste instantie uit- n in zijn jubileumjaar maar het zou tot septem- 1986 duren voordat het ens de KRO had het op- oud te maken met een te- aan financiën en een wis- ïg van programma-leider. KRO-woordvoerder: „Hij g een wat andere kijk op de R rammering en is aan het -iien gegaan. Zo is ook het irenblok ontstaan, waar- we al enige tijd werken. te tfjd hiervoor bleek jin van de avond te zijn ar is „De Band" dan ook it gekomen". Dat de serie zo lang op zich heeft laten wachten, vindt Marjan Berk jammer. „Het was vooral vervelend voor de groep, want toen de opnamen werden gemaakt, waren ze bij wijze van spreken al aan het vergrijzen. Bovendien zijn door de lange wachttijd wat oneffenheden geslopen in de actualiteit, al is dat niet echt storend". Rodney Margaritha (de zanger van de groep): „Op het mo ment dat we de serie gingen opnemen, moest ik telkens drie-en-een-half jaar terug schakelen. De centrale vraag was elke keer weer: hoe rea geerde ik toen". Rodney, die graag acteur wil worden, speelt, net als de an dere groepsleden, zichzelf. Het bleek geen gemakkelijke opga ve te zijn. Rodney: „Ik had lie ver iemand op de planken ge zet die constant dronken was, dat zou mij beter zijn afge gaan". Het enige dat de zanger heel jammer vindt, is dat hij de vrij-scène, die hem in de reeks voor ogen stond, niet heeft mogen spelen. Voor de rest is hij uiterst gelukkig met de reeks. Candy Hoewel ITM niet meer bestaat, is het merendeel van de leden nog wel actief met muziek be zig. Zo heeft Rodney bijvoor beeld zijn eigen groep Captain Cocktail, volgt Ruua-Jan een gitaar-opleiding in Amerika en zit Huig Ouwehand op het Hilversumse conservatorium. Alle groepsleden uit de origi nele samenstelling bleken be reid te zijn in de reeks te figu reren, behalve saxofoniste Candy Dulfer. Deze, momen teel heel succesvolle, muzikan- te had er geen zin in. Maijan Berk: „Ik heb enorm veel moeite gedaan om ook Candy weer in die samenstelling te krijgen, maar ze vond de groep beneden haar muzikale stand. Bovendien is ze zo druk bezig met optreden, dat ze geen tijd had. Wel jammer, want ze was het meisje waar alle jongens op vielen. We hebben even moeten zoeken, maar uiteindelijk vonden we Isabel Dumas en die lijkt vre selijk veel op haar". Inspireren Voor het schrijven van de se rie liet Marjan Berk zich inspi reren door „Fame". Voor haar teksten putte ze echter uit de belevenissen, die haar zoon en zijn vrienden meemaakten. Om zich in te leven in die we reld, fungeerde ze, naar eigen zeggen, een tijd lang als grou pie en hielp ze met het sjou wen van versterkers en in strumenten, wanneer er weer eens een optreden op het pro gramma stond. Marjan: „De getoonde voorvallen zijn au thentiek. „De Band" komt daarom meer overeen met de werkelijkheid, dan de Ameri kaanse serie. Met het spontaan in dansen uitbarsten op een schoolplein zoals in „Fame" gebeurde, kan de kijker zich toch nauwelijks identificeren. Bovendien vind ik het heel aantrekkelijk als er natuurlijk wordt gespeeld. Daarom heb ben we de nummers, die door schreven, erin gehouden en ten we ook zien dat er klunzig kan worden gemusiceerd. We wilden tonen dat muziek ma ken een prettige bezigheid kan zijn. Dat hoef je niet uit de werkelijkheid te tillen. Ik wil de gewoon een verhaal schrij ven waarmee het publiek zich kon vereenzelvigen". Clichés De serie zit dan ook vol clichés en klassieke popmuziek-situa- ties zoals de aanbieding van een platencontract, de jaloerse reacties van de mannelijke groepsleden als de begeerde saxofoniste iets met een bui tenstaander blijkt te hebben en geslaagde en minder ge slaagde concerten. Vooral in muzikanten-kringen sloegen ze erg aan. De reacties waren veelal: ja, zo gaat dat. Elke aflevering is opgebouwd uit een serie korte scènes om zo de aandacht van de kijker vast te houden. Hoewel het om een serie gaat, is elke afleve ring een op zichzelf staand verhaal, al wordt soms terug gegrepen naar eerdere gebeur tenissen. In elke aflevering speelt meestal één groepslid de hoofdrol. Op een vervolg, hoe succesvol de serie ook z«3 zijn, hoeft de kijker niet te reke nen. Marjan: „Een idee is een idee. Ik vind het een heel slechte gewoonte op zo'n idee volledig uit te melken. Daar om is de serie na zeven afleve ringen gewoon afgelopen". HANS PIËT Tik Tak, kinderserie (herh.) Plons, kinderserie. Afl.: Plons en de vreemde eend (herh.) ij Fame, Amerikaanse tv-serie K met Debbie Allen. Lee Currein, Eric Grimpel e.a. Afl.: De eer- ste passen I Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Presentatie: Etien- ne Cocuyt. Afl.: Rundfilet In een groen kleedje Gabeloe, documentaire over feesten, begrafenissen en reli- gie van Indianen in Guatemala E Comedy Capers: De uitvin der, korte komische film met Snub Pollard It Mededelingen en program- o ma-overzicht <Y Extra politieke tribune Nieuws II Kunstzaken tfoger-Leger, spelprogramma waarin twee kandldatenduo's tegen elkaar uitkomen met speelkaarten en enquêtevra gen. Presentatie: Walter Ca- piau Panorama, actualiteitenrubriek Chiteeuvallon (19). 26-delige. Franse tv-serie met Chantal Nobel In de hoofdrol t -23.05 Niauwa en Coda: Als ik f u vinde, van Hubert Waelraat en Adriaenssen, uitgevoerd door Paul Rans. luit rr 2 mijn huis Juke Box p. Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische tv-se rie met Peter Phelps, Pat Mac- Donald, Tom Richards e.a. Terry bedenkt zich. Patricia wil Beryl een hak zetten en vindt een nuttige pion in de figuur van Jim ma-overzicht Extra Politieke Tribun# irl Nieuws tj Kiezen of delen, verkiezings debat met de politieke partij en. Thema: Budget en belas tingen 22.05 Als een wereld zo groot, waar uw vlag ataat ge plant Afl. 6: De Kongolezen (herh.) |F_1_ Nouba nouba, tekenfilms Papa Bonheur (Bill Cosby Show). Amerikaanse comedy serie C sits fours, gevarieerd pro- ""amma gramma Journaal Quick et Ffupke, tekenfilm Journaal Tribune electorale Mountbatten - Ie dernier vice- roi, Engelse tv-serie met Nicol Williamson. Janet Suzman, lan Richardson e.a. Afl. 5: Tragé die 0 Face face 5 Coup de film, filmrubriek ge presenteerd door Terry Focant ty et Alexandre (slot), vierdelige Zweeds/Frans/Duit se tv-serle van Ingmar Berg- 1 man. Met Pernilla Allwin, Ewa I Froling, Erland Josephson e.a. Afl. 4: Les démons 5 Laatste nieuws DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 lm Krug zum grOnen Kranze, amusementsprogramma in het teken van kerst 16.45 Die Oma-Opa-Mama-Papa- Guck-Mal-Show, amuse mentsprogramma voor klnde- 17.15 Unternehmen Arche Noah. 'Wiedergutmachung an der Bestle'. documentaire over de baardgier i Tagesschau Hier und Heute, regionaal ma gazine l Losberg, tv-serie. Afl.: Nêgel mit Köpfen I Falcon Crest, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Sturmwarnungen Programma-overzicht I ESTagesschau i Unter Ooutschen Ofichern. 'Versetzl in alle Ewlgkeit', do cumentaire over een jonge ge neratie .diplomaten in het Duitsland l Der 7. Sinn, verkeerstlps I Mensch meier, spel- en mu ziekprogramma vanuit Köln- Bocklemünd. gepresenteerd door Alfred Biolek I Tagesthemen, actualiteiten l Winterspelt, tv-film naar de roman van Alfred Andersch. Regie: Eberhard Fechner. Met Ulrich von Dobschütz. Kathari- na Thalbach, Hans-Christian Blech e.a. Vlak voor het Ar dennen-offensief in 1944 in het oord Winterspelt loopt de Duit se majoor Dincklage met plan nen rond zijn bataljon over te geven aan de Amerikanen. Ka- the Lenk, die haar toevlucht heeft gezocht in Winterspelt. stimuleert zijn plannen (herh.) Tagesschau I Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.00 Heute 16.04 Botero als Btldhauer. Reporta ge over de schilder Fernando Botero en zijn bijzondere werk (herh.) 16.35 Die Kinder von Bullerbü, jeugdserie naar verhalen van Astrld Llndgren. Met Llnda Bergström, Crispin Dickson. Wendenius. Henrlk Larsson e.a. Afl.: Den Kopf voller Strel- che 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, actualitei ten. sport en amusement 17.45 Agentin mit Herz (Scarecrow and Mrs. King), Amerikaanse tv-serie met Kate Jackson. Bruce Boxleitner, Beverly Gar land e.a. Afl.: Das Geheimnis der Pyramide 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 H Der Grosse Preia, spelpro gramma met Wim Thoelke, In het kader van de actie Sorgen- kind 20.50 Die grosse Hilfe, tussenbalans van de actie Sorgenkind 21.00 Telemotor, auto-magazine 21.45 Heute-Joumal, actualiteiten 22.10 Was nun... Hernn Engholm? Vragen aan de oppositieleider in Sleeswijk-Holstein 23.10 BDas kleine Femsehspiel: Pseudo, tv-fllm van Burkhard Steger. Met Birol Uenel. May Buchgraber, Bobby Hirsch e.a. Hoffmanns chef wordt dood aangetroffen. Beroofd en ver moord. Hoffmanns getuigenis wordt in twijfel getrokken daar hij op het moment van de moord geen vijf meter van de plek verwijderd was 00.35 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: cursus Scheikun de. Les 1: Stoffen en stofver- andering 18.30 Programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magzine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.OQ Tagesschau 20.15 EFilm am Donnerstag: Ankle ge: Mord (High wall), Ameri kaanse speelfilm uit 1947 van Qurtis Bernhardt. Met Robert Taylor. Audrey Trotter, Herbert Marshall e.a. Steven Kenet wordt ervan verdacht zijn vrouw te hebben gewurgd. Maar na een ongeluk lijdt hij aan geheugenverlies. Als zijn geheugen beetje bij beetje te rug komt wijst alles erop dat hij zijn vrouw uit jaloezie ver moord heeft 21.45 Vor Ort: Zwischen Disziplinie- ren und Probieren, documen taire over de opvoeding in kin dertehuizen 22.20 BUchertisch, literair magazine met tips voor kerstmis 23.20 Kultur aktuell OC 05 Laatste nieuws 16.35 Tekenfilm 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. "Jimbo and the jet set', 'Chuc- klehounds', 'Benji, Zax and the Alien Prince' en "Around the world with Willy Fog' 17.55 Newsround, Jeugdjournaal 18.05 Blue Peter, informatief kinder programma 18.35 The Masterteam, spelpro- 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Top of the pops, popprogram- ma met een overzicht van de Engelse hitparade 20.30 CBEastEnders, familiefeuilleton 21.00 Tomorrow's world, weten schappelijk magazine met een tweede reportage uit China, ditmaal over de verkeerspro blematiek van de stad Peking 21.30 A Question of sport, sportquiz 22.00 Uitzending Politieke Partijen 22.05 Journaal en weerbericht 22.35 The mistrees (slot), zesdelige tv-serie met o.a. Felicity Ken- dal en Peter McEnery (herh.) 23.05 Question time, discussiepro gramma o.l.v. Sir Robin Day, waarin het publiek vragen aan politici kan stellen 00.05 The Untouchables, Ameri kaanse misdaadserie met Ro bert Stack en Peter Falk. Afl.: The noise of death 00.50 Weerbericht BBC 2 15.02 World Indoor Pairs Bowls Bournemouth, rechtstreeks verslag 16.50 Nieuws en weerbericht 17.00 It's my pleasure 17.30 World Indoor Pairs Bowls Bournemouth, vervolg 18.30 Vintage Floyd, culinaire serie. Afl.: Floyd on food (Cork) 19.00 Battlestar Galactica, Ameri kaanse science-flctionserie met o.a. Lome Greene. Dirk Benedict en Richard Hatch. Speciale gast: Fred Astaire. Afl.: Man with nine lives 19.50 Cover to cover, boekenmaga- zine met o.a. aandacht voor 'The embarrasment of riches' van Simon Shama over de Gouden Eeuw in de Nederlan den 20.20 Thinking aloud, discussiepro gramma 21.00 World Indoor Pairs Bowls Bournemouth 21.30 Call my bluff, spelprogramma 22.00 IBYes, Prime Minister, Engelse comedyserie met o.a. Paul Ed- dington en Nigel Hawthorn 22.30 40 Minutes: The case of Sher lock Holmes, special n.a.v. de honderdste geboortedag van deze beroemde detective, het geesteskind van Sir Arthur Co- nan Doyle. Acteur Tim Piggott- Smith probeert als Sherlock Holmes het geheim van de nog steeds overal ter wereld be staande Holmes-verering te ontdekken. Tussendoor zijn fragmenten te zien van diverse Sherlock Holmes-films (N.B.: Morgenavond start de BBC met een Sherlock Holmes-fllm- cyclus) 23.40 Uitzending Politieke Partijen 23.45 Newsnight, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.35-01.15 World Indoor Pair# Bowls, samenvatting 16.00 The Smash Great Video Race, popprogramma met Pat Sharp en Ronnie the runner 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Llnda de Mol en DJ Kat 18.00 The Green Hornet, avonturen- serie 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie 18.57 Europees weerbericht 19.00 The Paul Hogan Show, come dyserie 19.30 Get Smart, comedyserie 20.00 Tom Jones, muzikaal pro gramma 20.30 Hazel, comedyserie 20.57 Europees weerbericht 21.00 Superstars of Wrestling 21.55 Ford Ski report 22.40 Spaans voetbal 23.40 H Monsters of rock, hardrock- programma met Mick Wall 00.42-00.45 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Uve, pop- programma 17.00 Formula One, popprogramma met John Leslie 18.00 Super Sonic, met Amanda Re- dington 19.00 Going for Gold, quizprogram ma met Europese kandidaten, gepresenteerd door Henry Kel ly 19.30 Lenny Henry Show, comedy- show 20.00 Benny Hill, comedyshow 21.00 [QlSay Ah (Zeg'ns AAA), Ne derlandse comedyserie met o.a. SJoukje Hooymaayer, Manfred de Graaf, Renèe Sou- tendijk en Hans Cornelissen 21.30 Twilight Zone II, Amerikaanse tv-serie waarin het bovenna tuurlijke centraal staat. Afl.: Voices in the earth 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 American Indoor Soccer Lea gue 23.30 Europees weerbericht 23.35 Super Sport 00.30 Super Sonic 01.30-02.30 Formula One MTV EUROPE 00.00-24.00 (H Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt. Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 16.30- 17.00 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladium in New York. 22.00- 23.00 Metal, hardrockprogram- ma met Maiken Wexe TV 5 16.05 EL'équipage, Franse speelfilm uit 1935 van Anatole Lltvak 17.35 Aujourd'hul en France 18.00 Rècréation, gevarieerd kinder programma 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Champs Elysées 20.40 Aujourd'hui en France 21.00 Cinéma cinémas, fllmmagazl- ne 22.00 Journaal 22.30-23.50 Apostrophes, literair magazine NEDERLAND 1 EO 16.00 Daktari, Amerikaanse tv- serie met Ross Hagen. Laurence Templar e.a. Afl.: Gevecht om water. Door een verkeerde berekening van een ingenieur komt het Wameru reservaat zonder water te zitten 16.50 Kinderkrant, gevarieerd kinderprogramma NOS 17.30 'AS-Journaal EO 17.46-18.05 Tijdsein-buiten land, actualiteitenrubriek met Aad Kamsteeg IOS 18.15 Op zoek naar de Islam van Miinchen tot Helsinki. Afl Finland (1) TELEAC 18.30 Personal Computer II, les 11 19.00 Nathalie (Little girl on the farm), tekenfilmserie. Afl.: The hooi en te gras 19.24 Hallo Nederland, serie over Nederlandse kinde ren in het buitenland. Van daag: Sjoerd (7), Auke (5) en Bart (3), die met hun ou ders in het stadje Tomo- hon op een eiland in Noordlndonesië wonen NOS 20.00 fflJoumaal en zicht EO 20.28 De overwinnaars (Cha riots of fire), Amerikaanse speelfilm uit 1981 van Hugh Hudson, gebaseerd op ware feiten. Met o.a. Ben Cross en lan Charle- son. Twee atleten bereiden zich voor op de Olympi sche Spelen van 1924. Bei den hebben zo hun eigen redenen om mee te doen 22.37 Tijdsein, actualiteitenru briek waarin onder meer aandacht aan Aids-baby's in de pleegzorg. Nederland heeft een aantal met het Aids-virus besmette ba by's. Omdat de ouders vaak drugsgebruikers zijn komen deze baby's in de pleegzorg terecht. Maar daar is het probleem nog niet erg bespreekbaar en pleegouders leven in onze kerheid. Daarnaast aan dacht voor de Nederland se steun aan het verzet te gen de regering Aquino op de Filipijnen. Zo zijn er in terviews met de Filipljnse minister van buitenlandse m Ondertiteling via TeieTekst. 0 Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wlt-ultzendlng. ■SZwart/Wlt-uitzending met on dertiteling via TeieTekst. O Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orglnele versie met ondertitels. E3 Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wlt-ultzendlng In orglnele versie met ondertitels. zaken en vertegenwoordi gers van onder meer de Novib 23.00 In beeld.... Kunstenaars voor het leven, filmim pressie van een kunste naarsmanifestatie te Amersfoort NOS 22.30 Journaal 23.35 Nieuws voor doven NEDERLAND2 NOS 17.45 Paspoort voor Turken 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Joegosla- ven - 18.30 Sesamstraat 18.45 EBJeugdjournaal 19.00 Journaal VARA 19.12 De baas in huis (Who's the boss?), Amerikaanse co medyserie. Afl.: De ver jaardag. Het is alweer twee jaar geleden dat Tony zijn intrek nam in huize Bower. Voor Angela reden voor een feestje 19.37 ENederland verkeert, driewekelijks programma, waarin aandacht wordt be steed aari de veiligheid in het verkeer. Presentatie: Hanneke Kappen 20.07 3 Urbanus in 't echt, hoogtepunten uit de thea tershow 'Urbanus in het echt' van de Vlaamse ko miek Urbanus, opgeno men in het Circustheater te Scheveningen. Regie: John Erbuer 20.59 Een wereld van verschil, discussieprogramma over een actueel onderwerp, gepresenteerd door Hans Emans. Ditmaal geven Harm Niesen, een van de oprichters van Kritisch Faunabeheer, en Coert van Hasselt, adjunct-di recteur van de Koninklijke Nederlandse Jagers Vere niging (KNJV) hun mening over de jacht 21.44 Kippevel, popprogramma gepresenteerd door Jan- Douwe Kroeske NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven Urbanus in het echt, vanavond op Ned. 2 om 20.07 uur. FOTO: SP NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.00 Werken moeten (4) KRO 14.30 Merry Melodies, teken filmserie 14.40 Oosterse dromen (Kismet, oriental dreams), Amerikaan se speelfilm uit 1944 van William Die- rerle 16.15 De ver van mijn bed show NOS 17.30 '/«-Journaal KRO 17.46 De Band (1). zesdelige jeugdse rie (zie elders op deze pagina) DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Der Teufelhauptmann (She wore a yellow ribbon), Amerikaanse speelfilm uit 1949 van John Ford (herh.) 12.10 Telemotor 12.55 Perse verzicht 13.00-13.15 Tagesschau 14.50 Die schöne Otero, vijfdelige tv- serie van Enrico Modioli en Lucia Drudi Demby (herh.) 15.50 Tages schau 16.00 Vorhang auf Film ab, kinderprogramma met Quark en het Knuddelmonster. Aansl.: E Panikum King Kong, Amerikaanse speelfilm uit 1949 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 12.20-13.45 Die Sport-Reportage. WK Skiën voor dames vanuit Leukerbad (Zwitser land) 14.50 Heute 14.55 Faszination Musik: Zar und Zimmerman, komi sche opera van Lortzing, uitgevoerd door het Beiers Omroep Koor en Or kest o.l.v. Heinz Wallberg 16.30 Frel- zeit... und was man daraus machen kann, vrijetijds-magazine 17.00 Heute 17.15 0 Tele-lllustrierte 17.45 Ich heirate eine Familie, comdedyserie BBC 1 07.35 Edgar kennedy 07.55 Weerbe richt 08.00 Breakfast time, ontbljtte- levisle 09.40 Open air (1) 10.00 Nieuws 10.05 Neighbours, tv-serie 10.20 Kilroy, discussieprogramma 11.00 Nieuws 11.05 Going for gold, spelprogramma 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open air (2) 13.00 Nieuws 13.05 Daytime live, lunchma- gazine 14.00 Journaal en weerbe richt 14.30 Neighbours, tv-serie 14.50 By the Light of the Silvery Moon, Amerikaanse speelfilm uit 1953 van David Butler 16.30 Ask Margo, consumentenprogramma 16 45 Tekenfilm 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 E Sky Trax 13.05 Another World 14.00 Fas hion TV 14.30 City Lights 15.00 Transformers 15.30 Skippy 16.00 0 Here comes the weekend 17.00 The DJ Kst Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Nino Firetto To tally Live 09.00 Sons and Daughters 09.25 World of Photographic 09.50 Follow me 10.05 Madhur Jaffrey's Indian Cookery 10.30 Tom Keating on Painters 11.00 Barbara Manderil and her Sisters 12.00 Emmerdale Farm 13.00 Going for Gold 13.30 Sons and Daughters 14.00 Love and Marriage 15.00 Hippo 16.00 Nino Fi retto Totally Life 17.00 Formula One RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 KRO: Echo-Magazine 1845 Man en paard. 19.02 KRO's Country time. 1945 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 22.15 Bloedeloze verhevenheid, hoor spel. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits 1940-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 1843 NOS: De Avondspits 19.02 Soul- en discoshow. 21.02 De CD Show 2342 Sesjun RADIO 4 1640 VPRO: De beweging, met om 1842 Muziekactualiteiten in binnen- en buitenland, 1845 De Leestafel, 1940 Nieuwe CD's en platen en 1940 Het fe uilleton: Speurtocht door Bur- gerland. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 2140 Het podium. RADIO 5 1810 KRO: KRO-llterair Lezen voor de lijst. 1840 IOS: Turks programma. 1940 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 2040 TELEAC: Follow through (herh.). 21.00 Klussen. 2140 Pronto. 2240 Sociale zekerheid REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten, column en overzicht van de re gional e avondbladen. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentle 105,7 MHz) 1740 Vandaag vooraf 1740-1940 Vandaag de dag op donderdag. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 1840 De BRT Big Band. 1845 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel en weerberichL 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Passage '87. 21.30 De taalstrijd. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners and Soft Music. 2340-0240 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Over Stuur. 19.10 Funky Town. 2240 Nieuws. 22.05 Boem boem. 2340-0240 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 1830 Etnische muziek en volksmu ziek. 19.00 Europalia-Oostenrljk. 1945 August de Boeck (6). 2040 Recital Teresa Berganza. sop raan. Juan Alvarez Parejo, pia- MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VPRO: Het Gebouw. 1806 NCRV: Hier en nu. 134? Kerk Vandaag. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 0743 KRO: Echo. 0746 Het levende woord. 07.15 KRO's Ontbljtshow. 0645 In gesprek met Pater Adri Maat. 0943 Adres Onbekend. 1043 In antwoord op... 1140 In gesprek met Pater Adri Maat. 12.03 Van twaalf tot twee. 14.03 M/V Magazine. 1543 KRO'S Familiehoorspel. 1540 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.03 Nederlands hitwerk RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VOO: Ook goeiemorgen. 09.03 Goud van Oud. 1143 Simone Walraven. 1243 Bart en de Zwart. 1543 De Top 40 RADIO 4 0740 Nieuws. 0742 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 0840 Nieuws. 0940 Intern. Concertcircuit. 1040 Geïnspireerd op Michelangelo. 1145 Kamermuziek. 1245 Klassieke muziek. 1340 Nieuws. 1342 Promenadeconcert. 14.00 EO: Buxtehude in perspektief. 1540 Uit de schat der eeuwen. 1640 Nederlands Concertpodium. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 0945 Waterstanden. 0940 RVU: Nieuwbouw. 1800 AVRO: Hoe gaat 't er mee. 1140 NOS: Een leven lang. 1240 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig vizier. 1800 Nieuws. 1810 VPRO: Het gebouw. 14.00 AVRO: Schoolradio. 1540 VPRO: Het Gebouw, vervolg. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-0800 Ochtendmagazine. 1240-1800 Lunchuur. Redio Rijn mond: 0740 Ochtendmagazine. 0940 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogram- ma. 14.00 Tineke Speksnijder. 1640- 1740 Rijnmond getapt. BRT 1 0541 Met 1 wakker. 0820 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 1810 Actueel. 1343 Tussendoor. 1443 78 toeren tijd. Jo Leemans. 1543 Zo d'ouden zongen. 1805 Neem je tijd. BRT 2 0540 Dag en dauw. 0812 Brussel X 1803 Platenpoets. 1240 Regioprogr. 1810 Hadiemicha. 1440 De Stemming. 1800 Abraham al gezien? 1740 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen (1). 0815 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 1040 Recital Simon Estes. 1145 Symfonisch, Bernstein. 12.00 Tafelmuziek. 1810 Actueel. 1340 Kamermuziek. 14.10 Uit Groot-Brittannië. 1820 Pianomuziek van Chopin. ie.40 Wel thuis.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 19