Noordwijkse winkeliers willen Hoofdstraat open ennis van eefselkweek loeit naar mitenland Katwijk, vissers zonder haven AZL blijft na verkiezingsperikelen bekroning \Katwijkse thuiszorg- \centrale WEGEN BLIJVEN TOEGANKELIJK Braks opent eerste garnalenpel-atelier BURGERLIJKE /STAND LEIDEN OMGEVING EaidócQowuvnt DONDERDAG 10 DECEMBER 1987 PAGINA 15 CATWIJK - De Katwijkse Ij huiszorgcentrale is be- roond tijdens de interna- n ionale vrijwilligersdag als en van de tien beste vrij- v fólligersprojecten. Er e irerd meegedongen naar ie Marga Klompéprijs, die foortaanelk jaar wordt litgereikt. De thuiszorg- :entrale is onderscheiden net een oorkonde. De Utwijkse organisatie ileef buiten de drie geld- irijzen. )e thuiszorgcentrale coördi- leert sinds april '86 hulpvra- zoals het doen van bood- chappen, hond uitlaten, Ioorlezen en kleine klusjes, ie door Katwijkers worden Isteld. Bij de centrale zijn jeel vrijwilligersorganisaties laar ook professionele hulp- erleningsinstanties aange- loten. )e centrale, die op werkda- en tussen negen en twaalf ur telefonisch (16262) be- eikbaar is, speelt een hulp- raag door aan de juiste or- anisatie. Die schakelt ie- ïand uit de eigen gelederen n om hulp te verlenen. Ver- er zijn aan de thuiszorgcen- rale direct een aantal vrij willigers verbonden die kun- len worden ingezet. Doordat e hulp aan Katwijkers op I én punt wordt gecoördi- leerd, vinden geen overlap- lingen meer plaats. Boven- lien kunnen de vrijwilligers n professionele hulpverle- -• lers elkaar ondersteunen. Mulder, lid van de werk- I roep thuiszorgcentrale, is ilij met de nominatie. „Er traren ruim 450 projecten in- i ezonden. Ons project vol- i leed aan de gestelde criteria. )at is toch een beetje erken- ling". Mulder is enthousiast iver de internationale vrij willigersdag. „Op deze ma- pier hoor je iets over elkaar j irojecten. We hoeven dan in Katwijk niet meer zelf een I project uit te denken, maar kunnen gebruik maken van de ervaring van derden. An- teren kunnen op hun beurt ijvoorbeeld ook ons project ls voorbeeld nemen". (C «n k I ontvangen Bel tussen 18.00 -zaterdags tussen 14.00 en 15.00 OUlur, telefoonnr.071-122248 en uw krant avond nabezorgd. Voorschoten moet plan De Vink opnieuw maken VOORSCHOTEN Voorschoten moet duidelijker vaststellen wat de gemeente precies wil met de gronden bij het NS-station De Vink. Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland heb ben de bezwaren van vier Voorscho- tenanaren tegen het uitwerkingsplan Halte De Vink toegewezen. De bezwaarmakers waren vooral ge kant tegen een tunnel voor busver- keer onder de verbrede spoorlijn en een bushalte bij De Vink. GS honore ren die bezwaren niet volledig, maar vinden wel dat er onduidelijkheden in het uitwerkingsplan zitten. Voor schoten moet daarom het plan over doen. Botsing in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Een Leidse vrouw heeft gis termiddag een lichte hersen schudding opgelopen bij een aanrijding. Het ongeluk ge beurde op de kruising van de Herenweg met de Parallel weg in Noordwijkerhout. De 62-jarige bestuurder uit Lei den van de auto waar het slachtoffer in reed, verleen de geen voorrang aan een 48- jarige Noordwijkerhoutse au tomobilist. De blikschade door de botsing was zo groot dat de beide wrakken weg gesleept moesten worden. ALKEMADE/WOUBRUGGE/LISSE Gede puteerde Staten (GS) van Zuid-Holland zijn niet van plan om een aantal onverharde wegen en voetpaden in Alkemade, Woubrugge en Lis- se aan het openbaar verkeer te onttrekken. Het waterschap De Oude Veenen had daarop bij GS aangedrongen omdat deze nauwelijks meer door verkeer gebruikt zouden worden. De colleges van B en W van Lisse en Woubrug ge hadden bezwaar tegen de plannen van De Oude Veenen gemaakt. Ook Alkemade protes teerde, met uitzondering van het plan om een deel van de Molenweg, de Middelweg en een deel van de Molendijk van verkeer uit te slui ten. De Ollandse Lange Afstands Tippelaars hadden juist aangedrongen de openbaarheid van die wegen te handhaven. GS menen echter dat er geen redenen zijn om de wegen of weggedeelten niet-openbaar te ma ken. „Het algemeen verkeersbelang verzet zich daartegen". Zij constateren dat de betreffende wegen de laatste jaren in toenemende mate een recreatieve functie hebben gekregen. „Het feit dat die wegen of delen van wegen allang hun oorspronkelijke functie als polderweg hebben verloren, doet aan het een en ander niets af", aldus GS die daaraan toevoegen dat met het onderhoud van deze wegen naar verhouding geen hoge kosten zijn gemoeid. In de gemeente Alkemade gaat het behalve de genoemde paden of een deel van de Groene- woudsekade en de Ringdijk om de polder Het Noordveen; in Lisse gaat het om een deel van de Rooversbroekdijk en het voetpad vanaf deze dijk tot aan de Ringvaart; in Woubrugge gaat om het gedeelten van de Vlietkade, de Oude Kerkweg, de Boskade en de Achterdijk. Leger des Heils viert kerstfeest LEIDEN Het Leger des Heils viert dinsdag 22 de cember kerstfeest in het gebouw van het Leger aan de 3e Groenesteeg 66. Het feest is bedoeld voor oude ren, eenzamen en alleenstaanden. Er zijn twee vie ringen; 's middags van 14.00 tot 16.30 uur en 's a- vonds van 18.30 tot 21.00 uur. Toegangskaarten worden uitgedeeld op woensdag 16 december om 9.30 uur in de zaal van het genootschap. Voor de kinderen is er maandagmiddag 21 december een kerstfeestviering. Aanvang 14.00 uur. De kerst- nachtdienst van het Leger des Heils wordt gehouden op donderdag 24 december om 23.00 uur. Op eerste Kerstdag is er om 10.30 uur een dienst en 's middags om 17.00 uur is er een familiekerstfeest. NOORDWIJK De jaar lijks terugkerende afslui ting van de kop van de Hoofdstraat tijdens het hoogseizoen moet verdwij nen. Dat stelde een woordvoerder van de winkeliersvereniging Hoofdstraat Koopcentrum vanmorgen bij de Raad van State. Ook wil de ver eniging dat de afsluiting van de kop van de Hoofd- staat zaterdag pas om 14.00 uur 's middags in gaat in plaats van om 13.00 uur. De winkeliersvereniging ging in 1986 akkoord met een proef waarbij de kop van de Hoofd straat, het gedeelte tussen de Bomstraat en de Parallelboule vard, zes weken gedurende het hoogseizoen werd afgeslo ten voor autoverkeer. Verder werd de Hoofdstraat op zater dagmiddag afgesloten. De ge meente besloot vervolgens de kop van de Hoofdstraat elk jaar af te sluiten. Daar gingen de winkeliers niet mee ak koord omdat zij omzetverlies vreeden door een slechtere be reikbaarheid van de winkels. Verder waren zij bang voor oneerlijke concurrentie door winkels in omliggende straten die wel per auto bereikbaar zijn.a Reden om het voorste gedeelte van de Hoofdstraat af te slui ten, was de onveilige situatie voor de wandelaars op het in 1986 heringerichte gedeelte van de winkelstraat. De win keliersvereniging stelde van morgen dat de gemeente Noordwijk deze onveilige situ- atié zelf heeft veroorzaakt door de reconstructie. Om de veiligheid van de wandelaars te garanderen zou de gemeen te de straat in de oude staat kunnen terugbrengen. De gemeente Noordwijk stelde vanmorgen dat ook in de oude situatie de veiligheid van de wandelaars slecht was. De trottoirs waren te smal voor de grote stroom voetgangers in het hoogseizoen en er werd op de trottoirs geparkeerd. Bo vendien meende de gemeente lijke woordvoerder dat de be reikbaarheid van de winkels in de kop van de Hoofdstraat ook voor het afsluiten al slecht was. Er waren maar elf par keerplaatsen die permanent bezet waren. De gemeente wees verder op de goedkeu ring die de winkeliersvereni ging zelf heeft gegeven aan het herinrichtingsplan. Behalve de winkeliersvereni ging maakte vanmorgen ook ondernemer A. de Lange be zwaar tegen de afsluiting. De Lange verhuurt fietsen en wil dat fietsers worden getole reerd op de kop van de Hoofd straat. De gemeente Noordwijk is verbaasd over de angst van De Lange dat hij schade on dervindt van de afsluiting. Po tentiële klanten komen, vol gens de gemeente, niet op de fiets want die willen ze juist huren. Klanten voor repara ties zullen de fiets veelal aan de hand meevoeren. 'S-GRAVENZANDE Minis ter ir. G.J.M. Braks opende gistermiddag het eerste Neder landse garnalenpel-atelier in 's Gravenzande. In zijn toe spraak benadrukte Braks het belang van kwaliteitsbewa king van produkten als deze, omdat de afzet daarvan kwets baar is. Braks kondigde on langs aan dat hij het thuispel- len per 1 juli '88 wil verbieden. Hij voelt het meest voor ma chinaal pellen, omdat dit de minste risico's heeft voor de volksgezondheid en op den duur goedkoper is dan hand werk. Er is echter nog geen goede machine ontwikkeld. Hoewel de minister "nog vast houdt aan de datum van 1 juli, verklaarde voorzitter D.J. Langstraat van het produkt- schap Vis en Visprodukten, dat hij hoopt dat Braks deze datum wil opschorten. Volgens de voorzitter is de ontwikke ling van een goede pelmachine nog niet in zicht. Het produkt van de firma De Jager in 's-Gravenzande beti telde de ministér als „een goe de oplossing voor de tussenpe riode". Als nadeel noemde hij de hogere prijs van de garna len: 6,95 per honderd gram in plaats van tussen de 4,50 en de 5,50. Hoe garnalen zo hygiënisch mogelijk kunnen worden ver werkt, is uitgezocht door het 'Instituut voor Visserijproduk- ten van TNO IJmuiden, dat naar dit vraagstuk twee jaar intensief onderzoek deed. Het hoofd van de afdeling, ing. H. Houwing, stelde dat op de vis sersboot al zwakke punten in het verwerkingsproces zitten. „Gewoonlijk wordt de vangst op de boot gesorteert, gekookt, gekoeld en gespoeld en nagele zen", verklaarde hij gisteren. „Vooral bij het koelen, dat in ofwel het verwijderen van ondermaatse garnalen en van zogenaamde bijvangst, als schelpen en visjes gebeurt pas in het pel-atelier. Verder wordt de visafslag, met toe stemming van het produkt- schap Vis en Visprodukten, overgeslagen. De vangst gaat in ijsgekoelde zakken direct naar het bedrijf. Daardoor is volgens TNO de verontreini- onbewerkt zeewater gebeurt,, ging minimaal. Door de snelle en bij het nalezen met de han den worden verontreinigingen overgebracht. Ook het zeven 'op dé visafslag is een kritiek punt". De garnalen in 's-Gra- vènzande worden nu gekoeld met zeewater dat eerst kie- marm is gemaakt met een ul traviolette lamp. Het nalezen verwerking hoeven de garna len bovendien niet te worden behandeld met het conserver ingsmiddel Benzo-zuur, dat de smaak nadelig beïnvloedt. De garnalen worden gecontro leerd door het eigen laborato rium van De Jager en door TNO. Elpee van organist Hans van Nieuwkoop De Sassenheimer Hans van Nieuwkoop heeft met Jaques van Oortmerssen een elpee gemaakt met orgelmuziek. De plaat is opgenomen in het Gemeentemuseum in Den Haag. Er wordt ge speeld op drie historische kamerorgels, een Knipscheer uit 1830 en twee H. H. Hessorgels uit 1776. De twee docenten van het Sweelinck Conservatorium voeren een programma uit van 5 composities vierhandig en 2 als soli. Op de elpee staan kleine werken van bekende componis ten. FOTO: PR Fietster gewond bij aanrijding LEIDEN Een 16-jarige Leidse is gistermiddag na een aanrijding op het kruispunt Dr Lelylaan-Morsweg met onder andere een hersenschudding naar het Academisch Zieken huis Leiden gebracht. Het meisje zou even voor één uur met haar fiets zonder te stop pen, vanaf de Morsweg de Le- lylaan op zijn gereden. Een 21- jarige Leidse autombiliste kon niet meer op tijd stoppen en schepte haar. 1ABOBANK STEUNT STIVERBOL ei ;ISSE „Binnen een laar jaar zouden we wel ens kunnen bemerken, Hlat onze vooraanstaande lositie in de land- en tuin- )ouw is ondergraven om- lat know how naar het mitenland is gevloeid". Ilat stelde gisteren voor- ilter J. Veldhuyzen van 'anten van de Koninklij- ;e Algemene Vereniging oor Bloembollencultuur, mi lij hield daarom een vu- ig pleidooi om met de 1 (verheden in binnen- en mitenland een systema- v,iek op te zetten waarbij di en effectieve bescher- ig, ning wordt gegeven aan 'jk liothechnologische uitvin- lingen in het plantenrijk. 1 )e heer Veldhuyzen van Zan- ;n. en sprak in Lisse tijdens een lijeerHiomst waar de Vereni ging ter Stimulering Vermeer dering Bloembollen (Stiverbol) van de Rabobank Nederland een subsidie van 1,5 ton ont ving. De subsidie wordt aange.- wend voor het onderzoek naar de mogelijkheid de weefsel kweek toe te passen voor tul- pebollen. In het laboratorium voor Bloembollen Onderzoek in Lisse werd de subsidie gis teren' door de heer ir. E.M. Rintel, regiodirekteur van de bank, overhandigd aan voor zitter J. H. Oostdam van Sti verbol. Voorzitter Veldhuyzen van Zanten zei dat in het kader van het terugdringen van het gebruik van gewasbescher mingsmiddelen het zeer nood zakelijk is dat men via onder andere weefselkweekmetho den de ziektebestrijding te lijf kan gaan. Hij brak een lans voor de vinder(s) van nieuwe soorten. „Die vraagt bescher ming, die hem zowel via het De heer Rintel overhandigt de subsidie en een kunstwerk aan Stiverbol-voorzitter Oostdam. kwekersrecht als het octrooi recht kan worden verleend, met als verschil tussen beide mogelijkheden dat octrooi recht wereldwijd geldt en kwekersrecht niet. Men is in sommige kringen benauwd voor een exclusieve marktbe heersing door 1 patenthouder en daarom wordt dus veelal voor het kwekersrecht geko zen, maar voor bedrijvers van biotechnologie vormt het be zwaar van dat recht dat vrije toegang tot alle erfelijke ei genschappen aanwezig is. Dat betekent, dat de bescherming van de vinders is verdwenen en", zo vroeg de voorzitter zich af, „waarom zou men zich enorme kosten en moeite ge troosten om zodra het produkt op de markt verschijnt het in handen van de concurrent te FOTO: HENK VAN DEN ENDE spelen? Als deze bescherming er niet is, dan komen de resul taten van geavanceerd weten schappelijk werk niet in Ne derland terecht, maar daar waar protectie wel goed gere geld is, zoals in Amerika en Japan". KATWIJK De geschiedenis van Katwijk is voor een groot gedeelte getekend door de visserij. Van oudsher draagt dit dorp aan de Noordzee de sporen van een vissende sa menleving. Sporen, die vaak diepe groeven in een gemeen schap van vlijtige en doortastende mensen-nalaat. In de door uitgever Borghouts gemaakte film „Katwijk, vissers zonder haven wordt een deel van dat leven geschetst. Een film die uiteraard begint in het Katwijks Museum en eindigt met de vlootshow van 1987. De uitgever van de film „Katwijk, vissers zonder haven" is maker van een grote serie interessante videofilms over de bedrijfstak van de visserij of visverwerking. Filmbeelden, die vaak gebruikt worden in het journaal of actualiteitspro gramma's. Daarnaast is de heer T. Borghouts uitgever en maker van het weekblad „Visserijnieuws", het toonaange vend medium binnen de Nederlandse visserij. De allernieuwste produktie „Katwijk, vissers zonder haven wordt vanavond voor het eerst vertoond. De première heeft plaats in gebouw De Hoeksteen, Burgerdijkstraat 7, tijdens een ledenavond van het Genootschap Oud Katwijk. Op een groot videoscherm, van twee bij drie meter, wordt de video film gedraaid. De film begint met een historische schets van Katwijk. Een dorp verscholen in het duin en van oudsher bevolkt door vissers en visverwerkers. Aan de hand van opnames die ge maakt zijn in het Katwijks Museum wordt op speelse wijze het leven van de visser en zijn gezin getekend. Aandacht wordt uiteraard besteed aan de wijze van vissen en de diver se type schepen waarmee de visvangst wordt beoefend. Een hoofdrol is hier weggelegd voor de Katwijker Dirk Hoek, die met de KW 214 op kabeljauwvangst vaart in een periode dat de Overheid daar paal en perk aan stelt. Daarnaast zijn er beelden van de KW 74, een grote hektrawler op jacht naar makreel. Visserijdagen Al heeft Katwijk dan geen haven, de film toont nog hoeveel pogingen ondernomen werden wel een haven te krijgen, visverwerkende bedrijven vindt men er volop. Op het Prins Hendrikkanaal wordt een kijkje genomen bij de Gebroeders Hoek. Op mechanische wijze en met nog steeds veel hand werk wordt daar haring in emmers gepakt en voor verzen den klaar gemaakt. Natuurlijk ontbreken de visserijdagen niet. De film toont beelden van de vlootshow en de Visvariamarkt. Ook de ha- ringschoónmaakwedstrijd op de School voor de Zeevisvaart krijgt de nodige aandacht. De film wordt vrijdag en zaterdag nog vertoond in het Kat wijkse Museum. lEIDEN De Personeelsraad 'ran het Academisch Zieken huis Leiden (AZL) blijft voor lopig de belangen van het p.er- joneel bij bestuur en directie 7an het AZL behartigen. Dit gebeurt omdat de verkiezin- voor de medezeggen schapsraad bij het AZL zijn uitgesteld. Die zouden gisteren gorden gehouden. De Perso- ïeelsraad zou dan zijn vervan- ken door een personeelsdele- de medezeggenschaps- iad (MR), die als een soort Ondernemingsraad moet gaan fungeren. Op twee bijeenkom sten kreeg de Personeelsraad, die een adviserende stem heeft bij directie en bestuur, gisteren unanieme steun van de enige tientallen personeelsleden die waren verschenen. De commotie in de gelederen van het AZL komt voort uit het besluit van directie en be stuur om de verkiezingen voor de medezeggenschapsraad met twee tot drie maanden uit te stellen. Het AZL zou met de instelling van die MR vooruit ziekenhuizen, omdat er nog geen wettelijke verplichting is voor de instelling van een me dezeggenschapsraad. Die komt er over enige tijd wel. De MR zou als een soort onderne mingsraad gaan fungeren en in de plaats komen van advie sorganen als de "personeelsraad en het stafconvent van artsen. sen van het AZL die directie en bestuur op medisch gebied adviseren, wees hen erop dat het verkiezingsreglement te kort ter inzage zou hebben ge legen, namelijk tweeënhalve week in plaats van drie we ken. Personeelsraad, verkie zingscommissie en vakcentra les zijn verbolgen over deze formele opstelling, omdat alle betrokkenen zich al akkoord hadden verklaard met het re glement. Het stafconvent had ook al een kandidatenlijst in- HgH gediend, maar wilde die na het lopen op andere academische stafconvent, bestaande uit art- .tijdstip waarop de definitieve Het besluit de verkiezingen van 9 december uit te stellen is volgens directie en bestuur het gevolg van vormfouten. Het lijsten hadden moeten zijn in geleverd, nog wijzigen. Toen dat niet mogelijk bleek, heb ben ze aan de noodrem getrok ken, aldus voorzitter J. Bekke ring van Personeelsraad. „Ze hadden waarschijnlijk naar hun idee onvoldoende sterke kandidaten op de lijst, en wa ren derhalve bang dat ze te weinig zetels in de medezeg genschapsraad zouden krijgen. In kwesties als vergoedingen voor specialisten zouden ze dan weinig in te brengen heb ben". De leden van het staf- convent zouden bij een latere Voorzitter N. Blankenstijn van de vakbondsdelegatie in het geregelde overleg met bestuur en directie (het OP AZL) en de verkiezingscommissie zijn eerder uit onvrede met de si tuatie opgestapt. Ze vinden dat ze niet serieus worden geno men. Bestuur en directie beraden zich nu over het tijdstip van cle volgende verkiezingen. Cornelis, zn. v. K. J. Bulk en G. F Haasnoot. Cornelis Pieter, zn. v. Meijvogel en A. van der Meij. Mil chel, zn. v. G. van der Blom en C. M A. Berg. Linda, dr. v. S. H. Braxho ven en J. J C. Boeff. Brigitte, dr. W. L. van Delft en J H. M. va Munster. Jack. zn. v A. P. Spaander i J. Aleksic. Annelies. dr. v. B Durieux en H. Ammeraal. Maria Jc hanna, dr. v. A. Ravensbergen en C l. van Starkenburg. Benny Mike, zr B P. Volkers en I. W H Paauv Wendy Lianne, dr. v J. C. van Eg mond en J. M. Steneker. Nick, zn. W Waardenburg en I. Haverkort Linda Manon, dr. v. G. I R. Cornel en A. C. Hansen. Eliane Marije, dr. a J. J. Rochat en W. P. Schoorl. Ral zn. v, A. Spaan en A. Brak Wilhe mina Dorothea Maria. dr. v C. A Schinck en M. H. H. Barones van de Feltz. Petrus Paulus Maria, zn. v. V J. A. M. Zwetsloot en M. H. L. va LEIDEN Geboren: Tom Marlijn zn. v A P. M. van Nieuwland en J G. M. den Hollander. Catuja Henriet- te Marianella, dr. v. Y. Buruma en M E. T C van den Muijsenbergh. Char lotte Margriet, dr. v. S. S. Hoekstra en J. E. van Houten. Arnold, zn. v H. C. T. Dijkstra en L. C. Kroon. Pet ter Paulszoon, zn. v. P. J. F. M. Der- haag en M M. C. van de Weijer Anne, dr v. J. E. van Naerssen en M E. J Heijnders. Davey, zn. v R. Bu- walda en A. C. Bouman. Cornelia, dr v. C. van der Plas en J. W. Haasnoot. Jeffrey, zn. v W Schout en M J van Zuijlen. Doudouce Mathilde Emma, dr. v J. S K. Luitse en C. M. A. M. van der Horst. Cornelia, dr v M L Schaap en A. M. den Haas. Nej- Eijk. ma. dr v M. Tahiri en S. Bouamam. Tanith Aicha, dr v J N Bakhtali en Overleden: J. C Veltman. geb. 2 J. M. Doeleman. Jemal. zn. v. H. J. J. febr. 1927, man M. Heemrood, geb van Leeuwen. Benjamin, zn. v. D dec. 1915, man. Y R. J. Thuis. geb. 2 van Duijvenbode en M. M. van Zun- jan. 1956, echtgenote van P van de dert. Sebastiaan Hendrikus, zn. v. H. Ster. H. Elfakih, geb. in 1932, echt ge Oudshoorn en J. van der Mee. Dewi, note van B. S. Maachou L. C. M dr v. T. J. Jelierse en J. Hoek. Enzo Vliet Vlieland, geb. 28 mrt 1931 Mario Christiaan, zn. v. D. Valerio en man. S. C. Toorens, geb. 5 sept. 189! echtgenote van A. Corpel J va H. H. Eriks. Stéphanie Elisabeth, dr v. G. P. van Daalen en E. J. C. M. van Loon. Guido Laurens, zn. v. J. Abbas en N. M. van der Hoorn. Niels, zn. v W. Koolstra en W. D. M. Wie- logroch. Charles Daniel Joseph, zn. v. J. H C. M. Janssen en G. D. Tjiong. Hooven, geb. 16 okt 1915, i Mekking, geb. 1 jun. 1935, man. K van Breda. geb. 4 jul. 1980, zoon. P. I Bennink, geb. 3 mei 1964, man. F Buis. geb. 5 jun. 1915, man A. G. Grimbergen, geb. 2 apri 1912, vrouw Jacob, zn. v C Barnhoorn en A. de C. Pool, geb. 28 mei 1923, Mol. Johannes Jacobus, zn v. J F. M. Vlieland, geb. 10 nov. 1911, gehuw Hogervorst en T T J Koster, Steven geweest met G Pronk

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15