Actie buurtpreventie werpt vruchten af BIJZONDERHEDEN Plan voor Alphens hotel met conferentieruimte „Zoeterwoude, één grote zaligheid" in 2500 dia 's Geen uitri jverbod voor mest in veen weidegebieden Celstraf voor bedreigen echtgenott ^dienstuerlening| dagpuzzel Auto's zwaar beschadigd T .F.TPEN OMGEVING QeidóaQowtant DONDERDAG 10 DECEMBER 1987 PAGINA Vis in zoetzure saus, wortels met spruiten en aardappelen - tweekleurenvla Wie met tweeën is die heeft nodig: 300 g filet van schelvis, wijting of kabel jauw, 25 g margarine, ui, 1 dl water, halve citroen, zout, peper, mosterd, brui ne basterdsuiker, 1 theele pel maizena; 250 g winterwortels, 250 g spruiten, zout, peterselie, 5 g margarine; Vi tot 1 kg aardappelen; l/z liter blanke vla liter melk, 25 g maizena, 30 g suiker), 1 theelepel oplos kof fie, half pakje vanille suiker. Spoel verse vis af met koud water of gebruik diepvries- vis volgens de gebruiksaan wijzing. Fruit de kleingesne den ui lichtbruin in de mar garine, voeg water, citroen sap, zout, peper, mosterd en bruine basterdsuiker toe en laat het sausje een paar mi nuten koken. Leg de vis in het sausje en verwarm de pan zo dat de saus zacht kookt. Keer de vis na twee minuten om, reken voor het gaar worden acht a tien mi nuten. Leg de gare vis met een schuimspaan in een voorverwarmde schaal. Bind het sausje met de met water aangemengde maizena, maak het op smaak af met de ge bruikte toevoegsels en schenk het over de vis. Borstel of schrap de wortels schoon, spoel ze af en snijd ze in schijven van een halve centimeter. Kijk de spruitjes na op lelijke blaadjes, kruis de grootste exemplaren aan de stronkkant in en was de groente. Zet de wortels op met weinig kokend water en zout en leg er na tien minu ten koken de spruitjes op. Kook de groenten nog acht minuten, giet ze af en schud er fijngeknipte peterselie en margarine door. Deel de vla in twee porties. Maak van een van die por ties met oploskoffie en vanil lesuiker een lekkere koffie- vla. Schenk de blanke en bruine portie vla tegelijk en even snel in een schaal en er ontstaat een rechte afschei ding tussen de twee kleuren. JEANNE APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 11 de cember waargenomen door apotheek Reyst in Leiden en en apotheek Boehmer in Leiderdorp. KLACHTENMELDPUNT Ambulante Psychotherapie Zuid-Holland Noord. Spreekuur 18.00-19.00 uut. Tel. 071- 254654. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendiensl elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u; tot woens dag 13.00 u. (Dlaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd "van de Rodenburgstraat in Leiden naar de Kronensteinkade 18a in Leiden. CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst Lei den e.o. Voor een gesprek van mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag en nacht bereikbaar. Telefoonnummer achterop de telefoongids (071- 125202). Horizontaal: 1 snoever; 8 regiment infanterie (afk.); 9 vogel; 10 wal kant; 11 vlaktemaat; 13 Japanse munt; 14 land In Europa; 15 Insekt; 16 lofdicht; 20 vreemde taal; 23- snelle loop; 24 niet bevestigd; 25 muzieknoot; 26 overvloed (flg.); 28 voorzetsel; 29 Europeaan. Verticaal: 1 soort huiduitslag; 2 vreemde munt; 3 aan boord (afk.); 4 tuJnkamer; 5 boksterm (afk.); 6 stad In Duitsland; 7 gekristalliseer de suiker; 12 persoon van adel; 13 soort schoen; 17 soort gomhars; 18 boomvrucht; 19 stad In Duits land; 21 deel van de voet; 22 reke ning; 26 persoonlijk vnw.; 27 loof- OPLOSSING se LZ '0Z 93 '.bjou zz lueei iz luessg 61 ;|0>1I0 81. :eJJ|UJ LV Iibbpubs et lueujiepe Zl t(ipuB>t L luew 9 "O'X 'S 'b^bs tr q-B e :bj|| Z '.pusjq i :|eooqj©A uBUJ6|eBua 62 'BI 83 :eez qz 'ei S3 ;so| pz :uej 83 Isubbh -bh 03 '0po 91- :°IA SI !pUB|Jep -eN ft et Ibjb tl 'bi 01 loBq 6 "ra 9 :>|BB>|SBB|q t :|BS)UOZ|JOH Aanpassing De Groene Stee HAZERSWOUDE B en W van Hazers- woude willen de r.k. basisschool De Groene Stee in de kern Groenendijk gedeeltelijk aan passen. Dit is nodig omdat het voormalige kleuterschoolgebouw afgestoten moet worden en de kleuters onderdak moeten worden ge bracht. Een krediet moet beschikbaar worden gesteld in afwachting van een rijksvergoe ding. Eerder heeft het rijk een vergoeding voor uitbreiding van de school niet toege staan, omdat het nog niet zeker was of de school wel vier leerlingengroepen zou hou den. Het ministerie zou wel een financiële te gemoetkoming voor een interne verbouwing willen geven als het aantal leerlingen zou da len tot drie groepen. Dat is nu het geval. De aanpassingen van het gebouw omvatten on der meer het maken van een speellokaal, het aanpassen van de toiletten, het plaatsen van een zandbak en een natte hoek. Be Hangkonten bestaan 11 jaar ZOETERWOUDE De Zoeter- woudse carnavalsvereniging „De Hangkonten" viert komende zater dag het 11-jarig jubileum in de Eendenkooi aan het Kooikerspad. Vijftien bevriende carnavalsvere nigingen zijn uitgenodigd om het festijn extra luister bii te zetten. Omdat het getal „elf' binnen het carnavalsgebeuren een magische klank heeft wordt de elfde verjaar dag van de Hangkonten groots ge vierd. Optredende artiesten zijn on der meer Jan Boezeroen, de 'Zwet- schen bub'n band' uit Boxtel en het orkest 'Night Life' uit Noordwijk. Het feest begint om 20.30 uur. Hazerswoudenaar tapte stroom van galerijverlichting DEN HAAG/HAZERSWOUDE Politierech ter mr. I. de Vries heeft gisteren een 40-jarige man uit Hazerswoude veroordeeld tot een voor waardelijke boete van 200 gulden met een proeftijd van twee jaar voor het illegaal aftap pen van elektriciteit van de galerijverlichting van een flat in Hazerswoude-Rijndijk. De man woonde van 1981 tot 1986 niet in zijn koopflat. De elektriciteit was in '81 al afgeslo ten, omdat hij zijn rekeningen niet betaalde. Toen hij in '86 de flat weer wilde betrekken en de schulden terugbetaalde, werd de installatie afgekeurd door het Energie Bedrijf Rijnland (EBR). De verdachte kwam op het idee om dan maar stroom af te tappen van de galerijverlich ting. „De kosten van die verlichting zijn bij de servicekosten inbegrepen die aan de Vereni ging van Huiseigenaren wordt betaald en is dus van iedereen in de flat", vertelde de verdachte. Het aftappen werd echter ontdekt en de pen ningmeester van de Vereniging van Huiseige naren deed aangifte bij de politie. Volgens officier van justitie mr. F. van Straeten betaalde de verdachte ook de servicekosten niet op tijd. „Daar was een regeling voor getroffen", aldus de verdachte. De schuld aan de Vereni ging van Huiseigenaren bleek volgens de bere keningen van de verdachte nog slechts 9,30 te bedragen. Officier van justitie F. van Straeten vond het moeilijk om te zeggen of er nu was gestolen van de vereniging of van het EBR. Maar dat nam volgens hem niet weg dat de man verkeerd had gehandeld. Hij eiste een boe te van 200 gulden. De politierechter vond, evenals de man, dat hij al genoeg was gestraft door alle problemen rond de elektriciteit en legde de 200 gulden boete voorwaardelijk op. Fietsster gewond LEIDERDORP Een Leiderdorpse fietssti gistermiddag gewond geraakt bij een aanriji met een automobilist. Het ongeluk gebeurdt de Laan van Ouderzorg in Leiderdorp. Een jarige automobilist uit Leiderdorp wilde vj de Laan van Ouderzorg het parkeerterrein het winkelcentrum Santhorst oprijden en daarbij de vrouw over het hoofd. Het slach fer is met onbekend letsel opgenomen in Academisch ziekenhuis in Leiden. IJsvereniging WOUBRUGGE De IJsvereniging Woubi ge houdt morgen de jaarvergadering in clubhuis van sportvereniging aan de Vin hoedstraat. Aftredend en herkiesbaar zijn bestuursleden G. Hoogeveen, H. de Jeu (v< zitter), P. Kroon en E. Pastoor. De vergade begint om 20.00 uur. ROELOFARENDSVEEN De actie „Attentie Buurtpreventie" in een woonwijk in Roelofa- rendsveen blijkt tot nu toe een geslaagd initiatief. Volgens vertegenwoordi gers van de rijkspolitie is de criminaliteit in de be wuste wijk met meer dan de helft afgenomen dank zij de oplettendheid van buurtbewoners in het ka der van de zogenoemde „buurtpreventie". Tijdens een bijeenkomst van de deelnemende buurtbewo ners en de rijkspolitie in de aula van mavo Johannes XIII bleek bijvoorbeeld dat het aan tal fietsdiefstallen in '87 met de helft was afgenomen in vergelijking met het jaar er voor. Ook het aantal inbraken in woningen in de buurtpre- ventiewijk was zeer sterk ge daald van zes vorig jaar naar één dit jaar. Het meest frap pant is wel het sterk afgeno men vandalisme. In augustus en september '86 was daar maar liefst 22 keer aangifte van gedaan, terwijl het pro bleem in dezelfde maanden van dit jaar in het geheel niet Tijdens de bijeenkomst wilden veel aanwezigen weten wat de politie denkt te doen ter voor koming van baldadigheden ge durende de jaarwisseling. Uit tactische overwegingen wilden de politievoorlichters daar weinig over kwijt. Zij lieten er evenwel geen twijfel over be staan dat er dit jaar tijdens de jaarwisseling de nodige maat regelen zullen worden getrof fen. „Als we die bekend ma ken, werken ze niet", aldus politiewoordvoerder Van Ries- sen. Hij verwacht echter goede resultaten van de straffen die jeugdige vandalen vorig jaar door de rechter zijn opgelegd. Deze straffen komen er onder meer op neer, dat de minderja rige vandalen van vorig jaar in de komende oudejaarsnacht binnenshuis moeten blijven. De arrestanten die meerderja rig waren, moeten nog steeds voorkomen. Dienstverlening voor messetrekker DEN HAAG/NIEUWVEEN Politierechter mr. I. de Vries heeft gisteren een 37-jarige Al- phenaar veroordeeld tot 100 uur dienstverlening voor het bedreigen van een wachtmees ter van de Rijkspolitie met een mes. De man had op 15 juni '86 in Nieuwveen onder invloed van alcohol de politie flink dwars gezeten. Hij wilde die nacht even een frisse neus ha len en een brief op de post doen bij de Rabobank. Toen hij daar aankwam zag hij dat er bij de bank een steen door een ruit was gegooid. Er waren enkele politiemensen aanwezig die het geval bekeken. De Alphenaar was een bekende van de politie en had huiselijke problemen, dronk veel en was erg agressief. Toen de poltie hem verzocht op een afstand te blijven, voelde hij zich beschuldigd en begon zich te verzetten. Daarbij trok hij plotseling een mes. Hij zwaaide daarmee in het rond en schreeuwde naar de wacht meester; „Iedereen die mij be dreigt of lastig valt prik ik aan mijn mes". Officier van justitie mr. F. van Straeten eiste dat de man 100 uur dienstverlening zou doen. Politierechter mr. I. de Vries vond dit de juiste op lossing, omdat veel van de pro blemen van de verdachte al waren opgelost en hij zelf ver klaarde sinds mei '87 niet meer te drinken. Wim Kok prijst Leidschendams werkproject LEIDSCHENDAM PvdA- fractieleider Wim Kok heeft vanmiddag in Leidschendam de D. Pieterszoonprijs uitge reikt aan de organisatoren van „Xotus", een werkproject voor vijftien personen uit etnische minderheidsgroepen. Het pro ject is enige jaren geleden ge start op initiatief van de ge meente Den Haag. De vijftien deelnemers aan Xotus telen en verkopen exotische zaden en gewassen in tuinen en kassen te Leidschendam en Nootdorp. In zijn toespraak zei Kok zich zorgen te maken over de kan sen op werk voor werklozen uit etnische minderheidsgroe pen. Jarenlang werd de one venredig hoge werkloosheid onder minderheidsgroepen ge weten aan ontoereikende scholing en een gebrekkige taalbeheersing. De oplossing van het vraagstuk leek dus simpel: biedt meer mogelijkhe den voor scholing en voor het aanleren van goed Nederlands. Kok: „Tot voor kort werd deze analyse voluit door de rege ring onderschreven. Tot zij er niet onderuit kon dat de wer kelijkheid aanmerkelijk com plexer was. Want ook mensen uit minderheidsgroepen met een goede opleiding en een goede taalbeheersing bleken moeilijk aan de slag te kunnen komen. Pas dit jaar kwam de openlijke erkenning dat de ar beidsmarkt een haard van dis criminatie is. En werd toege geven dat de tot nu toe geno men maatregelen veel te wei nig resultaten hadden ge boekt". Kok riep de overheid en de werkgeversorganisaties op om serieus werk te maken van „positieve discriminatie". „Want leden van minderheids groepen trekken in de concur rentie met autochtone Neder landers geregeld aan het kort ste eind, ook al is er sprake van gelijke capaciteiten", aldus Kok. "J ALPHEN AAN DEN RIJN Als de uitkomst van het marktonderzoek gunstig is, ziet het er naar uit dat de ge meente Alphen tegen het ein de van 1989 een groot hotel annex conferentieruimte rij ker is. Samen met een aantal appartementen, een kantoor-, gebouw en ruimtes voor dienstverlening moet dit een complex worden langs de Prins Bernhardlaan de rotonde op het IJsbaanter- rein. De initiatiefnemers, een inge nieursbureau uit Rotterdam met een bouwbedrijf uit Ros malen en -een architect, heb ben al met de dienst openbare werken overleg gepleegd over het inpassen van hun plannen in de stedebouwkundige opzet van de Castellum-as. Het ho tel/restaurantcomplex zou aan de rotonde gesitueerd moeten worden, terwijl de apparte menten, het kantoorgebouw en de conferentieruimte meer langs de Prinses Bernhardlaan komen te liggen. Het hotel zou volgens de initi atiefnemers in de zogenaamde viersterrencategorie moeten vallen. Volgens de ANWB- normen heeft Alphen nu de beschikking over twee twee- sterrenhotels met in totaal 50 bedden. Daar komt in de toe komst nog het hotel bij Avi fauna bij, maar dat is meer ge richt op toerisme, terwijl men het viersterrenhotel duidelijk meer voor de zakenlieden wil bouwen. Uit onderzoek zou namelijk blijken, dat het bedrijfsleven in Alphen hier aan veel behoefte heeft. Nu moeten zakenmensen uitwij ken naar Leiden, Schiphol of Woerden en moet men elke dag op en neer reizen. Er zijn 82 hotelkamers gepland, naast een grote conferentieruimte annex aula waar 500 personen in kunnen. Deze conferentie- ruimte zou geschikt zijn voor conferenties, bedrijfspresenta ties, seminars en ook voor to neelvoorstellingen of muziek uitvoeringen. De toegang daarvoor heeft plaats via het hotel. Naast het hotel staan zes ap partementen gepland. Deze zo genaamde serviceappartemen ten, inclusief penthouses, zijn' zeer luxueus en voor de bewo ners bestaat de mogelijkheid om hun maaltijden via de ho telkeuken te bestellen. Op de begane grond zijn ruimtes ge pland voor bijvoorbeeld medi sche diensten en andere dienstverlenende bedrijven. Het kantoorpand is gebouwd in zes bouwlagen en zou een bedrijfsvloeroppervlakte krij gen van 2.950 vierkante meter. Men gaat onderzoeken via marktbenadering of de exploi tatie van een dergelijk groot plan haalbaar is. Is het onder zoek gunstig dan kan gestart worden met» de planologische firocedure en kan men hope- ijk in het najaar van 1988 met de bouw starten. „Ik weet echt niet hoe veel uren ik in dit werk heb gestoken en ik wil het eigenlijk niet weten ook. Maar als ik tevoren had geweten dat het zo'n grote klus zou zijn dan had ik toch wel twee keer nagedacht of ik het helemaal alleen zou doenZoeterwoudenaar Peter Versluys heeft de afgelopen twee jaar om streeks 2500 dia 's ge maakt van Zoeterwoude. Vrijdagavond zal de serie onder de titel „Zoeter woude, één grote zalig heid" voor het eerst ver toond worden voor een select gezelschap in het gemeentehuis. Peter Versluys is in het dage lijks leven kok en heeft foto grafie als zijn grootste hobby. Uit dien hoofde is hij ook een aantal jaren geleden toegetre den tot het bestuur van de Stichting Oud-Zoeterwoude. Oorspronkelijk afkomstig uit Warmond vond hij aan de Zoeterwoudse Zuidbuurtse- weg een „prima nestje" en inmiddels is Peter Versluys een „échte Zoeterwoude naar". Nadat in het verleden al films en foto's aan Zoeter woude waren gewijd ont stond in 1985 de idee om een zo compleet mogelijke dia-se rie te maken. Met financiële steun van de gemeente Zoe terwoude (1215 gulden) ging hij aan de slag om het dorp zo volledig mogelijk in beeld te brengen. Een bijzonder se cuur karwei waarbij Versluys erg kritisch te werk is ge gaan. „Als ik niet tevreden was over het resultaat dan ging ik opnieuw op pad, soms kon dat pas een jaar later omdat bepaalde evenementen nu eenmaal niet vaker plaats vinden. En het maken van een goede opname lijkt ge makkelijker dan het is. Zo heb ik diverse dia's gemaakt bij ondergaande zon, zowel in de zomer als in de winter op het ijs. Ik moest toen dagen achtereen attent zijn. Hoe was de bewolking, hoe waren andere omstandigheden en als ik dan dacht dat het goed was ging ik snel naar die lo- katie toe. Je zult begrijpen dat het zeker tijdens de ijspe- riode spannend was want dat is soms maar van korte duur", aldus Peter Versluys die deze week nog druk in de weer is met het leggen van de laatste hand aan de „zalig heid". Hij heeft ook honder den mensen gefotografeerd. Soms in grote groepen tijdens bepaalde feestelijkheden, dan weer individueel. „Als ik nu de dia's zie dan besef ik pas goed hoe snel si tuaties kunnen veranderen. Mensen ontvallen ons en ook allerlei lokaties zijn inmid dels gewijzigd. Ik ben wel eens bijna vergeten foto's te maken. Dat klinkt vreemd maar is toch echt zo. Ik was aanwezig bij het afscheid van pater Lamot en dat was zo pakkend en emotioneel dat ik bijna vergat foto's te ma ken omdat ik zo intens bezig was met datgene dat pater Lamot naar voren bracht". De serie van de 1800 geselec teerde dia's is uniek. De kij kers krijgen in vlot tempo een schitterende presentatie van Zoeterwoude gedurende 365 dagen. Aan (vrijwel) alles is gedacht. Specifieke aspek- ten als het boerenleven, Ko ninginnedag, de schoonheid van Zoeterwoude, de wieler ronde, recreatie, de vierjaar getijden, verenigingen, scho len en noem maar op zijn voor nu en het nageslacl vastgelegd. „Ech compleet de serie niet; dan zou je 50l dia's moeten maken", merl Versluys nog op. Éénmaal is Peter Verslui een filmrolletje kwijtgeraal en dat is ook nooit meer b ven water gekomen. Aan dia-presèntatie, die anderhé uur duurt zal het niet te mé ken zijn. Er wordt gebrü gemaakt van de techniek o dia's in elkaar te laten ove vloeien. De presentatie wor verluchtigd door passen muziek en teksten zijn g schreven en ingesproki door Gerard van der Hoeve De diaserie wordt vrijdag vond vertoond aan gemee tebestuur, bestuursleden i oud-bestuursleden van i Stichting Oud-Zoeterwou en andere genodigden. De i woners van Zoeterwoui kunnen woensdag 16 decei ber om 20.00 uur terecht de „Eendenkooi" aan h Kooikerspad voor de een presentatie van de dia-sei aan het publiek. LTB-VOORZITTER P.J. VERHOEF: HILLEGOM Herbeoorde ling van de noodzaak van uit- rijverboden voor mest in de veenweidegebieden. Daarvoor pleitte voorzitter P.J. Verhoef van de LTB gisteren op de jaarvergadering van de Katho lieke Land- en Tuinbouwbond (LTB) in Hillegom. Hij gaf mi nister E. Nijpels van milieu te kennen dat boeren in het veenweidegebied op deze ma nier meegetrokken worden in het nationale probleem van de mestoverschotten, terwijl dit in hun gebied niet of nauwe lijks speelt. „Onze mensen worden geconfronteerd met gevolgen waar zij zich minder bij betrokken voelen, maar waarvan zij wel de zware be perkingen en kosten moeten helpen dragen". Hij doelde hier op het verbod op het uitrijden met mest op grasland in de maanden okto ber en november dat met in gang van 1 oktober dit jaar van kracht is. Tevens is het voortaan verboden op be sneeuwd gras uit te rijden van 1 januari tot half februari. De boeren zijn dan alle gedurende vijf maanden opgeslagen mest in het voor jaar uit te rijden. „Dit brengt niet alleen veel stankoverlast met zich mee maar richt* ook schade aan bij de weidevogels en hun broedsel. Wij willen best meer opslagruimte bou wen, maar willen dan ook zelf kiezen waneer wij uit rijden", aldus één van de aanwezige landbouwers. Verhoef legde verder de na druk op de noodzaak van vol doende tijd en hulp van de kant van de overheid om mi- lieubeschermende maatregelen te ontwikkelen en in het land- bouwproces toe te passen. De taken die de LTB aan de over heid toedenkt zijn het verbete ren van de totale infrastruc tuur van de milieuzorg, het aangeven van de kaders waar binnen de wetgeving moet functioneren en het geven van voorlichting in algemene zin. „Verder moet de overheid ge richt onderzoek en bewijsvoe ring doen naar alternatieve bestrijdingsmiddelen". Voor wat betreft de glastuinbouw zei hij dat het rigoureus in trekken van middelen of het nemen van beperkende maat regelen tot zeer pijnlijke ge volgen kunnen leiden. Als voorbeelden noemde hij het beïndigen van bedrijven in waterwingebieden en het beëindigen van teelten in de bollenstreken. Verder noemde hij in dit ver band de beperkingen die gel den voor de uitbreiding van bedrijven en het verbod voor veenweidegebieden om water- huishoudkundige verbeterin gen aan te brengen. hebben zware conseque voor de sociale werkom digheden. Een vaarpoldt bijvoorbeeld interessant de recreant maar voor lijkse werkzaamheden boeren sociaal onaanvi baar". Tenslotte zei hij d< gan „Niet meer dan nodig minder dan noodzakeliji willen hanteren als het on thema milieu en landl gaat. Daarbij gaat het 2 om bestrijdingsmiddelen om de hoeveelheid mesl hectare. OEGSTGEEST Twee auto's^ zijn vannacht totaal ver nield bij een aanrijding op de rijksweg 44 in Oegstgeest. Een 37-jarige Katwijkse automobilist schatte de snelheid van de auto die voor hem reed verkeerd in. In plaats van in te halen reed hij van achteren in op deze auto, die werd bestuurd door een 42-jarige Hagenaar. Door de klap van de botsing raakten sloegen beide auto's over de kop, raakten van de weg en kwamen op de pa rallelweg terecht. De bestuurders kwamen met de schrik vrij. De auto's moesten door een kraanwagen worden afge voerd. De Katwijker reed onder invloed. Hem is een bloedproef afgenomen. DEN HAAG/HOOGMADE Politierechter mr. I. de Vries van de Haagse rechtbank heeft gisteren een 44-jarige man uit Hoogmade veroor deeld tot een celstraf van zes weken waarvan vier weken voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. De verdach te had vorig jaar op 21 februa ri in zijn woning in Alphen zijn vrouw opzettelijk bedreigd met een alarmpistool. De verdachte, afkomstig uit Turkije had in het verleden regelmatig ruzie met zijn Turkse vrouw gehad over het ondertekenen van een ver koopcontract voor het huis waar zij in woonden. De ver dachte vertelde dat zijn moe der, de eigenaar van het huis, was overleden en dat hij het huis moest verkopen en daar ook de handtekening van zijn vrouw voor nodig had. Hij wil de met de opbrengst de schul den aan zijn zus afbetalen. Hij had geld van haar geleend voor de reis van hem en zijn vrouw van Turkije naar Ne derland. „Zij wilde echter het contract maar niet tekenen ijl ik werd daar steeds kwader om. Uiteindelijk heb ik mijn alarmpistool gepakt en haar op die manier bang gemaakt' vertelde de verdachte. Volgens de raadsman van de verdachte sprak en verstond de echtgenote de Nederlandse taal niet goed. Daardoor ver trouwde zij niemand en wilde ook geen handtekening zetten. Na een gesprek met de advo caat van de verdachte deed zij dit wel. Officier van Justitie mr. F. van Straeten maakte de verdachte aan de hand van de woorden van de raadsmi'i duidelijk dat het dus eigi helemaal niet nodig wa weest de vrouw met eei tooi te bedreigen. De officier van justitie i de man schuldig omdat I vrouw met de dood hai dreigd. „Ik acht het bev dat de man het pistool vrouw heeft gericht. Of nu geladen was of nie echtgenote heeft zich m dood bedreigd gevoeld o zij niet wist of er nu w niet mee geschoten worden", aldus de officie) justitie.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 14