6% !eidóc@otvtcmt Stevenshof positief over ompromis stadsverwarming STAD OMGEVING MijnVerzekerd Spaarplangeeft naast een vaste, hoge rente ook zekerheid. IkbenbijdeABN. Minibankschroef Ruim honderd ouderen bijeen voor nieuw dienstencentrum College bedreigd door opstelling wethouders ABN Bank DONDERDAG 10 DECEMBER 1987 PAGINA 13 itraf voor Leidenaar HAAG/LEIDEN Een 39-jarige naar is vanochtend door de Haagse jank veroordeeld tot een jaar gevan- Iraf, waarvan drie maanden voor blijk met een proeftijd van twee en aftrek van voorarrest. De man l er van verdacht de afgelopen zes bijna 50.000 gulden te hebben ver- erd uit de kas van de Vereniging van laren Mozartstraat in Leiden. De was daar penningmeester. Ook heeft jn schoonouders 40.000 gulden afhan- emaakt. Verder probeerde de man op aart zijn echtgenote te wurgen. De bank heeft als bijzondere voorwaar genomen dat de man zich onder toe van de reclassering moet stellen. De er van justitie eiste twee weken gele- veneens een jaar cel", waarvan drie iden voorwaardelijk. Meisje breekt arm bij vechtpartij LEIDEN Een 15-jari- ge Leidse is bij een vechtpartij op de Vijf Meilaan door een 17-ja- rige plaatsgenote bijna letterlijk het ziekenhuis ingeslagen. Ze liep een gebroken opperarm been en verwondingen in haar gezicht op. De meisjes, twee oude be kenden van elkaar, be gonnen een scheldpartij toen ze elkaar tegen kwamen. Al snel gingen ze vechten. Na tussen komst van de politie werd de jongste van de twee naar het zieken huis overgebracht. Kritiek op Meldpunt Discriminatie LEIDEN De leden van de commissie socia le zaken en maatschappelijke aangelegenhe den (szma) hebben gisteravond felle kritiek geuit op de werkwijze van het Centraal Meldpunt Discriminatie Leiden. Als groot be zwaar werd genoemd dat verschillende orga nisaties in Leiden niet willen meewerken aan het Meldpunt. Voorts vonden de raadsleden dat er te veel aandacht wordt besteed aan in ventarisatie van de klachten en te weinig aan het voorkomen en bestrijden van discrimina tie. Ook werd gezegd dat er te weinig vrijwil ligers uit de doelgroepen (zoals organisaties van etnische minderheden) werkzaam zijn. ,,Het Meldpunt moet blijven voortbestaan, maar het moet anders georganiseerd worden", zei raadslid P. Langenberg (D66). Bij het Centraal Meldpunt zijn in de periode september '86 tot november '87 zeventig mel dingen van discriminatie binnengekomen. Laatste voorstel om slachthuis open te houden LEIDEN Curator mr. M. Teekens jr. heeft Lei den een laatste voorstel gedaan in een poging het slachthuis open te houden. Het plan omvat de op richting van een nieuwe besloten vennootschap, die het slachthuis gaat exploiteren. De oude fail liete vennootschap, die nog ettelijke tonnen schuld heeft bij de gemeente Leiden en bij de NMB, zal worden opgeheven, zonder dat de schuldeisers wat van hun geld terug zien. Drie as pirant-overnemers van het slachthuis, vleesver werkende bedrijven uit de regio, zijn bereid om 200.000 gulden op tafel te leggen om op korte ter mijn nieuwe machines aan te schaffen. Voor waarde is dan wel dat Leiden een huurprijs voor het slachthuis vraagt waar de nieuwe eigenaren mee akkoord kunnen gaan. Teekens heeft Leiden daarover een voorstel gedaan. Dinsdag laten B en W weten of ze daar akkoord mee kunnen gaan. ,EIDEN Het voorstel an het Energiebedrijf i tijnland (EBR) in het Oonflict rond de kosten v an stadsverwarming in *e Stevenshof is in goede - arde gevallen bij de an- iere partijen. Zowel de van woningcor- t (oraties als de bewoners- ommissie staan redelijk 1 jositief tegenover het D foorstel. De bewoners rillen nog wel wat aan- fullende informatie over en aantal zaken voor ze a lefinitief instemmen met 'ethouder ^rt Reflex houder J. Fase van Lei- t nam in de binnentuin van itay Inn gistermiddag zelf 1 televisiecamera ter hand felegenheid van het offi- 4 startsein voor de televi- ftzpndingen van de stich- I Reflex. Geassisteerd M. Reflex-voorzitter G.H. iker registreerde zij beel- van de kersverse presen ten en presentatrices van J ichting, die op het televi- inaal van Omroep Rijn- wekelijks informatie en {latfeve programma's wil orgen. Komende zater- is om 18.05 uur de eer- uitzending te zien, met herhaling op zondag. Na eerste uitzending wacht tot medio januari, om Igens wekelijks op de te verschijnen. Het eer programma bevat een over een middelbare nische school en een verwerkingsbedrijf in tdorp, alsmede een ver- het voorstel. Ook het Leidse college staat ach ter het voorstel van het EBR. Een oplossing van het conflict is na vele ja ren geharrewar op korte termijn in zicht. Voorzitter T. van Rij van de federatie van Leidse bouw verenigingen denkt dat de oplossing van het conflict nog voornamelijk van de be woners afhangt. „We hebben met vreugde het voorstel be groet. In feite stelt het EBR nu datgene voor wat wij en kele maanden geleden voor stelden, namelijk dat zij in ruil voor een vergoeding het onderhoud gaan doen van de installatie. Dan is ook het probleem dat wij niet mogen uitkeren aan het EBR van de baan, omdat er sprake is van vergoeding voor onderhoud. We zijn blij dat het EBR door de bocht is", aldus Van Rij. Het voorstel is in het dage lijks bestuur besproken, en moet nu nog door de afzon derlijke woningbouwvereni gingen goedgekeurd worden. A. Ie Febre, voorzitter van de bewonerscommissie Stevens hof, zegt eveneens in princi- Ke positief te staan tegenover et voorstel. „We zijn blij dat het EBR wat heeft voorge steld. We willen nog wel wat opheldering over een aantal zaken, zoals de vraag wie nu precies wat betaalt en hoe de terugbetaling gaat plaatsvin den. We zullen nog deze maand een brief de deur uit doen om daar antwoord op te krijgen". Het conflict rond de stads verwarming in de Stevens hof speelt al enkele jaren. De bewoners betaalden elk jaar zo'n 200 gulden te veel, om dat ze het vastrecht, de kos ten voor onderhoud, aan zo wel het EBR als aan de wo- ningbouwvereningen moes ten betalen. EBR en de bouwverenigingen wilden ondanks tal van compromis voorstellen niet van hun standpunt wijken. Ze meen den beide dat de andere par tij te veel vroeg van de bewo ners. Het EBR is nu bereid de kosten van het onderhoud niet alleen bij de bewoners maar ook bij de verhuurders in rekening te brengen. De verhuurder zou per jaar zo'n 105 gulden moeten betalen. Ook wil men de bewoners een deel (43 gulden per jaar) van het te veel betaalde be drag teruggeven. Al met al zien de bewoners dan gemid deld 160 gulden van de teveel betaalde 200 gulden per jaar terug. slag van de officiële start. Tegen de samenwerking van Reflex en Omroep Rijnland is inmiddels bezwaar gerezen, viteiten van de stichting die omdat de Mediawet zou gebruik maakt van het kanaal worden overtreden wegens van de régionale omroep, vermeende commerciële acti- foto: wim van noort Voorzitter A Bergers van de Wijkouderenraad Zuid-Oost sprak de ouderen gistermiddag toe. „Een nieuw dienstencentrum is van groot belang voor onze wijk", zei hij. foto: wim van noort LEIDEN Meer dan honderd ouderen uit Zuid-Oost kwamen giste ren naar de Vredeskerk waar een bijeenkomst werd gehouden uit protest tegen het plan van de ge meente om 24 premie A- woningen te bouwen op de plaats van de voormali ge Lorentzschool aan de Lorentzkade 61. De oude ren willen dat daar een nieuw dienstencentrum verrijst met mogelijk een aantal woningen die ge schikt zijn voor ouderen. In augustus brandde het schoolgebouw af waarin onder andere het dienstencentrum voor ouderen in Zuid-Oost was gevestigd. Er is gisteren een actiegroep gevormd die allereerst contact wil leggen met de wethouders H. de la Mar (ouderenbeleid), D. Tesselaar (volkshuisvesting) en J. Peters (ruimtelijke orde ning). Volgens A. van Mil van de stichting Dienstencentrum voor Gecoördineerd Bejaar- denwerk (DGB) hebben ver schillende CDA- en PvdA- raadsleden al adhesie betuigd met de plannen van de oude ren. Het Ouderenberaad Leiden verklaarde gistermiddag bij monde van secretaresse A. Kern achter de plannen Ie staan voor bouw van een dien stencentrum en woningen voor ouderen. Voorzitter A. Bergers van de Wijkouderen raad Zuid-Oost benadrukte gisteren dat er te weinig wo ningen voor ouderen zijn in de wijk, waarvan een vijfde deel van de bevolking ouder is dan 65 jaar. Ook is volgens hem een nieuw dienstencentrum hard nodig: „Daar kunnen de mensen weer naar binnen lo pen voor een kop koffie en ook kunnen we dan onze plan nen voor activiteiten in de weekeinden gaan uitvoeren". Een bezoekster betoogde dat het para-medisch centrum dat mogelijk gebouwd wordt op het grasveld naast de Vredes kerk aan de Van Vollenho- venkade beter kan worden be trokken bij het nieuwe dien stencentrum aan de Lorent zkade. „Dan raken we dat stuk groen niet kwijt". S. DE VREEZE (PVDA): LEIDEN „De samen werking binnen het colle ge van B en W lijkt in Leiden heel goed te verlo pen, maar wordt serieus bedreigd door de indivi duele opstelling van de zeven wethouders". Die uitspraak deed PvdA- raadslid S. de Vreeze gis teravond na afloop van een debat over de samen werking tussen PvdA en VVD binnen het college. Volgens De Vreeze is de posi tie van het college minder sta biel dan naar buiten toe lijkt „omdat de wethouders zich steeds meer terugtrekken op hun eigen terrein, waar ande ren zich niet mee moeten be moeien. Hun eerste doel is hun eigen taken veilig te stellen". De Vreeze wijt dit probleem aan het grote aantal wethou ders. Dit werd bij de jongste collegeonderhandelingen in 1986 uitgebreid van zes naar zeven, omdat alleen op die ma nier PvdA, VVD en Links Leiden met elkaar wilden sa menwerken in het college. De Vreeze: „Dat aantal is te groot en werkt de individualisering in de hand. In zo'n omvangrijk college wordt de coördinatie een ernstig probleem en ont staan haarscheurtjes in het bouwwerk. Een college van vijf wethouders zou in Leiden veel beter functioneren". De Vreeze stelde dat het colle ge steeds meer „als los zand aan elkaar hangt" en de wet houders steeds nadrukkelijker „een laconieke houding aanne men. Het gezamenlijke doel ontbreekt". Dat het college desondanks een solide indruk maakt, komt volgens De Vreeze doordat de wethouders zich tot nog toe niet of nauwelijks in eikaars zaken hebben gemengd. „De bezuinigingsoperatie is tot een goed einde gebracht, omdat ie dere wethouder daaraan een vergelijkbaar aandeel moest bijdragen. Als deze kaas schaaf-methode wordt losgela ten kan dat heel goed tot pro blemen leiden". Dat zou bij voorbeeld kunnen naar aanlei ding van de discussie binnen het college over de selectieve personeelsstop. Daarin wordt per directie (afdeling) bekeken hoeveel op personeel kan worden bezuinigd. G. Bakker (VVD) merkte op dat de oppositie „niet in staat is het college uit elkaar te spe len op het moment dat dit ver deeld is, of dat er binnen een collegepartij verschillen van mening bestaan". Hij doelde daarmee onder meer op de dis cussie over de Breestraat, waarin VVD en PvdA er een andere mening op na houden. De Vreeze over het CDA: „Het zijn mensen van goede wil, maar zij hebben er de mentali teit niet voor. Het zijn bestuur ders, geen mensen die de straat op gaan. Dat geldt ook voor D66. Die partij is wel veel enthousiaster dan het CDA, maar manoeuvreert weer te onhandig". Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. spaart elke maand hijvoorbeeldf 150, Ben 5-jarig spaarplan levert u dan uiteindelijk 10.470,- op. Kiest u voor een looptijd van 10 jaart dan bedraagt uw eindsaldo zelfs f24.495 Mocht u tussentijds iets overkomen, dan wordt het gehele eindbedrag direct uitgekeerd. Het Verzekerd Spaarplan is een heel bijzondere spaarvorm. U spaart 5 of 10 jaar maandelijks een vast bedrag van f50,- of een veelvoud daarvan. Al die tijd bent u zeker van een gegarandeerd, vast rentepercentage. Het eindbedrag weet u dus van tevoren. Bovendien is dit eindbedrag verzekerd. Bij tussen tijds overlijden wordt het gehele eind bedrag (inclusief rente) direct uitge- Maandbedrag Eindbedrag bij 6% «150.- 10.470.- f500- 34.900.- f 150.- 24.495.- f500,- 81.650- keerd aan uw erfgenamen of aan een door u aangewezen begunstigde. Voor die zekerheid betaalt u een ge ringe premie. U kunt deelnemen als u aan het eind van de gekozen looptijd niet ouder bent dan 60 jaar. Voor meer informatie kunt u terecht bij elk ABN-kantoor. U kunt natuur lijk ook gebruik maken van de coupon. Hia, ik ben geïnteresseerd in het ABN Verzekerd-Spaarplan. Neem zo spoedig mogelijk contact met mij op. I Naam:i I Adres:I Postcode/Woonplaats j Telefoon overdag: I ik ben geen cliënt van de ABN. 1 ik ben wel cliënt: ABN-kantoor: Stuurdeze coupon in 'n ongefrankeerde envelop naar: ABN Bank. Afdeling 3.D.80. Antwoordnr. 1555,1000 PA Amsterdam. I I I SPCj ABN Verzekerd Spaarplan. Gezamenlijke strijd voor Trekvaartplein LEIDEN De gemeente Leiden en de provincie Zuid-Holland willen geza menlijk proberen staatsse cretaris E. Heerma van volkshuisvesting ervan te overtuigen dat er 40 stand plaatsen gehandhaafd moeten blijven op het woonwagencentrum Trek vaartplein. Wethouder H. de la Mar (woonwagenzaken) heeft gisteren met gedeputeerde L. Stolker-Nanninga afge sproken dat er een „strate gisch plan" wordt opge steld om te voorkomen dat het Trekvaartplein dras tisch wordt ingekrompen. Heerma heeft eerder al „niet enthousiast" gerea geerd op het voorstel van de provincie en de ge meente om het aantal standplaatsen op het Trek vaartplein terug te bren gen van 68 naar 40 en daarnaast twee andere kampjes in Leiden in te richten met elk vijftien standplaatsen. De la Mar zei tijdens een commissievergadering dat hij volgend jaar kamerle den wil uitnodigen voor een bezoek aan het cen trum aan de Haarlemmer weg en aan een nieuw klein Leids kamp. Volgens hem heeft de gemeente nog geen geschikte loka- ties voor de kleine kamp jes op het oog. Insluiper pakt geldkist LEIDEN Een insluiper is er vermoedelijk dinsdagnacht in geslaagd een geldkistje met 3.000 gulden mee te nemen uit een makelaarskantoor aan het Havenplein. Het kistje stond in de kantoorruimte en bleek gis teren verdwenen te zijn, ter- wijj' er geen enkel spoor van een inbraak was. Orthopedisch bedrijf in moeilijkheden LEIDEN Het Leidse orthopedisch bedrijf Van Lierop ver keert sinds vorige week woensdag in surséance van betaling. De bewindvoerder mr. M. Teekens is niet erg optimistisch over de overlevingskansen van het bedrijf. De firma zelf wil geen commentaar geven op de situatie of vertellen wat de oorzaken van de financiële moeilijkheden zijn. „Niemand heeft daar belang bij. Zo'n surséance zegt op zich niets. Ie dereen zit wel eens eventjes moeilijk", aldus een woordvoer der. De verhuizing van het bedrijf naar de in aanbouw zijnde Marcagarage aan het Driessenplein is door het uitstel onze ker geworden. Bij Van Lierop werken in totaal 47 mensen, waarvan 20 bij de vestiging in Leiden. Andere vestigingen zitten in Venlo, Delft en Rotterdam. Deze minibankschroef voorkomt dat u een hand tekort komt bij bijvoorbeeld modelbouw of andere 'fijne' karweitjes. Hij is voor u als u een nieuwe abonnee aanbrengt. De nieuwe abonnee krijgt de krant de eerste twee weken gratis. I Noteer als nieuwe abonnee ingaande. l"~ I I li Voort.: Adres:. Telefoon j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt bet abonnementsgeld betaald per j maand automatisch betalen f 23,04 I kwartaal per acceptgiro f 68,93 (voor controle bezorging) Stuur als dank het bankschroefje naar Naam: j Stuur deze bon in een open envelop postzegel niet nodig - naar t Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 Vü Den Haag 1 C^idócSomont Adres: Postcode/plaats: rrj

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13