«oreholte ronselt zich rijk ,Het is de grootste inzin die er bestaat" Been vertrekt £eicLe(5omcwt sportuitslagen Ajax volhardt in zaak-Madjer Hockeyers kunnen niet uit de voeten op natuurgras LRIANNE BULT EN CHRISTINE KNIGGE NAAR VOORHOUT KNVB: meer geld besteden aan bestrijding voetbalvandalisme WOENSDAG 9 DECEMBER 1987 PAGINA 9 DAMMEN EK Moskou Manzana (lta)-Bonave (Fra) 0-2. Jan sen (Ned)-Van der Zee (Ned) 1-1. Ver- poest (Bel)-Clerc (Ned) 0-2. Paluch (Pol)-lssalene (Fra) afgebroken. Modzgrisjvili (IsrFMachado (Por) 2-0. Rejc (Joe)-Valnerjs (Sov) 1-1. Virni (Sov)-Korenevski (Sov) 1-1 Stand: 1 Virni 11 punten. 2 Clerc en Jansen 10. 4 Van der Zee. Korenevski en Valneris 9. 7. Bonave en Verpoest 5. 9 Paluch 4 1. 10. Modzgrisjvili 4. 11. Manzana 3. 12. Rejc 2. 13. Issale- ne 1 1, 14. Machado 0. HONKBAL Internationaal Toernooi Talpeh Poule A: Talwan-Nederland 11-0 (7 Innings); Taiwan-Mexico 14-4 (7); Zuidkorea- Italië 7-1Mexico-Austra- lië 8-6. Stand: 1. Zuidkorea 4-8, 2 Taiwan 5-8, 3. Nederland 4-4, 4. Italië 5-4. 5. Mexico 4-2, 6 Australië 4-0 B: Taiwan B-Puerto Rico 0-5, Stanford University-Venezuela 7-4, Japan-Ve nezuela 11-1, Puerto Rico-Stanford University 6-5. Eindstand B: 1. Puer to Rico 4-8. 2. Japan 4-6, 3. Stanford University 4-4, 4. Taiwan B 4-2, 5. Ve nezuela 4-0. PAARDESPORT Koersen van Hilversum Eerste koers, 1600 meter: 1. Cobus van Zuydhoeve (J.Wagenaar) 2.08.4- 1 20,3, 2. Charlie Crown. 3. Captain M Toto: winnend 2,60, plaats 1.50, 1.70. 1,70. koppel 24,50, trio 240,60 Niet gestart nr 1 (Catch Me Jacky) Tweede koers. 2000 meter: 1 Boogie Rumelaar (S.Woudstra) 2.41.8-1 20.9. 2. Baukje Hanover. 3 Bernice. Toto: winnend 5,00, plaats 1.80. 3,10, 4.70, koppel 40,80. trio 1658.50. Niet ge start: nr. 6. (Bob Bush) Derde koers, 2000 meter: 1. Afra Shoeing (W.Steur) 2.41,5-1.20.8. 2. Best Uithuizen, 3. Björn Haule. Toto: winnend 14.70. plaats 2,30, 1,30, 2.30, koppel 29.40. trio 366.30 Vierde koers, 2000 meter: 1 Byblow Promise (H van Riel) 2.43.4-1 21,7. 2 Anja Kinley, 3. Amor van Zuilen Toto winnend 4,90. plaats 2,10, 5,30. 2,70, koppel 21,80, trio 208,80 Niet gestart nr. 4 (Annemiek Victory) Vijfde koers, 1609 meter 1. Aras de la Vesta (R. Kromkamp) 2.07,5- 1.19,2. 2. Annigje S, 3. Zorkana. Toto: winnend 2.20, plaats 1.60, 1.70, 5,10. koppel 4,90, trio 175.20. Zesde koers, 2000 meter: 1. Yrus du Bois (Ao. de Wrede) 2.38,6-1.19.3, 2. Zeno Oostland. 3 Wervelwind Joost. Toto winnend 2.30. plaats 1.20, 3,60. 1.80. koppel 17,70. trio 682.90. Zevende koers, 2000 m: 1. Zorro V (P Petersen) 2.41,2 - 1.20,6. 2. Zypani Harvester, 3 Arrogant G Toto: win nend 5.40. plaats 2.40. 3,10, 3.30, koppel 49.10, trio 809.00 Achtste koers, 1609 m: 1. Brandy Boszorg (H.Grift) 2.07,4 - 1.19.2, 2. Zandokan O. 3. Zonnemaagd. Toto: winnend 2,40, plaats 1,70, 3,10, 3,80, koppel 12,90, trio 132,60 Negende koers, 2000 m: 1. Alex dl Tricia (T.Smeding) 2.37,6 - 1.18,8, 2. Yorki Fortuna, 3. Zaffra Voltary. Toto: winnend 2,50. plaats 1,50, 1,80, 1,40, koppel 10,40, trio 57.80 Tiende koers, 2440 m: 1 Ydeltuit B (W.KIppersluis) 3 14.2 - 1.19.6. 2 Whinny Promise. 3. Yortoz Toto: win nend 10,40, plaats 3,50, 1.40, 1,80, koppel 28,30, trio 395,20 Elfde koers, 2000 m: 1. Aristocat (R. Kromkamp) 2.39,2 - 1.19,6, 2 Willi am, 3. Zilvermaid Toto winnend 6.70. plaats 1.90, 1,30, 1,40, koppel 29.30. trio 162,00 Totalisator-omzet: f. 409.344,00 SCHAATSEN Zesdaagse Den Haag 1 Kramer (Oudeschoot). 2. Van Kem pen (Nleuwveen). 3. Kasper (Arnhem), 4 Ferwerda (Stiens). 5. Kromkamp (Oldeholtpade). 6 Maarssen (Rijsen- hout), 7 Hagen (Lisse), 8 De Boer (Edam), 9 Bakker (Schoonhoven). 10 Jonker (Wijtgaard). 11 Vriend (Enk huizen). 12. Klem (Assen). 13 Van der Hoorn (Ter Aar). 14. Koning (Hooge- zand), 15. Molenaar (Waddinxveen). 16. Veen (Scheelroa), 17. Busser (Utrecht). 18. Zoon (Rockanje). 19. De Vries (Bellen), 20. Jansen (Lelden). Stand: 1. Van Kempen 51,1 punten. 2. Vriend 36, 3. Cazemier (Den Horn) 24. 4 Ruitenberg (Oldebroek) 22, 5 Schalij (Weesp) 20. 6 Kleine (Kerke- veld) 18. op een ronde 7 Kasper 35. 8 Ferwerda 31. 9 Krorpkamp 28. 10 Kramer 25,1. VOETBAL Reservecompetitie betaald voetbal Volendam-Utrecht 0-3, DS '79-AZ 0- 2. Excelsior-Sparta 1-2. Vitesse-PEC 1-1. De Graafschap-Cambuur 0-4. Twente-Groningen 0-2. Roda-PSV 0- 0. NEC-NAC 4-1, Eindhoven-Helmond Sport 1-0, MVV-RBC 0-0. Den Bosch- Fortuna Sittard 4-2, Willem ll-VVV 0- 4. WIELRENNEN Veldrijden Superprestige Rome 1 Liboton (Bel); 2 Stamsnijder (Ned) zt. 3 Messelis (Bel) op 0 31. 4 Si- munek (Tsi) op 0.36;-5 Piech (Pol) op 0 41,6. Hric (Tsj) op 0-50; 7 Hendriks (Ned) op 1.13; 8 Thaler (BDR) 1 23; 9 Van Bakel (Ned) op 1.37. -10. De Rey (Bel) op 1.44; 12. Kools (Baarle Nas sau) op 2.41; 13. Baars (Diessen) op 2.56. Stand: 1. Hendriks 50; 2. Libo ton 48; 3. Stamsnijder 42; 4. Van Ba kel 38; 5. De Brauwer 34. IJSHOCKEY Eerste divisie» Rotterdam-Heerenveen 5-6 (1-2, 4-2 0-2). Stand: 1 Heerenveen 28-28, 2 Tilburg 18-25. 3. Rotterdam 18-23, 4 Geleen 18-2. LIFTERS-VOORZITTEROVER „OMKOPINGSSCHANDAAL": DEN Ruim een k na het veiligstellen de promotie naar de iivisie, is de Oegst- »ter tafeltennisvere- ng BT Lifters op- iw in het nieuws ge it. Nu echter in min- postieve zin. 'C en Middelburg Zuid, ,j toevallig de twee clubs Wit seizoen met Lifters een plek op het hoogste form streden, hebben bij Tetitieleider Van Blok- f een klacht ingediend f de wijze waarop die pro- je tot stand is gekomen, lifters zou, zo stellen die de stap omhoog alleen ben kunnen maken door fiien te kopen". Het «dbestuur van de NTTB de zaak op dit moment Viderzoek en hoopt op f termijn uitsluitsel te hen geven fers-voorzitter Sjaardema verigens absoluut „niet bang" voor dié uitspraak. „Liever vandaag dan mor gen", laat hij desgevraagd weten. „Ik wacht op klaar heid en ik ben daar helemaal niet bang voor. Ik heb begre pen dat ik een speler van De Blaeuwe Werelt 2 geld zou hebben geboden om zijn par tijen te verliezen. Dat is de grootste onzin die er bestaat. Nee, dat heb ik dus niet ge daan. Ik heb in die zin nog nooit met een speler gepraat. Wat mij betreft kan de reha bilitatie dus vandaag nog af komen. En dan zullen wij op onze beurt wel eens zien of wij stappen ondernemen te gen de personen die deze ge ruchtenstroom hebben ver spreid". Eén van die personen zou Han Leeferink kunnen zijn. Die speler van Blaeuwe We relt 2 liet zijn wedstrijdsecre taris, Van Dijk, immers we ten door Sjaardema benaderd te zijn. Van Dijk: „Ik heb toen onmiddellijk contact op genomen met alle betrokken personen. De drie overige spelers en de teambegeleider wisten van niets. En de heer Sjaardema ontkende van iets te weten". OTTC-voorzitter Van Erp wil van een officieel protest tegen BT Lifters niets horen. Hoewel Van Erp „in deze fase voorzichtig wil zijn" met zijn uitlatingen tegenover de pers, wil de OTTC-leidsman wel kwijt dat het zou gaan om twee gevallen van omko ping. „In één geval zijn de spelers van de tegenstander niet op het aanbod ingegaan, in het andere geval hebben wij de indruk dat er wel is gehapt" Van Erp zegt het niet met zoveel woorden, maar dat „positieve" geval zou dan toch die laatste com petitiewedstrijd tegen De Blaeuwe Werelt 2 betreffen. Een duel dat zo verrassend ruim door Lifters werd ge wonnen, dat de Oegstgeester vereniging alsnog voor OTTC en Middelburg Zuid eindigde, daarmee directe promotie naar de eredivisie bewerkstelligend. li verliest Ite punt OU Titelverdediger Virni heeft in de zesde van het Europese dam- ,enschap in Moskou zijn punt verloren. Virni tegen zijn landgenoot ivski niet verder dan Door een remise tegen k van der Zee miste l Jansen de kans op ge- oogte te komen. Jansen iu oud-nationaal kam- i*ob Clerc op de tweede naast zich dulden. De aar versloeg de Belg >st. De Russische groot- r Valneris raakte een ar punt kwijt aan de ia f Rejc. Van Zoghei weg bij GA Eagles DEVENTER Trainer Nico van Zoghei verlaat aan het einde van het seizoen GA Eagles. Dat hebben het be stuur van de Deventer eerste divisionist en de oefenmees- ter uit Doetinchem gister avond na gezamelijk overleg besloten. Van Zoghei heeft in juni van het volgend jaar er een dienstverband van drie jaar als hoofdtrainer in De Adelaarshorst opzitten. Nico van Zoghei, die zijn voetbal- carière ooit bij het Utrechtse DOS startte, stond enige ja ren als doelman bij GA Eagles onder de lat. AMSTERDAM Ajax is er gisteren nog niet in geslaagd de Algerijnse voetbal-in ternational Rabah Madjer van FC Porto in te lijven. Mocht de komst van Madjer naar Amsterdam toch nog doorgaan, dan moet Ajax er op rekenen, dat de stichting arbeidszaken betaald voetbal (SABV) waarschijnlijk het ministerie van Sociale Zaken zal adviseren de Algerijn geen werkvergunning te verlenen. Ajax zou, volgens de stichting, al over voldoende spitsen beschikken. Ajax-voorzitter Ton Harmsen heeft aangekondigd in dat geval een rechtszaak aan te spannen tegen de SABV. Maar tien procent gepakte voetbalvandalen veroordeeld DEN HAAG In het seizoen 1986-1987 zijn van de 712 aangehouden voetbalvandalen er 73 (tien procent) veroordeeld. Daarbij zijn ook die vandalen meegerekend die er met het betalen van een boete van af kwamen. In de overige 85 procent van de gevallen werd de zaak geseponeerd of werd van vervolging afgezien wegens gebrek aan bewijs. Deze ge gevens heeft het Centaal informatiepunt voetbalvandalisme (CIV) aan de KNVB ver strekt. Bij het CIV stonden op 1 juli van dit jaar 1510 supporters geregistreerd. Het groot ste aantal waren Feyenoord- aanhangers (352) gevolgd door FC Den Haag-fans (236) en de Ajax-aanhang (180). Van alle fans zijn de meesten tussen 16 en 21 jaar (72 procent). Inmiddels staan bij het CIV al 2000 mensen genoteerd. LEVERKUSEN Mario Been verlaat aan het ein de van dit seizoen Feye noord. „Feyenoord is voor mij een afgesloten hoofd stuk", verklaarde de 23- jarige spelmaker van de Rotterdamse club, die door trainer Rinus Israel gepasseerd voor de tweede UEFA-beker ont moeting vanavond in en tegen Leverkusen. De in greep van Israel is een ge volg van de zware neder laag (1-3) zondag tegen FC Den Bosch. „Het is voor 99 procent zeker, dat ik aan het einde van het sei zoen bij Feyenoord ver trek", reageerde Been in Leverkusen nadat hij de opstelling van Feyenoord voor de UEFA-bekerre- turn had vernomen. „Het heeft geen zin bij Feye noord verder te gaan. Ik sta stil in Rotterdam. De kritiek van Israel op mijn matige spel is terecht. Ik kan veel beter dan ik in de afgelopen tijd heb laten zien. Maar in een minde re periode verwacht je van an deren enige steun. Zoals Kess- ler bij FC Antwerp Frans van Rooy uit een diep dal heeft ge haald. Israel is kennelijk niet zo'n persoon. Hij heeft geen verklaring gegeven. Hij heeft net zoveel gezegd als in de af gelopen vijf maanden. Niets", verklaarde de teleurgestelde Been. LAHORE De Paki staanse hockeyers hebben gisteren hun zin gekregen. Na twee nederlagen in de testserie tegen Nederland op het kunstgras van Ka rachi (2-3) en Quetta (1-4) bleek de taktiek om het derde duel tegen de af spraken in Lahore te laten spelen op een keihard na- tuurgrasveld succesvol. een treffer van Shahbaz. Acht minuten voor tijd leek Oranje toch nog een gelijkspel uit het vuur te slepen, toen de voor Robbert Delissen ingevallen debutant Bastiaan van Ede uit de rebound van een strafcor- ner scoorde. Maar door twee treffers van Mumtaz Haider werd het 3-1 voor de gasthe ren. die ook voor de morgen te spelen vierde wedstrijd in Isla mabad voor gras hebben geko zen. Alleen de vijfde en laatste ontmoeting, zaterdag in Kara chi. is weer op kunstgras vast gesteld. TAIPEH Het Nederlands honkbalteam heeft, ondanks de nederlaag van 0-11 giste ren tegen het gastland, nog kans zich te plaatsen voor de finaleronde van het toernooi in Taiwan. Concurrent Italië verloor met 1-7 van Zuidko rea. In poule A. waarin Zuid korea en Taiwan zich reeds hebben geplaatst, heeft Ne derland vier punten uit vier wedstrijden. Italië is met evenveel punten uit vijf duels uitgespeeld. Nederland komt vandaag uit tegen Mexico, dat twee punten heeft behaald. De finalepoule bestaat uit zes teams. André van der Louw neemt in de Tweede Kamer het woord tij dens de openbare hoorzitting over voetbalvandalisme. DEN HAAG Een Ka mermeerderheid bestaan de uit PvdA en CDA wil dat de KNVB meer geld uittrekt voor de bestrij ding van voetbalvandalis me. Het geld zou besteed moeten worden aan de in voering van een pasjessys teem bij vijf clubs: Ajax, Feijenoord, FC Den Haag, FC Utrecht en PSV. Dit bleek gisteren tijdens een hoorziting in de Kamer over de bestrijding van het voetbal vandalisme. De voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, Van der Louw, be toogde dat de clubs jaarlijks al 2,5 miljoen gulden aan bestrij ding van het vandalisme be steden. De KNVB-voorman hield de Kamer voor dat er nog 800.000 gulden nodig is van de overheid om het pasjes systeem voor de vijf clubs te startën. Dit bovenop een bij drage van 200.000 gulden die WVC al heeft gegeven. Van der Louw betoogde dat de KNVB bereid is de reclameop brengst van de interland voet balwedstrijd Nederland-Cy- prus, die vanmiddag in Am sterdam is gespeeld, aan de in voering van het pasjessysteem te besteden. Het gaat dan om circa 150.000 gulden. Honkbalteam houdt kans op plaatsing OSC heelt geen toekomst en ik wil niet mee afglijden. zou worden, omdat ik komend weekeinde bij VenK zelf zou vertellen wat er te gebeuren staat. En nu moeten ze het dus toch uit de kranten verne men".) vertelde Knigge gister middag; „Na een eerste contact met begeleidster An Plug. heeft de voorzitter van Fore- holte, Jan van der Wissel, ge vraagd of ik bij zijn club wilde komen spelen". Elektronica „Ik heb hem verteld dat ik daar eigenlijk geen tijd voor had. Bij VenK zou ik namelijk na zes wedstrijden stoppen, waarna ik me zou gaan storten op mijn elektronica-cursus. Ik heb tegen de mensen van Fo- reholte gezegd, dat de enige mogelijkheid zou zijn dat ik minder zou gaan werken, maar dat ik me dat financieel niet kon veroorloven. Mij werd daarop toegezegd dat Fo- reholte voor een oplossing zou zorgen. En mijn werkgever had geen moeilijkheden met mijn verzoek om vanaf januari nog maar halve dagen te hoe ven werken. Ze zagen name lijk in, dat ik op deze manier voldoende tijd zou hebben om te studeren". Het is de bedoe ling dat Knigge vanaf 3 janua ri voor Foreholte zal gaan spe len. „Ik denk dat het mogelijk is dat ik tegen die tijd van VenK naar Foreholte overge schreven ben. Ik heb begrepen dat Foreholte dit seizoen in één keer terug wil naar de eredivisie. Ze hebben in elk geval ambitieuze plannen daar. Verder heb ik geen flauw idee of het leuk is bij Foreholte of dat het spelen in de eerste divisie tegen zal val len. De reacties bij de speel sters van Foreholte zijn me in elk geval erg meegevallen". Iemand die duidelijk minder enthousiast is over de ontwik kelingen, is Ven K-trainer René van Muiken. De Hage naar, die nota bene door Knig ge naar Groningen is gehaald als trainer, toonde zich gister middag zeer ontstemd. „Maan dagavond heeft Christine me verteld dat ze bij VenK ver trekt. Ze komt daarmee de af spraken niet na die we aan het begin van het seizoen hebben gemaakt. Ik heb een jong team en ze zou het hele seizoen be schikbaar blijven, om na de winterstop, als zou blijken dat we het nog niet zonder haar konden, zonodig het seizoen met VenK af te maken". Ronselen „Ik neem haar zeer kwalijk dat ze die afspraak aan haar laars lapt. Ondanks de rede nen van werk en studie waar mee ze haar beslissing verde digde. Verder neem ik het Fo reholte kwalijk dat nu mensen gaan lopen ronselen. Midden in het seizoen en volgens mij allleen maar omdat het met Kecskémèthy en Karina Bruins alleen niet schijnt te gaan lukken om kampioen te worden. Dat is je reinste com petitievervalsing. En boven dien gebeurt het op een vol strekt onfatsoenlijke manier, namelijk buiten trainer en be stuurders om, rechtstreeks "met de speelsters. Ik verdenk Erik Izaks (de man achter Forehol te- en NHV-sponsor Datateam, E.H.) er tevens van, dat hij de heibel die bij de bond is ont staan over het niet aannemen van een andere promotie- en degradatieregeling, aangrijpt om met sponsoring van het handbalverbond te stoppen. Hij zal zijn centen nodig heb ben voor Foreholte". En boos vervolgend: „Het is de doods teek van het verenigingsleven. Ik denk dat de clubs, want het kan elke club overkomen, mo reel verplicht zijn tegen deze gang van zaken te protesteren. En tevens dat het hoog tijd is, dat er vanuit de bond regle menten komen om dit soort uitwassen te voorkomen". ERIK HUISMAN EN International anne Bult (OA- C) en VenK-speel- ^hristine Knigge ko- na de winterstop de »ren van Datateam olte versterken. Bei- eelsters gaven giste- i kennen ingegaan te p het verzoek van de ioutse handbalvere- om halverwege leizoen van vereni- te wisselen. Eerder ïizoen kwam Karina is al naar Foreholte, orig jaar in opspraak i omdat de club iters zou ronselen. •ruchten werden toen te- •sproken. al liet Karina i onlangs weten dat haar ap werd gecompenseerd ien riante reisonkosten- eding. Ook ditmaal blijkt het geval van Christine e, sprake te zijn van laterieel gewin. De Gro- zet namelijk haar full- lienstverband bij AGFA swijk om in een baan ialve dagen, doordat Fo- de toezegging deed dat ib de financiële „pijn" impenseren Reden voor aantrekken" van beide Iers lijkt de wens om wat kost binnen een jaar terug te komen in de is ie. Foreholte-voorzit- n der Wissel was gister overigens niet bereik- am zich uit te spreken it vermoeden. tional Marianné Bult itermiddag weten dat or haar niet de reden is t om nog tijdens het lo- seizoen naar Foreholte stappen. „Het gaat me plezier in het handbal- :ld is voor mij geen re- weest om mijn huidige SC, de rug toe te keren, it gewoon reëel zijn, bij er geen toekomst. Aan d van het seizoen stopt ke van Eijl en met haan •etje het hele basisteam. Idoende goede aanvoer tweede is er niet". omst bij Foreholte vol- lij meer toekomst voor al is het voor de rest seizoen voor mij na- een stapje terug. Maar ilte heeft bouwmogelijk- al moet er wel verster- ;omen. Mijn motivatie stap te wagen is, dat „Bij Foreholte kan ik werk, handbai en-studie ideaal combine ren" FOTO: DIJKSTRA ook Christine Knigge komt en dat er sprake van is dat er twee Tsjechische speelsters naar Nederland gehaald worden. Daarbij wil ik nog minstens, drie jaar op dit ni veau mee en niet met OSC af glijden". Problemen met de overschrij ving verwacht de Amsters- damse Arnhemse vier jaar geleden stapte ze van ESCA over naar het toen furore ma kende OSC overigens niet. „Ik hoop binnen twee weken speelgerechtigd te zijn voor Foreholte. OSC en Foreholte zijn over mijn overschrijving in overleg. Ik ga bovendien verhuizen naar Voorhout, dus veel problemen zal mijn over- schijving niet opleveren". Anders ligt het voor Christine Knigge, de Haagse Groningse. Voor haar heeft de overstap naar Voorhout wel duidelijk geldelijke voordelen. De blon de Groningse eerder speel de ze een vijftal jaren bij ere- divisionist Hellas en vorig sei zoen hield ze haar oude club VenK uit Groningen in de eredivisie hield combineert dit jaar namelijk haar full-ti- mebaan in Rijswijk met een studie elektronica en het handballen in Groningen. Zij gaat, als ze voor Foreholte mag uitkomen, halve dagen werken. Na de nodige aarze ling („Het was de bedoeling dat niets naar buiten gebracht

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9