Priester brengt hoop in Etiopische hongerstad Qeidó&Gowuw GEESTELIJK LEVEN/OPINIE 1 kerk wereld ZANDERIGE VLAKTE VERANDERT IN BOS Stichting wil vrouwen ondersteunen bij theologische vorming brieven Ideeënrijk Den Haag weer EeidaeSowumt WOENSDAG 9 DECEMBER 1987 PAGI] Napolitaanse Kerststal in Catharijneconvent UTRECHT In het Utrechtse museum Het Catharijneconvent staat tot 11 januari een uit de 18de eeuw daterende Napolitaanse Kerststal opgesteld. De groep bestaat uit 56 figuren, waarbij de op zet uit die periode zoveel mogelijk is nagebootst. In een landschap met heuvels, bomen en struiken zijn herders en inwoners van Bethlehem druk doende met hun dagelijkse beslommeringen, ter wijl rondom hen schapen en geiten grazen. De drie koningen zijn uitgebeeld als drie rijke tapijthandelaren uit het Oosten. De beeld jes ziin van ongelijke grootte. Vooraan staan de grootste en achter aan de kleinste beeldjes, waardoor een perspectiefwerking ontstaat. Maria, Jozef en het kindje Jezus bevinden zich in een ruïne van een Romeinse tempel. Reglement parochiebesturen gewijzigd AMERSFOORT De rooms-katholieke bisschoppen van Nederland hebben tijdens hun tweedaagse vergadering be sloten in de tekst van het algemeen reglement voor het be stuur van parochies enige wijzigingen aan te brengen naar aanleiding van ingekomen reacties. Op het reglement is een stortvloed van kritiek gekomen. Leken krijgen in het nieu we reglement slechts adviserende bevoegdheid. De bisschop pen zullen zich richten tot pastores en parochiebesturen om nader de bedoeling van de herziening, nodig om het regle ment in overeenstemming te brengen met het sinds 1983 geldende kerkelijke recht, toe te lichten. In de bisdommen zullen voorlichtingsbijeenkomsten worden gehouden. In april zou het reglement definitief vastgesteld moeten worden. Het is eigen aan grote persoonlijkheden de voornaamste noden van hun tijd te ontdekken en zich Helft kerkgangers rk kerk ouder dan vijftig jaar UTRECHT Rooms-ka tholieke kerkgangers zijn een oudere groep. De helft van hen is ouder dan vijftig jaar en ruim twintig procent is ouder van 65 jaar. De leeftijds groep van 25 tot 35 jaar is sterk ondervertegen woordigd. Dat blijkt uit een artikel van KASKI- medewerker J. Sloot in de jongste aflevering van 1-2-1, het informatiebul letin van het RK kerkge nootschap. Sloot baseert zich in zijn arti kel op een onderzoek dat het KASKI in maart van dit jaar onder een groot aantal rk kerkgangers - ruim 25.000 - heeft gehouden. Daarmee is tevens meer duidelijk gewor den over het beeld van de gemiddelde rk kerkganger. Het opleidingsniveau van de gemiddelde kerkganger is la ger dan dat van de Neder landse bevolking. Degenen die naar de kerk gaan, zijn in het algemeen (77 procent) vaste kerkgangers, die iedere week gaan. Dat er een grote groep gelovigen zou zijn die „regelmatig onregelmatig" kerkt, zoals soms gedacht en gehoopt wordt, vindt in het KASKI-onderzoek geen be vestiging. Kerkgang blijkt verder sa men te hangen met de mate waarin men in een bepaalde plaats geworteld is. Mensen die vijf jaar lang in een paro chie wonen, gaan vaker naar de kerk dan degenen die er minder lang woonachtig zijn. Verhuizingen hebben dus een negatief effect op de kerkgang. Onder de kerkgangers is 25 procent als vrijwilliger actief. De meesten van hen zijn zeer trouwe kerkgangers. Het aantal vrijwilligers in grote parochies is kleiner dan in minder grote parochies. Bijzondere vieringen zoals jongerenvieringen en gezins vieringen trekken niet al leen aanzienlijk meer kerk gangers dan gewone vierin gen, maar bereiken ook een ander publiek: meer jonge ren, meer ouders met kinae ren en een groter aantal on regelmatig kerkenden. MEKELE, Etiopië Pa ter Angelo Regazzo zwoer twee jaar geleden dat hij een boom zou planten voor iedere overledene in het hon gersnoodkamp van Me kele. Dertigduizend mensen crepeerden hier wegens voedselgebrek of ziekte. Maar na dertigduizend bomen stopte hij niet. Hij ging door en plantte er uiteindelijk tweehon derdduizend. Nu is de troosteloze zanderige vlakte waar ooit hon derdtwintig duizend ra deloze mensen samen stroomden in de hoop buitenlandse voedsel hulp te ontvangen, ver anderd in een zee van groen, uitbottend loof. Zover als het oog reikt, tot aan de bergen in de verte, staan bomen. De Italiaanse priester, niet als zodanig herkenbaar door spijkerbroek en honkbalpet, overziet zijn werk met duide lijk genoegen en citeert de woorden van de profeet Jesa- ja: „En Hij zal op deze berg de sluier vernietigen, die alle natiën omsluiert, en de be dekking, waarmede alle vol ken bedekt zijn". Pater An gelo is van plan door te gaan totdat hij één miljoen bomen heeft geplant. Dit komt over een met het aantal slachtof- Voor de slachtoffers van de hongersnood in Etiopië is er mis schien hoop als de grond waarop ze leven weer vruchten draagt. FOto: ap fers van de hongersnood in Etiopië in 1984-85. Het begon als een hobby voor de overste van de Orde der Salesianen in Mekele, maar groeide uit tot een bebos singsproject. Het planten, be gieten en verzorgen van de bomen biedt werk aan hon derd families uit de omge ving. En dat niet alleen; het aanzien van deze kleine geï soleerde stad, die vaak van de buitenwereld wordt afge sneden door de gevechten tussen regeringstroepen en guerrilla's, is weer hersteld. „In het begin moesten we de bomen bewaken vijf man per kilometer om te voor komen dat de plaatselijke in woners de jonge boompjes meenamen voor brandhout of twijgjes afbraken om hun tanden schoon te maken. Dat is juist het probleem; respect voor bomen maakt niet, zoals bij ons, onwrikbaar deel uit van de cultuur hier. En dat is een van de redenen waarom deze streek zo weinig be groeiing heeft". „Geleidelijk konden we het aantal boomwachten terug brengen, naarmate de men sen meer besef kregen van de noodzaak van bomen. Bo men zijn een teken van leven in deze plaats des doods". „Binnenkort is het mogelijk brandhout te kappen, terwijl het programma voor de uit breiding van het bomendek niet in gevaar komt. Over niet al te lange tijd hebben we een echt bos. Daardoor wordt de luchtvochtigheids- graad verhoogd, zodat er wolken komen en de kans op regen aanzienlijk groter zal zijn". Pater Angelo heeft twee boomkwekerijen ontwikkeld, die zo'n 4.000 zaailingen kun nen bevatten. Met een scheutje water en in de hete zon groeien de jonge boomp jes razendsnel. Het uitplanten van de jonge scheuten ge beurt bijna dagelijks. De ooit zo stoffige straten van Mekele zijn frisse, groe ne lanen geworden. De snel groeiende eucalyptusbomen zijn nu al twee meter hoog. Verder zijn er nog acacia's, fuaves en de goed tegen roogte bestendige zwarte peperbomen. En experimen ten met appel-, citroen-, gra naatappel-, mango- en papa jabomen zijn succesvol verlo pen. Ondanks de góede ontwikke lingen kan pater Angelo nog niet echt gerust zijn. Als ge volg van de oorlog komt de voedselhulp niet in de beno digde hoeveelheden en met de vereiste regelmaat binnen. Als de voorraden op zijn, zul len de bewoners van naburi- de internationale luchtbrug immers nog een bescheiden kans op voedsel biedt. Als zich weer vluchtelingen kampen gaan vormen in Me kele, weet pater Angelo dat zijn opgroeiende woud en twee jaar geduld in slechts enkele weken als brandhout in rook zal opgaan. PAUL VALLELY(c) The Ti mes, Londen Jezuïet Van Leeuwen overleden NIJMEGEN De jezuïet prof.dr.ir. A.F. van Leeuwen, oud- voorzitter van het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV) en het Nederlands Gesprek Centrum, is maandag in het klooster Ber- chmanianum in Nijmegen overleden. Hij is 82 jaar geworden. Van Leeuwen doceerde van 1939 tot 1967 vooral ethiek aan de filosofie-opleiding van de jezuïeten te Nijmegen. Hij heeft een belangrijke rol gespeeld in de kerkelijke vredesbeweging in Ne derland. Van 1966 tot het einde van de jaren zeventig was Van Leeuwen bestuurslid van de katholieke vredesbeweging Pax Christi Nederland. Hij was voorts jarenlang voorzitter van de commissie internationale zaken van deze vredesbeweging. Van 1969 tot het moment van zijn overlijden maakte hij deel uit van het IKV, waarvan hij in het begin van de jaren zeventig een jaar voorzitter was. Dr. Van Leeuwen wordt vrijdag in Nijmegen be graven. VELDDRIEL Een onderwijzeres die lid is van de sekte Gemeente Gods in Velddriel is door het bestuur van de School met de Bijbel in Har- dinxveld-Giessen- dam waar zij vanaf 1970 werkzaam was, geschorst. Vol gens onderwijzeres B. Jansen heeft ze daar tot ieders te- .vredenheid ge werkt. Het school- Onderwijzeres geschorst wegens lidmaatschap sekte bestuur weigert commentaar. Sinds eind 1986 woonde de onderwijzeres in het voormalige klooster in Veld driel waar de sekte van Sipko Vries wijk huist. De sekte kwam vorige week in het nieuws nadat de gereformeerde dominee B. Krol uit Gorinchem actie ondernam tegen Vrieswijk. Deze werd onder meer beschuldigd van het ontvoeren van vrouwen. Anglicaanse theoloog pleegt zelfmoord na beschuldigingen OXFORD De 58-jarige theoloog Gareth Benneth uit Oxford heeft zelfmoord ge pleegd. Hij werd ervan ver dacht een anonieme aanval op aartsbisschop dr. Robert Runcie te hebben geschreven in de Crockford's Clerical Di rectory, de jaarlijks verschij nende almanak van de Ang licaanse kerk. Buren vonden de ongehuwde theoloog maandagavond dood in zijn auto, die vol uitlaat gassen was. Volgens de poli tie is hij door koolmonoxyde- vergiftiging om het leven ge komen. De kerkhistoricus Benneth behoorde tot de vier conser vatieve Anglicanen die door Engelse kranten werden ge noemd als mogelijke auteur van het anonieme voorwoord in .Crockford's Clerical Di rectory'. Benneth, lid van de angli caanse synode, behoorde tot de Anglo-Catholics, anglica nen met een grote sympathie voor de rooms-katholieke traditie. Hij was een tegen stander van de priesterwij ding van vrouwen, waarover de laatste jaren een diepgaan de discussie in de Anglicaan se Kerk Kerk gaande is. Benneth heeft de beschuldi ging ten stelligste ontkend. „Ik kan u verzekeren dat ik het stuk niet heb geschre ven," zei hij eind vorige week tegen journalisten. Kapelaan Jeremy Sheehyl van New College in Oxford, waar Benneth doceerde, zei dat Benneth diep geschokt was door de beschuldiging aan zijn adres. „Deze hebben zeker bijgedragen tot zijn dood," aldus Sheehyl. Aarts bisschop Runcie noemde het overlijden van Benneth „het tragische verlies van een bui tengewoon bekwame man". Runcie heeft geweigerd com mentaar te geven op het ano nieme artikel, waarin hij be schuldigd wordt van zwak leiderschap en vriendjespoli tiek. Door de dood van Benneth neemt de druk toe op de fi nanciële raad van de Angli caanse Kerk om de naam van de auteur bekend te ma ken. Het is een lange traditie dat de auteur van het voor woord van Crockford's ano niem blijft. Waarschijnlijk is de secretaris-generaal van de Anglicaanse Kerk, Derek Pattinson, degene die verant woordelijk is voor het uitno digen van de auteur. EGMOND „Wij berei ken een groot aantal mensen niet meer, de kleine armen bijvoor beeld. Je kunt een mooi boek over Maria uitge ven, maar bij wie komt dat aan? Van Jezus werd gezegd dat het volk graag naar hem luister de, maar wij moeten be kennen dat we helaas maar al te vaak de taal van het volk niet meer spreken." Drs. s. van der Meer, gepen sioneerd priester van het bis dom Rotterdam waarvan elf jaar lang benoemingenadvi seur van de bisschop en nu teruggetrokken levend op de abdij van Egmond, heeft in ieder geval in zijn loopbaan de mensen ontdekt waarvan hij hoopt dat daar de kerk ook in de toekomst op zal kunnen bouwen. „Ik heb tij dens mijn adviseurschap tal loze malen ervaren hoe men- kunnen meedenken met het beleid, je net dét aanrei ken waar je op zit te wach ten. De medewerksters van het bisdom bijvoorbeeld. Zij dachten mee, niet onbegrijpe lijk, ze werkten tenslotte niet op het kantoor van de Shell, ze zijn ook leden van de kerk. Vaak hadden zij net niet die vereiste theologische of spirituele vorming waar door ze zo waardevol voor de kerk zouden kunnen zijn. Maar het zou een ongelooflijk goede zaak zijn als de kerk van de diensten van deze vrouwen zou kunnen profite ren." „Wat je nu ziet is dat het de gewoonste zaak van de we reld is als het bisdom geld be schikbaar stelt aan mannen, die een theologische studie willen volgen. Voor vrouwen zijn we helaas nog niet zover. Vaak wordt er dan gezegd: hoe weet je dat die mensen ook voor het bisdom beschik baar blijven? Misschien ver huizen ze wel weer en dan zijn alle kosten voor niets ge maakt. Dat soort overwegin gen - ik spreek uit eigen er varing - speelt een grote rol." „Ik heb het geluk gehad dat ik in mijn pastoraat drie vrouwen heb gekend die mij een bedrag hebben nagela ten. Zelf zou ik mij dat geld niet willen toeëigenen. Ik heb het daarom bestemd als bescheiden startkapitaal voor Drs. S. van der Meer een stichting die vrouwen wil ondersteunen bij theolo gische en spirituele vorming. Weet U, voor jonge mensen is het meestal geen probleem een studie te beginnen. Je komt in aanmerking voor toelagen of beurzen, maar ze ker voor vrouwen op latere leeftijd, boven de dertig jaar, gaat dat niet op. Ze hebben soms al een baan, zijn gebon den door huiselijke verplich tingen of kunnen zich alleen vrijmaken tegen hoge kosten. Voor veel van die mensen is het dan ook heel zw«ar om alsnog aan zo'n studie of vor ming te beginnen. Ik „weet van mislukkingen van vróu wen die het geprobeerd heb ben, maar toch op een gege ven moment moesten afha ken." Open „De doelstelling van het fonds heb ik begin dit jaar bij mijn afscheid van het bisdom in kleine kring bekend ge maakt. Ik wilde vooral niet te veel verwachtingen wekk- ken. Toch heb ik al de nodige reacties, ook in de vorm van financiële bijdragen voor de stichting. Natuurlijk, de mid delen waar ik over beschik zijn gering. Maar inmiddels is er nu een bestuur gevormd voor de stichting waarin naast ikzelf onder anderen de deken van Den Haag, Jac. Kwaaitaal, zitting heeft. Wij hebben ons gericht tot de di verse congregaties voor ver dere steun. Tot nu toe heb ben we twee verzoeken voor steun ontvangen. Bij aanvra gen kijken we niet naar de plaats waar de vrouwen die zich tot ons wenden vandaan komen. In principe staan wij voor iedereen open die voor de kerk wil werken." Vreest hij niet dat vrouwen teleurgesteld raken omdat zij noch voor beheersfuncties in de rk kerk noch voor het priesterschap in aanmerking komen? Van der Meer: „Ik weet dat daar een levens groot probleem ligt. Maar vergeet niet dat op de laatst gehouden bisschoppensynode voor het eerst de fun damentele gelijkwaardigheid van man én vrouw in de kerk is onderstreept. Dat moet consequenties hebben. Het betekent dat er ruimte moet worden geschapen voor vrouwen om zich verder te vormen en geestelijk te ver rijken. Wat er in de toekomst in de kerk zal gebeuren weet ik niet, maar zij zullen het terrein rijp kunnen maken voor verdergaande verande ringen. Nu gaat het er om hen kansen te bieden. We zien vaak veel te weinig van hoe onschatbaar belang zij zijn voor de kerk. Zelf heb ik mij daarvan kunnen overtui gen. Met vrouwen die op deze wijze gevormd zijn kan een nieuw pastoraat opbloej- 6 PAUL VAN VELTHOVEN Inlichtingen over de L.J.Marias- tichting zijn verkrijgbaar bij het se cretariaat, Kooikerweg 109. 3069 WP Rotterdam. Giro: 57.56.96. Brieven graag kort en duidelijk geschreven De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten Weemoed naar Suriname De verslaggeving in uw krant over de verkiezingen in Suri name heeft mij bijzonder ge troffen. In de periode '62- 63 heb ik als jong beroepsofficier een jaar gediend bij de toen malige Troepenmacht in Suri name (TRIS). Het verblijf al daar heeft grote indruk op mij gemaakt door de blijheid en de gastvrijheid van de Surina- mers. Wij militairen zijn nog steeds trots op die periode, ge tuige ook onze regelmatige reünies in Nederland. We hiel den en houden van dat land en zijn bevolking. De wijze waarop Suriname naar de stembus is gegaan, was daarom voor mij even ontroerend als voor de daar aanwezige waar nemers en journalisten. Meer dan 25 iaar na mijn periode daar had ik, bij het lezen van het artikel van uw verslagge ver Mare de Koninck, het ge voel „weer even terug te zijn". Zijn verhalen getuigen van zijn liefde voor land en bevol king. Ik hoop daarom dat het meisje in het VVV-kantoor in Paramaribo, dat uw verslagge ver als een soort „geest" uit Nederland zag binnenstappen, het in de toekomst weer als vanzelfsprekend gaat beschou wen om mensen uit Nederland te begroeten. F.S. Poppelaars, UGCHELEN. Wilhelminamon urnen t (2) Waardig, prachtig, eenvoudig en indrukwekkend staat onze koningin van weleer daar dan in Den Haag, als op 'n groot console iets teruggeplaatst in de 'luwte' met de woorden (in duidelijke letters). „Eenzaam maar niet alleen", kijkend naar de overkant van het mooie „lint" het andere, bij passende monument met de woorden „Achter de bezetting wacht een stem". Zij wachtte niet alleen, zij regeerde. In trouwe plichtsbetrachting en toewijding streed zij voor onze bevrijding. Dank aan allen die het monument mogelijk maak ten en vooral proficiat voor Charlotte v. Palland, de ont werpster. J. M. Laaper, DEN HAAG MISSCHIEN KUNT U OOK IETS DOEN. "fommie de Wit is elf |aar Vanaf tn zevende heeft hi| bijt'ndieetU kunt ook iets doen Dooreenbi|dragete suikerziekte Hij kan daar betrekkelijk normaal mee storten op giro of bank tn v. DFN Amersfoort Daar- leven Maar hij moet er wel alles voor doen insuline mee steunt u belangnjk wetenschappelijk onder spuiten. tn bloedsuikergehalte meten en stilstaan zoek Tommie heeft er straks m sschien baat b«j geef voor de behandeling van suikerziekte giro 5766 bank 70 70 70 805 A.AN ideeën geen gebrek in Den Haag. Dat blijkt wee# uit de nota „Hart voor Den Haag", waarin de voori# staatssecretaris Brokx op uitnodiging van het progrei college van Burgemeester en Wethouders eens op eenC heeft gezet wat er allemaal valt te verbeteren aan de binnenstad. Het ontbreekt de wethouders van het h® stadsbestuur al niet aan briljante of minder briljante ji len, maar Brokx heeft bewezen dat daar nog een heler aan valt toe te voegen. Bijvoorbeeld: verruiming van d£ ningstijden van winkels in het centrum tot negen uun vonds, bouw van een parkeergarage onder het Lange j hout, een World Administration Centre in het Spuikwj een jazz-centrum in de huidige sociëteit De Witte, sloo^ de gemeenteraadszaal aan de Groenmarkt en ga zo^ door. Het zijn overigens niet allemaal nieuwe ideeën. Vi de voorstellen leefden al bij de gemeentebestuurders, het is natuurlijk handig ze door een externe en onafh; ke deskundige te laten ontvouwen. Dat scheelt bij vo<» al een hele hoop discussie. Dat neemt niet weg dat een groot aantal van de sugg al bij voorbaat door de Haagse politieke partijen wordt ,i schoten". Vast staat al dat een parkeergarage onder hetl ge Voorhout niet bespreekbaar zal zijn in de Haagse gen teraad, ondanks de warme pleidooien die Brokx daarvc de nota houdt. Na de omstreden stadhuisplannen kan hi meentebestuur zich niet veroorloven nóg eens de hel( over zich heen te krijgen. Bovendien, de huidige progn ve wethouders liepen nog maar enkele jaren geleden tel tegen de bouw van een parkeergarage onder de HofJ omdat die de historische gevelwanden rondom de vijve| eens zou kunnen aantasten. j INZICHTEN veranderen de laatste tijd snel in Den Haj zeker bij PvdA-wethouders, maar het Lange Voorhout) de Residentie heilig gebied, zelfs voor sociaal-democ Een wandje semi-waardevolle pandjes naast de Nieuwe slopen om een nieuw (marge)theater te bouwen, dat ka danks wat gesputter van conservatieve progressiever net. Maar het Voorhout omspitten en er jonge aanplan( in de plaats zetten is geen haalbare kaart. De grootste waarde van het rapport is het feit dat beleggers bereid heeft gevonden te investeren in projec de binnenstad. Het grootste probleem van de progre wethouders was tot nu toe dat ze nauwelijks ingangen den bij de gevestigde beleggers als het ABP. De Cl Brokx, met jarenlange ervaring als staatssecretaris volkshuisvesting, is wél kind aan huis bij de geldsch van ons land. Hij heeft als een soort breekijzer de weg v maakt voor de Residentie. HELAAS voor Den Haag is de opdracht voor Brokx mi uitkomen van het rapport beëindigd. De komende ma« zijn namelijk cruciaal. Dan moet duidelijk worden i welke voorwaarden de beleggers mee willen doen aan rontwikkeling van de stad. De beleggers zouden wel ee leen geïnteresseerd kunnen zijn in de „krenten in de Brokx waarschuwt daar in zijn nota al voor. Noodzak voorzieningen, die commercieel niet interessant maa van groot belang zijn, zoals verkeersmaatregelen en s woningbouw, zouden daardoor wel eens niet van de kunnen komen. Nu Brokx de Residentie heeft verlaten mèt ovei nog steeds onbekende bestemming staan de progre leden van het op smalle basis gevormde Haagse colle weer alleen voor. De komende maanden zal dui worden of de wethouders genoeg bestuurskracht hebtx het Haagse centrum de broodnodige injectie aan woni culturele voorzieningen en verkeersmaatregelen te g waar al jarenlang om wordt geschreeuwd. Minder koud DE BILT (KNMI) De ko mende nacht kan het in het binnenland plaatselijk nog flink koud worden, tot -7 graden, terwijl het kwik in het noorden niet verder daalt dan tot rond het vries punt. Morgen is het half tot zwaar bewolkt, maar het blijft vrijwel overal droog. De middagtemperatuur loopt op naar ongeveer plus 4 in het noorden en tot iets boven nul in het midden en zuiden van het land. Er is weinig wind. Voor de rest Van de week wordt half tot zwaar bewolkt weer verwacht, het blijft tot zondag vrijwel over al droog. De vorst gedurende de nacht en ochtend neemt af, terwijl de middagtempe ratuur geleidelijk in het ge hele land oploopt naar onge veer plus 3 graden. Weersvooruitzichten voor de Europese landen geldig voor morgen en vrijdag: Zuid-ScandinaviëOverwe gend veel bewolking en af en toe regen of sneeuw. Middag- temperatuur rond 3 graden, in de nacht en ochtend lichte tot matige vorst. Britse Eilanden: Perioden met zon en droog. Middagtempera- turen rond 4 graden, in Enge land 's nachts lichte vorst. Denemarken, noord-Duits- land: Af en toe zon en overwe gend droog. Middagtemperatu- ren rond 5 graden, in de nacht om het vriespunt. Benelux, midden-Duitsland, west-Frankrijk: Perioden met zon en overwegend droog. Middagtemperaturen rond 3 graden, in de nacht lichte vorst. droog. Middagtemperaturen om het vriespunt, in de nacht lichte tot matige vorst. Alpenlanden: Vrij zoni droog. Middagtemperatu de dalen rond 4 graden nacht lichte vorst. Nulg niveau circa 1000 meter Zuid-Frankrijk, noorc Half tot zwaar bewolkt en toe regen. Middagte; turen rond 8 graden. In vlakte in de nacht licht* Spanje, Portugal, mie zuid-Italié, Joegosl kust: Half tot zwaar l en af en toe regen. R temperaturen rond 13 g WEERRAPPORT HEDENMORG Weer Max Mil Amsterdam mist 2 -1 De Bilt mist 1 -« Eelde onbew -1 -( Eindhoven onbew 2 -i Den Helder zw.bew 4 -2 Rotterdam onbew 4 Twente zw.bew. 1 -t Vlissingen onbew. 1 -f Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen GRATIS ELKE WOENSDAG I BIJLAGE BIJ UW KAANT M INFORMATIE OVER FILMS,MI THEATER, RECREATIE.EXPOS EN EEN COMPLETE AGENE

Leidse Courant | 1987 | | pagina 2