)ndernemers moeten leebetalen aan ilïïtiïl Reorganisatie DMN gaat door JOUR NAAL ïEIDENDE BURGEMEESTER J. M. BONNIKE: Valkenburg zoekt marktmeester lachten Leefbaar leiderdorp niet ïtvankelijk Stompwijkers willen betere verkeerssituatie Oosteinde CcidócSommit WOENSDAG 9 DECEMBER 1987 PAGINA 15 LIOTHEEK LISSE HEFT GDCONTRIBUTIE Jeugdige gebruikers van de Lissese biblio- moeten met ingang van 1988 contributie gaan i. Tot nu toe kon iedereen tot 18 jaar gratis lid atn van de bibliotheek. Volgend jaar moet een aider worden betaald. Bezuinigingen nopen iliotheekbestuur tot deze maatregel. De biblio- had over 1986 een tekort op de begroting van 3 gulden. In datzelfde jaar waren er 1800jeugd- W. Krul, hoofd gemeentelijke afdeling culture- en: „Tot 1 januari 1987 was het verboden dat heken een jeugdcontributie hieven. Tot die tijd bibliiotheek onder de wet op de openbare bi- >k. Sinds januari dit jaar geldt de welzijnswet i een jeugdcontributie worden geheven. Voor iotheek zijn dit gewoon inkomsten". Krul, die lï is de gemeente zitting heeft in het bibliotheek- ir, hoopt niet dat de maatregel jongeren af- b t om lid te worden van de bibliotheek. Noord wijk huldigt trouwe ambtenaar NOORDWIJK De Kuip stroomde gister middag tjokvol recep- tiegangers. Zij kwamen de heer C.J. Wouters gelukwensen, die het feit herdacht dat hij veertig jaar geleden in dienst trad van de ge meente Noordwijk. Wouters begon zijn loopbaan bij gemeente werken en is sinds 1978 actief bij de nutsbedrij ven. Hij werd onder meer toegesproken door wethouder A.E. Admi raal. Amerikaanse school naar Wassenaar DEN HAAG/WASSENAAR „The American School of The Hague" gaat verhuizen van Den Haag naar Wassenaar. Het be stuur van de school heeft hiertoe definitief besloten. Volgend jaar hoopt de school met de bouw te kunnen beginnen aan de locatie Weteringpark aan de Deylerweg. In de loop van 1990 moet de school klaar zijn. Het complex gaat zo'n 20 miljoen gul den kosten en bestaat uit lagere en middelbare schoolafdelingen, een sporthal, een toneel- en cultuurcentrum, een bibliotheek en een aantal sportvelden. Het bestuur van de Amerikaanse school is ruim twee jaar gele den op zoek gegaan naar een nieuwe locatie voor de school, om dat het huidige versnipperde onderkomen niet aan de wensen voldoet. Het bestuur van de school had twee locaties op het oog: Reigersbergen in Den Haag en het Weteringpark in Wassenaar. De school had de voorkeur voor de Haagse locatie, maar het ont- werp-bouwplan bleek in politiek Den Haag op onoverkomelijke bezwaren te stuiten. „The American School of The Hagufe", die ook na de verhuizing deze naam zal houden, heeft ruim zeshonderd leerlingen van veertig verschillende nationaliteiten. CDA bijeen in Vinkenhof NOORDWIJK Het r CDA-Noord- wijk houdt morgen in de „Vinkenhof" aan de Achterzee weg (naast de Ger. Kerk) een algeme ne ledenvergade ring. In deze bijeen komst zal commis saris E. F. Wegman een lezing houden over „Noordwijk en de Politie",gevolgd door een discussie over dit onderwerp. De vergadering be gint om 20.00 uur. Prestatielopen in Vlietland LEIDSCHENDAM Stichting Triathlon en Evenementen Promotie Leidschendam orga niseren zondag 13 december samen met Re creatiecentrum Vlietland voor de vierde maal prestatielopen in en om het recreatiege bied Vlietland. Inschrijven is mogelijk tot vijftien minuten voor de start in het pavil joen Vlietland. De tochten van anderhalf en drie kilometer starten om 12.35 uur en kos ten 1,50 (tot en met zeventien jaar vijftig cent). De tochten van vijf en tien kilometer starten om dezelfde tijd, maar kosten respec tievelijk ƒ2,50 en een gulden. De tocht van 16,09 kilometer start om half een en kost res pectievelijk 2,50 en een gulden. Tegen inle vering van het startbewijs ontvangt iedere deelnemer een herinnering. Het recreatiege bied Vlietland is driehonderd hectare groot. Ruim 220 hectare daarvan bestaat uit water. Veel aanrijdingen door gladheid WASSENAAR Zestien aanrijdingen had den gisteren in de ochtendspits plaats in en rond Wassenaar. Slechts één automobiliste uit Voorhout raakte lichtgewond toen een vrachtauto op de Rijksstraatweg tegen haar auto „gleed". Voor de rest bleef het bij blik schade. Vrouw op werk mishandeld ALPHEN AAN DEN RIJN Een 48-jarige vrouw, werkzaam bij de Sociale Dienst aan de Smethstraat, is gisterochtend rond half tien mishandeld. Een 30-jarige Alphenaar bezocht haar om wat financiële zaken te re- felen. De man werd tijdens het gesprek waad toen zij hem verzocht geen sigaret op te steken. Hij begon te schelden en schopte de vrouw in haar gezicht. Hoe ernstig de verwondingen zijn, is niet bekend. E RDWIJK „In een als Noordwijk je een bepaalde mate overlast. Maar dat je ook als je in het um van Amsterdam it. Het gaat er om dat verlast tot aanvaard- proporties wordt te- bracht. En dan met voor die mensen die altijd hebben ge ld. Iedereen die in de van Noordwijk Zee djen huis koopt, weet hij aan begint. An- ben je een grote suf- Burgemeester J. a like laat geen ondui- theid bestaan over ideeën rond de uit- sproblematiek in dwijk. Maatregelen i overlast vindt hij r en verdere uitbrei- van het nachttoeris- stkgewenst. n tiding om eens met bur ster J. Bonnike te pra- zijn definitieve afscheid lande zaterdag, 's Mor- >m half elf is er een spe- raadsvergadering en 's _Jags van vijf tot half acht penbare receptie. De 62- burgemeester treedt af xband met de ernstige van zijn vrouw. Ook tigen gezondheid had on- e voortdurende spanning en. Toch wil Bonnike dat iterdag een normaal af- Isfeest krijgt. „Zonder che speeches", meldt hij ikkelijk vanachter een rkelijk leeg bureau. Bon- blijft wel in Noordwijk y n. „We hebben altijd veel :jkheid ondervonden i Noordwijkers. Ik zal traks meer bezig gaan in met hobbies als foto grafie en golf. Met gemeente lijke affaires wil ik me niet meer bemoeien". Bonnike kwam 21 jaar geleden naar Noordwijk. Tussen 1945 en 1950 studeerde hij rechten in Utrecht om vervolgens acht jaar in Indonesië te werken als stafemploye bij een scheep vaartmaatschappij. Tijdens ae Nieuw-Guineacrisis in 1958 werd Bonnike, net als vele an dere Nederlanders, terugge stuurd naar Europa. „Burge meester worden leek mij toen wel wat", vertelt Bonnike die al snel merkte dat dat niet zo simpel was. Hij werkte twee jaar bij de commissaris van de koningin van Gelderland. „Ik schreef al zijn speeches. Daar door moest ik mij in allerlei zaken inwerken". In 1960 kreeg Bonnike een post als burgemeester van Maasdriel, een kleine gemeente in de Bommelerwaard. „Na zes jaar ben je op een dergelijk kleine gemeente uitgekeken. Toen de burgemeestersstoel in Noord wijk vacant was, heb ik gesol- liciteérd. En ik ben aangeno men". Bonnike was partijloos. Pas met de oprichting van het CDA werd hij lid van deze confessionele partij. „Ik ben voor christelijke politiek maar tegen elke vorm van verzui ling", verklaart hij. Breed toerisme Noordwijk is in de loop van tie jaren dat Bonnike burgemees ter was, sterk veranderd. Er is een bibliotheek gekomen, een sporthal, een zwembad, een veel groter gemeentelijk appa raat en nieuwe woonwijken. Dit iaar werd ook het vergrote raadhuis geopend, een van de zaken waar Bonnike zich sterk voor heeft gemaakt. Verder is de toeristische sector gegroeid. Bonnike heeft zich daar altijd voor ingezet. Hij ontfermde zich vrij snel over de porte feuille toerisme, die bij zijn aantreden als burgemeester nog niet bestond. „Ik heb altijd gepleit voor een breed toeris tisch pakket. Verblijfstoerisme maar ook de dagjestoeristen en de mensen die 's avonds uit willen gaan, moeten aan bod komen", meent Bonnike die er met nadruk op wijst dat de eerste categorie toeristen de minste problemen met zich meebrengt terwijl er het mees te aan vèrdiend wordt. „We moeten de dagjesmensen ech ter niet afschrikken. We zul len daar voorzieningen voor moeten treffen met name voor het parkeren. Men wil nu een maal de auto dicht bij het strand zetten. Begrijpelijk want als je 's avonds na een dagje op het strand met een beetje jengelende kinderen nog een kwartier naar je auto moet lopen, is dat geen pretje". De parkeervoorzieningen zijn ook nodig voor de nachtelijke discogangers. Bonnike: „De ge meente ontwikkelt plannen voor parkeergarages maar de financiering is nog een pro bleem. Dergelijke voorzienin gen zijn in Noordwijk niet rendabel. De gemeente wil wel betalen maar de ondernemers moeten een bijdrage leveren. Bijvoorbeeld in een vorm van baatbelasting". Het uitdelen van parkeerbon nen vindt Bonnike geen oplos sing. „Daar hebben wij onvol doende agenten voor", meent de burgemeester. „Bovendien zijn er altijd mensen die daar niet zoveel last van hebben. Als ze met z'n vieren zijn de len ze de kosten en hebben ze toch nog een prima dag ge had". Bonnike was vroeger ook geen voorstander van een wegsleepregeling. „Ik ben al tijd bang geweest voor over dreven verwaehtingen van dergelijke maatregelen bij de Noordwijkers. Je kunt niet elk auto die voor een inrit staat weg slepen. Alleen echte ex cessen kunnen we tegengaan". Foutparkeerders vormen niet de enige vorm van overlast die Noordwijk aan Zee teistert. Nachtelijk lawaai van disco gangers blijkt de overheersen de klacht te zijn van de Noordwijkers. Bonnike ziet hier voorlopig nog geen eind aan komen. „Er heeft zich de laatste jaren een negatieve ontwikkeling voorgedaan die we niet hebben voorzien. Er is een rotmentaliteit bij sommige discogangers, zo noem ik alle nachtelijke bezoekers van de horeca maar voor het gemak, ontstaan die steeds meer irrita tie opwekt bij de bewoners van Noordwijk aan Zee. De gemeente moet ook hard op treden nu de situatie uit de klauw dreigt te lopen", aldus Bonnike. Een verandering van standpunt want enkele jaren geleden vond Bonnike nog dat het allemaal wel meeviel. „Ik heb het geklaag inderdaad al tijd een beetje gesust. Ten eer ste omdat op hoorzittingen voortdurend aezelfde mensen met een klacht naar voren kwamen en het altijd om inci denten ging. Incidenten kun nen we niet voorkomen want dan moet ik op elke hoek een politieagent neerzetten. Tegen woordig is er een buurtvereni ging die overleg pleegt met de bewoners en constructief mee werkt aan oplossingen. De ge meente heeft verder nu meer machtsmiddelen, zoals de wet op de geluidshinder, dan enke le jaren geleden". Voor Bonnike staat als een paal boven water dat er iets moet gebeuren in Noordwijk. Binnenkort wordt gepraat met de Noordwijkse ondernemers want zonder hen kan de ge meente niets doen, vindt de burgemeester. Het inzicht is ook bij de ondernemers ge groeid dat het zo niet langer kan. De dreigende vervroe ging van de sluitingstijden speelt daar wel een rol bij". Aan verlating van de slui tingstijden, waar de horeca voorstander van is, denkt Bon nike niet. „Dat wil de bevol king niet. Nu weten ze dat ze in de zomer na twee uur rustig kunnen slapen. Met latere sluitingstijden zouden ze om vier uur morgens nog eens gewekt kunnen worden", al dus Bonnike die benadrukt dat zijn tolerantie net zo groot is als die van de Noprdwijkse burgers. „Ook al vind ik wel dat er in Nederland meer ge klaagd wordt dan vroeger. Mensen zijn mondiger en staan eerder op hun rechten", meent de burgervader. Geen concurrenten Bonnike heeft zich de laatste jaren ook ingezet als voorzitter van het Samenwerkingsor gaan Duin- en Bollenstreek. Hij heeft zich sterk verzet te gen de samenvoeging van het orgaan met Leiden en Alphen. „Dan hebben we niets meer in te brengen",verklaart hij. „Nu bepalen de tien gemeenten uit de Duin- en Bollenstreek wat er gebeurt". Bonnike vindt dat de gemeenten meer vertrou wen in het samenwerkingsor gaan moeten stellen. „Ge meenten moeten samenwer ken, geen concurrenten zijn". ROZA VAN DER VEER NOORDWIJKERHOUT De reorganisatie van De Machinefabriek Noordwijkerhout (DMN), onderdeel van IHC-Hol- land gaat door zoals de di rectie dat ruim een maand geleden aankondigde. Bonden en directie heb ben de afgelopen week overeenstemming bereikt over een sociaal plan dat voorziet in onder andere 30 ontslagen, waarvoor de aanvraag inmiddels is in gediend. In totaal verdwij nen 35 van de bijna 90 ar beidsplaatsen. De reorga nisatie moet er uiteinde lijk toe leiden, dat DMN op eigen benen kan gaan staan of aantrekkelijk is voor een overname. FN V-bestuurder Tineke de Beer, die betrokken was bij het vaststellen van het sociaal plan, betreurt vooral het aan tal ontslagen, ook al had IHC aanvankelijk „nog rigoureuze re plannen". Door de ontsla gen wordt een groep werkne mers uit elkaar getrokken die al jaren samenwerkt, merkt ze op. Ze heeft voor de betrokke nen de hoop gevestigd op in het sociaal plan geregelde be middeling om andere banen te vinden en herscholing. Vol gens De Beer heeft het plan wel positieve gevolgen voor de vooruitzichten van DMN in 1988. Dan zouden betere resul taten, mogelijk zelfs winst ver wacht mogen worden. De kans op overname of verzelfstandi ging -zoals IHC beoogt- zou daarmee zijn gestegen. Directeur L. van Putten van DMV bevestigt dat. Het IHC- Holland-concern vervaardigt onder andere materiaal voor de baggerindustrie en de off shore. In die markt is de afge lopen twee jaar, vooral door het inzakken van de olieprijs de klad gekomen. DMV, dat onder andere lieren vervaar digt, fungeerde ook als toele verancier van andere IHC-be- drijven en kreeg daardoor ook klappen. DMV produceert daarnaast sluizen die worden gebruikt in graanleidingen. Voor deze zeer gespecialiseer de produktie zou een stabiele markt bestaan, die wel per spectief biedt. VALKENBURG Het college van burgemeester en wethou ders zijn er vooralsnog niet in geslaagd een marktmeester aan te trekken voor de op handen zijnde weekmarkt in Valkenburg. „Een advertentie moet nu uitkomst bieden", aldus wethouder M.J. Vos gisteravond tijdens de vergadering van de gemeentelij ke commissie EMS. De commissie discussieerde breedvoerig over de verkoop van gemeentewoningen. Unaniem was men het met elkaar eens dat met het geld van de verkopen, nieuwe woningen moeten worden gebouwd. Daarvoor dient een „woning-verkooppotje" te worden ingesteld. Nu bekend is dat Valkenburg voorlopig geen woningen mag bouwen, wil wethouder Vos gaan sparen en denkt op den duur met een fonds van maximaal een miljoen gulden desnoods ook in de vriie sektor woningen voor Valken burg te kunnen bouwen, al zal dat misschien 3 a 4 jaar duren. Bij het vaststellen van een bedrag van 560.000 gulden voor het aankopen van enige percelen grond is een belangrijke vergissing gemaakt. Dit maakte wethouder Vos bekend tijdens de vergade ring van de commissie financiën. Er is verzuimd om de notaris- kosten en kosten van deskundigen te berekenen. De commissie ging nu akkoord met het beschikbaarstellen van een krediet van 575.000. Tevens werd bijna 8.000 gulden beschikbaar gesteld voor een nieuwe schrob- en zuigautomaat voor het sport- en re creatiecentrum De Terp. r IERDORP De a nissie Beroep- en Be- N rschriften Van de ge- ite Leiderdorp is tot lit tspraak gekomen, dat ichting Leefbaar Lei- orp niet ontvankelijk d( haar bezwaren tegen Verleende kapvergun- voor drie bomen op en voor omen op het parkeer- in van het zwembad - )oes. Eerder al was de nissie tot dezelfde '"Jlusie gekomen inzake ezwaren van de Stich- tegen het sportcom- aan de Hoogmadese- die de stichting zichzelf oebedacht, om door mid- an het aanspannen van Östratief rechtelijke pro- es, invloed op het be- lijke besluitvorm ingspro- n it te oefenen, lijkt hier- litgespeeld. Het „gemeen- dje spelen" van de stich- 1 tiet de commissie Beroep- ie ezwaarschriften kennelijk fitten. re tichting is niet recht- i in haar belang getrof- concludeert de commis- ec )ok de voorzitter van de bi ng Rechtspraak van de van State heeft onlangs iteld, dat de doelstellin- nifran de stichting te ruim n.óm gemeentelijke beslui ten aan te vechten. De commissie heeft ook vast gesteld, dat de stichting tot dusver geen activiteiten heeft ontplooid voor het behoud van onder meer de flora en fauna en het openbaar groen in Lei derdorp, één van de statutaire doelstellingen van de stichting, dat men het te druk had met indienen van bezwaarschrif ten, naast zich neer gelegd. „Indien de Stichting door de vermeende grote hoeveelheid te bestrijden beslissingen van uw college niet aan deze ande re middelen zou zijn toegeko men, zou zij kunnen overwe gen hetzij zich concreter op enige doelstellingen van het totale pakket te richten, hetzij te zoeken naar een oplossing voor het gebleken tekort aan „Mankracht". De tijdrovende procedure die met de bezwaren van de stich ting waren gemoeid behoren binnenkort tot het verleden. Wanneer de gemeenteraad op 14 december akkoord gaat met een voorstel van het college de gemeentelijke verordening aan te passen, is het niet meer nodig dat de stichting wordt gehoord. Dat is alleen mogelijk wanneer tevoren met enige ze kerheid kan worden vastge steld, dat een bezwaarschrift niet ontvankelijk is. Gezien de opeenvolgende uitspraken van de commissie Beroep- en Be zwaarschriften is het weinig waarschijnlijk dat bezwaren van de Stichting Leefbaar Lei derdorp in behandeling zullen worden genomen. Gouden trouw in Sassenheim Gerrit Vos (79) en Bets Kwaad- steniet (77) uit de Floris Schou tenstraat in Sassenheim vieren vandaag, het feit dat ze elkaar vijftig jaar geleden het ja-woord gaven. Er wordt een receptie gehouden tussen half vijf en half zeven in de Oude Tol, Hoofd straat, Sassenheim. Gerrit Vos werkte in de bollen. Twintig jaar geleden nam zoon Aad het be drijf over. Gerrit Vos blefef zelf standig werken als commissio nair. Voor deze functie bezoekt hij nog steeds de beurs en vei ling. Behalve aan zijn werk, be steedde Vos veel tijd aan werk voor de Sassenheimse gemeen schap. Hij was actief bij de voetbalvereniging Ter Leede, een club waar hij nu nog erelid van is. Vos was ook 33 jaar pis tonblazer bij Crescendo en hij maakte deel uit van de Com missie van Beheer van de Gere formeerde Kerk. De bruidegom was ook betrokken bij de orga nisatie van de Kerstflora en bij het Corsocomité Bollenstreek. Verder is Vos nog steeds ere voorzitter van het straatversie- ringscomitè Sassenheim. Zijn vrouw werkte voor haar huwelijk in de huishouding. Het echtpaar heeft vier zonen en zeven klein kinderen. FOTO: HENK VAN DEN ENDE STOMPWIJK Omwonenden van het Oosteinde in Stomp- wijk hebben Gedeputeerde Sta ten schriftelijk gevraagd een eind te maken aan de verkeers situatie op het Oosteinde. Twee jaar geleden zijn, na vijf jaar vragen, verkeersborden ge plaatst voor een inhaalverbod en voor beperking van de snel heid tot 60 kilometer. De briefschrijvers vragen een zeer regelmatige controle om dat de borden anders niet worden nageleefd. Gemiddeld eens in de drie a vier maanden heeft een ernstig verkeersonge val plaats waarvan de laatste twee jaar twee met dodelijke gevolgen en dat op een we- glengte van slechts 400 meter. Vooral voor kinderen en be jaarden is het oversteken een riskante onderneming gewor den. Als oplossing vragen de Stompwijkers plaatsing van een permanent apparaat voor snelheidscontroles of meer fre quent politietoezicht De brief staat voor morgen op de agenda van de Dorpsraad, evenals een brief van de Medezeggen schapsraad van de Maarten van de Veldeschool aan de dr. Van Noortstraat. Hierin wordt aan het Waterschap De Ommedijck in Zoetermeer aandacht ge vraagd voor het hekwerk langs de Stompwijkseweg. B. en W. van Leidschendam hebben - begin dit jaar opmerkzaam ge maakt op de gevaarlijke situa tie langs de hele Stompwijkse- weg - in juni geantwoord dat van gevaar geen sprake is. Het hekwerk is op vele plaatsen geen 50 cm zoals het college zegt maar slechts 30 cm van de openbare weg en verder meest al voorzien van roestig prikkel draad en slecht houtwerk. Wijkagent Verra heeft vervan ging van het prikkeldraad ge adviseerd maar dit advies is door gemeentewerken niet overgenomen. Een leerlinge heeft bij het uitwijken voor een auto een vrij diepe snee aan de hand opgelopen toen zij, om niet te vallen, in een reflex naar de draad greep, aldus de brief. Geluidhinder Bewoners van de Van San thorststraat hebben verder ge vraagd maatregelen te nemen tegen geluidhinder voor de huizen langs de Jan Koenen- weg. In Zoetermeer zouden langs dezelfde weg en op een plaats waar men maar 50 km mag rijden geluidsschermen zijn geplaatst. Van gemeentelij ke zijde is al geantwoord dat wat betreft sanering en maatre gelen tegen geluidhinder Leid schendam om financiële rede nen vastzit aan een samenwer kingsverband met onder meer Rijswijk en Voorburg. De ge velbelasting varieert van 61.4 tot 63.7 dB (A). De gemeenten hebben echter prioriteiten ge steld waarbij een dB (A)-niveau van 65 of meer voorrang heeft. Ikebana Op de laatste bijeenkomst van de Alkemadese KMTP houdt mevrouw J. Koster-Riebroek uit Leiderdorp donderdag een demonstratie en lezing over de bloemschikkunst Ikebana. De wizo gebruikte materialen worden na afloop verloot. De demon stratie begint om acht uur en vindt plaats in café-bar 't Veen aan de Lange weg 16 in Roelof arendsveen. LTB De Land- en Tuinbouwbond (LTB) houdt vandaag de hondsjaar vergadering in de sporthal van Treslong in Hil- legom. Centraal staat het LTB-beleid voor natuur, land schap en milieu. Minister voor milieubeheer E. Nijpels praat over milieu en landbouw. De vergadering begint om tien Herman de Jong, winnaar van de dorpswielerronde op 28 juni van dit jaar en tevens de eind overwinnaar van het Super Prestige Klassement, verricht vanavond de trekking van de Zoeterwoudse WlZO-Sinter- klaasactie. Dat gebeurt in Don Bosco waar de belangstellen den vanaf acht uur tevens kunnen deelnemen aan een bingo waarvoor de kaarten gratis beschikbaar worden ge steld. Kees de Jongen Leerlingen en docenten van het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest voeren vrijdag en maandag het toneelstuk „Kees de Jongen op in de aula van het lyceum aan de Apollolaan 1. Entree 3,50kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa in de hal van de school. Geopend: van 11.00 tot 11.20 uur, van 13.00 tot 13.20 uur en van 14.30 tot 15.30 uur. Telefonisch re serveren na 15.00 uur: tel. 071- 155640. De voorstelling begint vrijdag om 19.00 uur, maandag om 20.00 uur. Het stuk is een bewerking van Gerben Hellin- ga van het gelijknamige boek van Theo Thijssen over de Amsterdamse volksjongen. De hoofdpersoon is in twee perso nages uiteengevallen: de Kees die de werkelijkheid beleeft en de Kees die staat voor de fantasieën. Hoofdrolspelers zijn Rogier in 't Hout en Hylke van Sprundel. Film Platoon, de film over Vietnam die met vier Oscars is be kroond, wordt op vrijdag ge draaid in het jongerencentrum Magnifiosi, Ruishornlaan 21 in Lisse. De zaal gaat open om 21.00 uur en de firn begint om 21.30 uur. Entree kost vijf gul den (f3,- voor reductiekaart houders. De vogelvereniging Zang en Kleur houdt vrijdag, zaterdag en zondag haar jaarlijkse on derlinge tentoonstelling. Plaats van handeling is jeugdhuis St. Jozef, achter de Jozefkerk in Hillegom. Vrijdag kan men er 's avonds van acht tot tien uur terecht, zaterdag van tien tot tien uur en zondag van tien tot vijf uur. Er zijn 550 vogels te zien, zoals kanaries, tropi sche vogels erf parkieten. Tonneprossen Het jaarlijkse tonneprossen vindt dit jaar plaats op vrijdag in hotel Van de Geest aan de Zeestraat in Noord wijker hout Aanvang 20.00 uur. Toegang is gratis. Noordwij- kerhouters nemen tijdens een ludieke redevoering Noord wijkse mensen en toestanden op de hak.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15