Slibstort in Braassem definitief van de baan .8^0°8°0nQ De brul van een loos vissertje dienstverlening dagpuzzel s8 0°Q0Qd0 ®8- o P Enthousiaste reacties op plannen voor De Tweesprong Tafeltje-dek-je Zoeterwoude bezorg 15.000e maaltijd Ruiten Troef vraagt uitstel van betaling Splotsz knutselde aan electrische installatie LEIDEN OMGEVING CeidócGouiant WOENSDAG 9 DECEMBER 1987 PAGINA aan tafel Hamlapje met gember, rode kool en aardappelen - yoghurt met jam Als u met z'n tweeën bent, dan heeft u nodig: 200 g hamlap, 25 g margarine, zout, peper, djahé, paar bolletjes gember, ketjap, gembersiroop 500 g rode kool, ui, 5 g mar- jgarine, 1 lepel rozijnen, zout, suiker, peper, kruid nagel, azijn, 1 appel, 5 g margarineVx tot 1 kg aardappelen; 2 beschuiten, Vx liter yog hurt, jam naar smaak. Schroei het hamlampje dicht (het ziet dan grijzig) in hete margarine. Temper het vuur, bestrooi het vlees met een mengseltje van zout, peper en djahé en bak het in twin tig minuten bruin en gaar. Laat de laatste vijf minuten wat kleingesneden gember meebakken. Leg het hamlap je op een voorverwarmd bord en maak de jus af met weinig water, ketjap en ge mbersiroop. Haal lelijk blad van de rode kool, spoel de groente af en snijd haar fijn. Fruit de grof- gesneden ui lichtbruin in de margarine en voeg weinig water, rode kool, gewassen rozijnen, zout, suiker, peper en kruidnagel toe. Kook de groente in een kwartier gaar en maak haar op smaak af met zout, suiker, peper, kruidnagel en azijn. Bak, als de kool bijna gaar is, de geschilde en in schijven gesneden appel in de marga rine lichtbruin. Leg de ap pelschijven in de schaal op de rode kool. Breek de beschuiten in stuk jes en leg die per persoon in een schaaltje of op een bord je. Breng de yoghurt op smaak met jam en leg het mengsel op de beschuiten. Laat het toetje een uurtje staan. JEANNE APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 11 de cember waargenomen door apotheek Peyst in Leiden en en apotheek Boehmer in Leiderdorp. KLACHTENMELDPUNT Ambulante Psychotherapie Zuid-Holland Noord Spreekuur 18.00-19.00 uut. Tel. 071- 254654 ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13 00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- hwis). De Geneeskundige Dienst Leiden Is verhuisd van de Rodenburgstraat In Leiden naar de Kronensteinkade 18a ir» Leiden. CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2. 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang In Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau. Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 16.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst Lei den e.o. Voor een gesprek van mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag en nacht bereikbaar. Telefoonnummer •achterop de telefoongids (071- ,'125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u., wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp. Oegstgeest. Rijnsburg. Valkenburg. Voorschoten. Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Koren brugsteeg 2. tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., dl. en wo. 11.00-12.00 u., do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en Jangdurige zieken en gezinsverzorging, Rem- brandtstraat 17. tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELEFOON Dagelijks geopend van 15.30 tot 19.30 uur. Het nummer is 071- «f20611. O 0uQd§0cPO JrV O O OqO ZESHOEK 1-4 kopie; 2-5 klein vertrek met stortbad; 3-8 dikhuidig dier; '\-2 roofvogel; 2-3 schermwapen; 3-4 te gener tijd; 4-5 bovenvlak v.e. geslepen edel- 5-6 v 6-1 I. OPLOSSING eddeu 1-9 :ufl»«n 9-9 :|0)B1 S-k ;l|oou fr-e fueöep e-3 ipuejB z-V lujoogsneu 9-C Jieoegonop s-Z 'umosp w Drie Katwijkers aangehouden voor vernieldinge KATWIJK Drie Katwijkers van 16, 18 en 20 jaar oud zijn gisteren aange houden en beschuldigd van openlijke geweldpleging. Vele malen hadden deze Katwijkers ruiten ingegooid. De politie was al lange tijd op zoek naar de daders. Het afgelopen weekend gooiden zij bij een kaashandel en een woninginrich tingzaak, beiden in de Princestraat, de ruiten in. Enige tijd terug vernielden zij drie ruiten van het zwembad aan de Piet Heinlaan, drie ruiten van de Diaco nie van de Nieuwe Kerk aan de Voor straat en drie ruiten van de Hema in het winkelcentrum van Katwijk. VOF de Kunst bij Avan ti HAZERSWOUDE Komende vrijdag treedt de band VOF de Kunst op in gebouw Avanti aan de Sportparklaan. De band werd wereld wijd bekend door de hit 'Suzanne' en afgelopen zomer werd weer sterk gescoord met „Eén kop je koffie". In het voorprogramma treedt de Rot terdamse band „The Radio's" op. Kaarten zijn in de voorverkoop te krijgen voor 10,- bij ca fetaria 't Zwaantje, slijterij Timmermans in Ha- zerswoude en café De Hoek in Koudekrk. Aan de zaal kosten ze 12,50. De zaal gaat open om 20.30 uur en het concert begint om 21.00 uur. Steun ZMV ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse Mando linevereniging (ZMV) heeft financiële steun ge had van het Anjerfonds en de gemeente Zoeter woude. Het Anjerfonds heeft ruim 3500 gulden bijgedragen, de gemeente ruim 7000 gulden. ALKEMADE Positief en enthousiast 'werd gisteravond door zowel de leden van de raadscommissie Welzijn als die van de Be heerscommissie Sport- en Jeugdaccommoda- ties geoordeeld het plan voor de bouw van een nieuw 25-meterbad, een tennishal en squashbanen en aanpassing van het huidige binnenbad. Deze verbouwing en uitbreiding van sportcomplex De Tweesprong moet eind 1989 gereed zijn. De commissieleden bespraken gisteravond het eindadvies van de commissie ad hoc ten behoeve van het sportcomplex De Twee sprong. Deze commissie heeft meer dan een jaar gestudeerd en gepraat voor de totstand koming van het eindadvies. Mevrouw Ban nenberg (CDA) toonde grote waardering voor het vele onderzoekswerk dat door de commissie was verzet. Over de financiële haalbaarheid van het plan had zij echter haar twijfels, evenals collega-commissiele den. Groen (PvdA) en J. Castelein waren voorstander van een beheersvorm op basis van een particuliere stichting. „Dan hebben de gebruikers de beste mogelijkheden voor inspraak" zo redeneerden de commissiele den. P.H.J. Deen (VVD) gaf echter de voor keur aan een B.V. „Daarmee haal je meer kennis en kunde in huis", was zijn mening. Zijn partijgenoot A. van den Bogaart vond de geplande bezoekersaantallen veel te opti mistisch. Vooral over de bezetting van de tennishal overdag had hij zijn twijfels. A.J.M. van Velzen (VVD) vroeg naar een aanvullend onderzoek met betrekking tot de financiële haalbaarheid van squashbanen. „Elders worden dergelijke banen nauwelijks gebruikt", zo zei hij. Het burgerlid G.J.M. van Ruiten twijfelde aan de haalbaarheid van de kantineverpachting vanwege de bijheid van de grote sporthalkantine. Groen (PvdA) waarschuwde voor een t komstig tekort aan parkeerplaatsen. C verzocht hij een sauna achterwege te lat omdat de resultaten daarvan elders niet weldig zouden zijn. Wethouder L. Beelen waarschuwde de cc missieleden voor te hoge verwachtingen de verbouwing en uitbreiding van De Tw sprong. „De tennishal krijgt hooguit drie nan". Het buitenbad zal in de toekomst r meer verwarmd zijn, maar volgens Bee zal de combinatie met een verwarmd b nenbad dit euvel goed opvangen. Oök Bee had weinig vertrouwen in de belangstel! voor squashbanen. De huidige waterglijb, zal kunnen worden verplaatst naar het b nenbad. WASSEN AAR/RIJNSA- TERWOUDE „We heb ben gisteren gefuifd op deze overwinning, waar we hard voor hebben ge werkt", aldus een opgeto gen Martin de Winter uit Woubrugge naar aanlei ding van het feit dat de storting van verontreinigd slib in het Braassemer- meer niet doorgaat. Mar tin de Winter is één van de drijvende krachten achter de acties tegen de slibstorting. „Nu blijkt wel weer dat er best alter natieven voor de storting van het slib zijn. De ge meente Wassenaar heeft er twee jaar naar gezocht, maar gedeputeerde Van der Vlist heeft binnen een dag drie alternatieven voorhanden. Als het moet kan het dus kennelijk wel", aldus De Winter. Provincie heroverweegt normen storten bagger LEIDEN Het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zal de normen van het interim-baggerbeleid opnieuw in overweging nemen, omdat deze normen nu waarschijnlijk niet genuanceerd ge noeg zijn. Dat blijkt uit het antwoord van GS op vragen van de statenfracties PSP/ CPN/PPR en CDA naar aanleiding van het storten van Wassenaarse bagger in het Braassemermeer. Het hoogheemraadschap Rijnland verleende de gemeente Wasse naar, op grond van het interim-baggerbe leid, een vergunning voor het storten van In de vergadering van de vaste commissie voor milieu op 21 december zal het inte rim-baggerbeleid punt van gesprek zijn. het slib. Wassenaar piocht maximaal 5500 kubieke meter bagger uit het dépot aan de Duivenvoordelaan in een zandwinput in het Braasemermeer storten. Hoewel de concentratie aan kwikverbindingen in het slib de norm van het beleid niet over schrijdt, zijn milieuhygiënische gevolgen niet geheel uit te sluiten. Vermoedelijk is er organisch kwik in de bagger aanwezig. Martin de Winter, die vaak vist in zijn geliefde Braasse mermeer was er vanaf het be gin van overtuigd dat het slib nooit daar terecht zou mogen komen. „De hoeveelheid kwik in het slib zit bijvoorbeeld maar net tegen de grenswaar de aan. Zoiets kan ie toch niet in een natuurgebied gaan stop pen", stelt hij. Het alternatief vindt De Winter veel beter. „Dat verontreinigde spul hoort thuis op een gecontroleerde stortplaats". Overigens is de gedeputeerde van plan om de normen ten aanzien van de slibstort te verscherpen. De gemeente Wassenaar is op gelucht er nu waarschijnlijk toch een afvoermogelijkheid voor het slib is gevonden. „Gelukkig worden er nu ein delijk spijkers met koppen ge slagen. De woningbouw in het Weteringpark kan niet langer worden uitgesteld. Als de vorst eenmaal in de grond zit kun nen er geen grondwerkzaam heden worden uitgevoerd. Dat betekent dat we dit jaar niet meer met bouw kunnen begin nen, hetgeen ons tienduizen den guldens kan kosten, en we duperen er vele woningzoe kenden mee", aldus gemeente- voorlichter W. Issendonck. Als de alternatieve stortplaats de gemeente Wassenaar meer geld zal gaan kosten zal dat waarschijnlijk op de gemeente Hazerswoude worden ver haald. „Als blijkt dat Hazers woude onterecht de overslag van het slib heeft verboden, zullen we zeker proberen deze gemeente aansprakelijk te stel len", aldus Issendonck. Het slib zou aanvankelijk, toen nog sprake was van stort in het Braassemermeer, worden overgeladen in schepen. Po gingen om dat te doen in ach tereenvolgens Leimuiden en Hazerswoude op maandag en dinsdag mislukten', omdat de burgemeesters van die plaat sen de overslag verboden om dat de vereiste hinderwetver gunning niet aanwezig zou zijn. De actievoerders krijgen wellicht een financiële tege moetkoming. Raadsleden van de gemeente Woubrugge heb ben daarop aangedrongen bij wethouder Van Wieringen, die de zaak aan de commissie mi lieu zal voorleggen. Het Sliedrechtse schip dat het verontreinigde slib dinsdag van de Wassenaarse vrachtwagens naar de stortplaats in het Braassemermeer had moeten brengen, lag gistermiddag verlaten aan de provinciale losplaats aan de Hoge Rijndijk in Hazerswoude. Het hoeft waarschijnlijk niet meer te worden gebruikt. FOTO: WIM VAN NOORT Bagger in Braassem geen bedreiging voor drinkwater LEIDEN Als er bag- ger zou worden gestort in de Braassem, zou dat geen bedreiging voor de drinkwatervoorziening van de LDM vormen, omdat dit drinkwaterbe drijf alleen oppervlakte water inneemt uit de Wassenaarse Wetering, die op zeer ruime af stand van de Braassem ligt. Dat zeggen GS in antwoord op vragen van PSP/CPN/PPR-staten- lid J. Versteegh. Volgens GS vinden al jarenlang soortgelijke legale stor tingen plaats en zijn de waterkwaliteitscijfers al jarenlang goed. Tegen het Hoogheemraadschap van Rijnland moet pro ces-verbaal worden opge maakt omdat men zich ten onrechte heeft ge wend tot het bedrijf Jan nes Vos bv in Alphen aan den Rijn voor de verwerking van zuive ringsslib. Het bedrijf heeft namelijk geen ver gunningen voor dit werk. LEIDEN Wat is de kracht van de hengelsportvereniging 't Looze Vissertje. Zo op het eerste gezicht nihil. Maar het Provinciaal Bestuur, het Hoogheemraad schap Rijnland en enkele gemeentebe sturen, met Wassenaar voorop, weten in middels wel beter. Want de hengelsport- vereniging 't Looze Vissertje kan worden aangemerkt als bron van de ac ties tegen het storten van vervuild bag gerslib in de Braassem. En eenieder weet inmiddels, hoe krachtig de brul van 't Looze Vissertje kan zijn. In feite is in deze onschuldige hengel sportvereniging uit Roelofarendsveen de stem van het volk samengebald. Jaren lang bleef men stil. Keek toe hoe zand- winplassen werden leeggegraven en ver volgens met iets anders dan zand wer den volgestort. Maar er knaagde altijd wel iets. Geruchten deden de ronde over stortingen die vervelende effecten zou den kunnen hebben. Maar men liet het over zich komen. Nu is dan plotseling een vonk overgesprongen. De latent aanwezige onvrede over het volstorten van recreatiepiassen heeft zich plots geopenbaard. De acties van milieugroe peringen als Greenpeace hebben de bur ger een gevoel van mondigheid bijge bracht. In dat licht is het begrijpelijk, dat er een plotselinge actiebereidheid is ont staan onder bevolkingsgroepen die nog nimmer een spandoek in handen hebben gehad. Maar hoe terecht zijn de acties tegen het storten van het Wassenaarse baggerslib? Al tientallen jaren worden zandwinput ten in recreatiepiassen benut voor het dumpen van baggerslib. In de provincie Zuid-Holland zijn geen andere mogelijk heden om de vieze prut uit vaarten en sloten te bergen. Met dat baggerslib zijn in de afgelopen jaren de zandwinputten van de Kagerplassen volgestort. En ook de Braassem werd gebruikt voorhet storten van slib, vooral van de gemeente Aalsmeer, maar ook van de provincie Zuid-Holland. Dat leverde geen proble men op. In feite is de provincie Zuid-Holland verantwoordelijk, maar dit overheidsli chaam heeft die verantwoordelijkheid gedelegeerd aan het Hoogheemraad schap Rijnland. Deze is belast met de zorg voor een goede kwaliteit van het oppervlaktewater. Rijnland doet dat uit stekend. Het water van de Kagerplassen en de Braasiem is de laatste jaren steeds beter van kwaliteit geworden. Het water in de plassen is vanuit bacteriologisch opzicht uitstekend te noemen. Dat komt vooral door de bouw van zuiveringsin stallaties. Er wordt bijna geen ongezui verd afvalwater meer geloosd op de bin nenmeren. Ook het storten van heemraadschap keurt het te storten slib en zegt daarvoor strenge eisen te hante ren. Zo werd ook het slib uit Wassenaar ge keurd en welbevonden. Vervolgens werd door het Hoogheemraadschap aan de gemeente Wassenaar vergunning ver leend. De gemeente Wassenaar zegt al anderhalf jaar lang te worstelen met het baggerslib. Steeds moest men nieuwe procedures beginnen om de storting mo gelijk te maken. Dat gebeurde zeker niet in het geniep, maar niemand maakte zich er ernstige zorgen over. Het was een lopende affaire, waarin weinig proble men te verwachten waren. Die ontston den pas, toen 't Looze Vissertje in het ge weer kwam. Geruchten deden de ronde over giftig slib boordevol zwavel en zwa re metalen, er kwamen twijfels aan de diepte van de Braassem. Kortom, de bur gerij werd wakker geschud. De burge meesters van Woubrugge en Alkemade kwamen met geruststellende verklarin gen van het Hoogheemraadschap. Er was niets aan de hand, er was geen enkel ge vaar te vrezen. Maar de zwijgende meer derheid wenste niet te luisteren. Al na dat alle betrokken gemeentebesturen toestemming tot het storten in de Braas sem hadden gegeven, kwam de burgerij in het geweer. Het afgelopen weekeinde deden handtekeningenlijsten de ronde. Duizenden mensen tekenden op die ma nier verzet aan. Actievoerders beloofden Greenpeace te hulp te roepen en zegden toe de bruggen te bezetten als het schip met baggerslib er door wilde. Die plotselinge aggressiviteit was voor de burgemeester van Leimuiden mede aanleiding om het overladen van het slib van vrachtwagens in het baggerschip te verbieden. Het schip koerste maandag daarom naar Hazerswoude om af te me ren nabij de watertoren aan de Hoge Rijndijk bij de provinciale losplaats. Maar ook Hazerswoude werd wakker. Maandagavond laat besloot het gemeen tebestuur om geen toestemming te verle nen voor het verladen. Dinsdagmorgen werden enkele dienders bij de losplaats geposteerd en de eerste vrachtwagens met Wassenaarse slib werden terugge stuurd. Daarmee is er een schier onontwarbare knoop ontstaan. De gemeente Wassenaar is daar uiteindelijk de dupe van. Maar het is ook de gemeente Wassenaar die voor een oplossing kan zorgen. Maan dagavond had de gemeente nog overleg gepleegd met het provinciaal bestuur. De provincie had daar nogmaals gevraagd om een week uitstel. In die periode zou men naar een alternatieve stortplaats zoeken. Dinsdagmorgen werd een brief met een herhaald dringend verzoek op het Wassenaarse gemeentehuis bezorgd per ijlbode. Toch luisterde Wassenaar niet. Een woordvoerder verklaarde dins dagmorgen, dat de gemeente al ander half jaar lang actief is om een goede bergplaats voor het slib te vinden. Maar de gemeente werd door de hogere over heden bij voortduring in de steek gela ten. „Wij staan met onze rug tegen de muur We moeten de bagger kwijt, want we willen woningen bouwen op deze grond. De leidingen moeten de grond in voor de vorst begint. Lukt dat niet, dan raken we straks ons woningcontingent kwijt omdat we te laat beginnen. En wie betaalt dat allemaal? Het komt allemaal neer op de rug van de gemeente Wasse naar", aldus de woordvoerder. Inmiddels hebben de actievoerders met Greenpeace afgelopen maandagnacht in gebroken in het depot met baggerslib. De actievoerders hebben monsters genomen die ze in een eigen laboratorium laten onderzoeken. Het Hoogheemraadschap zegt niet voor die uitslag te vrezen. Ei gen herhaalde onderzoekingen hebben aangetoond, dat het storten in de Braas sem geen problemen oplevert. Er was maar een oplossing om uit de huidige impasse te komen: Wassenaar moest nog even geduld hebben om de provincie in de gelegenheid te stellen een alternatieve oplossing te vinden. Dat lijkt nu te zijn gebeurd. En nu maar wachten op wat het laboratorium-onder- zoek van de actievoerders aan het licht brengt. In elk geval is één ding zeker: bestuurders zullen in de toekomst heel voorzichtig omgaan met 't Looze Visser tje. De 15.000e maaltijd in beeld. Bereid door de kok van Huize E maus (rechts) en aangeboden aan enkele leden van de organi tie. FOTO: HENK VAN DEN BI ZOETERWOUDE „Tafel- tje-dek-je" in Zoeterwoude blijkt in een groeiende behoef te te voorzien. Deze specifieke vorm het verstrekken van warme maaltijden ging eind 1980 van start. Na een wat aar zelend begin -de mensen moesten duidelijk wennen, want het was blijkbaar toch een psychologische drempel om het eten thuis te laten be zorgen- is „Tafeltje-dek-je" nu voor velen een uitkomst. Gis teren werd een mijlpaal be reikt want sedert de start zijn 15.000 maaltijden bereid en be zorgd. De Stichting „Tafeltje-dek-je" bestaat geheel uit vrijwilligers die 5 dagen per week aktief zijn. Er bestaat een goede sa menwerking met bejaard centrum Huize Emmaus w de maaltijden worden bei en vanuit dat centrale p heeft ook de distributie pla Daarom ook was er voor kok en het keukenpersor een „lekkere verrassing", vrijwilligers die betrokken bij het bezorgen van de mi tijden (dagelijks tussen 1! en 13.00 uur) kregen evene een aardige attentie. Ovi gens is het stichtingsbesti nog op zoek naar mensen bereid zijn bij toerbeurt mi tijden te bezorgen. Mevrc Jeanne Straathof (Schenl weg 48, tel. 2558) wil er gj méér informatie over strekken. INTERIM-DIRECTEUR NEEMT ONTSLAG ROELOFARENDSVEEN Conservenfabriek Ruil Troef vraagt vandaag surséance van betaling aan. V gens directeur J. van Ruiten is die stap onvermijdel omdat de Nederlandse Credietbank (NCB) vasthoi aan het eerder gestelde ultimatum om per 1 deceml de kredietverlening te beëindigen. Hij hoopt dat 1 bedrijf door de surséance de ademruimte krijgt die i dig is om uit de problemen të raken. Tegelijk met 1 besluit tot deze stap heeft interim-directeur G. Kie zijn ontslag aangeboden. Het personeel is gisteren de hoogte gesteld van de aanvraag tot surséance. Van Ruiten gaat er nog vanuit dat in overleg met de bewi; voerder kan worden gekomen tot voortzetting van het bedi Speculaties over aantallen ontslagen die door een eventuele slanking vallen, er zijn getallen van zestig tot zeventig genoei vindt hij voorbarig. Het bedrijf is met tegen de 120 personeel! den de grootste werkgever van Roelofarendsveen. Ruiten Troef verkeert al enige tijd in moeilijkheden. In septt ber werd op advies van een onder druk van de bank aan steldeexterne adviseur en de interim-directeur Kievit bei ten tot een reorganisatie. Korte tijd later waren uitlatingen i de interim-directeur en de externe adviseur in deze krant a leiding tot het vertrek van laatstgenoemde. Daarna gaf de N het bedrijf een maand, tot 1 december, de tijd orde op zaker stellen. Hoewel naarstig gezocht werd naar gegadigden voor i fusie of overname en er zelfs sprake was van nieuwe kredit ren, liepen al die pogingen tot nu toe op niets uit. Vorige week besloot de Industriebond FNV een beroep te di op de bank om niet te strak vast te houden aan zijn eisen. gens de bond was er in feite geen enkele reden om zo strak te houden aan het ultimatum omdat het bedrijf onder and door de aanwezige voorraden wel degelijk kredietwaardig zijn. De bond wilde daarom de bank verantwoordelijk stel voor een eventueel verlies van de 120 arbeidsplaatsen. ROELOFARENDSVEEN De electrische installatie in jongerensociëteit Splotsz is door de jongeren eigenhandig uitgebreid zonder de eigenaar van het gebouw, de gemeente Alkemade, om toestemming te vragen. Volgens een interne nota van de gemeente Alke made is „de hele situatie er niet veiliger op geworden". Dé sociëteit had de electrische in stallatie uitgebreid omdat deze anders niet bruikbaar was voor hun geluidsapparatuur. De kosten van aanpassing en uitbreiding door een erkend plaatselijk installatiebedrijf be dragen drieduizend gulden. De leden van de Beheerscommis sie Sport- en Jeugdaccomi daties vonden gisteravond deze kosten beter niet kuni worden verhaald op de so teit. A.J.M. van Velzen pk zelfs voor beloning van door Splotsz getoonde i werkzaamheid. „Uiteinde hebben ze grote kosten maakt voor werkzaamhe die door echte electriciëns uitgevoerd". De commi ging akkoord met een krei van achtduizend gulden v Splotsz. Dit geld is nodig v de aanpassing van de elee sche installatie, het aanbr gen van diverse vormen i geluidsisolatie, het aanschai van een boiler en het verni wen van twee closetpotten,'

Leidse Courant | 1987 | | pagina 14