Jonathan": liefde zonder oorden voor schooljuffrouw llDIO/TELEVISIE CcicUcSouocmt WOENSDAG 9 DECEMBER 1987 PAGINA 11 linkenberg niet terug in journalistenforum ITERDAM - De TROS hoeft journalist Wim Klin- lerg niet terug te nemen in haar radioprogramma nalistenforum. Dit heeft de president van de recht- in Amsterdam, mr. B.J. Asscher. bepaald in een geding dat Klinkenberg tegen de TROS had aange- nen. Asscher was van oordeel dat in het licht van de fidwet de deelnemers aan het journalistenforum in vrijheid van meningsuiting beperkt worden door verantwoordelijkheid volgens de wet. De Omroep en de op punt van invoering staande Mediawet bepa- de zendgemachtigde, in dit geval de TROS, ver- noordelijk is voor hetgeen in haar zendtijd wordt uit Op grond daarvan kan de TROS de medewer- van Klinkenberg beëindigen, aldus mr. Asscher. had Klinkenberg op 11 november schriftelijk - weten geen prijs meer te stellen op diens medewer- aan het journalistenforum omdat er grote onvrede 1 ond bij deze omroeporganisatie over Klinkenbergs optreden. Klinkenberg werd verweten dat hij met zijn in terrupties de discussie in toenemende mate verstoorde. Ook had hij naar de mening van de TROS de „in dit land geldende grenzen van betamelijkheid in ernstige mate overschreden" met zijn opmerkingen aan het adres van het het koningshuis en premier Lubbers. Klinkenbergs raadsman mr. H.F. Doeleman voerde daar tegen aan dat de TROS van het begin af aan had kunnen weten wat men met Klinkenberg voor vlees in de kuip had. Klinkenberg is communist en dat heeft hij nooit on der stoelen of banken gestoken. Bovendien wordt hij al sinds lange tijd in de media aangeduid als de „laatste sta linist van Nederland". De TROS had hem juist ingehuurd vanwege zijn afwijkende meningen om het forum zo le vendig mogelijk te maken, aldus mr. Doeleman. Die le vendigheid wilde men ook bereiken door het plaatsen van interrupties. De rechtbankpresdident wees ook de eis van Klinkenberg af dal de TROS hem tot december 1988, als hij 65 jaar wordt, in elk geval zijn honorarium uitbe taalt. KRO-tv volgt Schaak tweekamp op de voet HILVERSUM De schaaktweekamp Karpov - Kasparov is nog maar net achter de rug als een andere schaakgebeurtenis de aandacht opeist: de zesde KRO-schaaktweekamp. Daarin komen de grootmeesters Jan Timman en de Joegoslaaf Lju- bomir Liubojevic tegen elkaar uit. De tweekamp bestaande uit zes partijen wordt gespeeld van 13 tot en met 20 december in het KRO-gebouw in Hilversum. Het volgen gebeurt op de radio in da gelijkse uitzendingen op Radio 1 en 2 om 22.45 uur. Op de televisie zijn dat: 17 december (Ned. 2 om 23.15 uur), 18 december (Ned. 1 om 23.52 uur), 19 december (Ned. 2 om 17.45 uur) en 20 december (Ned. 1 om 23.30 uur). Op KRO-tele- tekst zal de match dagelijks zet voor zet te volgen zijn op pagina 680. Schaaktechnisch commentaar wordt gegeven door Rob Hartoch op pagina 335. Er is ook een prijsvraag aan verbonden. .VERSUM Al jaren jirt het gesprek tussen EBU-landen, de Euro- tv-organisatie, om ir van eikaars werk te ,fiteren, eikaars tv-spe- uit te wisselen. De Ibarrière blijft een on- rkomelijke hinderpaal. Nederlandse tv onderti- alles en bereikt daarmee, de Nederlandse tv-kijker nooit \v heeft gekeken, opbouw van een beeld ft gevolgd, omdat hij als- ir bezig is ondertitels te n. De Duitse tv houdt niet van en synchroni- t na, d.w.z. laat daarvoor ewezen acteurs met ver- kbaar stemgeluid de Jst inspreken. De Franse le Britse tv houden al he- aal niet van buitenlands k. Het moet eigen zijn of is niet goed. dat jarenlange onder- delen kwam de suggestie voren, dat tv speciaal temd is om er naar te kij- Het tv-beeld moet zo rrekend" zijn dat dit geen st behoeft. Aldoende 'am men tot de afspraak, elk land een tv-spel zon- c woorden zou aanleveren, 'ir is even tijd over heen aan, maar nu is het zo er ligt een dozijn gereed, ze geschiedenissen in de eftuin werden speciaal 2ir jongeren gemaakt en |en tijdens de kerstvakan- in snel tempo op de buis den gebracht, dagelijks te inen op 21 december, op Ned. II om 17.00 uur. Veer tien landen werkten er aan mee. Geen woord In hoeverre de opzet is ge slaagd kon dezer dagen bij de NOS bekeken worden door betrokkenen en geïnteres seerden aan de hand van het tv-spel, dat kersvers uit de nabewerking kwam en op eerste kerstdag op de buis zal worden gezet. De titel kon niet korter: „Jonathan". Er komt inderdaad geen woord aan te pas. Jonathan (Tom Koning) krijgt de nieu we juffrouw Zwaan in de klas, een rol van Yvonne Ristie. Een Surinaamse, een aardig mens en ook van een niet te verwaarlozen voorko men voorzien. Wanneer Jo nathan een onhandigheid be gaat van voor de hoofdmees- ter lichtelijk catastrofale om vang, vangt zij dat voor Jo nathan zo sympathiek op, dat hij haar van pure sprakeloos heid gelijk zijn hart schenkt. Toch een liefde, die zal moeten blijken. Waar zijn hart vol van is, lopen zijn da den van over. Bij een ver keersongeluk ziet Jonathan, dat het „zijn" juffrouw is die per ambulance wordt afge voerd. Dat is meer dan hij verdragen kan. Op zijn minst wil hij gelijk met zijn juf frouw in het ziekenhuis arri veren. Dat lukt hem ook. Vraag niet hoe. Niets is hem te dol. Geen middel laat hij onbenut. Daar gaat dit halve tv-spel over. Er hier nader op in te gaan zou niet over eenstemmen met het doel het als een geschiedenis zon der woorden te laten gebeu ren. Ook Jonathan merkt snel, dat je een mooie en vooral lieve juffrouw nooit alleen hebt. De hoofdonderwijzer (Peter Bos) put zich uit in voorkomendheid om indruk op haar te maken. Hoe moet Jonathan dat aanpakken, waar hij voor zijn liefde geen woorden heeft? Hij hoeft daar ook niets tegen te on dernemen. De uitsloverig- heid van de hoofdonderwij zer straft zichzelf. Hij mengt zich in de relatie Jonathan- juffrouw en komt van een koude kermis thuis. Letter lijk moet hij na een nat pak afgedroogd worden. Substituut Het verhaal werd geschre ven door Guus Kuijer en de regie lag in handen van Ruud Schuitemaker. Hij ver telt er vele scholen voor af gelopen te hebben om een jongen als Jonathan te vin den. Er lopen zo veel van dit soort jongens rond. Waarom die voorkeur voor juist Tom Koning? „Dat heeft met wat ik noem „substituut" te maken", ver telt Ruud Schuitemaker, „de mogelijkheid om via het ge zicht snelle stemmingswisse lingen te laten zien. Een boos kind kijkt boos en een blij kind blij. Dat is voor mij niet genoeg. De opnamen worden door elkaar gemaakt en Tom Jonathan In volle vaart achter zijn juffrouw aan. was een van de weinige jon getjes die los van zijn stem ming boos dan wel blij kan kijken op momenten waarop ik dat nodig heb". Nu maar afwachten wat de andere landen ervan ge maakt hebben. Niet alle lan den kwamen op tijd met hun verhaal gereed of hadden geen stof, maar de NOS maakte wat extra verhalen aan, zoals „Joost" en „Fati- ma". Slot van de geschiedenis: Jo nathan ziet „zijn" juffrouw terug in de klas. Daar is hij van haar. De hoofdonderwij zer staat elders het school- verkeer te regelen. Een te rechte taakverdeling. In de klas is de juffrouw van Jona than. TON OLIEMULLER Schijnbewegingen in ballet en voetbal HILVERSUM "Schijnbewe gingen" is de titel van een op vallend programma over voet bal en dans dat de NOS op de middag van nieuwjaarsdag zal uitzenden. Opvallend, gezien de meewerkenden: Johan Cruijff, technisch direkteur en trainer van Ajax wordt min of meer tegenover Rudi van Dantzig, choreograaf en artis tiek leider van Het Nationale Ballet, gezet. Naast de "strate gen" worden ook uitvoeren den tegenover elkaar ge plaatst: Marco van Basten, tot voor kort spits van Ajax, nu bij AC Milan, versus Clint Farha, danser én eerste solist bij het Nationale Ballet. Het programma is ontstaan in samenwerking tussen NOS- Cultuur en NOS-sport, waarin een confrontatie wordt aange gaan tussen voetbal en dans. De voetbal- en de danswereld mogen ogenschijnlijk weinig met elkaar gemeen hebben: Cruijff, Van Dantzig, Van Bas ten en Farha zullen in woord en beeld aantonen dat het om gekeerde het geval is. Dat de onvermoede overeenkomsten groter zijn dan de vanzelfspre kend geachte verschillen! Voor het programma werden de vier hoofdrolspelers tussen maart en juni '87 met een spe ciaal camerateam gevolgd tij dens trainingen, repetities, wedstrijden en voorstellingen, die bij Ajax voornamelijk in het teken stonden van de Eu ropacup en bij Het Nationale Ballet toegespitst waren op het ballet "Buigen of Barsten", dat tijdens het Holland Festival in première ging. Een belangrijk onderdeel van „Schijnbewegingen" is het uit zonderlijke gesprek dat medio oktober onder leiding van Frits Barend tussen Johan Cruijff en Rudi van Dantzig plaatsvond. Een gesprek dat werd gekenmerkt door de gro te openheid die de beide gesprekspartners ten opzichte van elkaar toonden. Vooraf gaand aan deze ontmoeting was Rudi van Dantzig op be zoek geweest bij een training van Ajax en had Johan Cruijff een repetitie van Het Nationa le Ballet bezocht. Natuurlijk zijn er ook tijdens deze werk bezoeken televisie-opnamen gemaakt. Tenslotte mag niet onvermeld blijven dat het grote, lege Ajax-stadion eind oktober door de NOS volledig is uitge licht om een indringende re gistratie mogelijk te maken van de danssolo van Clint Far ha, die Rudi van Dantzig, gea spireerd door de voetbalbewe gingen van Marco van Basten, speciaal voor „Schijnbewegin gen" maakte. NEDERLAND 1 VOO 15.30 s; Seabert, tekenfilmserie. Afl.: Neushoorngeschal 15.45 De Grote Meneer Kaktus Show, kinderprogramma met o.a. Peter Jan Rens 16.15 Si De kruisboog (Cross bow), Amerikaans/Britse jeugdserie. Afl.: De wed denschap 16.40 Dynasty, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Het geheim. Emily klopt bij Blake aan voor hulp. Clay is niet zo blij met Sammy-Jo's zwan gerschap NOS 17.30 'AS-Journaal VOO 17.46 Veronica sport, sportpro gramma gepresenteerd door Simone Wiegel 18.08 Family ties, Amerikaanse comedyserie. Afl.: De te rugkeer van een familielid. Nicht June keert terug uit Londen en,brengt de Kea- tonseen bezoekje TELEAC 18.30 Klussen in huis. Les 8 VOO 19.00 Pompy de Robodoll, ani matiefilm. Afl.: Naar de grete stad 19.05 Countdown, poppro gramma gepresenteerd door Simone Walraven NOS 20.00 lt] Journaal en waerovar- zicht SOCUTERA 20.28 Werk in uitvoering, film van de vereniging Het Ne derlands Blinden- en Slechtziendenwezen VOO 20.33 1 Moonlighting, Ameri kaanse komische detecti veserie. Afl.: Moord per brief. Bij een opdracht stuit David op een lijk met een brief In z'n hand, dit is nog maar het begin van een van de meest bizarre avonturen uit hun carriere 21.27 De heilige koe, auto- en motorsportmagazine 21.50 Newhart, Amerikaanse co medyserie. Afl.: Een goede buur. De inspecteur van Simone Walraven presenteert 'Countdown'. Ned. 1 om 19.05 uur. FOTO: VOO volksgezondheid waar schuwt Kirk dat zijn winkel op de nominatie staat om gesloten te worden. De bu ren gaan. bij het horen van dit nieuws, direct op de barricaden voor de onge lukkige Kirk 22.15 Clip 22.20 Verona, satirisch pro gramma van Henk Spaan en Harry Vermeegen 22.45 Nieuwslijn, actualiteiten rubriek, ditmaal geheel in het teken van de ontmoe ting tussen president Reagan en partijleider Gorbatsjov. Vanuit Was hington een verslag van de ontwikkelingen rond de topontmoeting. Er is aan dacht voor de verschillen de standpunten binnen het Amerikaanse en Russische kamp, het media-circus rondom de top en de hou ding van de Amerikaanse bevolking. Verder zijn er reacties van de fractielei ders namens de vier grote Nederlandse partijen en worden de gevolgen van het akkoord voor de ver houdingen in Europa na der onder de loep geno men 23.20 fflParallax, zevendelige serie van Jan Dorresteijn over paranormale ver schijnselen. Afl. 2: De ach terkant van de dood NOS 00.10 Journaal 00.15 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 OagDokter(l) 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 Jeugdjournaal 19.00 Journaal PP 19.12 Uitzending van de PPR NOS 19.22 Van gewest tot gewest, regionaal magazine met o.a. als onderwerpen "Windmolenpark Sexbie- rum' en 'Groningen in Bre- tagne", verslag van het be zoek van een uitgebreide Groningse culturele en commerciële delegatie aan een twintigtal plaatsen in Bretagne 20.00 Wie, wat, waar en hoe laat, rubriek over evene menten op het gebied van kunst, kuituur, rekreatie en toerisme 20.12 Studio Sport extra. Recht streekse uitzending van de voetbalwestrijd Bayer Le- verkusen - Feyenoord. Commentaar: Evert ten Napel 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden IT 1 hij begint weer, tweewekelijks satisch jeugd programma (herh.) I )5 Nil» Holgerason, Duitse teken filmserie naar de boeken van Selma Lagerlöff. Afl.: Afscheid van Smirre Mo Verhalen en legenden (Tall ta les and legends), negendelige Amerikaanse tv-serie. Afl. 3: Johnny Appleseed 15 De avonturen van Teddy Rux- pin (The adventures of Teddu Ruxpin), Engelse tekenfilmse rie. Afl.: De -surf Grunges 55 Nieuws in teletekst Tik Tak, kinderserie (herh.) Plons, kinderserie. Afl.: Plons en de krekel (herh.) 10 Mareka en haar yaya (Five ti mes dizzy), Australische juegd- serie met Rebekah Elmaloglou en Helen Kambas 40 Kilimanjaro, nieuwspro gramma voor tieners met re portages, portretten en gasten in de studio. Presentatie: Ma- riet Vandebos Juke Box, videoclips )0 De toortsen van Vuurland, do cumentaire van R.H. Materne over oliewinning en de gevol gen daarvan voor de oorspron kelijke bewoners vari Vuurland 35 Mededelingen en program ma-overzicht 45 Nieuws 10 De stripkwis, quiz waarin drie kandidaten hun ruime kennis over stripverhalen tegen elkaar uitspelen. Gasttekenaar: W. Linthout (tekenaar van Urba- nus). Presentatie: Gle Luyten 50 Krokant, culinaire serie. The ma: Feestmenu's. Presentatie: Nest Mertens 40 Verwant, kunstmagazine ge presenteerd door John Thie- lemnans. Vanavond is te gast de Zweedse toneelschrijver Lars Nóren 30-22.50 Nieuws en Coda: Cézo- cune. van Rose AuslSnder. ver taling: Paul Vanderschaege RT 2 00 Zonen en dochter» (Sons and Daughters). Australische tv-se- rie met Peter Phelps, Pat Mc Donald. Tom Richards e.a. Pa tricia's plannen hebben het ge wenste resultaat. Tony wil on derduiken '23 Oshin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashl en Shlro Ito 19.38 Mededelingen en program ma-overzicht 19.40 Extra Politiek» Tribune 19.45 Nieuws 20.10 Kiezen of delen, verkiezings debat met politieke partijen. Thema: Werkgelegenheid en andere sociale zaken 21.25-23.05 ENiet schuldig (The wrong man). Amerikaanse speelfilm uit 1956 van Alfred Hitchcock. Met Henry Fonda, Vera Miles, Anthony Quale e.a. De muzikant Balestrero wordt vals beschuldigd van een reeks roofovervallen. Het is het begin van een nachtmerrie, daar zijn onschuld heel moeilijk te be wijzen is RTBF 1 16.45 Nouba nouba, kinderprogram ma met tekenfilms 18.00 Papa Bonheur (Bill Cosby Show), Amerikaanse comedy serie met Bill Cosby, Lisa Bon net, Philycia Ayers Allen e.a. 18.25 Carrefours, gevarieerd pro- 19.00 Sournaal 19.03 Regionaal journaal 19.26 Quick et Flupke, tekenfilm 19.30 Journaal 20.05 Mountbatten - le dernier vice- roi, Engelse tv-serie met Nicol Williamson. Janet Suzman, lan Richardson e.a. Afl.4: Liberté. 14 augustus 1947: India is on afhankelijk geworden. Lord Mountbatten lijkt het onmoge lijke te hebben verricht 21.00 Face face 21.45 Coup de film, filmrubriek ge presenteerd door Terry Focant 21.55 Fanny et Alexandre, vierdelige Zweeds/Frans/Duitse tv-serie van Ingmar Bergman. Met Per- nilla Allwin, Ewa Froling, Er- land Josephson e.a. Afl. 3: Les événements de l'èté 22.55 Nationale loterij-trekking 23.00 Laatste nieuws 23.30-23.40 Le coeur et l'esprit, ma gazine met nieuws uit de ka tholieke wereld m Ondertiteling via TeleTekst. E) Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwart/wit-uitzendlng. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. (3 Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orglnele versie met ondertitels. KJ Bij nlet-Nederlandstalige i ders: zwart/wlt-uitzending In orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 16.00 Filmprobe: Ewlg Leben, por tret van een honderdjarige 16.45 Die Splelbude, klnderpro- Ïramma agasschau 17.55 Hier und Heut», regionaal ma^ gazine 18.19 Abenteuer In Vancouver (Dan ger Bay), Canadese jeugdserie 19.00 Praxis Bülowbogen, tv-serie 19.57 Programma-overzicht 20.00 fflTagesschau 20.15 (SDas Filmfestival: The purple rose of Ceiro, Amerikaanse speelfilm uit 1985 van Woody Allen. Met Mia Farrow, Jef Da niels, Danny Alello e.a. Ceceilla vlucht voor de grauwe werke lijkheid van de crisis van de dertiger jaren door steeds naar de bioscoop te gaan. Op een dag stapt de hoofdrolspeler uit het filmdoek de zaal in en komt op Cecilia af 21.35 Kontraste, actualiteitenrubriek 22.30 Tagesthemen 23.00 'Der warf beim Weggehen keinen Bliek zurück', filmpor tret van de Russische schrijver Joseph Brodsky 23.45 Chicago story, Amerikaanse politieserie van Harvey S. Leid- mann. Met Maud Adams, Vin cent Baggetta, Molly Cheek DUITSLAND 2 18.55 I 18.58 I 19.00 I 19.30 l Die Stoffpupp», aflevering uit de serie 'Bettkantengeschlch- ten' (herh.) i Heidi, tekenfilmserie l Haute i (sl Tele-lllustrierte, sport, actu aliteiten en amusement i Ein Helm für Tlere, tv-serle met Siegfried Wlschnewskl, Bettina Spier. Michael Lesch e.a. Lottotrekking Programma-overzicht Heute Doppelpunkt-Szene: Sohwarze Wurzeln, weisse BlUten, jongerenprogramma 20.15 ZDF Magazin, actueel magazi ne 21.00 Der Denver-Olan (Dynasty), Amerikaanse tv-serle met John Forsythe, Lina Evans, Gordon Thomson e.a. Afl.: Frelheit für Caress 21.45 Heute-journal, actualiteiten 22.10 Allein gegen Sex-Tourismua, reportage over het werk van de missiezuster Lea Acker- mann in Mombasa. Kenia 22.40 Die Sport-Reportage, Voetbal: UEFA-Cup. derde ronde - re turnwedstrijden 00.10 Heute DUITSLAND 3 Telekolleg II, cursus Engels Sesamstraat Aktuelle Stund», regionaal magazine met sport en nieuws Tagesschau BUrgerforum: Nazis raus, aber wohin? Discussieprogramma Eff-Eff: Freizeit und Fitness [o] Veter unser (Padre nuestro), Spaanse speelfilm uit 1984 van Francisco Reguelro. Met Fer nando Rey, Francisco Rabal. Victoria Abril e.a. Laatste nieuws BBC 1 15.15 Wednesday matinee: Winning Streak, Amerikaanse speelfilm uit 1982 van Jim Wilson. Met o.a. Andra Millian en Kevin Costner 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Caterpillar trail", 'Laurel and Hardy', 'Benji. Zax and the Alien prince' en 'Hartbeat' 18.00 Newsround, jeugdjournaal 18.10 Aliens in the family (4). scien- ce-fictionserie voor kinderen 18.35 The masterteam, spelpro- gramma met Angela Rippon 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.35 The clothes show. Modema gazine gepresenteerd door Se- lina Scott en Jeff Banks 21.00 QIDallas, Amerikaanse tv-serie met Barbara Bel Geddes, Vic toria Principal en Linda Gray. Afl.: Digger redux 21.50 Points of view, discussiepro gramma 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 (SThe visit, vijfdelige docu mentaireserie. Afl. 4: Living like a Lord. Terugblik van een 72-jarige gepensioneerde man in Tasmania, die plotseling de titel Earl of Durmore erft, naar Engeland gaat en daar plaats neemt in the House of Lords 23.20 Sportnight. Met o.a. voetbal en World Pair Bowls 01.10 Weerbericht BBC 2 16.03 World Indoor Pair Bowls 16.50 Nieuws en weerbericht 17.00 It's my pleasure 17.30 World Indoor Pair» Bowls 18.30 Advice shop 19.00 ECarry on, cabby, Engelse speelfilm uit 1963 van Gerald Thomas. Met Sidney James, Hattie Jacques. Kenneth Con nor e.a. 20.25 Tekenfilm: Three Knights 20.40 is The Victorian Kitchen Gar den (slot), dertiendelige docu mentaireserie over de wisse ling van de seizoenen in een 19e eeuwse Engelse kruiden tuin. Afl.: December 21.10 Timewatch, filmportret van de Joodse filosoof Hannah Arendt, die controversiële uit spraken deed over het beruch te Elchmann-proces 22.00 M'A'S'H*. Amerikaanse co medyserie met Alan Alda, Lo- retta Switt e.a. Afl.: Soldier of the month 22.25 SA perfect spy (6), zevendeli ge tv-serie naar de gelijknami ge roman van John le Carré. Met o.a. Peter Egan. Rudiger Weigang en Jane Booker. Axel maakt een riskant reisje naar Corlu om Magnus Pym, die daar met zijn gezin vakantie houdt, te waarschuwen dat hij nog steeds onder verdenking staat. Mary ontdekt Magnus" aantekeningen voor een roman en is verontrust over de verwij zingen naar 'Papaver' en ver raad. Weer terug In Wenen verneemt Magnus dat Rick dood is en hij reist af naar Londen 23.20 Newsnlght, actualiteiten 00.05 Weerbericht 00.10-00.35 Pianosonate nr. 5 van Beethoven SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 H Pop Formule, popprogram ma met Martijn Krabbé 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Green Hornet, avonturen- 18.30 Hogan'8 Heroes, comedyserie 18.57 Europees weerbericht 19.00 The Paul Hogan Show, come dyserie 19.30 Time Tunnel, science-fiction- serie 20.25 A Country Practice, dramase rie 21.27 Europees weerbericht 21.30 Police Story, misdaadserie 22.25 Shell International Motor Sports 1987 23.30 Roving Report, actualiteitenru briek 00.00 S Pop Formule (herh.) 00.57-01.00 Europees weerbericht NOS 09.30 Nieuws voor doven EO 10.15 Vrouw zijn 10.55 Televisie Fruitmand FEDUCO/ROF 11.10- 11.25 Musea yn Fryslan (3) NOS 13.00 Nieuws voor doven EO 16.00 Daktari, Amerikaanse tv-serie 16.50 Kinderkrant NOS 17.30 'AS-Journaal EO 17.46-18.05 Tijdsein-buitenland DUITSLAND 1 SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live, pop programma 17.00 Formula One, popprogramma met John Leslie 18.00 Super Sonic, met Amanda Re- dington 19.00 Going for Gold, quiz met Euro pese kandidaten, gepresen teerd door Henry Kelly 19.25 Europees weerbericht 19.30 Gerald Durrell's World: The Amateur Naturalist, natuur filmserie. Afl.: Guardian of the meadows 20.00 Sister Sledge, muziekspecial 21.00 Cassie Co, misdaadserie met o.a. Angie Dickinson, John Ireland en Dori Brenner 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Super Sport 23.25 Gillette Soccer Scene 23.30 Europees weerbericht 23.35 Tomorrow's World, weten schappelijk magazine 00.00 World of Photography 00.30 Super Sonic 01.30-02.30 Formula One 09.45 ZDF-info Arbeit und Beruf 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Si Das Filmfestival: The purple rose of Cairo (herh.) 11.45 Umschau 12.10 Nobelprijs voor de vrede 1987. President Arias en het vredesplan voor Midden-Amerika, documentaire 12.55-14.15 Uitreiking van de Nobel prijs voor de vrede 1987 te Oslo, rechtstreekse reportage 15.50 Tages schau 16.00 lm Krug zum grünen Kranze, amusementsprogramma in het teken van kerst 16.45 Die Oma- Opa-Mama-Papa-Guck-Mal-Show, amusementsprogramma voor de jeugd 17.15 Ünternehmen Arche Noah 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 12.10 ZDF-Ma- gazin 12.55 Persoverzicht 13.00 Ta- Besschau 13.15-13.30 ZDF-info Ar- eit und Beruf (herh.) 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Botero als Bildhauer. Reporta ge over de schilder Fernando Botero (herh.) 16.35 Die Kinder von Buller- bü, jeugdserie naar verhalen van Astrid Lindgren 17.00 Heute 17.15 I3 Tele-lllustrierte 17.45 Agentin mit Herz, Amerikaanse tv-serie BBC 1 MTV EUROPE 00.00-24.00 ID Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 16-30- 17.00 Club MTV. programma met dansmuziek vanuit het Palladium in New York. 22.00- 23.45 US Top 20 Countdown 07.35 Edgar kennedy 07.55 Weerbe richt 08.00 Breakfast time, ontbijttv 09.40 Open Air (1) 10.00 Nieuws 10.05 Neighbour», tv-serie 10.20 Kil- roy, discussieprogramma 11.00 Nieuws 11.05 Going for gold, spel- programma 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open air (2) 13.00 Nieuws 13.05 Daytime live, lunchmagazine 14.00 Journaal en weerbericht 14.30 Neighbours, tv-serie 14.50 Going for gold, spelprogramma 15.15 EThe British Film: The forman went to France, speelfilm uit 1942 16.35 Te kenfilm 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL TV 5 16.05 Tell quel 16.35 Test, amusementsprogramma 17.30 Jazz a Antibes: Eddi» Palmie- ri II 18.00 Récréation, kinderprogramma 18.40 Des Chiffre» et des Lettres, spelprogramma 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Test 19.55 Les évasions célèbres, avon- turenserie 20.55 Tell Quel 21.20 Jazz Antibes: José Barren- se-Diaz 21.50 Interlude 22.00 Journal Télévisé 22.30-23.30 Continent» Francopho- 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 Th» DJ Kat Show 08.35 ID Sky Trax 13.05 Another World 14.00 Ro ving Report 14.30 City Lights 15.00 Transformers 15.30 Skippy 16.00 [D The Smash Great Video Race 17.00 The DJ Kat Show RADIO 1 teder heet uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein 18.45 De vlucht van Hamid, hoorspel. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 NOS Podium van de Neder landse lichte muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 04.02 Clair Obscur. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07-07.00 Vandaag... donderdag RADIO 2 teder heet uur nieuws (NOS). 18.03 NCRV: De wereld zingt Gods RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline, 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands RADIO 4 18.02 AVRO: Je hoort nog 's wat...! 19.00 Het woord aan de mzuiek. 20.00 Nieuws. 20.02 Residentie orkest met piano. 22.00 Voor het stil wordt en wat later RADIO 5 18.10 TROS: TROS Kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van de PvdA. 18.30 Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentle 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op woensdag. 18.30 Moker. 19.00-20.00 Rijnsburg Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT-Combo. 18.45 Godsdienstige uitzending. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Incontro, voor Italianen. 20.03 Sport en muziek. 22.30 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30 -02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Rijswijckfoon. 19.10 Dansvergunnlng. 22.05 Jazz Kaffee. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 De Rommelpot (31). 19.00 Europalia Oostenrijk. 19.45 Intermezzo. 20.00-23.45 Rechtstreeks vanuit de Munt: Othello van Verdl. MORGEN SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Nino Firotto To- tally Live 09.00 Sons and Daughters 09.25 Baby and Co 09.50 Follow Me 10.05 Everyday Yoga 10.15 Save a Life 10.25 The Spice of Life 11.00 Jim'll Fix it 11.30 Some Mother» do 'ave 'em 12.00 Wild World 13.00 Going for Gold 13.25 Weerbericht 13.30 Sons and Daughters 14.00 Fa ther Murphy 14.55 Europee» v bericht 15.00 Hippo 16.00 Nil* retto 17.00 Formula One RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aant 09.05 Arbeidsvitaminen 11.50 Uit het plakboek van de re- 12.05 De burgemeester Is jarig. 13.08 AVRO's Radiojournaal 14.05 Koperen Ko en Nikkelen Nells. 16.05 KRO: Echo-Magazine RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende woord. Vandaag... donderdag. Hier en Nu. Ontmoeting. Wie weet waar Willem Wever woont? Plein publiek. De familieshow. Middagpauzedienst. Hier en nu. De lopende band. Mixer. NCRV coupe soleil. VOO: Hollandse hits RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: De havermoutshow. 09.03 Tros gouden uren. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De nationale hitparade top 100 RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VOO: Ochtendstemming. 09.00 Veronica's Meesterwerken. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Nederland Muziekland Klas- 14.00 EO: Metronomium in Konsert. 15.30 Zeggen en schrijven. 18.00 VPRO: De beweging. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: De juiste school. 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.15 De zonnebloem. 10.55 Boekenwijsheid. 11.00 De 50+ seniorenshow. 12.00 Nieuws. 12.05 Kruispunt. 12^5 Vertel me wat. 12.30 Da Capo. 12.53 In gesprek met de bisschop. 13.00 Nieuws. 13.10 Echo buitenland. 13.30 De Derde Wereld. 14.00 0 kwadraat. 14.20 Zin in muziek op 5. 14.40 Een droom van een mens. 15.00 Het dossier. 16.00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 10.30-12.00 Voor senioren. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 07.00 Och tendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 18.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 06.20 Uit de Band. 11.30 Het Vermoeden. 13.10 Actueel. 13^3 Tussendoor. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Zo d'ouden zongen. 18.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De Eerste Ronde. 09.00 Muziek boetiek. 10.03 Parkeerschijf, Bont magazine. 12.00 Regiotips. 13.10 De Middagpost. 14.00 Hitbox. 17.00 Focus. 17.10 Amazone. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 10.30 Het Kronos-Kwartet. 11.10 Belgisch. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13J0 Saxology. 14.10 Symfonisch. 16.10 Wel Thuis.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11