f Marcel Vanthilt werkt zich dagelijks in het zweet bij MTV l gekleurd gezien tlO/TELEVISÏr EcidócScyuocmt DINSDAG 8 DECEMBER 1987 PAGINA 17 iretgala: een grap die als grap was bedoeld aat al vijf jaar, het Cabaretgala van de vaar eigenlijk kan zoiets niet bestaan, en gala, dat hóórt niet bij elkaar. Caba- i te snieren, te schelden, aan te klagen, (an alleen in de sfeer van een podium 'gien, een keurig orkestje, een glimmende ■itor in jacquet als dat allemaal is bedoeld als dubbele bodem. die dubbele bodem was vrijdag bij de •n sprake. Het was gewoon een feestje uitreiking, waar iedereen keurig zijn vooral niet uit de milde toon te vallen. Ieer Jan Kok was de glimmende presen- jkwestie, en zelden heb ik iemand in re- "prte tijd zoveel taal- en stijlfouten horen \en. De man bleef echter gewoon in niemand die hem weghoonde. Kortom, gedoe had vrijwel niks met cabaret te j Annie M.G. Schmidt kreeg er bijvoor- beeld een prijs uitgereikt. Nu zal ik de laatste zijn die één woord ten nadele van deze fantasti sche tekstschrijfster zal neerpennen, maar met „cabaret" heeft haar werk maar zeer zijdelings te maken. Ze schreef immers vooral televisie-se ries en musicals, allemaal van uitzonderlijk hoog niveau. Maar cabaretNee. Robert Paul en Tetske van Ossewaarde waren ingehuurd om een potpourri ten gehore te bren gen van een aantal van die prachtige liedjes van Annie Schmidt, met begeleiding van dat tette rende orkestje. Een effectievere manier om dat unieke repertoire om zeep te helpen is nauwe lijks te bedenken. Een gruwel voor oog en oor. CabaretNee! Het hele gedoe was zelfs geen 'galadaarvoor was het allemaal te klungelig en te benepen opgezet. Bij een béétje gala horen toch minstens een showballet en zo'n mooie bre de trap waarvan de vedetten zingend komen af dalen. Maar hier hadden we alleen Jan Kok. Tja. Het leek er dit seizoen een beetje op dat Sonja Barend iets meer greep kreeg op de zaken die ze zelf in haar praatprogramma aanrichtte. Maar zondag was het goed mis: het programma ont aardde weer eens in de vertrouwde chaos. Men sen die door elkaar heenschreeuwden, niemand die naar een ander luisterde en dus werd de kij ker er weer eens geen millimeter wijzer van. Al lemaal de schuld van Sonja zelf (of van haar 're dactie', zoals ze dat altijd noemt). De formule met een groepje meepraters aan tafel als een soort eigentijdse 'stem des volks' was al hoogst riskant (zoals vorige week al bleek toen die ene mevrouw alle kindertjes die geboren worden met een handicap maar meteen een spuitje wil laten geven). Maar in samenhang met een ge voelig onderwerp als antisemitisme of een altijd tot opgeklopt discussiëren leidend onderwerp als seksualiteit is zo'n forum fataal. Juist die onderwerpen zaten zondag in haar show, en het werd, precies zoals viel te voorzien, een puinhoop. Marcus Bakker, die was uitgeno digd om mee te praten over de recente golf van antisemitisme, moest zich zelfs vermanend tot het forum richten: „Umoet niet zo hard roepen" - daarmee een pijnlijk brevet van onvermogen uitreikend aan Sonja Barend. En het geruzie en gekakel tijdens de bespreking van een onder zoekje onder feministes naar hun sexleven le verde wel veel vrolijkheid, maar bitter weinig verheldering, op. Barend is op haar best als ze gewoon met ie mand kan praten, het maakt niet uit waarover, zonder dat ze zich verplicht voelt er de mening van de tribune, de tafel of de zaal bij te halen. Dat zou ook bij 'haar redactie' zo langzamerhand bekend moeten zijn; het wordt tijd dat die men sen zich daar eens indringend beraadt over een bijstelling van de formule. Geen groepsdiscussies meer, maar gewoon gesprekken, liefst over on derwerpen die enig gewicht hebben, en dan niet te veel tegelijk in éen programma. Dan wordt 't nog wel eens wat met Sonja. RENÉ DE COCQ pEN Marcel Vanthilt jrt sinds 1 augustus kei- lan de weg als video-joc- ij het Europese broertje pït Amerikaanse commer- videoclip-station MTV. {rtigjarige Belg heeft in- ,jls een behoorlijk rijk te- -p-verleden. Zo werkte hij 1 Belgische SOM, de BRT hij in Nederland jmma's bij de VPRO. Ipeelde Marcel enige tijd groep Arbeid Adelt. De iet Belgisch-Limburgse Leopoldsburg geboren lilt lijkt zich echter het huis te voelen bij MTV in [1 Vanthilt: „Het is een (irikkelijk leuke baan, er moet wel enorm hard >n gewerkt. MTV zendt jjks vierentwintig uur uit. -oor zijn slechts vijf vj's 'tnomen. Dat betekent dat f,5 uur uitzending per ■verzorg. De opnamen ge- V echter enkel tijdens de ■iewerkdagen, waardoor 3(r dag meer dan vieren- uur televisie moet -èn ingeblikt. Het presen- ferk wordt achter elkaar lomen, zonder muziek. Je dus wel wat fantasie en jngsvermogen hebben om ps aan elkaar te praten", ik jammer vind, is dat de .•kkeuze nogal repetitief gru~ 5iet zo lang bezig zijn en moeten zorgen dat we ~rij ruim basispubliek op- :n. Toch kunnen we re- tig zelf gekozen clips op t zetten. Het liefst zou ik ijks één uur vullen, met k zonder clips. Dat natuurlijk contradicto- voor een clipstation als maar dat programma noeten worden gevuld ïuziek die je enkel in ge- \Marcel Vanthilt: „Ik zou graag elke week één uur vullen met muziek zonder clips". foto: mtv specialiseerde muziekzaken kunt vinden. Om maar iets te noemen: wie heeft ooit iets ge hoord van Turkse reggae? Nie mand toch, terwijl dat heel tof fe muziek kan zijn. Die groe pen hebben meestal geen eigen clip. Iets anders: soms zenden we muziek uit van een Franse popgroep. Vaak krijgen we daar reacties op van: 'daar heb ben we nog nooit van gehoord. Kan dat niet wat meer?' Het publiek wil blijkbaar een beet- J'e worden opgevoed en ik zie iet wel zitten om onbekende muziek te pluggen". Blij Marcel Vanthilt werkte voor hij naar MTV overstapte bij de SOM, een geëngageerde en kleinschalige omroep. Marcel: had veel meer een journalistie ke basis en ik ben helemaal geen journalist. Het was ook allemaal zo ernstig. Dat ligt mij minder. En dan die rompslomp bij de BRT. Alles duurde zo lang voordat je iets kreeg gere geld en je moest dan nog eens maanden op je loon wachten. 'Als het vandaag niet kan, doen we het morgen wel' is zo'n beetje de filosofie van de BRT en de SOM. Bij MTV is het helemaal anders. Hier wer ken bijna uitsluitend jonge mensen die allemaal dat beetje pioniersbloed in de aderen hebben. Alles is beter gestruc tureerd en professioneler. Bij MTV wordt televisie enkel en alleen gezien als entertain ment. Ze doen er alles aan om die entertainment zo professio neel mogelijk te brengen en dat lukt aardig. Het verschil met de SOM is ook dat je weet voor wie je werkt. Bovendien: hoeveel mensen switchen naar een ander kanaal als ze dat vervelend bordje 'Uitzending door Derden' zien. Een nadeel bij MTV is dat je met handen en voeten gebonden bent aan het zendschema. Uitstel is on mogelijk en dat veroorzaakt wel eens stress. Het voordeel van zoveel uren uitzending is dat als je de ene dag een beetje uit vorm bent, je dat de dag erna goed kunt maken. Dat ligt iets moeilijker met één uitzen ding om de veertien dagen". Thuisvoelen Marcel voelt zich thuis in Lon den. Vanthilt: „Ik heb hier zelfs al een appartement ge kocht met een hypotheek op het huis van mijn moeder. Dat is de enige manier om in een beetje leuk appartement in het centrum van Londen te kun nen wonen. Voor een klein hok met twee kamers durven ze hier 1500 gulden te vragen. Met mijn hypotheek is dat maar de helft en het heeft als voordeel dat mijn appartement door de hoge inflatie in Enge land elke dag 200 gulden in waarde stijgt. Dat kan mij dus een aardig winstje opleveren als ik het bijvoorbeeld, na het beeindigen van mijn contract in juli 1989, verkoop. Wat ik dan gaan doen? Dat weet ik nog niet. Tot nog toe heb ik de dingen altijd op mij af laten komen. Misschien begin ik wel een restaurant. Ik kan nogal goed organiseren en mijn vriendin Kathelijne is mijn wonderbaarlijke keukenprin ses. Zij is alleen erg slordig. Als Kathelijne een slaatje maakt, moet ik de tomaten gaan opra pen in de badkamer. We vul len elkaar dus goed aan. Het kan zijn dat we na Londen naar de Verenigde Staten gaan. Dat trekt me wel. Het liefst zou ik daar een soort co- medyshow gaan maken, waar in ik een beetje zot kan doen en een beetje kan acteren. Vroeger hebben we er al aan gedacht om de act met de 'Drie Hermannen' te laten uitgroei en tot een feuilleton. Hugo Matthijsen is er mee bezig ge weest, maar het plan is helaas nooit gerealiseerd. Mijn liefde voor humor is er echter niet door verminderd. Bovendien, als ik een camera voor me zie, heb ik een automatische reflex om zot te doen. Dat is blijkbaar sterker dan mezelf, want ik ben eigenlijk een introvert type en nogal depressief. Ik denk voortdurend na over wat ik aan het doen ben. Als ik re acties op mijn werk hoor, goed of slecht, probeer ik altijd uit te vissen waarom mensen dit of dat zeggen. Ik ben dus nogal veel met mezelf bezig en nu ik daaraan denk, moet ik drin gend naar huis om mijn huis werk voor morgen te maken". MICHEL VANDERSMISSEN NEDERLAND 1 TROS 15.30 Rosco'8 rad van avontuur, kinderprogramma 15.50 Het erfgoed Guldenburg (Das Erbe der Gulden- burgs), Duitse tv-serie. Afl.: Het kleine broertje 16.35 EDe Bananasplitshow, programma met de ver borgen camera. Presenta tie: Ralph lnbar(herh.) NOS 17.30 EJournaal TROS 17.46 TROS Popformule, pop programma vanuit het Am sterdamse discotheater Escape, gepresenteerd door Martijn Krabbé 18.15 Kreatief met papier (slot), achtdelige instructieve se rie TELEAC 18.30 Pronto? Cursus Italiaans voor beginners (5) TROS 19.00 Alt (slot), Amerikaanse co medyserie. Afl.: Kijkcijfers. Alf probeert zijn favoriete tv-programma's te pushen. Hij gaat hierbij wel erg ver 19.25 SMijn geheim, spelpro- gramma gepresenteerd door Robert Long NOS 20.00 SJournaal TROS 20.28 §1 Ron's honeymoon quiz, rechtstreeks spelprogram- ma gepresenteerd door Ron Brandsteder 22.10 TROS Aktua, actualitei tenrubriek 22.40 Derrick, Duitse politieserie met Horst Tappert en Fritz Wepper in de hoofdrollen. Afl.: Volstrekte nonsens. Een man belt in paniek op, zijn vrouw is vermoord. Op het adres aangekomen blijkt zijn zwager met echt genote ook aanwezig. Zij beschuldigen de man van moord op zijn vrouw 23.40 Simonskoop, filmrubriek gepresenteerd door Simon van Collem. Met o.a. aan dacht voor 'Spacebells' van en met Mel Brooks en 'Bigfoot and the Hender sons' met o.a. John Lith- gow en Don Ameche NOS 00.05 Journaal 00.10 Nieuws voor doven NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Open Universiteit NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 ^Jeugdjournaal 19.00 Journaal 19.12 NOS-Aktueel: Onderteke ning INF-akkoord, met uitgebreid aandacht voor de topconferentie tussen dé president Reagan en partijleider Gorbatsjov in Washington. In de uitzen ding o.a. rechtstreekse beelden van de onderteke ning van het verdrag over de verwijdering van de middellange afstandsra ketten uit Europa. Voorts vanuit de studio een dis cussie over de betekenis van het verdrag tussen IKV-secretaris Mient Jan Faber, Henk Neuman, di recteur van het Neder lands Instituut van Interna tionale Betrekkingen en Hans van Mierlo, oud-mi nister van defensie, en een eigen reportage over de kans op ratificatie van het verdrag door de Ameri kaanse senaat 20.30 Nieuwsspits. Actualiteiten voor de jeugd: Jouw draai aan de wereld, gepresen teerd door Frits Spits. Met o.a. een onderwerp over de topontmoeting, met ei gen beelden van Russi sche en Amerikaanse jon geren die spreken over hun gevoelens over de top 20.50 Voor niks gaat de zon op, consumentenmagazine gepresenteerd door Leoni Jansen. Afl. 2: Plastic geld, waarin de voor- en nade len van het betalen met een plastic pasje op een rijtje worden gezet 21.30 EChinezen in Nederland, driedelige documentaire serie van Frans Hoeben. Afl. 2: Drink water en ge denk de bron 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven TELEAC 23.05 Voorlichtingsprogramma Aids NOS 23.20-23.50 Studio Sport extra, met WK Schaken te Sevilla N.B.: Als de ondertekening van het INF-akkoord wordt uitge steld, ziet de programmering er als volgt uit: IKON 19.12 EEen gat in de grens (3). vijfdelige jeugdfilm naar het gelijknamige boek van Guus Kuijer. Holleman be taalt voor informatie van Luudwien, Jéjè en Arnold. Annie wordt ontmaskerd als spionne (herh.) IKON-KRO/RKK 19.37 Kenmerk, aktualiteltenru- briek met een eigen repor tage over Brazilië. Centraal daarin staan de Braziliaan se Indianen en de gevol gen die ze ondervinden van het Braziliaanse eco nomisch model NOS 20.00 Nieuwsspits 20.20 Voor niks gaat de zon op 21.00 Panoramiek, achtergrond informatie bij actuele ont wikkelingen in de interna tionale politiek 21.30 e.v. ongewijzigd •uw* in teletekst ^f. Tak, kinderserie (herh.) Brookjestheater De schoen aker en de kabouters, met pancis Bolle. Gaak van Hom- Bek, Luk de Konink e.a. 'ropese volksverhalen, serie rer volksvertellingen uit Euro- I. Afl.: De trompetter, volks- trtelling uit Polen i kruisboog (The crossbow). merikaans/Britse jeugdserie nd de legende van Wilhelm ~ll. Met Will Lyman, Jeremy [Jyde. Robert Morley e.a. Afl.: 6 alchemist I-Plus, seniorenmagazine. H.: Ouderen en sport. Presen tie: Jan Borms ■ogramma-overzicht ptra Politieks tribune ïnst-zaken quiz met denk- en weet- agen gepresenteerd door erman van Molle inja Mosa (12). 85-delige Bra- Jlaanse tv-serie naar het boek •Hn Mario Dennone Pacheco frnandez en de poëzie van elastro Alvares. Met Lucelia _pntos, Rubens de Falco, Mar is Paulo, e.a. lultatuli: Ik ben slechts bij ngeluk artiest, tweedelige Dcumentalre over Multatutl a.v. zijn 100e sterfdag (herh.) I.50 Nieuwe en Coda: Sici- Inne, van Faurè, uitgevoerd Michel Dispa, cello en Ja- van Never, piana •oh bnen en Dochters (Sons and laughters). Australische tv-se- -e met Peter Phelps. Pat Mc- tonald. Tom Richards, e.a. iatie polst Roger over zijn be doelingen. Wayne reageert zijn 'toede en verdriet af op Andy Ifshin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashl en Shlro Ito Bededelingen en program- jia-overzicht Ixtra Politieke Tribune leuws fiszen of delen, verkiezings- lebat met de politieke partij- n. Thema: Staatshervorming 2.20 Argus, praatprogramma raarln Jan van Rompaey de nedia doorlicht. Gastvrouw: de Caluwó "toubs, nouba, tekenfilms W*pe Bonheur (Cosby Show) imerikaanse comedyserie tours, gevarieerd pro- Jsrrefot Kjramma fournaa iiïe soir, regionaal Journaal 'luick et Flupke, tekenfilm ,3|oumaal Sfribune electorale etfountbatten - Ie demler vice- oi, Engelse tv-serie met Nicol Villlamson, Janet Suzman, lan Uchardson e.a. Afl. 3: Céréml- lie :ace face :anny et Alexandre, vierdelige Jweeds/Frans/Duitse tv-serie 'an Ingmar Bergman. Met Per sia Allwin, Ewa Froling. Er- and Josephson e.a. Afl. 2: Le iceptre 13.20 Laatste nieuws DUITSLAND 1 se dienares van 16.45 Stadtrallye, eine Schnitzel- jagd für Fixe, kinderprogram ma 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und heute 18.24 Das A-Team, tv-serie 19.30 Diplomaten küsst man nicht, tv-serie 19.57 Programma-overzicht 20.00 CD Tagesschau 20.20 Donnerlipchen, spelprogram- ma met Jürgen von der Lippe 21.05 Brennpunkt, actualiteiten 21.50 Dallas, Amerikaanse tv-serle. Afl.: Der Fall des Hauses Ewlng 22.35 Tagesthemen, actualiteiten 23.10 Kulturwelt: Zwitchernd von Kraft, portret van de schilder Markus Lüpertz 00.05 Tagesschau 00.10 Nachtgedanken DUITSLAND 2 I Heute I Heavy Metal-, urn Himmele Willen, programma met reli gieuze rockmuziek I '...der werfe den eeraten Stein', documentaire over Jon ge alds-patiënten Heute ra Tele-lllustrierte Schwarz auf Weiss: Die Jagd nach Schlagzeilen, quiz met Dieter Thomas Heek l Heute Die Reportage: Wer rettet die Ruhr, reportage over de nieu we initiatieven In het Roerge bied i G Drei MSnner im Schnee, Oostenrijkse speelfilm uit 1955, naar een verhaal van Erich Këstner Heute-Journal, actualiteiten Theaterwerkstatt: Alkeste - Robert Wilson und der My- thos, reportage over de tot standkoming en de vergelijking van het muziek-drama 'Alces- te' van Christoph Willibald Gluck en het toneelstuk 'Al- kestis' van Robert Wilson Das verrückte Orcheeten Nonsens nach Noten Heute DUITSLAND 3 Telekolleg II Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau Auslandrepcrter. Detlev Mo- ritz vanuit Turkije: In de sporen van Graaf von Moltke Rückblende. 'Vor 70 Jahren: Grundung der UFA', documen taire Formel Eins, overzicht van de ARD-hitparade Menschen in NRW: In allen Dingen steekt Musik, portret van Ulrich Martini en zijn merkwaardige Instrumenten Deutschlandbilder Ich lebte etill und harmlos— Fllmportret van de 61-jarlge arts Dr. W. Angebrand uit Wackersdorf en zijn Ideeën over kernenergie Wie una die Nachbarn sehen: 6 x Germany, het beeld van Duitsland aan de westkust van de V.S. Laatste nieuws 16.00 Valerie, Amerikaanse comedy serie met Valerie Harper. Afl.: Happy anniversary 16.25 The clothes show, modema gazine. Presentatie: Selina Scott en Jeff Banks 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Fi reman Sam', 'Henry's cat", 'Si mon and the witch' en 'Record breakers' 18.00 Newsround, jeugdjournaal 16.10 mGrange Hill, Jeugdserie met Gwyneth Ppwell, Michael She- ard. George A. Cooper e.a. 18.35 Masterteam, spelprogramma met Angela Rippon 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nleuwsmaaazine 20.00 tSDevided we stand (5). zes delige comedyserie over een niet al te gelukkig huwelijk. Met o.a. Anna Keaveney en Shaun Curry 20.30 mEastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher. Wendy Ri chards. Susan Tully e.a. 21.00 Comedy classic: Some mo thers do 'ave 'em, comedyse rie met o.a. Michael Crawford, Michele Dotrice en James Cos- sins (herh.) 21.30 Rivers of fire. 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 Crimewatch UK, Sue Cook en Nick Ross vragen de hulp van de kijkers bij onopgeloste mis daden 23.10 Film *87, filmmagazine gepre senteerd door Barry Norman. Met o.a. aandacht voor 'The dead", de laatste film van John Huston. 'Bigfoot and the Hen- dersons' en de zes uur duren de verfilming van Dickens' "Little Dorrit', met o.a. Sir Alec Guinness. Derek Jacobl en Joan Greenwood 23.40 Soccer six 00.15 Crimewatch update, de eerste resultaten 00.25 World Indoor Bowls 00.55 Weerbericht BBC 2 14.55 Varsity rugby 16.50 Nieuws en weerbericht 17.00 It's my pleasure. Bekense mensen kiezen hun favoriete filmfragmenten en videoclips 17.40 World Indoor Pairs Bowls Bournemouth 18.30 Film '87, filmrubriek (herh.) 19.00 No limits, jongerenprogramma 20.90 Open to question, discussie programma waarin jongeren vragen stellen aan een beken de persoon. Vanavond is dat Clive Barker, schrijver van kor te verhalen, romans en film scripts in het horror-genre 20.35 Rockschool (slot), achtdelige Informatieve serie over rock muziek en instrumenten. In deze laatste aflevering aan dacht voor de structuur en het arrangement van de song. Met o.a. als gasten Juliet Roberts (zangeres bij Working Week). Omar Hakim, Selwyn Brown, Midge Ure, Tony Banks en The Communards 21.00 Food Drink, Informatieve se rie over eten en drinken met o.a. aandacht voor de enorme vraag naar magnetron-ovens, waarvan er In Engeland al an derhalf miljoen zijn verkocht en een alternatief kerstmenu van Michael Barry 21.30 Brass Tacks: Safe and sorry, Informatieve serie met een stu diodebat. Vanavond wordt ver der gepraat over de Brass Tacks-uitzending van vorige week. Onder de titel 'Taking care' werd Ingegaan op de angst van veel ouders dat wanneer hun kind lichamelijk letsel oploopt niemand hun versie van het gebeurde wil horen 22.00 Entertainment USA, serie pro gramma's van Jonathan King over amusement In Amerika. Afl.: New York, waarin o.a. be zoeken aan Coney Island. Long Island en 'Bruce Springsteen- land' New Jersey. Verder ont moetingen met MTV-vj's Dweezil Zappa en China Kan- ter en de Engelse disco-danse res Julie Brown 22.30 CDFootsteps, negendelige do cumentaireserie waarin de ar cheoloog David Drew op het spoor gaat van de 19e eeuwse ontdekkingsreizigers. Afl.: Val ley of the Kilns 23.20 World Indoor Palra Bowl#, sa menvatting 23.50 Newsnlght, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40-01.10 Télè Journal CD Ondertiteling vla TeleTekst. (3 Tweetalige of stereo-uitzen ding. O Zwart/wit-ultzendlng. ■EZwart/wit-ultzending met on dertiteling vla TeleTekst. E3 BI) nlet-Nederlandstallge zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. KI Bij nlet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wit-ultzendlng In orginele versie met ondertitels. SKY CHANNEL 16.00 Hl Canada Calling, poppro gramma 16.30 El UK Despatch, popprogram ma 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Linda de Moi en DJ Kat 18.00 The Green Hornet, avonturen- 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie 18.57 Europees weerbericht 19.00 The Paul Hogan Show, come dyserie 19.30 The Invisible Man, avonturen- serie met o.a. David McCallum en Melinda Fee 20.25 A Country Practice, dramase rie 21.27 Europees weerbericht 21.30 Survival of the Fittest, serie van vier programma's waarin acht deelnemers uit zes landen het uiterste van hun uithou dingsvermogen eisen. Voor Nederland doet de 32-jarige militair Bert van der Zwan mee 22.00 Nederlands voetbal, met Mar tin Tyler en Jan Rietman 23.00 US College Football 1987/88 00.00 ra Monsters of rock, hardrock- programma 00.47-00.50 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live, pop programma 17.00 Formula One, popprogramma met John Leslie 18.00 Super Sonic, met Amanda Re- dington 19.00 Going for Gold, quiz met Euro pese kandidaten, gepresen teerd door Henry Kelly 19.25 Europees weerbericht 19.30 Q.E.D., documentaireserie. Afl.: Race against time (2) 20.00 Benny Hill, comedyshow 21.00 The Professionals, misdaad serie. Afl.: When the heat cools off 22.00 Super Channel News 22.30 Gillette Soccer Scene 22.35 Super Sport 23.35 High Chaparral, westernserie 00.30 Super Sonic 01.30-02.30 Formula One MTV EUROPE 00.00-24.00 [H] Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 18.30- 17.00 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladium In New York. 19.00- 20.00 The Show, programma met een gastpresentator. 23.00-23.30 Reverb (herh.) TV 5 Dernier Banco, tv-film La maison ds TF1 Rècróation Des Chiffres et des Lettrss Nieuwsoverzicht Panique sur le 18 Histoires naturelles TV 5 Sports Journaal 60.00 La moitié de l'amour, speelfilm uit 1985 van Mary Ji menez. Met o.a. Margit Car- stensen en Christophe Donnay NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 15.00 Er kan meer dan u denkt (2) VOO 15.30 Seabert 15.45 De Grote Meneer Kaktus Show 16.15 (si De kruisboog (Crossbow), jeugdserie 16.40 Dynasty, Ameri kaanse tv-serie NOS 17.30 V»6-Jour- naal VOO 17.46 De heilige koe NEDERLAND 2 NOS 14.25-16.20 Studio Sport extra. Rechtstreekse reportage van de voet balwedstrijd Nederland - Cyprus BRT 1 15.00 Mik, Mak en Mon 15.10 Kame leon 15.35 Meester, hij begint weer, satisch Jeugdprogramma 16.05 Nils Holger#8on, tekenfilmserie 16.30 Verhalen en legenden, Amerikaanse serie 17.15 De svonturen van Teddy Ruxpin, tekenfilmserie DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau und Tagesthemen 10.23 Ne- bel im Fjord (herh.) 12.10 Die Repor tage 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Heute 15.50 Tagesschau 16.00 Film- probe: Ewig Leben, portret 16.45 Die Spielbude 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.40 Pro gramma-overzicht 13.45 Die Solda-' ten, toneelstuk van Siegfried Lenz 16.00 Heute 16.04 Die Stoffpuppe, aflevering uit de serie 'Bettkantenge- schichten' (herh.) 16.35 Heidi, teken filmserie 17.00 Heute 17.15 SI Tele-ll lustrierte 17.45 Ein Heim für Tier» BBC 1 07.35 Edgar Kennedy 07.55 Weerbe richt 08.00 Breakfast time, ontbijttv 09.40 Open Air (1) 10.00 Nieuws 10.05 Neighbours 10.20>Ki!roy 11.00 Nieuws 11.05 Going for Gold 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 NieuWs 12.05 Open air (2) 13.00 Nieuws 13.05 Daytime live, lunchmagazine 14.00 Journaal en weerbericht 14.30 Neighbours 14.50 Going for gold 15.15 Winning Stre ak, speelfilm 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08 35 E Sky Trax 13.05 Another world 14.00 Ask Dr Ruth 14.30 City Lights 15.00 Transformers 15.30 Skippy 16.00 Pop Formule 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Nino Firetto To tally Live 09.00 Sons and Daughters 09.25 Floyd on Fish 09.50 Follow me 10.05 The Body Show 10.30 Training Dogs the Woodhouse Way 11.00 Beats of the Heart 12.00 Emmerdale Farm 12.30 David Attenborough Presents 13.00 Going for gold 13.30 Sons and Daughters 14.00 ©Say Ah (Zeg 'ns AAA) 15.00 Hippo 16.00 Nino Firetto 17.00 Formula One RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.02 VPRO: De plantage. 21.02 EO: Zingen met Arie Pronk. 21.35 Metterdaad. 21.39 Hemelsbreed. 22.02 Begrijpt u wat u leest? 22.20 België totaal. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.07 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VAPA'S Poppodium. 23.02 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek In vrije tijd. 19.30 De klarinet door de eeuwen. 20.00 Nieuws. 20.02 NCRV-klasslek. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek RADIO 5 18.10 NCRV: Llterama-Poëzle. 18.20 PP: Uitzending van de WD. 18.30 NOS: Taal en teken. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Sociale zekerheid. 21.00 Personal Computer II. 21.30 Structuur In Basic. 22.00 De Supermachten. 22.30 Slapen kun Je leren REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105.7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dinsdag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-23.00 Pop wetenswaardigheden/Open Podium. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Vakbondskroniek: het ACLVB. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas. voor Grieken. 20.03 Pandora: Muziekmagazine. 21.03 De BRT Big Band. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. 3RT 2 18.00 Het orgeltje van Yesterday. 19.10 Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. 3RT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Folkconcert. 19.00 Europalia-Oostenrijk. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Herdenkingsconcert Heitor Vil la-Lobos. 22.05 Actualia. 22.30 Nathan en Tabileth: luisterspel. 23.26 Serenade. MORGEN 07.03 VARA: Radio I woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.20 Het Journalistenforum. 14.05 Binnenlandse Zaken. 14.30 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug In de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 11.15 Klassieke pianomuziek. 11.45 750 Jaar muziekleven In Berlijn. 12.30 promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunchconcert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 Jacco's keus RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel Is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5. 15.00 Meer over minder. 16.00 TROS: TROS Schlagerfestlval. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchprogramma. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchpro gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 18.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huls. 11.55 medlatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 11.00 Sibelius (14). 12.13 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 1340 Chopin - Pugno.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17