Voor moedige Jean Donovan blijven de rozen bloeien -ADIO/TELEVISIE fifiidócSomotU MAANDAG 7 DECEMBER 1987 PAGINA 9 Voor deze Top 10 is gemeten ge durende de periode van 16 tot en met 22 november. Oe selectie vindt plaats op grond van het kijkdichtheidspercentage; één procent is gelijk aan 131.000 Ne derlanders, ouder dan 6 jaar. De gegevens zijn afkomstig van het onderzoekbureau Intomart, dat een continu kijkonderzoek houdt, in opdracht van de Kijk- en Luis- terdienst van de NOS. Honeymoon Quiz Perry Mason Survival of the fittest TV-Show op reis Kinderen voor kinderen Voor de vuist weg AVRO Dinsdag Maandag Woensdag Maandag 23% 6,7 Brandsteder is van start gegaan met zijn „Honeymoon en pakt daarmee meteen de eerste plaats in de kijklijst. Jat is natuurlijk ook niet zo gek: wat is er leuker dan met kopje koffie, een speculaasje, bij een warme kachel met een ende poes op schoot naar de super-sympatieke, bijna twee p.r lange Ron Brandsteder te kijken? Alleen jammer dat de ;ers zelf niet mee kunnen doen: je moet namelijk pas zijn ge- lywd. Zouden er mensen zijn die speciaal voor dit gebeuren trouwerij hebben aangepast? Vf de jaren niet tellen. Perry Mason is terug. Ook in de Kijk- K10. Destijds waren Perry en z'n secretaresse Delia al zeer lair, nu zijn ze dat onmiddellijk weer. Ze scoren zelfs boven mi Vice". Maar op zich heeft de geschiedenis van Perry (Hon niet zoveel met het huidige succes te maken: de afleve- en zijn met heel veel zorg gemaakt; je ziet er aan af dat de *1 iwe, extra lange verhalen wel beter moeten zijn dan de serie V ,ger was. De legende doet de rest. Stel je eens voor in 2001: Return of Miami Vice". Of: „Murder, She Wrote Again". Aden dat iedereen verwachtingsvol voor de buis zit? Perry Mason geen last van heeft, is het grote probleem Willem Duys. Bij hem zijn de jaren blijkbaar dubbel aan het »n. Of heeft hij soms altijd zo'n abominabel programma ge- ekt? Eigenlijk is het gênant dat de AVRO Duys niet tegen zelf in bescherming heeft genomen en verder is het eigen alleen maar verbazingwekkend dat z'n fans hem nog zo iw bekijken. Alhoewel... z'n score brokkelt wekelijks af en «-vans is groot dat z'n laatste show niet meer in deze lijst voor- Jjt. Daarmee heeft Duys z'n eigen legende om zeep geholpen. EDWIN BAKKER ►HO gaat door met „Get back"" .VERSUM De AVRO radio-serie „Get back" over 25 jaar ziek van The Beatles wordt verlengd tot eind maart 1988. ist vele bekende hits komen in de uitzendingen ook unieke |io-opnamen, repetities, nooit uitgebrachte singles, filmmu- en concerten aan de orde. „Get back" is wekelijks op maan- te beluisteren (Radio 3 om 19.00 uur). Jtui OTj besluit om de reeks te prolongeren werd onder meer geno- Ti naar aanleiding van de vele duizenden reacties op het pro- l jmma (op de eerste uitzending alleen al kwamen er 1800 bin- aaj). Bovendien is er volgens een van de samenstellers en pre- lator Hans Schiffers nog zoveel uniek materiaal voorhanden beslist niet onthouden mag worden aan de vele luisteraars. ic"kan men in de maand december een speciale kerst- en xtüwjaars-aflevering verwachten (21 en 29 december). In fe- •gjari en maart zullen vier uitzendingen geheel gewijd zijn aan n (-producties van John, Paul, Ringo en George. oil gT 1 Nieuws in teletekst aK) Tik Tak. peuterprogramma tr$ Avonturenbaai (Danger bay), ?dl Canadese jeugdserie met Don- icj€ nelly Rhodes. Deborah Wake- ex! Danny Verbiest ^p) lemandsland, informatief toe- ristisch programma i Programma-overzicht sit) Extra politieke tribune I Nieuws 1 De legende van Texas (Hous ton. the legend of Texas, slot), 1 Amerikaanse tv-film in twee tel delen van Peter Levin. Met |e i Sam Elliott, Michael Beck. Ja- vc mes Stephens e.a. Onder lei- ding van Sam Houston ont- P{( staat in 1836 de Onafhankelij- pl< ke Republiek Texas en wordt I hij president nlf Gezondheid, gezondheidsma- ee gazine met als hoofdthema: f pijn. Verder wordt er inge- tus speeld op actuele informatie of an campagnes in de gezondheids- w sector. Presentatie: Piet de va Valckeneer. Dr. Toon Goosens, Paul Peyskens e.a 7 Elisa Waut in Concert. Optre kt! den van Elisa Waut in het Cul tureel Centrum van Slnt-Trui- den op 25 september 1987 $-22.55 Nieuws en Coda: Bij het d i doodsbed van een kind, van >r 4 Willem Elsschot SU yri k'i Pronto, Italiaans voor begin- vo: ners. Les 4: Ripasso m5 Zonen dn dochters (Sons and n daughters). Australische tv-se- rie met Peter Phelps, Pat Mc- i Donald, Tom Richards e.a. 1 vï Programma-overzicht Extra Politieke Tribune Nieuws D De eerste ronde, verkiezings debat met de politieke partij en. Thema: Politiek fatsoen 5 Extra Time, sportmagazine ;orgD Made in Belgium, modemaga zine —D-23.20 Labyrint: Een kwestie van kwaliteit, programma over If de uittocht van Vlaamse we- j tenschappers naar de Verenig de Staten (herh.) in LIbf~ 0 Nouba nouba, tekenfilms 0 Papa bonheur (Cosby Show), Amerikaanse comedyserie 5 Carrefoure, gevarieerd pro gramma Journaal ieifl Ce eoir, regionaal Journaal Ap Quick et Flupke, tekenfilm .,0 Journaal 'Oc0 Tribune électorale J/S Mountbatten - Ie dernier vice- >rJJ roi, Engelse tv-serie met Nicol >pr Williamson, Janet Suzman, lan Richardson e.a. Afl. 2: L'lnde Face A lace i5 Fanny at Alexandra (1). vier- frt delige Zweeds/Frans/Duitse >cfc tv-serie van Ingmar Bergman. Met Pernilla Allwin, Ewa Fro- tvi ling. Erland Josephson, e.a. s l Afl. 1: La familie Ekdahl fète rif I Noël 5 Laatste nieuws m 6-23.55 Tribune öconomique at sociale: La C.S.C. Lee Majors als Colt Seavers in 'The fall guy'. Duitsland 2 om 17.50 UUr. FOTO: TROS DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Notbremsung, reportage waarin patiënten vertellen over het leven na een hartinfarct 17.15 Janoschs Traumstunde, kin derserie. Dubbele afl.: Honig- blumen schmecken süss/Oh wie einsam ist die Luft (herh.) 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma- 18.25 ikorpion, tv-serie. Afl.: Front- wechsel 18.50 Remington Steele, Ameri kaanse tv-serie. Afl.: Der Kan- dldat 19.57 Programma-overzicht 20.00 ETagesachau 20.15 [£l Albert Schweitzer (4), tv-se rie met Wolfgang Prels, Ger hard Olschewskl, Brigitte Schauder e.a. Albert Schweit zer vertelt over de wederop bouw van het oerwouddorp Lambarene na de eerste we reldoorlog en hoe hij van de gelegenheid gebruik maakte bij de uitreiking van de nobel- prijs voor vrede in Oslo. om te protesteren tegen atoomwa pens 21.15 Britische Nachbarn - Aut Abriss, Leben im Belfaster Slum Divis, filmdocumentaire over het leven in het beton- getto in Belfast 22.00 CSDreifacher Rittberaer, co medyserie met Tana Schanza- ra, Maria Grazia Kinsky, Ros- witch Wolf e.a. Afl. 2: Elend schlechtin. In huize Rittberger wordt de kelder opgeruimd. Als op dat moment een merk waardig heer Lóhlefn komt venten, wordt hem een voor stel door oma Rittbergen ge daan 22.30 Tagesthemen 23.10 MD Das Nacht-Studio: Beet- hovens grosse Liebe (Un grand amour de Beethoven), Franse speelfilm uit 1936. Met Annie Ducaux, Jany Holt, Jane Marken e.a. Regie: Abel Gan- ce. Ludwig van Beethovens liefde voor zijn leerlinge Glu- lietta Guicciardi blijft onbeant woord. De gevoelens van Glu- lietta's nichtje, Theresa von Brunswick, zijn echter heel an ders. maar haar liefdevolle po gingen falen 01.05 Tagesschau 01.10 Nachtgedanken DUITSLAND 2 HILVERSUM In ons land wordt nog getreurd om de vier IKON-journa- listen, die in El Salvador in een hinderlaag werden gelokt en gedood. In Amerika gaan nog steeds de gedachten uit naar de drie nonnen en het meisje Jean Donovan, die in de cember 1980 op soortgelij ke wijze om het leven werden gebracht. In de dagen ook dat bisschop Romero van het altaar werd geschoten. Destijds leidde dit in Amerika tot complicaties op diploma tiek niveau. In de vorm van een docudrama wijdt KRO-tv daar een uitzending aan van avond op Ned. I om 19.27 uur. „In december zullen de rozen weer bloeien" heet deze film naar een uitspraak van Jean Donovan, gespeeld door Melis- sa Gilbert, die ondanks ellende haar optimisme bewaarde. Zij neemt het in El Salvador vooral op voor de kinderen. Dezen hebben het meest te lij den van de burgeroorlog, evenals hun moeders, wier mannefl door de geheime poli tie van de Nationale Garde bij nacht en ontij worden gedood. De film begint zoals deze ein digt met het meisje Jean in een vaag beeld. Zij is dan niet meer in leven. Haar stem klinkt als het ware over haar graf heen. De tekst komt van een gesproken brief, die zij aan haar verloofde zond: „On danks de verschrikkelijke din gen die hier gebeuren, hebben de mensen nog steeds hoop, vooral de kinderen. Van ieder een worden zij het meest ge troffen, maar ze zijn blij als ze elke ochtend de zon weer zien schijnen. Ze weten dat in de cember de rozen weer zullen bloeien. Ze geloven dit met een verbazingwekkend ver trouwen. Ik leer onophoude lijk van ze" Informatief De film kan vooral als infor matief worden ervaren door wie zich op de hoogte houdt van wat er in El Salvador ge beurt. Men heeft dan de ken nis van de politieke achter grond mee, die in dit verhaal spaarzaam aan de orde komt, zoals de houding van de Ame rikaanse ambassadeur (Mike Bundesrepublik, dertiendelige documentaireserie over de elf verschillende 'landen' van de BRD. Afl. 11: Saarland. Arm Saarvögelein - reich Saarvöge- lein (herh.) 16.35 Verkehrsarena, magazine mei tips over de aanschaf van een 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, actualitei ten, sport en amusement 17.50 Ein Colt fiir alle Fïlle (The fall guy). Amerikaanse tv-serie met Lee Majors, Douglas Barr. Heather Thomas, e.a. Afl.: Phil lernt boxen 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Nebel im Fjord, tv-film naar de roman 'Nebel im Fjord der Lachse' van C.C. Bergius. Re gie: Eberhard Itzenplitz. Met Hans Korte, Hannes Jaenicke, Rosel Zech e.a. Een echtpaar maakt een reis door de fjorden van Noorwegen. Tijdens deze tocht wordt langzamerhand duidelijk dat de man een oor logsverleden heeft en dit altijd voor zijn 1 r heeft verbor- 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heuta-Journat, actualiteiten 22.10 Atelier 4 23.40 Aller Bilder ledig. 'Meister Eckhart und die Mystik des Westens', documentairefilm 00.25 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus Duits 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 [TiLindenstrasse, tv-serie met Marie-Loulse Marjan, Moritz A.Sachs, Johanna Bassermann e.a. Afl.: Die Hexe 20.45 Kopt und Koph Spiel mit Wis senschaft, spelprogramma 21.45 Wissenschaft zum Selberma- chen, documentaire over nieu we experimenteerdozen voor natuur- en scheikunde 22.15 Hinten den Schlagzeilen. 'Ein Mann mit Energie: VEBA-Chef Benningsen-Foerder', filmpor tret 22.45 WDR-TV-Splel: Früh auf, spit nleder, tv-spel van Susanne Abel en Rudolf Oshege. Met Dietmar Bar, Monika Flnk, Alexander Völz e.a. Martin Bo- rovski, die aan de lopende band in een fabriek werkt, ver langt hevig naar tederheid. De fotografe Sigrid kan hem die voor korte tijd geven, maar niet voor altijd 23.30 CWDR-Extra-Splel: Erfolg, tv- spel van Monika Schmld. Met Dagmar Cassens, Beatrice Ma- nowski, Ludvik Mann, e.a. De droom om ooit voor de camera te staan lijkt voor Helen en Sa rah werkelijkheid te worden als Sarah uitgenodigd wordt voor een auditie. Helen gaat mee om haar te steunen 00.15 Laatste nieuws (D Ondertiteling via TeleTekst. 0 Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-ultzending. ■3) Zwart/wit-ultzending met on dertiteling vla TeleTekst. (9 BIJ nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orglnele versie met ondertitels. KJ BIJ nlet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wit-ultzending In orglnele versie met ondertitels. Jean Donovan, hier samen met ambassadeur Mike Farrel (Robert E. White): „In El Salvador is mijn leven meer waard". FOTO: KRO Farrell) en diens overleg met de Salvadoraanse autoriteiten. Dezen tonen zich meesters in het geven van ontwijkende antwoorden, maar hebben daarbij een gemakkelijke aan de diplomaat die zich al te simpel ongeloofwaardige toe lichtingen op het gebeuren op de mouw laat spelden. Pas veel later heeft deze diplomaat zijn halfslachtige houding toe gegeven, maar daar komt deze film nauwelijks aan toe. Die houdt zich vooral met Jean bezig, een sportief stu dentenmeisje, dat wel van een pleziertje houdt en het studen tendispuut niet mijdt. Zij ge draagt zich aanhalig, weet zich omgeven door vriendjes, maar ziet ook kans daaruit de juiste keus te maken. Toch heeft zij geen vrede met dat leven. Het liefst zou zij de wereld ten goede willen ver anderen. Zij leert de nonnen kennen van een congregatie die zich inzet voor de bedreig de mensheid en El Salvador tot werkterrein heeft gekozen. Jean raakt onder de indruk van dit heilzame werk, wil daarin delen. Zij besluit voor vijf jaar met de zusters in zee te gaan. Haar verloofde heeft daar moeite mee. Ook laat zij zich bijpraten en overtuigen door pater Matt Phelan, een Ierse geestelijke, aan wie zij het probleem van haar onvre de met haar gelukkige leventje voorlegt. Deze rol wordt ge speeld door Martin Sheen, die met zijn bijbehorende gezicht van betrokken mens eerder voor priesterrollen werd geko- Met directe hulp en medica menten gaat zij samen met de zusters weldoende rond in El Salvador. Overdag de zon, spe lende kinderen en gezinnen die voort moeten worden ge holpen. 's Nachts de knallen uit de pistolen van politie in burgerkleding, die opstandige boeren van het leven berooft, vaders van kinderen. De drei ging zit de zusters en Jean steeds dichter op de hielen. Tot zij zich er niet langer aan kunnen onttrekken. Naar de wijze van zien van de staatspo litie kiezen zij door hun hulp aan getroffen mensen partij voor de tegenstanders van het regiem. Dat wordt hun nood lottig. Hun busje wordt op een landweg uitgebrand aangetrof fen. Haar lijken later gevon den in een ondiepe kuil. De laatste tekenen van leven arri veren op een ingesproken bandje bij haar verloofde. Mach teloosheid Toch een aangrijpende film, ook als men ziet hoe de open bare preken van mgr. Romero tot het volk onmogelijk worden gemaakt door van re geringswege gezonden hevig gierende helikopters boven het kerkplein. Ook hoe de hulppost van de zusters op een nacht wordt beschoten De machteloosheid komt nog har der aan dan het levensgevaar. Vertoond op de Amerikaanse tv storen de stijlbreuken. Vier a vijf keer wordt de film on derbroken door commerciële mededelingen. Die heeft de KRO er uiteraard uit laten ha len, maar voor wie beter weet blijven de sporen zichtbaar. Commerciële tv vraagt om een bepaald procédé in de aan maak van zulk een verhaal. Die advertenties moeten ge plaatst worden op de momen ten met de verondersteld hoogste aandachtswaarde. Hiervoor bestaat de ijzeren wet dat dit liefdesscenes moeten zijn, de ontmoeting man-vrouw, jongen-meisje. Dit aantal taferelen moet dus overeenkomen met de hoe veelheid toegevoegde ver koopinformatie. Vijf keer dus. Dit geeft aan de vertelling van dit verhaal toch een zeker ge forceerd effect. Zo zit Jean in El Salvador of ze vliegt even terug om met haar verloofde van gedachten en gevoelens te wisselen. Ook maakt haar ver loofde enkele tussenlandingen in El Salvador. Haar laatste woorden komen indrukwekkend over, als een boodschap: „Mijn leven is in El Salvador meer waard dan waar ook, hoezeer ik er ook aan hecht". Van deze overtui ging leverde zij het bewijs door in El Salvador haar leven te laten. TON OLIEMULLER BBC 1 16.00 Hudson and Hall, gevarieerde talkshow rond het Australische duo Peter Hudson en David Halls, met speciale aandacht voor lekker eten 16.30 Watchdog, consumentenru briek 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Jimbo and the Jet set', 'What's Inside?', 'Ratman', 'Ewoks' en 'Simon and the witch" 17.55 Newsround, jeugdjournaal 18.05 Blue Peter, informatief kinder programma 18.35 Msstertaam, spelprogramma gepresenteerd door Angela Rippon 19.00 Nieuws en weerbericht 19.35 London plus, regionaal maga zine 20.00 Wogen, Terry Wogan ontvangt gasten in zijn praatprogramma 20.35 ffiDr. Who (slot), science-fic- tionserie met Sylvester McCoy en Bonnie Langford in de hoofdrollen. Afl.: Dragonfire (3. slot) 21.00 EThe Kenny Everett Televi sion Show, serie comedy- shows met Kenny Everett. Vandaag als gast: Elton John 21.30 Whatever next? Amusements programma met Noel Ed monds 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 Panorama: Debt - How deep are you in? Actuele documen taire 23.10 fEA Perfect Spy (5), zevendeli ge tv-serie naar het gelijknami ge boek van John Le Carré. Met Peter Egan, Alan Hawthor ne, Jane Brooker, Peggy Ash- croft e.a. Na getrouwd te zijn met Mary, wordt Magnus Pym uitgezonden naar Amerika. Al gauw krijgt de Amerikaanse geheime dienst het vermoeden dat Pym zijn Informatie door speelt naar de Tsjechen en be legt een vergadering met de Engelse dienst 00.10 Soccer Six 00.45 Micro File II. Afl.: Robots 01.10 Weerbericht BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht 16.03 World Indoor Pairs Bowls Bournemouth 16.50 Nieuwe en weerbericht 17.00 Bezeer, gevarieerd magazine. Presentatie: Judl Spiers 17.30 Noticeboard 17.35 Polderk (7), zestiendelige tv- serie met Robin Ellis. Jill Townsend. Clive Francis e.a. (herh.) 18.30 World Bowls 19.00 Future world: Earlhbound, Amerikaanse science-fiction- film uit 1981 van James L. Conway. Met o.a. Burl Ives en Joseph Campanella 20.35 Tekenfilm 20.45 Open Space: Forgotten peop le, documentaire over de barre leefomstandigheden van zigeu nerfamilies rond Swansea 21.20 Venturers. Afl.: Double or quilts 22.00 D Woody Allen-cyelus: Man hattan, Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Woody Allen. Met Woody Allen, Diane Keaton, Michael Murphy e.a. 23.30 Newsnight, actualiteiten 00.20-01.15 Bowla SKY CHANNEL 16.00 Get Set, Go, popprogramma met Gary Davies 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Green Hornet, avonturen- serie 18.30 Hogan'a Heroes, comedyserie 18.57 Europees weerbericht 19.00 The Paul Hogan Show, come dyserie 19.30 Planet ol the Apes, science- fictionserie. Afl.: The cure 20.30 Police story, misdaadserie 21.27 Europees weerbericht 21.30 Mobil Motorsport News 22.05 Spaans voetbal 23.05 Soul in the City, poppro gramma 00.00 m Engelse Top 40, met Caro lyn Marshall 00.57-01.00 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Ninno Firetto Totally Live, popprogramma 17.00 Formula One, popprogramma met John Leslie 18.00 Super Sonic, met Amanda Re- dington 19.00 Going tor Gold, quiz met Euro pese kandidaten gepresen teerd door Henry Kelly 19.25 Europees weerbericht 19.30 The Spice of Life, documen taireserie over de geschiedenis van kruiden. Afl.: cloves 20.00 Teachers Only, comedyserie 20.30 Foley Square, comedyserie 21.00 Barnaby Jones, misdaadserie. Afl.: Victim of love 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Football 23.30 Europees weerbericht 23.35 Wrestling 00.15 Super Sonic 01.15-02.15 Formula One MTV EUROPE 00.00-24.00 (3 Popprogramma's met vj's Marcel Vanthllt, Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record ot the Day. 1&30- 17.00 Club MTV. programma met dansmuziek vanuit het Palladium in New York. 22.00- 23.00 XPO, nieuwe videoclips (herh.) TV 5 16.05 Impact 16.50 Kluane, documentaire 17.30 Kinderprogramma 18.00 Récréation 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Nouveau Monde, actualiteiten- magazine 19.30 Showbiz, amusementspro gramma 20.20 Nous avions 375 ana, docu mentaire over Arcadiö 21.05 La bonne aventure 21.30 Chop Suey 22.00 Journal Télévision 22.30 Economische magazine 23.00-23.30 Clarence Gegnon (1881- 1942), portret van deze schil der NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven TROS 15.30 Rosco's rad van avontuur 15.50 Het erfgoed Gulden burg (Das Erbe der Guldenburgs). Duitse tv-serie. Afl.: Het kleine broer tje 16.35 CDDe Bananasplitshow, pro gramma met de verborgen camera. Presentatie: Ralph Inbar (herh.) NOS 17.30 lD 'A6-Journaal TROS 17.46 TROS Popformule, popprogramma mei Martijn Krabbé DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Britische Nachbarn, filmdocumentaire 11.10 Essen wie Gott In Deutschland (herh.) 11.35 Was bin ich? (herh.) 12.25 WISO 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Tagesschau 15.50 Ta gesschau 16.00 Frauengsschichten, filmportret van Elga Sorge 16.45 Stadtrallye, eine Schnitzeljagd für Fixe, kinderprogramma 17.45 Tages schau DUITSLAND 09 45-13.15 Zie Duitsland 1 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Heavy Metal... um Himmela Willen, religieuze rockmuziek 16.20 '...der werfe den eersten Stein', do cumentaire over jonge aids-patiënten 17.00 Heute 17.15 0 Tele-lllustrierte 17.45 Schwarz auf Weiss: Die Jagd nach Schlagzeilen, quiz gepresen teerd door Dieter Thomas Heek BBC 1 07.35 Edgar kennedy 07.55 Weerbe richt 08.00 Breakfast Time, ontbljtte- levlsle 09.40 Open air (1) 10.00 Nieuwa 10.05 Neighbours, tv-serie 10.20 Kilroy, discussieprogramma mei Robert Kllroy-Silk 11.00 Nieuws 11.05 Going tor gold, spelprogramma 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws en weerbericht 12.05 Open air (2) 13.05 Daytime live, gevarieerd lunchmagazine. Pre sentatie: Pamela Armstrong 14.00 Nieuws en weerbericht 14.30 Neigh bours, tv-serie 14.50 Going for gold, spelprogramma 15 15 Knots landing, detectiveserie 16.00 Valerie, tv-serie 16.25 The clothes show, modemaga zine 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 0 Sky Trax 13.05 Another World 14.00 Mo bil motorsporla news 14.40 City Lights 15.00 Transformers 15.30 Skippy 16.00 0 Canada Calling 16.30 0 UK Despatch 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Nino Firetto Tota- ly Alive 09.00 Sons and Daughters 09.25 Take Six Cooks 09 50 Follow me 10.05 Hold down a chord 10.15 Delia Smith's One is Fun 10.30 Play Goll 11.00 Super Soul 11.30 Three of a Kind 12.00 Great Railway Jour neys ot the World 13.00 Going for Gold 13.30 Sons and Daughters 14.00 Barnaby Jones 14.55 Euro- pees weerbericht 15.00 Hippo 16.00 Nino Firetto Totally Live 17.00 For mula One 17.30 17.46 18.00 18.30 19.00 20.00 20.28 NEDERLAND 1 AVRO E Kokkerellen, culinaire rubriek met chef-kok Ria van Eijndhoven en Sonja van Proosdij AVRO Service Salon, ge varieerd magazine gepre senteerd door Amanda Spoel en Catherine Keyl Dungeons dragons, te kenfilmserie. Afl.: In de tuin van koningin Lust NOS ^S-Journaal AVRO Foofur, tekenfilmserie. Afl.: Bloed kruipt waar het niet gaan kan H Toppop, popprogram ma met Bas Westerweel TELEAC WCursus Sociale Zeker heid (2) AVRO Wordt vervolgd, magazine met strips, tekenfilms, nieOwe video-uitgaven en de AVRO's Wordt Ver volgd Club. Presentatie: Han Peekei AVRO's Sportpanorama, sportmagazine gepresen teerd door Ruud ter Weij- den NOS E Journaal an weerover- zicht AVRO E Geschenk uit de hemel, televisiespel geschreven door Herbert Reinecker. Met o.a. Hugo Metsers, Carline Brouwer en Adrlenne Kleiweg. Regie: Anneke Hoog Antink. Mar ten verkoopt kookboeken huis aan huis. Op een dag krijgt hij gezelschap Opsporing verzocht, pro gramma waarin Will Simon en Jan Scholtens de me dewerking van kijkers vra gen bij het vinden van da ders van ernstige misdrij ven. Ditmaal gaat het om een overval op een 77-jari- ge vrouw in Huizen, die daarbij door de daders ook nog gemolesteerd werd. Verder hebben in Utrecht binnen ruim een maand een verkrachting en twee pogingen daartoe plaatsgevonden, door de zelfde dader. Slachtoffers waren jonge vrouwen die regelmatig liftten vanuit Amsterdam. In Velp wer den twee bejaarde mensen van 74 en 76 jaar door twee mannen in hun wo ning overvallen. Ze werden met handboeien aan een traphekje vastgemaakt en hebben zo dertien uur staande moeten door brengen AVRO's Televizier, actua liteitenrubriek met een reprtage over de landelijke vrijwilligersdag die giste ren is gehouden. Speciale aandacht hierbij voor de Leendert Vriel Stichting in Enschede, die het mede mogelijk maakt dat termi nale patiënten thuis kun nen sterven. Verder een reportage over de top in Washington waarin wordt gesproken met kolonel Duncan van het Internatio nal Institute for Strategie Studies en met de opper ste bevelhebber van de NAVO J. Galvin over de noodzaak van modernise ren van de conventionele wapens 22.45 1 Jansen Co, Leonie Jansen ontvangt tien vrou wen uit de wereld van het Nederlandse amusement. Met o.a. Adelheid Roosen, Margriet Eshuys, Karin Bloemen, Liselore Gerrit sen en Simone Kleinsma 23.35 1 Ontdek je plekje. Afl.: Harlingen (herh.) NOS 23.50 Journaal 23.55 Nieuwa voor doven NEDERLAND2 RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 2250 Bewogen grensgangers. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst. 06.02-07.00 Auto in Avro aan! RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: Get back. 20.02 Muziek met Meta. 22.02 Candlelight RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 Tannhöuser. opera van Wag- RADIO 5 18.10 VARA: Chips die je niet kunt eten - magazine. 18.20 PP: Uitzending van de PSP. 18.30 NOS: Programma voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Gute Reise. 21.00 Personal Computer 2. 21.30 Pronto. 22.00 Handwerken REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-21.30 Turks prógramma. Verder als radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmaga zine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Mohajlrin, voor Marokkanen. 20.03 Tropical. 21.03 Pronto. Italiaans (3). 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 17.10 Bizaria. 19.10 Zig-Zag Popmuziek. 22.05 Maneuvers in hel donker. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Kaleldofoon (24). 19.00 Kroniek 1, magazine. 1945 Muziek van onze tijd. 20.30 Levente Kende en Heidl Hen- drickx, pianoduo. 22.10 Actualla 22.30 Blues Jazz. 23.15 Kamermuziek, Pianokwartet nr. 1 in Es, Beethoven. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo-magazine. 08.50 Postbus 900. 09.05 Met de KRO. met Anne. NOS 17.10 Studio Sport extra. WK Schaatsen te Calgary FEDUCO 17.40 Wie schrijft die blijft (7) 17.55 Rekenen (7) NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 ^Jeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag: Treurarbeid, filmreportage over het op richten van vrijwilligers- groepen, die mensen hel pen met hun rouwverwer king KRO 19.27 In december zullen de ro zen weer bloeien (Choices of the heart), Amerikaanse speelfilm uit 1983. geba seerd op het waargebeur de verhaal van Jean Dono van. één van de vier Ameri kaanse nonnen die in de cember 1980 door leden van de Salvadoraanse na tionale garde op wrede wij ze om het leven gebracht werden. Met o.a. Melissa Gilbert. Martin Sheen. Pe ter Horton en Helen Hunt. Regie: Joseph Sargent (zie elders op deze pagina) 21.10 Filmfan, bioscooptips ge presenteerd door Hans van Willigenburg 21.40 Aids,'tis duizend kwalen, documentaire over aids en Amerikaanse katholieken anno 1987 NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven TELEAC 23.05 Structuur in Basic (9) 23.35-23.50 Slapen kun je leren (5) 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 Ratel 11.02 KRO's Schone Kunsten. 11.05 Echo-magazine. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? Avro aanl 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten.... 12.03 Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: De plantage. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakker! 09.03 Wessel van Diepen. 11.03 Angelique. 12.03 VARA's Steen Been Show. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 TROS: Een goede morgen met Anne-Marie Heyligers 09.00 Continu Klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12^0 Nwe. klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top 10. 13JJ0 Belcantorium. 16.00 NCRV: Het kunstbedrijf 17.00 Het grote werk in kleine bezet ting RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: De spiegel. 10.00 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 10.50 Tekst en uitleg. 11.00 Studio 55. 12.00 Nieuws. 12.05 De verdieping. 12.45 Tegendraads geloven. 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.30 NCRV-Leersplegel. 14.15 Meet Mr. Mooney. 14.30 TELEAC: Follow through. 15.00 NOS: Schone wereld. 16.00 Op de rand van het recht. 18.30 NOS Ombudsman. REGIONAAL Radio West: (via FM-lrequentie Radio 1) 07.15-00.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur. Radio Rijn mond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogram- ma. 14.00 Tineke Speksnijder. 1640- 17.00 Rijnmond getapt. 05.31 Met 1 wakker. 07.45 Van Mensen en Dingen. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor 14.03 78 Toeren tijd: Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo 06.12 Hoop doet leven. 09.50 Plankenkoorts. 10.03 Broccoli. 12.00 Regioprogr 13.10 Onvergetelijk. 13.45 Orgelrecital Ivan Gulllnl. 14.00 De Gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 10.00 Matinee. 12.07 Tafelmuzlek. 13.10 Actueel. 13.30 1. Kraft Undberg. 14.00 Symfonische muziek. 16.10 Kamermuziek.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9