Steeds meer verzet tegen storten slib NAAL dagpuzzel Inbrekers actief in Leidse regio Ben Versteegen beste veldrijder Nog geéi oplossiri! Ruiten Troef i LEIDEN OMGEVING CctdócSoiwant MAANDAG 7 DECEMBER 1987 PAGINt Bami goreng - bananevla De benodigdheden voor twee personen zijn: 2 dl water, 1 bouillonblokje, 150 g hamlap, 250 g mie, 200 g witte kool, 2 preien, 1 flinke ui, 100 g taugé, 2 le pels olie, knoflook, zout, peper, ketjap, 1 ei, 5 g mar garine, paar augurken, sel derij; Vs liter melk, 25 g custard, 30 g suiker (Vt liter gele vla), 1 banaan, 1 lepel ma rasquin, 4 bitterkoekjes. Leefbaar Leiderdorp weer niet ontvankelijk LEIDERDORP De commissie beroep- en be zwaarschriften heeft de bezwaren van de Stichting Leefbaar Leiderdorp tegen het kappen van bomen en heesters op het parkeerterrein van zwembad De Does aan de Hoogmadeseweg verworpen. Volgens de commissie is het bezwaar van de Stichting niet ontvankelijk. De commissie stelt dat Leefbaar Lei derdorp niet in haar belangen is geraakt door het afgeven van een kapvergunning door de gemeen te. De doelstellingen van de Stichting zijn daar te ruim voor. Eerder werd een bezwaar van Leefbaar Leiderdorp tegen het weghalen van bomen van de middenberm van de Engelendaal voor Winkelhof om dezelfde reden afgewezen. De bomen, meidoor nen, essen, eiken en populieren zijn gekapt in ver band met de bouw van het sportcomplex aan de Hoogmadeseweg. Bromfietser aangereden LISSE Een 16-jarige Lis- ser is zaterdagmiddag om half drie gewond geraakt bij een ongeval op de Oranje- laan. De jongen kwam op de bromfiets uit een benzi nestation. Hij stak de weg over om richting Heereweg te rijden. Een auto, bestuurd door een 23-jarige Lisser, die over de Oranjelaan reed zag hij over het hoofd. De bromfietser werd overge bracht naar het Academisch Ziekenhuis Leiden met een gekneusde schedel, een ge broken sleutelbeen en en kele verwondingen. Auto Houdijkglanst weer ZOETERWOUDE De auto van de Zoeterwoudse burgemeester Houdijk ziet er weer keurig uit. Za terdag werd het voertuig namelijk gewassen door carnavalsvereniging De Hangkonten. Deze wasbeurt was overeen gekomen tijdens het Prinsenbal. Traditiegetrouw komt de burge meester daar opdraven om de sleu tel van het Hangkontenrijk te overhandigen aan de nieuwe prins. Als dank ontving de burgemeester daarvoor een „tegoedbon voor een autowasbeurt". En zaterdag was het zo ver. Van boven tot onder werd de auto onder handen geno men zodat de eerste burger nu weer in een „glimmend karretje" kan gaan toeren. Man bedreigd NOORDWIJKER- HOUT Een in woner van Noord- wijkerhout is giste ren om tien voor zeven door een on geveer 18-iarige jongen bedreigd met een mes. De man sprak de jon gen aan toen deze zonder enige aanlei ding een schop te gen een auto gaf. De jongen dreigde hem daarop te ste ken, maar liet het bij dat dreigement. Verzet tegen politie NOORDWIJK Een 25-jarige Kat- wijker is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehouden omdat hij zich hardnekking verzette toen hij op ver zoek van de politie een café in het uit gaanscentrum niet wilde verlaten. De agenten hebben hem meegenomen naar het bureau. Toen hij was be daard kon hij naar huis. Een 37-jarige automobilist uit Oegst- geest is zondagavond aangehouden in Noordwijk aan Zee omdat hij door rood licht reed. De man bleek boven dien niet in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs, was onder invloed van drank en maakte zich schuldig aan joy-riding. Ook was de auto niet verzekerd. Tegen de man is proces verbaal opgemaakt. Geld voor woonwagens LEIDSCHENDAM Voor de aanleg acht tijdelijke woonwagenstandplaatser de Frekeweg in Leidschendam wordt c meenteraad vanavond een krediet van 3! gulden gevraagd. Verder is nog 240.000 g nodig voor de aanschaf van vier woonwj Volgens de regeling Tijdelijke standpij krijgt de gemeente van het rijk max 12.500 gulden per standplaats terug. 0[ terrein komen de vijf woonwagenfamilie nu aan de Heuvelweg op het parkeert€| van het sportpark zijn gehuisvest. Hooiberg in brand LEIDSCHENDAM Bij een brand a» Middenweg in Leidschendam is vrijdag^ tegen elf uur door onbekende oorzaak hooiberg uitgebrand. Tevens raakte een a stallen beschadigd. Het vee bleef onged De omvang van de schade is niet bekenj en krant ontvangen Bel tussen .00 uur. zaterdags tussen 14.00 r, telefoonnr 071-122248 en ui rdt nog dezellde avond nabezorj Breng het water en bouillon blokje aan de kook, leg er het hamlapje in en laat dat in een kwartier in de zachtko- kende bouillon gaar worden. Kook de mie volgens de ge bruiksaanwijzing op het pak gaar. Snijd het vlees in gelijke stukjes, de witte kool in fijne reepjes en de prei en ui fijn. Zoek de groene dopjes uit de taugé, was de groente een keer en doe haar in een ver giet. Fruit de ui in de olie in een ruime braadpan (of wadjan) lichtbruin en pers de knof look erboven uit. Bak het vlees een paar minuten al omscheppende mee en doe er vervolgens de kool en prei bij. Laat de massa nog even bakken, voeg dan een paar lepels bouillon (van het vlees) toe en sluit de pan. Laat de groenten onder een enkele keer omscheppen in acht a tien minuten beetgaar worden. Warm de taugé mee en doe er de mie bij. Laat de bami op een klein vuur onder voorzichtig om leggen warm worden. Maak het gerecht op smaak af met zout, peper en ketjap. Bak van het ei een omelet en snijd haar in repen. Garneer de bami met de omelet, de tot waaiertjes gesneden au gurken en selderijblaadjes. Zet de helft van de melk op. Meng custard, suiker en wei nig koude melk tot een pap je. Roer er wat hete melk door en schenk het mengsel bij de overige hete melk. Laat de vla al roerende een minuut zacht koken en voeg van het vuur de rest koude melk toe. Leg de afgekoelde vla op met marasquin ge mengde plakjes banaan en garneer haar met stukjes bit- terkoek. JEANNE dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 11 de cember waargenomen door apotheek Reyst in Leiden en en apotheek Boehmer in Leiderdorp. KLACHTENMELDPUNT Ambulante Psychotherapie Zuid-Holland Noord. Spreekuur 18.00-19.00 uut. Tel. 071- 254654. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Rodenburgstraat in Leiden naar de Kronensteinkade 18a in Leiden. CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2. 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau. Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30. afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30. afdeling vrouw: vr. 10-12. BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. Postzegels De Katwijkse postzegelver eniging I. V. Philatelica houdt morgenavond een bijeenkomst in de zaal van Cleijn Duin in Katwijk. Aanvang acht uur. Jeugdi ge verzamelaars zijn om kwart voor zeven welkom. Indonesië „Ervaringen in Indonesië", dat is het onderwerp waar de schrijfster Margaretha Ferguson morgenavond over praat in de openbare bibliotheek van Noordwij- kerhout. Aanvang acht uur, de toegang is gratis. Veel van het werk van Fer guson heeft raakvlakken met Indonesië, het land waar zij een groot aantal ja ren heeft gewoond. Haar boeken zijn na de lezing te koop. Kerstbazar In Huize Willibrord aan de Poortlaan 20 in Wassenaar wordt morgenmiddag van twee tot vijf uur een kerst bazar gehouden. Er worden kerstkaarten, kerstkleden, kerststukken en andere fij ne handwerken, zoals let- terlappen, sieraden, kus sens, babykleertjes en speel goed verkocht, vervaardigd door de bewoners. Verder is er een loterij, een raadspel en meer activiteiten. Keramiek Friese keramisten expose ren deze maand in de open bare bibliotheek van Voor schoten aan de Wijgaar- denlaan 4. Het gaat om Jan Bekker en Jet Mous. Van de hand van Jan Bekker is gebruikskeramiek te zien, zoals theepotten. Jet Mous maakt voorstellingen van gangen en muren op tegels, waar soms een eenzame jas is opgehangen die de leeg heid van de ruimte ver strekt. De expositie is te zien tijdens de openingsu- Horizontaal: 1 slotwoord van gebe den; 4 rank vaartuigje; 7 tamelijk; 8 rund; 9 voorzetsel; 10 alvorens; 12 uitdrukking van ontkenning; 13 maand; 16 voltooid; 17 dwarshout aan een mast; 18 wapen met kling; 21 knaagdier; 22 plechtige verkla ring; 23 verbrandingsrest; 25 voor zetsel; 26 drukte, opschudding; 27 deelbaar door 2; 28 voorlopig ont werp. Verticaal: 1 mengelmoes; 2 bijzon der groot; 3 Eurovisiepartner (afk.); 4 vaatwerk; 5 plant met een sterk riekende wortel; 6 zonder wijzigin gen; 11 walkant; 14 soort pape gaal; 15 metalen staaf; 18 prakti sche oefentijd; 19 Insekt; 20 eetge rei; 24 Japanse munt; 25 boven dien. OPLOSSING 'loo S3 :u®s PZ fiedel 0Z -flQ 61 '®0 -eis si :eoj si :bjb tl 'BI 11 tpjep -ubj9auo g :jue|B p 'UBX p 'S'O'N C luuoue z 'efpeeöeiiB i :|BBOj|jeA PB|X 82 :u9A9 LZ teop -eö 9z :do s2 "sb £Z 'pee zz :»bj iz :|9qes 81 'ei ^|b 91 tpBBiu ei leeu zi 'Jee oi 'bu 6 ;so 8 '|b6ou L touex t :ueuue i :|bb|uozijom WOUBRUGGE/RIJNSA- TERWOUDE Ook in Rijnsaterwoude groeit het verzet tegen de voorgeno men storting van Wasse naars slib in het Braasse- mermeer. Actievoerders hebben dit weekend 240 handtekeningen tegen het storten verzameld. Deze zijn direct al aan burge meester M.J.J.M. Boelen van Leimuiden, Rijnsater woude en Nieuwveen aan geboden. In Woubrugge werden vorige week 1.000 handtekeningen opge haald. Het Hoogheemraadschap van Rijnland was van plan van daag met het storten van het slib te beginnen, maar volgens het Rijnsaterwoudse raadslid G. Bartels is de storting een paar dagen uitgesteld. Dit werd gisteren bevestigd door burgemeester M.J.J.M. Boelen van Leimuiden. Boelen heeft dit weekeinde gesteld dat het bedrijf Hogenboom aan de Westerdijk waar het vuile slib vanuit de vrachtwagens uit Wassenaar overgeladen zou worden in schepen op het Braassemermeer niet over de vereiste hinderwetvergun ning beschikt. Verder vreest hij voor verstoring van de openbare orde wanneer het overladen bij Hogenboom plaats zou vinden. „Dit is een zeer toegankelijke en door ac tievoerders beheersbare plaats", aldus gemeentesecre taris Bello. De aankondiging dat vandaag zou worden begonnen met het lozen van het slib in het Grote Gat van het Braassemermeer, leidde zaterdag tot spoedbe raad in de woning van de Woubrugse actievoerder Mar tin de Winter. De drie staten leden J.P.R.M. Steegh (PSP/ CPN/PPR), H.A.C. van Woer den (D66) en W. van den Berg (CDA), vertegenwoordigers van de Milieucommissie Wou brugge en secretaris Bosman van de Streekcommissie Zuid- Holland Oost besloten daar op nieuw bij de Kroon bezwaar aan te tekenen tegen de voor genomen storting. Argument hierbij is dat eerde re sliblozingen in het verlenen van de vergunning niet mee gewogen zijn. Statenlid Van den Berg zag veel in het aan vechten van de vergunning op grond van de milieunormen in het betreffende bestemmings plan. Hij heeft overigens aan Gedeputeerde Staten reeds vragen gesteld over de kwes tie. Nieuw Als nieuw gegeven kwam ter tafel, dat er sinds 1960 al meerdere stortingen zouden hebben plaatsgevonden in het Grote Gat. Er bestaan volgens de actievoerders daarom grote twijfels of de gewraakte 5500 kubieke meter slib uit Wasse naar en nog wel bij kan, zon der zich met het oppervlakte water te vermengen. Volgens de actievoerders is het slib sterk verontreinigd met zwa vel en kwik. Het Hoogheem raadschap zegt dat het slib diep genoeg wordt gestort, zo dat het niet mengt met het op pervlaktewater. De tegenstan ders twijfelen hieraan, zeker nu wordt gezegd dat er al stor tingen hebben plaatsgevonden in het Grote Gat. Kalender Mevrouw A.P. de Grijs-Lange- straat, voorzitter van de Culturele Raad Leidschen dam, en Henk Brouwer Schut, amateur-histori cus, hebben za terdagochtend uit handen van voorzitter W.A. Niessen van de Stichting De Lyt- se Dam de foto kalender 1988 gekregen. De in fors formaat uit gevoerde kalen der bevat der tien foto's, in het gemeentearchief bijeengezocht door oud-archi varis De Kort en van de heer A. Zijlstra. De fo to's. aldus voor zitter Niessen, sluiten goed aan bij de feestelijk heden ter gele genheid van het 50-jarig bestaan van Leidschen dam. De kalen der, waarvan er al enkele hon derden in de voorverkoop van de hand zijn ge gaan, kost vijf tien gulden vijf ennegentig. FOTO: JEROEN DE JONG REGIO Inbrekers zijn dit weekeinde actief geweest in de Leidse regio. Leiderdorp span de ook dit keer weer de kroon. In deze plaats waren Vier wo ningen het doelwit van het in brekersgilde. Gisteren werd volgens de rijkspolitie Leiderdorp in de avonduren ingebroken in wo ningen aan de Heemraadlaan, het Rijnenburg en de Roer dompstraat. Deze woningen staan in dezelfde wijk en vol gens de politie is het „aanne melijk" dat het om dezelfde daders gaat. De bewoners van het huis aan de Heemraadlaan missen niets, uit de woning aan het Rijnenburg werd ge luidsapparatuur ontvreemd en uit de woning aan de Roer dompstraat werden girobetaal kaarten weggehaald. -In de nacht van vrijdag op zaterdag werden een cv-ketel en bad- kranen gestolen uit een flat woning aan de Zomerkade. De daders kwamen binnen via de voorzijde. Bij een inbraak in een woning aan de Groenenstein in Ha- zerswoude-Rijndijk is zater dagavond vermoedelijk wat geld omvreemd. De exacte buit valt nog niet vast te stel len, omdat de bewoner nog niet thuis is. De daders kwa men binnen door de achter deur te forceren. Ook de voet balvereniging Bernardus heeft het afgelopen weekeinde on genood bezoek gekregen. Af gelopen nacht werd een geld kistje met onbekende inhoud meegenomen. Inbrekers hebben in de nacht van zaterdag op zondag toege slagen in een sportschool aan het Industriepark in Nieuw koop. Een ruit werd vernield, waarna fitness-attributen, zo als halters, met een gezamen lijke waarde van omstreeks 15.000 gulden werden wegge nomen. Een patrouille van de politie ontdekte de inbraak om drie uur 's nachts, maar de in brekers waren toen al met hun zware buit gevlogen. Bij een inbraak in een woning aan de Grevelingen in Alphen aan den Rijn zijn een kleu rentelevisie en een videorecor der gestolen. De totale waarde is 6000 gulden. De inbrekers hadden de achterdeur gefor ceerd. Sieraden, een muntenverza meling en postzegels maakten deel uit van de buit uit een woning aan de Kwekersweg in Sassenheim. De totale waarde is nog niet bekend. De bewo ners waren tussen drie en zes uur gistermiddag afwezig. In die tijd werd ingebroken. De inbrekers kwamen binnen door een raam aan de achter zijde van de woning open te wrikken. Een Friese staartklok is door inbrekers op het laatste mo ment achtergelaten bij een in braak in Oegstgeest in het af gelopen weekeinde. De dieven waren zaterdag een hoekwo ning aan de Hofbrouckerlaan binnengedrongen. Na aanvan kelijk gaatjes te hebben ge boord om een raam te kunnen openwerken, hetgeen niet luk te gingen zij over tot krassere maatregelen: de achterdeur werd opengewerkt. In de wo ning werd een antieke Friese staartklok van de muur ge haald en klaargelegd om mee te nemen. Op dat moment moeten de inbrekers zijn ge stoord, want zij verlieten de woning en lieten de klok lig gen. De bewoonster, een 72-ja- rige vrouw trof de staartklok in die positie aan toen zij weer thuiskwam. Dieven hebben in het week einde een videorecorder gesto len uit een woning aan de Handellaan in Voorschoten. Er werd een raam openge werkt, waarna de woning werd doorzocht ZOETERWOUDE Ben Ver steegen heeft op bijzondere sterke wijze de veldrit van Zoeterwoude gewonnen. In deze openingswedstrijd van het nieuwe seizoen nam Ver steegen na drie ronden de lei ding en hij zou die niet meer afstaan. Aanvankelijk had hij nog concurrentie te duchten van Van der Maat, Kerkvliet en Van Leeuwen, maar er was simpelweg geen houden aan want de ontketende Ben Ver steegen was simpelweg niet af te stoppen. Het was niet de enige verrassing want in de slotfase wist Jos van Teylin- gen de moegestreden Hennie van der Maat te verdringen van de tweede plek. Op het Loetheveld was door veldrit-organisator Jan van der Geest zelfs een „open haard" aangelegd om de toe schouwers enigszins te kunnen warmen. Maar ook de renners zorgden door strijdlust dat pu bliek zich geen moment ver veelde. De 18 veldrijders moesten op een bijzonder se lectief parkoers strijden om de eerste punten van het zoge noemde Super Prestige Klas sement. Theo van Leeuwen, Kees Kerkvliet, Cock van der Hulst en Hennie van der maat namen direct het initiatief, maar al snel moesten zij „we grenners" als Ben Versteegen. de jeugdige Fred van der meer en debutant Han van Zaal naast zich dulden. Nadat Van Leeuwen en Kerkvliet waren, teruggevallen ging Ben Ver steegen solo op weg naar de bloemen. De veldrit - gadege slagen door zo'n 60 toeschou wers - was rijk gedoseerd mei premies. Zo kon Theo van Klink de prijs voor de renner met met meest originele tenue (vergelijkbaar met een soort „gevangenispak" of een bad pak uit het begin van de jaren vijftig) in ontvangst nemen. Voor Piet Turk ging het sei zoen slecht van start want in de eeste ronde brak zijn ver snellingsapparaat af. De uitslag (met daarachter het aantal punten dat iedere renner verdiende voor het Super Prestige Klassement): 1. Ben Versteegen, 12 punten; 2. Jos van Teylingen, 10 punten; 3. Hennie van der Maat, 8 punten; 4. Keee Kerkvleit, 7 punten; 5. Theo van Leeuwen, 6 punten; 6. Fred vand ei Meer, 5 punten; 7. Han van Zaal, 4 punten; 8. Herman de Jong, 3 pun ten; 9. Cock van der Hulst, 3 punten 10. Theo van Klink, 3 punten; 11 Leo van Teylingen, 3 punten; 12. Piel Spierenburg, 3 punten; 13. Petei Berg, 3 punten; 14. Dennis van den Berg, 3 punten; 15. Wil Ooijendijk, 3 punten; 16. Hans van den Bergen, 3 punten, 17. Kees Berg, 3 punten; 19 Piet Turk, 1 punt Het hoogheemraadschap van Rijnland meldt dat de stortin gen inderdaad voor onbepaal de tijd zijn uitgesteld. „Er moet eerst door de gemeente Wasse naar gezocht worden naar een geschikte overlaadlocatie". Eventueel zou een loswal aan de Ringvaart bij de Leimui- derbrug daarvoor bestemd worden. Omdat dit grondge bied van de gemeente Haar lemmermeer in de provincie Noord-Holland is, zou daar een speciale vergunning voor afge geven moeten worden. Een grote uitslaande brand heeft zaterdagavond voor een bedrag van tussen de 300.000 en 400.000 gulden schade aangericht bij een boerderij aan het Goudse Rijpad in Al phen aan den Rijn. De brandweerkorpsen van Alphen en het te hulp geroepen Zwammerdam waren in vrijwel volledige bezetting aanwezig om de felle brand te bestrijden. Tegen de 50 brandweerlieden waren met vier auto's actief. Het vuur onstond in het woongedeelte van de boerderij, waar vermoe delijk een kachel oververhit is geraakt. De bewoners waren niet thuis; zij vierden elders het Sint-Nicolaas-feest. De brandweer had het vuur omstreeks elf uur, na een uur blus sen, onder controle. Het woongedeelte ging volledig verlo ren. Een aangrenzende stal, die wordt gebruikt als autowerk plaats, kon worden gered. De boerderij ligt dicht bij de spoorlijn, maar het treinverkeer liep geen gevaar of hinder op. FOTO: WIM VAN NOORT Faay diaken Tijdens een sfeervolle eucharistieviering, gis teren in de kerk van de H.H. Petrus en Paulus te Aarlander- veen, is de heer N.A.M. Faay door Mgr. Drs. R.Ph. Bar, bisschop van Rotter dam, tot diaken ge wijd. De eucharistie viering werd bijge woond door de kinde ren en familie van de heer Faay, afgevaar digden van zusterker ken, vertegenwoordi gers van de burgelijke gemeente van Ter Aar, Dorpshuisbe stuur, mede-diakenen en collega's van de heer Faay. Tijdens de wijdingsri tus werd de kandi daat-diaken voorge steld aan de parochie door diaken Peeters, de bisschoppelijk ge delegeerde de heer J. Kwaaitaal en pastoor N.A.M. van der Waart. Nadat de heer Faay en zijn echtgenote vragen van de bis schop hadden beant woord, volgde de han doplegging. Hierdoor laat de bisschop de gewijde diaken delen in zijn zending tot dienstbaarheid in de geest van Jezus Christus. Hierna werd de nieuwe diaken ge kleed met de stool en dalmatiek en kreeg hij van de bisschop het evangelieboek en de benoemingsbrief waarin vermeld staat dat hij benoemd was tot diaken in de Paro chie van Aarlander- veen, Ter Aar en Kor- teraar. ren van de bibliotheek. I is één van de laatste t toonstellingen, omdat in expositieruimte binnenb een audio-visuele af de' E wordt ondergebracht. o 0 Kerstconcert s Het christelijk gemeb koor Evondo en het jeifi koor Yes, beide uit AE meer, geven woensdag vond een kerstconcert ifc Nederlandse HervorA Kerk in Lisse. Reii Heemskerk zingt tijdenso concert, terwijl Teke 16 sma dirigeert. Verder tre het Haarlemse meisjesk Puella Cantate op. Aanvi acht uur. De toegang is l tis. Bij de uitgang wordt 5 collecte gehouden om onkosten te dekken. Het bezetten van bruggen, waarmee de actievoerders in een eerder stadium hebben ge dreigd om slibschepen naar de Braassem tegen te houden, lijkt geen zin meer te hebben. Het is de actievoerders niet ontgaan, dat er intussen in Oude Wetering bij het pontje onderlossers liggen. Men ver moedt nu, dat het slib over de weg van Wassenaar naar Oude Wetering vervoerd zal worden. Vandaar kunnen schepen zonder een brug te passeren naar de Braassemer meer varen. Veel schade door brand in boerderij ROELOF ARENDSVE! De directie van coin venfabriek Ruiten Th in Roelofarendsveen fa de oplossing voor haa^ nanciële problemen t niet rond. Onderhand^ gen daarover met exth partners lopen nogjai zegt directeur S. van |l ten desgevraagd. Vol~ Van Ruiten heeft heli drijf „nog wel iets resj van de bank gekregeP De onderneming kreeg vankelijk tot 1 decembqi tijd van de Nederlandse, dietbank om orde op zakj stellen. Daarna zou de kr$ kraan worden dichtgedi hetgeen zou kunnen leide sluiting van het bedrijf meer dan 100 mensen we) Eerder werden op aandn van de bank al eeti ex! adviseur en een interim-rJ ger aangesteld. Ook zij he echter weinig in de si$ kunnen veranderen. 5 I Hoewel eind vorige n hoopvolle ontwikkel werden gemeld, slaagde rectie er echter niet in vc gestelde tijd met een opli te komen. Voor die opli zouden verschillende i lijkheden zijn, uiteenl# van de overstap naar ee dere bank tot een fus overname. Volgens Van ten moet nog gewacht w op de toestemming va gesprekspartners voor nt) dere mededelingen ki worden gedaan. Hij zegt wel dat het tijd r dat er iets gebeurt. Door klemmende financiële si' is de produktie van het b- nog maar mondjesmaat, de directeur. Eerder was de situatie bi) ten Troef aanleiding vol Industriebond FNV omi de bank te stappen en wijzen op eventuele gev als te strak zou worden v) houden aan het eerder® matum. 5 i>

Leidse Courant | 1987 | | pagina 8