ALTIOR HOUDT LISSE OP AFSTAND Alphen mist afmaker JYS klimt uit een diep dal POR^RIBUNE £cidóc6ouxcmt maandag 7 december 1987 pagina 15 stel Lugdunum N Lugdunum heeft zich irsteld van het verlies vorig jgen Roodenburg. In Rotter- ivezen de Leidenaren het ns niet hoog geklasseerde jus met 0-2 terug. Belangrij- n in de équipe van trainer Rijsterborg was Cees van en. Niet alleen door zijn ge- spel blonk Van Tongeren tar ook doordat hij de wed- voor zijn ploeg opentrok. In minuut verzond Van Tonge- leer uit een vrije trap fraai le bovenhoek. Het tweede nt in deze harde er wer- totaal vijf boekingen uitge- - wedstrijd werd gescoord arm de Vos, die eerder even- es Schouten het houtwerk proefd. LEIDEN FC Lisse is er niet in geslaagd het gat van vier punten met koploper Altior enigszins te dichten. In eigen huis bleven de Lissenaren op 0-0 steken. Op gelij ke hoogte met de FC is nu DOSR gekomen. De Veners wonnen voor de derde maal op rij op eigen grond, dit maal van ONA met 3-0. Terwijl middenmoter LDWS HBS met 5-0 onderuit haalde, verloor NSV'46 met 1-0 van WSE. Tegen Gouda had staartploeg Foreholte weinig in te brengen: 4-2. Met de zelfde cijfers won SJC in west 1 van nummer laatst PenT Expres. FC Lisse - Altior 0-0 De gemiste kans van Wim Bouc- kaert in de 2e minuut was typerend voor de streekstrijd. Beide ploegen speelden vooral in de eerste helft attractief, al gaven beide clubs, als het op het benutten van kansen aankwam, niet thuis. Vooral Lisse- naar André Wahlen was daar erg teleurgesteld over. „We wilden voor de winterstop aansluiting krij gen met Altior". Waarna de oefen- meester er direct aan toevoegde, dat een zege voor zijn manschap pen de verhoudingen niet juist weergegeven zou hebben. DOSR - ONA 3-0 (1-0) Na het derde gewonnen thuisduel op rij gaf John van der Smissen te kennen „alleen nog maar omhoog te kijken. Het imago van degrada tiekandidaat hebben we van ons af geschud". Het zelfvertrouwen dat de ploeg tegenwoordig kenmerkt, kwam ook tegen ONA tot uiting. Ondanks dat er een lange tijd zat tussen het eerste doelpunt van Dick van der Meer en het tweede van Martin Hogeboom junior, lie ten de Veners zich niet gek maken. Junior bevestigde zijn faam als goalgetter vervolgens door vanaf elf meter niet te falen. LDWS - HBS 5-0 (2-0) Zelfs met vijf invallers hadden de mannen van Siem van der Ham geen enkele moeite met de tegen standers uit Den Haag. Van der Ham sprak zelfs over „tegenvallen de opponenten". Desondanks moes ten de Leidenaren veertig minuten wachten alvorens het overwicht in doelpunten werd uitgedrukt. Maar toen ging het ook heel snel. Ron Tyssonk (2x), Robin Hockx, Wim de Roo en Cees de Roode brachten LDWS op 11 uit 11. Gouda - Foreholte 4-2 (2-0) Zeventig minuten lang dicteerden de op een gedeelde tweede plek ge klasseerde Gouwenaren de strijd. In die periode werd de zege een feit, waarbij dank verschuldigd was aan André van der Berg die eigen doelman Paul Zwaan verschalkte. De laatste twintig minuten kwam Gouda er niet meer aan te pas. Ton Arroyo onderstreepte in die fase zijn feilloos doelgevoel met twee doelpunten en een schot op de kruising. WSE - NSV'46 1-0 (1-0) Al na vijf minuten „wandelde" de bal het Noordense doel binnen. Het was het gevolg van een foute pass van laatste man John Balvert en onhandig uitlopen van keeper Henk Vuister. Wat er verder ge beurde wil trainer Paul de Jong maar liever gauw vergeten. „Het was gewoon hardstikke slecht, er was geen agressie. Een beetje ge vaarlijk werden we slechts door af standsschoten van Peter van der Starre". SJC PenT Expres 4-2 (2-1) Het hoog genoteerde SJC begon la coniek aan het duel met de rode- lantaarndrager. Het gevolg was, dat een treffer moest worden geïncas seerd. Waarna de vlam in de Noordwijkse pan sloeg. Binnen korte tijd had de ploeg van Jan Faas de zaak al weer netjes glad ge streken. Peter Ruygrok, Jos Alders en John Peschier drukten het ver schil op de ranglijst in doelpunten uit. Toch kwamen de gasten, we derom geholpen door de noncha lante houding van de Noordwij- kers, nog even terug. Ruygrok maakte vervolgens aan elke moge lijke onzekerheid een einde. LEIDEN Omdat Al phen in het toptreffen met Meerburg verzuimde het overwicht in doelpun ten te vertalen, bleef de brilstand gehandhaafd: 0- 0. VVSB kroop een punt dichterbij door een 2-0 overwinning bij Van Nis- pen. Teijlingen trok de opgaande lijn door tegen UDO (3-2) en schijnt zich definitief los te maken van de staart. Daar verlo ren LFC (0-1 uit bij ROAC) en Unitas (0-4 thuis tegen Unitas) weder om. In de vierde klasse B deelde VTL na een aan trekkelijk duel de punten met Duindorp: 2-2. Alphen - Meerburg 0-0 Meerburg vierde het gelijkspel in Alphen als een overwin ning. Kansen waren er voor de thuisploeg genoeg om het duel winnend af te sluiten. Meerburg-doelman Peter van der Heijden en Alphen-speler René van Engelen verhinder den evenwel dat inzetten van Rinie van Elk, Ton Gerritsen en Mart van Elk in het net be landden. Ook het inzetten van een extra-aanvaller (Valpoort voor Van Engelen) had geen resultaat. Voor Meerburg was Fred Hagenaars met een kop bal tegen de paal het dichtst bij een treffer. Van Nispen - VVSB 0-2 (0-1) De Noordwijkerhouters her stelden zich tegen Van Nispen van de misstap van vorige week. Aan de beide treffers van John Jansen kleefden vol gens Van Nispen-trainer Paul Egner een luchtje. Bij het eer ste doelpunt zouden volgens Egner twee spelers van VVSB in de rug van Mart Meijland gesprongen zijn, bij de tweede zou doelman Ed Smit zwaar gehinderd zijn. De Zilkse oe- fenmeester stak de hand ech ter ook in eigen boezem, want de thuisploeg miste via John van Eeden en de neven Klin kenberg goede scoringskansen. Teijlingen - UDO 3-2 (3-1) Teijlingen zette tegen UDO de opgaande lijn voort. De thuis ploeg kwam zelfs op een 3-0 voorsprong door treffers van Prosper Nieuwenhuizen, Gert- Jan van Rossemberg en Leo van der Krogt. Vlak voor rust gaf het doelpunt van Peter Stuifzand de Oegstgeestenaren nieuwe hoop. Na het tweede doelpunt van de bezoekers, vroeg in de tweede helft ge scoord door Marco den Hollan der, moest Teijlingen alle zei len bijzetten om de winst vei lig te snellen. ROAC79 - LFC 1-0 (04)) De thuisploeg behaalde een gelukkige overwinning op LFC. De Leidenaren verdien den minstens een punt, maar Peter Gijsman, Bles Zuma en John Verschoor stuitten op de goed keepende Van der Poel. Omdat ook ROAC diverse kansen onbenut liet (Hans Witteman, Gé van der Star), leek een 0-0 eindstand het lo gische gevolg. Vijf minuten voor tijd besliste Witteman met een kopbal (voorzet van Perry van Es) anders, 1-0. Unitas (L) Docos 0-4 (0-1) In het duel tegen de rode lan taarndrager toonde Docos zich superieur. De Morsploeg kreeg daarbij de nodige hulp van de thuisploeg, dat twee maal in eigen doel schoot in de perso nen van John Jansen en Wim van Wanrooij. Docos, met Cock van Bohemen en Peter Huigsloot als uitblinkers, scoorde ook zelf via Ronald Devilee en Erik Roos. De laat ste treffer zou volgens LFC de doellijn niet gepasseerd zijn, maar de man in het zwart be sliste anders. SVLV-Stompwijkse Boys 1-1 (1-0) Stompwijkse Boys was de ster kere ploeg, maar kon het overwicht niet in doelpunten uitdrukken. De promovendus moest overigens eerst tegen een achterstand aankijken, doordat John van Veen uit een scrimmage voor het doel wist te scoren. Een kwartier na rust volgde de verdiende gelijkmaker van de voet van Frank Janson. SVLV verloor daarna volkomen het over zicht, maar Jan-Willem van Bemmelen faalde alleen voor doelman Klaassen. Duindorp-VTL 2-2 (2-1) In een aantrekkelijk duel kwamen de bezoekers er in de eerste helft nauwelijks aan de pas. Met John van Berkel in de hoofdrol kwamen de Vliet- bewoners in de tweede helft sterk terug. John van Berkel stond aan de basis van beide- doelpunten van de gasten. Steef Pattiapon en broer Henk profiteerden. Marco van Iter- son miste de kans op 2-3. Blauw Zwart voelt zich misdeeld... LEIDEN Waar heel Blauw Zwart in de slotfa se van het treffen met Unitas om een strafschop schreeuwde, besliste scheidsrechter Rijsdam gisteren anders. De Leidse man in het zwart had voor de overtreding van twee Unitas-verdedigers op Marcel Veeren slechts een hoekschop over... Rijsdam had halverwege de tweede helft al de Wassenaarse woede ge wekt, door een overtre ding van Arie Romein (ex-Feyenoord en Den Bosch) op Wijnand Bak ker tot veler verbazing te belonen met een vrije trap voor Unitas. Filip de Haan knalde de snel genomen free kick vervolgens ach ter de verbaasde Kraay- enbrink, 1-1. En dat ter wijl Blauw Zwart vlak na rust via een kopbal van Veeren uit een hoekschop de score had geopend. Na de Gorinchemse gelijkma ker volgde een heet slot- kwartier waarin Blauw Zwart furieus aanviel. De verdiende overwinning zat er zoals'gezegd niet meer in. 3o]EN aan de rijn Roodenburg giste- 13 het Sportpark „De <u' te zoeken had, zal üjjoor altijd de grote blijven. De Leide- leken zich in het -4 niet bewust van de "len die aan het duel I-snden waren. Dit in !{;jtelling tot Alphense ]£',dat terdege besefte i2-m de competitie te l1"H een overwinning -vdut noodzakelijk £J)e 4-0 overwinning 3e thuisploeg mocht II-ok zelfs geflatteerd ftfnd worden, want de jMren overklasten de kers volkomen. Paul Bahlmann had ^.fmatie grondig voorbe- 12 de cruciale ontmoeting {£1 Leidse koplopers. De 12-lse oefenmeester, een 13"l voorstander van de 3 (ogische benadering: amJ de jongens op alle mo- manieren proberen" 13.t te krijgen. Met een 12-igs trainingskamp in Michielsgestel, het op de 13-g in blauwe shirtjes la llen van de tegenstander uitknippen van kran sjes". linies waren de Alphe- J*J}uperieur aan hun Leid- a. inenten, dat zonder Er- "4»rree en Ronald Jansen (respectievelijk in het tweede en wissel door trainingsver- zuim) aantrad. Het complete team, met uitzondering van doelman Marcel Vink, leek geestelijk volkomen afwezig. Marcel van der Burg en Hen- nie de Romijn waren voorin niet opgewassen tegen de door Koos van Zoest uitstekend ge leide defensie, terwijl achterin Luc Kok en Rob Pret de grootste moeilijkheden hadden met het levensgevaarlijke duo Pieter van Zoest-Peter Gerse. Ook op het middenveld waren de Leidenaren veruit de min deren tegenover het voetbalin tellect van Frank Bakker en de agressie van Robert van der Laan. Het mocht daarom een wonder heten dat de eerste Al phense treffer zo lang op zich liet wachten. Volgend op een reeks van mogelijkheden (Frank Bakker, Peter Taal man en Peter Gerse) was het in de vijfendertigste minuut eindelijk raak. Robert van der Laan trok de bal van links voor, waar de geheel vrijstaan de Kees van Vliet mocht in koppen, 1-0. De groeiende Leidse frustaties kwamen tot uiting via woorden (Hennie de Romijn, Richard Gottmer) en harde overtredingen (Rob Pret), maar niet in goed tegen spel. Ondanks personele omzettin gen (Ronald Jansen als derde spits in plaats van de onzicht bare Ge Tegelaar) kwam er geen verandering in het spel- beeld. In de zevenenvijftigste minuut kwam het logische vervolg. Pieter van Zoest toonde zich voor de zoveelste maal sneller dan zijn bewaker Kok en tekende na een combi natie met Gerse de tweede treffer aan, 2-0. Nadat Peter Taalman een kwartier voor tijd Vink nogmaals gepasserd had, verloor Roodenburg vol ledig het hoofd (voor zover men dat bij de wedstrijd had). Rob Pret, die vlak voor rust al een boeking in ontvangst had mogen nemen van de zwak leidende scheidsrechter De Koster, kon acht minuten voor tijd na handgemeen -met een. toeschouwer definitief het veld verlaten. Met tien man was het Leidse leed nog niet geleden, want in de allerlaat ste minuut bekroonde Bakker zijn optreden na een voorzet van Henny van Raay met de vierde Alphense treffer, 4-0. Daarmee nogmaals aantonend dat Roodenburg misschien wel lichamelijk, maar zeker niet geestelijk aanwezig was op Sportpark „De Bijlen". MARK VINK Scoreverloop: 35. Van Vliet 1-0; 57. Gerse 2-0; 73. Taalman 3-0; 90. Bak ker 4-0. Van der Laan. Taalman, Van Vliet, Bakker. P. van Zoest (Parinussa) en Gerse. Roodenburg: Vink, Alberga, P. Pret, R Pret. Kok, Gottmer, Ouwerkerk, Goodway, Tegelaar (Jansen), Van der Burg en De Romijn. Boekingen: R. Pret (2) en Gottmer (beiden Roodenburg). Roodenburg-doelman Marcel Vink is Peter Gerse de baas. Alphense Boys zou uiteindelijk echter toch ruim aan het langste eind trekken. or> - - FOTO: SP IN Even zag de er voor UVS tegen /ijk wel erg hope- lit. Even, in die 28e Ut van de eerste ivieken de in het geel ;en blauwwitten rijp A)een geweldige af- -ng door de Utrecht- mmer vier van de vjdasse-ranglijst. Op vioment immers, was 'jrijk op een 0-2 Jjrong gekomen en Jeen achterstand die jer tegen een gere- neerde tegenstander i ie van gisteren "cb maar wordt goed- IJlkt. En al helemaal (oor een elftal dat, fle wijze waarop die I tot stand was geko- rofaassaal in een zeer jjal is beland... De |3 viel uiteindelijk 1 nog heel erg mee. _al omdat UVS de "-stand via Hans van ;$en snel halveerde, w de Leidse hoofd ig weer terug in de rfijd. Een duel dat -iflelijk in een 2-2 de- lindigde en in dat re- konden beide ploe- ^ch wel vinden. *iiaar die 28e minuut en •A van Arno Schouten. ijj DOSR gekomen doel- jjjjger, die vorig seizoen j3ng te boek stond als gepasseerde keeper in {^amateurvoetbal, en dus lAwaliteiten beschikt, be- dit jaar niet over de vorm van zelfvertrou wen probleem dat UVS dit seizoen al punten *en Schouten zelfs enige op de reservebank «gelanden. Nu zijn ver- "2 René de Graaf even wel een knieblessure m moeten afhaken, is $n weer terug in één. fc eer dan goede wil, maar £5jd uiterst onzeker. Zo- rat name in die al vaker IMloreerde 28e minuut vauidelijk werd. Het toen aldoor Elinkwijk op ach- £§1 gezette UVS (Pascal jsjiyn scoorde, ondanks jj^tste reddingspoging van xm Bremmer op de doel- ag de Utrechters op opnieuw doorbreken, ^aar leek geweken toen £jjjan der Linden tot een Ron van der Weijden tikt de bal langs Elinkwijk-doelman John Vink. Hans van Leeuwen zal even later namens UVS scoren. krachteloos rollertje richting Schouten besloot. De UVS-de- fensie was dan ook onplezierig verrast dat Schouten het wel als een lastige inzet beschouw de en de bal liet glippen, waar door attente Oege Boonstra de bal alsnog in het lege doel kon deponeren... Het pleit voor UVS dat de zo veelste domper van dit seizoen de ploeg niet definitief brak. Al werd „karakter tonen" ook wel een stukje eenvoudiger na die amper twee minuten na de 0-2 gerealiseerde 1-2. Terwijl iedereen Mario Faber in de ga ten hield, tikte Ronald Brem mer de bal bij een vrije schop diep op Ron van der Weijden. De enthousiaste UVS-spits koos niet direct de meest ster ke voortzetting, maar omdat Van Leeuwen aanwezig was om het leer alsnog binnen te tikken, was dat geen probleem meer. UVS, dat het ook gisteren Henk Zandbergen in de ploeg had voor geblesseerde Fred Filippo, kwam in de vijfde mi nuut van de tweede helft op gelijke hoogte. Een duwfout van Rick Rebergen tegen Van der Weijden werd door scheidsrechter Bink (een flui tist die zware aanslagen toe staat, als je maar geen aanmer kingen op zijn irritante wijze van leiden maakt) verrassend genoeg voldoende zwaar ge acht voor een heuse straf schop. Mario Faber pakte de laat aangeboden surprise met graagte uit: 2-2. Bij die score zou het dus blijven. Op zich te recht, al was voor hetzelfde geld alsnog een uitslag van 4-4 op het bord verschenen. Mar cel Valk, Hans van Leeuwen, Mario Faber en invaller Maar ten Blonk misten namens UVS nog soms zeer riante mogelijk heden, terwijl Elinkwijk in dat tweede part bij de spaarzame tegenaanvallen met pogingen van Oege Boonstra en Van der Linden (tweemaal „redde" het houtwerk rondom Schouten...) nog wat dichter bij een derde Aad Neuteboom na winter terug LEIDEN Het ziet er naar uit dat UVS Na de winterstop weer de beschikking zal hebben over middenvelder Aad Neuteboom. De 30-jarige steunpilaar werd vorige week donderdag aan de voorste kruisband zijn linkerknie geopereerd en denkt zelf na de winterse pauze weer van de partij te kunnen zijn. Daarmee zou dan een einde komen aan een lijdensweg die in augustus van dit seizoen begon. Overigens werd pas vorige week echt duidelijk waardóór Neuteboom zo lang op non-actief staat. Eerst werd gedacht aan verrekte banden en later deden contrastfoto's vermoeden dat het hier een meniscus-blessure betrof. UVS: Schouten, Van Orssagen, Meijs, Zandbergen, Forée, Valk (Walter van der Weijden), Bremmer, Faber, Van Leeuwen, Ron van der Weijden (Blonk), De Kruijs. Scoreverloop: 26. De Bruyn 0-1, 28. Boekingen: Zandbergen (UVS), Van Boonstra 0-2, 30. Van Leeuwen 1-2, der Meijden, Rebergen en Van Dier- 50. Faber (strafschop) 2-2. men (Elinkwijk).

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15