Calgary doorstaat test IJskrabber want ?ng' ■9.4óe0otwa/nt vertentie brengt club in problemen LANKHAAR OOK BIJ LAATSTE ZESTIEN ;egels £zien n> ri Frans van Rooy blijft bij FC Antwerp MAANDAG 7 DECEMBER 1987 PAGINA 11 HAAG Een grote «ntie in een Haags id van vorige week rdag heeft het be- zan de derdeklasser met een flink pro- i opgezadeld. De am- roetbalclub had een eerder trainer Ger muntslagen, waarna er inonieme) tekst in de »k „Gelukwensen en ikjes" verscheep, n Hup een enorme na kreeg. De tekst „Ger Hup be- Je hebt het verdiend. P.S. Le ver je map in". Het bestuur van VIOS toonde zich daar over gisteren zeer verontwaar digd. „Helaas weten we niet wie het heeft gedaan", aldus een bestuurslid. „Maar als we er achter komen, dan zal hij de club moeten verlaten. Ook als is het de beste speler die we hebben". Terwijl iedereen dacht dat de „dader" nooit zou worden ge vonden, zeiden waarnemend trainer Karei Waanders en lei der Hans van Laar na afloop van de wedstrijd VIOS-LENS gisteren tot ieders verrassing precies te weten om wie het gaat. „Het is een hele groep spelers geweest, maar we noe men geen namen. We willen dit intern oplossen. We vinden het een bijzonder lage streek, die niemand verdient, en ze ker Ger Hup niet. Zoiets doe je niet". Nu dus toch bekend is wie er achter advertentie (kos ten 37,50) zitten, is het de vraag of het bestuur van VIOS zijn dreigementen zal nako men. Gebeurt dat, dan zal de club straks een fors aantal spe lers armer zijn. *IAC 'AC De t in Pontiac Amerikaanse Michigan «de 52-jarige fier James ferz veroor- \tot het beta- 40.000 gul- smartegeld schuld aan lygeluk op de Sleutelbeen- breuk door golfballetje levert geld op baan. Kusmierz trof met zijn bal zijn medespeelster Velma Wild. Het balletje kwam met zoveel kracht aan vliegen, dat zij een sleutelbeen brak. De getroffene zag het geleden leed op de golfbaan ver zacht door de uit spraak van de rechter. Kiliusen Baumler krijgen zilver terug Na 23 jaar hebben Marika Kilius en Hans-Jürgen Baumler het olympisch zil ver van Innsbruck 1964 te ruggekregen. Zaterdag overhandigde Willi Daume, de voorzitter van het West duits Olympisch comité, de medaille aan het Westduit- se paar, dat als het droomduo van het kunst rijden bekend stond. Kilius en Baumler raakten in 1964 hun medaille kwijt, omdat ze een voorcontract hadden getekend met een ijsrevue. Dat was een schending van de ama teurbepalingen. FOTO:SP AMSTERDAM Bondscoach Rinus Michels heeft gisteren de selectie van het Nederlands Elftal, voor het over te spelen duel tegen Cy prus van woensdag, teruggebracht tot zestien spelers. Van de oorspronkelijke negentien viel Hennie Meijer af, omdat hij zondag bij Ajax re serve was. Troost en Hiele spelen woensdag met Feyenoord de return in het UEFA-beker- toernooi tegen Leverkusen. De zestien overgebleven spelers zijn: Van Breu- kelen, Ronald Koeman, Van Aerle, Vanenburg, Gillhaus en Kieft (allen PSV), Menzo, Winter, Miihren, Van 't Schip en Bosman (allen Ajax), Van Tiggelen (Anderlecht), Silooy (Racing Pa ris), Gullit (AC Milan), Lankhaar (FC Den Haag) en Erwin Koeman (KV Mechelen). VOORZITTER FIORENTINA NEERGESTORT TURIJN Pier Cesare Baret- ti (48). de voorzitter van Fio- rentina, is zaterdag veronge lukt. Hij bestuurde een vlieg tuig, een Cessna 172, die in de buurt van Turijn om nog on opgehelderde redenen neer stortte. Aan boord bevond zich ook de gepensioneerde piloot Oreste Puglisi. Guyana verliest bijna heel team GEORGETOWN De rege- ring van Brits Guyana stelt een onderzoek in naar de ver dwijning van bijna een heel voetbalelftal. Tien van de 27 spelers van de nationale selec tie doken vorige week in Los Angeles onder tijdens een kwalificatietoernooi voor de Olympische Spelen van Seoul. In juni bleven al drie voetbal lers achter in Florida bij een tussenlanding in Miami voor een toernooi op de Bahama's. .11 ^EN UVS en Jwijk hebben tot cember de tijd om êirerweerschrift in Venen bij de alge- ■d tuchtcommissie Aurvoetbal van de I B. Beide voetbal- j1 werden eind vo- 1week door de ltp in staat van be ziging gesteld we- hi het overtreden de amateurregle- en. 'i Noord wijk als UVS 7 haar selectiespelers it tegen een voorde- a^lrag in lease-auto's e1en. De spelers in r*ie zijn door „Zeist" eiens eveneens in rövan beschuldiging fJj. 'Voorzitter Bart van e/ren laat desge- "0\ weten dat zijn ofch vanzelfsprekend ■eKveren. „Maar of er kien nieuwe situatie b^t, betwijfel ik. We 4i tijdens het voor doek ons zegje al ge- '°in dat verweer staat e*jk in het rapport teloor de commissie Administratieve be- e4ng en amateurbe- 'fljen is opgesteld. Aan fyid van dat rapport II de tuchtcommissie 'And ons in staat van uldiging te moeten 'M. Ik kan me derhal- 't jet voorstellen dat 'Verweer een ander )p de zaak zal doen t"èn". ^Leeuwen verwacht ok dat de tuchtcom- N na het doornemen ójje verweerschriften 'Geide clubs zal over- Mtot het bepalen van <jafmaat. „Daartegen dn wij dan weer in 'Op gaan. En ik denk 4j dat tezijnertijd ook sj doen. Want in mijn 'ridoen we niets fout. '4ebben alleen een '3te grote openheid n\ht, dat de KNVB 4oest reageren". 'Mfde (tuchtcommissie r°le) KNVB heeft de naar de mening Van Leeuwen overi- ivel „eng geïnterpre- -Ü. De UVS-preases, ei dagelijks leven no- >#„In elke wet zit een edde ruimte. Van die ne is door de tucht- t lissie geen centime- dnut. Ja, je kunt wel jl dat „Zeist" de za- dit verband wel textueel, heel eng 'ÉT. opig gaat wat de Utter van de Leidse klasser betreft, het echter gewoon '"„Nogmaals, volgens 3% de gekozen con- ie binnen alle ama- "fcpalingen mogelijk bgestaan. Wij zullen 'Aok aan de KNVB "lijk trachten te ma- PMaar, hoe dan ook, "«beschouwen onszelf %lijk bepaald niet als '4idigers, of zo. Al zou uit de term „in staat i beschuldiging stel- ?4dan misschien kun- beiden". VIJF WERELDRECORDS OP OLYMPISCHE SCHAATSBAAN CALGARY De eerste internationale voorstelling in het schaats- theater van Calgary wordt over twee maanden vrijwel zeker met nieuwe wereldrecords geprolongeerd. Tijdens de wereldbekerwed strijden veegde de wereldtop afgelopen weekeinde de twijfels over de ijskwaliteit van de baan. Negen weken voor aanvang van de Olympische Spelen kan topvorm nog niet bereikt zijn, al werd zon neklaar dat een aantal schaatslanden heeft gekozen voor een voor- olympisch piekje. Dat was goed voor zes wereld records. Dat indoorschaatsen alle recordlijsten overhoop haalt, was vorig seizoen al ge bleken. De op 1100 meter hoogte gelegen baan in Calga ry voegde opnieuw een dimen sie aan het schaatsen toe. De nieuwe toppers op de lange af standen waren overeenkoms tig de prognoses. De Noor Geir Karlstad verbe terde gisteren het wereldre cord op de tien kilometer met ruim een kwart minuut. Karl stad kwam uit op 13.48,51 se conden. Op 15 februari van dit jaar had de rijder uit Lille- ström 14.03,92 genoteerd. In de geschiedenis is de* 24-jarige Karlstad de tweede schaatsen rijder, die de'afstand in min der dan veertien minuten af legt. Op 28 december 1983 was Igor Malkov, de olympische kampioen van Sarajevo, de eerste. Zijn 13.54,81 op Medeo is echter door de Internationa le Schaats Unie nooit als we reldrecord erkend. Op de vijf kilometer voor heren (Karlstad - 6.43,59) en de drie kilometer voor dames (Gabi Zange, voorheen Schön- brunn - 4.16,76) zal het in de nabije toekomst zeker nog rap per gaan. Dat de hooggelegen indoorbaan Christa Rothen- burger (500 meter - 39,39) en Karin Kania (1000 meter - 1.18,11) in staat zou stellen de toptijden nog eens aan te scherpen, lag minder in de lijn der verwachtingen. Het we reldrecord van Igor Zjelezovs- ki op de 1500 meter, was een regelrechte surprise. In de planning van de Russische schaatsers was in het geheel geen piek voorzien. Ook bin nen het Russische kamp werd de opzienbarende 1.52,50 van de vroegere sprint-wereld kampioen als een buitengewo ne meevaller beoordeeld. De Nederlandse schaatsleiding had aanvankelijk ook niet het oogmerk potten en records te breken in de derde weekeinde van het wereldbekercircuit. Doordat andere toonaangeven de schaatslanden daar klaar blijkelijk geen boodschap aan hebben en bovendien het Ne derlands Olympisch Comité klinkende prestaties verlangt, moest de koers van bonds coach Henk Gemser drastisch worden verlegd. Zware neder lagen zouden het moreel van de Nederlandse kernploeg, die in de stayers Leo Visser en Gerard Kemkers tegenwoor dig zijn koplieden heeft, te zeer aantasten. De trainings frequentie werd terugge bracht, waardoor Visser adem overhield voor een Nederlands vijf-kilometerrecord (6.45,90). Daarnaast maakten Jan Yke- ma (37,38) en Ingrid Haringa (40,61) hun olympische aspira ties op de 500 meter met nieu we nationale toptijden waar. Bij de heren sneuvelde het re cord op de kortste onderdeel binnen een etmaal liefst twee keer. Eerst had Menno Boels- ma (37,40) al duidelijk zijn kandidatuur gesteld voor uit breiding van de olympische selectie. Ykema verbeterde gisteren het Nederlands record op de 1000 meter. Ykema, die op de met wereldkampioen Goelja- jev de gedeelde zesde plaats eindigde, noteerde 1.14,24. Dat is ruim een seconde onder het oudste Nederlandse schaatsre- cord, dat sinds 31 januari 1981 (Davos) in het bezit was van Sies Uilkema: 1.15,35. Ook Menno Boelsma (1.15,33) bleef onder het oude record. Eerder scherpte Ykema in Calgary het record op de 500 meter aan tot 37,38 seconden. Dat record was hem op de eerste dag af handig gemaakt door Boelsma. De overwinning op de 1000 meter was voor Igor Zjelezovs- ki: 1.13,54. Uitgebreid Op grond van de wedstrijden in Calgary kan de Nederland se delegatie worden uitgebreid Petra met de sprinters Haringa, Boelsma, Ykema. Op de 5000 meter voldeden Ingrid Paul en Ria Visser aan de eis op mon diaal niveau bij de beste acht te rijden. Yvonne van Gennip De prestaties van Hein Ver geer in Calga ry zijn een le lijke streep door de reke ning van bondscoach Henk Gemser. Verder dan de zeventiende (5000 meter) en de twintig ste (1500 me ter) plaats reikte de tweevoudige wereldkam pioen niet. Op advies van Gemser doet de Haastrech ter dan ook geen verdere pogingen zich voor de olym pische vijf ki- lometer I kwalificeren. Tomas Gustafson, Geir Karlstad en Leo Visser op het erepodium na de 5000 meter. en Gerard Kemkers alsmede de in Calgary onzichtbare Hein Vergeer en Geert Kuiper genoten na het vorig seizoen een beschermde positie. Zij hadden beantwoord aan NOC- voorwaarden en dienen slechts vormbehoud te tonen. Aange zien de wegen van het NOC vaak duister zijn, is het nog ongewis Of de marginale ver richtingen van Vergeer en Kuipers binnen die eisen val len. Daar de 1500 meter bij uitstek een indicatie is om de vorm te testen, moeten de vooruitzich ten van Vergeer als vrij som ber worden beoordeeld. Zakte de voormalige wereldkam pioen in de laatste ronden van de vijf kilometer al naar een bedenkelijk niveau, op de af stand waarin hij volgens Ge- msers schaatsjargon moet „wo nen", kwam de Haastrechter er in het geheel niet aan te pas. Vergeer beweerde nog met zijn tijd van 1.57,26 niet ontevreden te zijn, zijn twin tigste plaats toont aan hoe groot zijn achterstand momen teel is. Bescheiden In het internationale veld - al leen de Russische dames en de Japanse allrounders ontbraken in Calgary - neemt ook Kuiper vooralsnog een zeer beschei den positie in. Vorig seizoen vond de Fries aansluiting met de internationale elite. Op het moment, dat de sprinters het ijs opzochten, was Kuiper door trainingsachterstand al terug geworpen. Geen enkele keer kwam hij ook maar in de buurt van de 38-seconden- grens, in Calgary niet eens een minimum-eis om bij de top vijftien te eindigen. Kuif Rinus Israel was eind vorige week aanwezig bij de opening van het supportershome van Feyenoord, dat op het terrein van het stadion ligt. Daar trof de trainer van Feyenoord deze goedgekuif- de aanhanger. FOTO: ANP EINDHOVEN De besturen van PSV en FC Antwerp zijn het eens geworden over een definitieve overgang van Frans van Rooy naar FC Antwerp. Met de transfer is een bedrag van twee miljoen gulden gemoeid. De 24-jarige Van Rooy, die dit seizoen uitgeleend was aan de momenteel aan de top van de Belgische hoogste klasse meedraaiende club van coach Georg Kessler, werd eerder in de week teruggehaald door PSV, dat gebruik maakte van de clausule in de overeenkomst, dat Van Rooy elk moment als PSV dit wilde terug geroepen kon worden. In ver band met langdurige blessures van Arnesen en Thoresen en de datum van 15 december, waarop inschrijving voor de Europese bekertoernooien bij de UEFA sluit, achtte PSV het tijdstip aan gebroken Van Rooy op te roepen. Daarover ontstond echter nog al wat commotie in Antwerpen, dat zijn sterspeler met lede ogen zag vertrekken. Vrijdag werd voorts een actie van Antweq supporters aangekondigd om gisteren bij de wedstrijd PSV DS'79 in Eindhoven een verlenging van het verblijf van V Rooy bij FC Antwerp te bepleiten. Die actie werd afgelast. Van Van Rooy speelde zaterdagavond tegen Standard Luik niet de hele Roemeense volleybalster vraagt asiel SNEEK De Roemeense volleybalspeelster Mirana Brinzei (25) heeft zich gistermiddag om vijf uur gemeld bij de Sneker politie. De speelster van Universitatea Craiova, die zaterdag met haar team Olympus Sneek met 3-1 had verslagen in een Europa Cup wedstrijd, was niet meer in het hotel toen de rest van de ploeg gisteren wilde vertrekken. Haar sporttas bevond zich wel in de hal van het hotel, maar de 25-jarige speelster had haar persoon lijke eigendommen er uit gehaald. Deze met teddy gevoerde want met 'ingebouwde ijskrabber' is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam:Voorletters: Adres: Postcode/plaats: Telefoon [mor controle bezorging): Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch betalen f 23,04 0 kwartaal acceptgiro f 68,93 Stuur als dank de ijskrabberwant naar: Naam:Voorletters: Adres: Postcode/plaats:. Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag (postzegel betalen wij).v Ccicbc Sowa/nt

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11