Geir Karlstad weer sneller op vijf kilometer sportuitslagen uoetbalierlei Sort >port op fc £eidócSouoant ZATERDAG S DECEMBER 1987 PAGINA 9 ETAALD VOETBAL luna S.-Haarlem V-DS'79 V-Willem II lendam-PEC Zwolle Utrecht-Roda JC Twente-Sparla Den Bosch-Feyenoord RSTE DIVISIE rgen Eagles-NEC telsior-De Graafschap V-SC Heracles ssse-MVV C-Emmen slar-FC Wageningen andam-NAC 'Ierland 2, 16.45 uur Schaat- J vanuit Calgary. Ierland 2, 22.40 uur Studio -gift Nederlands 1, 22.25 uur: irt op zaterdag. gi* Nederlands 2, 19.00 uur. gié Frans, 22JS5 uur Match "italand 2, 21.55 uur. Das ak- llle Sport-Studio. Jtsland 3, 16.00 uur Schaken, island 3, 20.15 uur. Sport lm feten. C 1, 13.15 uur Grandstand. C 1, 23.15 uur Boksen. C 2, 18.20 uur Bridge. ?C 2, 20.35 uur Windhonden- riien. Channel, 14.50 uur. Ameri- I football. 'f Channel, 15.50 uur Motor tje Channel, 21.25 uur Worste- t. jr Channel, 22J20 uur Autoral- -*per Channel, 15.30 uur: ltioker. per Channel, 16.30 uur jDrt. Channel, 20.30 uur. Wor- DRGEN derland 2, 17.25 uur: Schaat- vanuit Calgary. -derland 2, 19.00 uur Studio -ort. -Igië Nederlands 1, 20.05 uur. oortweekend. Jgiö Nederlands 2, 15.00 uur ■pdlon. J|gi* Frans, 18.30 uur. Sport. 5, 16.00 uur Sport. Blitsland 1, 18.10 uur. Sport- Jitsland 1, 19.50 uur Sport- hau-Telegramm. ülitsland 2, 17.12 uur Die tiort-Reporlage. -IC 2, 15.00 uur Rugby. ;|C 2, 15.40 en 23.10 uur: 1|C 2, 18.50 uur Ski sunday. iy Channel, 13.05 en 23.05 s r: Tennis. staer Channel, 14.30 uur kyerstips Elf draverij- "iaan er morgen op het pro- Sma van de drafbaan in De eerste start is uur. Onze tips voor meeting luiden: Iers: Bertha Speed (8), Bodin (5), lijs (2). jers: Anna Hanover (4). Bianca •10). Akassan Ashton (3). ers: Beauty Ricardo (8), Boeme- "V (4). Anandi (9). -oers: Afke (2). Ziggy Spencer JZivago Odilia (7). .ers: Bugs Bunny (9). Binky Ha- f (10), Ace Regina (7). "iters: Zora Volomon (3). Abba Tirode (8), Boyke Hollandia (5). Sters: Zelma Del Sol (4). Anton jberg (1). Wervelwind C (2). iters: Roper Dan (2), Wanda Plu- Zeus Boekelte (4). ^rs: Biana S (2). Yerry Doffer Buitenzorg (1). Ylbode Spirit (5). Zipper fper (10), Zelda Volomon (11). Koers: Amazone Cede (7), Yet "Last (5), Uno Skoatter (10). UVS EN NOORD WIJK IN STAAT VAN BESCHULDIGING ZEIST De tuchtcommissie van de amateurafdeling van de KNVB heeft de besturen en een aantal spelers van UVS en Noordwijk in staat van beschuldiging gesteld. Het gaat om de voetballers van de Leidse hoofdklasser en de zaterdag-eerste klasser uit de Bollenstreek, die voor een minimaal bedrag lease auto's tot hun beschikking hebben gekregen. Eerder had het amateurbestuur de commissieleden voor admini stratieve begeleiding en amateurbepalingen gevraagd de zaak te bestuderen. Na hun rapportage werd de lease-auto affaire voor gelegd aan de tuchtcommissie met het verzoek deze te toetsen aan de amateurbepalingen van de KNVB. De tuchtcommissie maakte vrijdag bekend voldoende redenen te zien alle betrokke nen in staat van beschuldiging te stellen. Zij ziin gisteren inge licht en krijgen, alvorens ze voor de KNVB-rechter verschijnen, de kans zich te verweren. HYS verliest DEN HAAG In de twee de divisie van de ijshockey- competitie verloor HYS gis teravond de thuiswedstrijd tegen het Groningse GIJS met 8-3. De peril op De Uithof waren: 0-3, 1- 2, 2-3. De Haagse treffers kwamen op naam van Wil lem Zwijnenburg, Marcel Overdevest en Gilbert Ho- Kantjou. In de eerste divisie verloor Rotterdam met 9-5 in en van Amsterdam. Nijmegen klopte Geleen (6-4), Heer enveen was te sterk voor Eindhoven (5-0), terwijl de grootste uitslag tot stand kwam bij Tilburg-Assen: 12- 5. Willem II zes weken zonder Kevin Maddock TILBURG Willem II, run- ner up in de eredivisie, moet het tenminste zes weken zon der Kevin Maddock stellen. De 29-jarige Engelse spits heeft tijdens de training bii het aannemen van een bal zijn knie verdraaid. De kruis banden werden beschadigd. In het ziekenhuis werd Mad- docks knie voor drie weken in het gips gezet. Niet eerder dan nog drie weken later zal hij weer in actie kunnen ko men. Jansen met moeite nog altijd koploper MOSKOU De twee Oosteuropese spelers hebben in de derde ronde van het Europese damkampioen schap in Moskou voor de nodige spanning gezorgd. De 23-jarige Ne derlandse grootmeester Gérard Jan sen had ruim vijf uur nodig om de Joegoslaaf Rejc te verslaan en daar mee zijn met Virni gedeelde eerste f(laats veilig te stellen. De Pool Pa- uch zorgde voor een verrassing door Sovjet-kampioen Korenevski remise af te dwingen. De andere Nederlandse en Sovjet-spelers ver sloegen hun tegenstanders makke lijker. Clerc won van de Fransman Issalène en Van der Zee versloeg de Franse kampioen Bonave. BOELSMA VERBETERT RECORD 500 METER CALGARY Op de eerste dag van de derde ontmoeting, meetellend voor de wereldbeker schaatsen, is in Calgary het wereldrecord op de 5000 meter heren tot twee keer toe verbeterd. De beste tijd ooit gereali seerd stond sinds twee weken op naam van de Noor Geir Karlstad die in Heerenveen 6.45,44 had laten noteren. Op de baan in Calgary, waar in februari de Olympische Winterspelen plaats vin den, dook eerst de Zweed Tomas Gustafson onder die tijd (6.44,51) waarop even later Karl stad tot 6.43,59 kwam. Karlstad reed in zijn rit tegen Gerard Kemkers, die zijn persoonlijk record tot 6.49,45 wist aan te scherpen. Voordat Karlstad en Kemkers het ijs opgingen, probeerde Leo Vis ser, de in Heerenveen ont troonde recordhouder, de beste tijd op de 5000 meter te heroveren. Tot drie kilome ter was de Nederlander goed op weg. Zijn voorsprong op de tijd van Gustafson liep echter daarna ronde na ron- •de terug. Uiteindelijk kwam Visser uit op 6.45,90, beter dan zijn eigen wereldrecord en dus goed voor een Neder lands record. In Calgary verbeterde Men- no Boelsma gisteren tevens het Nederlandse record op de 500 meter dat met 37,42 se conden in handen was van Jan Ykema. De Nootdorper was tweehonderdste van een seconde sneller dan Ykema. De Fries slaagde er een paar ritten later niet in zijn record te heroveren. Mede door een misslag na de eerste bocht kwam de Nederlandse kam pioen niet verder dan de te leurstellende 37,81. Boelsma is nu houder van twee Nederlandse records. Hij staat al in de boeken als snelste short-tracker op de 500 meter: 45,23. Vorige week, bij de wedstrijden in Butte, kwam Boelsma voor het eerst in zijn loopbaan on der de 38 seconden. Zijn er varing met het shorttrack kwam hem in Calgary op het laatste stuk nog goed van pas. Zijn Oostduitse tegenstander Jens-Uwe Mey slaagde er net als veel collega's niet in de binnenbocht te houden. Hij kwam voor een kort moment vlak voor Boelsma te rijuen. De Nederlander schrok ech ter niet, gewend als hij is aan het rijden van tegenstanders vlak voor zijn neus. Dat er in Calgary ook op de korte fastanden snel ge schaatst kan worden, bewees de Zuidkoreaan Ki Tae Ba. Hij bleef als enige onder de 37 seconden: 36,97. Dames De Amerikaanse Bonnie Blair won bij de dames de 500 meter in een tijd van 39,44 seconden. De winnares bleef daarmee slechts één honderdste van een seconde r boven het wereldrecord, dat sinds de wedstrijden in Heer enveen van 19 maart op haar naam staat. De 1500 meter bracht de verwachte zege voor de Oostduitse wereld- Terwijl in Calgary de ene toptijd na de andere wordt gereden, herstelt Yvonne van Gennip thuis In Haarlem van haar voeto- peratie. F0T0: ANP kampioene Karin Kania. Zii de nabije toekomst. De meis had voor de metrische mijl jes zijn door de^ vele trainin- iets meer nodig dan twee mi nuten: 2.00,16. De Nederlandse bondscoach Egbert van 't Oever was re gen erg moe. Dat is te mer ken. Gelukkig is de achter stand ten opzichte van de besten wat kleiner geworden. Als twee meisjes persoonlijke delijk tevreden over de pres- records rijden, is het duide- taties van zijn pupillen. „De lijk dat we op de goede weg tijden geven perspectief voor zijn" Larsson ter overdenking v naar Zweden AMSTERDAM Peter Lars- son heeft zijn persoonlijke on derhandelingen met Ajax gis teren nog niet afgerond. De 26-jarige Zweedse internatio nal, de voetballer van het iaar in zijn land, keert vandaag naar Göteborg terug om, zoals algemeen directeur Van Eij- den van Ajax het uitdrukte, de zaken op een rijtje te zetten. Europa-Cuphouder Ajax en UEFA-bekerwinnaar IFK Gö teborg zijn het deze week eens geworden over de transfer van de blonde verdediger. Ajax verwacht Lafsson volgende week terug in Amsterdam voor de afronding van de transfer. Vóór 15 december moet de overgang zijn beklon ken om Larsson, als vervanger van de lang geblesseerde Ro nald Spelbos. Fans Antwerp gaan in Eindhoven pleiten voor Frans van Rooy ANTWERPEN Een autoka ravaan met duizend supporters van FC Antwerp gaat morgen in Eindhoven de verlenging bepleiten van het verblijf van de door PSV teruggevorderde middenvelder Frans van Rooy. De Belgische fans gaan volgens de Eindhovense politie en voorzitter Vandeberckt van de supportersfederatie tot de rand van de stad. Een kleine delegatie zal vervolgens voor aanvang van het eredivisie duel PSV-DS '79 een petitië overhandigen aan manager Ploegsma van de landskampi oen. Ploegsma is in de ogen van de Belgische supporters- schare de man achter het te rughalen van de vorig seizoen uitgeleende Van Rooy (24). De Eindhovense politie zet tien man in voor de opvang van de Belgen en hun 250 auto's die tot de grens worden begeleid door de rijkswacht. Opnieuw nederlaag Nederlandse handballers BERGEN Het Nederlands heren zaalhandbalteam begint vermoeidheidsverschijnselen te vertonen. In het toernooi om de Polar Cup in Noorwe gen leed Nederland gister avond zijn tweede nederlaag. IJsland, spelend in de sterkste formatie, won met 27-21. Eerder verloor Oranje van Joegoslavië, nadat van het gastland was gewonnen. In Bergen kon Nederland, dat na de Haarlemse handbalweek en enkele oefenwedstrijden zijn tiende duel in twee weken speelde, het tempo in beide helften redelijk bijbenen. Maar zowel voor als na de rust kwam Nederland in de slotfa se te veel kracht te kort. Tot drie minuten voor tijd in het eerste deel stond het 9-9. Ne derland had vijf breaks gemist en vijf technische fouten ge maakt. IJsland stootte door naar 12-9. In het tweede deel hield Nederland de race vol tot 23-20. Vervolgens maakten de IJslanders het karwei sim pel af. Voor Nederlanden scoorden Robert Fiege en Lambert Schuurs vijf keer. Frank Coenders (vier) en Henk Groener (drie) leverden eveneens een behoorlijk aan deel in de score. jord op tan West am: ietal naar gevange- ie vandalen, die zich sup per noemen van de Lon- ise voetbalclub Millwall, door een rechtbank in de itse hoofdstad tot zware ■angenisstraffen veroor- Jeld. Het drietal werd ge- iaft voor de moord op een j|ge supporter van West lm United, een rivaliseren- I club voor Millwall. De 19- Iige jongen werd in oktober W6 in de metro achtervolgd ior het drietal twintigers en it zeven messteken om het gebracht. Andere ge- iiikers van de ondergrond- h werden ook bedreigd. De dchtbank sprak straffen uit In zes jaar, vier jaar en Qittien maanden. xullit de beste )Uud Gullit van AC Milan is >r het Romeinse sportdag- Corriere dello Sport uit- epen tot beste nieuwe itenlandse speler in de Ita- inse voetbalcompetitie. Iit kreeg meer punten de Oostenrijker Polster Torino en de Brazilianen Iieca van Napoli en Dunga Pisa. De Braziliaan van Casagrande, en de Welshman Ia'n Rush van Ju- ventus werden niet zo hoog aangeslagen. De verkiezing had geen betrekking op bui tenlanders die al langer in Italië voetballen-, zoals de Ar gentijn Diego Maradona van Napoli en de Deen Preben Elkjaer Jensen van Verona. Juventus in beroep tegen vuurwerkstraf Juventus gaat in beroep te gen de straf die de club is op gelegd naar aanleiding van het vuurwerk-incident tij dens de competitiewedstrijd tegen Cesena. We leggen ons niet neer bii de uit spraak", verklaarde voorzit ter Giampiero Boniperti. „Het is zowel ons recht als onze plicht te protesteren". Op 22 november zegevierde Juventus thuis met 2-1 over Cesena. Toen Cesena-verde- diger Dario Sanguin voor de rust de spelerstunnel binnen stapte, werd hij geraakt door ontploffend vuurwerk. De voetbal-autoriteiten ontna men Juventus de winst. De wedstrijd komt als een zege voor Cesena in het competi- tieboek (2-0). Bovendien werd Juventus een geldboete van 20 miljoen lire (32.000 gulden) opgelegd. De beslis sing hield in dat Juventus Ruud Gullit: beste debutant. FOTO: DIJKSTRA van de derde naar de vijfde plaats in de serie A zakte. Maradona in herhaling WK-finale Diego Maradona heeft aange kondigd te zullen meedoen bij de vriendschappelijke in terland Argen tinië- West- Duitsland op 16 december. De aanvoerder van de voet balploeg die vorig jaar in Mexico wereldkampioen werd, vliegt na afloop van de competitiewedstrijd Juven- tus-Napoli naar Buenos Ai res. Het duel, dat deel uit maakt van een toernee van West-Duitsland door Zuid- Amerika, is een herhaling van de finale om het wereld kampioenschap. Rechter stopt Robert Maxwell Een rechter in Londen heeft fisteren de Engelse voetbal- ond voorlopig in het gelijk gesteld in het conflict met Robert Maxwell. De media magnaat wil Watford overne men van de popzanger Elton John. De FA heeft zich van het begin verzet tegen die in tentie. Maxwell is al eigenaar van de eerste-divisieclubs Oxford United en Derby County en tweede-divisionist Reading. De bond vindt dat er verstrengeling van belan gen kan plaats vinden. Robert Maxwell. FOTO: ANP Troon voorzitter Atletico wankelt De troon van de Madrileense bouwondernemer Jesus Gil als voorzitter van Atletico Madrid is hevig aan het wan kelen gebracht. En niet al leen door de rechtszaken, die hem wegens allerlei leningen en laster boven het hoofd hangen. De cheque-politiek van Gil, die deze zomer in drukte maakte met het aan trekken van Goicoechea, Alemao, Lopez Ufarte, Julio Alberto Zamora, Salinas, Alonso Marcos en de Portu gese ster Paolo Futre en de Argentijnse trainer Menotti, werd in de voetballerij alom met argusogen bekeken. Niet voor niets zo bleek giste ren in de Spaanse hoofdstad, want Gil heeft op het zake lijk vlak flinke problemen. De onoverzichtelijke schul denlast van de voo-zitter heeft tevens een weersij op de club. Een mogelijke oplos sing om op korte termijn uit de financiële problemen te komen is de verkoop van ve dette Futre, die eigendom is van Gil. Gisteren lekte uit, dat niet bij name genoemde Italiaanse managers zich be reid hebben verklaard 10,5 miljard peseta 's (bijna 20 mil joen gulden) te betalen voor het Portugese wonderkind dat daarmee qua transfer- waarde tussen Maradona en Gullit komt. Gil heeft tot maandag bedenktijd gekre gen. RKC laat zich niet verrassen WAALWIJK Ook SC Cam- buur is er niet ingeslaagd RKC het eerste punt in de eerste di visie afhandig te maken. De Friezen kregen gisteravond in Waalwijk zelfs weinig kans een verrassing uit te halen. Topscorer Ad van de Wiel maakte voor 4000 toeschou wers na vijftien minuten 1-0. Twee treffers van Cees Scha pendonk zorgden al voor de rust voor de eindstand. In Heerenveen kwam de thuisploeg pas tien minuten voor tijd op gelijke hoogte met Eindhoven, dat een belangrijk punt liet liggen in de strijd om de tweede-periodetitel. Vro- mans zette de gasten voor de rust op 0-1, Hollander maakte in de 80e minuut de gelijk. ItKC-SC Cambuur 3-0 (3-0): 2. Van de Wiel 1-0, 36. Schapendonk 2-0, 42. Schapendonk 3-0. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers 4000. SC Heerenveen-Eindhoven 1-1 (0- 1): 36. Vroomans 0-1. 80. Hollander 1-1. Scheidsrechter: Van Beek. Toe schouwers 2000. Gele kaart: Maas, Van Gestel (Eindhoven). UITNODIGING MEER FOLKLORISTISCH DAN PRESTATIEF Gerrit Jan Konijnenberg als voorspringer naar Calgary UTRECHT De Nederlander Gerrit Jan Konijnenberg ver trekt eind januari naar de Olympische Winterspelen in Calgary, waar de 24-jarige Utrechter als voorspringer bij het schanstoernooi zal optre den. De Nederlandse skivere niging ontving gisteren de be vestiging van de organisatoren van de Winterspelen dat Ko nijnenberg, die eind oktober al kennis maakte met de Olym pische schans, welkom is in de Canadese stad. „In Calgary heb ik de status van demonstratiesporter, maar ik hoop toch de kans te krijgen de openingsceremonie met de Nederlandse ploeg mee te ma ken. Het NOC is enthousiast over mijn aanwezigheid in Calgary, dus misschien valt er iets te regelen. Het betekent in ieder geval een flinke stimu lans voor het schansspringen in Nederland", aldus Konij nenberg, die morgen naar Lake Placid vertrekt waar op 13 december de eerste wed strijd om de wereldbeker ski springen wordt gehouden. Dat de uitnodiging van de houder van het Nederlandse jrecord (69 meter) folkloristische dan een prestatieve achtergrond heeft mag duidelijk zijn. Hij weet het zelf ook. Slechts een Engels duo laat Konijnenburg achter zich op de wereldrang lijst. „Anderson, een bekende naam in ski-kringen, zei ook eerlijk: „Als jij het spoor in- skiet hebben de commentato ren ook iets om warm te lo pen". Een andere reden waar om ik ben uitgenodigd is dat ze in Calgary een recordaantal deelnemers uit een recordaan tal landen aan de start willen hebben. Het zijn de 15e Win terspelen, dus jubileumspelen. Dat moeten de grootste tot nu toe worden'. Onder dat mom hangt de start van een Jamai- caans bobslee-team ook nog in de lucht. Promotie-activiteiten Het eerste contact tussen Ko nijnenberg en Anderson da teert van maart vorig jaar tij dens een wedstrijd om de we reldbeker in Oslo. Anderson was daar voor promotieactivi teiten en nodigde de curieuze laaglander uit voor een kijkje in Calgary. Konijnenberg com bineerde de trip met een door zijn sponsor Hitachi aangebo den reis naar Japan. Hij wipte met de boot ook nog even over naar Seoel en neusde in de keuken waar de Olympische Zomerspelen worden voorbe reid. De conclusie is opvallend. „Seoel ligt er zo bij, dat de Spelen volgende week zouden kunnen beginnen. In Calgary zou dat absoluut nog niet kun nen. Daar moet nog ontzettend veel gebeuren. Vooral aan de infra-structuur. De bulldozers zijn er nog tot diep in de nacht aan het werk. Bij het schans springen bijvoorbeeld moeten nog heuvels worden opgewor pen om de tribunes cp te zet ten en ze zijn overal nog druk bezig bomen te planten. Wat dat betreft is het voor de orga nisatie te hopen dat de vorst en de sneeuw nog even weg blijven", aldus Konijnenberg, vorige week pas teruggeko men van het twee-weekse ver blijf in Canada. Respect Seoel vond bij Konijnenberg vooral respect voor de enorme inspanningen die zijn getroost voor het huisvesten van de Zo merspelen. „Ze hebben in Se oel zelfs complete Deltawer ken aangelegd om de delta van de Hangangrivieren ge schikt te maken voor de wa tersport-evenementen", meent de voormalig student bestuurs kunde, onlangs overgestapt naar een cursus public-rela tions. De universitaire studie was niet te combineren met het springen. Aan de andere kant heeft Ko nijnenberg zijn bedenkingen overgehouden aan het geld verslindende project in Zuid- Korea. „Er staan prachtige sta dions en sporthallen die mil jarden hebben gekost, maar el ders in de stad slapen de ar men onder een krantje. Het is alleen maar te hopen dat de Spelen straks de economie van het land ten goede komen. En de opbouw van de Spelen heeft de afgelopen jaren na tuurlijk al voor een stuk werk gelegenheid gezorgd. Hoewel dat geld vaak bij dezelfde mensen terecht komt. En niet bij de mensen die onder die krantjes slapen". „In Calgary ligt dat anders. Die stad is veel rijker. Oogt ook veel rijker". In Calgary le ven de Spelen volgens Konij nenberg vooralsnog veel meer dan in Seoel. „In Seoel probe ren ze dat gevoel kunstmatig op te wekken, maar wordt het leven er niet door beheerst. In Calgary heeft alles betrekking op de Spelen. Iedere dag is er nieuws over op de televisie en na iedere nieuwsuitzending is er zelfs een speciale nieuws lijn. En dan is er ook nog al het nieuws over de processen die gaan over zwarte kaartver koop, oneigenlijk gebruik van logo's en een indianenstam die grond claimt van het OCO. Ook alle winkels liggen vol met spullen van de Spelen. En wanneer je benzine tankt kriig je natuurlijk een glas van de Spelen". Hilariteit „Ik weet dat ik vergeleken word met Gomez, die Spaanj- aard die destijds aan het WK- schaatsen meedeed. Zo noe men mijn huisgenoten me ook wel voor de grap. Maar ik zie het zelf toch anders: iedere Nederlander, of bijna iedere Nederlander kan schaatsen, maar bijna niemand kan schansspringen". Desondanks begrijpt hij de hilariteit. Hij kan er zelfs om lachen, maar neemt zijn bezigheden zelf bloedserieus. Zozeer zelfs, dat voor dit seizoen het hele Vier- schansentoernooi (Obersdorf, Garmisch, Innsbruck en Bis- schofshofen, rvh.) op het pro gramma staat. De kwalificatie- eis „beste nationale springer' vormt geen probleem. RENE VAN HATTUM Weer remise in tweekamp SEVILLA De twintigste partij uit de schaaktweekamp tussen wereldkampioen Gari Kasparov en uitdager Anatoli Karpov in Sevilla is gisteren na 37 zetten in remise geëin digd. Het voorstel kwam van de met wit spelende Kasparov. De stand in de tweekamp, die wordt beslist over 24 partijen, is 10-10. De titelverdediger heeft uit de laatste vier partij en twee punten om wereld kampioen te blijven. Kasparov (wii)-Karpov: 1. c2-c4. e7- e6; 2. Pbl-c3, d7-d5. 3. d2-d4 Lf8-e7; 4. Pgl-f3 Pg8-f6; 5. Ddl-c2, 0-0; 6. Lcl-g5, c7-c5; 7 d4xc5, d5xc4; 8 e2- e4, Dd8-a5; 9. e4-e5. Pf6-d5: 10. Lflxc4, Pd5xc3; 11. 0-0, Da5xc5, 12. 16. b2-b4. a7-a6; 17. Dc3-e3, Ld7-e8; 18. Lc4-d3, Pc6-a7; 19. Ld3-bl, Le8- c6; 20 Pf3-g5, h7-h6; 21. Pg5-e4. Pa7- b5; 22. Tel-c4. Lc6xe4: 23. Lbixe4, Ta8-c8; 24. Tc4xc8. Td8xc8; 25 Tfl- cl, Tc8xcl 26. De3xel. De7-d7; 27. g2-g3, b7-b6; 28. Kgl-g2. Dd7-d8. 29. h2-n4, a6-a5; 30. b4xa5, b6xa5; 31. Dcl-c5, Pb5-d4, 32. h4-h5. £7-f5; 33. Le4-b7, Kg8-f7; 34. Kg2-h2. Dd8-b8; 35. Dc5xd4. Db8xb7; 36. g3-g4, Db7- £3; 37. Dd4-d7+, K£7-f8. Remise op voorstel van Kasparov. DAMMEN EK heren In Moskou 3e ronde: Verpoest (Bel)-Manzana (Ita) 1-1, Clerc (Ned)-lssalene (Fra) 2- 0, Van der Zee (Ned)-Bonave (Fra) 2- 0. Jansen (Ned)-Rejc (Joe) 2-0, Virni (Sov)-Modzgrls|vili (Isr) 2-0, Kore nevski (Sovj-Paluch (Pol) 1-1, Valneris (Sov>-Machado (Por) 2-0. Stand: 1. Jansen, Virni 6, 3. Clerc, Verpoest 5. 5. Korenevski. Valneris. Van der Zee 4. 8. Manzana 3. 9. Modzgrisjvili, Pa- luch 2. 11. Re|c 1, 12. Bonave, Issale- ne, Machado 0. PAARDESPORT Koersen van Schaesberg Eerste koers, 2100 meter. 1. Anjo Renka (Van Buitene) 2.51,3-1.21,6, 2. Aro S, 3. Black van Hoaler. Toto: win nend 12,80, plaats 2,10 1.40 1,90, koppel 21,20. trio 638,30. Tweede koers, 2100 meter. 1. Zeus Alkestis (De Mare) 2.15,3-1.21.1, 2. Brigitta R. 3. Brigitte G. Niet gestart: Zeres Buitenzorg. Toto: winnend 2.20. plaats 1,10 1,10 1,10, koppel 5,30, trio 24,80. Derde koers, ren over 2000 meter: 1. Liberty Belle (Schouman) 2.05,0. 2. Black Bank. 3. Leutink Mau. Niet ge start: Wish Me Luck en Jinks. Toto: winnend 2,30, plaats 1,10 1,30, kop- pel 3,90. trio 13,50. Vierde koers, 1609 meter: 1. Babesia R (Stalman) 2.08,7-1.20,0, 2. Beauty Starlet. 3. Boemerang V. Niet gestart: Zilver Boy. Toto: winnend 3,70, plaats 1,70 1,40, koppel 3,40, trio 36,20. Vijtde koers, 2600 meter: 1. Ansasja (Mollema) 3.34,7-1.22,6, 2. Arabesk C. 3. Adelheid Boszorg. Toto: win nend 5,60, plaats 2,90 1,50 3,20, kop pel 8,80, trio 209,90. Zesde koers, ren over 1800 meter: 1. Sibora (Tholen) 1.54,0, 2. Saluki, 3. Byorling. Niet gestart: Hollow Dance en Pedometer. Toto: winnend 2,70, plaats 1,20 2,60 1,50, koppel 15,50, trio 54,50. Zevende koers, 2100 meter 1. Yen R (Dragt) 2.51,5-1.21,7. 2. Yamara of Horn, 3. Zeddertranss R. Toto: win nend 4,50, plaats 1,30 2,40 1,80, kop pel 42,10, trio 506,60. Achtste koers, 1609 meter 1. Bianca Oostland (Grift) 2.07,9-1.19,5, 2. Anno Buitenzorg, 3. Yswlnd. Toto: winnend 2,20, plaats 1,20 1,30 2,00, koppel 2,40, trio 36,30. Negende koers, 2100 meter 1. Zom bi Vitesse (Mollema) 2.46.5-1.19,3, 2. Yakka K. 3. Yonnle Flight. Niet ge start: Arian Buitenzorg. Toto: win nend 2,00, plaats 1,10 1,70 1,20. kop pel 14,40, trio 59,90. Tiende koers, 2100 mster 1. Velino Ma|o (Jongen) 2 46.6-1.19.3. 2. Tan tieme. 3. Vivat Oldeson. Niet gestart: Sammy Norton. Toto: winnend 1,60, plaats 1,30 1,50, koppel 5,40, trio 10,00. Eltde koers, 1609 meter 1. Yvonne V (Grift) 2.07.4-1.19.2. 2. Yvlena Odilia. 3. Wander Oostland. Niet gestart: Ve suvius. Toto: winnend 4,80. plaats 1.80 2.40 2.70. koppel 36.90, trio 167,80. Totalisator-omzet: 292.113.00 SCHAATSEN Wereldbekerwedstrijden In Cslgary Dames, 500 meter 1. Blalr (Vst) 39,44, 2. Rothenburger (DDR) 39.48. 3. Kania (DDR) 39.99. 4. Stahnke (DDR) 40,39, 5. Hashimoto (Jap) 40.47, 6. Rhead (Can) 40,71, 7. Hol- seth (Noo) 40.89, 8. Holzner (Brd) 41,18, 9. Class (Vst) 41,20, 10. Harln- ga (Ned) 41,32. 19. Moolhulzen (Ned) 42,84, Aaftink (Ned) gevallen. 1500 meter: 1 Kania 2.00,16. 2. Ehrlg (DDR) 2.03,58, 3. Blair 2.03,92, 4. Zange-Schönbrunn (DDR) 2.04,98, 5. Rys (Pol) 2.05,82, 6. Mlschke (Brd) 2.06,59, 7. Grenier (Can) 2.06,70, 8. Loignon (Can) 2.07.05, 9. Stam (Ned) 2.07,29, 10. Moolhuizen 2.07,51. 11. Paul (Ned) 2.08,44, 12. Visser (Ned) 2.09,41. 500 meter heren: 1. Ba (Zdk) 36,97, 2. Mitanl (Jap) 37,12, 3. Thibault (Can) 37,21, 4. Mey (Odl) 37,33, 5. Rönning (Noo) 37,36, 6. Boelsma (Ned) en Kuroiwa.(Jap) 37,40, 8. Tho- metz (Vst) 37,49, 9. Goeljajev (Sov) 37,51, 10. Jansen (Vst) 37,61, 15. Ykema (Ned) 37.81, 19. Jonkman (Ned) 37,94, 22. Kuiper (Ned) 38,23. 5000 meter heren: 1. Karlstad (Noo) 6.43,59 (wereldrecord), 2. Gustafson (Zwe) 6.44,51, 3. Visser (Ned) 6.45,90, 4 Hadschieff (Oos) 6.47,93, 5. Kem kers (Ned) 6.49,45, 6. Falk-Larssen (Noo) 6.50,93, 7. Emminger (Oos) 6.52,31. SKIËN Afdaling dames In Val d'lsère: 1. Walliser (Zwi) 1.21.14. 2. Figlni (Zwi) 1.21.19. 3. Haas (Zwi) 1.21.38. 4. Gra ham (Can) 1.21.53, 5. Oertli (Zwi) 1.21.70. 6. Kiehl (Brd) 1.21.76, 7. Gerg (Brd). Zeiler (Zwi) 1.22.14, 9. Percy (Can) 1.22.24, 10. Bournissen (Zwi) 1.22.37. Stand wereldbeker af daling: 1. Walliser 25 punten. 2. Figini 20. 3. Haas 15, 4. Graham 12. 5. Oertli 11. 6. Kiehl 10. Stand wereld beker algemeen: 1. Svet (Joe) 40 punten. 2. Ochoa-Fernandez (Spa) 35. 3. Wolf (Oos) 28. 4. Wachter (Oos) 26, 5. Walliser 25. IJSHOCKEY Eerste divisie: Amsterdam-Rotter dam 9-5; Nijmegen-Geleen 6-4; Heer enveen-Eindhoven 5-0; Tilburg-Assen 12-5. ZAALHANDBAL Polar Cup heren in Noorwegen Noorwegen-lsrael 24-15; Joegoslaviö- Zwitserland 26-19; Nederland-IJsland 21-27. Stand: 1. Joegoslavië 3-6; 2. Zwitserland 3-4; 3. IJsland 3-4; 4. Noorwegen 3-2; 5. Nederland 3-2; 6. Israel 3-0.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9