JOS toont ontstaan hinese restaurants riPIO/TELEVISIE stilzwijgende afspraak 'd:sen tv-maker en kijker Jjjef Veronica-programma van afgelopen V(pdag lenen zich enkele onderdelen voor vat nadere beschouwing. Ten eerste was er trogramma te zien (het was tenslotte 'na- vje geurendag', zoals tegenwoordig elke rj.veek of maand wel een thema schijnt te \afn) dat zich indringend bezighield met \ms. e)rdigheid was nu. dat bezitters van het Ve- j ^-programmablad de op het scherm he elde parfums zelf konden 'illustrerendoor is in het blad een stripje open te krabben: \(j{on je ruiken waar ze het over hadden. ei-televisie dus. Dat Veronica er als eerste 'gjcomt, hoeft op zichzelf niet te verbazen: fijieze voormalige piraat zat altijd al een lolF- ,sfweede opmerkelijke moment deed zich ir in Verona". Eerder dit seizoen hadden QeidMQowumt DINSDAG 1 DECEMBER 1987 PAGINA 19 Harry Vermeegen en Henk Spaan daarin een zoveelste feuilleton netje geïntroduceerd onder de noemer: 'De klusjesman'. Voor wie niet kijkt: Harry was de hoofdpersoon, werd steeds opgeroepen voor het oplossen van een of ander bizar technisch probleem en maakte er vervol gens een hoop rommel van - je kunt het na de eerste keer allemaal zien aankomen. Welnu. Afgelopen week begon het weer op de gebruikelijke manier, met Harry die een tele foontje kreeg, in z'n besteleend stapte en ter plekke over de ramp werd aangesproken door een passant (elke keer dezelfde) die hem erop wees dat 'Haasklus', het opschrift op het wa gentje, eigenlijk 'Haastklus' moet zijn. Maar toen week het plot je ineens af van wat je ver wachtte: Harry werd kwaad, zei dat-ie het niet leuk meer vond, die hele klusjesman trouwens niet, en dat-ie contact had met Joop van Ellen de (de ook in Veronica figurerende parodie op entertainment-bons Joop van den Ende) en dat- ie ging overstappen. Hier waren we getuige van het fenomeen dat de vaste kaders binnen een komisch program ma worden doorbroken, dat de ene sketch on verwacht in de andere overloopt, dat niet meer duidelijk wordt wat nog gespeeld is en wat niet en waar het bij hoort, en in hoeverre we hier nu te maken hebben met een komiek die een rol speelt of een komiek die speelt dat-ie een rol speelt maar in werkelijkheid zichzelf is. Of zoiets. Er werd een afspraak gebroken: de stilzwijgen de afspraak tussen tv-maker en kijker dat dui delijk is wat wie is en waarom. Dit gebeurt in versterkte mate (wat zeg ik: het is er het han delsmerk van) in de Amerikaanse „Garry Shandling Show" ('s zondags bij de VPRO). Shandling doorbreekt daarin ook voortdurend die code: hij richt zich midden in een sketch in eens rechtstreeks tot het publiek op de tribune, laat camera's zien. mensen lopen in en uit de scène, je ziet hoe de verschillende 'sets' aan el kaar grenzen, het denkbeeldig verloop van tijd tussen de ene en de andere scène wordt met grappen zichtbaar gemaakt. Kortom: er zijn geen vaste punten meer waaraan je je als kijker kunt vastklampen. Is dit nu leuk? Jawel, vond ik de eerste keren. Maar niet te lang: als je een maal weet hoe het werkt, is het leuke eraf en krijg je een beetje het gevoel: nou weten we het wel, die grap hebben we al gehad. Dat laatste doet zich natuurlijk in krachtige mate voor met Verona waar ze elke gimmick seizoenenlang tot misselijkmakens toe blijven herhalen (Popie Jopie, Bovenop het Nieuws, enz. enz.). Je moet als komiek kennelijk van heel goeden huize zijn om straffeloos jarenlang dezelfde aanpak vol te kunnen houden en dan nog je fans gierend van hun stoelen te laten vallen. Ik ken er maar een paar van die catego rie: Stan Laurel, André van Duin, John Cleese, Tommy Cooper en Oliver Hardy. RÉNE DE COCQ lËRSUM De NOS be- op verhelderende wijze de liedenis, de herkomst en "Mteit van de Chinezen in Jrland. Dat gebeurt vanaf _yond (Ned. 2 om 21.30 uur) n driedelige documentaire- die in 1986 werd vervaar door Frans Hoeben. Dat de jktie al zo lang bij de om- op de plank ligt, komt niet it de NOS ontevreden zou ►ver de kwaliteit. Hoeben: „Dat had pro- matische redenen. De do- intaires waren in eerste in- ie bedoeld voor Nederland p het moment dat echter i dat de komst van deze er nog even op zich liet iten, was de NOS-zendtijd documentaires in dat sei- 'al opgedeeld, waardoor het tijd duurde voordat ze len worden uitgezonden, door is de eerste aflevering ree jaar oud en is een van ejaarde personen, die een igrijke rol speelt in dat inmiddels overleden". >en is vijf jaar met de pro- ie beziggeweest. „Het idee de documentaires werd bij >m de hoek in het Chinese iurant geboren. Daar raakte i gesprek met de kinderen de eigenaar. Ze vertelden illerlei dingen die mij intri- den. De gesprekken, waar- p een gegeven moment ook ire Chinezen werden be ken. gingen vaak tot na ingstijd door. Op het mo- t dat ik met de produktie ■je beginnen, bleek dat het altijd gemakkelijk was om ïiste mensen te vinden. Er dan ook jaren overheen ge- voordat ik via Chinese nigingen mensen vond, die op de hoogte waren van de geschiedenis en er ook over wilden praten". Chinese ondertiteling „Ik heb in mijn vooronderzoek gebruik gemaakt van dezelfde mensen die verantwoordelijk zijn voor het FEDUCO-pro- gramma over Chinezen. Met hen heb ik ook de Chinese on dertiteling uitgedokerd, die alle programma's begeleidt". Die ondertiteling werd uitein delijk vervaardigd in Oud-Chi nees omdat het een taal is die alle Chinezen kunnen lezen. Hoeben: „Er was geen machine voor beschikbaar, dus die on dertiteling is met de hand ver vaardigd". Het grootste probleem was het vinden van historisch filmma teriaal om de verschillende ver halen te illustreren. Hoeben: „Wat de kijker in de eerste af levering aan oud material krijgt te zien, is echt uniek. Ik kwam na lang en tevergeefs zoeken terecht bij het Filmmu seum in Overveen. In de bun ker daar vonden we een roestig blik waarop Katendrecht stond. Er bleken losse stukken film in te zitten, die nog nooit waren gemonteerd èn waarschijnlijk ook nooit voor televisie zijn ge bruikt. Die stukjes heb ik laten renoveren. Ze vormen, samen met unieke opnamen van een werkkamp in Staphorst, waar een groep Chinezen tijdens de Tweede Wereldoorlog verbleef en wat privé-filmpjes, heel boeiend kijkmateriaal". Wat de documentaires niet la ten zien, zijn de bezigheden in Chinese gokhuizen, de handel in verdovende middelen en de criminaliteit waarmee Chine zen vaak worden geassociëerd. Bewoners van Katendrecht in 1925, het Chinatown van Rotterdam. Hoeben: „Ik wil een ander beeld geven van Chinezen. Het is tenslotte zo dat de meesten toch gewoon werken. Boven dien bleek bij het naslaan van oude krante-artikelen dat daar in het verleden al genoeg aan dacht aan is besteed. Ik wil to nen wat er binnen de Chinese samenleving gaande is, waarom ze zo'n geïsoleerde positie inne men en een hechte familieband hebben". Korte historie De eerste aflevering laat zien dat de Chinese geschiedenis in Nederland nog kort is. Het be gon rond 1911 met een staking in de Rotterdamse en Amster damse havens. Om de schepen toch te laten varen, werden Chinese stokers uit Engeland gehaald. Zij bleken goed werk te verrichten, nooit te klagen en voor veel minder loon dan de Nederlandse stokers te wer ken. De invasie van Chinezen in de jaren twintig was zo groot, dat het Rotterdamse Katendrecht kon uitgroeien tot het grootste Chinatown van Europa. Op het moment dat de schepen van ko len naar andere brandstof over gingen, ontstond er onder de Chinese bevolking een grote werkloosheid. Ze gingen echter niet bij de pakken neerzitten en verzonnen andere beroepen om aan geld te komen, zoals het verkopen van pindakoekjes. Om een einde te maken aan deze overvloed aan pinda-man netjes werd het plan geboren een grote groep terug te sturen naar zijn geboorteland. Hoeben: „Ik heb tijdens mijn vooronderzoek een briefwisse ling gelezen waarbij onder meer de voormalige hoofdcom- misaris van de Rotterdamse po litie was betrokken. In die brie ven uit de jaren dertig werd ge sproken over het inrichten van FOTO: NOS een soort concentratiekamp waar de Chinezen zouden worden ondergebracht voordat ze werden teruggestuurd, maar dat plan is nooit officieel gelan ceerd. Het terugsturen bleek te duur te zijn, ook omdat de scheepvaartmaatschappijen niet wilden meewerken. De samen stellers hadden gehoopt dat ze een fikse korting zouden krij gen op de reis, maar daar wil den de directeuren van die maatschappijen niets van we ten". Inplaats van terug te keren, kwamen na de oorlog steeds meer Chinezen ons land bin nen. Zij waren voor het grootste deel afkomstig uit Indonesië en Hong Kong. Vooral de laatste groep droeg in het begin van de jaren zestig bij tot de explosieve groei van Chinese restaurants in Nederland. Hoe de vork pre cies in de steel zit, vertelt „Chi nezen in Nederland". HANS PIËT „Literama" over Nobelprijs-winnaar Joseph Brodsky HILVERSUM NCRV's „Li- terama" zendt vanavond (Ra dio 4 om 21.30 uur) een docu mentaire uit over de Ameri kaans-Russische auteur Joseph Brodsky, winnaar van de No belprijs voor Literatuur 1987. Joseph Brodsky, die in 1940 in Leningrad werd geboren, is een van de jongste winnaars van de Nobelprijs voor Litera tuur. Brodsky is dichter en es sayist. Hij staat enerzijds in de klassiek-Russische traditie, met voorgangers zoals bijvoor beeld zijn mede-Nobelprijs winnaar Pasternak, maar an derzijds is hij ook een vernieu wer van de poëtische taal. Na in de jaren zestig enige tijd in een werkkamp te hebben doorgebracht, werd hem in 1972 te kennen gegeven dat hij de Sovjet-Unie maar beter kon verlaten. Hij vestigde zich in Amerika, waar hij inmiddels het staatsburgerschap heeft ge kregen. Brodsky maakte zich verbluffend snel de Engelse taal meester, iets wat het No- belcomité van de Zweedse Academie in het juryrapport heeft gemeld. Bekende wer ken van Brodsky zijn onder meer de verzamelbundel „A Part Of Speech" en de essay bundel „Less Than One". Steeds terugkerende thema's in zijn werk zijn de tijd, de rol van poëzie in de wereld, de taal en de culturele botsing tussen oost en west. In Neder landse vertaling verscheen tot nu toe slechts één verzamel bundel „Torso". In „Literama" licht Sture Allén, permanent secretaris van de Zweedse Academie in Stockholm, de keuze van Brodsky als prijs winnaar toe. Verder komt on der andere Kees Verheul aan het woord. Hij is vertaler Rus- sisch-Nederlands, publicist en persoonlijke vriend van Brod sky. NEDERLAND 1 TROS 15.30 Rosco's rad van avontuur, kinderprogramma 15.50 Het erfgoed Guldenburg (Das Erbe Guldenburgs), Duitse tv-serie. Afl.: De eindeloze duisternis. Door dat zij buitenlandse is kan Peggy Brinkley niet op borgson worden vrijgela ten 16.35 EE De Bananasplitshow, programma met de ver borgen camera. Presenta tie: Ralph lnbar(herh.) NOS 17.30 SVfïS-Joumaal TROS 17.46 TROS Popformule, pop programma vanuit het Es cape-theater in Amster dam. Presentatie: Martijn Krabbé 18.15 Kreatief met papier, acht- delige instructieve serie. Les 7: 'Atvalmateriaal' van papier. Presentatie: Mireil le Bekooy TELEAC 18.30 Pronto? Cursus Italiaans voor beginners TROS 19.00 All, Amerikaanse comedy serie met Max Wright. Anne Schedeen, Andrea Elsorre.a. Afl.: Lynn's pro blemen. Lynn is bang dat zij niet zo knap is als haar schoolvriendinnen. Alf's oplossing voor haar pro blemen blijkt tamelijk ver rassend te zijn 19.25 Linda. Linda de Mol signa leert opmerkelijke trends, ontvangt gasten en praat met jongeren over niet-al- ledaagse onderwerpen NOS 20.00 EE Journaal en weerover- zicht TROS 20.28 II Ron's honeymoon quiz, rechtstreeks spelprogram- ma gepresenteerd door Ron Brandsteder 22.10 TROS Aktua, actualitei tenrubriek 22.40 S Lionel Ritchie in Rot terdam, registratie van het optreden in april van dit jaar in het Sportpaleis Ahoy' te Rotterdam NOS 23.45 Journaal 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO 17.10 Hollandse nieuwe (4) 17.40 Open Universiteit: Wis kunde in bedrijf (herh.) NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 EB Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 SEen gat in de grens (2). vijfdelige jeugdfilm naar het gelijknamige boek van Guus Kuijer. Met Nicky Schuitemaker, Marcel Kunst, Daan Dillo e.a. (herh.) IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, aktualiteltenru- briek NOS 20.00 Nieuwsspits. Actualiteiten voor de jeugd: Jouw draal aan de wereld, gepresen teerd door Frits Spits 20.20 Van Harte beterschap, gezondheidsmagazine. Afl. 3: Bezuiniging 21.00 Panoramiek, achtergrond informatie bij actuele ont wikkelingen in de interna tionale politiek 21.30 EChinezen in Nederland, driedelige documentaire serie van Frans Hoeben. Afl. 1: Winter na winter, lente na lente 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parte* mentaire rubriek TELEAC 23.05 Voorlichtingsprogramma Doelgericht ondernemen NOS 23.20-23.50 Studio Sport extra, met WK schaken te Sevilla De hoofdrolspelers uit de vijfdelige IKON-jeugdserie 'Een gat in de grens', waarvan vanavond het tweede deel wordt herhaald op Ned. 2 om 19.12 uur. FOTO: ANP i Nieuws in teletekst Tik Tak, kinderserie (herh.) i Plons. Afl.: Plons en de vlinder (herh.) I Sprookjestheater De jonge tamboer, met Jacob Beks. Marleen Merckx, Alex van Haecke e.a. I Europese volksverhalen, serie over volksvertellingen uit Euro pa. Afl.: De toverdruiven, volksvertelling uit Italië I De kruisboog (The crossbow), Amerikaans/Britse jeugdserie rond de legende van Wilhelm Teil. Afl.: Een tijdelijke over eenkomst l Balablok, Canadese animatie film van Bretislav Pojar I Mijn stem in de gemeente. Afl. 6: Alle hens aan dek. Pre sentatie: Viona Westra Mededelingen en program ma-overzicht I Extra Politieke tribune Nieuws I Kunst-zaken ffll.Q., quiz met denk- en weet- vragen gepresenteerd door Herman van Molle Sinja Mosa (11). Braziliaanse tv-serie naar het boek van Ma rio Dennone Pacheco Fernan dez en de poëzie van Castro Alvares. Met Lucelia Santos. Rubens de Falco, Marcos Pau lo, e.a. Multatuli, tweedelige docu mentaire over deze schrijver, t.g.v. zijn 100e sterfdag. Deel 1: Het leven bestaat uit tussen zinnen. het mijne althans (herh.) )-22.50 Nieuws an Coda: Pour l'Egyptienne en Pour remer- cier, uit Six épigraphes anti ques. van Debussy, uitgevoerd door het pianoduo Kende-Hen- IT 2 Zonen en Dochters (Sons and Daughters). Australische tv-se rie met Peter Phelps. Pat Mc Donald. Tom Richards e.a. De spanning tussen de O'Briens en Roger Carlyle stijgt Intermezzo: Goguenardlse. van Francais, uitgevoerd door het Brussels Sax Kwartet Oshin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashi en Shiro Ito Mededelingen en program ma-overzicht Nieuws Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts 20.15 Allemaal beestjes: Lauwers meer elke dag weer boeiend, natuurdocumentaire. Presenta tie: Gil Claes 20.50 Argus, praatprogramma waar in Jan van Rompaey de media doorlicht. Gastvrouw: Jessie de Caluwé 22.05 Horizon, wetenschappelijk ma gazine. Presentatie: Mieke Scheldeman en Wim van Co- them 22.50 Handel en wandel. Afl.4: Voe dingswinkels: De zelfstandige voedingswinkel (herh.) RTBF 1 17.30 Nouba, nouba, tekenfilms 18.00 Papa Bonheur (Cosby Show) Amerikaanse comedyserie met Bill Cosby. Phylicia Ayers Al len. Lisa Bonnet e.a. 18.25 Carrefours, gevarieerd pro gramma 19.00 Journaal 19.03 Ce soir, regionaal journaal 19.26 Quick et Flupke, tekenfilm 19-30 Journaal 20.00 Tribune electorale 20.05 Sang et honneur (2). tv-serie met Rolf Becker. Leslie Mal ton. Marlies Engel e.a. Ernst Keiler wordt inmiddels ver volgd voor zijn ideeën, de klei ne Hartmut probeert in Hitler- jugend-uniform de arrestatie van zijn vader te verhinderen 21.00 Face a ('opinion: ècolo 21.30 Cinè-Club da minuit - La Ci néma das Républiquas Sovia- tiquas: Les Montagnas Bleuas, Russische speelfilm uit 1983 van Eldar Chenguelata. Met o.a. Ramaz Guiorgobiani, Vassili Kakhniachvili en Ivan Sakvarelidze. Een jonge werk nemer van een uitgeverij komt van vakantie terug en besluit zijn manuscript te verspreiden. Dit werk. getiteld 'De blauwe bergen of een onwaarschijnlijk verhaal' kan echter niet op veel interesse van de collega's rekenen 23.05 Laatste nieuws S3 Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-ultzen- CZwart/wit-uitzending. ■IZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. lol Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orglnele versie met ondertitels. ■D Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Frauengeschichten, serie film portretten 16.45 Tiere als Stars: Wie Vierbei- ner zu Filmschauspielern werden, documentaire 17.55 30 Jahre Hier und heute, fees telijke aflevering van dit regio naal magazine 19.00 Kalendergeschichten, tv-se rie. Afl.: Das Abonnement 19.30 Diplomaten küsst man nicht, 19.57 Programma-overzicht 20.00 lïTagesschau 20.15 Was bin ich? spelprogramma met Robert Lembke (herh.) 21.00 Report, actualiteitenrubriek 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serie. Afl.: Angeklagt 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 ARD-Sport extra. Voetbal: achtste finale Duitse beker 23.30 Kulturwelt: Herzog in Afrika, documentaire over de regis seur Werner Herzog en zijn nieuwe film 'Cobra Verde' 00.30 Tagesschau 00.35 Nachtgetanken DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Die Schliimpfe, tekenfilmserie 16.15 Pfiff, sportprogramma 17.00 Heute 17/15 (S Tele-lllustrlerte 17.45 Schwarz auf Weiss: Die Jagd nach Schlagzeilen, quiz met Dieter Thomas Heek 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Keine Zeit zum Tanzen, reportage over verkoopsters 20.15 IJSherlock Holmes: Sherlock Holmes und das Halsband des Todes, Duits/Frans/ltali- aanse speelfilm uit 1962, met Christopher Lee, Senta Berger, Hans Söhnker e.a. Regie: Te rence Fisher 21.45 Heute-Journal, actualiteiten 22.10 Das kleine Fernsehspiel: Ende einer Vorstellung, tv- film met Maria Runge, Maria Allmang. Christine und Günter Runge e.a. Regie: Annelie Run- 23.35 Eas verrückte Orchestsr, ko misch programma 00.00 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus wiskunde 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Tagesschau 20.15 Auslandreporter: Khomeinis Kinder, gedramatiseerde do cumentaire 20.45 Rückblende. 'Vor 75 Jahren: Nofretete ausgegraben'. docu mentaire 21.00 Formel Eins, overzicht van de ARD-hitparade 21.45 Menschen in NRW: Wosselin- ger Zeichtzeichen. documen- 22.15 Deutscher Alltag: Es ist schon eine Ehre, dabeizu- sein..., filmportret van het Leipziger Thomanerkoor 23.00 Auslandsmagazin im Monat Dezember, magazine 00.00 Laatste nieuws BBC 1 16.00 Valerie, tv-serie met Valerie Harper 16.25 The clothes show, modema- tazine. Presentatie: Selina cott en Jeff Banks 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Fi reman Sam". 'Henry's cat", 'Laurel Hardy". "Simon and the witch* en 'Record brea- 18.00 Newsround, jeugdjournaal 18.10 Grange Hill, jeugdserie met Gwyneth Powell. Michael She- ard. George A. Cooper e.a. 18.35 Masterteam, spelprogramma met Angela Rippon 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 xDevided we stand (4). zes delige comedyserie over een niet al te gelukkig huwelijk. Met Anna Keaveney en Shaun 20.30 xEastEnders, familiefeuilleton 21.00 Comedy classic: Some mo thers do 'ave' em, comedyse rie uit 1973 met Michael Craw ford in de hoofdrol (herh.) 21.30 EBThe Lenny Henry Show, sketches met de komiek Lenny 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 Absence of malice, Ameri kaanse speelfilm uit 1981 van Sydney Pollack. Met Paul New man, Sally Field, Bob Balaban 00.25 Late night In concert: Howard Jones, registratie van een op treden 00.50 Weerbericht BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht 16.03 World about us, serie natuur- reportages. Afl.: Spirit of carni val 16.50 Nieuws en weerbericht 17.00 It's my pleasure 17.35 Girls and boys come out to play (1) 18.05 My music, muzikale quiz 18.30 Film '87, filmrubriek met Barry Norman (herh.) 19.00 No limits, jongerenprogramma met muziek en informatie 20.00 Open to question discussie programma met ditmaal als gast Winnie Ewing M.EP. (Scottish independance) 20.35 Rockschool, achtdeiige Infor matieve serie over rockmuziek en instrumenten 21.00 Food and drink, informatief programma over eten en drin ken. Ditmaal o.a. een reporta ge over z.g. fast-food, zoals hamburgers, tv-diners en mag netronmaaltijden. dat In steeds meer gezinnen de zelf bereide avondmaaltijd vervangt 21.30 Brass Tacks, informatieve se rie met een studiodebat. Afl.: Taking care 22.00 Entertainment USA, serie re portages van Jonathan King over de Amerikaanse amuse mentsindustrie. Afl.: Cincinnati, met o.a. beelden van een con cert van Crosby. Stills Nash 22.30 iT. Footsteps, negendelige do cumentaireserie waarin de ar cheoloog David Drew op het spoor gaat van de 19e eeuwse ontdekkingsreizigers. Afl.: The marble hunter 23.20 Newsnlght, actualiteiten 00.05 Weerbericht 00.10-01.05 New country SKY CHANNEL 16.00 Si Canada Calling, poppro gramma 16.30 is) UK Despatch 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Green Hornel, avonturen- 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie 18.57 Europees weerbericht 19.00 The Paul Hogan Show, come dyserie 19.30 The Invisible Man, avonturen- serie met o.a. David McCallum en Melinda Fee 20.25 A Country Practice, dramase- 21.27 Europees weerbericht 21.30 Chuck Connors Great wes tern theatre, westernserie 22.00 Nederlands voetbal, met Mar tin Tyler en Jan Rietman 23.00 US College Football 1987/88 00.05 S Monsters of rock, hardrock- programma met Mick Wall 00.57-01.00 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live, pop programma 17.00 Formula One, Engelse uitgave van het Duitse popprogramma 'Formel Eins', gepresenteerd door John Leslie 18.00 Super Sonic, met Amanda Re- dington 19.00 Going for Gold, quiz met Euro pese kandidaten, gepresen teerd door Henry Kelly 19.30 Q.E.D., documentaireserie. Afl.: Race against Time 20.00 Benny Hill, comedyshow 21.00 The Professionals, misdaad serie met o.a. Gordon Jack son. Martin Shaw en Lewis Collins. Afl.: Everest was also conquered 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Gillette Soccer Scene 22.35 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 High Chaparral, westernserie 00.30 Super Sonic 01.30-02.30 Formula One MTV EUROPE 00.00-24.00 ID Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt. Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 16.30- 17.00 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladium in New York. 19.00- 20.00 The Show, poppro gramma met een gastpresen- tator. 23.00-23.30 Reverb TV 5 16.05 La mule du corbillard. tv-film 17.35 La maison da TF1, knustelru- briek 18.00 Rècréation, kinderprogramma 18.40 Das Chiffres et des Lettres, spelprogramma 19.00 Panique sur Ie 16, amuse mentsprogramma 20.00 Histoires naturelles 21.05 TV 5 Sports 22.00 Journal tèlévisé 22.30-00.00 CGIoria, Frans/Duitse speelfilm uit 1932 van Yvan Noé NEDERLAND 1 NOS 09 30 en 13 00 Nieuws voor do ven RVU 15.00 Er kan meer dan u denkt (1) VOO 15.30 Seabert, teken filmserie 15.45 De Grote Meneer Kaktus Show 16.15 s De kruisboog (Crossbow), jeugdserie 16.40 Dynas ty, Amerikaanse tv-serie. Afl.: De keu ze NOS 17.30 V>6-Journaal VOO 17.46 Veronica Sport BRT 1 15.00 Mik, Mak en Mon. Afl.: Mon. de regenmaker 15.15 Speel op sport, serie jeugdprogramma's 16.05 Nils Holgersson, tekenfilmserie 16.30 Verhalen en legenden (2) 17.15 De avonturen van Teddy Ruxpin DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 Das Film-Festival: Ventl (herh.) 12.10 Report 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Heute 15.50 Tagesschau 16.00 Nag Panchmi: Der Tag der Schlange, documentaire 16.45 Cir- cusleute: Roxana und Aksel, kinder programma 17.15 Computerzeit 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.40 Pro gramma-overzicht 13.45 Theatert- reff im ZDF: Emilia Galotti, tragedie van Gotthold Ephraim Lessing 16.00 Heute 16.04 Tante Helga und die Ausreisser, aflevering uit de serie 'Bettkantengeschichten' 16.35 Heidi, tekenfilmserie 17.00 Heute 17.15 Is) Tele-lllustrierte 17.45 Ein Heim für Tiere, tv-serie BBC 1 07.35 Leon Errol 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time, ontbijttelevisie 09.40 Open Air (1) 10.00 Nieuws 10.05 Neighbours, tv-serie 10.20 Kil- roy, discussieprogramma 11.00 Nieuws 11.05 Going for Gold, spel programma 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open air (2) 13.00 Nieuws 13.05 Daytime live, lunchmagazine 14.00 Journaal 14.30 Neighbours, tv- serie 14.50 Going for gold, spelpro gramma 15.15 Wesnesday matinee: Bogie, Amerikaanse speelfilm uit 1980 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 Sky Trax 13.05 Another world 14.00 Ask Dr Ruth 14.40 City Lights 15.00 Transformers 15.30 Skippy 16.00 ^Pop Formule 17.00 The DJ Kat SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Nino Firetto To tally Live 09.00 Sons and Daughters 09.25 Floyd on Fish 09.50 Follow me 10.05 The Body Show 10.30 Training Dogs the Woodhouse Way 11.00 Beats of the Heart 12.00 Emmerdale Farm 12.30 David Attenborough Presents 13.00 Going for gold 13.30 Sons and Daughters 14.00 Paris 15.00 Hippo 16.00 Nino Firetto To tally Live 17.00 Formula One RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.02 VPRO: De plantage. 20.02 Borèt. 21.02 EO: Samen zingen met Arie Pronk. 21.35 Metterdaad. 21.39 Hemelsbreed. 22.02 Begrijpt u wat u leest? 2240 België totaal. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op mogen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 18.07 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 De klarinet door de eeuwen. 20.00 Nieuws. 20.02 NCRV-klasslek. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Muziek van eigen tijd RADIO 5 18.10 NCRV: Literama-Poëzie. 18.20 PP: Uitzending van de PPR. 18.30 NOS: Taal en teken. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Sociale zekerheid. 21.00 Personal Computer II. 21.30 Structuur in Basic. 22.00 De Supermachten. 22.30 Slapen kun je leren REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconlnck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentle 105.7 MHz) 17.00 Vandaag voorat 17.30 Vandaag de dag op dinsdag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-23.00 Pop wetenswaardigheden/Open Podium. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel 18.30 BRT Big Band. 18.45 Gastprogramma. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas. voor Grieken. 20.03 Pandora, muziekmagazine. 21.03 Volwassenenvorming. 21.30 BRT Big Band. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Het algemeen belang. 18.00 Het orgelt|e van yesterday. 19.10 Rockgol». 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Hongaars folkconcert. 19.00 Europalia Oostenrijk. 19.45 Rosa Ponselle. sopraan. 20.30 SWF Sinfonie Orchester. 22.30 Vrouwengelach. Fins hoorspel. 22.55 Serenade: liederen MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Radiq I woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.20 Het Journalistenforum. 14.05 Binnenlandse Zaken. 14.30 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug In de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit MusiC-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. -10.00 Orkestpalet. 11.15 Pianomuziek. 11.45 750 Jaar muziekleven in Berlijn. 12.40 promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunchconcert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 Jacco's keus RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer-op 5. 15.00 Meer over minder. 16.00 TROS: TROS Schlagerfestival. REGIONAAL Radio Weat: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchprogramma. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchpro gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 0541 Met I wakker. 0640 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1343 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Muzikale ontbljtshow. 07.12 Ook goeiemorgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma, spelprogramma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee 10.00 Schoolradio. 11.00 Sibelius (13). 12.15 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Romantische gitaarmuziek. 14.00 Carmen, opera van Bizet. 16.50 Pianomuziek.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 19