Bloembollenvak heeft veel meer tijd nodig BIJZONDERHEDEN Eerste overleg over plai voor dorpsvernieuwing Vleiend oordeel commissie over Boulevard Hotel Leeuwenhorstmavo kan gymzaal niet meer zelf betalen Noordwijk niet traag met bouwplan PTT Jeugdherberg de Duinarkl bouwt aan nieuw imago LEIDEN OMGEVING EeidócQowicvnL DINSDAG 1 DECEMBER 1987 PAGINA 1 Ir. Nieuwzwaag overleden WASSENAAR Oud-directeur ir. K. Nieuwzwaag van de Rijksgebouwen dienst is vorige week dinsdag plotseling overleden. Zijn crematie heeft gisteren plaatsgevonden in Den Haag plaats ge vonden. Ir. Nieuwzwaag was 20 jaar lid van de Wassenaarse gemeenteraad voor de VVD. waarvan de laatste 4 jaar fractievoorzitter. In 1982 verliet hij de gemeenteraad omdat hij het „wat rusti ger aan wilde doen". Sieraden gestolen VOORSCHOTEN Dieven hebben gisteravond toegeslagen in een woning aan De Hoogkamer in Voorschoten. Zij klommen over de schutting en forceer den de achterdeur. In het huis werden sjeraden en een videorecorder buitge maakt. Uitbreiding van De Schelft NOORDWIJKERHOUT De raadscommissie wel zijn van Noordwijkerhout is akkoord met het voor bereidingskrediet van 25.000 gulden voor uitbrei ding van De Schelft. Er komt een voorlopig bestek met tekeningen en dan kan de zaak nader worden bekeken. Er zijn intussen van drie aannemers kos tenramingen voor een uit breiding gekomen die veel lager is dan oorspronkelijk was gedacht. In deze plan nen zou de verbouwing ongeveer 350.000 gulden gaan kosten. Bromfietser aangereden NOORDWIJK Een 27-jarige bromfietser uit Noordwijk is van morgen om half acht gewond ge raakt bij een ongeval op de Noord- wijkerweg. Een automobilist uit Rijnsburg reed richting Noordwijk en wilde linksaf het industrieter rein 't Heen op. Hij reed achter een bulldozer die hetzelfde van plan was. Doordat de bulldozer de bocht wat ruim nam, probeerde de auto mobilist binnendoor te passeren. Hij verloor daardoor het zicht op het fietspad en botste tegen de bromfietser aan. Deze werd naar het Academisch Ziekenhuis in Lei den vervoerd. Ophalen chemisch afval in Lisse LISSE De gemeente Lisse gaat met ingang van vrijdag elke twee weken klein chemisch afval aan huis ophalen. Deze actie duurt een half jaar. Op woensdag is het mogelijk, om een afspraak te maken met de dienst openbare werken hoe laat het che misch afval wordt opge haald (19129). Het gaat hierbij om spuitbussen, batterijen, fotochemica- liën, benzine, kwikther mometers, medicijnen cos metica, ontvettingsmidde- len en filmafval. Bezoek van keurige insluiper WARMOND Een bewoonster van bejaardencentrum Liduina aan de Herenweg kreeg gistermiddag rond twee uur de schrik van haar leven toen zij in haar slaapkamer een ins luiper tegen het lijf liep. De man zet te het op een lopen en zag kans via een buitendeur te ontsnappen. Op het bed had hij al een geldkistje klaarge legd om mee te nemen. De insluiper was een man van middelbare leeftijd en was gekleed in een net grijs pak. Volgens de politie komt het vaker voor dat beiaardencentra worden be zocht door keurig geklede insluipers. Tegen het niets vermoedende perso neel wordt gezegd dat men een fami lielid komt bezoeken. Oversteek op Victoriberg NOORDWIJKERHOUT Er komt een oversteek plaats op de Victoriberg in Noordwijkerhout. Dat is het resultaat van een over leg tussen de gemeente Noordwijkerhout, de basis scholen 't Mossenest en De Regenboog en de wijkver- eniging Zeeburg. De scho len stellen 'klaarovers' ter beschikking die door de rijkspolitie worden opge leid. De commissie open bare werken praat don derdag 3 december over dit collegeplan. Verkeerscommissie positief over plan Barnhoornweg NOORDWIJK De Noordwijkse raadscommissie v<r verkeerszaken is gisteravond akkoord gegaan met e voorstel tot herinrichting van de Nicolaas Barnhoornwt hetgeen ruim anderhalve ton gaat kosten. Een van voornaamste redenen om dit werk bij voorrang uit voeren om het belanghebbenden-parkeren te beschermi en het fout-parkeren tegen te gaan. Voetgangers en fij sers krijgen bij de herinrichting van deze straat in t oude kern van het zeedorp extra aandacht. Voor auti komt de Nicolaas Barnhoornweg éénrichting verkeer. donderdag 3 december wordt in het Buurthuis aan j Hoofdstraat een informatie- en inspraakavond voor I bewoners belegd over dit plan. De commissieleden maal ten wel wat kanttekeningen bij het plan. CDA-vertege woordiger Dessing verzocht om zuinig te op dit soc plekjes in het oude dorp. Wethouder Salman probeeif de raadsleden gerust te stellen met de opmerking daU geen ingrijpende dingen gaan gebeuren. Bodemonderzoek Voorschoten in eigen beheer VOORSCHOTEN De ge- meente Voorschoten wil het bodemonderzoek zoals dat op drie lokaties in de gemeente rhoet gaan plaats vindëh in 1988 in eigën beheer gaan uit voeren. De gemeente wil dat omdat ze de door de provincie geraamde kosten van 354.000 gulden veel te hoog vindt. Een gevraagde raming van de on derzoekskosten bij het bureau Fugro kwam uit op hooguit 107.000 gulden, 247.000 gulden minder dan de provincie op gaf. Het onderzoek heeft be trekking op de vroegere vesti ging van de Nefabolinefabriek op de Rouwkooplaan. de vesti gingen van de Beer Lakfa briek en Imaba op de Dobbe- weg en de vestiging De Groot eveneens op de Dobbeweg. Vertegenwoordigers van alle raadsfracties wilden gister avond tijdens de vergadering van de commissie van finan ciën weten hoe de provincie aan de bedragen gekomen is en of de provincie ook het on derzoek van Fugro volledig erkend. Wethouder J. van Da len (VVD) merkte op dat dat dit soort onderzoek ook voor waarschijnlijk sprake is van 'natte vingerwerk'. Bovendien werkt de provincie met stan daardbedragen. De wethouder bezwoer de commissie dat de provincie volledig op de hoog te is met de werkzaamheden die door Fugro verricht zullen worden en daarmee ook ak koord gaat. UDO ergert zich aan rijscholen OEGSTGEEST Sport vereniging UDO in Oegst- geest ergert zich aan de manier waarop rijscholen actief zijn voor het sport park aan de Van Houwe- lingenlaan. Voorzitter Van der Star van de vereniging meent zelfs dat er sprake is van een onhoudbare si tuatie. zo bleek gisteren tijdens de vergadering van de Sportraad. Bjj het sportpark worden door rijschoolhouders vooral motorrijlessen gege ven. Ze nemen er tests af, waarvoor ze ook pilonnen plaatsen. Volgens Van der Star zijn daarover afspra ken gemaakt, maar hou den de rijscholen zich daar niet aan. Daardoor ont staan gevaarlijke situaties, vooral wanneer groepen kinderen moeten passeren. De UDO-voorzitter zei dat de vereniging afgelopen zaterdag tot vijf keer toe de politie te hulp had moeten roepen om de weg vrij te krijgen. Niettemin zouden er rijschoolhouders blijven die zich niet aan de afspraken houden. Van der Star dreigde ermee dat als er niets verandert UDO zelf ingrijpt, waar voor hij de de term „bur gerlijke ongehoorzaam heid gebruikte. Sporthal niet geschikt voor volleybalsport OEGSTGEEST De belijning in de sporthal aan de Apollo- laan in Oegstgeest voldoet niet aan de eisen die gesteld worden voor volleybal, volleybalvere niging VCO zou daarom eigen lijk naar een andere accommo datie moeten uitzien. Dat heeft wethouder P. van Veen giste ren verklaard in de vergade ring van de Sportraad. Van Veen verklaarde echter ook goede hoop te hebben dat een tijdelijke oplossing gevonden kan worden bij het Rijnlands lyceum. VCO kan dan terugke ren na een opknapbeurt van de hal. De vloer in de hal wordt binnenkort geschuurd en van een nieuwe toplaag voorzien. Dan komt er ook een nieuwe belijning, die wel aan de eisen zal voldoen. VCO kan daarna weer gebruik maken van de zaal aan de Apollolaan, waar in de nieuwe opzet drie nieuwe volleybalvelden bijkomen. De opknapbeurt zal ook andere verbeteringen met zich mee brengen. Het plan zal 40.000 gulden kosten en wordt waar schijnlijk volgende zomer uitge voerd. VOOR ONDERZOEK NAAR ALTERNATIEVE BESTRIJDINGSMIDDELEN HILLEGOM „Ook de bloembollenmensen wil len zo snel mogelijk van mogelijk gevaarlijke mid delen af. Maar dan moet het bedrijfsleven wel de gelegenheid en de tijd krijgen om bruikbare al ternatieven te ontwikke len". Dit zei de heer G.P.Jf Brouwer, voorzitter van de Vakbond Bloem bollenkwekers van de LTB, gisteren in zijn jaar- rede in Treslong in Hille- gom. Brouwer zei echter het ergste te vrezen. Hij wees daarbij op het middel Captafol, dat dit jaar voor het laatst mocht worden gebruikt. Volgens de voorzitter is aan dat verbod geen onderzoek naar alterna tieve middelen vooraf gegaan. „Overheid en bedrijfsleven zullen tot afspraken moeten komen die het op ad hoe basis intrekken van toelatingen voorkomen", aldus Brouwer. Hij sprak de vrees uit dat de dfuk op het gebruik van ge wasbeschermingsmiddelen steeds groter zal worden. Volgens de man van de LTB heeft de bollensector onder meer meer grond nodig omdat het aantal toegestane gewasbe schermingsmiddelen kleiner wordt en er dus een ruimer vruchtwisselingsschema moet worden gehanteerd. Een rui mer schema betekent dat een kweker meer grond nodig heeft voor dezelfde produktie. Polen niet meer welkom HILLEGOM De kans is groot dat bloembollenkwe- kers het komende jaar geen Polen meer mogen laten werken op hun bedrijven. Het ministerie van sociale za ken is van plan een speciale regeling af te schaffen. Deze overgangsregelinmg stelde de kwekers dit jaar in staat Polen, die Nederland met een toeristenvisum be zoeken, aan te nemen. Het ministerie vindt dat de be drijven zich meer moeten richten op arbeiders uit Groot Brittanië en Ierland. Volgens de voorzitter van de Vak bond Bloembollenkwekers van de LTB, de heer G.P.J. Brouwer, is de deur echter nog niet helemaal dicht. Hij zei gisteren nog wel kans te zien de Polen te behouden. Desnoods met gerechtelijke stappen. De voorzitter toon de zich zeer tevreden over de speciale regeling waarmee Tamils en Polen zonder werkvergunning dit jaar toch aan de slag konden. „Door deze actie heeft het bloembol lenvak de weg naar weer naar het arbeidsbureau weer gevonden", aldus Brouwer. In de afgelopen maanden werden door het bloembollenvak 1.690 vacatures aange meld; 453 in Nederland verblijvende werkzoekenden werden aan tijdelijk werk geholpen, 584 Polen en Ta mils mochten met speciale vergunning ook aan de slag. De Tamils worden overigens niet getroffen door het in trekken van de speciale regeling. De Raad van State heeft onlangs bepaald dat zij in afwachting van hun asielaanvraag recht op werk hebben. Brouwer noemde inpoldering van de Markerwaard een op lossing. Volgens hem is er vanuit het bloembollenvak grote belangstelling voor de Markerwaard. De voorzitter merkte voorts op dat ook de bloembollensector telkens weer in de vuurlinie terecht komt van „allerlei mi lieu-mensen die misstanden menen te ontdekken in de werkwijze van vakgenoten". De voorzitter voegde daaraan toe dat men zich daarbij nogal eens laat leiden door ondes kundigheid. „Een meer actief beleid ten aanzien van alle mi lieuzaken is een van de groot ste prioriteiten. Ook en juist agariërs hebben een grote ver antwoordelijkheid voor het milieu waar ze in en van le- Onbezonnen Ten aanzien van de toekomst werd door Brouwer gesteld dat de vooruitzichten voor de ko mende jaren duidelijk minder rooskleurig zijn. „De kwekerij dient zich zeer terughoudend op te stellen ten aanzien van een eventuele uitbreiding. Be ter is zelfs te stellen: zeker niet meer, maar beter". De voorzit ter waarschuwde akkerbou wers en veehouders niet hals over kop over te schakelen naar de bloembollensector. „Onbezonnen avonturen in de bollen zijn in het verleden te vaak voorgekomen, daarbij verlies opleverend niet alleen voor de toetreders, maar ook voor de sector als geheel". De voorzitter betoogde dat het kwekersrecht gehandhaafd moet blijven. Hij zei dit in het kader van de genetische mani pulatie, waarmee ook de bol lenkwekers te maken krijgen. Momenteel gaan stemmen op om produkten van genetische manipulatie (weefselkweek) onder het octrooirecht te bren gen. Vooral veredelaars stre ven naar octrooibaarheid. „Dit zou echter grote gevolgen heb ben voor telers en verwerkers en het landbouwbedrijfsleven wijst het verlenen van octrooi en op plantaardig materiaal daarom af", aldus Brouwer. De agariërs zijn met name bang voor de grote multi-nationals. Deze bedrijven zijn zeer actief op het gebied van de weefsel kweek. De voorzitter noemde het voorts onbegrijpelijk dat de overheid voor volgend jaar 500.000 gulden heeft gekort op de Bloembollen Keurings dienst. NOORDWIJK „Een plaatje voor de beide boulevards". Dat is het vleiende oordeel van de Noordwijkse VVD-fractie- voorzjtter J. Smit over het aangepaste bouwplan voor het Boulevard Hotel. Smit zei dat in de vergadering van de com missie ruimtelijke ordening, die zich gisteravond boog over tekeningen en maquette voor het nieuwe hotel dat door Charles de Boer en Bram Mol zal worden geleid. Het hotel moet mede door een is ongeveer 2,5 meter te hoog. aparte vormgeving, geken merkt door een koepelvormige serre, wat uit de schaduw ko men van Hotel Oranje. Het Boulevard Hotel zal na vol tooiing van de uitbreiding 150 bedden tellen, tegen 65 nu. Voor parkeergelegenheid wordt afgezien van vijf plaatsen op de eigen grond gezorgd. Aan het bouwplan kleeft voor de gemeente één bezwaar: het Ambtenaar Van Oost-Indië van ruimtelijke ordening ves tigde er echter de aandacht op, dat de bouw qua volume wel aan de eisen voldoet. CDA-woordvoerder Willms wees tevreden op het grote aantal (86) parkeerplaatsen dat het hotel voor zijn rekening neemt. Ook hij was bijzonder ingenomen met deze „ver fraaiing van de boulevard" en drong er op aan toe te zien, dat de uitbreiding ook volgens de plannen zou plaatsvinden. Wethouder Salman was daar niet bezorgd over en merkte op dat de Golden Tulip-orga- nisatie zelf al hoge eisen stelt. PvdA'er Prins constateerde niettemin dat er van de „sky line" zoals de gemeenteraad die eerder voor ogen stond voor de boulevard maar wei nig was overgebleven. Uitein delijk stemde de commissie bijna eensgezind in met het plan. NOORDWIJKERHOUT De Leeuwenhorstmavo in Noord wijkerhout kan de kosten voor gymonderwijs niet meer zelf opbrengen. Voor het jaarlijks tekort van 25.000 gulden, ont staan door de hoge zaalhuur, heeft het schoolbestuur een beroep op de gemeente gedaan. De problemen zijn begonnen toen in augustus 1085 de exploi tatiekosten voor de zaal omhoog gingen van 480 gulden per uur naar 1500 gulden. Dat beteken de dat per jaar in plaats van 15.000 gulden, 40.000 gulden moest worden betaald. Wethou der C. van der Klaauw zei dat ook verhuizing van de gymles sen naar de zalen van de Prin senhof (aan de Langevelder- weg) en die van de Victor geen oplossing biedt, omdat de huur dan even hoog blijft. De ge meente komt dan in de proble men omdat de zaal aan de No- lenslaan leeg blijft staan. Hij stelde de commissie voor de mavo het oude bedrag van 15.000 gulden te laten betalen en dat de gemeente de overige 25.000 gulden te laten bijpassen. Daar waren PvdA en D66 het echter helemaal niet mee eens. Mevrouw Hulspas (D66) had met stijgende verbazing naar het verhaal geluisterd. „Waar zijn we nu mee bezig?" vroeg zij zich af. „Wie heeft de mavo in die situatie gebracht? Dat is het rijk. Wij hoeven als gemeente dan toch zeker niet niet dat be drag voor onze rekening te ne men. Dit is een zaak tussen de school en het rijk". Het CDA dacht daar anders over. Volgens C. van Duin was het in theorie een zaak van het rijk, maar in de praktijk lag de verantwoordelijkheid nu bij de gemeente, want het ging om de eigen dorpsjeugd. Omdat de school het geld niet kan op brengen en de gemeente door die bijdrage niet financieel in de problemen komt, vond hij dat de bijdrage er maar moet komen om die dan over twee jaar opnieuw te overwegen. De VVD die in dit geval beslissend kan zijn, moet zich nog beraden over een standpunt. KLM-topman opent Kerstflora J. de Soet, president-directeur van de KLM, opent de Kerstflora die tussen 22 en 27 december plaats heeft in veiling Flora in Rijnsburg. De kerstflora is dinsdag open vanaf 12.00 uur en op de andere dagen tussen 9.00 en 17.00 uur. NOORDWIJK De Noord wijkse wethouder V. Salman vindt het verwijt dat de ge- voor nieuwbouw van een kantoor al dan niet in combi natie met een sorteercentrum niet terecht. Volgens de wet houder ziin de plannen pas veertien aagen binnen bij de gemeente. De wethouder rea geerde met zijn opmerkingen op een brief van de plaatselij- de De wethouder verklaarde dat de dienstencommissie kenne lijk niet op de hoogte was van de inspanningen van de ge meente die het PTT-bedrijf graag wil behouden. In de ver gadering van de commissie voor ruimtelijke ordening werd nog eens gewezen op de wisselende plannen van de PTT. Eerst zou de loketfunctie aan de Voorstraat gehand haafd blijven, en zou elders het sorteerbedrijf gevestigd worden. Daarvoor werd de Schiestraat genoemd. Daar was de provincie echter tegen. CDA-woordvoerder Dessing: „De PTT heeft op allerlei plaatsen willen bouwen". Het huidige plan voorziet in een lokatie aan de Boekers- lootlaan, dit keer in combina tie met een sorteercentrum. Dat zou verband houden met richtlijnen van de PTT^ De Noordwijkse jeugdherberg staat nog een ingrijpende verbouwing te wachten. FOTO: HENK VAN DEN ENDE* De Nederlandse jeugdherber gen willen af van het imago slechts voor jongeren bedoeld te zijn. De tijd dat een jeugd herberg werd bevolkt door jongeren, die naast bet beta len voor maaltijden en on derdak zonder veel comfort ook nog eens een handje moeten helpen met het schoonhouden van de tent, is voorbij, vertelt vertelt A. Börgers, bedrijfsleider van de Noordwijkse jeugdherberg de Duinark. De Duinark werd onlangs ingrijpend verbouwd en in de komende jaren staat nog een grote verbouwing op het programma. De jeugdherberg van tegen woordig is niet meer te ver gelijken met die van vroeger, toen „vader en moeder" nog zelf kookten. Personeel zorgt er nu voor dat de gasten, waaronder gezinnen, scholen, bedrijven en verenigingen op tijd worden voorzien van eten en drinken. De kamers zijn voorzien van toilet en wastafels. Televisie en radio ontbreken. Die staan in de gemeenschappelijke ruimten waar ook gebiljart en getafel tennist kan worden. Mondernisering De ingebruikname van 11 nieuwe kamers, die gereali seerd werden door het ver bouwen en gedeeltelijk uit bouwen van een ouderwetse slaapzaal, is onderdeel van de modernisering van de Noord wijkse jeugdherberg aan de Langevelderweg. De Dui nark ondergaat een grondige renovatie in verschillende fa ses. Al in 1979 werd een nieuwe vleugel aangebouwd om aan de vraag naar kleine re kamers te kunnen vol- Bijdrage: Marijke den Hollander doen. De derde en laatste verbouwing staat voor 1990 op het programma. Dan ver dwijnt de laatste grote slaap zaal voorgoed. De bedoeling is de zaal, die nu plaats biedt aan 34 gasten, om te bouwen in vijf kleinere vertrekken. Om financiële redenen werd volgens Börgers gekozen voor de modernisering van De Duinark in fasen. De jongste verbouwing kostte één miljoen gulden. De helft van dat bedrag werd betaald door de Nederlandse Jeugd herberg Centrale, de eige naar van de Noordwijkse jeugdherberg. Het ministerie van WVC droeg het restant bij in het kader van de werk- verruimende maatregelen. Börgers is zeer tevreden over het resultaat. „Doordat we niet alleen de grootste slaap zaal konden verbouwen, maar ook een stukje mochten aanbouwen, hebben we ruimte gewonnen. Daardoor kon het aantal bedden in de overgebleven slaapzaal met vier stapelbedden worden te ruggebracht. Verder is de keuken verbouwd". Gasten De animo om in jeugdherber gen te overnachten is volgens Börgers nog altijd enorm. De Duinark kon zo 'n 28 jaar ge leden 8.000 overnachtingen boeken, een aantal dat is uit gegroeid tot meer dan 22.0 m 1987. Steeds meer ouderen vinden de weg naar de jeugd-L herberg. In de zomer zijn heni met name de Duitse gastenk die de Noordwijkse jeugd hér- berg weten, te vinden. Voorall de ligging, vlakbij de duinehl en het strand en met de grótek steden op slechts vijftien "aL twintig minuten af stand,c wordt gewaardeerd. Verdér* zijn de bollenvelden, maar ook voorzieningen als mane-V ges, het bos en het zweefy vliegveld trekkers voor de|f bezoekers van de Duinark. j S Het seizoen loopt van maartl, tot oktober. Dat zijn dép maanden dat De Duinark op volle sterkte draait. In de wintermaanden is er sprake van topdagen afgewisseld met momenten van gröJe rust. „Geen dag is hetzelfde", zegt Börgers daarover. „Het werk is enorm leuk en afwis selend. Je hebt te maken met mensen die op vakantie zijn en dus in een bepaalde stem ming verkeren. Verder zijn er feesten en muziekvereni gingen die hier komen repe teren De Duinark wil zich ook üpljJ de congresmarkt manifeste-^ ren maar pretendeert nieti hetzelfde te bieden als geves tigde congres-centra. Wij? richten ons op groeperingent die geen behoefte hebben aanlj luxe of dat niet kunnen beta-\i len. Wij hebben een andereI doelgroep dan hotel Huis ferP Duin, Leeuwenhorst of Deiï Baak". NOORDWIJK Het Noordwijkse PvdA-raads- lid B. Prins wil een on derzoek naar de winkel behoefte in het dorp. Hij is bang dat een uitbrei ding van het winkelareaal tot leegstand leidt. Voor de PvdA-fractie staat, al dus Prins, het wonen in Noordwijk voorop. Zijn partij is tegen uitbreiding van het aantal zomerhui zen in Noordwijk. Hij zei dat gisteren in de verga dering van de commissie voor ruimtelijke ordening die een eerste overleg had over het plan voor de dorpsvernieuwing waaro ver het Bureau Stad een rapport heeft opgesteld. J. Smit (VVD) wil eveneens nader onderzoek naar de de tailhandel, hetgeen liefst tot een aparte nota moet leiden. Hij had bovendien zijn twij fels over de voorrang die de nota geeft aan het opvullen van „open plekken" in de bebouwing. Het gaat daarbij in een aantal gevallen om zeer karakteristieke plekken, zoals in de Schoolstraat. Smit zei er niets voor te voelen daar bij voorrang huizen te bouwen. Het rapport van het Bureau Stad maakte op fractie-voor zitter R. Dessing van het CDA een positieve indruk. Het nu al invullen van open plekken in het dorp, vond hij „eng", hoewel het idee hem wel aansprak. Het idee om op het Jan Kroonsplein een parkeerga rage te bouwen en een su permarkt met daarboven woningen, leek hem accepta bel. Vraagtekens zette hij bij eventuele sociale woning bouw tussen de Golfweg en h' de boulevard. Ook wegens verkeersdrukte meende Di sing dat de mensen zich daj niet gelukkig zullen voele: W. Schelvis (PAN) versci de met de wethouder mening over de vraag of wel nodig was het Bure; Stad in te schakelen voor rapport. Hij meende dat gemeente dat zelf wel - hi afgekund. In zijn beantwoording v; de commissie verklaar^ wethouder Salman dat- parkeren een van de groot problemen van de badpla; is. Ook hij vindt dat m< voorzicht moet zijn met uj breiding van het winkell stand. Hij meent dat dit mi worden beperkt tot winki tjes op het Jan Kroonspli en een supermarkt op I Beuk-terrein. De beboüwii van „open plekken dorp zal volgens de wethoj der van situatie tot si tuatl worden bekeken.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 16