Vndré van der Louw kritiseert regering .onder de.__„ FEYENOORD BIEDT ISRAEL CONTRACT VOOR TWEE JAAR VZAKE BESTRIJDING VOETBALVANDALISME KNVB WIL OPBRENGST NEDERLAND- CYPRUS IN VEILIGHEIDSPOT Oranje moet naar Rhodos Marco van Basten wil geen pijn meer TORT £etdóc Commit DINSDAG 1 DECEMBER 1987 PAGINA 11 interim-voorzitter NHV ILTBOMMEL Frits Wijk zal irlopig fungeren als interim-voor- er van het Nederlands Handbal rbond. Wijk moet het NHV leiden de bestuurscrisis, die zaterdag door t opstappen van drie bestuursleden Morgen laat het afgeslankte *tuur van het NHV zich omtrent de jkomst door de voorzitters van de ilingen adviseren. Drie bestuursle- onder wie voorzitter Nico Witte, len zaterdag tijdens de najaarsver- jering op Papendal af toen de afge- IBrdigden niet akkoord gingen met plan het aantal eredivisieclubs tot n te reduceren. Het voornemen rmde een onderdeel van een top- [rtplan waarvoor de groep Witte |1 gekozen. Achttiende partij eindigt in remise SEVILLA De achttiende partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken, waarin Kaspa rov de witte stukken voerde, is na veertig zetten in re mise geëindigd. De stand is nu 9-9 met drie overwin ningen voor ieder en twaalf remises. De tweekamp gaat over 24 partijen. Bij een eindstand van 12-12 blijft Kasparov wereldkampioen. Het zettenverloop wit) en Karpov was d4, Lf8-e7; 4 Pgl-f3. Pg8-f6; 5. Lcl-g5, h7-h6; 6. Lg5-h4. 0-0; 7. e2- e3. b7-b6. 8 Lfl-e2. Lc8-b7; 9. Lh4xf6, Le7xf6; 10. c4xd5, e6xd5; 11. b2-b4, c7-c5; 12. b4xc5, b6xc5; 13. Tal-bl, Lb7-c6; 14. 0-0, Pb8-d7; 15. Le2-b5. Dd8-c7. 16. Ddl-d3, Tf8-c8; 17. Tfl-cl, Ta8-b8; 18. h2- h3. g7-g6. 19. Lb5xc6, Tb8xbl; 20. Dd3xbl, Dc7xc6; 21. d4xc5, Dc6xc5; 22. Pc3-e2, Dc5-f8; 23. h3-h4, Pd7-e5; 24. Pf3xe5, Lf6xe5; 25. Tcl-dl, Df8-c5; 26. h4-h5, De5-c2; 27. Dblxc2, Tc8xc2; 28. Tdlxd5. Tc2xe2; 29. Td5xe5. Te2xa2; 30. h5xg6, f7xg6; 31. Te5-e7, a7-a5; 32. Te7-a7. a5-a4; 33. g2-g3. h6-h5; 34. Kgl-g2. a4-a3; 35. e3- e4. g6-g5; 36. Kg2-f3, g5-g4+; 37 Kf3-e3, Ta2-al; 38. Ke3-f4, Tal-fl; 39. Kf4-g5, Tflxf2; 40. Kg5xh5, Tf2-e2, remise. Boycotters niet welkom in Barcelona (Van onze correspondent Paul van der Voort) BARCELONA De landen die de komende Olympische Spelen in Seoel boycotten, zullen niet worden uitgenodigd voor de daarop volgende zomerspelen in 1992 in Barcelona. Dit heeft de voorzitter van het IOC, de Catalaan Juan Anto nio Samaranch, met grote stelligheid verklaard in een inter view met een Japans tv-station. De verrassende uitlatingen van Samaranch werden dit weekeinde door een Frans sportblad 'Le Sport' gepubliceerd. Volgens Le Sport onderbraken de stomverbaasde Japanse journalisten de televisie-opnamen en vroegen aan de IOC- voorzitter of hij zijn verklaring wilde herhalen. „U heeft het goed gehoord", zei Samaranch, „de boycotters van Seoel zul len niet worden uitgenodigd voor de Spelen in Barcelona. Zo is het precies". Het standpunt van de IOC-baas is een duidelijke waarschu wing voor de Oostblok-landen die hun deelname aan de Olympische Spelen van Seoel nog niet bevestigd hebben. ROTTERDAM Feyenoord heeft Rinus Israel een tweeja rig contract aangeboden. Beide partijen gaan deze week pra ten over de voorwaarden. Israel heeft al verklaard dat hij graag zijn tot het eind van dit seizoen lopende, tweejarige contract met eenzelfde periode verlengt. De oefenmeester zal in elk geval trachten in de besprekingen over het contract te bewerkstelligen dat zijn spelersgroep enigszins wordt uitge breid. Israel vindt zijn basis té smal om een seizoenlang suc cesvol te opereren. HST André van der iuw, gisteren voor een riode van drie jaar her gen tot voorzitter van sectie betaald voetbal n de KNVB, heeft de jaarsvergadering van de ofafdeling in Zeist aan- grepe'n om de regering lis goed de mantel uit te ;en. Volgens de praeses rijpt „Den Haag" nog ijd niet dat de bestrij- üg van het voetbalvan- lisme een zaak is van n hecht samenspel tus- overheid en voetbal- nd. Van der Louw sig- leerde zelfs bij minister irthals Altes van Justi- een ongenuanceerde uding. De bewindsman te pas en te onpas het .chuldigende vingertje I de richting van de \etbal wereld priemen. iet voetbalvandalisme is Éiw verweven met andere Irmen van criminaliteit en schade ervan bedraagt k slechts een fraktie van totale omvang. Daarmee tt ik het niet bagatelliseren. ^iar wie het verband tussen twee zaken niet ziet, aagt oogkleppen. Niemand eft ons te zeggen dat de btrijding van het voetbal- ndalisme een gezamenlijke verantwoordelijkheid is van KNVB en overheid. Daar zijn we ons terdege van be wust. Aan dat besef hebben we in het verleden ook vorm en inhoud gegeven, maar het blijkt nodig om dht elke keer weer opnieuw te zeggen". Van der Louw verweet Korthals Altes in uitlatingen via de media enkele malen ten onrechte de voetbalbond in een kwaad daglicht te hebben gesteld. „Volgens hem was de man uit Oss, die de bom gooide bij Neder- land-Cyprus, geregistreerd en was zijn naam bekend bij de KNVB. De minister zat echter volstrekt fout. Hij was niet geregistreerd en zijn naam niet aan ons doorgege ven. Tien dagen geleden heb ik hem daarop persoonlijk aangesproken in de hoop dat hij zijn woorden publiekelijk zou inslikken. Dat is helaas niet gebeurd". „Maar je hoeft geen voetbal vriend te zijn om een vriend van de waarheid te kunnen zijn. Het onlangs gepubli ceerde stuk van de regering ademt één grote bezorgdheid van de overheid uit, dat die voetbalwereld aan de andere kant nog zoveel moet doen. Maar als de regering het voetbal wil verbieden of met de gedachte daaraan speelt, laat ze het dan zeggen, want dat is duidelijker". Binnenkort zal de KNVB een publicatie openbaren, waaruit blijkt welke maatre gelen de voetbalbond in het verleden allemaal heeft ge nomen om het fenomeen voetbalvandalisme te bestrij den. Volgens Van der Louvfr is het juist de oVerheid die daar steeds meer de handen aftrekt. „Nog afgezien van het feit dat het onbegrijpelijk en betreurenswaardig is dat we bijna een half jaar heb ben moeten wachten op een reactie van de regering, gaat het nu bekendgemaakte rap port ook aanzienlijk minder ver dan we hadden gehoopt. Het rapport wiebelt heen en weer op twee dingen. Soms op het been van het handha ven van de openbare orde, soms op het been van de openbare aanhouding". „Terwijl we als betaald voet bal tweeëneenhalf miljoen per jaar uitgeven aan de be strijding van het vandalisme, wil de regering de betrok kenheid van de politie ver minderen. Zo moet het fouil leren van supporters door de stadions worden overgeno men, wordt de extra politie begeleiding niet meer ver leend en vergoed, mogen supporters niet meer worden begeleid naar het voorbeeld van FC Utrecht terwijl het daar juist heel goed werkt, ontbreekt elk scenario over de begeleiding van de politie bij de proef met de pasjesre geling en wordt er geen dui delijke uitspraak gedaan over de aanpak van de poli tie. Maar wij willen niets lie ver dan een snelle opsporing, aanhouding, vervolging en veroordeling. In het afgelo pen seizoen werden er echter 712 aanhoudingen verricht, terwijl slechts van 73 geval len melding werd gedaan bij de KNVB. Dat is dus maar tien procent". Ook aan de financiële aspec ten van de bestrijding van het vandalisme heeft de re gering volgens Van der Louw maar bitter weinig aandacht besteed. „In juni al hebben we besloten een proef te nemen met het pas jessysteem. Maar alleen die proef kost al acht ton. Slaagt die, dan moet er wel een de finitieve vorm komen. Maar er wordt met geen woord ge rept hoe we die dan zouden moeten bekostigen. Voordat je dat weet, hoef je ook niet met zo'n proef te beginnen. Misschien kan de overheid ons in deze wel terwille zijn. Als ze nou eens het BTW-ta- rief zou verlagen van twintig naar bijvoorbeeld zes pro cent, zoals dat met kermissen ook het geval is, zou dat al enorm schelen. Misschien dat we op die manier zelf de kos ten van de pasjes zouden kunnen betalen". WILLEM PFEIFFER André van der Louw speekt de algemene vergadering betaald voetbal toe. ZEIST De opbrengst van de over te spelen wedstrijd Nederland-Cyprus wil de KNVB, die geen financiële winst mag behalen uit dat duel, bestemmen voor een goed doel. Tijdens de verga dering betaald voetbal liet voorzitter Van der Louw doorschemeren dat hij bij de besteding van de inkomsten uit televisie- en reclamerech ten niet in de eerste plaats aan charitatieve instellingen dacht. „Het lijkt ons goed", zei Van der Louw, „het be drag te besteden aan een proef op veiligheidsgebied. Daarvoor is overigens toe stemming van de UEFA no dig. Voorwaarde voor een akkoord uit Bern is natuur lijk dat men daar een derge lijke bestemming ook als een goed doel ziet". Televisie De NOS en de KNVB hebben overeenstemming bereikt over de televisie-uitzending van de voetbalwedstrijd Ne derland-Cyprus. De NOS verzorgt woensdag 9 decem ber vanuit het Ajax-stadion in de Meer in Amsterdam een rechtstreekse uitzending vanaf 14.25 uur. ZEIST Het Nederlands elftal speelt zijn laatste kwalificatiewedstrijd voor het Europese kampioen schap, tegen de Grieken, op het eiland Rhodos. Tij dens de vergadering van het betaalde voetbal, gis teravond in Zeist, maakte voorzitter André van der Louw bekend dat overleg tussen de Griekse bond en de Europese Voetbal Unie (UEFA) geleid heeft tot de beslissing op 16 december in het stadion van Diago- ras Rhodos te spelen. De KNVB is daarmee ak koord gegaan. Aanvankelijk was de wed strijd voorzien in Athene. Na de uitspraak van de commissie van beroep van de UEFA in Ztlrich, waar bij bepaald werd dat Ne derland-Cyprus moest worden overgespeeld, dreigden de Grieken de wedstrijd te verplaatsen naar een uithoek van het land waarbij het nabij de Turkse grens gelegen Alexandropolis was ge noemd. Volgens Van der Louw achtte de UEFA Rhodos een uitstekende lo catie in verband met even tuele veiligheidsmaatrege len van het vooral voor de Grieken beladen duel. „De KNVB zal", meldde Van der Louw, „geen kaarten verspreiden voor Nederlandse supporters om de mogelijkheden van risico's bij het duel zoveel mogelijk te beperken". De UEFA heeft de Griekse bond wel gevraagd om een ondertekende verklaring van de lokale autoriteiten op Rhodos betreffende op timale maatregelen op het gebied van de veiligheid. Het duel begint om 14.30 PELERSRAAD WIL PROEFPROCES HST De Centrale Spelersraad (CSR) gaat de mogelijkheid on- rzoeken om via een proefproces te komen tot afschaffing van t transfersysteem in het betaalde voetbal. Volgens woordvoerder jeo van Seggelen rest de spelers geen andere keus nu de verga ring betaald voetbal weigerde forse wijzigingen aan te brengen het al ruim dertig jaar gehanteerde systeem. Van de vijf voor- Hen tot wijziging, die aan de vertegenwoordigers van de clubs (rden voorgelegd, werden er slechts twee aangenomen. Maar dat iren uitgerekend de aspecten die geen noemenswaardige verbe- •ing voor de positie van de werknemers inhielden. Sportprijsvragen DEN HAAG De prijsverde ling van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde is als volgt: Lotto 48: le prijs: geen win naar; 2e prijs: 2 winnaars x 150.000,00 ontvangen; 3e prijs: 84 x 2.480,40; 4e prijs: 5.322 x 39,10; 5e prijs: 84.435 x 5,00. Cijferspel (vaste prijzen): 6 cijfers: 1 winnaar; 5 cijfers: 3 winnaars; 4 cijfers: 24 win naars; 3 cijfers: 250 winnaars; 2 cijfers: 2.422 winnaars. Toto 48: le prijs: lx/ 24.333,00; 2e prijs: 39 x 415,90; 3e prijs: 593 x 68,30. Toto-gelijk 48: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: lx/ 454,90; 3e prijs; 4 x 454,90; 4e prijs: 281 x 10,70. omdat hun eigen dokter de controle deed. Dus ze waren gerust. Ze namen het spul ^omdat ze wisten dat ze niet gecontroleerd zouden worden. Kijk, als je een ezel een pilleke geeft, gaat-ie toch nooit een paardekoers win nen, verstaat ge? Maar een jgoeie coureur die in vorm is en die wat neemt, die kan al tijd nog iets meer. Ach jon gen, dat is toch in elke sport t£o. Voetbal, atletiek. Snoo- .qjcer, man, die snuiven cocaï ne tegen honderd in 't uur. ^Autocoureurs, als je 's wist liewat die naar binnen krijgen. <jEn die worden nooit gecon troleerd... Durf jij met drie honderd in 't uur te rijden /ejmet een auto? Ik niet. Ga nou j eens een half uur heel gecon centreerd biljarten. Dan val ie toch in slaap? Die jongens biljarten dagenlang. Maar la/wat het koersen op de weg Lbetreft, honderdvijftig wed strijden in 't jaar kan niet. atOok mentaal niet. Die jon- >rgens worden er feitelijk toe r_gedreven, ja. Een Tour uitrij- jden zonder produkten? Dat Ê0kan, ja. Alleen zul je 'm dan istnooit winnen. Ikzelf? Mis schien hebben ze 't mij ook wel geflikt toen ik nog op de öweg reed. Wie zal 't zeggen? Ik pas goed op mijn lichaam. k Nee, ik ga niet echt vroeg c- Inaaar bed. Anders slaap ik niet. Ik heb niet een bordje iijop de deur, zoals Hennie Stamsnijder, waarop staat: Ik [ben coureur, ik wil slapen. Ik ~!ben een volksjongen, en ik :naoe wat me bevalt". m<j(Veldrijder Roland Libo- j ton in Vrij Nederland) foto: anp „De club waarmee .in zee wordt gegaan mag niet nega tief in het nieuws komen. Daarom heeft Hotelplan zich teruggetrokken bij FC Den Haag. Hoewel de club zelf aan die supportersproblemen natuurlijk heel weinig kan doen. SVV en Excelsior zijn in feite probleemloze clubs. Alleen kun je in het alge meen wel zeggen, dat voet ballers nog helemaal moeten leren hoe ze de belangen van de sponsor moeten beharti gen. Dat doen ze in de wiel rennerij natuurlijk beter. Als je ziet hoe wielrenners altijd direct in de gaten hebben dat er een camera in de buurt is. Altijd die sponsornaam laten zien. En dan altijd die con flicten die in het voetbal zo maar op straat worden ge gooid. Als je weet dat je in de publiciteit staat, moet je voorzichtig zijn". (Sponsor Hans van der Wolf van SVV in Voetbal en Management) „De Dutch Open Polo en Veronica's Strandrace zijn pseudo-sportevenementen. Die zijn louter en alleen ge creëerd voor sponsors, die el kaar op zo'n gebeurtenis ont moeten en interessant kun nen doen. De sport is in dat geval ondergeschikt. Het ge vaar is dat de sporters op deze wijze marionetten van het geldspel dreigen te worden. Het publiek accep teert zoiets op een gegeven moment gewoonweg niet meer. De sport en de daaraan gekoppelde sponsoring hel pen zichzelf daarmee om zeep. Kijk maar naar het ten nis. Honderdduizenden dol lars ontvangen topspelers voor het spelen van een de monstratie-partijtje. Het is vaak. genoeg voorgekomen dat er van competitie dan geen sprake is. Tegenwoordig gaat het er meer om welke organisatie het meeste geld prijzen ter beschikking heeft dan wie uiteindelijk kam pioen wordt. Op den duur vragen de toeschouwers daar wel weer om. Zij willen de ware tenniskampioen Lendl zien. En niet de sponsorkam- van de Vereniging Sport sponsoring Nederland, in NRC-Handelsblad) „Door het cricket en de suc cessen van ons nationale team raakt het hockey veel van zijn beoefenaren kwijt. We moeten weer terug naar af: op twintig meter van el kaar gaan staan en de bal zo hard mogelijk naar elkaar toeslaan. Basistechniek, daar ontbreek het ons aan. Nie mand kan meer normaal een bal stoppen; niemand kan meer een man voorbij. Juist op kunstgras is het noodzake lijk dat India zijn technische superioriteit, die tot enkele jaren geleden op de natuur- grasvelden voldoende was voor een serie olympische ti tels, weer opbouwt. Ik geloof wel in de meer gedegen aan pak van de Europeanen. Zij kunnen ook meer discipline brengen in ons chaotische sy steem". (Vineet Kumar, internatio nal in India, in Hockey Magazine) „Het belang van de tegen woordige jeugd spreekt mij aan. Ze is niet slechter dan de jeugd van weleer, maar heeft wel meer hulp nodig in een wereld, die veel materia- listischer denkt, werkt en leeft. De jongeren worden met minder liefde begeleid. Mijn gevoel zegt dat. Ik ben een gelukkig mens dat. ik deze spelersgeneratie streng, gedisciplineerd, maar ook met warmte kan en mag hel pen opvoeden. Vroeger had ik die warmte ook, in dezelf de mate. Helaas heb ik daar door de jaren heen te weinig van laten merken. Ik ben een mens van precisie en ken de eenzaamheid als geen an der. Een trainer moet meest al alleen belangrijke beslis singen nemen. Dat is je ego en daaraan moet je werken, anders houd je het niet zo lang vol. Voor de directe om geving kan dat hinderlijk zijn, maar mijn familie be grijpt me. Lekker knuffelen, ook ik heb dat nodig. De mensen hoor ik al zeggen: zo iets doe je toch niet met Kessler". (Trainer Georg Kessler van Antwerp in De Volks krant) BADHOEVEDORP Pijn was twee jaar lang niet uit de voetbal-loop baan van Marco van Bas ten weg te denken. Ge wrichtspijn, eerst in de linker, daarna in de rech- terenkel, vergalde het spelplezier dat zelfs één der best betaalde voetbal lers van Europa nodig heeft om tot optimale prestaties te komen. Van Basten wil, na de tweede operatie in één jaar, nu aan de rechterenkel, slechts een herstel zonder pijn. „Ik ga niet meer for ceren. Dat heb ik lang ge noeg gedaan. Ik neem dit keer de tijd. Dan ben ik maar wat later speelklaar voor AC Milan", zo schil dert de achttienvoudige international zijn kijk op blessureleed in het schoonouderlijk huis te Badhoevedorp. Zeventien dagen na zijn opera tie in het Prinsengracht-zie kenhuis te Amsterdam houdt Van Basten nog volstrekte rust. Het in een gipsverband gevat rechterbeen rust op een uitgeschoven lade van het wandmeubel. „Ik houd me rustig. Ik kan met dat gipsver band gewoon niets. Fietsen of bewegen is er niet bij. Dan doe ik dat ook niet. Op 10 decem ber, een dag na Nederland-Cy prus deel twee, krijg ik loop- gips. Rond de Kerst gaat dat er af. Dan vraag ik professor Marti of hij met de artsen in Italië wil bellen. Ik wil eerst in Nederland nog een weekje wennen aan het bewegen zon der gips. Zwemmen en zo. In Italië zullen ze me wel eerder terug willen hebben Met loop- gips desnoods, maar dat doe ik niet. Na de jaarwisseling vlieg ik naar Milaan. Dat zal wel één dag voor AC Milan-Napoli worden". Dit duel wordt 3 ja nuari gespeeld. In Milaan gaat Van Basten, zonder de pijngrens te over schrijden, werken aan zijn re validatie. De 23-jarige schutter rekent op een periode van zes weken. „Het kan zowel mee- als tegenzitten. Dan moet je rekenen met een herstel tijd van vier tot tien weken. Ik wil echter niet meer met pijn spe- Marco van Basten houdt zich na zijn ontslag uit het ziekenhuis onder meer bezig met klaverjassen. De speler van AC Milan, die toch niet veel te doen heeft, nam gisteren in Badhoevedorp het eerste exemplaar in ontvangst van een boekje van Henny Kok over klaverjassen voor beginners om vervolgens meteen een partijtje te doen. F0T0; ANP ken, zal ook ingegeven zijn door het blessureleed van de laatste twee jaar. In maart 1986, bij een bekerwedstrijd tegen de amateurs van RCH, raakte Van Basten, in het sei zoen waarin hij met 37 treffers Europees topscorer werd, ge blesseerd aan de linkerenkel. Negen pijnlijke maanden later volgde de operatie door de al vijftien jaar in Amsterdam ac tieve Zwitserse professor. Mar ti. Van Basten omschrijft die operatie als veel lichter dan de ingreep, die hij 13 november aan de rechterenkel onder ging- „Die eerste keer heeft Marti een stukje bot net boven de hiel weggehaald. De banden waren toen echter niet aange tast. Ik kreeg een speciale gipsspalk, die ik kon afdoen. Ik ben vrij snel gerevalideerd. In Zwitserland, in Thyon 2000, heb ik toen een prima tijd ge had. Nu was de ingreep veel gecompliceerder Enkele da gen voor de eerste operatie werd ik tegen FC Groningen door Olde Riekerink aan de binnenkant van de rechteren- len. Dat werkt niet, heb ik ge merkt. In Italië heb ik na de bekerwedstrijden, die redelijk gingen, niet meer gepresteerd. Op een bepaalde manier kwam ik toch niet in mijn spel, omdat ik niet helemaal fit was. Fysiek moet ik dus in orde zijn, wil ik straks in de slotfase van de Italiaanse com petitie van betekenis zijn voor AC Milan". Van Basten rept nog niet over de eindronde om het Europees kampioenschap, van 10 tot 25 juni in de Bondsrepubliek Duitsland. Dat heeft zijn rede nen. De voetballer heeft on derhuids de warrige, gebeurte nissen tijdens en na Neder land-Cyprus nog niet ver werkt. „Ik zat op 28 oktober noodgedwongen thuis voor de buis. Dan wordt er na zo'n ge beurtenis van alles geroepen. Ik heb toen echt gedacht, dat het voorbij was met onze kan sen op Duitsland. Nu zijn we er na de uitspraak van de be roepscommissie weer dichtbij, maar ik heb nog steeds het ge voel, dat er nog iets te gebeu ren staat waardoor we er toch niet komen. Ik vertrouw het nog steeds niet", aldus de in ternational die volgende week ook niet zal opdraven in De Meer als supporter van het Oranje-elftal dat het nog een keer mag proberen tegen Cy prus. Van Basten's angst voor een eventuele afwezigheid bij het eerste grote internationale toernooi dat het Nederlands elftal in acht jaar gaat afwer- „Op foto's was lange tijd niets te ontdekken. Zelfs de scan met een speciaal apparaat gaf geen beeld van een blessure. Het zou dit kunnen zijn, het zou dat kunnen zijn, zeiden de doktoren. Ik heb vlak voor Polen-Nederland nog een me- dicijnkuur gekregen van KNVB-arts Kessel. Die was ontsteking-remmend en pijn stillend en leek te helpen. En kele dagen later was het weer mjs. Uiteindelijk heeft Marti met een stress-foto, waarbij het gewricht gekanteld wordt, de blessure kunnen lokalise- Bij de operatie, pas gedaan na een positief advies door de on partijdige chirurg Villadot in Barcelona, bleken de twee bui tenbanden van de rechteren kel afgescheurd, werd er kalk- vorming op de wreef wegge haald, een losgeraakt beentje verwijderd en een ander botje vastgezet. „Het moet nu alle maal weer goed komen. Dat ik zo lang heb kunnen doorvoet ballen, heeft veel met de spier kracht in mijn enkel te ma ken. Die spieren hebben de taak van de banden opgevan gen. Bovendien werd de enkel altijd getaped. Daar kon ik niet meer buiten. Ik ga nu voorzichtig revalideren. Al dat geren van fysiotherapeut naar fysiotherapeut hoeft voor mij niet meer. Er wordt niet meer geforceerd", is de overtuiging van Van Basten, die dagelijks uit Milaan wordt gebeld en vo rige week de clubarts op de stoep had verwacht. Met de uitblijvende afwikkeling van de transfer van Frank Rijk aard naar AC Milan, mede door de algehele staking in Italië, is dat dure consult ook even uitgebleven. De 23-jarige Van Basten volgt de gebeurtenissen bij Ajax, nu hij in Nederland is, op de voet De conclusies van technisch directeur Cruijff, dat Bosman een voorbeeld moet nemen aan te jong naar het buiten land uitgeweken spelers als Kieft en ook Van Basten, schaart de jeugdige miljonair in de categorie eigenbelang. De keuze voor Italië blijft vol gens Van Basten ook sportief gerechtvaardigd. De proble men bij Ajax ziet hij met lede ogen aan. Hij mijmert: „Als Rijkaard, Silooy en ik waren gebleven en er was één goede aankoop gedaan, dan had Ajax nu een elftal gehad dat de strijd met teams als Real Ma drid en Bayern München had aangekund. Johan zoekt nog steeds een opvolger voor mij. Toen ik de naam Larsson in de kranten las. dacht ik aan die spits van Malmö, Lars Larsson. Die had in het Ajax- spel gepast, technisch vaardig en intelligent. Maar het bleek om de centrale verdediger Pe ter Larsson te gaan".

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11