blgoed reageert via tv op hen van Captain Power Documentaire over zorg en zorgen voor aids-patiënten ~IQ/TELEVISIE C^idAC Somant VRIJDAG 27 NOVEMBER 1987 PAGINA 17 1 (al); U 5. iej ~.0LAN Het in september in Amerika in première 5, 1 kinderprogramma 'Captain Power and the Sol- L 1 «the Future' zal haar Europese première al op 7 is ""^eleven via het satellietkanaal Super Channel, is. 2tj Power and the Soldiers of the Future' is tech- ,,"7nj*h gezien een programma van ongeëvenaarde 5, 'i6Ïijdens de uitzending wordt er namelijk een ex- 3: Rotoog geluidssignaal meegezonden, dat voor het 30. Jk oor niet te horen is. Het Captain Power and roken fers of the Future-speelgoed echter, dat binnen fngfinjre lÜd in elke speelgoedzaak ligt, vangt dat ge hand ter wèl op. Het speelgoed gaat dan automatisch 2 BiJJiandelingen doen, die bij het TV-programma 143 3: Crin AArlPower and the Soldiers of Fortune' is het beste voor- 4599C een nieuwe trend in kinderprogramma's: interactief- zo. i4fi- Dat bestaat al heel lang: in de jaren vijftig werd er al oncie;perimenteerd, maar pas onlangs is de techniek ontwik- W/I933pp grote (commerciële) schaal daar mee aan de gang te d7a2j_*elgoedbedrijven als Mattel Inc. en Hasbro zijn daarbij 21 45 lde krachten. Mattel heeft 'Captain Power and the Sol- it. ZaJie Future' geheel op eigen kosten ontwikkeld en daar- 21.45. iet duidelijk niet alleen om het TV-programma, maar Ei,0|li)k om het S3 °naf- ÜS»-; a"d CiNEAlers of the 00.15jZou door 9rt®nli|ederlandse niet uitge- llinge kunnen ,£an wanneer °a Jet speel- op de Ne- -7 markt tigen. Im- omroep in üu dan vrij dienstbaar winst voor en dat is 1. De satel- en worden nderd door fc eling: wan- I t gaat om dan moet antoonbaar en op Ne- gericht zijn. »r Channel »en enkele im dat aan Mattel brengt het speelgoed overal op de markt waar hannel (of andere TV-zenders) het programma uitzen- zal geen betoog behoeven dat de aankoopkosten van de )r Super Channel relatief laag zijn en dat prijzen van ïgoed in de winkel relatief hoog uitvallen. dpersoon uit de serie, Captain Power (Tim Dunigan), rk op Paul Verhoeven's 'Robocop'-personage. Het ver- elt zich vijftig jaar-na-nu af. De aarde ziet er dan een iders uit: de metaal-oorlogen hebben de mensheid ver en de planeet Aarde is hulpeloos overgeleverd aan de van de BioDraden en hun leidêr, Lord Dread. Het voor zich dat Captain Power de leider is van de verzets- ig die de BioDraden tracht te verslaan en te vernietigen. te aflevering is op donderdag 7 januari te zien, die ver- op zondag en op maandag wordt herhaald. EDWIN BAKKER Captain Jonathan Power, een rol van Tim Dunigan, in zijn Power On-pak. FOTO: SUPERCHANNEl Omroepraad: geen zendtijd voor Hindoestanen UTRECHT - De vereniging Sanatan Hindoe Parishad Nederland (SHPN) komt niet in aanmerking voor zend tijd op radio of televisie, omdat de vereniging niet heeft aangetoond over voldoende leden te beschikken. Als de vereniging dat in de toekomst wel kan, is toewijzing van zendtijd zeker niet uitgesloten. Dit adviseert de Omroepraad aan minister Brinkman van welzijn, volks- gezonheid en cultuur. De SHPN heeft zich op verzoek van de Omroepraad bereid getoond te studeren op de oprichting van een federatief verband, waarin verschil lende plaatselijke groeperingen die de aanvraag steunen als lid kunnen deelnemen. Desondanks is niet overtui gend aangetoond dat de vereniging zoveel leden heeft dat toewijzing van zendtijd gewettigd is. Dat laat vol gens de Omroepraad onverlet dat het hindoeïsme een belangrijke geestelijke stroming is die zich via de media moet kunnen uiten. In Nederland verblijven zo'n 90.000 hindoestanen, van wie 75.000 het hindoeïsme belijden. „In Memoriam", vijf gesprekken met overledenen HILVERSUM In de thema- reeksen die NOS-radio sinds 1982 programmeert, zijn tot nu toe meer dan zeventig interviews uit gezonden. Enkele presonen die hieraan hebben meegewerkt zijn sindsdien overleden. In de laatste weken van dit jaar worden deze gesprekken onder de serienaam „In Memoriam" (Radio 5 om 16.30 uur) opnieuw uitgezonden. Hier mee werd gisteren al begonnen met dr. de Galan. Op 3 december volgt de bioloog dr. Dick Hilleni- us. Hij overleed op 4 mei van dit jaar. Het interview werd uitgezon den op 25 december 1982 onder de titel: „Onvrede met vrede". Op 10 december: dr. Anton Constandse. Hij overleed op 24 maart 1985. Het is een herhaling van de uitzen ding op 25 december 1982. Het in terview gaat over: „het begrip so lidariteit". Op 17 december: Mary Zeldenrust. Zij overleed op 14 ja- nurai 1984. Het gesprek over de sexuele revolutie in de jaren zestig is een herhaling van 18 oktober 1983. Het laatste interview in de reeks is op 24 december: mr. B.V.A. Röling. Hij overleed op 16 maart 1985. Het onderwerp is „Hollanditis, ziekte of geneesmid del" en werd eerder uitgezonden op 19 juni 1984. HILVERSUM Documentai remaker André Truyman van de KRO wijdt aan aids een werkstuk, waarin hij speciaal ingaat op de zorg en de zorgen rond de lijders aan om zich heen grijpende aids. Hij doet dit onder de titel: „Aids, 't is duizend kwalen". Zo heeft hij een gesprek met de moeder, Ruth Gardner, van een overle den zoon. Truyman koos juist haar, omdat zij model staat voor hoe er in haar (Ameri kaanse) katholieke parochie over deze ziekte en de patiën ten wordt gedacht. Zij veroor deelt de vooroordelen van de officiële kerk ten aanzien van de homosexuelen. Zij noemt aids „de plaag van deze eeuw, duizend plagen tegelijk". De KRO zal deze documentai re op 7 december uitzenden. Deze bevat ook beelden van de jaarlijks te houden Gay Pri de Parade in San Francisco. Meer dan 200.000 homo-be trokkenen ontmoeten elkaar daar en maken daar afspraken hoe de discriminatie die hen in het dagelijks leven persoonlijk treft te ontkrachten. Hiervoor maakt vooral de vereniging „Dignity" zich sterk, een ho mobeweging van katholieken die de steun heeft van de Cali- fornische bisschoppen. Dezen deden in april nog een oproep om aids-patiënten solidair te bejegenen. De documentaire handelt vooral over de houding van de gemiddelde Amerikaanse ka tholiek tegenover homosexua- liteit en het begeleidende ver schijnsel aids. Truyman laat lijders aan het woord en geeft ook een beeld van de hulp die van katholieke zijde wordt ge boden. Volgens het Vaticaan mag alleen hulp geboden worden aan aids-patiënten, die hun „zondig gedrag" toegeven. In de Amerikaanse katholieke kerkprovincie wordt daar aan zienlijk anders over gedacht. Men wijst overwegend deze opvatting als onmenselijk van de hand en helpt zonder aan zien des persoons en diens op stelling. Men stuit hier weer op de nog al eens voorkomende misvat ting, dat de leerstellige inzich ten van Rome in praktische zin normerend zouden zijn voor het kiezen van een eigen opstelling en handelen. Rome bestrijdt het euvel, de oorzaak, het lijden, maar wijst de lijders niet af. Leer en leven moeten niet door elkaar worden ge haald. De leer komt nogal eens abstract over. De kerkleiders zelf, die met de directe nood van mensen te maken hebben, kiezen zo blijkt uit de Ameri kaanse praktijk voor een an dere benadering in de directe omgang met mensen. Dit blijkt uit de steun, die de Ameri kaanse bisschoppen aan de Dignity-beweging geven. Aids is een ziekte die iedereen kan treffen. Dit mag het uit gangspunt heten van genoem de documentaire. Amerika telt 30.000 aids-patiënten. Ander half miljoen zijn seropositief JwL,.. Ruth Gardner, moeder van een overleden zoon, vindt het oordeel van de kerk over aids-patiënten te hard. FOTO: kro besmet. New York als wereld stad geldt als een brandhaard van deze ziekte. Daar lopen 11.000 lijders rond. Daar is de kans op verspreiding ook het grootst. Er vonden al 6.000 lij ders de dood. In New York werd gefilmd in het Saint Claire Hospital, waar aids-patiënten worden behan deld. Er wordt ook een verple ger gevolgd, die dagelijks met (deels experimentele) medica- manten zijn route maakt langs de lijders. Deze verpleger, ene Alain Dreuilhe, draagt de ziekte zelf met zich mee. Hij vertelt, dat het lijden aan deze ziekte niet minder dan een volle dagtaak vergt, in die zin dat alle persoonlijke activitei ten de hele dag door er op zijn gericht de ziekte de baas te blijven. Dreuilhe doet daar markante uitspraken over: „Mede door de godsdienst worden aids en schuldgevoel met elkaar ver bonden. Aids wordt geasso- ciëerd met groepen, die door de samenleving in mindere mate worden geaccepteerd. Mede daardoor komt de hulp verlening moeilijk op gang". Er zijn parochies in Amerika die zich onderscheiden door de hulp, die zij aan aids-patiënten bieden. Daar wordt ook aan opvang gedaan van de familie van de patiënten. Voor de overledenen worden ook her denkingsdiensten gehouden. Deze documentaire van André Truyman confronteert de kij ker met een afschrikwekkend probleem. Dit mag de mens heid niet doemen tot machte loosheid, zeker niet in de be nadering van mensen. TON OLIEMULLER KRO 16.15 Sport op vrijdag. Presen tatie: Kees Jansma en Hansje Bunschoten NOS 17.30 Vi6-Joumaal KRO 17.46 Ahrin en z'n boefjes (AMn and the Chipmunks), te kenfilmserie 18.11 KRO's tekenfilmfestival TELEAC 18.30 Handwerken. Les 9 KRO 19.00 KRO's comedy hour: Throb, Amerikaanse co medyserie met o.a. Diana Canova, Jonathan Prince en Jane Leeve. Een mu- ziekschrijver vergist zich in Sandy's liefde. Deze blijkt niet voor hem te zijn maar voor zijn muziek 19.25 KRO's comedy hour Mijn dochter en ik (Me and my Girl), Engelse comedyserie met o.a. Richard O'Sulli- van en Joanne Sanderson. Simon vertelt aan Samant- ha over zijn relatie met zijn vrouw en Samantha's moeder die overleden is 20.00 SJournaal en weerover- zicht KRO 20.28 tQHints, spelprogramma gepresenteerd door Frank Kramer. Vanavond wordt de tweede halve finale ge speeld 21.00 Agatha Christie's Miss Marple, Engelse misdaad serie. Afl.: Moord uit het verleden (1). Wanneer Gi les en Gwenda Reed een prachtig huis aan zee heb ben betrokken, bekruipt Gwenda het onaangename gevoel het huis reeds uit een ver verleden te ken nen. Ze meent ook nog het lijk van een vrouw gezien te hebben 22.00 Brandpunt, actualiteiten rubriek met een reportage uit Paraguay waar de dic tator Stroessner zich op nieuw kandidaat heeft ge steld voor het president schap. Er is ook aandacht voor de verkiezingen in Suriname middels een filmverslag van Jan Reiff die momenteel voor de KRO,. VARA en NCRV in Suriname is. Verder een verslag van de voetbal wedstrijd PEC Zwolle - Fortuna en een bezoek aan het Haarlems Dagblad 23.00 In 't holst van de nacht (Heat of the night), Cana dese misdaadserie. Afl.: Kinderen van de nacht. Een weggelopen tiener die als serveerster werkt is ge tuige van een criminele ontmoeting NOS 23.55 Journaal 00.00 Nieuws voor doven en slechthorenden NOS 18.15 Nieuwe voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 ^Jeugdjournaal 19.00 Journaal VOO 19.12 Nationale ideeënbus, pro gramma voor en door uit vinders en ideeénmakers. gepresenteerd door Leo van der Groot 20.00 Bodylijn, maandelijks in formatief magazine over mode en uiterlijk 20.25 ffiPassles, serie filmpor tretten. Afl.: King of the road, portret van de Am sterdamse buschauffeur Ger Rozendahl, die in zijn vrije tijd een verwoed ver zamelaar van singeltjes is 20.50 Veroniva film, film- en vi deorubriek, met fragmen ten uit de nieuwe komedie 'Roxanne' en een interview met Simone Walraven over haar hoofdrol in de nieuwe film 'Donna Donna' 21.20 Herman van Vesn In vo gelvlucht. Muziekspecial 22.10 Gesprek met de minister president NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Aquabat Jabar, filmdocu mentaire over een Pales tijns vluchtelingenkamp. Over de hele wereld ver spreid wonen miljoenen vluchtelingen in kampen, waaronder zo'n 750.000 Palestijnen. De oudste kampen liggen in het Mid den-Oosten. Eén daarvan is Aqabat Jaber, in de buurt van Jericho (westelij ke Jordaanoever). De film geeft een impressie van het leven in dit kamp 23.28 Een bericht van de Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden EO 23.35-01.15 Demetrius en de gladiatoren, Amerikaanse speelfilm uit 1954, als ver volg op 'The Robe', van Delmer Davis. Met o.a. Victore Mature. Susan Hayworth en Michael Ren- nie. Demetrius is gevangen genomen en wordt tegen zijn zin opgeleid tot gladia tor in de arena ffl Ondertiteling via TeleTekst. Tweetalige of stereo-uitzen ding. CZwarl/wit-uitz ending. KB Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. E3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. uws in teltekst ftaasaa Tak, kinderserie (herh.) tovenaar van Oz (The wiz- d of Oz). Japanse tekenfilm- Ie. Afl.: Een royaal onthaal got, hitparadeprogramma lam. de clip van de kijker, irzicht van de BRT-top 30 een studiogast. Presentatie: 1 Peeters en een gastpre- itator zanding door derden igramma-overzicht luwt en weerbericht •rbericht imière, filmnieuws met Jo pcke ris, Texas, Amerikaanse Jelfilm uit 1984 van Wim inders. Met Harry Dean inton, Nastassia Kinski. an Stockwell e.a Na een ir jaar spoorloos verdwenen zijn duikt Travis op in de estijn van Texas. Zijn broer Ut. die Travis' zoontje Hun- opvoedt. komt hem halen samen ondernemen ze de ge reis naar Los Angeles, ar Walts Franse echtgenote ne hen opwacht mspot, achtergrondinform- bij de filmactualiteit 10 Nieuws en Coda bel, migrantenmagazine Dr Turken nen en dochters (Sons and lighters), Australische tv-se- met Peter Phelps. Pat Mc- rnald, Tom Richards, e.a. ihin, Japanse tv-serie Dgramma-overzicht luws ie rbericht ridam, videospelletjes tra time, sportmaghzine gaven van de aarde (Le nie de la terre), vijfdelige ins/ltaliaanse documentaire er de geschiedenis van de idbouw. Afl. 2: Water en tuin i10 Parlando... ma non >ppo, Fred Brouwers praat It Jeanne Brabants over mu- ik. M.m.v. het Consortium itlquum, Robert Groslot, Ze- r Vandersteene, het Filhar- Jnisch Orkest van de BRT en Stedelijk Instituut voor Bal- Antwerpen n dfcuba nouba, tekenfilms ipa Bon beur (Bill Cosby Zoow), comedyserie •rrefours, gevarieerd pro- "amma Mirnaal )l| e «oir, regionaal journaal uick et Flupfce, tekenfilm ïr Gjumaal q j4nute papilion, consumen- O Jntips rand écran Une soirée pas laste: Pour 100 briquet, t'as we tien, Franse speelfilm uit /in®82 van Edouard Molinaro. let Daniel Auteuil. Gèrard Jflnot, Anemone e.a svel toujours, programma e.v. 50e sterfdag van Ravel. I.m.v. de piarilst Gaby Casa- essus, de vlolist André Asse rt e.a. •etste nieuws j-25 Sergeant Anderson *epper). politieserie 15.50 Tagesschau 16.00 Vorhang auf - Film ab, kinder programma met 'Quark, het brutale Knuddelmonster'. Aan sluitend: D Chronik eines Hof narren, speelfilm uit 1963/64 van Karei Zeman. Met Petr Kostka. Miroslav Holub, Emilie Vasaryova e.a. 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 (sl Solo für 12, spelprogramma 19.00 la WWF-Club, rechtstreeks amusementsprogramma ge presenteerd door Marijke Amado 19.57 Programma-overzicht 20.00 ffiTsgesschau 20.15 The Jazz singer, Engels/Ame- rikaanse speelfilm uit 1980 van Richard Fleischer. Met Lauren ce Olivier. Neil Diamond. Lucie Arnaz e.a. Yossele, de zoon van de diepgelovige Joodse voorzanger Rabinovitch, wil te gen de wil van zijn vader pop zanger worden. Als hij dit daadwerkelijk geworden is, komt het tot een grote ruzie tussen vader en zoon 22.00 Gott und die Welt: Athiopi- sche Passion, documentaire over de kerk in Ethiopië 22.30 Tagesthemen, met Bericht aus Bonn 23.00 Heut'abend, praatprogramma met Joachim Fuchsberger. Gast: Heinz Sielmann 23.45 Der unbekannte Geliebte (Un dercurrent). Amerikaanse speelfilm uit 1946 van Vincente Minnelli. Met Katherine Hep burn. Robert Taylor, Robert Mitchum e.a. Ann Hamilton is in de zevende hemel als ze met de rijke industrieel Alan Garro- way trouwt. Spoedig wordt dit geluk overschaduwd, omdat ze zich meer en meer voor Alan's broer Mike interesseert, die sinds jaren spoorloos verdwe nen is. Het idee dat Alan zijn broer vermoord zou kunnen hebben begint steeds vastere vormen aan te nemen 01.35 Tagesschau 01.45 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 I II en Fred Astaire: Ein Frëulein in Nöten (A damsel in Distress). Amerikaanse musical uit 1937 van Georg Stevens. Met Fred Astaire. George Burns. Gracie Allen e.a. l Freizeit... und was man da- raus mschen kann, vrljetijds- magazine I Heute i SI Tele-lllustrierte, actualitei ten, sport en amusement i Richard Chamberlain in Dream West, Amerikaanse mini-serie met Richard Cham berlain. Alice Krlge. Fritz Wea ver e.a. Afl.: Der weite Weg nach Westen l Programma-overzicht l Heute l Auslandsjournal. Reportages van buitenland corresponden ten. Presentatie: Rudolf Radke i Derrick, misdaadserie van Herbert Reinecker. met Horst Tapped. Fritz Wepper, Madin Held e.a. Afl.: Mordfall Goos. Een vrouw wordt vlak voor haar huis doodgeschoten, van de dader die aan de overkant Neil Diamond is te zien in de film 'The Jazz Singer', op Duitsland 1 om 20.15 uur. FOTO: PR moet hebben gestaan, geen spoor 21.15 Vorsicht Falie, tips ter voorko ming van misdrijven 21.45 heute-Journal, actualiteiten 22.10 Aspekte. Cultureel maagzine 22.50 Die Spod-Repodage, met Ar- nim Basche 23.20 C en Alfred Hitchcock: Der Auslandkorrespondent (Fo reign Correspondent). Ameri kaanse speelfilm uit 1940 van Alfred Hitchcock. Met Joel McCrea. Laraine Day. Herbed Marshall, e.a.,Een onschuldige man raakt verstrikt in een spionagebende 01.15 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus bedrijfse conomie. Les 11: Finanzwid- schaft 18.30 Hallo Spencer, kinderserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met sport en nieuws en Blickpunkt Dsseldorf 20.00 Journaal 20.15 Abenteuer Natur: Sumpfigea Ödland - ein verkanntes Para dies? Documentaire 21.00 Weisser Mann und schwarze Kunst, repodage over Afri kaanse Kunst 21.45 Stunde der Fenster 22.15 Eine Frau in Venedig, Italiaan se tv-serie van Sandro Bolchi. Met: Lea Masari, Fernando Rey, Anna Galiena e.a. 23.15 BFilme von Robed Frank (2). 1. Gesprache in Vermont (Con versations in Vermont), Ameri kaanse tv-film uit 1969 van Ro bed Frank met o.a. Robed Frank, Andrea Frank en Pablo Frank. Robed FRank bezoekt zijn twee kinderen in Vermont, alwaar hij hen familiefoto's laat zien. maar ook gesprekken heeft over verleden en toe komst. 2. Das Leben tanzt wei ter (Life dances on), Ameri kaanse tv-film uit 1980 van Ro bed Frank, welke tot stand Is gekomen na het overlijden van zijn dochter Andrea en zijn beste vriend Danny Seymour. Met o.a. Pablo Frank, Sandy Strawbridge en Mary Greenen- baum. 3. Hëusliche Verbesse- rungen (Home improvements). Amerikaanse tv-film uit 1984/85 van Robed Frank over zijn leven in huiselijke kring. Met o.a. Robed Frank, June Leaf, en Pablo FRank 00.40 Laatste nieuws BBC 1 15.00 IlHollywood ladies: The sis ters, Amerikaanse speelfilm uit 1938 van Anatole Litvak. Met Errol Flynn, Bette Davis, Anita Louise e.a. 16.35 Ask Margo, consumentenpro gramma 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Corners'. 'Superted', 'What's all this then!' 17.55 Newsround, jeugdjournaal 18.05 ui Grange hill, jeugdserie met Gwyneth Powell, Michael She- ard, George A. Cooper e.a. 18.35 Children in need, thema- avond en inzamelingsactie ten behoeve van noodlijdende kin deren. Presentatie: Terry Wo- gan. Esther Rantzen, Joanna Lumley e.v.a. 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Children in need, vervolg van de uitzending van 18.35 uur, met om 20.20 Children down your way. documentaire. 20.35 Jim'll fix it for children in need, programma waarin Jimmy Sa- vile kinderwensen vervult, 21.20 Anneke's challenge, do cumentaire. 22.00 Nieuws en weerbericht. 22.30 Children in need: Watching in Europe?, met readies van kijkers uit an dere Eurpese landen, 22^45 Children of courage, gesprek ken van Esther Rantzen met kinderen. 00.00 Children of your own en om 00.50 The last lap 02.15 Weerbericht BBC 2 15.20 Sport on friday, met snooker 16.50 Nieuws en weerbericht 17.00 It's my pleasure 17.30 Kampioenschappen snooker 18.30 Food A Drink, informatief pro- framma over eten en drinken arzan and the great river, Amerikaanse speelfilm uit 1967 van Robert Day. Met Mike Henry, Jan Murray, Diana Mil- lay e.a 20.25 The education programme, informatieve serie over onder wijszaken 21.00 Kampioenschappen snooker 21.30 Out of Court, David Jessel en Sue Cook belichten juridische problemen 22.00 fEThe Duty Men, zevendelige documentaireserie over de strijd van de douane tegen smokkelaars. Afl. 6: Aunty's bag 22.50 Arena: Your honour, I object! Film over een rechtszaak tus sen Bob Guccione van 'Pent house' en filmregisseur Ken Russell, met als inzet de verfil ming van 'Moll Flanders' van Daniel Defoe. Na een menings verschil over het filmscript be schuldigde Guccione Russell van contractbreuk. Russell nam als advocaat Richard Go- lub. bekend om zljn Holly- wood-achtige aanpak. Daar Golub zich Never presenteert als rockster dan als advocaat, moest Russell als betaling de vidoeclip regisseren van zijn nieuwste single 'Dancing for justice", de opvolger van 'He's my lawyer' 23.40 Newsnlght, actualiteiten 00.25 Weerbericht 00 30-02.00 Snooker SKY CHANNEL 16.00 Si Here comes the weekend, rechtstreeks popprogramma met Pat Sharp en Clare Gro- gan 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Llnda de Mol en DJ Kat 18.00 Green Hornet, avonturenserie 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie 18.57 Europees weerbericht 19.00 The Paul Hogan Show, come dyserie 19.30 Land of the Giants, science- fictionserie. Afl. 1: The crash (herh.) 20.20 Big Valley, westernserie 21.27 Europees weerbericht 21.30 Emerald Point, dramaserie met o.a. Dennis Weaver, Su san Dey en Robert Vaughn (herh.) 22.25 Ask Dr. Ruth, programma over sex. relaties en huwelijk, met dr. Ruth Westheimer. Speciale gast: Howie Mandell uit 'St. El sewhere' 22.50 Nederlands voetbal, met Jack van Gelder 23.55 <3 Here Comes the weekend (herh.) 00.57-01.00 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally live, pop- programma 17.00 Countdown, popprogramma met Erik de Zwart 18.00 Super Sonic, met Amanda Re- dington 19.00 Super soul, popprogramma met soulmuziek 19.30 Tomorrow's World, weten schappelijk magazine 20.00 Nurse, tv-serie met o.a. Mi chael Learned en Robert Reed 21.00 Wrestling 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Major League Baseball 23.30 Europees weerbericht 23.35 Top Gear, auto- en motorma gazine 00.00 Sade, muziekspecial 00.30 Super sonic 01.30-02.30 Countdown MTV EUROPE 00.00-24.00 03 Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt. Ray Cokes en Maiken Wexo. 17.00- 17.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladium in New York. 21.30- 22.00 YO. programma met de nieuwste rap-video's. 22.00- 00.00 MTV Party Zone, non stop videoclips. 01.00-02.00 New Visions, met New Age-, jazz- en folkmuziek TV 5 16.05 La Prison sur la mer 17.00 La nouvelle Affiche 17.55 Les papas 18.00 Recreation 18.40 Des Chiftrea et des Lettres, spelprogramma 19.00 Montagne 19.30 line petite fills dans lee tour- neeols 20.40 Les papas 20.45 Musicales de Macon 21.00 Portrait de Jean Todt 22.00 Journaal 22.30 Divan, te gast is altleet Guy Drut 22.45-23.30 Sports LoMIrs RTBF 1 08.15 Nouba-nouba, gevarieerd kin derprogramma 09.30-10.00 Victor English Method, cursus Engels 11.40 Interwallonië: Zdravo, Zdravo, magazine voor Joegoslaven 13.00 Presence protestantse 13.30-14.00 Le coeur et l'esprit, ma gazine met nieuws uit de ka tholieke wereld (herh.) DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthe- 10.23 Die Sport-Reportage 10.55 Bitte umblattern (herh.) 11.40 Vorsicht, Fallel 12.10 Auslandsjournal 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15-13.45 Programma-overzicht DUITSLAND 2 11.00 E Programma-weekoverzicht 11.30 Elf Under, ein Und Die Bundesrepublik, dertiendelige documentaireserie. Afl. 10: Rheinland-Pfalz - Doppelwer- tigkeiten - Zwischen Rheinland und Pfalz 12.00-14.00 Nachbam In Europa, In formatie en amusement voor buitenlanders en Duitsers. (12.00 Italië. 12^0 Turkije, 13£0 Portugal) BBC 1 09.20 Roobarb 09.25 Saturday starts here, kinder programma met o.a. een voor beschouwing op 'Going live' 09.40 Chucklevision 10.00 Muppet Babies, tekenfilmserie 10.30 Going live, gevarieerd kinder magazine gepresenepeerd door Sarah Greene en Philip Schofield. Met o.a. als muzika le gast de popgroep Wet, Wet. Wet 13.12 Nieuws en weerbericht 13.15-18.05 Grandstand, sportmaga- zine met paarderaces op New bury. snooker en rugby SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine met Andy Shel don, Snoot, Crocker en spe ciale gast Richard Cadell 11.10 Ski-Boy, avonturenserie 11.40 Transformers, tekenfilmserie 12.05 (S Here cornea the weekend, popprogramma met Pat Sharp en Ronnie the runner 13.05-14.05 E Pop Formule, poppro- gramma met Marlijn Krabbé SUPER CHANNEL 07.00 Funbus, gevarieerd kinderma gazine met Josephine Buchan en Wayne Jackman 10.00 Videopix, verzoekvideo's met Nino Firetto 11.00 Power Hour, hardrockpro- gramma 12.00 Off The Wall, popjournaal met Amanda Redington en Simon Potter 13.00 Top gear, automagazine 13.30-14.25 Armchair sdvo documentaireserie over expe dities. Afl.: South Seas Voyage RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: Radio 1 vrijdageditie 19.Q2 AVRO: St. Kitts van de Boven- 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Jazztime. 22.02 NCRV-Vrijdag-Sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Minjonmagazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 teder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits 19.02 VOO: Jeroen van Inkel. 20.30 Rob Stenders. 22.02 Countdown Café RADIO 4 18.00 Nieuws 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws 20.02 Europees Concert Podium. 22.00 Horizon. 22^0 NOS Jazzgeschiedenis RADIO 5 18.00 Nieuws. 18.10 VPRO: Euroburo. 18.20 PP: Uitzending van het GPV. 18.30 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen REGIONAAL Radio We«t: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten. column en overzicht van de re gionale avondbladen. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00-20.00 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmaga zine. 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Beraber. Programma voor Turkse migranten. 20.03 Imago. Informatief programma voor jongeren. 21.03 Klapstoel. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Pa. zing eens A. 18.00 Moe. hoor eens hoe. 19.10 Hitriders. 21.00 Wat zijn dat voor toeren? 22.05 Country-side. 23JO-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 Kamermuziek. 19.00 Kroniek 2. 19.45 Zelden gehoord: Burgmüller. 20.30 Festival van Bergen (Noorwe gen). 1987. 21.55 Actualia. 22.15 Jazz in Europa. ZUJ0 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. 11.03 Tros Kamerbreed. 12.03 Oud plaatwerk. 12^6 NOS: Meded. land-en tuin bouw. 13.06 TROS Aktua. 13.30 TROS Country. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VARA: De Opening. 11.03 Tussen Barend en van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 13.03 Comité van aanbeveling. 13^5 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Drie voor negen. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast special. 1443 Paperclip radio. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 AVRO: Wakker worden met... 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline 11.00 Kurhausconcert. Muziek voor viool en piano. 12.00 VOO: Strauss Co. 13.02 Veronica klassiek: 1. Muziek voor Kamerorkest en fluit. 2. Strijkkwartetten van Mozart. 3. Nieuwe grammofoonplaten en CD's. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Hollandse nieuwe. 09.45 Je woordje doen. 10.00 Wie schrijft die blijft. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland. 1340 O po doro. 14.00 AVRO: De vonk. REGIONAAL Radio Weet: (vla FM-frequentte Radio 1) 11.00-11.30 Regionale uitgaans- en activiteitenagenda voor het weekein de. 11.30-12.30 Open Podium. Aad de Korte met muziek uit de regio. Ge sprekjes. muziek (van koormuziek tot new wave), agenda. Omroep Rijnland (Vla FM-frequentle 105,7 MHz) 1240 Hindoestaans/Surinaams programma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag. Radio Rijnmond: 10.00 De omgevallen pla tenkast. 11.00 Rijnmonds diep. 12.00 Op bezoek bij Radio Rijnmond. 13.00- 17.00 Geen commentaar, non-stop muziek. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0640 Voel je thuis. 1043 Onze keuze. 11.03 Het kraalenest. 13.15 Matinee. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 1043 Buitenspel Speelse kijk op het sportgebeuren binnen en bui ten. 1140 De Vlaamse top Men. 12.00 Top 30. 14.00 Radio Rljswljck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 0640 Licht klassiek Ochtendconcert 0940 Ochtendconcert. 10.00 Pronto (2). 1040 Wijswijzer (11). 1140 Harmonies en fanfares. 1140 The Gregg Smith Singers. 12.00 Tafelmuziek 13.15 Muziekmakers. 14.30 Keuze voor disco heien.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17