Malaise bij Leverkusen biedl Feyenoord hoop unstige uitzichten voor Westduitsers Mario Been als Jantje Onschuld ficidócSotwatit Nederland-Cyprus in Amsterdam GRIEKEN TREKKEN DREIGEMENT IN Recordstraf voor Brit Steve Walsh KUIP EN KNVB LEGGEN GESCHIL BIJ AZ ontslaat Louis van Gaal PAQRT DONDERDAG 26 NOVEMBER 1987 PAGINA 7 i wil duel Herland-Cyprus 1 op televisie 1RSUM De NOS wil de 2 spelen voetbalwedstrijd iand - Cyprus rechtstreeks w den. De NOS heeft de 57.00 per telex verzocht van die 62» -ijd verslag te mogen doen. um «rnissie van beroep van de 14770 bepaalde vrijdag in Zurich 4iio s interland moet worden 61.50 .speeld zonder publiek en in7« radio en televisie die iereid voor die uitzending «350 rijd uit te zenden. De NOS 4U0 bei ïl« 190.00 i 37.50 L 22.80 ROTTERDAM De over te spelen interlandwed strijd Nederland -Cyprus in het kader van de voor ronden van het toernooi om het Europees kampi oenschap wordt woensdag 9 december 's middags (aanvang 14.30 uur) ge speeld in het stadion van Ajax te Amsterdam. Dit heeft het bestuur betaald voetbal van de KNVB gis teren besloten tijdens een bijeenkomst in Rotterdam. Het bestuur heeft de wens van het Cyprische elftal het zwaarst laten wegen. Zij wen sten zo dicht mogelijk bij de luchthaven Schiphol te spelen om nog dezelfde dag de terug reis te kunnen aanvaarden. Aan het verzoek van Oranje's hoofdsponsor Philips het duel in Eindhoven te laten plaats vinden kon derhalve geen ge volg worden gegeven. Mits de accommodatie van de amateurclub De Treffers aan alle veiligheidsnormen vol doet, wordt de jeugdinterland- wedstrijd Jong Oranje-Jong Bulgarije op 15 december in Groesbeek gespeeld. Het be treft een wedstrijd uit de voor ronden van het toernooi om het Europees kampioenschap voor spelers tot 21 jaar. Rob den Bakker, veiligheidsfunc tionaris van de KNVB, zal de inspectie voor ziin rekening nemen. De KNVB wil, na de bom in de Kuip, niets meer aan het toeval overlaten. Mochten ook maar enige twij fels rijzen inzake de veilig heid. wordt de wedstrijd ver plaatst naar een stadion van een club uit het betaalde voet bal. BERN De Griekse voetbalbond zal de inter landwedstrijd tegen Nederland onder zo gunstig mogelijke omstandigheden laten spelen. Dit heeft voorzitter Sotirios Alimisis gisteren toegezegd aan Jacques Georges, president van de UEFA. Uit protest tegen het besluit van de beroepscommissie dreigde de Griekse voetbalbond aanvankelijk het duel in het dorp Alexandroupolis te laten spelen zonder publiek, radio en televisie. Voor het Griek se elftal zouden slechts jeugdspelers worden gese lecteerd. Een Griekse delegatie was gisteren op ei gen initiatief op bezoek in Bern. De UEFA wilde geen bijzonderheden geven over het onderhoud. Volgens UEFA-woordvoerder RothenbUhler is be nadrukt dat de toestemming van de UEFA nood zakelijk is, indien de Griekse bond de plaats en de aard van de wedstrijd wil veranderen. LONDEN Verdediger Steve Walsh van de Engelse tweede-divisieclub Leicester is gisteren bestraft met een schorsing van negen wedstrijden, een nationaal record in het profvoetbal. In augustus brak Walsh de kaak van zijn tegenstander David Geddis van Shrewsbury. De tuchtcommissie van de Football Association legde een schorsing van zes duels op. Walsh ging in beroep, maar nog voordat er uitspraak was gedaan kreeg hij in het duel tegen Bradford City een gele kaart. Gisteren werd bekend dat de eerste schorsing bleef staan en dat er een nieuwe van drie duels bij kwam. i 102-00 (TTERDAM Nor- Rl gesproken is een >pa Cup-avontuur ten e als je op eigen veld verder komt dan 2-2. aande van de gang- theorieii mag Feye- 116.» )rd zich dan ook kans- "JJ s achten voor het be- 75.00 ken van de kwartfina- 1 van het UEFA-toer- 65.oo j)i. De manier echter 141J0 krop bovenstaande mJJre tegen Bayer Lever- 27-50 sen tot stand kwam en so» J wijze waarop de Rot- 42.50 dammers zich vooral JJJJ de tweede helft van 2i91 duel manifesteerden «os® tt een achterdeurtje Sff fn te houden. Zeker als 102 blessurelawine, waar- To'jyjler de Westduitse km leg op dit moment is JfS? flolven, nog veertien woo gen duurt. 12800 35.» terkusen, één van de Eu- lees minder gereputeerde 3000 itse voetbalploegen, moest 06.50 )r de eerste krachtmeting M.OONt Feyenoord afzien van het i?w :etten van n*et nünder dan 78» basisspelers. En aan dat 25.» Waas, Cha, Tëuber, Ze- 33.50 U en Haussmann kon giste- 24.00 f zelfs nog één worden toe- 00.00Kloegddie van de Poolse in- lational Buncol, die met gescheurde achillespees 92.50 bakte. Hetgeen de begrij- 03-00 fjke reden was voor trainer :h Ribbeek om op te mer- dat hij in elk geval nog laid niet zeker was van itsing bij de laatste acht. situatie ziet er voor ons !r veertien dagen zelfs nog Ihter uit dan vandaag", ^klaarde de aan het eind m dit seizoen vertrekkende jjtse oefenmeester. "enoord kan zich vast- Ipipen aan de malaise, 8rin Leverkusen verkeert, jvendien", verklaarde trai- Rinus Israel, „zullen ze iks voor eigen publiek toch t moeten laten zien". Daar de formatie van Ribbeek leravond niet aan toegeko- n. De ploeg uit het Roerge- §§j etaleerde in de eerste mt nog enige niet onaardige ftiter-activiteiten, maar ftst na de pauze met de rug en de muur. Die evenwel Ihts eenmaal een scheurtje rtoonde. Elstrup constateer- jdirect na de hervatting een maar zag zijn niet hte inzet via de vuisten i de verder nauwelijks ge le doelman Vollborn tot Skschop afzwaaien. Voor ,j overige was een karakter- en dapper Feyenoord niet l^taat voldoende ammunitie i te voeren om het voort- •ende offensief tot een (nbardement te doen uit- jputen iprsoonlijke fouten hebben i de basis gelegen van de achterstand van 2-0 die we opliepen", vertelde een niet slecht geluimde Rinus Israel na afloop. „En dat was het verschil met de wedstrijden tegen Aberdeen. Daarin heb ben we geen kans weggege ven". De Rotterdamse coach doelde op misgrepen van Been en Hiele, waardoor Bun col en Falkenmayer Leverku sen op een wel zeer comforta bele voorsprong konden zet ten. Gewezen op de wel wat merkwaardige rol, die Been was opgedragen reageerde Is rael met. „Dan was die eerste goal mijn fout". Feyenoord. dat Molenaar we gens een blessure en Wijnste kers door een schorsing moest missen, was door Israel in een nogal afwijkende samenstel ling het veld ingestuurd. Be langrijkste element was dat spelverdeler Been tot meest verdedigende middenvelder was gebombardeerd. „Ik heb geen andere verdedigers", verdedigde Israel zich. De trainer zadelde Been met een onmogelijke opdracht op, die Feyenoord dan ook de eerste tegentreffer kostte, doordat Been zich op een bijna kin derlijke wijze door Buncol op zij liet zetten. Israel was er met zijn tacti sche concept kennelijk niet uitgekomen. Hij wilde Hoek stra, de man van de triomf op Aberdeen en de zege van af gelopen weekeinde op Volen- dam niet buiten de ploeg la ten. Het gevolg was een ram melende bezetting op het mid denveld van de Rotterdam mers. Zeker in de fase, waar in Van Herpen zich nog voor zichtig in de eigen verdedi ging ophield. Later, nadat de libero vaker „inschoof" en vooral nadat Hoekstra door Blinker, die op de vleugel wél voor enig gevaar zorgde, was vervangen draaide het beter met Feyenoord. Dankbaar Leverkusen accepteerde in de eerste helft dankbaar het ge stuntel van Feyenoord. De Duitsers, bij wie Buncol zich vrijwel direct na zijn treffer moest laten vervangen als ge volg van de wanhopige maar mislukte correctiepoging van Been' op zijn blunder, acteer den sterk gegroepeerd achter de bal en lieten het offensieve werk over aan de zeventienja rige Feinbier. Die Monkou wel tot capriolen en een gele kaart kon verleiden, maar niet doeltreffend verrassen. Voor de Rotterdammers dreigde een debacle toen Hie le volslagen werd verrast door een afstandspoeier van Schreier, de bal op een vuist nam maar voor de .voeten van Falkenmayer stompte: 2-0. Leverkusen achtte het begrij pelijk niet nodig om aan deze volslagen onverwachte wen ding een vervolg te geven en het onzeker en onrustig be gonnen Feyenoord kon enigs zins werken aan een herstel. Maar ook toen al verzuimden de Rotterdammers in vol doende mate de vleugels te ROTTERDAM Het geschil tussen direc teur De Kimpe van het Feyenoord-stadion en de KNVB over de belangenbehartiging van de Kuip bij de behandeling van het KNVB- beroep tegen de UEFA-straf is gisteren bijge legd. „Ik heb de pleit-nota van de KNVB voor strafvermindering van het stadion on der ogen gekregen. De KNVB heeft de be roepscommissie van de UEFA duidelijk pro beren te maken, dat de straf buiten proporties was", aldus De Kimpe. Volgens de stadion-directeur zijn er in Ztlrich wat communicatie-stoornissen geweest. „De KNVB heeft zich voor De Kuip ingezet, dus de problemen zijn de wereld uit", verklaarde De Kimpe, die aanvankelijk, met Feyenoord- voorzitter Kerkum, ernstig betwijfelde of de voetbalbond in Zurich niet teveel voor eigen belangen was bezig geweest. KNVB-secretaris Huijbregts benadrukte dat de voetbalbond binnenkort contact opneemt met de FIFA, die moet besluiten of zij de UEFA-straf voor het Feyenoord-stadion overneemt. „De UEFA heeft mij verzekerd daar bij de FIFA niet speciaal op aan te dringen", aldus Huij bregts. De Kimpe wacht met verdere acties op de uitkomst van het overleg tussen de KNVB en de FIFA dat binnenkort zal vol gen. Feyenoorder Dave Mitchell (tweede van links) doet een vergeefse poging de bal te bereiken. Doel man Vollborn is hem (weer) sneller af. FOTO: ANP dos Santos, die op wel erg gebruiken, waardoor de mees te offensieve pogingen in het toch al zo druk bezette cen trum kapot liepen. Desondanks reikte Feyenoord nog voor de pauze tot de 2-2. „Er was sprake van onoplet tendheid bij twee spelhervat tingen", verklaarde trainer Ribbeek van Leverkusen la ter. „Zowel van doelman Vollborn als van Seckler". Been profiteerde en revan cheerde zich daarmee ook scorend en wie anders dan Hoekstra benutte een buiten kansje nadat een kopbal van Mitchell slechts half was ver werkt. De remise bracht de stem ming in het met ruim 26.000 natte en kleumende toeschou wers bezette stadion en de motivatie bij de spelers terug. „Ik moet ze een compliment maken", sprak Israel achteraf. „Er is veerkracht en werklust getoond na die ongelukkig tot stand gekomen achterstand. We hebben Leverkusen in de tweede helft goed onder druk kunnen zetten, hoewel er geen doelrijpe kansen uit zijn voortgevloeid. Maar dat spel- beeld biedt in elk geval moge lijkheden om straks toch nog die kwartfinales te bereiken Waarop zijn collega Ribbeek besloot met: „Ik ben niet zo optimistisch dat ik zeg dat we een ronde verder komen. Feyenoord heeft toch aange toond gevaarlijk te kunnen zijn. En met al die blessures ziet het er voor ons niet al te gunstig uit". Eén troost voor Ribbeek was dat de gele kaart die Alois Reinhardt kreeg van de Por tugese scheidsrechter Rosa veel slakken zout legde (plaats van ingooien) maar verder goed floot, diens eerste was. „De - eerste gele kaart zelfs van het hele seizoen voor ons'*, verklaarde Rib beek. Waardoor Bayer Lever kusen over veertien dagen in elk geval niet nóg een speler behoeft te missen. FRANK WERKMAN Feyenoord-Bayer Leverkusen 2-2 (2- 2): 19. Buncol 0-1, 30. Falkenmayer 0- 2, 37. Been 1-2, 43. Hoekstra 2-2. Scheidsrechter: Rosa dos Santos (Por). Toeschouwers: 26.000. Gele kaarten: Monkou (Feyenoord), Rein hardt (Leverkusen). Feyenoord: Hiele; Van Herpen, Troost, Monkou; Barendse. Been, Hoekstra (Blinker), Heus; Hofman, Mitchell, Elstrup. Leverkusen: Vollborn; Zanter, Hör- ster, A, Reinhardt, Seckler, K. Rein hardt (Hinterberger) Rolff, Schrei er, Falkenmayer, Buncol (Götz); Feinbier. Mario Been ontwijkt een sliding tijdens het duel waarin hij zowel in negatieve als in positieve zin opviel. FOTO: ANP ROTTERDAM Met een gezicht als Jantje Onschuld verliet Mario Been gisteravond als laatste de kleedka mer van Feyenoord. Het Rotterdamse balvirtuoosje stond niet bepaald te popelen om zijn visie op het UEFA Cupduel prijs te geven en zeker niet om de schuld van Feyenoords eerste tegendoelpunt op zich te nemen. „Als je mij op die plek neerzet, kun je zoiets verwachten", verweerde Been zich niet ten onrechte. „Talent" Mario Been, die de meest verdedigende taak op het middenveld moest uitvoeren, behoorde gisteravond in de kille Kuip zeker niet tot de uitblinkers. Maar hij speelde wel een opvallende rol. Al in de 19e minuut werd Been door Andrzëj Buncol (door Been en Israel consequent „Bloemkool" genoemd) op kwalijk te kijk gezet: 0-1. Het was echter de presentator van AVRO's „Doelpunt van de week" zelf, die zijn team in de race hield. Feyenoord, inmiddels al aankijkend tegen een verdub belde achterstand, kroop acht minuten voor rust weer naderbij doordat de bal het hoofd van Been schampte: 1-2. Een treffer die vast niet voor een AVRO-trofee in aanmerking komt. „Maar daaruit blijkt wél dat ik met een aanvallende rol veel beter uit de verf kom", betoogde Been, om vervolgens toch weer terug te kijken op de gewichtige eerste tegentreffer. Mijn fout „Ach, het is natuurlijk nooit goed te praten. Het was mijn fout. Maar ik begrijp echt niet waarom de trainer me verdedigend werk laat doen. Dat is nou eenmaal niet mijn sterkste punt. Met zo'n verdedigende rol op het middenveld heb je eigenlijk niets aan mij. Laat me dan desnoods maar niet spelen", aldus Been, die aan het begin van dit seizoen tot zijn grote ongenoe gen door trainer Israel enige malen op de reservebank werd gezet. „Ik moet natuurlijk voorzichtig zijn met mijn uitspraken, maar ik begrijp het allemaal niet. Zoals ik ook de wissel van Hoek stra niet begreep. Dat is nou juist iemand die nog wel eens een bal verkeerd op zijn knie kan krijgen, waardoor er een doel punt uitkomt". De kritiek van Been, uit wiens hoekschop Feyenoord kort voor rust op gelijke hoogte kwam, richtte zich trouwens niet alleen op trainer Israel. „Dat tweede tegendoelpunt had ook nooit mogen vallen. Die vrije trap was zó ver van het doel dat we dachten: die pakt Joop wel. Maar dan zijn we natuurlijk niet attent genoeg als het een keertje misgaat Veel ruimte Na het uitvallen van zijn geblesseerde opponent Buncol kreeg Been te maken met achtereenvolgens Christian Schreier en aanvoerder Wolfgang Rolff. Vooral Rolff bood de blonde Rot terdammer in de tweede helft veel ruimte, maar Been ver zuimde te pTofiteren. In tegendeel, hij werd zelfs steeds on zichtbaarder en beperkte zich in opbouwende zin tot een paar „lepelballetjes" en enige te harde passes. „Toch vind ik niet dat we slecht hebben gespeeld. De gehele tweede helft hebben we een toch gerenommeerde Duitse ploeg kunnen vastzetten op eigen helft. Ik zie heus nog wel kansen voor de uitwedstrijd. Net als tegen Aberdeen hebben we negentig minuten de gele genheid om één keer te scoren. Als ik dan maar niet hoef te verdedigen ROB LANGEVELD HAAG De West clubs zullen waar lijk ook nog volgend ar goed vertegen- 'igd zijn in het ng A-bekertoernooi. Het i aitaat van Leverkusen g vjbtterdam (2-2) werd T ijroffen in Dortmund, derI Borussia het eerste s tegen Club Brugge hetot met een zege van venOok Werder Bremen s^ljvoor eigen publiek, Wflt minder royaal; depgen Dinamo Tblisi. ieu' ^'6 international Mill ijve® er voor dat Borussia ;ns^unc* waarschijnlijk de finales bereikt. De en schutter" bracht zijn tegen Brugge na dertien ten aan de leiding. Doel man Jensen werd in de 63e minuut voor de tweede keer gepasseerd door Mill. Ander- brügge maakte de blijdschap van de 50.000 toeschouwers in het uitverkochte Westfalen- stadion compleet door een ver- dedigingsfout van Mamadou af te straffen. Het was een onver wachte opleving van Dort mund, dat in de Bundesliga in de voorafgaande zes wedstrij den niet had gewonnen. Werder Bremen bleek in het Weser-stadion niet opnieuw voor een stunt te kunnen zor gen. Drie weken na de sensa tionele zege (6-2) op Spartak Moskou leverde de ontmoeting tegen een andere opponent uit de Sovjetunie, Dinamo Tblisi, een krappe overwinning (2-1) op. Voor 21.000 toeschouwers bracht Neubarth de koploper van de Bundesliga na drie mi nuten aan de leiding. Het opti misme werd nog verstevigd door een rake kopbal van Riedle in de achttiende mi nuut. Maar twee minuten later profiteerde Sjengelija van on oplettendheid 'in de Bremer verdediging en zorgde voor 2- 1. De Spaanse scheidsrechter Azpitarte gaf vijf gele kaarten aan spelers van Tblisi, één aan de Westduitser Meier. Rouw Espanol dompelde Milaan we derom in de rouw. Drie weken nadat de Catalanen te sterk waren gebleken voor Gullits AC Milan, verschaften ze zich in de Italiaanse stad via een gelijkspel (1-1) tegen Inter een riant uitzicht op de kwartfina les. Invaller Lauridsen maakte tien minuten voor het einde gelijk. Het doelpunt was een klap in het gezicht van Inter en zijn 34.000 supporters. De Italianen leken de wedstrijd volledig onder controle te heb ben. De thuisclub was na ruim een half uur aan de leiding ge komen door Serena. Inter kreeg daarna vele uitstekende kansen, maar doelman N'Kono van Espanol ontpoptevzich tot, de beste man van de wedstrijd. De supporters van Hellas Ve rona, die drie weken geleden de uitschakeling van FC Utrecht beleefden, zagen hun ploeg met 3-1 winnen van Sportul Bukarest. De laatste treffer, van de Deen Elkjaer- Larsen uit een strafschop, viel negen minuten voor het einde. Daarvoor hadden Fontolan (25) en Pacione (29) voor Vero na en Coras (62) voor Bukarest gescoord. Honved Budapest nam tegen Panathinaikos een voorsprong van 5-0. Toch verlieten de 12.000 toeschouwers het sta dion ontevreden. De Hongaren moesten in de slotfase toestaan dat de bezoekers het duel een draaglijker resultaat gaven: 5- 2. De twee vertegenwoordigers van het Iberische schiereiland, die gisteravond een - late - thuiswedstrijd speelden, be haalden beide een overwin ning. Het Albanese Flamurtari Vlora bleek geen publieks trekker in Barcelona. In het Nou Camp-stadion zagen slechts 16.000 toeschouwers een winst van 5-1. Zij zagen ook dat Lineker zijn doelpun- ten-instinct langzaam aan het hervinden is. De Engelsman maakte twee doelpunten. Vitoria Guimaraes kon pas na een uur het overwicht tegen de Tsjechoslowaakse voetbal lers van de staalfabriek Vitko- vice reliëf geven. Via Kipulo (60) en Caio Junior (72) won nen de Portugezen met 2-0. Eén van de vele onoverzichtelijke situaties voor het doel van Club Brugge, dat tegen Borussia Dortmund driemaal het hoofd moest buigen. FOTO: AP UEFA CUP De karakteristieken van de gis teravond In de derde ronde om de UEFA Cup gespeelde wed strijden zijn: Feyenoord -Leverkueen (WOI) 2-2 (2-2): 19. Buncol 0-1, 31. Falkenmayer 0-2, 37. Been 1-2, 43. Hoekstra 2-2. Scheidsrech ter: Dos Santos (Por). Toeschou wers: 27.000. Honved Budapest (Hon)-Pana- thineikoe (Gri) 5-2 (3-0): 2. Ko- vacs 1-0. 24. Fodor 2-0 (straf schop). 32. Kovacs 3-0, 59. Ko- vacs 4-0, 63. Kovacs 5-0, 66. Saravakos 5-1, 89. Saravakos 5- 2. Scheidsrechter: Sörensen (Den). Toeschouwers: 12.000. Hellae Verona (ItapSpoflul Bu- kareet (Roe) 3-1 (2-0): 25. Fon tolan 1-0. 29. Pacione 2-0, 62. Coras 2-1. 81. Elkjaer-Larsen 3- 1 (strafschop). Scheidsrechter: Sandoz (Zwi). Toeschouwers: 20.000. Borussia Dortmund (WDI)-Club Brugge (Bal) 3-0 (1-0): 12. Mill 1-0, 64. Mill 2-0, 77. Anderbrüg- ge 3-0. Scheidsrechter: Igna (Roe). Toeschouwers: 52.000. Warder Bramen (WDI)-Dinamo Tiblissi (Sov) 2-1 (2-1): 3. Neu barth 1-0, 18. Riedle 2-0, 20. Sjengelija 2-1. Scheidsrechter: Azpitarte (Spa). Toeschouwers: 21.360. Internationale (Ita)-Eapanol (Spa) 1-1 (1-0): 32. Serena 1-0, 80. Lauridsen 1-1 Scheidsrech ter: Wöhrer (Oos). Toeschou wers: 34.500 Barcelona (Spa)-Flamurtari Vlora (Alb) 4-1 (1-0): 43. Orlega 1-0, 54. Lineker 2-0, 55. Carras- co 3-0, 59. Lineker 4-0, 70. Ruci 4-1 (strafschop). Scheidsrechter: Biguet (Fra). Toeschouwers: 16.000. Vitoria Guimaraaa (Por)-Vltko- vica (Tij) 2-0 (O-O): 60 Klpulu 1- 0, 72. Caio Junior 2-0. Scheids rechter: Courtney (Enfl). Toe schouwers: 20.000 Behandeling beroep van Ha jduk Split in december BERN De commissie van beroep van de UEFA behan delt op 18 december het pro test van Hajduk Split. De Joe goslavische voetbalclub heeft verweer aangetekend tegen de schorsing van twee jaar voor de Europese bekertoernooien. De beroepszaak kwam afgelo pen vrijdag niet aan de orde wegens de langdurige behan deling van de beroepszaak van de KNVB wegens het bom-in cident bij Nederland-Cyprus. De tuchtcommissie van de Eu ropese voetbalunie nam deze maatregel doordat het duel in Split tegen Olympique Mar seille was verstoord wegens het werpen van een traangas granaat. Meerdere supporters raakten gewond en het duel moest een half uur worden ge staakt. De UEFA besloot te vens het stadion van Hajduk tot 31 juli 1990 te sluiten voor landenwedstrijden. Tegen De Kuip werd dezelfde sanctie ge troffen. ALKMAAR Met onmiddel lijke ingang heeft het bestuur van AZ besloten assistent-trai ner Louis van Gaal te ont slaan. Volgens een communi que van het Alkmaarse be stuur is na overleg met de spe lers en de technische staf ge bleken „dat er sprake is van een verstoorde relatie waar door de selectie niet optimaal presteert voor het behoud van het eredivisieschap". Voor Louis van Gaal kwam het besluit als een complete verrassing. „Er was mij niets gebleken van een verstoorde relatie. Het bestuur vertelde dat drie vier spelers hun vertrouwen in mij hadden op gezegd. Dat AZ nu het wat minder punten haalt, een zon debok heeft gevonden in de assistent-oefenmeester, is voor Nederland uniek", aldus Van Gaal. Amateurs weerstaan Italiaanse profs NARNI Het Nederlands amateur-elftal heeft de oefen wedstrijd tegen een selectie van Italiaanse semi-profs gis teren naar tevredenheid afge werkt. Op het slecht bespeel bare veld van Narni, zeventig kilometer ten noorden van Rom^, eindigde het duel in 0- 0. Voor drieduizend toeschou wers was het elftal van Ron Groenewoud, waarin de Delf tenaren Suiker en Rontberg uitkomen, voor rust de sterk ste ploeg. Het duel diende als voorbereiding op een toernee door Australië. Everton bezorgt FA leuk cadeau LIVERPOOL Everton heeft de honderjarige Engelse voetbalbond (FA) een leuk ca deau bezorgd. De club uit Li verpool won gisteravond de jubüeumwedstrijd tegen Bay- ern Mllnchen met 3-1. Alle doelpunten waren van Britse makelij. Voor slechts 13.000 toeschou wers scoorde Graeme Sharp in de 14e en 22e minuut. Nog voor de pauze maakte Mark Hughes, de van Barcelona ge huurde Britse spits, een doel punt voor de Westduitse kam pioen. Tien minuten voor tijd zorgde Adrian Heath voor 3-1.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7