de liedjes van Herman van Veen ligt zijn leven ^IQ/TELEVISIE EetdacGommtl AVONDVULLENDE GELDWERVING VOOR ENGELSE ZORGENKINDEREN DONDERDAG 26 NOVEMBER 1987 PAGINA 17 LONDEN Zes uur heeft de BBC- televisie vrijdag (BBC 1 vanaf 20.00 uur) ingeruimd voor het jaarlijks te rugkerende „Children in need", een geldwervend programma voor minder bedeelde en gehandicapte kinderen in Engeland. In de acht jaar dat deze groots opge zette show nu wordt uitgezonden, werd 140 miljoen gulden opgehaald. Daarbij werd vorig jaar een nieuw re cord gevestigd toen deze liefdadig heids-avond bijna veertig miljoen gul den opbracht. De centrale presentatie van de avond is in handen van Terry Wogan en Sue Cook. Het tweetal ont vangt in de studio een groot aantal beroemdheden, die ieder op eigen wij ze een beroep zullen doen op de por- temonnaie van de kijker. De start van het programma is een terugblik waar in wordt getoond, bij wie het geld te recht is gekomen. Zo kreeg een groot aantal lopende projecten een financië le injectie dankzij de gulle gaven van het publiek. „Children in need" is overigens een show, waaraan ook alle locale BBC- radio en -televisie-zenders hun mede werking verlenen. Producer Mark Patterson: „Het is de enige dag per jaar dat er binnen het BBC-netwerk sprake is van een echte samenwer king". Het betekent dat er tijdens de uitzen ding regelmatig zal worden overge schakeld naar een regionale zender om te horen hoe het met de inzame ling in die regio staat. Ook Europese kijkers kunnen reageren. In Neder land is daarvoor het telefoonnummer: 020 - 62.16.46. Medewerking wordt verleend door Jimmy Savile, die in een speciale aflevering van „Jim'll fix it" de droom van de doof-geboren Kate Davies werkelijkheid laat worden. Zij ontmoet „EastEnders"-ac- trice Lelitia Dean, die in deze soap de rol speelt van Sharon. Andere gasten die hun steentje bijdragen zijn onder anderen actrice Joanna Lumley (die in ons land bekendheid kreeg door „De wrekers"). Phillip Shofield, pre sentator van „Children's BBC" be zoekt vandaag Radio Lollipop, de zie kenomroep van Queen Mary Hospital in Carshalton, Surrey en doet daar van verslag. In het Crystal Palace, waar een grote uitvoering van de mascotte van „Children in need", Pudsey beer. staat, vindt de kijker Ray Moore, wiens enige doel is zo snel mogelijk de honingpot van Pudsey ge vuld te krijgen met geld. De Royal Artillei7 heeft beloofd langs te ko men. Zij geven dan gelijk een demon stratie met parachutisten en motorrij ders. Terry Wogan in een commentaar: „Het record van vorig iaar ging al onze verwachtingen te boven. Toch hopen we dat het publiek dit jaar nog vrijgeviger is. Ik zal er in elk geval alles aan doen om een nieuw record te vestigen". SUM Hoe men het t of wendt, juffrouw de Utrechtse Montes- school heeft het feno- irman van Veen ont- jongen kon zo mooi lij vertelde dat aan ïster Mok en die j zijn ouders gedaan, tnan later naar het Conservatorium 'rijdag op Ned. II om r kan de kijker dat h op VOO-tv, die Meijers een portret pan „In vogelvlucht" en. Hierin gaat het vooral om zijn lied- in ligt zijn leven. Ook ogelvlucht, omdat in htse vogelbuurt zijn begon. over deze periode in n: „Dat ik mooi kon ras ik me niet bewust, wel, dat ik heel erg was op juffrouw Bos. i mijn lengte zat ik i de klas. Voor haar mooi als ik kon. Tot fraai vooraan mocht k heb me letterlijk ir toegezongen. Toen n dag vlak voor haar as dat de mooiste dag even". op het Conservatori- >g nij een viool in zijn gestopt en liederen libert: „Fremd bin ich en". Wat moest hij aan? De vioolpartita h lag hem wel, vooral (j daar muzikale grap- kon uithalen. Verder bij zijn vriendjes niet »n met zijn viool in de het leven draaide om »n van de Everly Bro- Elvis Presley, est hij uit de voeten thoven, waar indertijd ote idool Frans de vas, de Zwarte Panter, keeper van toen DOS, nu FC Utrecht, eft van het Neder landse Elftal? Toch leerde hij ferm viool spe len, bijna een meester op dit instrument met zoveel gevoeli ge snaren: „Als ik op mijn donder had gehad van mijn moeder of mijn vader, dan rende ik naar mijn kamer en ging ik zo op de snaren te keer, dat ze beneden goed konden merken, dat ik heel boos was". Clownesk Het draait vooral om de liedjes in dit tv-portret. Dat betekent, dat er ook kanten van Herman onderbelicht blijven, bijvoor beeld ziin clowneske gaven. En ook hoe die aan het licht kwamen. Destijds was hij in Utrecht al een hele beroemd heid. Men kwam naar de klei ne zaaltjes, waar Herman zijn publiek begon te bespelen. Voorzien van een buikhoge bombardontrom had hij een nummer „De schuinstamboer" met de tekst van de man die de wereld wel eens even aan zijn voeten zou leggen. In zo'n zaaltje zat ook eens Mies. Nog geen week later verscheen Herman in haar „Mies-en-sce- ne". Toen wist heel Nederland wie Herman van Veen was. We herinneren ons ook een discussie over het verschijnsel clown en diens kunstenaar schap. Er bestaan mensen met talent op dat gebied. En wie het heel ver schoppen, kun je kunstenaar noemen. Daarbij viel de naam van de wereldbe roemde clown Grock, die eerder in het Amsterdamse Carré stond en die het won derlijke vermogen bezat zijn publiek met één vinger te kunnen bespelen. Nu ziet men Herman in ziin jongste show in een grote kist kruipen en Herman: „Als het kind kon toveren zag de wereld er mooier uit". FOTO: TJERK HERINGA hoort men hem met alleen zijn koppie boven de rand uit bezig een betere wereld te toveren. „Dat kan", zegt hij. „Dat kan". Men staat dan oog in oog met het unieke feit, dat hij met twee vingers zijn publiek be trekt in zijn bespiegelingen over een betere wereld en mooiere mensen. Nog één vin ger minder, en Herman staat op het niveau van Grock. Het portret behelst Herman en niet zijn muzikale kompaan uit zijn conservatoriumjaren Erik v.d. Wurff. Met hem heeft Herman, zoals hij dat noemt, een muzikaal huwelijk. Herman reikt de motieven en de melodieën aan, Erik zorgt voor de arrangementen. Dat vertelt van Veen. Maar blij kens ander plaatwerk, o.a. voor Robert Long, beschikt Erik ook over vindingrijke compositorische gaven. Boven al toont hij zich een meester in de harmonie, in het benutten, van de kleuren en klanken van de verschillende instru menten. Daar pakt hij Herman letterlijk mee in, feestverpak- king. In verband met filmmu ziek betoogt Herman, dat deze niet overwegend mag zijn en slechts de sfeer moet hoorbaar maken, waarin het verhaal zich voltrekt. Daarmee zegt hij precies wat Erik v.d. Wurff in elke show opnieuw met hem doet. Wat zou Herman zonder die muzikale verpakking zijn? Liedjes Hermans liedjes vormen een hoofdstuk apart en bovendien de hoofdmoot van dit tv-por tret. „Jij hebt al duizend maal mijn hart belaagd". Herman windt er geen doekjes om en ■zingt het onomwonden. Het clowneske is bij hem nooit ver weg en daarom gooit hij direct daarna het lied van „De neus" er tegen aan, een beginsucces, met alle eer voor Wim Sonne- veld, maar dat in zijn zetting een toets van chansonnier Jac ques Brei mee krijgt. Intussen neemt .Suzanne" hem alweer mee naar het water, samen naar de overkant en zij houdt al zijn gedachten in haar hand. Voor hem de zoete oorlog van het minnen. Hij ziet dan ook de wonderdoener Jezus over het water lopen. Is Herman gelovig opgevoed? Nee, maar zijn opa kon prachtige verha len uit de bijbel vertellen. Voor Herman een wonder boek. Zijn mooiste lied vindt hij zelf „Anne", geschreven op zijn dochter. Hij is blij dat zij be staat. „Er waren mooie baby's bij» maar geen zo lief als jij' Van het zingen gaat hij over in dansen. Zegt Herman: „Als je zingt, ga je dansen, en als je danst, dan besta je, dan gutst het van je lijf'. De kletsnatte clown. Het gutste ook van zijn lijf, toen bij na een tv-show met kinderen voor de Bayerische Rundfunk als een rattenvan ger van Hameln met de kinde ren achter zich aan de studio uittrok en de straten van Mün- chen liet verstoppen. Bij het koor van de kinderen voegden zich de toeterende en foete rende automobilisten. Polizei er bij. Daaruit ontstond spon taan het lied „Opzij, opzij, op zij". Ook kleinkunstkenner Her man weet niet, wannneer een lied de top-tien bereikt. Het blijven toevalstreffers. Hij is niet bang voor de bom. Eet lied daarover blijft een gok. Na Hilversum 3 met „Paljas en Jerusalem" dook hij in de groeven met het kind als tove naar: „Als het kind kon tove ren zag de wereld er mooier uit". Dit geloof van hem heeft hele sterke en blijde kanten, zeker met de Kerst voor de deur. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 EO 16.00 Daktari, Amerikaanse tv- serie. AH.: Er was eens een 16.50 Kinderkrant, kinderpro gramma NOS 17.30 1/j6-Joumaal EO 17.46-18.05 Tijdsein-buiten land, actualiteitenrubriek met Aad Kamsteeg IOS 18.15 Op zoek naar da Islam van MOnchen tot Helsinki. Afl.: Frankrijk (2) TELEAC 18.30 Personal Computer II, les 9 EO 19.00 Nathalie (Little girl on the farm), tekenfilmserie. Afl.: Op pad in de stad 19.24 SFIapuit, kinderprogram ma ditmaal gewijd aan bid den. met Lanny, Bas en Barbara NOS 20.00 H Journaal EO 20.28 Mijn moeder drinkt (Fran ceses, baby), Amerikaan se speelfilm uit 1976 van Larry Elikann. Met o.a. Ca rol Jones, Melendy Britt en Denis Bowen. Franceses James zorgt thuis voor het huishouden. Haar vader is vel op reis en haar moeder is verslaafd aan alcohol. Franceses probeert haar moeder van haar versla ving af te helpen, maar die laat dat niet toe 21.15 ERonduit ontmoeting: Een nieuwe kijkjonge ren die een snelle carrière hebben gemaakt praten met leeftijdgenoten die er anders tegenaan kijken. Presentatie: Jan van den Bosch. Muzikale gast: Gor don Neville 22.10 Tijdsein, actualiteltenma- gazine waarin onder meer aandacht voor de uitslag van de Surinaamse verkie zingen. Er is een portret te i p '«SStsT*. Carol Jones en Melendy Britt in 'Mijn moeder drinkt'. Ned. 1 om 20.28 uur. FOTO: EO zien van de Zuidafrikaanse cabaretier Pieter Dirk Uys, die regering en apartheid mag bekritiseren zonder getroffen te worden door censuur. Voorts aandacht voor problemen in een aantal ontwikkelingslan den. waar inkomsten uit suikerriet en cacaobonen wegvallen doordat suiker en cacao kunstmatig el ders geproduceerd worden. Verder een repor tage over de Turkse ver kiezingen. In dit land, dat op het punt staat toe te treden tot de EG, werken de tegengestelde krachten van democratie en islami tisch fundamentalisme 22.40 AIDS - een oordeel van God? Discussie tussen prof. J. Douma en ds. Wouters, o.l.v. Andries Knevel NOS 23.35 Journaal 23.40 Nieuwe voor doven en slechthorenden NEDERLAND 2 18.30 18.45 19.00 slechthorenden Paspoort voor Joegoala- ven Sesamstraat ffl Jeugdjournaal Journaal KRO Klaseewerk, spelprogram- ma voor scholieren, gepre senteerd door Hans van Willigenburg. Gasten: Mai- Tai en Roberto Jacketti en de Scooters. Thema: India Wat een tijd, spelshow ge presenteerd door Ted de Braak, waarin op verzoek van kijkers oude televisie fragmenten worden ver toond 100 Jaar dokteren, acht- delige informatieve serie over nieuwe ontwikkelin gen binnen de gynaecolo gie en verloskunde. Pre sentatie: Milou van Sprang en Wil van Neerven. Afl. 3: De kinderwens Hoofdpersoon, Aad van den Heuvel volgt een hoofdpersoon uit de ak- tualiteit NOS Journaal Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek Nieuws voor doven en slechthorenden 50 Ondertiteling via TeieTekst. S Tweetalige of stereo-uitzen ding. f]2wert/wtt-uttzending. ■IZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeieTekst. Q Bij niet-Nederiandstalige zen ders: uitzending in orgineie versie met ondertitels. BI Bij niet-Nederiandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In orgineie versie met ondertitels. uw» in teletekst Tak, kinderserie (herh.) ns, kinderserie. Afl.: Plons de olifant (herh.) h, Amerikaanse serie met ibie Allen, Lee Currein, Eric Ti pel, e.a. Afl.: De klasvoor- ling kien, tips voor koken en ter eten. Vandaag: Vietna- le keuken. Presentatie: mne Cocuyt tending door derden: Pro- mma van de NCMV-Mid- igoif gramm a-overzicht uwe iet-zaken jer-Lager, twee kandida- duo's nemen het tegen el- ir op met speelkaarten en luètevragen. Presentatie: Iter Capiau anorema, actualiteiten Iteauvallon (17), 26-delige nse tv-serie met Chantal bel, Jean Davy, Georges rchal e.a. Op de Comman- 1e wordt iedereen radeloos dat Florence zoek is. Die Itt motorpech gehad en be dt zo op het kasteeltje 'La iterie'. eigendom van de loog Artus Balestra Mrs mtond videoclip Awards. reiking van de Awards, htstreeks vanaf het Dia- «d Award Festival 35 Coda: Olivier's wtege- I. van August Vertoesselt, jevoerd door het klarinet- •riet Arghul t on naar werken. Afl. 3: Is er g leven na het pensioen? osentatle: Wim Schamp nen en dochters (Sons and ughters). Australische tv-se- ogremma-overzlcht Miwe rtdam, videospelletje met irleen Gordts f grensdorp (Das Dort an r Grenze). Oostenrijks tv- Bl van Fritz Lehner. Met Karl icher. Peter Strauss, Monika Übtrau e.a. 10 Als een wereld zo oot, waar uw vlag staat ge- Vit. Afl. 6: De missles (herh.) 1 icaturebank wba nou ba, tekenfilms ■pa Bonheur (Bill Cosby »w), comedyserie Vrefours, gevarieerd pro- amma urnaal l eoir, regionaal nieuws iiiek et Flupke, tekenfilm «Jmaai «tent eavoir, consumenten- Ba azlne Wee frontlère (The border), tierikaanse speelfilm uit 1981 in Tony Richardson. Met lek Nicholson, Harvey Keitel, llérie Perrine. e.a. De echtge- >te van een politieagent In >s Angeles Is niet tevreden el het salaris van haar man monde du cinéma, filmru- 1ek De hoofdrolspelers uit de serie 'Falcon Crest', op Duitsland 1 om 19.00 uur. FOTO: TROS Frelzelt fertlg werden (herh.) i Ein Fall für TKKG, jeugdserie naar het gelijknamige boek van Stefan Wolf. Met Kal Künstler, Christian Pfaff, Kal Maahs e.a. Afl.: Todesfracht lm Jaguar DUITSLAND 1 15.50 Tageeschau 16.00 3a Internationale Leipzig er Dokumentar und Kurzfilm- woche 1987, reportage 16.45 Die Ome-Opa-Mama-Papa- guck-mal-Show, kinderpro gramma 17.15 Kain Tag wie jeder andere, kinderserie. Afl.:-Olivers erst er Alleinflug 17.30 Klemens und Klementinchen: Die Ganse vom Mühlental, kinderserie. Afl.: Alle Ganse fliegen hoch 17.45 Tageeschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Losberg, tv-serie. Afl.: Auf Nimmerwiedersehen 19.00 Falcon Crest, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Köder und Fussan- gein 19.57 Programma-overzicht 20.00 ETagesschau 20.15 Viel gewonnen viel verto ren? Portret van vier vrouwen die een leidinggevende positie in het bedrijfsleven te Berlijn bekleden 21.00 Der 7. Sinn, verkeerstips 21.03 Goldene Europa '87, overzicht van twintig Jaar hits en succes, vanuit de Saariandhalle in Saarbrücken. Presentatie: Manfred Sexauer 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 CEVerworrene Bilanzen, tv-film van Peter Beauvais. Met Gott fried John. Beatrice Kessler, Silke Dornow, e.a. Accountant Karl M. Kronen moet In op dracht van een bank In een vreemde stad de jaarbalanzen van een onderneming contro leren. In deze nieuwe omge ving wordt hij met een aantal mensen geconfronteerd, die hem hun angsten en onzeker heden toevertrouwen, maar die hem ook tegen de onderne ming, waar onzuivere pratljken plaatsvinden, gebruiken willen (herh.) 00.45 Tageeschau 00.50 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heuta 16.04 Arbeit, Arbeit Ober alles? In formatieve serie. Afl. 6: Mit der IS Tele-lllustrierte, actualitei ten. sport en amusement Agentin mit Herz (Scarecrow and Mrs. King), Amerikaanse tv-serie met Kate Jackson. Bruce Boxleitner. Beverly Gar land aa. Programma-overzicht Heute Tele-As, spelprogramma met Carotin reiber en Peter Rapp Kinder Kinder, Informatieve serie. Vandaag: Kinderen ko men in de puberteit. Presenta tie: Michael Albus Heute-Journal, actualiteiten lm Kreurfeuen Die Steuerre- form. Minister van Financiën Gerhard Stoltenberg in ge sprek met zijn critici. Discussie o.l.v. Michael Jungblut Hanna von acht bis acht, tv- film van Egon Günther. Met Angelica Domröse, Franziska Bronnen, Anja Jaenicke e.a. Het wel en wee van een bar in een hotel in Berlijn, waar vaste gasten komen en gaan. Het barmeisje Hanna heeft gaan deweg de leiding genomen en zorgt ervoor dat alles binnen proporties blijft (herh.) Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: Schwingung und Welle, cursus natuurkun de, les 12 18.30 Programma met da muis 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magzine met nieuws en sport 20.00 Tageeschau 20.15 EFilm am Donneretag: Teufel im Hacken (Monkey on my back), Amerikaanse speelfilm uit 1957 van Andró de Toth over het leven van de beroem de bokser Barney Ross. Met o.a. Cameron Mitchell, Dlanne Foster en Paul Richard 21.45 Vor Ort: Ob die Quellen nie versiegen? 100 Jahre Gelsen- wasser, reportage 22.15 Der Alle und das Absurde, over en met de Franse toneel schrijver Eugène lonesco 23.00 Subway haute: Kenny Drew Trio 00.00 Laatste nieuwe BBC 1 DThe British film: Black eheep of Whitehall, Engelse speelfilm uit 1945 van Basil Dearden. Met Wilt Hay, John Mills, Basil Sidney e.a. Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. "Jimbo and the jet set', 'Chuc- klehounds', 'Benji. Zax and the Alien Prince' en 'Around the world with Willy Fog' Neweround, jeugdjournaal Blue Peter, informatief jeugd programma The Masterleem, spelpro gramma. Presentatie: Angela Rippon Journaal en weerbericht London plus, regionaal nleuwsmagazine Top of the pops, popprogram- ma met een overzicht van de Engelse hitparade EEsstEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher. Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. Tomorrow's world, weten schappelijk magazine met o.a. een reportage uit China, waar een bezoek werd gebracht aan een zonnetelescoop bij Peking. Verder aandacht voor z.g. blo- sensors. Presentatie: Peter McCann, Maggie Philbln, Ho ward Stableford en Judith Hann In sickness and In health (slot), zesdelige comedyserie met Warren Mitchell, Renu Setna, Arnold Diamond e.a. (herh.) Journaal, regionaal nieuwe en weerbericht The mistress, zesdelige come dyserie met Felicity Kendal en Peter McEnery (herh.) Children in need: Where the money went, aan de voora vond van een nieuwe 'Children In need'-actie een reportage waarin Joanna Lumley bekijkt wat er met de opbrengst van de actie van vorig jaar, 8,6 mil joen pond, Is gebeurd Question time snooker BBC 2 15.17 Kampioenschappen Snooker, rechtstreekse reportage 16.50 Nieuws en weerbericht 17.00 It's my pleasure. Afl.: Fay WeL 17.30 Kampioenschappen snooker 18.30 Vintage Floyd: Floyd on fieh, culinaire serie. Afl.: Somerset levels 19.00 Battteetar Galactica, Ameri kaanse science-fictlonserie met Lome Greene, Dirk Bene dict, Richard Hatch e.a. Afl.: War of the Gods (1) 19.50 Cover to cover, boekenmaga- zine 20.20 Thinking aloud, dlscusslepro- 21.00 ^all my bluff, spelprogramma 21.30 RAC Rally - Top gear special 22.00 fflAla» Smith Jones, come- dyshow met Mei Smith en Griff Rhys Jones 22.30 40 Minutes: Poor man's Eton. Reportage over de enlge staatskostschool van Enge land. waar de kosten per leer ling hoger zijn dan op Eton 23.10 Snooker 23.40 Newnight, actualiteitenmagazi ne 00.25 Weerbericht SKY CHANNEL 16.00 The Smash Great Video Race, popprogramma met Pat Sharp en Ronnie the runner 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en OJ Kat 18.00 The Green Hornet, avonturen- serie 18.30 Hogen's Heroes, comedyserie 16.57 Europees weerbericht 19.00 The New Dick van Dyke Show, comedyserie 19.30 Get Smart, comedyserie 2C.00 Tom Jones, muzikaal pro- gramma 20.25 EThe Thursday movie: Hell is e City, Engelse speelfilm uit 1959 van Val Guest. Met o.a. Stanley Baker, John Crawford en Doanid Pleasance 22.17 Europees weerbericht 22.20 Superstars of Wrestling 23.15 RAC Rally, reportage 23.35 Spaans voetbal 00.35 HI Monsters of rock, hardrock- programma met Mick Wall 01.17-01.20 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live, pop- programma 17.00 Countdown, popprogramma met Erik de Zwart 18.00 Super Sonic, met Amanda Re- dington 19.00 Going for Gold, quiz met Euro pese kandidaten, gepresen teerd door Henry Kelly 19.25 Europees weerbericht 19.30 Spitting Image, satirisch pop- penprogramma 20.00 Benny Hill, comedyshow 21.00 23 Say Ah (Zeg 'ns AAA, 2). Ne derlandse comedyserie met o.a. SJoukje Hooymaayer, Re- nee Soutendijk en Manfred de Graaf 21.30 Twilight Zone It, Amerikaanse fantasyserie. Dubbele afl.: Lost and found/The after hours 22.00 Super Channel News 22.30 American Indoor Soccer 23.35 American College Football. Washington - Texas A&M Uni versity 00.30 Super Sonic 01.30-02.30 Countdown MTV EUROPE 00.00-24.00 Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 17.00- 17.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladium in New York. 22.00- 23.00 Metal, hardockprogram- ma met Maiken Wexe TV 5 16.05 EGloria, speelfilm uit 1932 van Hans Behrendt. Met o.a. Jean Gabln, Brigitte Helm en André Luguet 17.35 Aujourd'hui en France 18.00 Recreation, gevarieerd kinder programma 18.40 Des Chiffras et dee Lettres, spelprogramma 19.00 Le grand echiquier 22.00 Journaal 22.30-23.45 Apostrophes, literair magazine NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.00 Werken moeten (2) KRO 14.30 KRO'S tekenfilmfestival 14.40 Oe wet van de prairie (Tribute to a bad man), Amerikaanse speelfilm uit 1956 van Robert Wise 16.15 Sport op vrijdag NOS 17.30 WO-Journaal KRO 17.46 Alvin en z'n boefjes, te kenfilmserie DUITSLAND 1 10.00 Tageeschau 10.23 EDer Fret- beuter von Louisiana (The bucca neer), Amerikaanse speelfilm uit 1938 van Cecil B. DeMille 12.25 Kultur- welf spiegel (herh.) 12.55 Persover zicht 13.00-13.15 Tageeschau 14.50 Eine Italienische Legende: Guiseppe Verdi (slot), tv-serie (herh.) 15.50 Ta geeschau 16.00 Vornang auf - Film ab, kinderprogramma met Quark, het brutale Knuddelmonster. Aansl.: E Chronlk eines Hofnarren, speelfilm uit 1963/64 van Karei Zeman 17.45 Ta geeschau DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1 14.40 Programma-overzicht 14.45 Haute 14.50 E en (3 Fred Astalre: Ein Frau- lein in Nöten (A damsel in Distress), Amerikaanse musical uit 1937 van Georg Stevens. Met: Fred Astaire. George Burns, Gracie Allen e.a. 16.30 Freizeit— und was man daraus me- chen kann, vrijetijdsmagazine 17.00 Heuta 17.15 3 Tele-lllustrierte 17.45 Richard Chamberlain in Dream Weet, Amerikaanse mini-serie BBC 1 07.35 Edgar Kennedy 07.55 Weerbe richt 08.00 Breakfast time, ontbljtte- levisie 09.40 Open air (1) 10.00 Nieuwe 10.05 Neighbours, tv-serie 10.20 Kilroy, discussieprogramma 11.00 Nieuws en weerbericht 11.03 Children in need 11.05 Going for gold, spelprogramma 11.25 Chil dren's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuwe 12.05 Open eir (2) 13.00 Nieuwe 13.05 Daytime live, lunchmagazine 14.00 Journaal 14.30 Neighbours, tv-serie 14.50 Children in need 15.00 ENoilywood ladies: The sisters, Amerikaanse speelfilm uit 1938 van Anatole Litvak 16.35 Ask Mergo, consumentenprogramma 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 S Sky Trax 13.00 Another World 13.45 .RAC Rally 14.05 Fashion TV 14.35 City Lights 15.05 Transformers 15.30 Skippy 16.00 SI Here comes the weekend 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Nino Firetto To tally Live 09.00 Sons and Daughters 09.25 World of Photographie 09.50 Follow me 10.05 Madhur Jeffrey's Indian Cookery 10.30 Tom Keating on Painters 11.00 Japan 12.00 Em- merdale Farm 13.00 Going for Gold 13.30 Sons and Daughters 14.00 Love and 16.00 Nino I Marriage 15.00 Hippo Firetto Totally Ule 17.00 RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 164)5 KRO: Echo-Magazine 18.35 Man en paard. 19.02 KRO's Country time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wit. 23-05 NOS: Met het oog op morgen. 0002-07.00 EO True Light RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 174» VOO Hollandse hits 19-00-07JX) Zie Rad to 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 18.03 NOS: De Avondspits 194» TROS: Ferry Maat's soul- en disco show 204» Soft soul show. 21.02 De CD Show 234» Sesjun RADIO 4 184» VPRO: Muziekactualiteiten in binnen- en buitenland. 1835 De Leestafel. 19.00 Nieuwe CD's en platen. 19.20 Het feuilleton: Verslaafd aan Callas. 20.00 Nieuws. 20-02 De wandelende tak. 214)0 Het podium RADIO 5 18.10 KRO: KRO-literalr: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 194)0 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Follow through. 21.00 Klussen. 224)0 Sociale zekerheid REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten, column en overzicht van de re- 8tonale avondbladen. Omroep Rijn- ind: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17-30-194» Vandaag de dag op donderdag. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 174)0-194)0 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Bad. 18.45 Politieke tribune: CVP. 18.55 Beiaard muziek. 19.33 Paso a paso. Programma voor Spaanse migranten. 204)3 Folk op donderdag. 21.03 Mijn stem in de gemeente. 21.30 De taalstrijd. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 234)0-024)0 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Amazone. 184)0 Over stuur. 19.10 Funky Town. 224)5 Boem boem. 2330-024)0 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 1830 Etnische en volksmuziek. 19.00 Europalia - Oostenrijk. 19.45 August de Boeck (4). 2030 Festival van Vlaanderen 1987. 32.00 Actualia uit de nieuwe muziek. 22.15 Nieuwe muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VPRO. Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en nu. 1335 Kerk Vandaag. 144)5 V.I.P.-roem. 184)5 VARA: Radio 1 vrijdageditie RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 074» KRO: Echo 074» Het levende woord. 07.15 KRO's Ontbijtshow. 08.45 In gesprek met Pater Adri Maat. 094» Adres Onbekend. 10.03 In antwoord op... 1130 In gesprek met Pater Adri 124» Van twaalf tot twee. 144» M/V Magazine. 15.03 KRO'S Familiehoorspel. 1530 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 174» Nederlands hitwerk RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 074» VOO. Ook goeiemorgen. 09.03 Goud van Oud. 114» Simone Walraven. 124» Bart en de Zwart. 154» De Top 40 RADIO 4 07.00 Nieuws 074» VARA: Vroeg Och tend concert. 09.00 Muziek van Nederlanders. 0935 Klassieke pianomuziek. 1030 Orkestmuziek. 12.00 Kamermuziek. 13.00 Nieuws 134» Operette. 144» EO: Buxlehude In perspektief. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 184» Ongehoord. 17.15 Cantates van J.S. Bach. RADIO 5 09.00 Nieuws. 094» NOS Sportief. 0935 Waterstanden. 0930 RVU: Straf in Nederland. 104» AVRO: Hoe gaat 't er mee. 11.00 NOS: Een leven lang. 124» Nieuws. 124)5 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig vizier. 134» Nieuws. 13.10 VPRO: Het gebouw. 14.00 AVRO: Schoolradio. 154» VPRO. Het Gebouw. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine met regionaal nieuwsoverzicht, actualitei ten, weer en verkeer. 12.00-13.00 Lun- chuur met actualiteiten, land- en tuin bouw, uit-tip van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: 074» Ochtendma gazine. 09.00 Hans van Vliet. 124» Lunchprogramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 164)0-174» Rijnmond getapt. BRT 1 0531 Met 1 wakker. 0630 Uit de band. 1130 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1333 Tussendoor. 144» 78 toeren tijd. 154» Zo d'ouden zongen. 164)5 Neem je tijd. BRT 2 0530 Dag en dauw. 08.12 Brussel X. 104» Platenpoets. 124» Regioprogramma. 13.10 Hadiemlcha. 14.00 De stemming. 16.00 Abraham al gezien? 174» Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 12.05 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 1330 Kamermuziek. 15.15 Symfonisch. 1835 Drie liederen. 1630 Wel thuis.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17