VB kan claim van feyenoord verwachten Bekerduel met TOP onder voorwaarden iiaanse pers: „Uitspraak TA is oproep tot geweld rENS TE DERVEN INKOMSTEN DOOR STRAF VAN UEFA Glasbergen knalt langs Hogenboom 'KX correspondent Ge* Geen enkele krant heeft ook laten discussiëren. He £eidóc@otu£mt DINSDAG 24 NOVEMBER 1987 PAGINA 7 ize correspondent Ge- lels) Zelden eerder heeft jansë pers zó hard uit en De beslissing van de 65>m de wedstrijd Neder- ^jprus over te laten spe ldt bestempeld als „ver- 43elijk" en „overant- 62Sjk". „Deze uitspraak", ^La Repubblica, „geeft «(trappers van Europa 42prief om hun projectie- lanceren". Geen enkele krant heeft ook maar één woord van voor de uitspraak. Dat heeft zeker te maken met het feit dat de Italiaanse advocaat Al berto Barbé voorzitter is van ,de strafcommissie van de UEFA, die door de beroeps commissie min of meer in zijn hemd is gezet. De Corriere della Sera spreekt over „een ongelooflijke en lachwekkende" beslissing. „Het was volstrekt onnodig om de rechters zeven uur te laten discussiëren. Het over spelen van de wedstrijd was altijd al de gemakkelijkste op lossing van elk probleem". Volgens de Gazetta dello Sport is op UEFA-niveau nu vastge steld dat een keeper „gebom bardeerd" mag worden en dat dat hoogstens kan leiden tot een overspelen van de wed strijd. „Daarvoor hoeft alleen volgehouden te worden dat de keeper verder had kunnen spelen". Eis één jaar voor aandeel in „Ajax-nacht" AMSTERDAM De officier van justitie heeft gisteren twaalf en acht maanden geëist tegen een 18-jarige en een 19-jarige Amsterdammer. Zij worden verdacht van diefstal tijdens de 'Ajax-nacht' in mei nadat het team van Cruijff de Europa Cup had ge wonnen. In juli van dit jaar arresteerde de Amsterdams politie 22 mensen op verdenking van betrokkenheid bij de rellen. Ze kwam hen op het spoor toen een jeugdbende in Amsterdam- West was opgerold. Uit de verhoren bleek dat in totaal zes bendeleden be trokken waren geweest bij de rellen. Vervolgens kon de politie na de on dervragingen nog eens 16 mensen op- .„Engelse clubs terug in Europa" LIVERPOOL Phil Carter, voorzitter van de federatie van Engel se profclubs, heeft gis teren verklaard ervan overtuigd te zijn dat Engeland volgend sei zoen weer vertegen woordigd is in het Eu ropese bekervoetbal.' „Als zich dit seizoen tenminste geen ramp voordoet", stelde Car ter, die tevens voorzit ter van Everton is. Carter vindt dat het Engelse voetbal lang genoeg heeft geboet voor het Heizeldrama. Profvoetballers willen geld voor televisie-uitzendingen DEN HAAG Voetballers uit de ere- en eerste divi sie willen in de toekomst van omroep-organisaties een financiële vergoeding ontvangen voor het feit dat ze op de televisie te zien zijn. De Vereniging van Con tract Spelers (VVCS) heeft dit de NOS en Sky Chan nel schriftelijk laten weten. De omroep-organisaties betalen voor het uitzenden van voetbalwedstrijden al een vergoeding aan de KNVB. De jaarlijkse bijdrage van de NOS beloopt on geveer 1,7 miljoen gulden. De VVCS heeft eerder ge probeerd met de KNVB een regeling te treffen naar Epgels voorbeeld. In het Engelse profvoetbal staat de Football Association een deel van de televisie-inkom sten af aan de belangorganisatie van de spelers. De onderhandelingen met de KNVB hebben vooralsnog geen resultaat gehad. Knieblessure van Spelbos valt mee AMSTERDAM De knieblessure van Ajacied Ronald Spelbos valt mee, al zal de 33-jarige internatio nal dit jaar niet meer op de velden actief zijn. Dat was de conclusie na het onderzoek aan de rechterknie van Spelbos. dat gistermiddag in het Lucas-ziekenhuis door de chi rurg dr. Keman werd uitgevoerd. De centrale verdediger van Ajax onderging een kijk-operatie, nadat hij zaterdagavond in het competi tieduel tegen PEC Zwolle met een verdacht zware kniekwetsuur was uitgevallen. SRDAM Kort =get belangrijke tref- n sportief Europees |jd tegen Bayer Le- *%n heeft Feyenoord i05|i land nog even de in het hoender- njegooid. Voorzitter "J Kerkum kondigde 7A namelijk aan dat 28SVB rekening moet met een claim we- 14? derven inkomsten .^terdam-Zuid. ijkend bestrafte de Eu- 4foetbalunie het stadion 44»leiding van het bom- 2 van 28 oktober in het S het Nederlands elftal Srus met een ban voor lonale wedstrijden tot 121090. De stichting Feye- ®h de directie van het 3] menen ten onrechte straf te zijn veroor- 20iïede doordat de com- %an beroep afgelopen g'in Zurich verklaarde 6)ion niet als partij te 211de zaak. Daaruit leidt io>rd af dat de UEFA 11K heeft gehandeld. Op in de formulering 7{ argumenten van de 23t stadion opgelegde 128 Hrak Kerkum gisteren, 'JA had gesteld dat de ïgwerd veroordeeld tot 18 houden van interna- 9iyedstrijden in het Feij- ^tadion was het for- jgjrrect geweest. Dat is 25?eurd. In de tekst die lOöen gekregen wordt al- 4proken over het sta- 5^wij zijn - dat hebben lopen vrijdag gemerkt partij. Het stadion is geen lid van de ^"2 laten nu onze juris- M is de KNVB aanspra- v8 stellen voor de scha- De KNVB bestrijdt dat de bond de belangen van het Feyenoord-stadion tijdens de behandeling van het beroep niet goed heeft be hartigd. De jurist van de voetbalbond, mr. Uter- mark, overhandigde de le den van de beroepscommis sie in Zürich een pleit nota, waarin de KNVB met nadruk stelde dat de bij de wedstrijd betrokken functionarissen en instan ties (dus ook het stadion- bestuur) alle mogelijke voorzieningen hadden ge troffen om het incident te voorkomen. de, die het stadion tot half 1990 zal lijden. Wij gaan uit van een miljoenenstrop. Waar de stichting Feyenoord ook nadelig door wordt beïn vloed". Champagne Gerard Kerkum liet naast deze aankondiging dat de in juichstemming verkerende KNVB mogelijk een claim te gemoet kan zien stevige kri tiek horen op „Zeist". „Het was ongepast dat de heren van de KNVB-delegatie zich vrij dagavond uitgebreid op de te levisie lieten zien, terwijl de champagne-flessen werden ontkurkt", meende de voorzit ter van Feyenoord. „Er was nota bene sprake van een straf en toch gingen de heren iets zitten vieren. Dat gaf geen pas". Waarop directeur Frits de Kimpe van het stadion aan vulde: „Toen de uitspraak was bekendgemaakt «n de heren van de bond triomfantelijk met de pers gingen praten, op de foto gingen en voor de tele visie verschenen, hebben wij Gerard Kerkum: „Wij zijn geen partij". ons enigszins teruggetrokken. Enerzijds omdat er voor ons niets viel te vieren. Anderzijds omdat we het ongepast vonden om daar nu een feestje te gaan bouwen, terwijl er net een straf (hoe verlicht dan ook) was uitgedeeld. En dan die staatsiefoto, waarvoor de heren van de KNVB nog even pontificaal hebben geposeerd!" Feyenoord meent, zo sprak Kerkum gisteren, dat de KNVB-delegatie in Zürich de belangen van het stadion on voldoende heeft behartigd. „Ik vraag in elk geval aan de KNVB om uitleg over de gang van zaken daar. We hebben sterk het gevoel dat de bond, nota bene de aangesproken en verantwoordelijke partij in FOTO: CEES VERKERK deze kwestie, niet genoeg aan dacht heeft besteed aan de ge volgen van de straf van de UEFA voor Feyenoord. De KNVB is als organisator van de interland verantwoordelijk voor het hele gebeuren, de veiligheid en dergelijke". Waaraan De Kimpe weer toe voegde: „Kort voor de zitting plaatsvond hebben juridische adviseurs van ons en de bond overleg gepleegd en afgespro ken dat de bond onze zaak zou bepleiten voor de beroepscom missie. Daarna hoorden we dat we geen partij zouden zijn en dus officieel niet konden worden gehoord. Uiteindelijk is onze raadsman, Janssen van Raay, nog wel binnen geweest bij de beroepscommissie, maar dat was meer een beleefd heidsbezoekje". Stadion Feijenoord en in het kielzog de stichting Feyenoord voelen zich ernstig gedupeerd door de veronderstelde ver- ontachtzaming van hun belan gen door de KNVB-delegatie. De Kimpe: „Het is moeilijk om precies te becijferen wat de schade kan zijn die we lijden als deze straf blijft gehand haafd. Maar stel aat je in de kwalifikatie-ronde voor het WK van 1990 in Italië vijf keer een uitverkocht stadion zou trekken dan praat je over een niet gering bedrag. Recet tes, stadionhuur, consumptie opbrengsten en andere handel. Als ik het heb over een mil joen schade doe ik er een beet je een slag naar. Maar het is een een fors bedrag. Waarvoor de KNVB wel eens kan worden aangesproken. Woens dag gaan we in de Kuip met KNVB-mensen praten over de de konsekwenties van het een en ander". De kans bestaat dus dat de vreugde bij de KNVB over het alsnog simpel bereiken van de EK-eindronde, waar men in Zeist graag een paar ton over heeft, toch wat wordt getem perd als stichting en stadion in Rotterdam er in slagen des noods via de burgerrechter de schade vergoed te krijgen als de „vermeende straf" (Ker kum) blijft gehandhaafd. De KNVB heeft in elk geval eerst nog een heleboel uit te leggen aan de Rotterdammers, die vooralsnog hebben besloten hangende de zaak de nieuw- bouwplannen in de Kuip (bus iness-seats, restaurants en kan toorruimte) even op te schor ten. Pikant detail: de KNVB had ter gelegenheid van het 100-ja- rig bestaan een jubileumduel in de Kuip willen organiseren tegen mogelijk Brazilië. Dat juoileum is op 8 december 1989. FRANK WERKMAN Keje Molenaar, die door een blessure waarschijnlijk niet kan spelen tegen Bayer Leverkusen. FOTO: ANP OSS Het voetbalduel tussen de amateurs van TOP en eredivisieclub Feyenoord in de tweede ronde van het toernooi om de KNVB-beker kan on der bepaalde voorwaar den op zondag 29 novem ber in Oss worden ge speeld. Burgemeester Van Veldhuizen heeft dit gis termiddag beslist na over leg met zijn wethouders en het bestuur van TOP. De winnaar van de ont moeting is tegenstander van FC Den Haag in de derde bekerronde. De voorwaarden die Van Veldhuizen stelde zijn: geen kaartverkoop in Oss op de wedstrijddag, de toelating van maximaal driehonderd Feyenoord-fans, een apart vak voor de Rot terdammers, een gesloten kantine op het terrein van TOP en gecombineerd trein- en bus vervoer van de Rotterdam mers. Het duel TOP - Feyenoord stond aanvankelijk voor 15 no vember op het programma, drie dagen nadat de strafcom missie van de UEFA zich boog over maatregelen voor het bom-incident in Dp Kuip. De bom werd zoals bekend ge gooid door een inwoner van Rinus Israel kan morgen in de Europa Cupwedstrijd tegen Leverkusen waarschijnlijk niet beschikken over Keje Mo-> lenaar, die zondag tegen Vo- lendam geblesseerd uitviel. Molenaar heeft last van de lin kerenkel. Hagenaar Peter Ba- rendse is waarschijnlijk zijn vervanger. Feyenoord mist in ieder geval aanvoerder Ben Wijnstekers, die een schorsing van drie Europa Cupduels moet uitzitten. Leverkusen moet het stellen zonder de Zuidkoreaan Bum- Kum Cha. De aanvaller raakte zaterdag in het duel tegen Bayern München ernstig aan de knie geblesseerd en is voor zeker drie weken uitgescha keld. Trainer Erich Ribbeek heeft veel problemen in aan vallend opzicht. International Waas en de van Schalke over gekomen aanvaller Klaus Töu- ber zijn eveneens geblesseerd. Ribbeek moet terugvallen op de zeventienjarige amateur Feinbier. De aanval bestaat verder uit topscorer Christian Schreier. Op het middenveld keert Ralf Falkenmayer terug. Öe van Eintracht Frankfurt overgenomen speler kampte met een vormcrisis en werd door Ribbeek herhaaldelijk ge passeerd. De Braziliaan Tita is nog niet speelgerechtigd voor de wedstrijden tegen Feye noord. :h. De zitting. komt met Hogewo- in Utermark het zaaltje commissie zit achter ifel. Cootie gaat al lob- stralend, gezondheid- id op de commissie af janiseert op een afstand :en paar luttele meters je tweede UEF A-rechter oemeense gynaecoloog) je seconden een sympo- >je in Nepal, stelt zich- ria een kneepje ergens fijne gedeelten van het ilijk lichaam op char- wijze voor aan de rse secretaresse, be- 8lie onnozele UEF A-hals ijn baard een kuur in en zegt met zijn waar- ernietigend charmante sionele nieuwsgierig- „Gutentag, dass regeln in eine Minute, slechtes >p hl dass Zürcher Ritz". De ligeltaresse denkt: „Einde- De geen saaie vent". Haar ielijbusiasme en sympathie ie la als een gloeiende vonk t koop de andere commissie- /akla: Co Greep en Oranje af gin een gewonnen wed- oo|\ veumnist Jan Mulder in te d de Volkskrant) jes er Mffman is bij ons niet bij- tietxf populair. Ik heb geen ïkze pet van hem op, nie- en tl trouwens van de mara- Phigroep. Hij heeft ooit be- LMÏe beloftes gedaan maar )0 eie nooit nagekomen. Er !7,5fen afspraken, dat wij als wielectie in staat zouden STatiden gesteld zelfstandig 1 (sponsor te vinden. Luis- ïld 'die stomme Kauffman main de krant zetten dat er Cor Lambregts: niet achter lijk. atleten zijn die een begroting hebben ingediend die va rieert van 10.000 tot 60.000 gulden. Wij lezen dat en hij is nog helemaal niet bij ons ge weest. Wij zijn natuurlijk niet achterlijk. John Vermeule en Carla Beurskens hadden al een begroting bij Verhoorn ingediend van een paar dui zend gulden. Maar dat gaan wij natuurlijk opschroeven. Wat anderen kunnen, kun nen wii beter". (Marathonloper Cor Lam bregts in de Haagsche Cou rant) „Mohammed Ali, mijn grote voorbeeld en Sugar Ray Leo nard zijn toch ook* geen beu kers die als enige doel het doodmeppen van tegenstan ders hebben. Ik spiegel me liever aan stijlboksers dan aan knock-out specialisten als Mike Tyson. Voor mij is een boksgevecht het lang zaam slopen van je opponent, of je nu amateur bent of prof. Ik doe nu hetzelfde, zij het dat ik het in slechts drie ron den moet afmaken. Als prof krijg ik dus zelfs meer moge lijkheden om een gevecht goed op te bouwen. Daarom, het is nonsens dat ik niet zou durven. Het gaat mij slechts om de vraag of het verstan dig is de overstap te wagen". (Bokser Arnold Vanderlij- de in het Algemeen Dag blad) „Hij lachte me uit, zei dat volgens mij niemand goed kon voetballen. Tsjeu La, zei ik, een vedette is iemand die publiek naar het stadion trekt én die anderen goed laat spelen. Die dus niet voor zichzelf speelt Mijn hemel, wat hebben wij samen ge werkt en ruzie gemaakt. Toch hielden we van elkaar. Nooit, nooit zal ik die wed strijd Manchester United- Ajax vergeten. We verloren met 1-0, maar daar had na afloop niemand het over. Die avond trad Tsjeu La toe tot de rijen der sterren. Het pu bliek keek alleen naar hem. Ling uit Holland, die is sinds die avond een begrip in Man chester. Hij dolde zijn tegen stander, hij daagde hem uit, maakte hem gek. En het hele stadion. Mensen die dat niet voelen, die niet begrijpen wat iedereen die van voetbal hield die avond beleefde, zul len ook mij nooit begrijpen. Dét is mijn leven, mijn pas sie. Tsjeu La Ling en Ivic, die samen van het succes geno ten. Dat is het héérlijkste ge voel dat er bestaat.... (Voetbaltrainer TomislaV Ivic in Voetbal Internatio nal) „Het is mijn taak die onvre de, aanvallen van buitenaf, het stemming kweken door anderen te beperken. De ju doka dreigt er de dupe van te worden en zoiets moet je als bondscoach zien te vermij den. Ik heb gedreigd mensen uit de selectie te laten, maar gebleken is dat je voor een dergelijke maatregel wel de steun van een bond nodig hebt en daaraan heeft het de laatste tijd nog wel eens ont broken. Het is een slechte zaak als je zo weing topjudo ka's hebt en de faciliteiten minimaal zijn, dat er nog een figuur rondloopt die de zaak uiteen tracht te drijven. Ik noem dat kwalijk". (Judo-bondscoach Chris de Korte in NRC Handels blad) „Het NOC is bezig om de Spelen onaantrekkelijk te maken. De heren vinden deelnemen zo belangrijk als je ze hoort praten over de jeugd van de wereld en over die hogere idealen, maar ze dwarsbomen wel zelf dat je mee kunt doen. Door limie ten die geen enkel land zich kan veroorloven. Als je alles tegen elkaar afweegt, kun je de Olympische Spelen beter links laten liggen. Als je de voorbereidingskosten en het risico dat je faalt afzet tegen over het feit dat je zonder olympische voorbereiding alle lucratieve wedstrijden in Europa kunt meepikken, denk ik dat je beter afbent als je niet jaagt op limieten voor Seoel. Het trainings kamp in Davos heeft Drup pers zevenduizend gulden ge kost. Kun je nagaan hoe hij zich na het mislukte WK voelde. Waarom zou hij nog een keer dat risico lopen?" (Atletiektrainer Henk Kraayenhof in het Parool) LEIDEN Het team van Zwarte Wolf verraste gisteren andermaal. Lieten de Leidena- ren vorige week Bax onver wacht struikelen, gisteravond raakte medekoploper Ceverbo een punt kwijt aan de de Wol ven: 4-4. Glasbergen is met Enrico Small in de gelederen op de goede weg. Vorige week pakten de Rijnsburgers al een punt tegen FV Snoekie en gis teren was tegen Hogenboom de volle winst voor de Glas bergen-équipe: 1-6. De Wolven zijn de laatste we ken duidelijk op puntenjacht. Ceverbo uit Dordrecht maakte gisteravond kennis met de puntenhonger van de Leidse zaalvoetballers. Het zag er overigens lange tijd zonnig uit voor de Dordtenaren. Acht minuten voor tijd leidde de thuisploeg namelijk nog met 4- 1. Jan van der Heijden teken de voor de Leidse treffer. Ce verbo zag toen een speler uit het vela gestuurd worden, waarop Zwarte. Wolf via Piet Sloos en Marcel Valk rap op 4- 3 kwam. In de slot minuut schoot andermaal Marcel Valk zijn ploeg naast de lijstaan voerder: 4-4. Enrico Small is voor Glasber gen een echte wegwijzer. Vori ge week zorgde hij er met twee doelpunten voor dat FV Snoekie niet weg kon lopen. Gisteren, tegen Hogenboom, wees Small met zijn drie doel punten in de eerste helft (rust stand 0-3) Glasbergen de weg naar de ruime 1-6 zege. Na de pauze maakte Gert Aandewiel 0-4 alvorens de thuisploeg, die1 niets tegen de Rijnsburgers had in te brengen, tegenscoor- de. Mart van der Plas en Enri co Small maakten daarna van het kwartet een sextet. Coach Glasbergen was na afloop erg blij met de volgens hem te rechte zege. Met name over de defensie was hij erg te spre ken: „Je kan wel lekker lopen aanvallen, maar als je niet verdedigd, doe je al dat goede werk weer teniet. Dit keer werd er niet alleen goed aan gevallen, maar ook nog prima verdedigd. Het begint er ein delijk weer op te lijken". De Maas - Silva Boys 9-0; Da tagold - De Rozet 2-2. Goede kansen voor Karpov SEVILLA De zestiende partij van de tweekamp om de wereldtitel schaken is gister avond in Sevilla afgebroken in een voordelige stand voor uit dager Anatoli Karpov. Titel verdediger Gari Kasparov gaf zijn 41ste zet met wit onder couvert af. Volgens de experts heeft Karpov goede vooruit zichten vandaag in de tweede zitting zijn achterstand van één punt ongedaan te maken. De stand blijft voorlopig 8-7 voor Kasparov. Het zettenverloop was als volgt (Kas- Afgebroken stand: Wit: Khl, Db2, wit): 1. c2-c4, e7-e5; 2. Pbl-c3, Tfl, Lb3, pionnen a3, g3. h2. Zwart: 7. d2-d3, Lb4xc3; 8. b2xc3, e5-e4; 9. Pf3-d4, h7-h6; 10. d3xe4, Pf6xe4; 11. Ddl-c2, d7-d5; 12. c4xd5, Dd8xd5; 13. e2-e3, Pc6-a5; 14. f2-f3, Pe4-d6; 15. e3-e4, Dd5-c5; 16. Lcl-e3, Pd6-c4; 17. Le3-f2, Dc5-e7; 18. Tal-dl, Lc8-d7; 19. f3-f4, Ta8-d8; 20. e4-e5, Ld7-g4, 21. Pd4-f5, De7-e6; 22 Tdlxd8, Te8xd8; 23. Pf5-d4, De6-c8; 24. f4-f5, c7-c5; 25. Dc2-e4, c5xd4; 26. De4xg4, Pc4xe5; 27. Dg4-e2, Pe5-c6; 28. c3xa4, Pc6xd4; 29. Lf2xd4, Td8xd4; 30. f5-f6, Dc8-e6; 31..De2-b2, De6-e3+; 32. Kgl- hl. b7-b6; 33. f6xg7, Pa5-c4, 34. Db2- c2, Kg8xg7; 35. Lg2-d5, Pc4-d6, 36. Dc2-b2, De3-e5; 37. Ld4-b3, a7-a5; 38. Db2-f2, f7-f5; 39. Df2-b2, b6-b5; 40. a2-a3, Kg7-g6, afgebroken. „Arbiters gemanipuleerd bij sprong Evangelisti" ROME Rond de Italiaanse verspringer Giovanni Evange listi is een nieuwe rel ontstaan. Evangelisti won in augustus bij de wereldtitelstrijd atletiek in Rome de bronzen medaille met zijn laatste sprong, die was gemeten op 8,38 meter. Het weekblad Espresso citeerde maandag de voormalige bondstrainer Sandro Donati, die zei: „Al voor de wedstrijd was besloten, dat(w^' laatste sprong van Evangelisti op rond ae 8,40 meter zou worden gemeten". Volgens Donati had Enzo Rossi, de chef-trainer van de Italiaanse ploeg bij de wereldtitelstrijd, de scheids rechters van tevoren gemani puleerd. De zaak werd begin november in de openbaarheid gebracht door het Italiaanse televisiestation RAI. Op de beelden was duidelijk te zien, dat Evangelisti beduidend minder ver had gesprongen dan 8,38. De Amerikaan Larry Myricks werd vierde met 8,33. Maar uit de gecombineerde „truc-opname" van Myricks en Evangelisti bleek, dat de Italiaan beduidend minder ver reikte en feitelijk op 7,78 uit kwam. Skivereniging laat Kinshofer gaan DEN HAAG Het bestuur van de Nederlandse Ski Ver eniging heeft gisteren beslo ten Christa Kinshofer toe stemming te geven zich te la ten overschrijven naar de Westduitse bond. De skister kwam de laatste vier jaar voor Nederland uit. Na maandenlange onderhande lingen zijn de NSV en de 26- jarige Kinshofer het eens ge worden over een vergoedin van de kosten, die de NS' heeft gemaakt. /sportuitslagen AUTOSPORT RAC-rally Stand na twea etappes: 1. Kankku- nen/Piironen (Fin) Lancia 2 uur. 10 minuten en 57 seconden, 2. Ericsson- /Billstam (Zwe) Lancia op 56 secon den, 3. Alen/Kivimaki (Fin) Lancia op 1.14. 4. Eklund/Whittock (Zwe) Audi op 2.40. 5. Blomqvist/Berlund (Zwe) Ford op 3.25, 6. McRae/Grindrod (GBr) Ford op 4.17. SCHAKEN Europa Cup voor clubs Tweede ronde: Rotterdam-Spartacus (Budapest) 4-2. Uitslagen: Kortsjnoi (R'dam)-Farago 1/2-1/2. Csom-Van der Wiel (R'dam) 1/2-1/2, Speelman (R'dam)-Benkö 1-0. Lukacs-Sosonko (R'dam) 1-0, Piket (R'dam)-Szilagyi 1- 0, Pirisi-Ligterink (Rotterdam) 0-1 Damesinterland Nederland-Polen (vriendschappelijk): Brustman-Van de Meije 1/2-1/2. Wiese-Jowiak- Harmsen 0-1. Erenska-Radzewska- Belle 1-0, Swiecik-Drewes 0-1. Siko- ra-Gizynska-De Vries 1/2-1/2. Eind stand: Polen-Nederland 5 1/2-4 1/2. Sportprijsvragen DEN HAAG De prijsver deling van de sportprijsvra gen van het afgelopen week einde is als volgt: Lotto 47: le prijs: lx/ 411.973,50; 2e prijs: 2 x 75.000,00; 3e prijs: 99 x 1661,00; 4e prijs: 5297 x f 31,00; 5e priis: 77.741 x 5,00. Cijferspel 47: le prijs: 1 win naar; 2e prijs: 3 winnaars; 3e prijs: 29 winnaars; 4e prijs: 227 winnaars; 5e prijs: 2527 winnaars, (vaste prijzen) Toto 47: le prijs: 16 x 1613,50; 2e prijs: 256 x 67,20; 3e prijs: 291 xJ 17,20. Toto-gelijk 47: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: geen win naar; 3e prijs 38 x 54,30; 4e prijs: 550 x 5,80. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur. za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7