""ïiotionele m over "9Varing incest ^ilO/TELEVISIE £eUl6c(3otucmt DINSDAG 24 NOVEMBER 1987 PAGINA 15. •/I de Belgen de macht )p de Nederlandse tv? ien we de laatste tijd toch met de Bei- alleen worden tegenwoordig in bijna en praatprogramma's 'onze kijkers in >n' afzonderlijk verwelkomd, maar er iok steeds meer programma's door en ?n gemaakt of vanuit België uitgezon- lijkt wel of ze de macht overnemen in I,Service Salon" (om maar eens een at te noemen) kwam gisteren uit Ant- .maar werd daar overigens niet leuker if vlotter van. naai" liet vorige week de verslaggeving rapen vondst (die verband hield met de n Nijvel) over aan de collega's van de dacht ik dat de Vlamingen altijd zo pu- /aren in hun woordkeus: vooral geen porden gebruiken! Maar de verslaggever rel over 'zeer gesofistiqueerde wapens'... Dat had wel even mogen worden ondertiteld of naderhand uitgelegd, meneer Van Zijl! De NOS begon vorige week woensdag met een se- rietje van drie progrmma's over het literaire be drijf in de Nederlanden. Niks op aan te merken, een keurig praatprogrammaatje met Vlamingen en Nederlanders die ervaringen uitwisselden over het uitgeverij-bedrijf. De serie heet „Over Meer". Zo te zien een aardige vondst: Meer is het Vlaamse grensplaatsje dat ie dereen passeert die van Breda via de snelweg richting Antwerpen gaat. De programmamakers gaan er daarbij kennelijk vanuit dat iedereen die van zuid naar noord gaat of van noord naar zuid, dit plaatsje passeert. Dit nu is een misvatting: de Belgisch-Nederlandse grens bevat nog wel meer overgangen, dames en heren. Het zal er wel mee te maken hebben dat hier weer eens geheel van uit de Randstad is geredeneerd, met veronachtza ming van de rest van Nederland. Dat ligt immers aan gene zijde van Hilversum, daar kunnen we geen rekening mee houden. En dan is er nog die ene Belg die kennelijk in Ne derland leuk wordt gevonden (of die beschikt over de handigste manager): Bart Peeters. Hij kan wel wat, dat wil ik best toegeven. Maar hij moet een beetje in de hand worden gehouden, want wat hij nu weer bij Veronica mag laten zien in een serie programma's met zijn naam, dat loopt toch wel op een verschrikkelijke manier de spui gaten uit... vooral financieel, denk ik. Die aankle ding, die montage, die bezetting, die animaties - dat moet toch samen een sloot geld kosten waar elke andere omroep alleen maar van kan dro men? En als het dan nog leuk was ook, maar dat is het niet. Wel eens éventjes hoor, er zit heus wel eens een aardig moment in. Maar gemiddeld is het flauw, gezocht, vervelend en kinderachtig. Tijd- en geldverspilling dus. Heel wat leuker was die Tukker de volgende avond: Herman Finkers bij de VARA (die een goede neus blijkt te hebben voor het frisse nieu- jok ïrso: iren BUM De ervaring jonge vrouw met in- m centraal in de Frans- drama-produktie __jiakte lelie" (Ned. 2 uur). De hoofdrol ispeeld door Markita op overtuigende wij- jarige Marielle Lange- ■zet. Opvallend ver- i vooral de confronta- 1het verleden, terwijl 'fktie zo'n levensecht letst van een incestu- ouding, dat je bijna 1 OTJ1 schrijfster Jacqueli- ifte, die ook een kleine LUllielt als de jonge moe- lan den lijve heeft on- jn. Dramaturg Tonny en kocht de 48 minu- pde film in april van ji Cannes. „Ik was on- idruk van de manier ■Biet probleem, waar- 'm veel vrouwen wor- beeld wordt ge- heb echt geen mo- larzeld de film aan te ■tal maanden daarna raar mening bevestigd, WDe geknakte lelie" ■ze zomer op het festi et Canadese Banff de __drama-prijs. Het ver- 5 Marielle sluit prach- p>p de actuele discussie £est die momenteel in atschappij wordt ge- „De geknakte lelie" met v.l.n.r. Jacqueline Barrette, Jessica Barker en Markita Boies. FOTO: NOS voerd. De NOS pakt op woens dag 28 januari flink uit door een hele avond op televisie te discussiëren over incest waar bij onder meer de 75 minuten durende documentaire „Ge zocht: lieve vader en moeder" zal worden uitgezonden. In eerste instantie was het de be doeling op dinsdag „De ge knakte lelie" en de dag daarna de documentaire uit te zenden, maar behalve dat de eigen produktie niet op tijd klaar was, vonden de samenstellers dat toch iets te veel van het goede. Eerlijke kijk „De geknakte lelie" geeft een eerlijke kijk op het incest-pro- bleem. Tonny van Velzen: „Ik heb heel veel buitenlandse films op dit gebied gezien. Het merendeel kiest echter voor een geromantiseerde aanpak van het probleem. „De ge knakte lelie" klopt echter met de werkelijkheid". Hoewel het verhaal zich af speelt In een katholiek milieu, komt incest, volgens Tonny, in alle lagen van de bevolking voor. „Alle kinderen weten het, voelen zich schuldig en mogen of willen het niet ver tellen omdat anders het gezin uit elkaar valt". De keuze van het katholieke milieu moet worden gezien als een poging het tweeslachtige karakter in een incestueuze relatie extra aan te scherpen. Daarbij worden haar haat-lief- de verhouding met haar vader en de moeilijke omgang met haar moeder prachtig uitge werkt. Zo zijn er ook de tegen stellingen tussen de lessen op school en de ervaringen die ze thuis heeft. Marielle blijkt op school overigens vooral een dromer te zijn. Haar verleden en heden worden op indruk wekkende wijze in elkaar ge vlochten. Het verleden krijgt vorm in zwart-wit beelden, waarin Marielle op een gege ven moment ook als volwasse ne een rol gaat spelen. Haar vader is overigens niet zomaar een dader, maar bekent onder meer schuld door haar tijdens de Eerste Communie niet te begeleiden naar de communie bank. Machtsprobleem Tonny van Velzen, die incest omschrijft als „vooral een machtsprobleem tussen vader en dochter", vindt dat eigen lijk iedereen naar de produk tie zou moeten kijken. „Hij is in elk geval verplichte kost voor hulpverleners en onder wijzend personeel. Vooral de laatste groep heeft de kans het probleem snel op te merken. En hoe eerder, hoe beter, om dat de schade dan beperkt kan blijven. Incest-slachtoffers vertonen veelal eenzelfde ge drag zoals het innemen van een uitzonderingspositie en het moeilijk met zichzelf kunnen omgaan". Omdat de NOS verwacht dat er heel veel reacties zullen volgen op de uitzending, wordt aan het eind van de film een telefoonnummer van de Stich ting Correlatie bekend ge maakt. Vooraf waarschuwt de omroepster dat „De geknakte roos" pijnlijke en emotionele reacties kan oproepen. HANS PIËT we cabarettalent dat in het land volle zalen trekt, getuige ook de uitzending met en rond Brigitte Kaandorp een paar weken eerder). Echt televisie was het natuurlijk niet; de camera stond gewoon in de Leidse schouwburg. Maar wel een onverge lijkbaar leuk programma, waarin Finkers aan toont dat je om leuk te zijn gewoon leuk moet zijn en dat het helemaal niet zit in de hoeveelheid geld die je in een programma stopt. Verfrissend. Fris was trouwens dit jaar ook „Kinderen voor Kinderen". Niet het televisie-evenement van het jaar, zoals Elles Berger dat met weinig gevoel voor verhoudingen aankondigde, maar gewoon een prettig programma, met leuke vormgeving, leuke liedjes, leuke kinderen dat ene zelfbewuste knulletje met die krulletjes en dat ronde koppie!). En met leuke gesprekjes in plaats van de centrale presentator (hoe vond u dat ene knaapje dat aan kondigde later bankier te willen worden? - dat zullen ze zich vroeger bij de VARA ook wel eens anders hebben voorgesteld). Ik heb Freek de Jon ge niet gemist: op deze manier was het waar schijnlijk wél zo leuk. RENÉ DE COCQ Omroepen in gevaar door nieuw produktiebedrijf HILVERSUM Het Neder- lands Omroepproduktiebedrijf (NOB), de zelfstandige voortzet ting van het huidige Facilitair Bedrijf (FB) van de NOS, dreigt een dusdanige greep uit de om roepreserves en het nieuw- bouwfonds te doen, dat de fi nanciële positie van de publieke omroep in gevaar komt. Voor het maken van programma's en vooral eigen produkties blijft te weinig geld over als minister Brinkman van WVC met de plannen van het NOB instemt. In het advies aan minister Brinkman wordt uitgegaan van een balans van een kleine 900 miljoen gulden. Het eigen ver mogen staat genoteerd op zo'n 620 miljoen gulden. Daarvan zou 90 miljoen uit de omroepre serves moeten komen en 15 miljoen uit de algemene reser ve. De omzet van het NOB is begroot op 450 miljoen en de kosten op 350 miljoen, waar door een „kasstroom" van 100 miljoen vrijkomt. Een en ander blijkt uit een ver trouwelijk rapport van de toe komstige president-directeur van het NOB, dr. J. Gouds waard, waarop het omroepblad Spreek'Buis de hand heeft ge legd. Tot nu toe drijft het FB hoofdzakelijk op werk voor de omroepen. Het zelfstandige NOB mag een kwart van zijn capaciteit op de vrije markt in zetten. In 1991 komt het bedrijf geheel los van de publieke om roep. Uit het advies van Gouds waard aan de minister van WVC blijkt dat de wezenlijke functie van het NOB voor de publieke omroep in alle opzich ten ondergeschikt wordt ge maakt aan het opereren op de commerciële markt. Er blijft geen cent meer over voor de publieke omroep. Bovendien gaan er 700 arbeidsplaatsen verloren. TROS 15.30 Roflco's rad van avontuur, kinderprogramma 15.50 Het erfgoed Guldenburg (Das Erbe der Gulden- burgs), Duitse tv-serie met o.a. Brigitte Horney, Jür- gen Goslar en Christiane Hörbiger. Afl.: Een nieuw begin. Achim Lauritzen gaat onverdroten verder de familie Guldenburg de voet dwars te zetten en smeedt daartoe met Jan Balbeck een complot 16.35 UI De Bananasplitshow, programma met de ver borgen camera. Speciale gasten: Ron Brandsteder en de Star Sisters. Presen tatie: Ralph lnbar(herh.) NOS 17.30 W6-Journaal TROS 17.46 TROS Popformule, pop programma vanuit disco theater Escape in Amster dam. Presentatie: Marlijn Krabbé 18.15 Kreatief met papier, 8-de- lige instructieve serie. Les 6: De driedemensionale decoupage. Presentatie: Mireille Bekooy en Wim kros TELEAC 18.30 Pronto? Cursus Italiaans voor beginners. Les 3 TROS 19.00 All, Amerikaanse comedy serie met Max Wright, Anne Schedeen, Andrea Elson e.a. 19.25 Mijn Geheim, vier beken de nederlanders proberen geheimen te ontfutselen aan onbekende Nederlan ders. Presentatie: Robert Long NOS 20.00 m Journaal en weerover- zicht TROS 20.28 TROS Telethriller Der rick, Duitse politieserie met Horst Tappert en Fritz Wepper in de hoofdrollen. Afl.: Het lijk op de park bank. Eem medewerker van de stadsreiniging ont dekt op een bank in een park een man. Hij denkt dat de man slaapt, maar hij blijkt dood te zijn: ver moord. Wanneer Derrick ter plaatse is ontdekt hij een schotwond in het hemd van het slachtoffer. Het wordt duidelijk dat de man daar neergelegd is 21.15 (3 Ron's honeymoon quiz, rechtstreeks spelprogram- ma waarin drie pas ge trouwde paren de kans krijgen om een onvergete lijke huwelijksreis te win nen. Presentatie: Ron Brandsteder 23.10 TROS Aktua, actualitei tenrubriek NOS 23.45 Journaal NEDERLAND2 FEDUCO 17.40-18.10 Open Universiteit: Geschillenbeslechting (herh.) NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 mEengatindegrens(l), vijfdelige jeugdfilm naar het gelijknamige boek van Guus Kuijer. Met Nicky Schuitemaker, Marcel Kunst, Daan Dillo e.a. (herh.) IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, aktuallteitenru- briek met een eigen repor tage over Haïti, waar op 29 november voor het eerst in dertig jaar verkiezingen worden gehouden. Met de Nederlandse Salesianer pater Wim Boksebeld wordt een rondgang ge maakt door het land, waar bij ook wordt ingegaan op de rol van de katholieke kerk. De reportage schetst het beeld van een militair geregeerd land met deplo rabele sociale en economi sche omstandigheden en veel geweld NOS 20.00 Nieuwsspits. Actualiteiten voor de jeugd: Jouw draai aan de wereld, gepresen teerd door Frits Spits 20.20 Rok en Rol, emancipatie programma met vandaag als thema: Wat is vies?, over schoonmaken, schoonhouden en gewen ste en ongewenste (li- chaams-)geuren. Presen tatie: Loes Luca 21.00 Panoramiek, achtergrond informatie bij actuele ont wikkelingen in de interna tionale politiek 21.30 De geknakte Lelie (Le lys cassé), Canadese tv-film van Andrè Melancon, naar het boek van Jacqueline Barrette. De 29-jarige Ma- riëlle kan, een jaar na het overlijden van haar vader, haar incestueuze verhou ding met hem niet van zich afzetten. Zij wil nu in het reine komen met haar va der, maar ook met haar moeder die haar niet kon. beschermen (zie elders op deze pagina) 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Studio Sport extra. WK schaken te Sevilla en sa menvatting van de voet balwedstrijd Ajax - FC Porto 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden 'ak, kinderserie (herh.) ikjestheater: Roodbaard volksverhalen, serie volksvertellingen uit Euro- Afl.: De lachspiegel, volks- ?ve killing uit Roemenie wit eikruisboog (The crossbow), .pJelige Amerikaanse/Britse Idserie rond de legende Wilhelm Tell. Met Will Ly- i, Jeremy Clyde, Robert ley, e.a. Afl. 12: De Pas plus, seniorenmagazine. Kleinschalige rusthuizen, ^par^entatie: Denise Maes en j Jl inie Neefs -en gramma-overzicht ?aulafiws 735^st-zaken Q., quiz met denk- en weet- zwd/beo gepresenteerd door nil man van Molle |a Mosa (10). 85-delige Bra- anse tv-serie naar het boek Mario Dennone Pacheco Tiandez en de poëzie van ijtro Alvares. Met Lucelia tos, Rubens de Falco, Mar- Paulo, e.a. Mario, Vila en i per trein naar' de ifdstad en nemen de ge- ihte slaven, die zich ver bid hebben, mee tending door derden: Pro- I mma van de Socialistische roepvereniging IP 15 Nieuws en Coda .trmezzo: Flutes joyeuses, Jacques Casterede. uitge- Ird door het dwarsfluittrio zetto (herh.) pin, Japanse tv-serie fgramma-overzicht videospelletje >m: De taal van geur. De Ikzin speelt een onvermoed langrijke rol in het leven van dag jus, praatprogramma waar- Jan van Rompaey de media orlicht. Gastvrouw: Jessie Caluwè -y»15 Diamond Awards Festi- fO, rechtstreekse uitzending |%n het openingsgala met o.m. >n Ton Ton, Skyblasters, ya Con Dios, Elisa Waut, Le- 100{?ld Nord, Cluseau, Barry m jJite, Johnny Logan e.v.a. ide oba, nouba, tekenfilms MtP» Bonheur (Cosby Show) lerlkaanse comedyserie. Afl: éo amoureux 0.- 'irrefoure, gevarieerd pro- treebrnaal i soir, regionaal journaal fto- en jokerresultaten tick et Flupke, tekenfilm urnaal emwuble sept, spelprogramma. Epsentatie: Robert Fr ére en ynard Perpète. Chine, documentaireserie Br de Chinese cultuur ptste nieuws 05 Théatre Club: Entretien 1 monsieur Descartes avec I pnsieur Pascal de Jeune, to- 10 telstuk van Jean-Claude Bris- 15.50 Tage8schau 16.00 Das bittere Wort Exil: Wir eind mehr, documentaire over Chileense vrouwen. 'Somas mas' (Wij zijn meer) is het mot to van de oppositionele vrou wenbeweging in Chili. Velen van hen waren na 1973 ge dwongen hun vaderland te ver laten. Twee van hen, woonach tig in Berlijn, vertellen hoe ze zich van hun traditionele vrou wenrol hebben losgemaakt 16.45 Spass am Dienstag, kinder programma met o.a. Tom and Jerry, tekenfilm en Flip-Flop, spelshow met Claus Kruesken 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und heute, regionaal ma gazine 18.20 Das A-team, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Ritter der Land- strasse 19.25 Diplomaten küsst man nicht, tv-serie. Afl.: Der Förster im Nebelwald 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.15 Expeditionen ins Tierreich: Freiraum für Pflanze und Tier, natuurfiilm over land dat niet direct door mensen gebruikt 21.00 Panorama, berichten, analyses en meningen 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serie met Barbara Bel Geddes, Pa trick Duffy, Linda Gray e.a. Afl.: Düstere Aussichten 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Kuturwelt Biicher-report, lite raire editie van dit cultureel magazine waarin aandacht voor de uitgaven van dit na jaar. Presentatie: Kurt Zimmer- 00.00 Tagesschau 00.05 Nachtgetanken beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- DUITSLAND 2 Programma-overzicht Heute Die Fraggles, poppenserie van Jim Henson. Afl.: Der fremde '...Siegen kann jederl' filmpor tret van de topzwemmer Mi chael Gross Heute (5) Tele-lllustrlerte, actualitei ten sport en amusement Schwarz auf Weiss: Die Jagd nach Schlagzeilen, quiz ge presenteerd door Dieter Tho mas Heek Programma-overzicht Heute Die Reportage: Knacki - das war ich mal, reportage over hulp aan jeugdige gevangenis- verlaters (S St. Helens - Der Tödliche Berg (Mount St. Helens), Ame rikaanse speelfilm uit 1981 van Ernest Pintoff. Met David Huff- CC Ondertiteling vla TeleTekst. m Tweetalige of stereo-uitzen ding. BZwart/wlt-uitzending. ■n Zwart/wit-ultzending met on dertiteling via TeleTekst. E2 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■S Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. In de Dallas-aflevering van vanavond is Larry Hagman niet alleen actiqf voor de camera als J.R. maar ook erachter als regisseur. Duitsland 1 om 21.45 uur. FOTO: AP man, Art Carney. Tim Thomer- son. e.a. Een jonge geleerde ontdekt dat de vulcaan St. He lena op het punt van uitbar sten staat. De bewoners aan de voet van de berg geloven hem echter niet en weigeren hun huis te verlaten. Een cata strofe kan niet uitblijven 21.42 Mach mit, der Umwelt zulie- be, milieumagazine 21.45 Heute-Journal, actualiteiten 22.10 E Das kleine Fernsehapiel: Die Freitreppe, tv-film van Klaus Weise. Met Michael Greiling, Heidi Stroh, Jutta Ma- surath, e.a. Een jonge slagers knecht met een gevangehis- verleden bouwt een nieuw be staan op en is redelijk geluk kig. Wanneer hij de jonge Elke ontmoet wordt hij onmiddellijk verliefd. Elke schijnt zijn atten ties te waarderen tot ze tot de ontdekking komt toch meer van een andere, vroegere vriend te houden 23.40 Bildstörung, satirisch pro gramma met Lisa Fitz, Matthi as Beitz, Richard Rogier e.a. 01.15 Heute DUITSLAND 3 (2) 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Tagesschau 20.15 Auslandreporter. Kriegskin- der - ihr Spielzeug heisat Ka- laschmikoff, reportage van Thomas Giefer en Ahmad Ta- heri uit Afghanistan 20.45 Rückblende: Vor 80 Jahren gestorben: Paula Modersohn- Becker, portret van deze schil- 21.00 Formel Eins, overzicht van de ARD-hitparade met Stefanie Tücking 21.45 Menscnen in NRW: Rosy... Die Zeichen an der Wand, docu mentaire over de voormalige Gestapogevangenis in Keulen 22.15 Deutschlandbilder: Der Al Ca- pone vom Donau-Moos 23.00 Wie uns die Nachbarn aehen 00.00 Letzte Nachrichten BBC 1 16.00 Eamon Andrew, the story of this is your life, eerbetoon aan de onlangs ovérleden Eamond Andrews 16.25 The clothes show, modema gazine. Presentatie: Selina Scott en Jeff Banks 16.50 Fireman Sam, kinderserie 17.05 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine met o.a. 'Hen ry's cat', 'Simon the witch" en 'Record breakers' 18.00 Newsround, jeugdjournaal 18.10 CDGrange Hill, jeugdserie met Gwyneth Powell, Michael She- ard. George A. Cooper e.a. 18.35 Masterteam, spelprogramma 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Devided we stand (3), zesdeli ge comedyserie over een niet al te gelukkig huwelijk. Met Anna Keaveney en Shaun Cur ry in de hoofdrollen 20.30 IHEastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher. Wendy Ri chards, Susan TuUy, e.a. 21.00 mLast of the summer wine, twaalfdelige comedyserie. Afl.: When you take a good bite Yorkshire tastes terrible (herh.) 21.30 IBThe Lenny Henry Show, sketches met de komiek Lenny Henry 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 Snooker 23.15 Cry Freedom... The inside story, documentaire rond de totstandkoming van de nieuwe film van Sir Richard Attenbo- rough over de zwarte Zuidafrl- kaanse verzetsleider Steve Biko. die in een politiecel om het leven kwam en de blanke journalist Donald Woods, die hem steunde 01.05-01.10 Weerbericht BBC 2 Nieuws en weerbericht Kampioenschappen Snooker Nieuws en weerbericht It's my pleasure, bekende mensen kiezen hun favoriete filmfragmenten en videoclips. Vandaag: Thora Hird Kampioenschappen snooker Film *87, filmrubriek met Barry Norman (herh.) No limits, jongerenprogramma RAC Rally. Lombard car rally, reportage Open to question, thema-pro gramma Rockschool, achtdelige infor matieve serie over-rockmuziek en instrumenten. Afl. 5: Rhythm, met o.a. Jools Hol land (Squeeze) en Selwyn Brown (Steel Pulse) Food Drink, informatieve se rie over eten en drinken. Dit maal o.a. de start van een ac tie tegen restaurants die be- dieningsgeld In de prijzen doorberekenen en een recept van gemberbier (ginger ale) Brass Tacks, informatieve se rie met een studiodebat Entertainment USA, serie re portages van Jonathan King. Afl.: Vancouver m Footsteps, negendellge do cumentaireserie waarin de ar cheoloog David Drew op het spoor gaat van de 19e eeuwse ontdekkingsreizigers. Afl.: The lost city of the Incas RAC rally. Lombard Car Rally Newsnight, actualiteiten Weerbericht SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 G] Canada Calling, poppro gramma 16.30 [3 UK Despatch, popprogram- 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Green Hornet, avonturen- serie 18 30 Hogan'a Heroes, comedyserie 18 57 Europees weerbericht 19 00 The new Dick van Dyke show, comedyserie 19.30 The Invisible Man, avonturen- serie met o.a. David McCallum en Melinda Fee 20.25 A Country Practice, dramase rie 21.27 Europees weerbericht 21.30 Chuck Connors Great wes tern theatre, westernserie 22.00 Nederlands voetbal, met Mar tin Tyler en Jan Rietman 23.00 RAC Rally, reportage 23.15 US College Football 1987/88 00.15 S Monsters of rock, hardrock- programma met Mick Wall 00.57-01.00 Europees weerbericht NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 15.00 Taaltuin (1) VOO 15.30 El Seabert 15.45 De Grote Me neer Kaktus Show 16.15 El De kruis boog, jeugdserie 16.40 Dynasty, Amerikaanse tv-serie NOS 17.30 'A6- Journaal VOO 17.46 Veronica Sport BRT 1 15.00 Mik, Mak en Mon 15.10 Kame leon 15.35 Meester, hij begint weerl 16.05 Nils Holgersson, tekenfilmserie 16.30 Tall tales and legends, Ameri kaanse legenden en liederen 17.15 De avonturen van Teddy Ruxpin, te kenfilmserie DUITSLAND 1 SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live, pop programma 17.00 Countdown, popprogramma met Erik de Zwart 18.00 Super Sonic, met Amanda Re- dington 19.00 Going for Gold, quiz met Euro pese kandidaten gepresen teerd door Hpnry Kelly 19.25 Europees weerbericht 19.30 Q.E.D., documentaireserie. Afl.: Handful of Lights 20.00 Benny Hill, comedyshow 21.00 The Professionals, misdaad serie met o.a. Gordon Jack son, Martin Shaw en Lewis Collins. Afl.: Close Quarters 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 High Chaparral, westernserie 00.30 Super Sonic 01.30-02.30 Countdown 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau und Tagesthemen 10.23 St. Helens der tödliche Berg 11.50 Umschau 12.10 Panorama 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Tages schau 15.50 Tagesschau 16.00 Fritz Eckhardt Spezial - Solo mit Solisten 16.45 Moskito nichts sticht besser 17.30 Die Trickfilmschau, tekenfilms 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 14.00 Pro gramma-overzicht 14.05 Theatert- reff im ZDF: Minna von Barnheim oder das Soldatenglück 16.00 Heute 16.04 Linke Hand - rechte Hand, afl. van de serie 'Bettkantengeschichten' (herh.) 16.35 Heidi, tekenfilmserie 17.00 Heute 17.15 Ei Tele-lllustrierte 17.45 Ein Heim für. Tiere BBC 1 MTV EUROPE 00.00-24.00 El Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 17.00- 17.30 Club MTV. programma met dansmuziek vanuit het Palladium in New York. 19.00- 20.00 The Show, programma met een gastpresentator. 22.00-22.30 Reverb (herh.) 07.35 Edgar kennedy 07.55 Weerbe richt 08.00 Breakfast time, ontbijtte- levisie 09.40 Open Air (1) 10.00 Nieuws 10.05 Neighbours, tv-serie 10.20 Kilroy, discussieprogramma 11.00 Nieuws en weerbericht 11.05 Going for Gold, spelprogramma 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open air (2) 13.00 Nieuws en weerbericht 13.05 Daytime live, lunchmagazine 14.00 Journaal 14.30 Neighbours, tv- serie 14.50 Going for gold 15.15 Wesnesday matinee: My brilliant ca reer, Australische speelfilm uit 1979 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL TV 5 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 E Sky Trax 13.00 Another world 13.50 RAC Rally 14.05 Ask Dr Ruth 14.35 City Lights 15.05 Transformers 15.30 Skippy 16.00 El Pop Formula 17.00 The DJ Kat Show 18.00 ^écrèation, kinderprogramma 18.40 Des Chiffres et des Lettres, spelprogramma 19.00 Panlque sur le 18, amuse mentsprogramma 20.00 Hi8toires naturelles, docu mentaireserie 21.00 TV 5 Sports 22.00 Journaal 22.30-00.00 E Chacun sa chance, Franse speelfilm met o.a. Jean Gabln en Gaby Basset SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Nino Firetto To tally Live 09.00 Sons and Daughters 09.25 Floyd on Fish 09.50 Follow me 10.05 The Body Show 10.30 The Taste of Health 11.00 Beats of the Heart 12.00 Emmerdate Farm 12.30 David Attenborough Presents 13.00 Going for gold 13.30 Sons and Daughters 14.00 Bsrnaby Jones 15.00 Hippo 16.00 Nino Firetto To tally Live 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.02 VPRO: De plantage. 20.02 Borét. 21.02 EO: Zingen met Arie Pronk. 21.35 Metterdaad. 21.39 Hemelsbreed. 22.02 Begrijpt u wat u leest? 22.20 België totaal. 22^0 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op mogen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.07 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondsplts. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA'S Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Radio Filharmonisch orkest 21.40 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Muziek van eigen tijd RADIO 5 18.10 NCRV: Llterama-Poëzie. 18.20 PP: Uitzending van de WO. 18.30 NOS: Taal en teken. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Sociale zekerheid. 21.00 Personal Computer II. 21.30 Structuur in Basic. 22.00 De Supermachten. 22.30 Slapen kun je leren REGIONAAL Radio Wsst: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Vla FM-fre- quentle 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dins dag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00- 23.00 Popwetenswaardigheden. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Vakbondskroniek: het ACV. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas. 20.03 Pandora. 21.03 Jazz Middelhelm. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Het orgeltje van Yesterday. 19.10 Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Folkconcert: Mali. 19.00 Europalia - Oostenrijk. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Collegium Vocale Köln. 21.50 Orgelintermezzo 22.00 Actualia. 22.30 Circus luisterspel. 23.30 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA Radio l woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13^0 Het Journalistenforum. 14.05 Binnenlandse Zaken. 14.30 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 11.15 Pianomuziek. 11.45 750 Jaar muziekleven in Berlijn. 12.10 promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunchconcert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het... 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5. 15.00 Meer over minder. 16.00 TROS: TROS Schlagerfestival. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentle Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchprogramma. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 1240 Lunchpro gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16,05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.00 Nieuws. 10.03 Met de deur in huia. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen 08.15 Ochtendconcert 09.15 Matinee. 10.00 Schoolradio. 11.00 Sibelius (12). 12.15 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Het Musical Snuff Box. 14.00 Opera. 16.40 Pianomuziek.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15