Ate Doornbosch in druk „Onder de groene linde' -^"IQ/TELEVISIE CeidócSowmtt MAANDAG 23 NOVEMBER 1987 PAGINA 9 Voor deze Top 10 is gemeten ge durende de periode van 2 tot en met 8 november. De selectie vindt plaats op grond van het kijkdicht- heidspercentage; één procent is gelijk aan 131.000 Nederlanders, ouder dan 6 jaar. De gegevens zijn afkomstig van het onderzoek bureau Intomart, dat een continu kijkonderzoek houdt, in opdracht van de Kijk- en Luisterdienst van de NOS. manasplitshow TROS Dinsdag 39% 7,1 jurnaai NOS Vrijdag 35% 6.9 g 'na Aaa VARA Zondag 33% 7,4 f-Show TROS Dinsdag 33% 6,9 mja VARA Zondag 32% 6.8 niplaybackshow KRO Vrijdag 30% 7,8 idge River Kwai AVRO Maandag 30% 7.6 nts KRO Vrijdag 29% 6.6 hter het Nieuws VARA Zondag 28% 6,8 psby Show NCRV Zaterdag 26% 7.4 IA scoort deze week niet het hoogst, maar wel het meest t. En dan ook nog met (drie) programma's uit eigen huis. nd, want de recente kijkcijfersuccessen van de VARA 0T i naast een zeer constant Achter het Nieuws - te danken ^L^pkopen als 'The Golden Girls' en 'The Flying Doctors'. [M^ieigen produkties de cijfers van de (tijdelijk) geschrapte *tries weten te behouden is opmerkelijk. Echter: het suc- i de VARA in de lijst zit 'em niet alleen in de program- Pl laar ook in de evenwichtige programmering. zes A-omroepen ontbreekt de KRO normaliter in deze aar deze week hebben ze zelfs twee noteringen en doet rest van de programmering aardig in de middenmoot e KRO lijkt dus even uit haar kijkcijfer-dal op te klim- Indertussen lijkt Veronica naar beneden te storten. Niet de cijfers van de woensdagmiddag zijn lager dan Out zateq vorig seizoen gewend zijn, ook de cijfers van de avond ïders^menteel een beetje teleurstellend. Veronica's 'Gemene egen^n' haalt om half elf weliswaar nog 17,4%, maar krijgt Nooijeen waardering van een 5,2! En dat is nog lager dan de Ooit Bart Peeters voor z'n eerste show kreeg. Over de kijk- insloqid van RUR moeten we het maar helemaal niet hebben: er tjisschien moet Jan niet extra laat en extra live, maar ex- Jarbefeg en - net als AVRO's Service Salon - extra op de bus! jedeo programma-reclame op de bus, overigens een initiatief n 19Syan Veronica zou verwachten, werkelijk effect heeft? hij lityeek scoorde Service Salon 8,9% en een waardering van andwftge week was dat een 9,5% en een 7,0. Het is nog te vroeg iden iclusies te trekken over de effectiviteit, maar enige reser- /AN Dlopzichte van deze vorm van programma-promotie - hoe 1. dynamisch en Amerikaans ook - lijkt terecht. EDWIN BAKKER ter het nieuws" best bekeken een irnavCRSUM VARA's „Achter het nieuws" is sinds oktober töppr bekeken rubriek in de categorie actualiteiten-program- die Pet een êemiddelde van 24,9% weet „Achter het nieuws" htan'ks °P zondag ruim drie-en-een-half miljoen kijkers aan ibinden. De gemiddelde waardering voor het VARA-pro- ja is 6,7. De andere cijfers zijn „TROS Aktua" 20,4%, punt" 18,5%, „Televizier" 17,6%, „Nieuwslijn" 17,4% en hef" NU" 10'~ "loeres Zonder Naam naar latere datum de V iimd(,RSUM Het programma dat Sonja Barend met de Zan- en rr°n<*er Naam maakte wordt niet op 29 november, maar op jpmber uitgezonden. Deze uitzending is tevens de laatste iflevering van 1987. Op 3 januari hervat de presentatrice ilkshow op zondagavond. Een grootscheepse reddingsac tie op grond van rusteloos veld werk. Het boven water brengen in dertig jaar tijd van 10.000 volksliedjes op variabele tek sten, die anders met de zangers mee in het graf zouden zijn ver zonken. Veel van de zangers zijn al niet meer. In deze bewoordingen werd al de titanenarbeid omschreven, die Ate Doornbosch voorzien van bandapparaat door het hele land voerde. Een rusteloze jager op het volkslied. Hij legde dit culturele erfgoed vast in het oudste radioprogramma in ons land, geheten „Onder de groene linde", waarmee de VARA des tijds begon en dat door de NOS werd overgenomen. De gebroken stemmen van ou dere vrouwen en het craquelé van niet meer zo jonge mannen riepen in deze uitzendingen de teksten tot leven van liedjes, die de eeuwen door van moeder op dochter zijn overgegaan. „Heer Halewijn zong een liede- kijn en al die dat hoorde wou bij hem zijn". Hierin zongen moeders sinds de vroegste eeu wen hun bezorgdheid uit over hun dochters, die zich door zoe te vogelaars het hoofd op hol lieten brengen, een lied met een moraal, want het rept van de welige lusteft van Heer Ha lewijn, een Don Juan met een satijnen woordkeus en fluwelen stemband. Uiteindelijk zijn nu deze liedjes in druk verschenen, d.w.z. het eerste deel kwam van de pers onder dezelfde titel als het radioprogramma. Een boek werk vol eeuwenoude balladen, gezongen vertellingen, sprook jes, mythen, en handelende over liefde, loutering, religie, romantiek en magische ver schijnselen. Juichend Minister Brinkman schreef er een juichend voorwoord in en de hooggeleerde heren van het Meertens instituut van de Ko ninklijke Nederlandse Akade- mie van Wetenschappen vallen hem daarin ongeremd bij. Wat die oude vrouwtjes met hun brekelijke stemmetjes al niet hebben aangericht. In den be ginne ook de marskramers en de schippers, die de liederen schat van streek naar streek voerden. Zelfs in Siberië zingt men over de zoete zanger Rol- lewijn. Maar het eerste deel van het boek, waarop nog meer zal volgen, ligt er. Daar is het om begonnen. Men zong bij de een tonige arbeid op de akkers. De mechanisatie verdreef het lied van de velden en niet te verge ten het elektrische licht. Er werd in vroegere tijden vooral m de schemering gezongen. Het spaarde kaarsen uit, maar ook uit gezelligheid en om kwalijke geesten te bezweren. Zo ontstond een lied als "Een heer die sprak een meisje aart, en vroeg aan haar om mee te gaan". Daar groeiden in de loop der jaren de volgende verma nende regels aan vast: „Toen bood-ie haar een glaasje aan, opdat haar de schrik zou over gaan. Maar hoe meer zij van dat glaasje dronk, hoe dieper dat zij er de hel in zonk". De „dwaze mens", die van geen inkeer wil weten, krijgt te ho ren: „Wil liever om uw doods kist denken, dan zulke wegen in te slaan, hoe zullen al uw zonden stinken, als gij voor Gods oordeel zult staan, en aan God rekenschap moet geven van uwen tijd, die gij in heel uw zondig leven hier zo ver slijt". De volkstaal kent ook een eigen Passieverhaal, het lijden van Christus, vele, vele strofen lang. Hieruit: „Vader, wilt het hun vergeven, die mij gebracht hebben om 't leven, zij zijn ver blind door wreedheid koen, zij en weten niet wat zij doen". De reislustige zoon ontbreekt evenmin in de volksliederen schat van generatie op genara- tie: ,,'k Wil niet langer wach ten, ik ga de wereld in, handel zal ik drijven tot een groot ge win". Het meisje dat haar vrijer in het nachtelijk uur weigert, omdat „ik lig in mijn slaap ge rust, met jou te paren heb ik geen lust", krijgt gelijk spijt in de zang: „maar als mijn min naar van mij is weggegaan, ga ik hem zoeken en trekken manskleren aan, 'k zal zoeken van straat tot straat, 'k zal zoe ken alwaar hij gaat, hij is mijn troost en mijn toeverlaat". Stiefkind Stiefkinderen worden in de volksliederenschat niet mis deeld in tegenstelling tot hun dagelijkse lot: „Mijn vader trouwde voor de tweede keer, dat ging zeer goed voor weinige dagen, maar die stiefmoeder meer en meer, verstiet het arme weesje teer, in plaats van eten kreeg ik slagen, slag op het hoofd met veel hartzeer, van mijn eigen moeder zou ik het wel verdragen, maar ach, die rust nu bij God den Heer". Een meisje treedt in het kloos ter en stuit op een wereldwijze moeder-overste, die haar toe voegt: „zoudt gij wel kunnen zien, zoudt gij wel kunnen lij den, dat men jouw mooi blond haar, ging met de schaar afsnij den, zoudt gij wel afstand doen van al wat wereld is, veran- d'ren van kledij en al wat daar- Twee geloven op één kussen, dat kan niet goed gaan. De volksmond schiep daar zangen op. Luister mee: „Kom vrien den, kom luistert eens naar mijn lied, al wat er ja te Rotter dam al is geschied, van enen calvinist, zijne moeder niet te mis. zo vrijde hij daar een ka tholieke meid, beloofde haar te geven, genoeg om van te leven, als het haar behaagt". Het meis je in kwestie wenst boter bij de vis: „Zeg mij, is uw geloof dan beter als het mijn". Zij neemt hem mee naar de mis, waarna de calvinist bij zijn moeder te recht komt: „En deze calvinist, zo stil gelijk een lam, vol droef heid en getraan bij zijne moe der kwam, ach moeder geef mij raad, of ik word inspiraat (wan hopig), dan is er het leven met mij gedaan, bij deze laat me even. ik wil me gaan bekeren, het rooms geloof aangaan". Net als Ate Doornbosch met zijn jacht op het volkslied is er reden de jager te bezingen die uit jagen wil en voor tal van avonturen wordt geplaatst. On versaagd en onverzadigbaar gaat hij voort: „Ik heb nog een kleyn paardje, 't loopt sneller dan de wind. dat zal ik u hey- melijk leenen, gaat zoekt dat gy haar vindt". TON OLIEMULLER Titel: Onder de groene linde. Verza meling volksliedjes door Ate Door nbosch. Uitgeverij: Uniepers bv, Amsterdam. Prijs: 29,90. 17.30 17.46 18.30 19.00 NEDERLAND 1 AVRO a Kokkerellen, culinair magazine met Ria van Eijn- dhoven (chef-kok). Pre sentatie: Sonja van Proos dij AVRO Service Salon, ge varieerd magazine met mode, actuele onderwer pen en het Salonprobleem. Presentatie: Catherine Keyl en Amanda Spoel Dungeons dragons, te kenfilmserie. Afl.: De die naar van het kwaad NOS 'AS-Journaal AVRO Foofur, tekenfilmserie. Afl.: Foofur in vuur en vlam (2) Toppop, popprogramma. Presentatie: Bas Wester weel TELEAC Cursus Sociale Zekerheid (8) AVRO Wordt vervolgd, magazine met strips, tekenfilms, nieuwe video-uitgaven en de AVRO's Wordt Ver volgd Club. Presentatie: Han Peekei AVRO's Sportpanorama, sportprogramma waarin aandacht voot marathon- schaatsen in Utrecht, een interview met de coach- trainer van FC Porto en de Dutch Open Squash kam pioenschappen. Verder in de uitzending een portret van Kenneth Monkou van Feyenoord en het doelpunt van de week. Presentatie: Ruud ter Weijden NOS S Journaal en weerbe richt AVRO Voor de vuist weg, recht streeks amusementspro gramma vanuit Hotel Oranje in Noordwijk met Willem Duys fr;deels EÓpen het dorp - 26/27 november 1962, te rugblik op een uniek televi sie-etmaal, waarin Neder land in 23 uur een dorp bouwde voor gehandicap ten. Presentatie: Mies Bouwman AVRO's Televizier, infor matieve rubriek met o.a. een studiogesprek over proefverlof van tbr-patiën- ten. Dit n.a.v. de verkrach ting annex moord, begaan 20.00 20.28 tri Ondertiteling via TeleTekst. is) Tweetalige of stereo-uitzen ding. nZwart/wit-uitzending. ■TZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. BS Bi) niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■D Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. door een tbr-patiënt die met proefverlof was. Gas ten in de studio zijn o.a. de heer Van Marle. genees heer-directeur van de Van Mesdagkliniek, en de heer Buiskol van het ministerie van justitie. Verder heeft Pieter Varekamp in Jeru zalem een week lang prof. Wagenaar gevolgd tijdens zijn optreden in het pro^ ces-Demjanjuk. Prof. Wa genaar is voor dit proces opgeroepen als deskundi ge op het gebied van het menselijk geheugen 23.10 IS Caroline, laatste afleve ring van een drieluik met favoriete muziek van Caro line Kaart. Gasten: De Schotse tenor Bill McCue, de hoboïst Han de Vries. Co van der Heide en Karin Bloemen. M.m.v. The St. Andrews Society of the Netherlands, het West Fries Mannenkoor o.l.v. André Kaart en het Metro- pole Orkest o.l.v. Jan Stu- len 23.55 IS Ontdek je plekje, toe ristische serie. Afl.: Rotter dam - Leuvehaven (herh.) NOS 00.10 Journaal 00.15 Nieuws voor doven NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Wie schrijft die blijft (5) 17.55 Rekenen (5) NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 xJeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag: De geschei den wereld van wat moet en mag, programma over politiek en ethiek. M.m.v. Prof. Glastra van Loon NCRV 19.27 Hl Los Vast, Nederlandse popmuziek, gepresenteerd door Jan Rietman 20.20 It's all in the game, spel- programma gepresen teerd door Henk Mouwe 21.05 Niet te geloven. Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Betting on the boy. Kerk voogd Frye krijgt het wees jongetje Darryl onder zijn hoede, en zijn interesse neemt enorm toe, wanneer Darryl alle sportuitslagen uit zijn computer kan voor spellen 21.30 ENCRV-TévéKontakt, programma waardoor mensen met elkaar in con tact kunnen komen. Pre sentatie: Hans Sleeuwen- hoek 22.15 Meditatief moment NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag 23.00 Nieuws voor doven TELEAC 23.05 Structuur in Basic. Les 7 23.35-23.50 Slapen kun je le ren. Les 3 r gr1 laar jn teletekst Tak, peuterprogramma kinderserie. Afl.: Plons de koekoek (herh.) ituranbaai (Danger bay). iadese jeugdserie met Don- elly Rhodes. Deborah Wake- Christopher Crabb e.a. Ponga, de oerang oetan. te oerang oetang Ponga ont- napt uit haar kooi. Grant gaat ameo met de anderen op oek naar haar lamalaon, doe-programma oor kinderen bke Box litzanding door derden: jchtpunt, programma van De frijzinnige Verenigingen *rogramma-overzichl 1 fl k kracht van een vrouw (A ^wman of Substance, slot), ferdelige Amerikaanse tv-se- le met Jenny Seagrove, Step ten Collins. James Brolin e.a. Pjg jAfl. 4: Maak de droom waar Wikken en wegen, consumen- eKl i&nmagazine met o.a. Hoe ver in. Dnageren? Reacties op de vori- 'ing je uitzending; Aquaplanning, pejen onderschat risico; Ver tel PWbordenchaos; Misleiden- Je verpakkingen. Presentatie: e ë$ea Matterne en Mie Billet 05 Nieuws en Coda: Rivie- n, zij zijn de bloedsomlop n de aarde, van Roger M.J. i Neef ïmist n dei 2 'ronto, Italiaans voor begin- ers (herh.) ovfntermezzo. Tweede romance. Schumann, uitgevoerd jJoor Piet van Bockstal. hobo Renaat Beheydt, piano nen en dochters (Sons and Baughters), Australische tv-se- Wogramma-overzicht Extra Time, sportmagazine Blikvanger, modemagazine Ihet Ghislaine Nuytten 12.30 Krokant, culinaire ru- Thema: Wild (herh.) de fe Nouba nouba, tekenfilms telliPapa bonheur (Cosby Show), ers £m©hkaanse comedyserie >n Hr*rr#,our*' gevarieerd pro- TBramma dnuContacts, verkeerstips vanl'Ecran témoin: La Lit, Belgi- 2ha#°h® speelfilm uit 1983 van itertarion Hansel- naar de auto- biografische roman van Domi- Wllbique Rolin. Met Heinz Ben- t Wjent. Natasha Parry. Francine gek£''st'n e-a- Een vrouw zit aan pr Bhet stertbed van haar man- Sa- iomen beleven zü opnieuw hun lntefde voor elkaar en genieten jn, t**f van hun mooiste herinnerin- -igen samen, deze liefde voor el- ■kaar maakt dat zij dit sterven anarkunnen dragen. Aansl.: La devnort, debat q jUetste nieuws 0„J23.25 Tribune économique et azai'sociale et. I 15.50 Tagesschau 16.00 Blauer Montag, programma vanuit Frankfurt 17.15 Janoschs Traumstunde, kin derserie. Afl.: Drei Rauber und ein Rakenkönig/Das Regenau to 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma- 18.25 Skorpion, tv-serie. Afl.: Der Anschlag 19.00 Remington Steele, Ameri kaanse tv-serie. Afl.: Unterneh- men Keksdose 19.57 Programma-overzicht 20.00 HTagesschau 20.15 [DAIbert Schweitzer (2), vier delige tv-film met Wolfgang Preis, Edda Pastor. Margot Le onard e.a. 21.15 Prager Notizen, amusements programma van Albert Krog- 22.30 Tage8themen. aktualiteiten 23.00 E en 0 DasNacht-Studio.Der Traum vom Glück (Visszamla- las/Countdown). Hongaarse speelfilm uit 1986 van Pal Er- döss. Met Erika Ozsda, Karoly Eperjes, Dènes Ujlaky e.a. Een jong Hongaars echtpaar met kind hoopt het wat beter te krijgen en daarom begint de man met een oude vrachtwa gen en vervoersonderneming. Onervaren als hij is, pleegt hij roofbouw op zijn eigen lichaam 00.40 Tagesschau 00.45 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Elf Lander, ein Land - Die Bundesrepublik, dertiendelige documentaireserie over de 11 verschillende 'landen' van de BRD. Afl. 9: Nordrhein-Westfa- len - Zwischen Rhein und We- ser (herh.) 16.35 Berufswahl heute, informatie ve serie. Afl.. Milieu-beroepen. Presentatie: Michael Carl 17.00 Heute 17.15 E) Tele-lllustrierte, actulaitei- ten, sport en amusement 17.50 Ein Colt für alle Falie (The fall guy), Amerikaanse tv-serie met Lee Majors, Douglas Barr, Heather Thomas, e.a. Afl.: Der Millionen-Treffer 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute Professor Franco Modigliani, in 1985 onderscheiden met de Nobelprijs voor economische weten schappen, staat vanavond centraal in 'Die stillen Stars'. Duitsland 2 om 23.00 uur. FOTO: AP 19.30 Diese Bildnia ist zum Morden schön (The gentle hook), Duit se bewerking van dit tv-spel van Francis Durbridge. Met Gila von Weitershausen, Nico las Brieger, Hans Caninenberg, e.a. Regie: Günter Grawert. Een jonge architecte wordt be schuldigd van moord, terwijl zij blijft volhouden slechts uit zelf verdediging te hebben gehan deld 21.15 WfSO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heute-Journal 22.10 Bücher im Gesprach, literair magazine. Vandaag: Promi nenten vertellen wat ze graag lezen. M.m.v. Norbert Blüm, Justus Frantz, Bernhard Paul 23.00 E) Die Stillen Stars, serie over Nobelprijswinnaars. Vandaag: Prof. Dr. Franco Modigliani die in 1985 de Nobelprijs voor economie kreeg 23.30 deels E Paare, vier liefdesver halen van studenten van de filmacademie. 1. The Sluggard (Die Schlampe) van Joy Perino. 2. Zin (Sinn) van Paul Schol der. 3. Pigs in clover (Der Traum vom Glück) van Curtis Radclyffe. 4. Smile Thief (Dieb des Lachelns) van Robert Pa- lumbo 01.05 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II. Cursus Duits, les 38: Problematische Ehen Lite- ratur und andere Künste 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20 00 Tagesschau 20.15 ILindenstrasse, tv-serie met Marie-Louise Marjan. Moritz A.Sachs. Johanna Bassermann e.a. Afl.: Hochzeitsvorbereitun- 20.45 Kappeskopp und Rosenblü- ten, filmreportage 21.30 Aktuelle Dokumentation, ac tuele documentaire 22.15 Hinter den Schlagzeilen: Im mer mehr Milch, immer weni- ger Kühe, documentaire over het houden van rundvee op bergweiden 22.45 WDR-Fernseh-spiel: Stilles Leben, Russische tv-film naar een verhaal van Ivan Toergen- jev met o.a. Aristarsch Liwa- now, Olga Jewgenjewna Tschi- powsakaj en Wladimir Anisko 00.40 Laatste nieuws BBC 1 16.00 Hudson and Hall, gevarieerde talkshow rond het Australische duo Peter Hudson en David Halls met speciale aandacht voor lekker eten 16.25 Watchdog, informatief pro gramma met Margot McDo- 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Jimbo and the Jet set', 'What's inside?'. 'Ratman'. 'Ewoks' en "Simon and the 17.55 Newsround, jeugdjournaal 18.05 Blue Peter, informatief kinder programma 18.35 Masterteam, spelprogramma 19.00 Nieuws en weerbericht 19.35 London plus, regionaal maga- 20.00 Wogan, Terry Wogan ontvangt gasten in zijn praatprogramma 20.35 CI) Dr. Who, science-fictionserie met o.a. Sylvester McCoy en Bonnie Langford. Afl.: Dragon- fire (1). In dit 150ste avontuur sinds het begin van de serie, vandaag precies 24 jaar gele den, komen de Doctor en Me- lanie de crimineel Kane tegen op de planeet Svartos. Ze moeten voor hem het z.g. 'Dra- kenvuur' zien te vinden 21.00 CO Brush strokes, comedyserie met Karl Howman, Sandra Jackie, Gary Waldhorn e.a. 21.30 Whatever next? 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 Panorama, actualiteitenrubriek 23.10 CDA Perfect Spy (3), zevendeli ge tv-serie naar het boek van John Le Carré. Met Peter Egan, Jane Brooker, Peggy Ashcroft e.a. Magnus Pym ont moet tijdens zijn diensttijd in Oostenrijk voor de tweede maal Axel. Hij heeft inmiddels een hoge positie bij de Tsjechi sche geheime dienst (herh.) 00.05 Film '87, filmrubriek 00.35 Kampioenschappen snooker te Preston 01.10 Weerbericht BBC 2 15.50 Kampioenschappen Snooker te Preston, rechtstreekse re portage met om 16.00 en 16.50 Nieuws en weerbericht 17.00 Bazaar, gevarieerd magazine. Presentatie: Judi Spiers 17.30 Noticeboard 17.35 Poldark (5). zestiendelige tv- serie met Robin Ellis, Jill Townsend. Clive Francis e.a. 18.30 Tomorrow's World, weten schappelijk magazine 19.00 El Futureworld:lnvadersfrom Mars, Amerikaanse speelfilm uit 1953 van William Cameraon Menzies. Met Helena Carter, Arthur Franz, Jimmy Hunt e.a. 20.35 Open Space: Parallel lines, discussieprogramma 21.05 Courage to fail, documentaire serie over pioniers van de mo derne chirurgie. Afl. 4: A gift of life 22.00 CEWoody Allen Film Season: Stardust memories, Ameri kaanse speelfilm uit 1980 van en met Woody Allen. Met Charlotte Rampling, Jessica Harper e.a. 23.25 Newsnight, actualiteiten 00.10 Weerbericht 00.15 Télé Journal 00.40-01.10 RAC rally. Lombard Car Rally, reportage SKY CHANNEL 16.00 E) Get Set, Go, popprogramma met Gary Davies 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Green Hornet, avonturen- 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie 18 57 Europees weerbericht 19 00 The New Dick van Dyke Show, comedyserie 19 30 Planet of the Apes, science- fictionserie. Afl.: The interroga- 20.30 Police story, misdaadserie. Afl.: The ripper 21.27 Europees weerbericht 21.30 Mobil Motorsport News 22.05 RAC Rally 1987, reportage 22.20 Spanish football 23.20 E Soul in the City, poppro gramma met soulmuziek 00.00 E Engelse Top 40 01.02-01.05 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Ninno Firetto Totally Live, popprogramma 17.00 Countdown, popprogramma met Erik de Zwart 18.00 Super Sonic, met Amanda Re- dington 19.00 Going for Gold, quiz met Euro pese kandidaten, gepresen teerd door Henry Kelly 19.25 Europees weerbericht 19.30 The Spice of Life, documen taireserie over de geschiedenis van kruiden. Afl.: Curry around the world 20.00 Teachers Only, comedyserie 20.30 Foley Square, comedyserie 21.00 Barnaby Jones, misdaadserie 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Football 23.30 Europees weerbericht 23.35 English Wrestling 00.15 Super Sonic 01.15-02.15 Countdown MTV EUROPE 00.00-24.00 E) Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewlcz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 17.00- 17.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladium in New York. 22.00- 23.00 XPO (herh.) TV 5 16.05 Magazine 16.35 Victor Hugo et les femmes, documentaire 17.25 Felix et Ciboulette, kinderpro gramma 18.00 Recreation 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Nouveau Monde, actualiteiten magazine 19.30 Le reporter masqué contre Castafiore Liboirnon, toneel stuk 21.00 Showbiz, showprogramma 22.00 Journaal 22.30 Playback, amusementspro gramma 23.15-23.30 Les carnets-mode, re portage over de Canadese couture NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven TROS 15.30 Rosco's rad van avontuur 15.50 Het erfgoed Gulden burg, Duitse tv-serie. Afl.: Een nieuw begin 16.35 CDDe Bananasplitshow, programma met de verborgen came ra (herh.) NOS 17.30 Vj6-Journaal TROS 17.46 TROS Popformule, pop programma vanuit het Escape-theater in Amsterdam. Presentatie: Martijn Krabbé DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Gesundheit 10.00 Tagesschau und Tagestemen 10.23 Berufswahl heute (herh.) 10.50 Es sen wie Gott in Deutschland (herh.) 11.15 Umschau 11.25 C Abschieds- waltzer, Oostenrijkse speelfilm uit 1934 van Geza von Bolvary (herh.) 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Heute 15.50 Tagesschau 16.00 Das bittere Wort Exil: Wir sind mehr, do cumentaire 16.45 Spass am Dienstag 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Die Fraggles, poppenserie van Jim Henson 16.30 '...Siegen kann je- der!' Filmportret van de topzwemmer Michael Gross 17.00 Heute 17.15 E) Tele-lllustrierte 17.45 Schwarz auf Weiss: Die Jagd nach Schlagzei len, quiz met Dieter Thomas Heek BBC 1 07.35 Edgar kennedy. Afl.: In love at 40 07.55 Weerbericht 08.00 Break fast Time, ontbijttelevisie 09.40 Open air (1) 10.00 Nieuws 10.05 Neigh bours, tv-serie 10.20 Kilroy, discus sieprogramma met Robert Kilroy-Silk 11.00 Nieuws 11.05 Going for gold, spelprogramma 11.25 Children's BBC 1155 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open air (2) 13.05 Day time live, lunchmagazine 14.00 Nieuws 14.30 Neighbours, tv-serie 14 50 Going for gold, spelprogramma 15.15 Knots landing, detectiveserie 16.00 Eamon Andrew, the story of this is your life, tv-serie 16.25 The clothes show, modemagazine 16.50 Fireman Sam 17.05 Children's BBC, kindermagazine SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 SJ Sky Trax 13.00 Another World 13.45 Mo bil motorsporta news 14.20 RAC Rally 14.35 City Lights 15.05 Trans formers 15.30 Skippy 16.00 IS Sky Trax 17.00 The DJ Kat Show, kinder- magazine SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Nino Firetto Tota- ly Alive 09.00 Sons and Daughters 09.25 Take Six Cooks 09.50 Follow me 10.05 Hold down a chord 10.15 Delia Smith's One is Fun 10.30 Play Golf 11.00 Super Soul 11.30 Are you Being Served? 12.00 Great Railway Journeys of the World 13.00 Going for Gold 13.30 Sons and Daughters 14.00 Who pays the Ferryman? 14.55 Europees weerbericht 15.00 Hippo 16.00 Nino Firetto Totally Live 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst. 06.02-07.00 Auto in Avro aan! RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: Get back 20.02 Muziek met Meta. 22.02 Candlelight RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 De Klassieken. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA Matinee. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 Zout in de pap RADIO 5 18.10 VARA: Chips die je niet kunt eten - magazine. 18.20 PP: Uizending van de PSP 18.30 NOS: Programma voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Gute Reise 21.00 Personal Computer 2. 21.30 Pronto. 22.00 Handwerken REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-21.30 Turks programma. Verder als radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Mlddagmaga- BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Mohajirin, voor Marokkanen. 20.03 Tropical. 21.03 Volwassenvorming. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Bizaria. 19.10 Zig-zag. 22.00 Nieuws. 22.05 Maneuvers in het donker. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Kaleidofoon (22). 19.00 Kroniek 1: Magazine. 19.45 Muziek van onze tijd. 23.15-23.45 Kamermuziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 07.30 NOS Nieuws. 07.33 KRO: Echo-magazine. 08.50 Postbus 900. 09.05 Met de KRO. met Anne. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 Ratel. 11.05 Echo-magazine. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.05 Echo-magazine. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? Avro aan! 08.20 Uit studio en theater 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten... 12.03 Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: De plantage 16,07 Pandemonium. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA Holland wordt wakker! 09.03 Wessel van Diepen. 11.03 Angelique. 12.03 VARA's Steen S Been Show 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 TROS: Een goede morgen met Paul Beugels. 09.00 Continu Klassiek 11.00 In memoriam Jacqueline du Pré. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws 13.30 Belcantorium, operamuziek. 16.00 NCRV: Het kunstbedrijf 17.00 Klassieke muziek RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Het ontstaan van de we reld. 10.00 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 10.50 Tekst en uitleg. 11.00 Studio 55. 12.00 Nieuws. 12.05 De verdieping. 12.45 Tegendraads geloven. 13.00 Nieuws 13.10 Nederland en zijn buren. 13.30 NCRV- Leerspiegel. 14.15 Meet Mr. Mooney 14.30 TELEAC: Follow through. 15.00 NOS: Schone wereld. 16.00 Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur met land- en tuinbouwnieuws. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogramma 14.00 Tineke Speksnijder 16.00-17.00 Rijnmond getapt BRT 1 05.31 Met 1 wakker 08.20 Uit de band 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor 14.03 78 toeren tijd. 15.03 Zo d'ouden zongen 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Siapoo. 08.12 Hoop doet leven. 09.50 Plankenkoorts. 10.03 Broccoli. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Onvergeteli|k. 13.45 Orgelrecital Ivan Guilini. 14.00 De gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee (2). 12.00 Tafelmuziek 13.10 Actueel 13.30 Namiddag bij BRT 3. 16.10 Wel thuis.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9