Vlorsweg willen weg ieidóe Somcwit iteeds meer bewoners 3et gebeuren, wat betekent dat dan? STAD OMGEVING 5. Ti DEN De gemeente den heeft goede hoop zij uiteindelijk slechts tot drie eigenaren de 44 huizen aan de sweg IV hoeft te on- [enen. Sinds de ge- nteraad in september loot tot koop en sloop 1 de huizen aan die heeft slechts één ^ENliwe bewoner zijn iel. dtekening onder een Trol! Pcontract gezet, na- ,nj| 29 bewoners al ak- Eu?ü fd met verkoop wa- Maar gezien het ver- van de onderhande len verwacht de ge- nte binnenkort zeker drie contracten af te i"71jten. Het totaal komt op 33. Volgens H. van der Wiel, één van de twee ambtenaren die namens de gemeente onder handelt met de eigenaren van de huizen, besluiten steeds meer bewoners in zee te gaan met de gemeente. Sommige bewoners verzetten zich daar aanvankelijk fel te gen. Zij wilden koste wat het kost aan de Morsweg blijven wonen, hoewel de gemeente vond dat daar sprake was van een „onleefbare situatie". Zestien bewoners namen zelfs een advocaat in de arm om zich te verzetten tegen die plannen, die zo'n zeven miljoen gulden kosten. De gemeente zette de plannen door, toen een enquête uit wees dat 28 bewoners wel weg wilden van het stukje Morsweg tussen de Dr. Lely- laan, de spoorlijn Leiden-Den Haag en het terrein van Wernink. „De bewoners gaan overstag, omdat zij inzien dat de sloop toch niet is tegen te houden", aldus Van der Wiel. „Sommi gen hebben in de enquête te gen de sloop gestemd, omdat zij de gemeente niet aan de vereiste tweederde meerder heid wilden helpen". Dat kwam volgens Van der Wiel omdat wethouder J. Peters (ruimtelijke ordening) de weigerachtige bewoners al snel dreigde met onteigening. De gemeente, eigenaar van twee huizen, heeft nu 30 handtekeningen binnen en verwacht binnenkort met nog drie eigenaars tot over eenstemming te komen. Van de negen resterende bewo ners zijn er volgens Van der Wiel „twee tot drie" die zich „hebben ingegraven". „Deze mensen hebben juridische bijstand ingeroepen. Ik ver wacht niet dat zij bereid zijn met ons te overleggen over aankoop van hun huis, omdat dat ze dan ontzettend veel gezichtsverlies lijden". Des ondanks gaat de gemeente begin volgend jaar proberen het overleg „open te breken", zoals Van der Wiel het uit drukt. „Want we geven niet op. We blijven het proberen", verzekert de onderhandelaar. Immers, hoe minder eige naars de gemeente hoeft te onteigenen, hoe sympathie ker dit overkomt naar de buitenwereld. Overigens zijn alle 44 wonin gen aan de Mors IV nog be woond. De bewoners hebben het recht daar tot medio 1988 tè blijven. Dan verhuist een grote groep naar de Stevens hof. De huizen die dan vrij komen, kunnen worden be woond door studenten en werkende jongeren, totdat het grootste deel van de be woners is vertrokken. Dan begint de sloop. Mannen aangereden op vluchtstrook Een 33-jarige man uit Lisse is zaterdagavond om tien voor half acht levensgevaarlijk gewond geraakt bij een ongeval op de Rijksweg A44. Hij werd op de vluchtstrook bij de afslag Sassen- heim aangereden. Op de in- en uitvoegstrook vond een aanrij ding plaats tussen drie auto's tijdens een inhaalmanoeuvre. De bestuurders, mannen uit Noordwijk, Kesteren en Lisse, waren uitgestapt om de schade op te nemen. Een 21-jarige Emmenaar, die langs het ongeval reed, lette niet goed op. Hij reed achterop de wagen van een 57-jarige Hagenaar. Beide wagens kwamen enkele meters verder tot stilstand. Een 29-jarige Utrechtenaar, die vervolgens aan kwam rijden, schrok van de ravage op de snelweg. Daardoor draaide hij de vluchtstrook op waarbij hij de bestuurders uit Lisse en Noordwijk raakte. De Lisser liep een sla gaderlijke bloeding op die gestopt werd door een voorbijganger. Beide mannen werden naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden gebracht. foto: wim van noort Leidse hoogleraar Van Sterhenburg hoofdredacteur nieuw woordenboek Si) 'ole OLEpN „Het voetbal- konAren, wat een ver- Rijkelijk woord is dat 2iJ Met afschuw denkt dr. P.G.J. van Ster- jrg terug aan het eoj ïent uit het televisie- amma Sonja op zon- waarin voetbalcoach 4)3ji Michels „in twee is"n tien keer het d gebeuren gebruik- Toch zal de hoogle- lexicologie aan de ^iniversiteit in Leiden iaa dat „absoluut lege, s.j9 :enisloze" woord op- juii n in het Groot We- d happelijk Woorden- _j' van het Hedendaags rlands, dat hij vanaf met een aantal me ikers gaat samenstel- in opdracht van de rlandse en Belgische ;ing. „Want het gaat et om of ik dat woord Nederlands vind, of het algemeen e it gebruikt. En dat is Bajjeval, helaas". 21. =At Sterkenburg noemt nog 'typerend voorbeeld dat :eft dat de Nederlandse 21 steeds meer verloedert: iebruik van de woorden o..toe. Steeds meer Neder- :ar' irs zeggen bijvoorbeeld mededeling naar de luis- rs toe", in plaats van i mededeling aan de luis- irs". Op die manier len steeds minder vaak de voorzetsels gebruikt, is heel erg, maar ik denk dat daar veel aan te doen legt Van Sterkenburg, die ischuldigende vinger naar taalonderwijs, maar ook de taalgebruiker zelf „Het onderwijs is steeds rvlakkiger geworden. Defeningen worden nau- ks meer gegeven. Daar bij dat de Nederlander onverschillig staat tegen- zijn taal. Hij gebruikt ab- Onder het goedkeurend oog van P.G.J. van Sterkenburg bekijkt een medewerkster de tekst die het elektronisch leesapparaat produceert. foto: wim van noort Het betekent absoluut niets. Dat interesseert de Nederlan der echter niet en hij kiest snel voor de makkelijke weg. Die weg wordt met name voor hem gebaand door „parlemen tariërs en journalisten", gelooft Van Sterkenburg. „Dat zijn groepen die veel nieuwe woorden introduceren", zegt hij. Ontspruiten zinnen als „een stuk creativiteitsgebeu- ren naar de burger toe" vooral aan het brein van parlementa riërs en hun ondergeschikten, journalisten tonen zich vin dingrijker. Enthousiast ver haalt Van Sterkenburg over het woord „flitstrein" voor de Train a Grande Vitesse, ook wel hogesnelheidstrein ge noemd. Een woord dat, zo heeft naarstig speurwerk dui delijk- gemaakt, meer dan een jaar geleden één maal is ge bruikt in een Haagse krant, een jaar later nog eens ver scheen in een Rotterdams dag blad „en daarna opeens door iedereen werd gebruikt", aldus Van Sterkenburg. Kijkoperatie Een woord als flitstrein is ont staan doordat zo'n trein nog niet bestond en er een aandui ding voor nodig was. Dat kun nen verschillende woorden zijn, naast flitstrein bijvoor beeld het reeds genoemde ho gesnelheidstrein. Welke aan duiding het „wint", wordt voor een belangrijk deel be paald door het aanzien van de gebruiker, zo verklaart Van Sterkenburg. Kranten spelen daarin een belangrijke rol. Het hangt ook af van het gemak van het woord. Flitstrein is makkelijker en directer dan hogesnelheidstrein, dat de let terlijke vertaling is van de Franse afkorting TGV. Ook woorden als „ruilhart" en, onlangs geïntroduceerd, „kijkoperatie", zijn woorden die heel direct uitdrukken wat het woord betekent. Kijkope ratie is bedacht voor de knieo peratie van voetballer Sören Lerby van PSV. De chirurg bedacht een methode waarbij hij in de knie een holte maakt, waardoor hij hem van binnen kan bekijken ert op een min der ingrijpende manier hoeft te opereren. De vraag is nu natuurlijk: wordt zo'n woord ook opgeno men in de taaidatabank, de verzameling woorden, die on der leiding van Van Sterken burg sinds 1979 in Leiden wordt samengesteld ter voor bereiding van het nieuwe woordenboek? Van Sterken burg: „We hanteren verschil lende selectiecriteria. Om te beginnen onderzoeken we hoe vaak een woord wordt ge bruikt in spreek- en schrijf taal, en door hoeveel mensen. Als de opzichter van een die rentuin in zijn dagboek hon derd keer hangbuikzwijnwijfje schrijft, is dat nog geen reden om het op te nemen. Er moeten meer mensen zijn die het gebruiken, verspreid over het taalgebied Nederland en Vlaanderen". Dialectwoorden worden niet in het bestand op genomen. Stripboeken Het woordenboek dat hoofdre dacteur Van Sterkenburg en anderen vanaf 1998 samenstel len, bevat woorden die in Ne derland en Vlaanderen worden gebruikt vanaf onge veer 1921 tot heden. De schei ding ligt bij dat jaartal, omdat het laatste vergelijkbare woor denboek, het Woordenboek der Nederlandsche Taal, de Nederlandse woordenschat tot die periode beschrijft. Aan dat woordenboek wordt al 150 jaar gewerkt. Naar verwachting is het in 1998 klaar. Het nieuwe woordenboek moet veel snel ler worden gemaakt. Van Sterkenburg schat dat het niet veel langer dan vijf jaar hoeft te duren. Dat voor het nieuwe woorden boek veel minder tijd nodig is, komt mede door de moderne technieken die de samenstel lers gebruiken. Zo beschikken zij over de taaidatabank, een computer die op dit moment zo'n 70 miljoen Nederlandse woordvormen telt. „Er bestaan ongeveer één miljoen Neder landse woorden, maar die kun je in principe eindeloos met el kaar combineren", verklaart Van Sterkenburg dat grote aantal. Hij verwacht dat de taaldata- bank in 1990 200 miljoen woordvormen bevat. „Dan stoppen we ermee. De kans dat je dan een woord hebt ge mist, is wel bijzonder klein", zegt Van Sterkenburg. Veel van die woordvormen worden opgespoord met behulp van een elektronisch leesapparaat. Die machine leest met een op tisch oog boeken, kranten en tijdschriften woord voor woord. Het enige dat de on derzoeker moet doen, is de bladzijde omslaan. Van Ster kenburg: „We lezen natuurlijk niet alle boeken, kranten en tijdschriften. Dat is ondoenlijk werk. We selecteren er een aantal, soms met behulp van autoriteiten op een bepaald vakgebied, zoals automoatise- ring. We richten ons op drie soorten geschreven taal: lite rair, algemeen en vaktaal. Daarnaast onderzoeken we de spreektaal". Hoe behulpzaam moderne technieken ook zijn voor Van Sterkenburg en zijn medewer kers, uiteindelijk zullen zij zelf steeds moeten bepalen of een woord wel of niet in het nieu we woordenboek komt te staan. En zelfs als zij het daar over eens zijn, wacht hen nog een probleem: dat van de spel ling. Van Sterkenburg: „Voor de Nederlandse taal bestaat een officiële spellinglijst, het zogenaamde Groene Boekje. Wij moeten ons aan die lijst houden, maar vinden die ver re van consequent. Ik ben een warm voorstander van een be scheiden spellingherziening. Eén spellingsbeeld per woord, dat zou weldadig zijn. Het is toch te gek dat je kritiek met een k schrijft en criticus met een c. Dat is volstrekt onlo gisch. Een meer logische ma nier van spellen zou het taal onderwijs bovendien aanmer kelijk vereenvoudigen en fijn zijn voor de taalgebruikers. Maar een vorm als kado, die je steeds meer tegenkomt, nemen wij niet op. Dat is nog altijd: cadeau". PIETER EVELEIN tograaf exposeert DEN Een fototentoon- ja! ing van de Haagse foto- Peter Foppe is de hele nd december te zien in v iehuisje Piggelmee aan ris ,Jan Vossensteeg 59 in Hi Jen. Foppe wordt geboeid r de bioscoopfilm en het ealisme. Aan de hand J zeer uiteenlopende the- zijn zowel surrealisti- f beelden als zijn liefde de film zichtbaar. De ponstelling in het koffie- is van maandag tot en zaterdag geopend van tot 18.00 uur. LEIDEN Geboren: Edith Cathari- na Maria q.v. H. A. M. van Ruiten en A. P. Stam; Willeke Wilhelmina Sa- brina d.v. W. D. du Prie en W. On derwater; Jacobus Johannes z.v. A. J. van der Valk en A. D. van Klaveren; Anne Marie d.v. J. G. W. van Maan- en en M. E. E. Hibbeln; Dominique d.v. R. W. van Gent én M. S. Haspels; Angelique d.v. R. W. van Gent en M. S. Haspels; Keesjan z.v. C. Haasnoot en S. W. H. van Loenhout; Bob Ar nold z.v. R. van der Velden en C. F. J. Schimmel; Lisa d.v. H. Loots en C. M. B. van den Bergh; Cecile Helena Francisca Maria d.v. M. J. J. S. Cro- bach en L. A. M. van Leeuwen; Cor nelia Maartje d.v. M. van Duijn en C. M. Schaap; Sean z.v. T. G. Scheffer en B. van Schoonderwoerd den Beze- mer; Jelle Alfred z.v. P. C. Knol en J. Krijger; Sharina Adriana d.v. J. J. van Egmond en W. M. Brussee; Jo- lien Karen d.v. S. van Dullemen en A. F. E. de Raad; Ilonka Evelien d.v. S. van Dullemen en A. F. E. de Raad; Marleen Irene d.v. S. van Dullemen en A. F. E. de Raad; Cathy d.v. H. Hartevelt en R. A. Groot; Claire Isa- belle d.v. G. T. Vedder en M. J. T. B. Chaillou; Guido Timothy z.v. H. W. Fuchs en M. G. J. Dickhoff; Lionel z.v. L. J. Huijbers en M. F. C. Villard; Laurens Martijn z.v. L. J. J. van Dam en A. J. Bunt; Astrid Aïssatou d.v. S. D. Sy en T. C. Fogelberg; Da niel Jacob z.v. S. Lobatto en M. L. Edelman; Jetty Marlou d.v. H. C. Guldemeester en K. L. I. van Frank Haasnoot; Si Wing z.v. T. W. Cheung en S. T. Chan; Franciscus Johannes z.v. J. L. M. Trommelen en M. F. van Uuden; David Gerardus z.v. H. M. Jongeleen en M. van Duijn; Laura Alexandra d.v. E. R. Nollkaemper en M. H. A. C. Weevers, Evelien d.v. J. C. van Rossum en M. T. van den Berg; Roelof Gerrit Nicolaas z.v. G. N. van Egmond en A. M. M. Coster; Jeamène d.v. E. H. C. Kruyt en M. Heemskerk; Madicke d.v. W. F. Stou te en C. W. Kroon; Robert Johannes Kornelis z.v. G. W. van Egmond en J. P. Seijbel; Yasemin Gi Gizem d.v. N. G. Slomp; Gerrit Jan z.v. G. van den Eijkel en B. J. N. de Koning; Alice d.v. H. M. M. Jungsc- hlager en A. B. Brandon; Emma Renu d.v. A. Dalhuijsen en C. M. En thoven; Willem Menno z.v. F. J. P. van den Ingh en S. W. Partakusuma; Asma d.v. T. A. Nasla en F. Achefay; Selma Johanna d.v. G. J. C. Lekker- kerker en J. C. van Goor; Torben z.v. H. G. M. Bisschop en I. M. Kukler; Joyce Celia d.v. A. L. Voogt en C. Aniba; Chitra Maria Roshni d.v. A. S. Kanhai en M. C. M. Wenders; Moni que Ingrid d.v. W. O. Hazelhorst en M. F. Hoogendijk; Bert-Jan z,v. A. L. Slort. Overleden: I. Florijn, geb. 23- 12-1899 man; A. P. Blok, geb. 7-4- 19X5 man; J. P. Weijers, geb. 29-11- 1917 man; G. Dekker, geb. 9-6-1918 man; B. E. Sleijser, geb. 26-11-1895 vrl. geh. gew. met A. van Haalem; J. Hölper, geb. 1-10-1915 man; A. Struyck, geb. 9-5-1913 vrl. echtg. van J. Paling; M. C. Norder, geb. 20-4- 1928 man; C. van der Putten, geb. 14- 2-1920 man; C. J. Oudshoorn, geb. 19- 12-1900 vrl. geh. gew. met H. Challa; T. D. Welling, geb. 17-4-1906 man; F. van Kampen, geb. 6-8-1907 vrl.; A. P. van Egmond, geb. 5-12-1908 man; A. Schimmel, geb. 1-1-1914 vrl. geh. gew. met F. J. Montanus; C. van Dis sel, geb. 13-5-1926 vrl. echtg. van H. van den Wijngaard; J. M. Simons, geb. 25-6-1906 man; G H. Bast, geb. 9-3-1903 man; H. A. Snel, geb. 1-4- 1921 man; M. Knoester, geb. 5-4-1913 man; N. Messemaker, geb. 19-1-1924 man; M. C. Nijnens, geb. 29-12-1899 vrl. geh. gew. met A. Schouten; J. Verbeek, geb. 9-6-1919 man; T. Zwa- neveld, geb. 22-4-1921 vrl. echtg. van M. Rietveld; H. J. M. Tolido, geb. 10- 3-1910 vrl. geh. gew. met M. M. Hopgervorst; M. Meijer, geb. 6-11- 1902 man; H. Boon, 'geb. 23-3-1912 vrl. geh, gew, met P. J. de Graaf; T. C. M. Hoogervorst, geb. 13-12-1951 man; G. M. Teuwisse, geb. 2-5-1908 vrl. geh, gew. met L. Spoor; H J. M. Eikholt, geb. 10-7-1955 man; C. M. van Beeck, geb. 29-1-1931 man; F. L. E. de Visser, geb. 1-8-1934 man; A. J. Maree, geb. 22-4-1892 vrl. geh. gew. met A. Klinkhamer. Gehuwd: H. T. de Kievith en M. H. van Engelen burg; H. P. C. Steenbergen en W. M. Brouwer, W. Blom en M. P. Bokern; P. J. P M. Cornelisse en S. T. Siraa; G. J. Schreuder en T. Meijer; B. E. Maan en S. J. M. Wernars; R. J. A. van Zon en M. C. Plug, W. Wolters en M. A. Staphorst Ondertrouwd: T. L. van Steiin en C. J. van Broekho ven, G. J. Oostindie en I. V. M. Kou- len, J. Scheffer en M. Veefkind, R. A. Roem en U. Winter, N. Kruit en G. C. P. van Gils; E. C. Smeets en J. C. M. Vreeken. R. Blok en J. H. M. Tendeloo, H. J. J. Dinkelman en G. C. de Bruijn; R. T. R. Regeer en A. P. Esc3}er. Gespreksgroep over adoptie LEIDEN De Fiom Leiden begint in januari 1988 met een gespreksgroep voor vrouwen die hun kind in het verleden ter adoptie hebben afgestaan. Veel vrouwen konden onmo gelijk zelf hun kind opvoeden en hebben daarom hun kind in een adoptief gezin moeten plaatsen. Vrouwen die behoef te hebben hier met andere vrouwen over te praten kun nen bij de Fiom terecht. Voor meer inlichtingen: Fiom, Lei den, Langegracht 61, tel! 071- 144715/146237. Bij het Chili Front Leiden zijn stencils verkrijgbaar met informatie over het verzenden van kerst- en nieuwjaarskaarten en kerstpakketten naar poli tieke gevangenen en hun familieleden in Chili. Het comité verzorgt ook ande re activiteiten zoals optre dens van Latijnsameri- kaanse muziekgroepen en tentoonstellingen met Chi leense handgemaakte pro- dukten. Voor meer infor matie: E. van der Veen, tel. 071-149293 of R. Re- me nteria Troncoso, tel. 071-310264. Lezing Over ruzie en energie spreekt schrijfster en the rapeute Riekje Boswijk- Hummel op donderdag 26 november in centrum Ex'85 (Koppenhinksteeg 15). De lezing begint om 20.00 uur en de entree is acht gulden. Bingo (1) In buurthuis Morschwijck wordt vrijdag 27 novem ber een bingo-avond ge houden. Het balletje gaat rollen om 20.00 uur. Het buurthuis is gevestigd aan de Topaaslaan 19. Bingo (2) Drumband Matilo houdt vrijdag 27 november een bingo-avond in het club huis aan de Zaanstraat 126. Er worden zes ronden ge speeld en er is ook een lo terij. De bingo begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Voeding Diëtiste Margje Buitenhuis geeft donderdag 26 no vember voorlichting over voeding in het diensten centrum Noord aan de Van Hogendorpstraat 36. De bijeenkomst begint om 10.00 uur en is bedoeld voor ouderen vanaf 55 jaar. Voor meer informa tie: tel. 071-218182. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur. za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. MAANDAG 23 NOVEMBER 1987 PAGINA 7 Goekoop tshow Plassen oorzaak van twee ongelukken Voorschotenaar aangehouden bij Marian in praat LEIDEN Marian Goekoop- van Ingen, echtgenote van de Leidse burgemeester en yoga- lerares is zondag 29 november te gast in de praatshow van de Leidse Werkgroep Homosek sualiteit (LWH). Naast Marian Goekoop zijn ook uitgenodigd de Amsterdamse mode-ont werper Frank Govers en Piet- Heijn Schoute, oud-wethouder van Leiden en thans burge meester van Wassenaar. De eerste van de nieuwe serie praatshows begint om 16.00 uur in het gebouw van de LWH aan de Langegracht 65. LEIDEN Grote waterplassen op de Einsteinweg hebben vrijdagmorgen een kwartier na elkaar tot twee on gelukken geleid. Achtereenvolgens raakten een 23-jarige Zoeterwoude- naar en een inwoner van Sas van Gent van de weg doordat zij de mar keringen niet meer konden zien, na dat ze vanaf de Plesmanlaan de Ein steinweg in waren gedraaid. Ze volg den daardoor dé bocht te scherp en kwamen met de wielen van hun au to's tussen beide rijbanen terecht. De grond ligt daar een centimeter of twintig lager dan de rijbaan, zodat behoorlijke schade ontstond aan wie lophanging en remschijven van de auto's. inbraakpoging LEIDEN De Leidse politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een dertigjarige Voorschotenaar aangehouden toen hij bezig was de etalage van een ijzerwarenzaak aan de Haarlemmerstraat leeg te ha len. De man, die verslaafd was aan drugs, had een steen door een etalageruit gegooid en had toen de politie rond drie uur 's nachts passeerde net een kniptang en drie beitels bij zich kunnen steken. an'Sde wijst af sluiten van Breestraat af Het plan van een meerderheid van de Leidse ge- ^^Baad om de Breestraat tijdens de openingsuren van de definitief af te sluiten voor auto's, is bij de Kamer van ilJN «jodel niet in goede aarde gevallen. Volgens de Kamer is Rnnfvl!?ens °Pen'nësuren van de winkels een goede bereik- >100 P van w'nkels van groot economisch belang. De Ka- ilNEMfOOgt verder in een brief aan de gemeenteraad dat de >1.00. pat „semi-permanent" afsluiten in de praktijk nauwelijks iNEM/taar zal blijken te zijn. Een dergelijke maatregel zal voor j* fumemt „uitermate verwarrend" zijn, heet het in de brief. NÈma» de Kamer mag de verkeerssituatie in de Breestraat niet ;al); iaën worden van de verkeerscirculatie in de rest van de 'jtad. De Kamer herhaalt nog eens zijn voorstel om een Ji de Marktenroute te gaan gebruiken als route voor het ^uN Mpd vei"keer. Op die manier zouden zowel het aantal au- •l.l5/[het aantal bussen in de Breestraat gehalveerd worden. STufzou de druk op de Leidse binnenstad verminderd kun- I24irden door de route Hooigracht-Langegracht te verbete- iambi ksweg-11 West aan te leggen en ten westen van de bin- 6*191 een pai"keergarage te bouwen. 10.' H< Entv Jongens betrapt bij kraken condoomautomaat LEIDEN Twee Leidse jongens van 17 en 18 jaar zijn in de nacht van za terdag op zondag door de politie ge stoord bij hun pogingen een con doomautomaat aan de Lombokstraat leeg te halen. De twee waren rond twee uur 's nachts in de weer met een gulden aan een touwtje bij de au tomaat. Ze waren er op die manier in geslaagd zes pakjes condooms uit de automaat te halen toen de politie pas seerde. Volgens de beheerder van de automaat waren de afgelopen week al eerder pakjes condooms verdwe- Aanleg Waaghoofdbrug begint op 2 januari LEIDEN De aanleg van de Waaghoofdbrug, de fietsers- en voetgangersverbinding tussen de Boommarkt en de Stille Rijn, begint 2 januari 1988. Wethouder J. Peters (ruimtelijke ordening) geeft dan het startsein. De aanleg kost 710.000 gul den. Dat is 250.000 gulden meer dan de gemeente had geraamd. Dit bedrag wordt gekort op een be drag van 2,6 miljoen gulden dat is gereserveerd voor diverse werkzaamheden in de Pieterswijk. Volgens een woordvoerder van de gemeente gaat dit niet ten koste van de Pieterswijk, omdat deze korting wordt opgevangen door extra subsidies. Op dit moment bestaat de verbinding tussen de Boommarkt en de Stille Mare uit een houten noodbrug. De nieuwe, geheel ijzeren, brug wordt even hoog als de noodbrug. De „hoeken" verdwij nen uit het wegdek; de bolling is vloeiend. De kleur is antraciet.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7