Jaqueline Wagner „beste pepernoot" van ÊeidócSotwci/nt LMHC dwingt koploper gelijkspel af Goede start Pernix en Fides Pacta Winst LSRC TOP HUTSPOT-TOERNOOI VOOR JAN SLINGERLAND MAANDAG 23 NOVEMBER 1987 PAGINA 18 LEIDEN In de squash com petitie heeft het eerste dames team van LSRC voor een klei ne verrassing gezorgd. De thuiswedstrijd tegen Hillegom werd met 3-1 gewonnen, maar indruk maakte de manier waarop. Eerste dame Claire Freling had zich geblesseerd waardoor spelen onmogelijk was. In het bezoekende team van Hillegom was de vierde dame ook niet echt fit en be sloten werd om de overgeble ven drie dames van LSRC door te laten schuiven om zo toch drie wedstrijden te spe len. Jana van Duyn (als derde dame), Kitty Klaassen (op twee) en Karin Swiers (als dame 1) hadden ondanks de ongewone plaats geen moeite met de tegenstand. Dat de eindstand op 3-1 uitkwam was logisch aangezien Freling niet aanwezig was en haar partij verloren gegeven moest worden. Het eerste heren team speelde uit tegen Mariahoeve gelijk door winstpartijen van Thonnis Hooghoudt en Kees van Groeningen. De laatste partij, die van Wico Heems kerk, kan rechtstreeks in de bizarre boeken. Hij verloor de wedstrijd met de cijfers 10-9, 9-0, 10-9. LEIDEN In Wagenin- gen moest de Leidse heren hockeyploeg hard vechten voor een punt te gen de koploper. Ook de dames van Leiden zetten een goede prestatie neer door thuis met 5-1 Alk maar af te drogen. Door dat in de eerste dames- klassse Alecto won en Noord wijk gelijkspeelde, staan de ploegen op een vierde en derde plaats. De heren van Roomburg kre gen op eigen veld een ge voelig pak slaag van Alli ance (1-4). Voor het publiek zeer aantrek kelijk was het duel Wagenin- gen-Leiden in de overgangs klasse, waar twee aanvallenc ingestelde ploegen tegenovei elkaar stonden. Zowel Wage- ningen als Leiden bleek ovei een gesloten verdediging te beschikken, getuige hel schaarse aantal strafcorners dat in totaal binnen werd ge sleept. Na een individuele ak- tie van Friso van Deursen mocht Bob Jan Dietrich via een strafbal Leiden op een 1-0 voorsprong brengen. Korte tijd later scoorde Wageningen te gen uit een strafcorner die di rect werd geschoten langs de zeer goed keepende Tom van der Meer. De tweede helft hielden de ploegen elkaar goed in evenwicht. Leiden kreeg wat kleine kansjes, ter wijl Wageningen iets meer overwicht had, maar tot het eind van de wedstrijd hier geen gebruik meer van wist te maken. Roomburg ontving het hoger geklasseerde Alliance en kwam al snel tot de ontdek king dat het een harde dobber aan de Heemstedenaren zou hebben. Ten eerste was er en disciplinair verschil tussen beide elftallen. Op een door weekt veld werden de Leide- naren de dupe van te weinig discipline bij de mandekking, waar Alliance binnen tien mi nuten twee maal» gebruik van wist te maken. Vlak voor rust kwam Roomburg zelfs op een 3-0 achterstand doordat het niet anticipeerde op een opko mende verdediger die dienten gevolge vrij baan kreeg tot het doel. In de 17de minuut miste Roomburg met het geloof in beter ook nog een strafbal en daarmee de kans tot aanslui ting. Vijf minuten voor tijd kon Rutger van Schaik, voor een inmiddels op 4-0 achter stand gekomen Roomburg uit de rebound van een strafcor- ner de eer redden (1-4). De da mes van Leiden konden tegen Alkmaar gemakkelijk in hun spel komen. Dat lieten de Leidse dames zich niet ont glippen en ze bouwden een re gelmatige 3-0 voorsprong op tot de rust. Aan Leidse kant kwam het meeste gevaar van Karen van der Lee en Barbera Boertje, de meer geroutinerde speelsters van de ploeg. Samen zorgden zij voor twee doelpun ten. Ook gedurende de gehele tweede helft behield Leiden het initiatief en breidde de voorsprong uit tot 4-0 nadat Nicky Jansen Schoonhoven op links vrij voor de keepster verscheen. Behalve Eiske Dor- restein liet ook de invallende Frederique Westra van Olten zien met de strafcorner over weg te kunnen. Nadat Alk maar iets terug was gekomen scoorde zij 5-1. De dames van Alecto hebben het op hun heu pen de laatste paar weken. Op eigen veld zag het publiek des ondanks een saaie eerste helft, waarin Rosmalen door pech geen voorsprong kon forceren. Na rust mocht Alecto het gaan proberen uit een strafbal. Eu genie Westerduin gaf met deze treffer haar ploeg een impuls om het spel naar zich toe te trekken. Met Maria Matteu- sens als zeer betrouwbare sluitpost kon Alecto niet ver liezen, sterker nog, het ver grootte de voorsprong doordat Corine Vliegendhard bij een strafcorner de rebound benut te. Concurrent Noordwijk liet in Wassenaar een punt liggen tegen Groen Geel, nadat het eerst op voorsprong was geko men door een doelpunt van Renate van der Bent. Zij speel de twee verdedigers uit en be paalde de ruststand op 0-1. Groen Geel, dat met pech een afgekeurde strafcorner moest verkroppen kreeg het nog zuurder toen Carola Steenmei er 0-2 aantekende en de tijd begon te dringen. Na een strafcorner die van richting werd veranderd leek er voor de Noordwijksen nog geen vuiltje aan de lucht. In de slot fase echter had een snelle ba londerschepping tot gevolg dat Noordwijk er toch niet met de volle buit vandoor mocht gaan 2-2). De heren van Alecto voe ren de lijst in de tweede klasse aan met reeds drie punten voorsprong. Een in grote vorm stekende Eric Brabander be reidde bijna alle vijf de doel punten voor en scoorde er een in het duel tegen Te Werve (5- 1). Door een gelijkspel van Fo- rescate in Delft tegen Dopey (2-2), staat Forescate nu derde. LEIDEN De Leidse korfbaltop is overwegend met goede prestaties aan de nieuwe zaalcompetitie begonnen. Pernix wees ti- telfavoriet Rapiditas met 14-9 gedecideerd terug en Fides Pacta bleef OEC voor (9-11). De Danaïden was met winst over Ons Eibernest de enige succes volle eesteklasser, want Zuiderkwartier en Fiks verloren bij Rust Roest en Vriendenschaar. De eerste derby van het seizoen tus sen Velocitas en Fluks in de derde klasse eindigde in een overwinning voor de thuisclub. „Laten wij hier geen conclu sies over kampioenskansen aan verbinden, want daarvoor speelde Pernix nog te wissel vallig," oordeelde coach Van Dort over de 14-9 zege op Ra piditas. Carla van Evert, Geer- ten Breedveld, Kees Hortensi- us (allen tweemaal), Janneke Mulder en Lian Tieleman trokken in de eerste helft de 2-2 naar 10-4 door, wat gelijk de beslissende doorbraak bleek. De titelkandidaat uit Zutphen miste later het schot om te profiteren van de terug val van de oranjekragen, waarbij Marco van der Lucht Peter Kuipers (liesblessure) uitstekend verving. Aanvankelijk had Fides Pac ta moeite met het stevige ver weer van OEC, dat meer dan één helft het scoreverloop dic teerde. De fusieclub nam on der impulsen van Robin Som- meling (viermaal scorend) in het derde kwartier het initia tief over en kwam van 6-4 op 6-8 om deze marge tot het eindsignaal in stand te hou den: 9-11. Vooral de dames waren sterk op dreef, want Je- anet Smit (2), vervangster van Bettina Sommeling, Wilma Neuteboom en Mieke Selier kwamen allemaal tot doeltref fende acties. Zuiderkwartier leed bij Rust Roest een kansloze 13-7 neder laag, omdat Erik van Lunte- ren (5) en Wil de Wit (2) zich als enige schutters opwierpen. De Leidse ploeg miste voorts ook lengte en vechtlust om het de thuisclub echt lastig te ma ken, hoewel het gat tot 8-5 steeds beperkt bleef. Gedurende de eerste helft raakte Fiks 7-2 achter op Vriendenschaar (H) door te veel plaatsfouten en slecht af vangen onder de palen. Jac queline Anholts, Reinetta de Mooy, Theo Vreeken en Nico van Weizen onderstreepten het verbeterde spel na de pau ze, zonder dat de nederlaag af gewend kon worden: 10-6. Binnen acht minuten stond De Danaïden op 3-0 tegen Ons Eibernest, maar de overige acht goals kostten meer in spanning en kansen: 11-8. Erik Kromhout nam er liefst zes voor zijn rekening ep ook San dra Slingerland eiste een hoofdrol op, want zij zette haar team na 5-5 (rust) met 7-5 terug in het goede spoor. Gezien de spelverhoudingen verdienden Crescendo en DKV (IJ) met 11-11 elk hun punt, want enkel op 6-8 was er een ruim verschil in de score. Carolien van Noort (2), Wij nand Alberts, Peter Baak en John Huigsloot zetten de groen-witters op 11-10, waarna de bezoekers met het laatste schot in de wedstrijd alsnog een gelijkspel bevochten. De verdedigingen van Veloci tas en FIuks waren zo over heersend in de streekderby, dat er een magere 6-4 eind stand op de formulieren kwam. De Noordwijkers kwa men via Koos Passchier (2) en Thilly Vink driemaal aan de leiding, wat eigenlijk tegen de verhouding in was. Zij konden door hun lengtetekort immers nooit lang aanvallen, terwijl" hen evenmin veel ruimte voor de paal werd gegund. Dit bleek in het derde kwartier van doorslaggevend belang, want toen maakten Ine Goe- degebuur, Toos van Poelgeest en Bert van Osnabrugge 5-3. Hoewel Nel Hordijk de aan sluiting herstelde, werd het niet meer spannend, zodat de tweede treffer van Jan Schef- fers alleen nog van statistische waarde was. Rondom de rust verloor Ons Eiland de aansluiting met SDO (K), dat van 4-4 naar 5-10 door stoomde. Jan Boon, top scorer met vier goals, Chris van Schie en Jaco van Weele maakten 8-11, maar uiteinde lijk werd het geflatteerd 8-15. Qua mogelijkheden had Tem po ruimer afstand moeten ne men van Bolnes dan 5-9. Erik Pons, die vijfmaal doel trof, Rob Wilschut (2). Joke Boot en Edo Kuiper zorgden voor 2-8, voordat de thuisclub met enige toevalstreffers de marge ver- Marco van der Lucht zet Pernix op een 12-6 voorsprong tegen Rapiditas. Janneke Mulder (links) verzorgde de voorbereiding. kleinde. De Algemene begon veelbelo vend bij ODO (D). blijkens de 3-7 van Annemieke Molloy (3), Alfred Lambooy (2), Jory Sjar- dijn en Marcel van Duyvenbo- de. De eerstgenoemde was de enige die na de pauze nog doel trof en dit viel in het niet bij het begin van de tweede helft de Dordtse opmars, die in de de slag tegen Hou Stand, dat laatste minuut tot 9-8 reikte. na 3-4 op 8-4 kwam. Yvonne Poulegenoot KNS miste aan van Dam, Edwin Kooien, Pe- foto: andre van haasteren ter Zitman en invaller Ger Glasbergen ondernamen een vergeefse poging verlies met 11-8 nog te verhinderen. jel WORMER Hetve van TOP in de zaa klasse leverde veel doelpunten oi gespreksstof op. D bailers uit Sassenhl zaten tegen Groen Tl de slotfase een 21-5 sprong, maar beslo' rond te spelen, c*A een afspraak met^J hoofdklassers. Het e was, dat het duel fcn 23 geen winnaar coe de, of het moestent schouwers zijn. ei Tijdens een bijeenk»e| Zeist besloten vijftier0L zestien hoofdklassers^ Blauw Wit haakte voortaan niet meer opcj; te spelen. Zij hooptenkg de attractiviteit van korfbal te waarborgenuv zit is angst om te niet om te winnen. Ik|Cj€ beslissing als een do<ge van een impasse", jai schreef trainer Jaspfl c namens TOP de afsp^ voor topsport uniek ten. Hij tilde niet zv het verliespunt. want r~ genoeg redenen om vreden te zijn. Zijn U gen vertoonden in ti ling tot de oefencamp^. delijk weer strijdlust T vaardigheid. Dit was] dig ook, want Groen 4. teerde lang het scor met 15-11 als maxim< sprong. Toen zorgde! Langelaan, Anne van J (2), Ria Nijenhuis, Kawl terbeek, Jacqueline V Aad Wiegerink (vi van Frank Nijenhuis) H 19 en deze marge lg twee minuten vóór tijc. 23 intact. „Spelen wj grote kans, dan denk a5 die pot pakt. Maar jt niet voor niets zo'n i I Je kunt zeggen, dat «il gedupeerde zijn, maar,n je positief benaderen' digde Engel het beslu te blijven aanvallen. stelling werd met .253 beloond, maar als tree tigde TOP hiermee hoogste gelijkspel uit i balgeschiedenis. De raro goals kwamen uit hairgi Anne van der Zaag (iie Westerbeek, Gerco L)hi (3), Ron van der Wie Jacqueline Winter eh van der Zaag. »n LEIDEN Het door de badmintonclub Meren- wiek georganiseerde Hut- spot-toernooi is bij de heren in de C klasse door Jan Slingerland gewon nen. Jaqueline Wagner behaalde twee titels in het Pepernotentoernooi van BC Lisse. Jan Slingerland kan nog steeds flink badmintonnen. De als tweede geplaatste voorzit ter van BC Leiden haalde in de finale Merenwieker Rob Burgerjon onderuit. In de hal ve finale had Slingerland al een geweldige partij achter de rug tegen de ook thuisspelende Jan Glasbergen (vorig iaar tweede). Burgerjon versloeg Randy Thepas alvorens de fi nale te halen. In de dames- strijd kwam de winnares van vorig jaar, Corina Nielen (zigo), weer in de finale. Dit keer moest zii echter het hoofd buigen voor ae opvallende An neke Steenvooraen van Vliet- wijk. Nielen had eerder afge rekend met Monique Fleers, die even terug was op het oude nest. Steenvoorden bereikte de finale ten koste van Meren- wiekse Miranda de Mos. In de dubbels zorgden twee onge plaatste dames voor een volle dige verrassing. Sandra van 't Hart en Saskia de Mos won nen van het gelegenheidsduo Ilse Sloos-Monique Fleers. Bij de herendubbel eenzelfde beeld. Randy Thepas en Ma thijs Beerlage koppelden voor het eerst en kwamen als ver liezers uit de finale. Meren- wiek had ook hierin het goud via Rob Burgerjon en Danny Plug. In de mix haalde Cornia Nielen toch nog een titel bin nen. Met Ronald van der Meer versloeg zij het duo Jaco Lem merzaal (vorig jaar winnaar van het D toernooi) en Ilse Spiering. In het D toérnooi een opval lende rol voor Peter Koeman van het Noordwijkse Bios. In het enkelspel won hij van Ar thur de Beer (zigo) en in de dubbel werd hij met KBC partner Jeroen Imming twee de. Imming vergaarde in de mix nog een zilveren plak, daar met clubgenote Joke Sie- bert. Bij de dames winst voor Esther óey van Drop Shot te gen Caroline van der Weyden. Martine Farber en Astrid van Cronenburg zorgden voor de laatste verrassing van het ui terst geslaagde toernooi door tegen Van der Weyden en Pa tricia Barning met de volle winst naar huis te gaan. Pepernoten Jaqueline Wagner won twee titels in het Pepernoten toer nooi van haar eigen club BC Lisse. Bij de meisje tot 18 jaar versloeg zij met 2-11, 11-7 en 5-11 Lonneke Hazekamp en in de mix was zij met partner Martijn Egas te sterk voor het duo Yvonne Thyssen en Ilco Brusse (15-9, 15-4). BC Lisse had in het uitstekend georga niseerde en sfeerrijke toernooi nog een troef in het dames dubbel Suzanne Kluivers-Li- sette Homan. In drie spannen de sets verloren zij van Sandra van Nugteren en Hazekamp (18-15, 14-17 en 15-4). In de overige klassen speelden de Deense gasten van de Ballerup Badminton Club '58 een grote rol. Maja Wiberg won overtui gend in de klasse tot 16 jaar zowel het dames enkel als het dubbel (daar met Berit Meyer Jensen). Een van de leukste partijen van het toernooi werd gespeeld in de klasse tot 14 jaar. Christa Boeters kwam in de finale uit tegen de Deense Rikke Morgensen. Morgensen overklaste Boeters in de eerste set met 11-2 en leek naar een zelfde score op weg in de tweede. Het laatste punt kwam echter nadat eerst Boeters haar klasse en strijdlust had getoond en tot 10-10 terugge komen was. Onder groot ap plaus verlieten beide jongeda mes het veld nadat de kleine Deense met 12-10 de strijd be slist had. In de finale van de dubbel waren de twee eikaars partner. Met 15-11 enp ven Monique Pronk #r HartwiSk (ex-BC LeiE iets achter. Hartwijkr^ de toch een titel Danny Sip het geme^g bel te winnen. In djT klasse een fraaie winsw ren Boas Olsen mefc Neergaard tegen JJC Sugteren en Olaf Pole dubbel. Tenslotte g aandacht uit naar Si' die op de fiets de spor nenkwam en alvorens zen uit te reiken e Kerstliederen wilde h"V GERT VELIT1

Leidse Courant | 1987 | | pagina 18