foorhout moet asielzoekers opnemen BIJZONDERHEDEN Raad steunt bouw achter Moleneind ;1Duiven verzorg je als juffershondjes jADSMEERDERHEID TEGEN COLLEGE: Jeine criminaliteit Schaffen kan niet Ambtenaren terug op oude stek IGÏDEN OMGEVING CeidócSotuant VRIJDAG 20 NOVEMBER 1987 PAGINA 15 nf Cl" traf voor ïg verkrachting ier is gisterochtend veroordeeld tot l maanden cel met aftrek van voor- yaarvan zes maanden voorwaarde- ien proeftijd van twee jaar wegens ng tot verkrachting van een 14-ja- sje. Het vonnis was conform de eis officier van justitie. Als extra voor- geldt dat de man begeleid zal door het Consultatiebureau voor I en Drugs, omdat hij met een alco- ileem kampt. Tevens zal hij psychia- begeleiding krijgen, van dit jaar drong de man in het ou- huis van het meisje binnen en pro- haar onder bedreiging van een mes ■achten. Haar vader die het meisje kwam heeft hij geslagen. Voorhout haalt nieuwjaarsreceptie uit mottenballen VOORHOUT De nieuw- jaarsreceptie van het ge meentebestuur Voorhout is een aantal jaren niet ge houden vanwege de bezui nigingen. Ter gelegenheid van het 1000-jarig bestaan van Voorhout in '88 heeft het gemeentebestuur beslo ten de nieuwjaarsreceptie uit de mottenballen te ha len en vast te knopen aan de grote openingsmanifes tatie die wordt gehouden op 2 januari in sporthal De Gaasbak. De receptie be gint om 15.00 uur en ein digt om 17.30 uur. Fietser aangereden LEIDERDORP Een 15-jarige jongen uit Leiderdorp is gisteravond voor ob servatie naar het Academisch Zieken huis in Leiden gebracht, nadat hij op de hoek van de Vronkenlaan en de Lijn baan was aangereden door een auto. De automobilist, een 23-jarige Leiderdorper, verzuimde om de fietser, die op de Vronkenlaan reed, voorrang te verle nen. De jongen had geen licht. Volgens een woordvoerder van de politie bleken zijn verwondingen mee te vallen. Tien mille uit woning gestolen LEIDSCHNDAM Uit een galerijwo ning aan de Stolberglaan is gisteravond 10.000 gulden gestolen. De inbrekers na men ook 20 girobetaalkaarten mee. Men kwam het pand binnen dóór de voor deur met grof geweld open te breken. Vrouw gewond LEIDSCHENDAM Een 51-jarige vrouw uit Noot dorp is gisteren gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising van de Oude Trambaan met de Dr. Van der Stamstraat. De vrouw negeerde met haar auto het rode ver keerslicht en werd aange reden door een busje, dat werd bestuurd door een 39-jarige Leidschendam- mer. De vrouw moest door de brandweer uit het wrak worden bevrijd en werd met inwendige kneuzin gen naar Ziekenhuis Anto- nuishove overgebracht. ONGEVAL DOOR NOODWEER HAZERSWOUDE Een 47-jarige vrouw uit Hazerswoude is gisteravond om half zeven door het slechte weer van de weg geraakt. De vrouw reed over de Gemeeneweg en botste tegen een boom. Ze werd daarbij licht ge wond. De auto werd flink beschadigd. Dure wijnen gestolen LEIDERDORP Uit een garagebox van een flat aan de Roodborststraat in Leiderdorp is tussen maandagochtend en woensdagmiddag voor 5.000 gulden aan wijn ontvreemd. Het gaat volgens een woordvoerder van de politie om zeer dure, exclusieve wijnen, „geen Beaujolais primeurtjes". De daders for ceerden de deur van de garagebox. Boerhaave- school niet naar Oosthout VOORHOUT De Boerhaaveschool mag niet verkassen naar de wijk Oosthout. Dat heeft men op het mi nisterie van Onderwijs gisteren medegedeeld in een gesprek met af gevaardigden van de gemeente Voorhout en het bestuur van het Protestants-Christelijk onderwijs te Voorhout. Daarmee kan het voornemen van burge meester en wethou ders niet doorgaan. Open dag De Rank NOORDWIJK Dorpshuis De Rank aan de Golf baan in Noordwijk houdt morgen open huis. Ieder een kan dan de vernieuwde Rank komen bekijken. Ter gelegenheid van de open dag hebben er veel evenementen plaats. Zo maakt het fanfarekorps Echo der Duinen om tien uur 's morgens een rond gang door het dorp. Om half elf is er voor de kin deren een gratis kindervoorstelling. Hiervoor kun nen kaartjes worden afgehaald bij de Rank. Verder verzorgt dansschool John de Boer enkele balletde monstraties. 's Middags om half drie is er een dart- demonstratie door de Barracuda's. Muziek is er 's middags van de Zeedorper muzikanten en de Ex celsior. Dit muziekkorps komt een serenade bren gen. 's Avonds kan er een dansje worden gemaakt op de muziek van Half a Dozen. De Nashville Dan cers geven demonstraties van het country and wes- terndansen. De opbrengst van een loterij is bestemd voor decoratie van het dorpshuis. -ateOUT De gemeente Voorhout Tiuisvesting bieden aan asielzoe- stelden gisteravond de politie- jen met wtzondering van de emeentebelangen. Deze partij de fi het college in een afwijzing van Jj^jjrzoek om opvangmogelijkheden. Palege heeft onlangs negatief gereageerd 1 j Verzoek om huisvesting van het Lande- ken,reau Vluchtelingenwerk Amsterdam. Het college meent, dat er geen geschikte gebou wen aanwezig zijn en wenst geen nieuwbouw woningen in de gesubsidieerde huursector ter beschikking te stellen, omdat de mogelijkheden voor de eigen woningzoekenden al problema tisch zijn. Het CDA vond gisteravond bij monde van frac tievoorzitter P. Verdegaal dat er wel plannen ontwikkelt moeten worden om asielzoekers in te toekomst aan woonruimte te helpen. Ook mevrouw T. de Rijk (VVD) meende dat er best mogelijkheden zouden zijn, mits de politieke wil aanwezig was. „Het zijn geen mensen die een gevaar zijn, nee, ze zijn in gevaar", zo on derstreepte mevrouw De Rijk. Mevrouw A. Lap (PPR) deelde haar standpunt. Zij ging zelfs zo ver dat zij bereid was woningen van woning zoekenden uit de donorgemeenten af te staan aan asielzoekers. Maar dat noemde W. de Wit (PvdA) „onsportief". Fractievoorzitter Joop Warmenhoven (Gemeentebelangen) was het daarentegen geheel met de brief van het colle ge eens en deed dat af met de mededeling „Wij hebben 270 woningzoekenden in Voorhout". Wethouder drs. B. Joon waarschuwde met de mededeling dat er weer een toenemend aantal woningzoekenden is in Voorhout en dat men daarom uiterst voorzichtig dient te zijn met de toewijzing van woningen. „Natuurlijk is het goed om deze groep politieke vluchtelingen te helpen maar mensen die al jaren op de wonin- glijst staan, mogen daar niet de dupe van worden", aldus Joon. Burgemeester M.Th. van de Wouw zegde toe over dit onderwerp nog eens van gedachten te wisselen in de raadscom missie onderwijs. Sigstgeest zoekt jidiete trouwambtenaren JTGEEST Het korps ambtenaren van de burgelijke kan in Oegstgeest met drie worden uitgebreid tot tien. mmissieleden van de commissie algemene bestuurlijke i. ^ilegenheden vinden dit een goede zaak. Tijdens de gis- ?nd gehouden raadsvergadering kwam D66'er Poel lier nog even op terug. Hij informeerde bij het college ||bij de werving van deze ambtenaren nog criteria ge- ^^Worden. Burgemeester Scheenstra liet doorschemeren Ie er wel zijn: „Hij moet een uitgesproken grondhou- hebben ten aanzien van de huwelijkse staat". Verder i ook enige talenkennis verondersteld. Zoals Engels of Pools. En die ambtenaar moet natuurlijk ook represen- zijn. Poelmans stelde voor een lijstje te maken met iie-eisen. Ook dames kunnen solliciteren want zo merk- jgemeester Scheenstra op: „Wij slaan geen acht op het t^ht". Naar aanleiding van een vraag van de liberale (puw Van Vloten deelde de raadsvoorzitter mee dat een lie sollicitatiecommissie niet bestaat. Zo topzwaar is de Se nu kennelijk ook weer niet. Overigens ging de raad ftrd met het verstrekken van een beloning van 60 gul- ^oor het voltrekken van een huwelijk. In welke taal pk... /erk, ma. ICHOTEN „Kleine criminaliteit afschaffen kan ge- ifspr(et, wel kan die criminaliteiten binnen de perken gehou- OO-^den. Maar dan dient er ernst gemaakt te worden met I95" Jhe beveiligingen en vooral meer aandacht geschonken >i. sp aan de helers, want zonder helers zijn er ook geen ste- i506Jdus dr. G.J. Fleers, Eerste Kamerlid voor het CDA tij- s%i discussieavond van het CDA, afdeling Voorschoten. 3 jjtor zette uiteen dat door de beveiliging van onder ande- n 'voijgebouwen inbrekers thans woonhuizen als doelwit kie- lgens groepscommandant J. Remmerswaal van de rijks- ND'fe het voetbalvandalisme ontstaan binnen de lijnen van E,T tbalveld. Zo lang spelers elkaar tijdens het spel naar het Hoge kunnen staan, slaat dit over naar het publiek. Voorscho- 375. rolgens de heer Remmerswaal gelukkig nog lang geen 2 u. mgemeente op het gebied van de kleine criminaliteit. over»rdt ook Voorschoten geconfronteerd met de mobiliteit w_irekers die en passant Voorschoten aandoen. Preventie is Binpe praktijk heeft geleerd dat een goede beveiliging veel XMffloofd bezoek buiten de deur houdt. Boek over Wassenaar voor Christina Prinses Christina (midden) ont ving gistermiddag in raadhuis De Paauw in Wassenaar uit handen van burgemeester drs. P.H. Schoute het eerste exemplaar van het boek „Wassenaar in woord en beeld". Dit boek is ver schenen ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de Histo rische Vereniging Oud Wasse- naer en is geschreven door be stuursleden van deze vereniging E. Janson en R. van Lit. Burgemeester Schoute wees in zijn toespraak op de vele waar devolle historische bouwwerken in de gemeente. Hij omschreef het veelzijdige karakter van Was senaar met: „Hier weer eens klein stedelijk, elders waant men zich weer volop op het platteland met al zijn rustieke karakterei genschappen. Dit alles omgeven door mooi groen, wat Wassenaar zo eigen is en wat we zo willen houden". Tegen prinses Christina zei hij: „Het Is mij be kend dat u zich al enigszins heeft geörienteerd in Wassenaar en ik weet dat dit boek daarbij een uit stekende gids zal zijn". FOTO: JEROEN DE JONG RIJNSBURG -4 De ge meenteraad van' Rijnsburg heeft gisteravond laten weten geen principiële be zwaren te hebben tegen de bouw van een woning op agrarische grond ach ter het Moleneind. De raad nam daartoe een voorbereidingsbesluit ter voorbereiding van een herziening van het huidi ge bestemmingsplan. Twee omwonenden maakten gisteravond bezwaar tegen het voorstel. Het college stel de, dat er voor de agrarische bestemming van de grond onvoldoende belangstelling bestond. Een van de klagers bestreed dit, en noemde de vraagprijs van twee ton te duur voor een kweker. Bo vendien waarschuwde hij voor parkeeroverlast. Na mens de Collegiantenstraat werd eveneens bezwaar ge maakt. Deze woordvoerder meende, dat het niet bij de bouw van één woonhuis zou blijven. „Straks krijgen we hier nog een ijsfabriek", al dus de ongeruste bewoner. Het RPF-raadslid D. Ouds hoorn deelde de ongerust heid. „Het is niet de bouw van die ene woning die zwaar weegt, maar er gaat weer een stuk agrarische grond verloren. Er wordt door de eigenaar zo'n hoge prijs gevraagd, dat het voor een kweker niet rendabel is. Alleen aannemers zien er nog brood in. Op die manier gaat steeds meer agrarische grond verloren", zo schetste de RPF-er de situatie. Wethouder C. Vianen (CDA) liet weten dat het hier om een „grensgeval" ging. Hij noemde de belangen van de aspirant-koper groot en daarbij ging het maar om de bouw van één woning. Schaatsen De abonnementen voor de natuurijsbaan in Leiderdorp kunnen vanavond van 19 tot 20 uur en zaterdag van 10 tot 12 uur worden afgehaald in de kantine van de ijssport- vereniging an de Mauritssin- gel. Inlichtingen: tel. 071- 894660. Kopersmarkt De bloemenveiling Flora in Rijnsburg houdt morgen tussen tien en één uur een kopersmarkt. Het koperspu- bliek wordt hier geïnfor meerd over nieuwe ontwik kelingen bij Flora. Zo heeft Flora de afgelopen maanden een nieuw distributiecentrum in gebruik genomen en wordt binnenkort de vijfde klok geïnstalleerd. Concert Het jaarlijkse promenade- concert van de Vrienden van het Adema-orgel heeft zon dag plaatsin de St. Agatha - kerk in Lisse. Er is een grote verscheidenheid aan muziek, zoals koorzang, orgelspel en slagwerk. Het concert duurt van twee tot vijf uur. De toe gangsprijs bedraagt een rijks daalder. Kinderen tot 14 jaar oud mogen gratis naar bin nen. Toneel „De Vrek" van Molière wordt zondag, maandag, dinsdag en zondag 29 novem ber in Kasanova gespeeld door de Sassenheimse to neelvereniging Pankras. Dit toneelstuk uit 1668 wordt on der regie van Joop van der Zwet op de planken gezet. De hoofdrol wordt gespeeld door Wim van der Ploeg, die dit jaar zijn 40-jarig jubileum bij de toneelvereniging viert Aangezien het spelen van Molière de grootste wens was van deze jubilaris is besloten „De Vrek" op te voeren. Ge rard Schaap speelt Clean te, Mirjam Lagendijk Eise, Hein van der Meer Valere en Erik van Dorp Maitre Jacques. Witness Een achtjarig jongetje is tij dens een treinreis getuige van een moord. De recher cheur John Book neemt het jongetje en zijn moeder onder zijn hoede en komt uiteinde lijk achter de identiteit van de moordenaar. Deze film, „Witness" genaamd, wordt zondagavond gedraaid in filmhuis De Vonk in Noord- wijk. Aanvang half elf. Toegang kost zeven gulden (SKAN/CJP vijf gulden). Wester Cabaretier Ton Wester treedt zondagavond op in het jonge rencentrum Ex Voto aan de Gaasbak 1 in Voorhout. Zijn programma heet „Bleek voor een polderjongen". Hierin krijgen eenlingen het aan de stok met de wereld van alle dag. Aanvang acht uur. De toegang kost zes gulden (le den drie gulden). Discussiea vond De PvdA afdeling Sassen- heim houdt maandagavond een discussieavond in café De Twee Wezen aan de Hoofdstraat in Sassenheim. Aanvang acht uur. VVV De openingstijden van het VVV-kantoor Lisse veran deren met ingang van ko mende maandag. Het VVV- kantoor aan de Grachtweg in Lisse is open maandag tot en met vrijdag negen tot vijf uur, op zaterdag van negen tot vier uur en op donderdag avond tussen zeven en negen uur. Boer Informatie over het project voor de basisscholen „Kijk op boer en tuinderdat de ko mende maand in heel Zuid en Noord-Holland gehouden wordt, is op maandagavond vanaf acht uur verkrijgbaar in motel Sassenheim langs de snelweg Amsterdam/Den Haag/ Wassenaar. Het project wordt georganiseerd door de Hollandse Landbouw Orga nisaties in samenwerking met de Stichting Public Rela tions Land- en Tuinbouw. Het is de bedoeling de kinde ren kennis te laten maken met het leven, wonen en werken op het agrarisch be drijf. Een tweede informatie avond in Zuid-Holland wordt gehouden op 26 november in café-bar 't Veen aan de Lan- geweg in Roelof arendsveen. Aanvang acht uur. I0.30L Tel poet geen uitslaper zijn. ATtEmoet je bereid zijn veel en. "b ie hobby te steken, ze- '"'Pfetó je goede resultaten rzekfc^enDe 49-jarige Th. r: elvuyver uit Sassenheim u. t enthousiast als hij over A?*n Praat- houdt hij al :*,pir duiven en nog steeds isenfij genoten van de geve- tijde'f beestjes als ze rond hel toevliegen of terugkomen are ifcen vlucht. „Dat is een en\tig mooi gezicht. Je ziet AL£fan ver een stippie aan- Tel 'n. Dat blijkt een koppel n 9 in te zijn waar zich een yntpsmaakt en naar jouw n pe!romt", zegt hij vol over- l -Jg Ook de spanning van ike tedstrijd en het omgaan .00 Ie dieren zorgen voor het 9 2,tr dat hij in zijn hobby ouder, ruim acht jaar itter van de duivenvere- De Blauwband. Deze "Pging viert morgen het ig jubileum. Dit gebeurt ten feest voor de „lief- frs" de term duivenmel- vordt nooit gebruikt, en bnofes. De omgekeerde »e, leden met echtgeno- zeldzaam in de duiven- „De duivensport wordt $ds door mannen beoe- zegt De Kluyver perophalend. Vrouwen vaak mee bij de ver- g van de beesten. Ze r soms ook bij als de dui- voor een wedstrijd W ingekorfd maar ze en zelf geen lid. Wij heb- n leden waarvan maar juw". tluyver begon met het houden in Rijnsburg. lid van een Katwijkse üging. Samen met enke- iere Rijnsburgers richtte 1967 een eigen vereni- Bijdrage: Roza van der Veer Th. aa Kluyver In zijn duivenhok: „Uitslapen is er niet bi/". ging op. Twee jaar later ver huisde hij naar Sassenheim waar hij een winkel begon. Door ruimtegebrek moest hij een aantal jaren de duiven- hobby opgeven maar in 1975 begon hij opnieuw. Al snel be haalde hij goede resultaten maar sinds enige tijd is hij wat minder fanatiek. „Tijdge brek", verklaart hij. „Als een duif terugkomt van een vlucht, kan ik niet mijn werk plotseling in de steek laten De Blauwband werd 40 jaar geleden opgericht door Sas senheimse duivenhouders, die lid waren van verenigingen in de omgeving. In het eerste jaar waren er 17 leden. Dat aantal schommelt nu voortdu rend rond de vijftig. Elk lid wordt geacht de handen uit de mouwen te steken in een of andere commissie. Binnen FOTO: HENK VAN DEN ENDE de vereniging zijn immers tal loze klussen zoals het korven en klokken van de duiven, waar een specifieke commis sie mee is belast. Bakfiets De eerste jaren werden de duiven van De Blauwband met de bakfiets naar Leiden gebracht. Daar werden de beestjes op de trein gezet om in België of Frankrijk te worden gelost. Tegenwoordig worden de duiven met de vrachtwagen opgehaald. Ver der heeft nu iedereen een ei gen klok. Vroeger gebruikten de leden eikaars klok en werd looptijd meegerekend. De duivensport wordt nog steeds voornamelijk door lief hebbers beoefend. „Gelukkig is er niet veel geld met deze sport te winnen", meent De Kluyver. „In onze vereniging krijg je een taart als ie een vlucht wint en een beker als je kampioen wordt. Doping is in de duivensport onmogelijk. Je moet dan de exacte tijd weten waarop de beesten worden gelost. Aangezien dat afhankelijk is van het weer op de vlieglijn kun ie daar geen peil op trekken'. Op de duiven wordt wel gewed. Daarmee zijn soms grote prij zen als auto's en videos te winnen. Binnen de Blauw band wedden we niet. Het moet aardig blijven want het bedrag dat ik win, verliest ie mand anders". Duiven houden vergt behalve veel tijd, ook nauwkeurig heid. „De vogels moeten ver zorgd worden als juffershond jes'meldt De Kluyver. Elk dag moet op dezelfde tijd een afgepaste hoeveelheid voer gegeven worden. Als de bees ten te veel eten krijgen worden ze te dik en vliegen ze niet hard genoeg. Verder moet de duivenhouder ruimte hebben voor de duiven. Veel liefhebbers die op een flat wo nen, moeten noodgedwongen hun hobby opgeven. Het be langrijkste voor de duiven- houder is een zekere 'feeling' voor de sport. „Neem tien duivenhouders. die allemaal goed zijn voor hun beesten. Ze halen toch niet dezelfde resultaten", meent de Sassen heimse dui venliefhebber. Voorschotense ambtenaren pakken hun spullen uit. FOTO: HENK VAN DEN ENDE VOORSCHOTEN De ambtenaren van Voor schoten keerden gisteren en vandaag terug in hun vernieuwde en uitgebrei de gemeentehuis aan de Leidseweg. De afdelingen openbare werken en wel zijn verlieten de „gemeen teflat" boven Albert Heijn en keerden na lange tijd weer terug op de plaats waar ze eigenlijk horen te zitten. De afdeling bur gerzaken zat tijdelijk in de noodbehuizing aan de overkant van het gemeen tehuis, en stak vandaag over. De inwoners van Voorscho ten konden gisteren en van daag moeilijk terecht bij hun plaatselijke bestuur: de mees te afdelingen waren onbe reikbaar en vandaag was het gemeentehuis zelfs telefo nisch niet te benaderen we gens de verplaatsing van de telefooncentrale. Vanaf maandag zijn alle afdelingen, met uitzondering van be stuurszaken, in het ver nieuwde gemeentehuis on dergebracht. De publieksin- gang is nu op de binnen plaats, achter de poort. Be stuurszaken blijft nog even in de noodbehuizing zitten. De bouwwerkzaamheden zijn overigens nog niet afge rond. In het oude gedeelte wordt nog volop gewerkt. In de nieuwbouw is de afwer king nog in volle gang. In het voorjaar van 1988 wordt het gerenoveerde gemeente huis officieel geopend. De raadsvergaderingen in no vember en december worden nog in de brandweerkazerne gehouden, omdat de raadzaal nog niet beschikbaar is.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15