Noord wijks vogelasiel met sluiting bedreigd jusniii JOUR NAAL achten Kanaalstraat over verkeerslichten VVD Valkenburg wil af van gratis vuilniszakken woners Blinkerd Sen snelverkeer Zware straffen voor rijden onder invloed *G"f!N OMGEVING geidacSotncMii WOENSDAG 18NOVEMBER 1987 PAGINA IS ER -piraat uit de ether Jim JENDAM De Leidschendamse poli on) gisteravond met de Radio Controle rcfarjlipgale zender Radio Fox uit de ether nsdaJet zendstation van de piraat was on- ie Difr1 'n een flatwoning aan de Burg. jan Jnlaan. n bef zender was gespecialiseerd in bin- diev£ via de etber- Toen de woning werd rjgn^Hen. was men midden in een live- middf er werden aangehou- sierad daarvan zijn thans nog ingesloten, deliilf n'et a^een bet verzorgen van illega- I WJ jitzendingen ten laste gelegd, maar )odsclrven van gelegenheid tot kansspelen, ravonf was tot 'n verre omgeving van lats jParn POP"1341' vanwege net bingo- In bef0*'1'6 nam 8isteravond alle appara- )iip vf81 hiogo-sp^ in beslag evenals een bovfd prijzen. De totale waarde hiervan radeirbat op tiendl"zend gulden. Gouden trouw in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Het Noordwii- kerhoutse echtpaar E. Broug-A. van Dijk vierde gisteren het vijftigjarig huwelijks feest. De 75-jarige E. Broug is een geboren Hagenaar. Hij kwam in 1932 in Noordwij kerhout wonen. Na enkele onderbrekingen vestigde hij zich in 1945 definitief in Noordwijkerhout waar hij werkte als ver pleger op de Bavo. Voor zijn werk werd hij enkele jaren geleden onderscheiden met de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Broug trouwde op 17 november 1937 met de Haagse A. van Dijk. Het echtpaar heeft drie kinderen en woont aan de Wildlaan 40 in Noordwijker hout. Burgemeester F. Winkel kwam tij dens de receptie in hotel Zegers het echt paar feliciteren. Lisse mag Ruishornlaan doortrekken LISSE/DEN HAAG De gemeente Lisse mag doorgaan met het doortrekken van de Ruishornlaan. Ook de Frans Halsstraat en Jozef Israëlstraat mogen in zuidelijke richting worden door getrokken. Dat heeft de Raad van State gisteren beslist. Tegen het doortrekken van deze straten was bezwaar gemaakt door honderden bewoners van de flats aan het Rembrandtplein en de Ooievaarstraat, het bewonerscomité Jozef Israëlstraat, de Belangenvereniging Huiseigenaren Poelpolder Zuid en de Mi lieugroep Bollenstreek. Zij zijn bang voor overlast van het ver keer. De gemeente Lisse wil de wegen doortrekken omdat in 1988 ge bouwd moet worden in plan Poelpolder Zuid 1. Wanneer in maart de grond niet bouwrijp is en de wegen niet zijn aangelegd, dan loopt Lisse de rijkssubsidie voor de woningen mis. De Raad van State zegt de gemeentelijke belangen te groot te vinden om daarvoor de wegaanleg te vertragen. De Raad van State denkt verder dat het met de verkeersoverlast wel zal meevallen. Er is op dit moment een woonwijk gepland van 800 woningen, terwijl in een eerder stadium werd uitgegaan van 1800 woningen. Vogelten toonstelling in Koerhuis Noordwijk NOORDWIJK De vereniging Vogel- lust houdt van donderdag 19 tot en met zondag 22 november in het Koerhuis aan de Daniël Noteboomstraat 5a haar 34e tentoonstelling. Er zijn diverse soorten vogels te zien. De heer G.C. Weyers, lid van Vogellust, is op de ten toonstelling aanwezig met een japanse meeuw, een zilverbekje, een witsche- delnon en een vuurvink. Weyers werd met deze vogels nationaal kampioen alle tropen. De expositie wordt donder dagavond om acht uur geopend door H. Verkade, voorzitter van de Natuur en Vogelbeschermingsvereniging. Ope ningstijden: donderdag 20.00-22.00 uur; vrijdag 14.00-22.00; zaterdag 10.00-20.30 uur; zondag 11.00-17.30 uur. Tienduizend gulden gestolen LISSE Uit het kantoor van een garagebedrijf in Lisse is gister avond tussen zes en zeven uur een geldkistje met tienduizend gul den gestolen. De deur Van het kantoor was niet afgesloten. De da der is niet gesig naleerd. Inbreker wekt slapende bewoner SASSENHEIM Een Sassenheimet werd gisteravond om half acht wakkei gemaakt doordat er een inbreker in zijn slaapkamer was. De man lag in zijn wo ning aan de Nicolaas Damesstraat te sla pen omdat hij de volgende dag vroeg uil zijn bed moest om te werken. Hij schrok wakker van het lampje waarmee de in breker in zijn kamer rondscheen. De in breker schrok net zo hard van de ont waakte man en zette het op een lopen. De Sassenheimer achtervolgde de inbre ker nog tot op straat maar raakte hem uiteindelijk kwijt. De politie beschikt over een uitgebreid signalement De in breker, die binnen was gekomen door de achterdeur te forceren, heeft geen kans gezien iets mee te nemen uit de woning. irtje pnnses ina •zaakt adding &AR „De heer wordt van allerlei /beid. Hij begrijpt ir nu zo'n opschud- lat over een tuin- waarin de tuinappa- Üen bewaard. Het is Wat je zelf in elkaar n. Maar het gaat be- een garage, zoals beweerd. Er is hier ,;4Viandige garage voor f. j dus waarom zou er -moeten worden ge le vergunning voor rtje is aangevraagd, Is illegaals aan de iat zegt mevrouw e Jong, secretaresse pilie Guillermo over die is ontstaan over re illegale bouwacti- p het landgoed De n Wassenaar, waar nristina en haar ge- i. Ook burgemeester Schoute heeft een geleden op vragen idA in de raadcom- (emeen bestuurlijke Ibertfheden al geant- •ouwi* bet schuurtje van aanj niet illegaal is ge- kingKtat het om een niet cabetf bouwsel gaat. oeilijl I ges NOORDWIJK „Als er binnen afzienbare tijd geen vrijwilligers bijko men om de zieke vogels te verzorgen en te voederen, dan zullen wij helaas moeten overwegen het vogelasiel te sluiten". Dat zegt de secretaris van de Stichting Vogelasiel Noordwijk, de heer E. Aartse. De secretaris laat er geen twijfel over bestaan dat het hem en zijn medebestuurders ernst is. Hij legt uit dat de beheerder, de heer W. van der Niet, onlangs wegens ziekte heeft moeten afhaken. Bovendien verlaten binnen kort twee zeer actieve men sen het vogelasiel, de een wegens het vervullen van de dienstplicht, de andere wil na een aantal jaren wel weer eens wat anders doen. Een nieuwe beheerder werd wel iswaar gevonden in de per soon van de heer H. van Duyn, maar deze verbond aan het aanvaarden van het beheerderschap wel de voor waarde dat er minstens vijf vrijwilligers bij moeten ko men. Regiofunctie Het Noordwijkse vogelasiel vervult, als enig vogelopvan- centrum tussen Haarlem en Den Haag, een duidelijke re gionale functie. Jaarlijks worden zo'n zes- a zeven honderd zieke of gewonde vogels binnengebracht, die in het opvangcentrum medische verzorging krijgen en na een revalidatieperiode weer in de natuur worden teruggezet. In Noordwijk heeft men nog al eens te maken met door olie besmeurde vogels. De opvang van olieslachtoffers is zeer arbeidsintensief. Het schoonmaken kost per vogel al gauw een kwartier en in geval van een olieramp op zee, kan het gebeuren dat er twintig tot dertig vogels per dag moeten worden behan deld. Vogels die niet tijdig worden schoongemaakt zijn ten dode opgeschreven. Naast het behandelen van de zieke vogels gaat veel tijd zit ten in het voederen, dat tweemaal per dag moet ge beuren, het schoolhouden van de hokken, zuiveren van het bassin en het plegen van onderhoud. Op het ogenblik is het vol gens Aartse rustig in het vogelasiel achter het politie bureau aan de Oude Zeeweg, maar in die situatie kan van de ene op de andere dag ver andering komen. „Als het plosteling gaat vriezen kun nen er weer heel wat vogels worden binnengebracht", zegt Aartse. „Op dit mo ment", vertelt de beheerder, „werken we in het asiel met zes vrijwilligers, inclusief de twee die binnen afzienbare tijd vertrekken. Dat is eigen lijk al veel te weinig om al het werk naar behoren te kunnen doen. Niet alleen de olieslachtoffers vergen veel tijd en mankracht, maar ook het voederen van hele jonge vogels en het toedienén van medicijnen". Verdwijnen Als er op korte termijn geen Vogels die met olie besmeurd zijn dreigen binnenkort niet meer in het Noordwijks vogelasiei ver zorgd te kunnen worden. FOTO: SP oplossing komt voor het vrij- willigersprobleem, dan is het vogelasiel volgens Aartse ge doemd te verdwijnen „en dat zou toch eeuwig zonde ziin". Financieel staat het vogelop- meentelijke subsidie beschikt bezorgd over de toekomst men over voldoende gelden maar hoopt op voldoende om de boel draaiende te kun- steun van vogeliefhebbers nen houden. Een luxe waar om het werk te kunnen andere verenigingen wel voortzetten. vangcentrum er gezond voor. eens jaloers op zijn. De Stich- MARIJKE DEN HOLLANDER m wt pleidu- De bewoners ;n dnieuwe wijk De 1, v^ in Lisse zijn in contfer, gekomen te- lB. Ziverkeer dat door gevej raast. Een werk- mstenrkeer heeft zich ber bezig gehouden jtie:»)p naam rondzen- brie brieven en ver- f1 voni. heel vroeg stadium ;Str3> is door de groep bij ite aangeklopt. Vol- ïwoners zou de wijk e plannen niet erg - Hetfen- Nu de wÖk een lazerPP weg naar de tota- er dd»g »s, blijkt dat het n rol niet erg veilig is in astieFd- Toch is er reke- aat. r— ning gehouden met allerlei ontwikkelingen: er is een woonerf, de straten slingeren en er zijn asverschuivingen toegepast. Maar veel automo bilisten rijden te snel over het woonerf. De bewoners wijzen tevens op de brandgangen die hier en daar direct op de straat uitkomen. Dit is een gevaarlij ke situatie voer kinderen. Door de leden van de werk groep zijn huis-aan-huis brie ven verspreid met daarin uit gebreide uitleg van het begrip woonerf en hoe men zich daarop als verkeersdeelnemer dient te gedragen. Volgens de werkgroep hebben de brieven al resultaat. Moeilijker is het echter om ook die bestuurders te bereiken die van buiten de wijk komen. idigdi »ebri *gt lopen ?tten. De bewoners van de iat vtanaalstraat hebben zijn naar het gemeente plan fctuurd met klachten jwe brkeerslichten bij de n te r de Ringvaart. De ing v menen dat de ver- •ningi sinds de ingebruik- i er i toegenomen. Hun ïren.ian te schudden, de itestnan de verkeersdeel- n het| toegenomen, er is I op Hast door stank, rock zou terwijl bovendien at eejtoppingen worden 'iogbj veroorzaakt omdat men sluip routes zoekt en zijstraten door andere weggebruikers worden afgesloten. De bewoners vragen om in ie der geval te overwegen het vrachtvervoer door de Ka naalstraat te verbieden tijdens de spitsuren en om gedurende de spits de verkeerslichten op knipperen te zetten. Verder het invoeren van eenrichtings verkeer in de Gasstraat en een zodanige afstelling van de lichten dat de verkeersstroom uit de Kanaalstraat wordt ver sneld, zo ook helpen volgens de bewoners, die ook het aan leggen van een aquaduct oppe ren. Tijdens de vergadering van de commissie van openbare wer ken zei wethouder mevrouw M. Meulemans (VVD) dat ook het college een brief geschre ven heeft, maar dan naar het gemeentebestuur van Hoofd dorp. In die brief spreekt het college zijn zorg uit over de geconstateerde filevorming en de overlast die ervan wordt ondervonden. Lisse verzoekt in de brief aan Hoofddorp om te proberen de zaak met grote spoed op te lossen. De direc teur Openbare Werken, de heer Suurenbroek, vertelde tijdens de vergadering dat niet te ontkennen viel dat er pro blemen zijn gerezen. In eerste instantie werd gedacht aan de normaal voorkomende kinder ziektes. „Uiteindelijk bleek er iets niet goed te zitten in de software en besloten is om de zelfde programmatuur te her schrijven, in de verwachting dat de fouten er dan uit zijn". Het installeren van de nieuwe software duurt nog twee tot vier weken. Wethouder Meu lemans vroeg de commissiele den om in ieder geval de tijd te gunnen die nodig is om de zaak goed te regelen en de«n- derzoeken. „Het is nu nog te vroeg om alternatieven te be denken en aan te dragen, hoe vervelend de situatie nu ook is", aldus de wethouder. JitM| ppenl hikt p vereniging De Bij- en i houdt vrijdag een ïrderlnd in 't Trefpunt in leng (tolstraat in Lisse. De an eind wordt geheel ver- nd bor de eigen toneel - telieifef het stuk Waarom cunstë zo lang". Aanvang -ulieïr. Na afloop is er stiMieir van The Swal- phloem inebloem houdt vrij- )i verkoop ten toonstel- J handwerken in het van de speeltuinver- Kindervreugd in De De opbrengst is be- dprow- de Zonnebloem. ver r "meewerk >f W/e Kruis Welfarewerk ang f Alkemade houdt Jjelte een verkooptentoon- me van zelfgemaakte ar- egem tikelen. Ook de handwerk- club van Huize Jacobus heeft hieraan bijgedragen. De ten toonstelling is tussen twee uur 's middags en negen uur 's avonds te bezoeken in de recreatiezaal van Huize Jaco bus aan het Noordeinde 189 in Roelof arendsveen. Blues Brothers De Nederlander Ron Mandell treedt vrijdag op in bar dan cing Blues Brothers, Henri Dunantplein 11, Hillegom. Mandell zingt nummers van onder anderen Paul Simon en Cliff Richard. Aanvang negen uur. Bijbelavond De heer D. Steenhuis uit Nij verdal spreekt vrijdag op de bijbelavond in de zaal aan de J.W. Frisolaan 146 in Kat wijk. Steenhuis heeft het over het onderwerp „God laat niet met zich spotten". De bijeenkomst begint om acht uur. Concert (1) Nico de Raad geeft vrijdag een orgelconcert in de Tri- umfatorkerk in Katwijk aan Zee. Het concert begint om kwart over acht. Toegang kost zes gulden vijftig. Dona teurs van Pro Organo et Mu- sica hebben gratis toegang. De Raad speelt werken van C. Franck, D. Buxtehude en J. Bach. Concert (3) Het Leidse Kamer Orkest en het Gemengd Koor Sancta Maria geven vrijdag een con cert in de St. Jeroenskerk, Voorstraat in Noordwijk- Binnen. Aanvang acht uur. Toegang is gratis. Op het pro gramma staat symphonie concertante 'voor viool- en altviool en orkest van W. Mozart en het concert voor clavecimbel en orkest van J. Bach. Lezing Na afloop van de korte jaar vergadering van de Cultuur Historische Vereniging Ter Aar houdt prof. dr. H. van der Linden uit Rozendaal donderdag een lezing met dia's over de geschiedenis van het gebied rond Ter Aar. Plaats van handeling is de Aeresteijnschool in Lange- raar. Aanvang acht uur. De toegang is gratis. Tropaka De vogelvereniging Tropaka houdt van donderdag tot en met zaterdag weer een ten toonstelling in het Planten centrum aan de Veursestraat- weg 292 b in Leidschendam. De tentoonstelling wordt donderdagavond om half acht geopend en is vrijdag van tien tot negen uur en za terdag van tien tot vier uur te bezichtigen. De toegang is fratis en er zijn ook vogels te oop. DEN HAAG/REGIO Politierechter mevrouw P. Koningsveld heeft giste ren diverse automobilisten uit de Leidse regio veroor deeld wegens net rijden onder invloed. Een 43-jarige Rijnsburger kreeg twee weken gevangenis straf, een boete van 1.500 gul den en raakte voor zes maan den zijn rijbewijs kwijt. De man had ondanks een rijver bod in juni 1986 toch in zijn auto gereden. Bii hem werd een alcoholpromilage van 2,9 gemeten, volgens mevrouw Koningsveld „verschrikkelijk" hoog. De volgende dag werd hij in Noordwijk weer betrapt op het rijden onder invloed. De man was gewend tijdens zijn werk als vrachtwagen chauffeur dranken als cognac te nuttigen. Officier van justi tie, die drie weken gevange nisstraf had geëist, zei het te betreuren dat de man niet ge heel droog staat. Een 37-jarige Hazerswoudenaar kreeg 1.000 gulden boete en een voorwaar delijke ontzegging van de rij bevoegdheid voor een periode van zes maanden. De man reed op 31 december 1986 op de Steekterweg in Alphen te gen een stilstaande auto (met bestuurder) aan. Hoewel zijn wagen diverse accessoires ver loor, zei de man niets van de botsing te hebben gemerkt en was doorgereden naar huis. Enige tijd later werd hij door de politie van zijn bed gelicht en bleek dat hij had gedron-, ken. Mevrouw Koningsveld zei er niets van te geloven dat de man niets zou hebben ge merkt van de aanrijding. Het vonnis was conform de eis. Een 46-jarige Noord wijker werd veroordeeld tot twee we ken voorwaardelijke gevange nisstraf, 2.400 gulden boete en een voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor een periode van negen maanden. Hij had op 12 no vember 1986 in ziin woon plaats geweigerd zich aan de bloedproef te onderwerpen. Officier van justitie Klopper had negen maanden onvoor waardelijke ontzegging geëist,' maar omdat de man zijn rijbe wijs niet kan missen, maakte Koningsveld er een voorwaar delijke straf van. Wel werd de geëiste boete (1.000 gulden) verhoogd. VALKENBURG De VVD in Valkenburg wiL het gratis verstrekken van huisvuilzakken afschaf fen. Dit is volgens de libe rale fractie nodig om de kosten van het ophalen van huisvuil te beperken. Met deze maatregel wil de VVD 18.000 gulden bespa ren. Dit stelde fractie voorzitter P. Mizee gister avond in zijn algemene beschouwingen. De VVD is niet de enige partij die zich zorgen maakt over de verhoging van de afvalstoffen heffing met 15 procent Het CDA stelde gisteravond bij monde van H. Dijkhuizen al leen akkoord te gaan als de werkelijke kosten van de vuil verwerking zijn gestegen. Het GPV/RPF zei geen problemen te hebben om hogere kosten door te berekenen aan de bur gers. Ook de verhoging van de on roerend goedbelasting werd gisteravond becommentarieerd door de partijen. A. van den Broek (PvdA) vond dat de ge meente Valkenburg eerst de eigen begroting goed moet doorpluizen op eventuele overbodige uitgaven. De over weging van het college dat Valkenburg het laagste belas tingtarief heeft van Zuid-Hol land, wees Van den Broek van de hand. „Valkenburg heeft ook een laag voorzieningenni veau", stelde ze. De VVD-frac- tie wil dat de OGB-verhoging ongedaan wordt gemaakt met de overschotten van de reke ningen 1985 en 1986. De GPV/RPF-fractie -vroeg zich af of bezuinigingen nodig zijn om een verdere stijging van de onroerend goedbelasting tegen te gaan. Het CDA had minder moeite met de voorgestelde verhoging. Kritiek was er gisteravond op de voorgenomen verkoop van gemeentelijke huurwoningen. CDA-er J. van Laarhoven waarschuwde tegen „het uit hollen van het woningbedrijf in een periode waarin bijna geen huurwoningen kunnen worden gebouwdVoor het CDA is verkoop van huurwo ningen bespreekbaar mits de opbrengst hiervan wordt be steed aan vervangende - ?uw- Kritiek op burgemeester VALKENBURG PvdA-woordvoerder A. van den Broek uitte gisteravond felle kritiek op het functione ren van het Valkenburgs college. „Bij de komst van bur gemeester C. Sinke, twee jaar geleden, heb ik gezegd dat we een andere voorzitter hadden gekregen. We hebben echter een derde wethouder, het twaalfde raadslid, ge kregen. Een burgemeester moet in de eerste plaats een neutrale bestuurder zijn". Mevrouw van den Broek stel de verder dat het college meer informatie aan de raad moet geven. Ook moet de raad eerder betrokken worden bij beslissingen. „De verantwoordelijkheid van de raad wordt de opstelling van bet college ondermijnd", aldus Van den Broek. bouw. Ook de PvdA vindt dat het woningbestand niet moet worden aangetast. De Valkenburgse politieke partijen drongen er gister avond bij het college op aan alles in het werk tfe stellen om woningbouwcontingenten bin nen te krijgen. H. Dijkhuizen (CDA) wil dat er een volks huisvestingsplan wordt opge steld. „We moeten aan de pro vincie laten zien dat het ernst is met de groeiende woningbe hoefte". Het CDA wil dat de gemeente Valkenburg de oudheidskamer „nieuw leven inblaast". De oudheidskamer is op dit mo ment gevestigd op de zolder van het raadhuis van Valken burg. De CDA-fractie vindt dat de gemeente meer aan dacht aan het verleden van Valkenburg moet besteden on der andere door middel van tentoonstellingen. Deze fractie vindt ook dat de gemeente Valkenburg 200 tegels met het advies om honden in de goot te laten poepen, moet kopen. Dit stelde G. Spiering gister avond voor om de overlast van hondenpoep tegen te gaan. Het raadslid A.P. Bremer (PvdA/PPR) stemde samen met partijgenoot A. van den Broek tegen een voorstel van B en W om een krediet van 11.200 gulden te verlenen voor verbetering van het dek van de brug bij de Ringweg. Voor al de vervanging van het brugdek vond Bremer in dit stadium onnodig, terwijl vol gens hem aanschaf van nieu we leuningen ook goedkoper kon. Wethouder H. van der Nagel vond dat een gedegen aanpak van de brug zich in de loop der jaren terug zou ver dienen. De CDA'er H. Dijk huizen stelde voor de brug 50 centimeter te verlagen ten dienste van de voetgangers. Daar voelde Van der Nagel niets voor, alleen al omdat dit 60.000 gulden meer zou kosten. Dijkhuizen ging daar uiteinde lijk schoorvoetend mee ak koord. Bremer en Van den Broek hadden ook moeite met de aanleg en inrichting van een woonwagenkamp, die 142.000 gulden zouden kosten. Bremer vond die kosten aan de hoge kant. Ook P.T. Mizee (WD) vond de begroting van Ge meentewerken natte vinger werk. De CDA'er D. de Vries was ook teleurgesteld over de hoge bedragen. Burgemeester C. Sinke bepleitte een snelle beslissing van de raad, omdat het woonwagenkamp op 1 ja nuari 1988 gerealiseerd moet zijn. Dat alles in een snel tem- Eo afgewerkt dient te worden omt omdat de provincie de grondaankoop nogal opgehou den heeft. Nadat Sinke toezeg de met nadere details in de raadscommissie te komen en de begroting nog eens nader te bekijken kreeg nij de raad, zij het schoorvoetend, achter het kredietvoorstel. Alle raadsfracties uitten de klacht het pontveer over de Rijn niet gebruikt kan worden op bepaalde tijden. Vooral 's morgens gebeurt het vaak dat de schoolkinderen niet op tijd over kunnen varen. B en w staan hier machteloos tegen over, zo deelde wethouder Van der Nagel mee, omdat de veerpont een particuliere zaak Brandstichting door ruzie met schoonfamilie DEN HAAG KATWIJK Een 24-jarige Katwijker is gis teren door politierechter me vrouw P. Koningsveld veroor deeld tot drie weken gevange nisstraf. De man stak in de vroege ochtend van 1 augustus 1986 in Katwijk een kampeer wagen en een bestelauto in brand. De Katwijker deed dit omdat hij ruzie met zijn schoonfami lie had. De man wilde schei den van zijn vrouw. De kam peerwagen was van zijn schoonvader, de bestelauto van zijn schoonzus. Volgens de raadsman van <ie Katwijker werd zijn cliënt tot het uiterste getergd. Zo werd ziin huis leeggehaald, mocht hij zijn dochtertje vijf maanden niet zien en werd hij op straat uit gescholden door leden van zijn schoonfamilie- Mevrouw Koningsveld vond het een levensgevaarlijke zaak, zeker omdat de kam peerwagen klaar stond voor de vakantie. In de wagen stonden gasflessen en de tank zat vol diesel. De eigenaar, die van zijn ex-schoonzoon een scha devergoeding van 1.500 gulden krijgt, sprak van een waanzin nige daad. Mevrouw Konings veld noemde de eis van offi cier van justitie mevrouw I.E. Klopper (drie weken) het mi nimum. De man, die automon teur is, mag de straf in zijn va kantie uitzitten, zodat hij zijn baan niet verliest Hij is her trouwd met een andere vrouw en heeft met haar een kind.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15