an Sörensen speelt liet meer voor Ajax Schaats Unie wil EK afschaffen „Doelman Cyprus had verder kunnen spelen' sfc 732EL £eidóc6owuutt ANDERLECHT GEEFT ARBITER DE SCHULD Skivereniging wil geld voor Kinshofer ?/S43x/: Karpov valt niet aan Chris Evert uitgeschakeld NAC krijgt recette niet terug DINSDAG 17 NOVEMBER 1987 PAGINA 7. Hajduk Split tekent |est aan tegen straf T Niet alleen de KNVB en de relbepaler Liam Brady gaan bij IFA in beroep tegen de straf- jvan de tuchtcommissie, ook de Lavische vereniging Hajduk Voelt zich te zwaar aangepakt. k werd voor twee jaar van deel- ig aan Europese bekertoernooi- gesloten wegens de ongeregeld- j tijdens de wedstrijd tegen J pique Marseille. Een traangas- j at zorgde tijdens het duel voor taferelen, waarbij twintig toe- wers gewond raakten. Het sta- van Split werd tot 31 juli 1990 en verklaard voor Europa Cup- lerlandwedstrijden. BRUSSEL Anderlecht zal bij de Koninklijke Belgi sche Voetbal Bond een klacht indienen tegen de gang van zaken bij het met 2-1 verloren duel van afgelopen weekeinde tegen Standard Luik. De Brusselse club is van mening, dat scheidsrechter Gernay door een ver keerde beslissing het duel te zeer heeft beïnvloed en dat de wedstrijd moet worden overgespeeld. Een vertegen woordiger van het bestuur zal betogen, dat de arbiter, nadat hij Standard-doelman Gilbert Bodart wegens spelbederf geel had gegeven, het spel had moeten her vatten met een indirecte vrije trap voor Anderlecht in plaats van een doeltrap voor Standard. Bodart was vier meter voor zijn doel theatraal tegen de grond gegaan na een vermeende overtreding door een Brusselaar. Ger nay trok een gele kaart voor de komedie en maande Standard tot spoed aan bij de voortzetting van de wed strijd, volgens Anderlecht de verkeerde voortzetting. MÜNCHEN Het is nog twijfelachtig of skister Christa Kinshofer over an derhalve week weer startgerechtigd is voor West-Duitsland en in Sestriere on der haar eigen nationaliteit aan het al pine-seizoen kan beginnen. De 26-jari- ge slalomspecialiste, die bij de winter spelen van Lake Placid zilver won, kwam na onenigheid met haar eigen bond de laatste drie jaar bij wereldbe kerwedstrijden uit namens de Neder landse Ski Vereniging. De NSV wil haar internationale vedette niet zo maar laten gaan en vraagt voor het vrijgeven van Kinshofer een schade vergoeding van 55.000 gulden. Brady in beroep LONDEN De Ierse midden velder Liam Brady zal bij de Europese voetbalbond (UEFA) beroep aantekenen tegen de schorsing van vier wedstrij den, die hem werd opgelegd wegens zijn rode kaart tijdens het kwalificatieduel op 14 ok tober tegen Bulgarije. De Ierse international zal in december met een functionaris van de bond naar het UEFA-hoofd- kwartier in Zürich gaan voor het appel. Mocht de straf worden gehandhaafd dan staat Brady, tegenwoordig onder contract bij de Engelse eerste- divisieclub West Ham United, bij de eindronde van het EK buitenspel. Weer winst volleyballers OSAKA De Ne- derlandse heren volleybalploeg heeft gisteren ook de derde wedstrijd tijdens zijn trai ningsstage in Ja pan gewonnen. De groep van bonds coach Arie Selinger versloeg in Osaka Zojorushi Mahobin met 3-0, de setstan den waren 15-8, 15- 11, 15-9. Sportprijsvragen DEN HAAG De prijs verdeling van de sport prijsvragen van afgelopen weekeinde is als volgt: Lotto 46: le prijs: geen i 2e prijs: 3 x 100.000,00; 3e prijs 3.107.90; 4e prijs: 4.8r 5 cijfers goed: geen 4 cijfers goed: 19 win- 3 cijfers goed: 242 win- 2 cijfers goed: 2.473 win- Toto-gelijk 46: le prijs: lx/ 2.165.70; 2e prijs: 1 x 360.90; 3e prijs: 41 x 44,00; 4e prijs: 615 x 4,60. iDENVELDER WENST NIET ALS DOMME JONGEN TE WORDEN BEHANDELD JERDAM - Na Frank ^rd weigert nu ook f^pörensen zich nog ÜË^i het tenue van Ajax sen. De eigenzinnige IJS ie middenvelder 2100 de leiding van de [J®JJ uit De Meer laten 019) niet meer voor de JJU erdammers tegen 'Kim tal te willen schop- M so p hoopt op korte ter- van vereniging te 1000 deren. Lukt dat niet, 3jJ} leert Sörensen, in af- 47.50 ting van de dingen *j{ komen gaan, terug 4ooo zijn geboorteland 230 marken. 38.90 63.00 34 00 ten, al weer een maandje L02 e aanvoerder van Ajax 2 2000 ider zijn regie zaterdag O^ooOigen uit het nationale 3^q oernooi knikkerde, is er 2120 'ertuigd niet meer voor 10.00 ofdmacht van Ajax in 27.50 rking te komen, zolang Cruijff de scepter 5500 ..En voor dat eerste 15 oo i wel aangetrokken. Ik 07.00 r geen enkele behoefte 50 00^ Ajax te blijven als pres- niet meer op prijs 7500 n gesteld en ik geen en- 23.50 :ans meer maak om te- 25.00 komen. Dat wordt met nn «wc5 moeHijker. Dat beves- 207O fcruijff trouwens zelf vo- 17 50 eek ook, toen ik de situ- 21.20 jet hem besprak. Dan is 8850 eel simpel. Ik ben ge- heb geen trek meer". 83 00 ien, ongetwijfeld een 5500 e „mooiste" voetballers 07 oo Ie vaderlandse velden, 4i008nogai eens bekritiseerd JoooLyge zijn volgens velen mentaliteit, stelt vast b> enige te zijn die bonje - goser heeft. Er zijn er 7: 3r weggelopen. Ik ben er ^^iet op uit een ruziema- worden. Ik heb mijn verk.idaan, een hele tijd mijn 29.75 gehouden, maar ik ben ggf. Punt bij Ajax is dat ie- 15^75f zw'jgt aL Cruijff aan L55X>rd is. Toen er goed ge- i.io erd werd hoorde je nie- ^•25 nu het slecht gaat durft 215 nd te zeggen dat hij me behandelt. Hij heeft on- veel krediet en dat gun gllpn heen durven hem niet ^■arheid te zeggen. Maar niet bekend als een van de domste jongens en wens ook niet als zodanig behandeld te worden". Puike prestatie De misschien wel meest ver rassende aankoop van Ajax voor dit seizoen kreeg al kort na zijn entree problemen met Cruijff, hoewel hij in die fase ontegenzeggelijk puike presta ties leverde. „Als ik goed voet bal loopt hij de hele dag te kankeren. Dat vind ik raar. Na ons eerste optreden in het Amsterdam-toernooi werd ik tot man van de wedstrijd uit geroepen. Een dag later kon ik volgens hem helemaal niet voetballen. En dat doet hij niet met mij alleen, op die manier is ook Rijkaard te kak gezet. En waarom is Bosman in Frankrijk geweest om een club te zoeken, Van Basten een jaar eerder weggegaan dan hij eigenlijk van plan was en wilde Silooy zo graag weg? Toeval? Ik denk het niet. Hij maakt mensen totaal af als hij de kans krijgt. Volgens Johan had ik ook iets met het ver trek van Frank te maken. Ik zou een negatieve invloed heb ben gehad op die jongen door dat ik elke dag met hem mee reed en dat soort dingen. Ik zegje, dat het absoluut niet het geval is. Denk dat hij gewoon een hekel aan me heeft. Ik ben nu eenmaal geen slijmerd en dat word ik ook nooit. Maar als hij met koeien wil rondlo pen, dan moet hij niet bij mij zijn. Op een gegeven moment kreeg ik van hem zelfs de schuld van die zes punten die we aan het begin van de com petitie verloren. We zijn er nu inmiddels zeven kwijt, maar niet een als ik er vanaf het be gin bij was. Toen ik hem dat zei begon hij over wat anders. Maar hij moet mij geen dingen in de schoenen schuiven, waaraan ik part noch deel heb". Zaterdag nog was de 32-jarige Sörensen desondanks een van de hoofdrolspelers bij de uit schakeling van FC Groningen door Ajax 2, in welk duel hij kort na rust de score open brak. Om vervolgens zijn vreugde uitbundig te uiten. „Ik weet van mezelf dat ik ook een emotionele goser ben. Maar die blijdschap was niet alleen bestemd voor mezelf, ik vond het ook en vooral leuk voor die jonge jongens. Voor hen was het een grote avond. Tuurlijk, ik was ook over me zelf tevreden. Dat ik ondanks alles toch "nog zo kon preste ren. Als ik een type was ge weest dat snel in de put zit, zou dat niet hebben gekund. Dat is toch een teken dat ik mentaal sterk ben". Desondanks gooit Jan Sören sen de handdoek in de ring. Het is niet zijn eerste affaire met technische bazen. Bonds coach Sepp Piontek passeert de technisch uiterst bekwame voetballer al jaren voor het Deense elftal, de oefenmees- ters Georg kessler (Club Brug ge), Fritz Korbach (FC Twen te) en Rinus Israël konden eveneens maar moeilijk over weg met het enfant-terrible. Die zich dus ook best mag af vragen of de ellende misschien niet door hemzelf veroorzaakt wordt. Sörensen: „Ik ben moeilijk, dat weet ik. Het eer ste jaar bij Twente onder Kor bach en het halve seizoen bij Excelsior onder Henk Wul- lems ging het echter prima. Omdat die trainers me in mijn waarde lieten. Als men zich teveel gaat bemoeien met Sö rensen, ben ik inderdaad niet de makkelijkste". Volgens directeur Arie van Eijden van Ajax, die de stand vastige Deen vermoedelijk dus nog niet goed genoeg kent, is het al te vroeg om van een af scheid van Sörensen te spre ken. „Laten we nog maar wat geduld hebben om andere mo gelijke mogelijkheden te bekij ken. Het is juist dat Jan niet helemaal gelukkig is bij ons. Dat is een puur technische zaak waar ik me niet in ga mengen". WILLEM PFEIFFER Voor aanvang van het sei zoen presen teerde Johan Cruijff nog vol trots zijn nieu we aankopen Jan Sörensen, Hennie Meijer en Fran Sta- pleton (vlnr). inmiddels zijn Sörensen en Stapleton al buiten de boot gevallen. FOTO: ANP Wereld-uurrecord schaatsen Lilian van Tol HEERENVEEN Lilian van Tol heeft giste- cord van Ineke Kooiman met bijna 670 meter, ren het wereld-uurrecord schaatsen voor vrou- Kooiman vestigde destijds het officieuze we- wen verbeterd. In het overdekte Thialf-ijssta- reld-uurrecord op De Uithof in Den Haag. Zij dion legde de rijdster uit de ploeg van Jos Geij- reed toen 33.837,71 meter. De aanzet tot dit re- sel 34 kilometer, 507 meter en 30 centimeter af. cord bij de dames werd in 1978 gegeven door Met die afstand verbeterde de Nederlands ma- Lenie van der Hoorn, die op de Jaap Edenbaan rathonkampioene het van 1982 daterende re- 31.212 meter in een uur reed. PROFESSOR CO GREEP VOOR BEHANDELING HOGER BEROEP: ZEIST Zonder sectie voorzitter Andre van der Louw, maar met professor dokter Co Greep zal de KNVB vrijdag vertegen woordigd zijn tijdens de behandeling van het ho ger beroep. Dat is aange tekend tegen de door de UEFA uitgesproken straf naar aanleiding van het bom-incident tijdens de EK-kwalificatiewedstrijd Nederland - Cyprus op 28 oktober in Rotterdam. Co Greep verwijt de strafcom- missie, dat de medische aspec ten rond het uitvallen van doelman Charitou onvoldoen de zijn belicht. Volgens Greep had de Cypriotische goalie verder kunnen spelen, maar was hij beïnvloed door ande- De beroepscommissie van de UEFA, die overigens direct tot een uitspraak zal komen, wacht vrijdag een zware klus, want ook Cyprus zocht het ho gerop. De Cypriotische voet balbond (KOP) liet bij monde van voorzitter Christos Trian- tafyllides zondag reeds weten de opgelegde boete 55.000.-) „absurd" te vinden. de laatste hoop, die t nog koestert. Volgens de Lim burger heeft de strafcommissie een ernstige fout gemaakt door de medische zaak rond doelman Cahritou niet te be handelen. „Het fijne weet ik er natuurlijk niet van, maar uit het rapport dat de KNVB dit weekeinde van de straf commissie heeft gekregen, kon ik opmaken dat in medisch op zicht niet de juiste conclusies zijn getrokken. Direct na het onderzoek heb ik Charitou on derzocht, maar constateerde slechts dat hij licht aangesla gen was door de vuurwerk- bom. Alleen daarom werd hij per brancard van het veld ge dragen. Van een shock was ab soluut geen sprake. REMISE IN VEERTIENDE PARTIJ SE VILLA Uitdager Anatoli Karpov heeft gis teren in de veertiende partij tegen Kasparov, geen ernstige poging ge daan zijn achterstand van een punt weg te werken. Na 21 zetten, met vrijwel al het materiaal nog op het bord, werd besloten tot deling van het punt. Kasparov verscheen één mi nuut nadat de klokken in wer king waren gesteld. Hij stelde zijn openingszet echter uit tot Karpov, vier minuten later, binnenkwam. De uitdager zet te zijn vertrouwen op de Carö- Kann verdediging, een solide wapen tegen gedurfde aanval len. Dat lag echter in het begin van de partij zeker niet in de bedoeling van Kasparov. Net als in de tiende partij koos de jongste van de twee groot meesters uit de Sovjetunie voor behoud van het loper- paar, dat minimale, maar voornamelijk theoretische, po sitionele voordelen biedt. Nadat de eerste negen zetten op snelheid waren uitgevoerd, doorbrak Karpov de lijn van de tiende partij met dame d5 Een nauwelijks verholen voor stel tot dameruil met als vrij wel onvermijdelijk gevolg een deling van het punt. De ontwikkeling verraste de aanwezigen, die van Karpov meer initiatief hadden ver wacht gezien zijn achterstand in de tweekamp. De stelling bleef, hoewel Kasparov niet inging op het afruilen van de dames, volstrekt in evenwicht Edoeard Goefeld, secondant van Kasparov, stelde dat deze speelwijze Karpov niets zou opleveren. „Uit deze positie mag Karpov niets meer ver wachten dan remise, alleen Kasparov zou meer dan een half punt kunnen halen uit de stelling". De veertiende partij tussen Kasparov (wit) en Karpov had het volgende verloop: 1. e2-e4-c7-c6; 2. d2 d4-d7- d5; 3. Pbl-d2-d5xe4, 4. Pd2xe4- Pb8- d7; 5. Pgl f3-Pg8-f6; 6. Pe4xf6- (+)Pd7xf6; 7. c2 c3- Lc8-g4; 8. h2 h3- Lg4xf3, 9. Ddlxf3-Dd8-d5; 10. Lfle2- e7-e6; 11. 0-0-Lf8-d6; 12 Df3-d3- Ld6c7; 13. Le2ï3-Dd5d7, 14. Tfldl-0- 0; I5.c3c4-Ta8d8; 16. d3b3-Dd7-e7; 17. g2g3-Lc7b8; 18. Lcle3-Td8d7; 19 Tdld2-Tf8d8; 20. Taldl-h7h6; 21 a2a3 remise. NEW YORK Chris Evert heeft de eerste ronde van het met één miljoen dollar gedo teerde masters-tennistoernooi voor dames in New York niet overleefd. De als derde ge plaatste Amerikaanse werd verslagen door de Westduitse Sylvia Hanika met 6-4, 6-4. Gabriela Sabatini (Arg) won met 6-2, 7-6 van Bettina Bunge (WD1). Aan het toernooi wordt deelgenomen door de beste zestien speelsters van het afge lopen seizoen. is een gemis dat we wei- andgenoten in internatio- sportbonden hebben. Bij 'ransen ligt het honderd ent anders. Die hebben in tien federaties mensen Bij een verkiezing r dan gewoon gehan- Een Fransman krijgt isitie in de ene bond en landgenoten in de andere [I doen de rest. Of ze vra- ;teur een Afrikaans land om ;en f1 en sturen dan trainers ng o^il- Die geven stages. Ik ;er cl dat niet slecht. Omdat stendie situatie in Nederland kennen, moet je zoiets uit jalouzie veroordelen, ag mt het feit blijft: wat heb ik 4,5(buitenland te bieden? Ik 20 de Afrikanen hoogstens 50 \0ieden mij te helpen met >ofdlafbouwen van mijn nieu- •kalhuis. Tegen kost en inwo- C-lid Anton Geesink in het Algemeen Dagblad) ias zijn er die de training ïn avondje uit beschou- l. Lekker klooien met de -en grappen maken met )9- 4 vrienden. De training is 29?ederland nog veel te ont- ier b«nen. Dat vind ik niks. Ik per Ide westrijd benaderen en 60-C bepaalde maatregelen jrikafdoor de druk extra groot wordt. Als de aanvallers tij dens de training niet binnen een bepaalde tijd scoren, krij gen ze een verdedigende rol toegewezen. Daar hebben ze bijna allemaal een hekel aan. Balverlies moet afgestraft worden. Je maakt hun duide lijk dat zij verantwoordlijk zijn. In basketbal kennen ze de suicide-drill. Als een speler niet scoort, moet hij over de lijnen in de sporthal een drib- ble-oefening afwerken waar aan hij -werkelijk kapot gaat. Zo wordt hij haast op dierlijk niveau aangesproken". (Korfbaltrainer Ben Crum in de Volkskrant) „Kijk, de KNVB verbiedt het betalen van zaalvoetbalspe lers. Dus ik ben gek als ik jou vertel dat wij dat doen. Maar de KNVB is op zijn beurt gek als men daar denkt, dat er in de top van het zaalvoetbal niet wordt betaald. In Lim burg en Brabant zijn er vere nigingen die werken met een budget van meer dan een, ton. Vraag maar eens aan Leo van Veen wat hij in Brabant had kunnen verdienen. Dat zijn echt geen kleine bedragen. Maar zolang de KNVB dus stelt, dat er niet mag worden betaald, houdt iedereen vol dat het niet gebeuït. Ik dus ook. Laat ik het zo zeggen: wij willen met All Inn Stars tot de absolute top van Neder land behoren. Daarom willen wij voor onze spelers een aan genaam klimaat scheppen, dat ze het prettig vinden om bij ons te komen voetballen. Spe lers betalen doen we niet, want dat mag niet van de KNVB..." (Voorzitter Jan Smeets van zaalvoetbalvereniging All Inn Stars in Voetbal) René van der Gijp: „Pilsje". FOTO: DIJKSTRA „Weinig Nederlanders zullen zich hier op hun gemak voe len. De mensen staan in deze contreien al waanzinnig vroeg op. Ik sprak laatst in een bar met een druivenplukker. Die stond te vertellen dat-ie al om vijf uur uit zijn bed moest. Ik zeg tegen hem: dan had je op school maar beter moeten op letten. In het elftal houden de spiers er een gedisciplineerde levensstijl op na. In de bus naar de wedstrijd zegt nie mand wat tegen elkaar. Dat noemen ze concentratie. Een ander voorbeeld: laatst waren we op bezoek geweest bij Bel- linzona. Na de wedstrijd nam ik in het hotel op de kamer één pilsje uit de minibar. De volgende dag controleert de trainer aan de hand van de hotelrekening wie er heeft getelefoneerd en wat hij heeft gedronken. Toen Gress ont dekte dat ik een pilsje had ge nomen, verzamelde hij on middellijk het hele elftal in een kamer en hebben we een uur lang gediscussieerd of dat allemaal wel kon. Dat bier zakt immers zo in je benen kreeg ik te horen". (Voetballer René van der Gijp in NRC Handelsblad) „De motivatie is weer hele maal terug. De blik is gericht op schaatsen. De bijzaken worden zoveel mogelijk ge meden. Ik kan meer dan in mijn succesjaren. Ik voel dat ik nog sterker ben geworden. Bovendien is de druk er een beetje van af. Ik heb geen ti tel te verdedigen. Dat werkt makkelijker. Ik wil mij in mijn laatste seizoen als all- rounder nog een keer bewij zen". (Schaatser Hein Vergeer in de Telegraaf) „Als we er met de gemeente uitkomen, zullen er bestuur lijk nog heel wat plooien moeten worden gladgestre ken. Dat is best pijnlijk voor sommige mensen, maar wil je de marathon redden, zul je toch een andere koers moeten varen. Het is of dit, of geen marathon. Ja, zoéén van der tien in een dozijn. Maar dat moeten we in Rotterdan niet willen. Een bestuursmeerder- heid is in ieder geval niet be reid zó verder door te gaan. Want het is een heilloze weg, met ieder jaar hetzelfde de pressieve verhaal". (Joop Franken, voorzitter Rotterdam Marathon, in het Vrije Volk) Hein Vergeer: „Motivatie is te rug". „Eerst zal moeten blijken dat de grootste verantwoordelijk heid bij de KNVB ligt. Nie mand kan volhouden dat het organiseren van voetbalwed strijden op zichzelf een „ver vuilende" activiteit is. In deze redenering ligt besloten dat de voetballerij het vandalisme in wezen voortbrengt. Alsof het grootwinkelbedrijf ver antwoordelijk is voor winkel diefstal. Nee: op het gebied van de sociale controle is er het één en ander misgelopen en dat zul je moeten herstel len. Maar dit kabinet gelooft in een terugtredende over heid. Ze zeggen 'zoek het maar uit'. Daar komt het toch in feite op neer?" (Massapsycholoog Hans van der Brug in Het Pa rool) HEERENVEEN De In ternationale Schaats Unie overweegt de Europese kampioenschappen voor dames en heren van de kalender te schrappen en daarvoor in de plaats kampioenschappen per af stand in te stellen. Jan Charisius, lid van de tech nische commissie van de ISU, liet die gedachten in Heeren veen doorschemeren bij de persconferentie, die gisteren ter gelegenheid van de we reldbekerwedstrijden in het weekeinde werd gegeven. Charisius achtte het niet on mogelijk dat de Europese kampioenschappen van 1990 voor dames en heren te Heer enveen de laatste uit de reeks zouden zijn. De schaatsofficial wees op de internationaal ver minderende belangstelling voor deze kampioenschappen en zag de strijd om de wereld beker als een voorloper in de ontwikkeling naar titels per afstand. Grote schaatsnaties als Oost-Duitsland en de Sov jetunie kennen trouwens al ja ren dit soort titelstrijd en Ne derland heeft zich aangesloten. De Olympische kampioen schappen worden ook per af stand beslist. Henk Gemser was een fel te genstander van de gedachte. Hij vond dat de Wereldbeker wedstrijden nog maar aarze lend van start zijn gegaan, mede doordat een aantal lan den slechts spaarzaam rijders afvaardigt. „De KNSB", vond Gemser, „moet zich met alle mogelijke middelen verzetten tegen het plan van de ISU. Af standskampioenschappen zijn er slechts voor de specialisten, het zou de doodsteek voor de all-round wedstrijden zijn." BREDA NAC heeft het kort geding om de recette van de competitiewedstrijd tegen Ex celsior verloren. De gemeente had daar ruim een week gele den beslag op gelegd, omdat de eerste-divisieclub zich niet had gehouden aan de door de ge meente Breda opgedragen re geling voor het afbetalen van de huurschuld van 350.000 gul den. De recette bedroeg ruim 15.000 gulden. Tijdens het kort geding betoogde mr. C. Lies- ker, raadsman van NAC, dat het clubbestuur, na uitspraken van wethouder J. Hofste van sportzaken, van mening was dat de gemeente akkoord ging de schuld in vijf jaar te beta len. Liesker is oud-bestuurslid van NAC. Inhakend op de uit spraken van wethouder Hofste heeft NAC vanaf september maandelijks vierduizend gul den opzij gezet. sportuitslagen BOKSEN International* wedstrijden in Am- Zwaargewicht (6x3): Ramon Voorn (Amsterdam) verliest door interventie van de scheidsrechter (tko) in de eer ste ronde van Barry Ellis (Eng). Halt- zwaargewicht (8x3): Pedro van Raamsdonk (Amsterdam) wop van Serg Fame (Eng). Zwaargewicht (8x3): André van den Oetelaar (Schijndel) verliest van Michael Simuwelu (Zam bia) door opgeven in de derde ronde. Middengewicht (6x3): Gilbert Halke (Amsterdam) w.o.p van Gaston Coot (Bel)

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7