Turken vinden geluk op de weg terug ^IQ/TELEVISIE EeidócSouomvt MAANDAG 16 NOVEMBER 1987 PAGINA 9 Voor deze Top 10 is gemeten ge durende de periode van 26 okto ber tot en met 1 november. De se lectie vindt plaats op grond van het kijkdichtheidspercentage; één procent is gelijk aan 131.000 Ne derlanders, ouder dan 6 jaar. De gegevens zijn afkomstig van bu reau Intomart, dat een continu kij konderzoek houdt, in opdracht van de Kijk- en Luisterdienst van de NOS. TROS d derland - Cyprus bre/'Sho* "zijl""» «11 ïhter het Nieuws dinsdag VARA zondag 39% 25% 7.2 6,8 die vervelende bommengooier staat Ralph Inbar op- p nummer één met zijn Bananasplit. Zoals u kunt zien is chil in kijkdichtheid en waardering slechts twee-tiende het voordeel van Inbar. In het waarderingscijfer van de /edstrijd zit een stevige domper: het deel waarin niet ge- 'erd, werd gewaardeerd met een 5,4 - een cijfer dat vrij- it uitgedeeld wordt. Was de bom niet gegooid, dan was rderingscijfer van de wedstrijd niet negatief beïnvloed Bananasplit deze week op nummer twee gestationeerd, ts anders, maar het blijft over waarderingscijfers gaan. invoering van het nieuwe metingssysteem, blijkt dat de ingscijfers over de hele linie zakken. Vorig jaar tijdens periode lag het algemene waarderingscijfer van 65- op een 7,0. Nu is dat een 6,7. Voor elke andere leeftijds- ;ldt een dergelijke teruggang met tenminste 0,2 punt. r je de waardering per sociale klasse bekijkt, dan toont irzoek exact dezelfde tendens: in de (hoogste) A-, BI- en e een teruggang van 0,3, terwijl de de C- en D-klassen Ie programma-aanbod 0,2 lager waarderen. Wordt het- jk nog eens gemeten naar opleidingsniveau, dan levert hetzelfde resultaat op. lagere cijfers nu te wijten aan de kwaliteit van het pro- -aanbod, of aan het nieuwe meetsysteem? Hilversum it op het laatste. En wellicht terecht, want over het alge- ag het totale waarderingscijfer dan wel gekelderd zijn, 'en programma's hoog scoren. Het hoogst gewaardeerd pek: 'Omstandigheden' van de VPRO kreeg een 7,8. EDWIN BAKKER IRSPELEN IN EXPERIMENTELE INDING VAN NEDERLAND 3 UM De NOS zal in de periode van 13 tot 28 februa- id jaar bij wijze van experiment rechtstreekse uitzendin- n infepr8en °P Nederland 3 van de Olympische winterspelen eideiPana^ese Calgary. Het gaat om uitzendingen die rond tN Dl,r beginnen en afhankelijk van het programma doorlo- diep in de nacht. Naast deze proefuitzendingen verzorgt dl via Nederland 2 gedurende tien van de vijftien avonden eekse uitzendingen van de spelen. Voor de overige vijf (i slaagde de NOS er niet in tot een zendtijdruil te komen andere omroepen. Naast de rechtstreekse verslagen lagelijks, opnieuw via Nederland 2, in een ontbijtshow leven uur en half negen 's ochtends en 's nachts na afloop t reguliere avonduitzendingen, samenvattingen gegeven spelen. NOS-programmacommissaris A. van den Heuvel eegedeeld dat de minister zich niet tegen de experimen- tending via het zenderpark van Nederland 3 zal verzet- extra kosten die het experiment met zich meebrengt val- ook te verwaarlozen, aldus Van den Heuvel. Er is steeds minder geld voor documentaires, zo verluidt het in Hilver sum. Voor goede onder werpen van de betere documentaristen blijft er bij de KRO evenwel al tijd plaats. Zo is Joost Tholens opnieuw achter de Turken aangegaan, die zeventien jaar gele den in ons land arriveer den en toen door hem in beeld werden gebracht. Zij werkten in spinnerij en in Enschede. Intussen hebben zij hun heil en geluk gezocht in hun ei gen land. Dit kan men vanavond bezien op Ned. II om 21.35 uur. Zij kwamen hier naar toe, vertelden zij, om snel veel geld te verdienen en daarna in eigen land een supermarkt te beginnen. Dat viel enigs zins tegen. Met vrouw en kinderen terug op eigen bo dem, houden zij hun kinde ren voor hun geluk in eigen omgeving te beproeven. De zoon van een van hen heeft intussen in Turkije een kap persdiploma gehaald. Van zijn vader kreeg hij het ad vies hoogstens naar Neder land terug te keren omdat daar beter onderwijs wordt gegeven. Documentarist Joost Tholens verloor weliswaar de destijds door hem in zijn documentai re „Hier en daar een Turk" op de voet gevolgde Turken uit het oog, maar niet uit het hart. Hij zocht hen weer op, met name de nu 42-jarige Emin Demir en de 49-jarige Mehmet Karaaslan. Joost Tholens: „Zij zijn hier niet rijk geworden, maar denken niet negatief over ons land, ook al werden zij hier op den duur werkloos. Zij kwamen destijds naar ons land, omdat werd verteld, dat je hier snel rijk kon worden. Zij zijn nu wijzer. Zij zeggen nu, dat het werken in Neder land voordelen biedt boven Turkije zo lang hier de kraan open staat. De Turken waren zeer ontroerd zichzelf terug te zien op mijn oude video banden en hadden er toen niet de minste moeite mee mij meer te vertellen over het verdere verloop van hun leven". Teruggevonden Het was niet gemakkelijk de teruggekeerde Turken in hun geboorteland terug te vinden. Maar gewapend met Tak, peuterprogramma, act kinderserie, (herh.) rz enturenbaai, Canadese Jf eijgdsene ^fl.: 27 De Ben- hinalse tijger hettdina, detectiveserie voor in fileren. Aft.91: De 18 flamin- (herh.) T B0X J- qzeoding voor derden: menthtpunt. Programma van De (Tjjzinnige Verenigingen 5 geieff"ng,n V6J1 kracht van een vrouw - >nd tak de droom waar. Zeven- dit elige Amerikaanse serie. ,p ij.3. Met: Jenny Seagrove en Aphen Collins. byrint. Dik in orde, pro- 5 he#mma over dik zijn. Wat is t wi| om dik te zijn en wat zijn f. Vj nieuwe technieken en the- mapn? j rtugblik, Johan Verminnen j Tt terug op zijn carrière bin- sla^ een kwarteeuw kleinkunst, itingesentatie: Kathy Lindekens :ag'.*05 Nieuwe en Coda: On- rstroom, van leonard Nolens fund igenp- in B ;ng) idplfermezzo. Walsen (15/16), Deplfl Brahms, uitgevoerd door td1 P'ano- duo Levente Ken- reeer en Heidi Hendrickx- (herh.) opnen en dochters (Sons and ;eia lughters). Australische serie. men|. 415. Fiona zwijgt om Sean vanll nodeloos te kwetsen Hetpdedelingen met Marleen Gordts it te Surrealisme, driedelige in- paafmatleve serie over deze be- illenn9r,'ke beweging in de litera- Air, de beeldende kunsten, de men de fotografie. Afl.3: De g tyrmanente revolutie i.05 Openbaar Kunstbezit Isanderen: overzicht aan de ind van fragmenten en getui- —klissen met ter afronding een ^ekomstgerichte evaluatie. noubs, met Woody J pecker en Alice in Won- iroej^rland. tekenfilms Merlin, Amerikaanse /erkkie. a«.12. ^i^l/oisillons, spelprogramma aooübrique service ot Ojxjrnaal ens soir, regionaal journaal ardeP'dt et Flupke, tekenfilm an <£umaal .ontacts, verkeerstips 1 e,«Ecren témoin: Antartica issellankyoku Monogatari), Ja- [erkknse speelfilm uit 1983/84 Jn Koreyoshi Kurahara. Met: >Tjfn Takakura. Tsunehiko Wa- illse, Matsako Natsume e.a. oor barre omstandigheden prdt een Japanse poolexpe- ïeke«ie genoodzaakt hun honden rdaphter te laten op het poolijs, in l®hsl.: Les rapports affectifs mCpmmes-animaux. debat o.l.v. Tdrèn Leruth 50 Laatste nieuws 15.50 Tagesschau 16.00 lllusionen, eine revue in Trümmern, een show met amusement uit de jaren dertig en veertig 17.15 Janoschs Traumstunde. kin derserie. Afl.: Die Schnecken- bahn hat zwölf Stationen; das Lumpengesindel 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, actualiteiten 18.25 Drei Damen vom Grill, serie. Afl.: Auf ein Neues! 19.25 Remington Steele, Ameri kaanse serie. Afl.: Blütentrau- 19.57 Programma-overzicht 20.00 ES Tagesschau 20.15 53 Albert Schweitzer, 4-delige tv-film. Met: Wolfgang Preis, 'Edda Pastor. Margot Leonard e.a. Afl. 1De verslaggeefster Ariane Franke, die een docu mentaire over de 90-jarige theoloog, arts en musicus Al- bert Schweitzer's leven wil ma ken, heeft de grootste moeite om met hem in contact te ko men. Wanneer hij uiteindelijk toestemt in een gesprek, moet de camera achterwegen blijven 21.15 Mit Allah in die Zukunft, re portage vanuit Iran. Het ver slag werd gemaakt door An dreas Weiss. 22.00 Jonas, cabaret, satire en pari- dieen van en met Bruno Jonas. Heinz Meyer, Tilo Priickner e.a 22.30 Tagesthemen. aktualiteiten 23.00 Hl Das Nachts-Studio: Un- tern den Dachern von Paris (Sous les tois de Paris), Franse speelfilm uit 1930 van Renè Clair. Met: Albert Préjean, Pola lllery. Gaston Modot e.a. Al- bert verdient als straatzanger zijn brood. Op die manier komt hij in contact met de knappe Pola. Zij wordt echter achterna gezeten door de kleine crimi neel Fred. De prille liefde wordt danig op de proef ge steld wanneer bij Albert een koffer met gestolen goed wordt gevonden. 00.30 Tagesschau 00.35 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 Programma-overzicht Heute Elf Lander, ein Land- die Bun- desrepublik, 13-delige docu mentair serie over de 11 ver schillende 'landen' van de BRD. Afl.8: Niedersachsen - In sein lm Landmeer, (herh.). Aansl.: heute-Schlagzeilen Berufawahl heute: Gehandi capt zijn een handicapt? Pre sentatie: Michael Carl Heute en Aus den Undern E Tele-lllustrierte, actulaitei- ten, sport en amusement Ein Colt für alle Falie (The fall guy). Amerikaanse serie Afl.: Der Kompagnon. Met: Lee Ma jors. Douglas Barr, Heather Thomas e.a. Colt wordt ge dwongen samen te werken met een louche figuur. Tegen zijn zin gaat hij met de man in zee. Aansl: heute-Schlagzeilen Ein Colt für alle Falie, deel 2 Programma-overzicht Heute E 08/15 in der heimat, Duitse speelfilm uit 1955 van Paul May. Deel 3. Met: E.O. Hasse. Hans Friedrich. Stig Roland e.a. Voorjaar 1945: het Duitse leger staat op het punt uit el kaar te vallen. Terwijl degenen met de echte 08/15-mentaliteit al lang hebben afgehaakt, pro beren Asch en Kowalski zoveel mogelijk onnodig bloedvergie ten te voorkomen. Aansl.: Ratschlag für Kinoganger, film tip door Hans Hellmut Kirst. Vanavond L'lntervista, van Fe- derico Fellini 21.15 WISO sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heute-Joumat 22.10 Deutsche Erbschaften, docu mentaire serie. Afl.2: Rebellen des Biedermeier: Die Göttlnger Sieben. Zeven hoogleraren verzetten zich tegen het de creet van hun koning Ernst Au gust van Hannover om de grondwet op te heffen. 22.40 Krieg und frieden, documen taire uit 1981 rond het thema oorlog en vrede van Heinrich Boll, Alexander Kluge, Volker Schlöndorff en Stefan Aust met een bijdrage van Axel Engstfeld. M.m.v. Bruno Ganz, Jürgen Prochnow, Günter Kaufmann e.a. De documentai re is een collage van gespeel de scènes, documentaire beel den, satire en gesprekken. Er is onder meer een interview met Sam Cohen, de uitvinder van de neutronenbom. 00.25 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: Cursus Duits, les 37: Der verdoppelte Text Schreiben uber Literatur 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Tagesschau met weerbericht 20.15 53 Lindenstrasse, serie met Marie-Louise Marjan, Moritz A. Sachs, Johanna Bassermann, e.a. Afl. 102: Eine Art Tausch- geschaft 20.45 Wege aus der Kriae: Sabine Kroll - Lieber ein Schrecken mit Ende als eine Ende ohne Schrecken, reportage over re- latieproblematiek 21.45 Ratachlage zur Gesundheit, medisch magazine. Presenta tie: dr. Marianne Koch 22.15 Hinter den Schlagzeilen: Eu ropa von unten, grensover- schreidende samenwerking tussen Ems en Rijn. reportage 22.45 Tango im Bauch, tv-film van Ute Wieland. Het meisje Hildi is voor een tijdje bij haar broer in huis getrokken. Zij beweert een komponiste van tango's te zijn, maar verdient haar geld als proefkonijn in de pharma- ceutische industrie. Niet we tende dat zij zwanger was, wordt zij nu echter geweigerd. Hildi komt zonder geld en vrienden te zitten 00.15 Laatste nieuws 53 Ondertiteling via TeleTekst. la) Tweetalige of stereo-uitzen- EZwart/wit-uitzending. KE Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. io) Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met onderti ig in titels. Emin Demir met vrouw gelukkig in Turkije. foto's en oude videobanden lukte het hen te achterhalen. Tholens heeft ook nog na men en oude beelden van Marokkanen, die hier ooit werkten en door hem op het tv-scherm werden gebracht. Tot op heden lijken die in ei gen land niet te vinden. Als Tholens hierin wel slaagt, zullen ook van hen nieuwe verhalen worden verteld. In Turkije bestaan grote ver schillen tussen het westen en het oosten. Het oosten wordt beschouwd als achtergeble ven gebied. In het westen vindt men voor een deel wes terse invloeden. Zo verschilt de woonsituatie van de beide Turken niet veel van wat men hier onder redelijk wo nen verstaat. Emin Demir is zo welwillend het interieur van zijn huis te tonen aan de filmploeg van KRO-tv. Zijn vrouw en kinderen voegt hij terloops toe, dat zij intussen maar tv moeten blijven kij ken. In de Turkse familie BBC 1 16.05 Hudson and Hall, gevarieerde talkshow rond het Australische duo Peter Hudson en David Halls met speciale aandacht voor lekker eten 16.30 Watchdog 16.50 Children's BBC 17.00 What's Inside? 17.10 Ratman, tekenfilmserie. 17.15 Ewoka. Afl.7 17.35 Simon and the witch. Nieuwe serie verhalen naar bekende kinderboeken 17.55 Newsround, jeugdjournaal 18.05 Blua Peter, kinderprogramma 18.35 Masterteam, spelprogramma 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus 20.00 Wogan, Praatprogramma 20.35 ffi Dr. Who, 14-delige science- fiction-serie met Sylvester McCoy en Bonnie Langford. Afl. 11The Bannerman (3). Zal Delta naar haar planeet kun nen terugkeren. 21.00 53 Brush strokes, serie met Karl Howman, Sandra Jackie, Gary Waldhorn e.a. Afl.6. Jac- ko krijgt problemen met San dra als ze ervan overtuigd is dat hij de ideale man is. 21.30 Whatever next? 22.00 Journaal 22.24 Regionaal nieuws 22.30 Panorama, serie. Afl.: Harming or helping - the new abortion bill. David Steel verdedigt zijn "abortion act'. David Alton ver telt waarom het tijd wordt de wet te veranderen en een aan tal doktoren verhalen over hun pratijk-ervaring. 23.10 A Perfect Spy, 7-delige serie naar het boek van John Le Carré. Met Alan Hawthorne, Jane Brooker. Afl.2. 00.05 Film '87, filmrubriek met Barry Norman. Films: 'Surrender' met Michael Caine, "A month in the country' met Kenneth Branagh, 'The house of games' en een kijkje In het National Film Archive waar fragmenten worden vertoond die nooit eerder waren te zien. 00.35 Micro file. 01.00 Weerbericht BBC 2 16.00 Nieuws an weerbericht 16.03 Amerikaans basketbasl 16.50 Nieuws 17.00 Bazaar. Met Judi Spiers 17.30 Noticeboerd 17.35 Poldark, 16-delige serie. 18.30 Tomorrows Wortd 19.00 O The day tha earth caught fire, Engelse speelfilm uit 1962 van Val Guest. Met: Edward Judd, Janet Munro, Leo Mckern, e.a. De film toont de chaos die ontstaat na een atoomexplosie 20.35 Tekenfilm 20.40 Open apace. Afl.: Domestic slavery 21.10 Courage to fail, documentaire serie. Afl.3: Heroic failures 22.00 Woody Allen Film Season: Bananas, Amerikaanse speel film uit 1971 van Woody Allen. Met: Woody Allen, Louise Las ser, Carlos Montalban e.a. Woody Allen Is een revolutio nair die te maken krijgt met een revolutie ten zuiden van de Banana Republiek. 23.20 Newsnight, actualiteiten 00.05 Weerbericht 00.10-00.40 Télë Journal, Chantal Cuer presenteert 8 nieuwsma- gazines in het Frans FOTO: KRO blijft de vader vooralsnog de belangrijkste figuur. Hij weet de weg in bed en in bad. De beide Turken misten in ons land vooral de oude ge bruiken die bij hen nog heer sen. De viering van het eind van de vasten, de rammadan, leidt tot een gezellig familie feest, waaraan de Turkse meisjes ritmisch vanuit wen telende heupen zich overge ven. Ook blijft bij hen de ge woonte in zwang, dat op feestdagen de jongeren hun oudere familieleden opzoe ken. De familieband wordt veel hechter beleefd dan hier. Hierover vertelt Joost Tho lens, dat hij denkt, dat dit een algemeen menselijke trek is, het traditionele ver keer onder familie. Dat is het vooral wat men op de lange duur mist bij verblijf in het buitenland. Het gaat om in gewortelde tradities, die bij jongeren niet zo sterk wer ken, maar bij het ouder worden in het gevoelsleven een rol gaan spelen. De te rugkerende Turken nemen wel wat westerse leefge woonten over, maar in de grond van de zaak blijven zij zichzelf, Turks dus. Zij ver tellen eenmaal in Turkije weer terug te willen naar Eu ropa. Zo worden zij door hun verlangens heep en weer ge slingerd. Hun huis hebben zij ingericht met Europees meu bilair. Volgens hun oosterse leefwijs bidden zij vijf maal per dag, thuis of met velen samen in de moskee. Anderzijds is het een duide lijke zaak, dat de aanwezig heid van kinderen bij hun keus ook een rol speelt. Zo lang dezen jong zijn kan men ze bij oma onderbrengen. Na dien beginnen ook Turkse ouders zich zorgen te maken over de toekomst van hun kinderen. Beste zonen Joost Tholens: „Na de Twee de wereldoorlog vertrokken van hier zoals dat heette de beste zonen van ons volk om elders voorspoed te zoeken, ver weg van het overbevolk te Nederland. Als emigran ten. Dat kan men ook van de Turken zeggen, die jaren la ter hier naar toe kwamen. Terug in Turkije moesten zij opnieuw hun draai vinden. Een probleem apart vormden hierbij de kinderen. Die bij oma of familie in Turkije achterbleven herkennen hun ouders niet meer. Hun ouders gedragen zich westerser dan zij „thuis" geleerd hadden. Ook het omgekeerde komt voor, nl. dat de kinderen in ons land ideeën opdeden, waarmee zij in hun eigen land niet meer aan kunnen komen. Zij werden verwes- terdse Turken genoemd en moeilijk in eigen omgeving getolereerd. Vooral de kinde ren kwamen op die manier nogal eens op de wip te zit ten". De beide Turken in kwestie hebben in eigen land intus sen hun draai wel weer ge vonden. De een begon een ei gen taxibedrijf, op basis van een staatspensioentje, terwijl de ander ook voor een baan in het openbaar vervoer koos. Beiden maken van hun hart geen moordkuil: „Nederland beschouwen wij als ons moe derland. Maar Turkije blijft ons vaderland. In Nederland moet je je aanpassen. Hier gaat alles vanzelfsprekender" TON OLIEMULLER SKY CHANNEL 16.00 Get Set, Go. Nieuwe popshow met Gary Davies. 17.00 The DJ Kat Show. Met: Po- peye. Rock Wrestling. Ivan- hoe en Fraidy Cat. 18.00 The Green Hornet. Serie. 18.30 Hogan's Heroes. Afl.: Bad days in berlin. De helden rei zen met een geheim agent naar Berlijn om daar een over gelopen spion te arresteren. 18.57 The Uniroyal Weather Report 19.00 The New Dick van Dyke Show 19.30 Planet of the Apes 20.25 Police story. Afl.: Open city. De politie zet zich in om een groep handelaren in pornogra fie in te rekenen. 21.22 The Uniroyal Weather Report 21.25 Mobil Motorsport News. 22.00 Pall Mall Export Pro World Cup '87 23.00 Soul in the City 00.00 The Nescafe UK Network Top 40 Show 00.57-01.05 The Uniroyal Weather SUPER CHANNEL 16.00 Ninno Firetto Totally Live 17.00 Countdown. Met Erik de Zwart 18.00 Super Sonic. Amanda Reding- ton ontvangt gasten. 19.00 European Quiz Show. Going for Gold with Philips 19.30 The Spice of Life. Afl.: Herbs. 20.00 Teachers Only. Komische se rie. Lynn Redgrave is een En gelse lerares die les geeft op een Amerikaanse school. 20.30 Foley Square. Nieuwe komi sche serie over een vrouwelijk advocaat Alex Avery, 21.00 Barnaby Jones. Afl.: Perchan ce to kill. Een advocaat ont werpt samen zijn minnares een plan om haar man om te bren- 22.00 luper Channel News 22.30 Football 23.35 Wrestling 00.15 Super Sonic 01.15-02.15 Countdown TV 5 16.05 Magazine 16.35 Impact. Documentaire over doktersinstrumenten 17.35 Emission Jeunesse 18.00 Recreation 18.40 Dee chiffres et dee lettree 19.00 Nouveau Monde. Actualitei tenrubriek 19.30 Showbiz. Nicole Martin ont vangt gasten. 20.20 Victor Hugo et Lee Femmee. Documentaire. 21.05 La Bonne aventure 21.30 Chop Suey 22.00 Journal Télviaé 22.30 Magazine culture 23.00 Biondi and Co. Biondi ont vangt gasten. MTV EUROPE 00.00-24.00 S Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthllt, Ray Cokes en Maiken Wexe. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 17.00- 17 30 Club MTV. 22.00-23.00 XPO. NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven TROS 15.30 Roaco's rad van avontuur. Afl.8 15.55 Het erfgoed Guldenburg. Duitse serie. Afl.8: De grote liefde. De oude gravin von Gul denburg heeft het heft in handen ge nomen. Zij benoemt Achim Lauritzen als bedrijfsleider 16.40 De Bananas- plitshow (herh.) NOS 17.30 W6-Jour- naai TROS 17.46 TROS Popformule met Martljn Krabbé NEDERLAND 2 NOS/NOT 10.00 Rekenwerk, les 3 10.30 Kijk als je tekent zie je meer, Les 3 (groep 5/6) 11.00 Het Neder landse landschap, les 4 11.30 An ders TV kijken, les 6 NOS 13.00 Nieuws voor doven ROF 14.00 Skoalle-tv: Damjen I FEDUCO 17.10 Hollandse nieuwe DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Verbraucher. Winter tips voor de auto. 10.00 Heute 10.03 Berufswahl heute. 10.30 Eseen wie Gott in Deutschland. 10.55 Gentle man Jim, Amerikaanse film (1942) 12.25 WISO 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 15.50 Tagesschau 16.00 Das bittere Wort Exil. 16.45 Spasa am Dienstag 17.45 Tageaachau BBC 1 07.35 Leon Errol 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast Time 09.40 Open air (1) 09.55 nieuws 10.05 Neighbours 10.20 Kilroy 11.00 Nieuws 11.05 Going for gold 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven .12.00 Nieuws 12.05 Open air (2) 13.00 Regionaal Nieuwe 13.05 Daytime live 14.00 Journaal 14.30 Neighbours 14.50 Going tor gold BBC 2 13.50 Micro file 14.20 Chock a block 14.38 Homeground communications 15.00 Nieuwsoverzicht 15.02 Schooltelevisie 15.15 Sign extra 15.40 Holiday outings: Moskou en Leningrad 16.00 Nieuws 16.03 The world about us 16.50 Nieuws 17.00 It's my pleasure 17.35 One in lour SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 08.35 Heartline 09.35 Get Set. Go 10.35 Coca-cola Eurochart Top 50 11.35 German Muaic 12.05 Nescafé UK top 40 show 13.05 Another World 14.00 Mobil motorsporte news 14.30 City Light* 15.00 Trans formers 15.30 Skippy 16.00 Canada Calling 16.30 UK Despatch SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Nino Firetto Tote- ly Alive 09.00 Sons and Daughters 09.25 Hair 09.50 Follow me 10.05 Hold down a chord 10.15 Delia Smith's One it Fun 10.30 Play Golf 11.00 Super Soul 11.30 Are you Being Served? 12.00 Great Railway Journeys of the World 13.00 Europe an Quiz Show 13.30 Sons snd Daughters 14.00 Who pays the Fer ryman? 14.55 The Goodyear Wea ther Forecast 15.00 Hippo 17.30 17.46 18.30 19.00 NEDERLAND 1 AVRO EE Kokkerellen, culinair magazine met Ria van Eijn- dhoven (chef- kok). Pre sentatie: Sonja van Proos dij Service Salon, gevarieerd magazine met mode, actu ele onderwerpen en het Salonprobleem. Presenta tie: Catherine Keyl en Amanda Spoel Magiërs en monsters, te kenfilmserie. Afl.7: De ge vangenis zonder muren NOS VjS-Journaal AVRO Foofur, tekenfilmserie. Afl.7: Foofur in vuur en vlam(1) Toppop, popprogramma. Presentatie: Bas Wester weel TELEAC Cursus Sociale Zeker heid. Les 7 AVRO Wordt vervolgd, magazine met strips, tekenfilms, nieuwe video-uitgaven en de AVRO's Wordt Ver volgd Club. Presentatie: Han Peekei AVRO's Sportpanorama, sportmagazine waarin aandacht voor een poging van Lilian van Tol om het wereld-uurrecord schaat sen te verbeteren in Heer enveen. Voorts een repor tage uit Seoel over de trai ningsrace van het Neder landse volleybalteam (heren) en beelden uit de volleybalwedstrijd tussen Nederland en Bulgarije om de 3e en 4e plaats van het top-8 landentoernooi. Pre sentatie: Ruud ter Weijden NOS Journaal AVRO Voor de vuist weg met Willem Duys, rechtstreeks vanuit Hotel Oranje in Noordwijk Voorronde survival of the fittest 1987, spel- en sport programma vanuit Ermelo gepresenteerd door Jack van der Voorn en Arno Vermeulen. Het program ma werd opgenomen in het Zwitserse Saint Moritz. AVRO's Televizier, infor matieve rubriek waarin aandacht voor een vrouw die als enige Nederlandse vrouw een militaire Willem sorde heeft gekregen voor haar verzetswerk in de oorlog. Vandaag werd het eerste exemplaar van haar boek 'Sfinx' aangeboden aan prins Bernhard. Karei van de Graaf praat over substitutie. Moeten zieken of gehandicapte mensen die nog goed thuis kunnen worden verpleegd naar een nog duurder zieken huis of verpleeghuis? 20.00 20.28 RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst 06.02-07.00 Auto in Avro aan! RAOIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: Get back 20.02 Muziek met Meta. 22.02 Candlelight. 23.02 Droomgehelmen RADIO 4 18.30 De Klassieken. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA Matinee: Concertge bouw Orkest met sopraan. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00-24.00 Zout in de pap RADIO 5 18.10 VARA: Chips die je niet kunt eten - magazine. 18.20 P.P.: RPF. 18.30 NOS: Voor blinden. 18.40 KZG: De Vrije Gedachte. 18.55 Bond zonder naam. 19.00 NOS: Buitenlandse werkne- 20.30 TELEAC: Gute Reise 21.00 Personal Computer 2. 21.30 Pronto. 22.00-22.30 Handwerken BRT 1 18.30 Lekenmoraal en -filosofie. 19.10 Actueel. 19.33 Mohajlrin, voor Marokkanen. 20.03 Tropical. 21.03 Pronto (3). 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30 Twee tot twee BRT 2 17.10 Blzaria. 19.10 Zig Zag. popmuziek. 22.05 Maneuvers In het donker. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel en het weer. 18.30 Folk. 19.00 Kroniek 1, magazine. 19.45 Muziek van deze tijd. 20.30 Zweeds Radio Symfonie Orkest en Koor met solisten. 22.30 Blues Jazz. 23.15-23.45 Kamermuziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 07.30 NOS: Nieuws. 07.33 Echo-magazine. 07.45 Echo-Junior. 08.08 Echo-magazine 08.50 Postbus 900. 09.05 Met de KRO. met Anne. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 Ratel. 11.02 KRO's Schone Kunsten. 12.56 NOS: Land- en tuinbouw. 13.05 KRO: Echo-magazine. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio 22.45 sJonge mensen op hel concertpodium special. Het Radio Symfonie Or kest o.l.v. Roelof van Driesten en de Schotse pi anist Murray McLachlin spelen het pianoconcert nr.2 in c.kl.t. opus 18 van Rachmaninov. Presenta tie: Cees van Drongelen 23.25 Ontdek je plekje, toeris tische serie. Vandaag: Wijk bij Duurstede, (herh.) NOS 23.40 Journaal 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Wie schrijft die blijft, cur sus Nederlands voor vol wassenen. Les 4 17.55 Rekenen, cursus voor vol wassenen. Les 4 NOS 18.10 Staatsloterij, tweede trek king van de 775ste loterij 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 EB Jeugdjournaal 19.00 Journaal HUMANISTISCH VER BOND 19.12 Kwartslag: Te koop, het verhaal achter de kleine advertentie. Deel 3: de cel lo KRO 19.27 Summertime, Amerikaan se speelfilm uit 1955 van David Lean. Met Katharine Hepburn en Rossano Braz- zi. Venetië wordt de stad van haar dromen als Jane Hudson, een ongetrouwde Amerikaanse secretares se,verliefd wordt op een Italiaan. Katherine Hep burn speelt een van haar beste rollen. 21.10 Filmfan, bioscooptips voor de komende weken Presentator Hans van Wil- ligenburg toont fragmen ten uit: Chronicle of a death foretold' met Rupers Everett, Ornella Muti, Gian Volonte, Irene Papas 'An gel Heart' met Robert de Niro, Mickey Rourke en Lisa Bonet, 'The Witches of Eastwick' met Jack Ni cholson, Cher, Susan Sa- randon en Michelle Pfeif fer, 'Oei Ciornie' met Mar- the Keller en Marcello Ma- stroiannio. 21.35 cd Terug van weggeweest, portret van twee Turkse gastarbeiders die na hun langdurige verblijf in Euro pa weer naar Turkije terug gekeerd zijn NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.05 Structuur in Basic. Les 6 23.35-23.50 Slapen kun je le ren. Les 2 RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? Avro aan! 08.20 Uit studio en theater 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten.... 12.03 Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein 13J0 VPRO: De plantage 13.50 Margreet Dolman. 14.05 Het rumoer. 14^0 Klein concert. 15.07 Ischa. 15.54 Vrije geluiden. 16.07 Pandemonium. 16£4 Weg! RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.00-18.00 Actualiteiten via Dingen van de dag. 07.03 VARA: Holland wordt wakker! 09.03 Wessel van Diepen. 11.03 Angelique. 12.03 VARA's Steen Been Show. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien RADIO 4 Voor 18 uur TROS: 07.00 Nieuws. 07.02 TROS: Een goede morgen met Huub Oosterhuis. 09.00 Continu Klassiek. 11.00 TROS Concertzaal: Radio Sym fonie Orkest met viool. 12J0 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke top 10. 13J0 Belcantorfum: Die Entführung aus dem Serail van Mozart. 16.00 NCRV: Het kunstbedrijf. RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Ontstaan v.d. wereld. 10.00 NCRV: De wereld zingt Gods lot. 10.50 Tekst en uitleg. 11.00 Studio 55. 12.00 NOS: Nieuws. 12.05.De verdieping 12^5 Tegendraads geloven. 13.00 Nieuws. 13.10 NCRV: Nederland en zijn bu- 13.30 NCRV-Leerspiegel 14.15 Meet Mr. Mooney. 14.30 TELEAC: Follow through. 15.00 NOS: Schone wereld. 16.00 Op de rand van het recht. 18.30 NOS Ombudsman. BRT 1 05.31 Met I wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Jo Leemans: 78 Toerentijd. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo 08.12 Hoop doet leven: cabaret. 09.50 Plankenkoorts. 10.03 Broccoli. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Onvergetelijk. 13.45 Orgelrecital. 14.00 De gewapende man. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 06.15 Ochtendconcert met Bellini, Field. Stamitz en Diabelli. 09.15 On the seashore: Walton. Bax 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 1. Symfonie nr. 8 (on voltooide). Schubert. 12.05 Tafelmuziek. 13.10 Actueel 13.30 Pousse café. 14.00 Vrouwelijke componisten. 16^0 Serenade nr. 2. Brahms.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9