i88Kr Raadsels rond vliegramp 11 Sportdag 3 4 5 14 16 ^nilie lagt weer ensteken =Heijn DC-9 SLAAT OVER DE KOP; 26 DODEN PEEN, UIEN EN VARKENSLEVER Frontale botsing op Heereweg Biologen adviseren een jaar lang geen kabeljauw te vangen BOVAG en ANWB niet tegen hogere belasting voor auto Piraat zet flat in de kou -Zzidóe (So Maandag 16 november 1987 79e jaargang no. 23963 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Uitgave Westerpers, behorende tot Sijthofl Pers, Apothekersdlik 34,2312 DD Leiden, Postbus 112300 AA, tel. 071 122244. Voor abonnementen: 071 -313677. Giro 103003. Bank: Amro-Bank N.V. Leiden. Directeur-hoofdredacteur IJ. Hallewas, Chef-redacteur Wim Buijteweg. Abonnementen (incl. 6% BTW) per maand f. 23,04 (aut. beta ling), kwartaal f. 68,93, jaar f. 262,35. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18.00-19.00 uur, 2aterdag 14.00-15.00 uur tel. 071-122248, Advertenties: (excl. 6% BTW)1. 0,64 per mm. kleintjes f. 0,45 per mm. HET WEER Wisselend bewolkt en enkele buien. Minimumtemperatuur rond 5 graden, middagtempera- tuur ongeveer 9 graden. Matige, aan de kust nog enige tijd krachtige westenwind. De ko mende dagen droog, maar later in de week opnieuw kans op re gen. Zon op: 8.03; onder 16.46. Sche- veningen hoog water 12.29; laag water 8.05 en 20.02 uur. Donderdag 19 november verschijnt de Man bekent doden vermist meisje EIBERGEN De 30-jarige B.J. T. uit Eibergen heqft bekend op 31 oktober de 20-jarige José Burbank eveneens uit die plaats om het leven te hebben gebracht. De man gaf de vrouw die dag om 09.15 uur een lift vanuit Eibergen en reed met haar naar Haaksbergen. Nadat hij haar, volgens eigen zeggen, in de auto had verkracht, bracht hij haar om het leven en begroef haar. Op aanwijzingen van de verdachte is het lijk van de vrouw gisteravond opgegraven. De verdachte was al eerder met justitie in aanraking geweest, eveneens voor zedendelicten. Hij was hiervoor veroordeeld en had sinds veertien maanden proefverlof van een opgelegde tbr. Dank zij de vele tips, in totaal 530 stuks, kon de politie vrij snel achterhalen dat José op 13 oktober was meegelift met een Citroen GSA. Nadat de politie had bekendgemaakt 600 bezitters van zo'n auto in Gelder land en Overijssel te gaan horen, meldde T. zich als één van die bezitters. In het gesprek met de Eibergenaar bleek dat zijn auto op alle details overeenkwam met de wagen waarvan de bestuurder José Burbank een lift had gegeven. Ten tweede klopte het door hem gegeven alibi niet. Dit was aanleiding om eind vorige week tot de aanhouding van de man over te gaan. Levensgevaarlijke medicijnen meegenomen DEN HAAG Onbekenden hebben gistermiddag in Den Haag levensgevaarlijke medicij nen gehaald uit drie vuilniszak ken die in de Van der Neerstraat op het trottoir stonden. De politie trof de drie opengescheurde vuil niszakken vol medicijnen aan. Vermoedelijk zijn de zakken af komstig van een huisarts. Uit die zakken zijn waarschijnlijk hart- pillen en -pleisters, antidepressi va en ontwateringspillen meege nomen. Het innemen van de eer ste twee medicijnen is levensge vaarlijk. Door een geluidswagen van de politie werden de buurt bewoners in drie talen gewaar schuwd en om tips gevraagd. Politie behoudt ongemakkentoeslag DEN HAAG - De invoering van de nieuwe ongemakken- toeslag voor de Nederlandse politie is uitgesteld. De mi nisters van binnenlandse zaken en justitie en de politie bonden zijn vanmorgen overeengekomen dat de oude re geling tot januari 1989 zal worden gehandhaafd, zodat de politiemensen althans voorlopig geen achteruitgang in in komen hoeven te vrezen. Het uitstel wordt gebruikt voor de technische uitwerking en het testen van de nieuwe in- conveniëntenregeling. Daardoor komt een voorlopig ein de aan het conflict tussen ministers en bonden. Deze zien voorlopig af van verdere acties, zo verklaarden de bonds voorzitters vanmorgen na afloop van het overleg. Hoe veel de nieuwe regeling mag gaan kosten is opengelaten. De ministers Van Dijk (binnenlandse zaken) en Korthals Altes (justitie) lieten tijdens eerder overleg weten voor de nieuwe regeling 270 miljoen gulden per jaar te willen uit trekken, terwijl de bonden ervan uitgaan dat de regeling nu 310 miljoen vergt. Daardoor zou de gemiddelde politie ambtenaar er 50 tot 200 gulden netto per maand op ach teruitgaan. Dit was aanleiding tot de demonstratie van 16.000 politiemensen op 26 oktober in Den Haag. RLEM De familie en het Ahold-con- foeken opnieuw con- [net de ontvoerders Gerrit Jan Heijn. ie.eréag verscheen in een )ei e( landelijke dagbla- en advertentie in de ERldels bekende Johan iria-serie. teer tevergeefs op je be- {ewacht. Maria". De fa- loch de politie wilde de entie toelichten. Erv^r Ahold gebruikte tekst ihter vermoeden, dat de •rders niet afdoende izet tj gereageerd op twee p verzoeken van de fa- Heijn om een levenste- Je laatste keer dat via 1 han en Maria-adverten- een levensteken werd jd was op 30 oktober, voerders werden toen een kleurenfoto te stu- de Ahold-topman met ente krant in diens Eenweek daarvoor rfJ^et antwoord gewenst op Uvig: „Hoe heette de zwar- ier op St. Maarten?" je villa van de ontvoér- !n lijn in Bloemendaal is dagen een „schutting" tntdoek verschenen te- jttekijkers. Er is bij de n g inmiddels ook een ilier bewakingsbedrijf shington Post Idt succes nsoferlands n va£sbeleid ouvP wel RINGTON - Het ge- van soft drugs is in rland aanzienlijk la- ;n |an in de Verenigde n, ondanks het libe- Nederlahdse drugsbe- jaat in een artikel op de lagina van de zondagse- |van de gezaghebbende iikaanse krant Was- t>n Post, onder de titel: ennjie, thee of marihuana? ganders staan café's toe i te verkopen". De Post erop dat Nederland gevoelig is voor het van drugparadijs, noemen de Neder- autoriteiten het leid liever pragma- lan liberaal. ]4: Nederlands drugs- 1 boekt betere resulta- DENVER Een bijzon der dramatisch en raad selachtig vliegtuigonge luk heeft gisteren in Denver het leven gekost aan zesentwintig men sen. Een team van luchtvaartdes kundigen is vandaag begon- aan een grootscheeps onderzoek dat moet uitwij zen door welke oorzaak een DC-9 straalvliegtuig bij de start over de kop is geslagen. De 77 passagiers hingen urenlang ondersteboven in hun stoelriemen voordat reddingsploegen het wrak hadden opgesneden. Er zijn zeker 56 gewonden. „Het was verschrikkelijk. We waren net van de grond toen plotseling de rechter vleugel zakte en we een ruk naar rechts maakten. Het toestel begon te slingeren, raakte de grond en sloeg over de kop", zei een 56-jari- ge man die de ramp over leefde. Een woordvoerder in de verkeerstoren meldde dat het toestel van de baan was geraakt en dat hij kort daar na een vuurbal had gezien. Ondersteboven zou het toe stel zeker 500 meter over het maaiveld zijn doorgegleden. Een kleine brand aan boord kon door de reddingsploegen vrij snel bedwongen worden. De DC-9 van Continental Airways had in Denver een tussenlanding gemaakt op zijn vlucht naar Boise in de staat Idaho. De weersom standigheden waren bijzon der slecht; er was in de loop van de ochtend al zeker 15 centimeter sneeuw gevallen, het zicht was niet meer dan 200 meter en er stond een krachtige zijwind. Vanwege de sneeuwstorm was de luchthaven eerder op de dag gesloten geweest. Ook het reddingswerk werd bemoeilijkt door ijs en sneeuw en een aantal over levenden kon pas vijf uur na de ramp uit de wrakstukken worden bevrijd. Een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij Con tinental zei dat er nog niets bekend is over de oorzaak van het ongeluk. De „zwarte doos" die alle vluchtgege- vens en gesprekken uit de cockpit registreert, is inmid dels gevonden. Kerkenboek voor Koningin Beatrix Koningin Beatrix en minister Brinkman bladeren geïnteres seerd in het Kerkenboek, dat speciaal is uitgegeven ter gele genheid van de feestelijke her opening van de gerestaureerde Grote of St.-Jacobskerk. Mr. W.J. Geertsema, voorzitter van de Stichting Grote Kerk (rechts), heeft het eerste exem plaar van het boek zaterdag aan de vorstin overhandigd tij dens het openingsfeest, dat in de kerk werd gevierd. Na af loop van dit feest hebben vele Hagenaars van de gelegenheid gebruik gemaakt om de opge knapte kerk van binnen te be zichtigen. FOTO: CEES VERKERK irplegers hebben meer aandacht )or voetbal dan voor patiënten (Van onze correspondent Gerard Kessels) re 'ME Onder luid applaus en gejuich van de patiënten I zaterdag 39 man verplegend personeel van een zieken- if in Napels gearresteerd. Tegen ongeveer 200 anderen is j ces-verbaal opgemaakt. Al deze verplegers hadden het ïenhuis verlaten om naar het stadion te gaan voor de >t bal wedstrijd Italië-Zweden. De 39 die terugkeerden tden bij aankomst opgewacht door de politie. Alle „spij- •apftars" zouden in de cel terecht zijn gekomen, wanneer de ectifccf/e van het ziekenhuis de politie niet gesmeekt zou heb- I met processen-verbaal te volstaan. Anders zou het San Onaro-ziekenhuis wegens gebrek aan mankracht nog ben moeten sluiten ook. Onder de arrestanten bevonden I» ook twee inspecteurs van het ziekenhuis, die er toezicht moesten houden dat niemand ongeoorloofd aanwezig f De politie kwam in actie na herhaalde klachten van iénten. Bij aankomst vonden de agenten afgestempelde tkbriefjes, volgens welke alle personeelsleden op hun 't waren. De werkbriefjes bleken echter afgestempeld w achtergebleven collega's, die zich niet voor voetbal in- Bsseerden. - (ADVERTENTIE) Elke dinsdag en woensdag hebben we groente en vlees in de aanbieding Winterpeen, zak ±1 kilo en uien, net+1 kilo,1 AA samen l.VJv/ Varkenslever, QQ 100 gram O*/ 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Dode bij brand in Leidse serviceflat LEIDEN Een brand op de zevende etage van de serviceflat Statenhof aan de Bachstraat in Leiden heeft gisteravond het le ven geëist van de 82-jarige Elisabeth van SijU-Croes. De vrouw bewoonde het appartement waar de brand woedde. De brand maakte het noodzakelijk een aantal andere bewoners van het te huis te evacueren. De flat is gedeeltelijk uitgebrand. Pag.7: Oorzaak brand serviceflat onbekend. LISSE Een 34-jarige Lisse- naar heeft gisteravond om kwart voor acht een ernstig ongeval veroorzaakt op de Heereweg ter hoogte van het restaurant De Nachtegaal. De man reed richting Hillegom. Hij haalde een auto in op het moment dat er een tegenligger aan kwam. De Lisser botste frontaal op deze wagen, be stuurd door een 36-jarige Sas- senheimer. De auto werd ver volgens aan de achterkant aangereden door een tweede wagen die niet meer op tijd tot stilstand kon komen. De Lisse- naar en de 36-jarige echtgeno te van de Sassenheimer zijn met diverse verwondingen naar het Diaconessenhuis in Heemstede gebracht. De Lisse- naar moest een bloedproef on dergaan. De twee auto's waren geheel vernield. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De kabeljauwvangst moet in 1988 worden gesloten. Daarnaast moeten de vangsten op schol worden beperkt. De heer Boddeke, verbonden aan het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek (RIVO), heeft dit het afgelopen weekeinde in het NCRV-tv- programma Hier en Nu gezegd. Het RIVO is één van de instanties die de EG van advies dient over de vis vangst. In een reactie liet B. Daalder, voorzitter van het Visserij schap weten, dat het RIVO gelukkig niet de enige adviesin stantie is. Hij wees er voorts op dat de hoeveelheid kabeljauw in het Nederlandse deel van de Noordzee en in het zuidelijke stuk van die zee groter is dan elders. Vanmorgen is een groot deel van de vissersvloot in de haven gebleven nu de vangst op schol, kabeljauw, makreel en wij ting is verboden. Een klein deel van de vloot voer nog uit om op tong te vissen. Het afgelopen weekeinde zijn 69 vissers aangehouden met verboden schol, kabeljauw en wijting. In totaal spoorde de Algemene Inspectiedienst (AID) van het ministerie van land bouw en visserij ruim 290.000 kilo schol op. Daarnaast werd ruim 1700 kilo kabeljauw en bijna 1700 kilo wijting gevon den. Bisschop Bomers laat zich zien bij Mariënburg- vereniging Smit-Kroes verontwaardigd over Westduits toiplan Oorlogs misdadiger Menten overleden Zuidafrika raakt bezorgd over oorlog met Sovjets Omstreden biografie Simons Vestdijk verschenen Satellietzenders in Leidse regio laten op zich wachten Onderscheiding voor Leiderdorper H. van Driel 7 Bekerresulaten Ajax leiden mogelijk conflict Leiderdorp geweldig in basketbaltopper tegen Leiden AZC troeft De Zijl/LGB af DEN HAAG De Bovag en de ANWB staan niet afwijzend tegenover het voorstel van minister Smit-Kroes van verkeer om de motorrijtuigenbe lasting met veertig gulden per jaar te verhogen. Volgens een woordvoerder van de Bovag is dit te ver kiezen boven accijnsverho ging op benzine en tolhef fing. Ook de ANWB vindt een belastingverhoging ac ceptabel, mits de opbrengst ook daadwerkelijk wordt ge bruikt om het fileprobleem op te lossen. Minister Smit-Kroes noemde belastingverhoging afgelopen weekend één van de moge lijkheden om geld vrij te ma ken voor de aanpak van het fileprobleem. Verhoging van de motorrijtuigenbelasting levert de staat 200 miljoen gulden op. De overige 200 miljoen die de minister nodig heeft voor het wegnemen van knelpunten in het we gennet moet binnenkomen door tolheffing op de vier nieuwe, particulier te finan cieren autotunnels in de Randstad. In het kabinet is hierover inmiddels overeen stemming bereikt. Over de belastingverhoging heeft het kabinet zich nog niet uitge sproken. VOORSCHOTEN De zender van radiopiraat Happy Station in Voorschoten heeft zaterdag de centrale verwarming van een flat aan de Gerbrandylaan gestoord. De zender was verborgen bovenin de liftschacht van het flatgebouw. De politie vermoedt dat de etherpiraat stroom had afgetapt en dat daardoor de c.v.- installatie werd uitgeschakeld. De politie was te hulp geroepen door de huismeester. De zendapparatuur werd in beslag geno- Maandag, sportdag. De lezers van de Leidse Coo- rant weten er alles van. Wat de sportbeoefenaren zelf op zaterdag en zondag zo heeft beziggehouden - en natuurlijk nog altijd bezighoudt - wordt *s maandags voor eenieder die het maar lezen wil, samengebald in ons wekelijks katern: Sporttribune. Maar voor u zover bent, treft u in onze krant uit gebreide informatie aan over de laatste ontwikke lingen in de wereld, in Nederland en in Den Haag en omgeving. Afgesloten met een boeiende pagina Van Huis Uit. Mocht u de bon voor uzelf niet meer behoeven in te vullen, omdat u al jaren van dit alles geniet dan kent u misschien een andere sportieveling. Voor hem staat een speciale bon in de Sporttribune. Die levert voor ons een abonnee en voor u een cadeautje op. De Leidse Courant wil ik best twee weken proberen. Gratis en geheel vrijblijvend. Voorletters: Adres: Telefoon (voor controle bezorging): In een open envelop zonder postzegel opsturen naar de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag N B. Indien daartoe aanleiding bestaat, kan een verzoek om een proefabonnement wor den geweigerd.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 1