iinderen voor kinderen bezingen brokjes leed )iq/telev!sïë" CeidocSomant VRIJDAG 13 NOVEMBER 1987 PAGINA 17 ïleeast en regisseur Piet Kaart ^1. KRO overleden aJ iaiP^UM Oud-cineast en regisseur Piet Kaart van de in de nacht van woensdag op donderdag na een kort Itwojjin Hilversum op 58-jarige leeftijd overleden. Piet Kaart t feite kij de KRO, nadat hij als cameraman had gewerkt polygoon-journaal en bij Cinecentrum in Hilversum. Bij -ht zigrandpunt werd hij cineast-regisseur en filmde tal van lij rePorta6es- waaronder „De laatste dagen van presi- ekarno'„De dood van Martin Luther King en van Ro- idui&nedy", „Honger in India" en „Good morning Vietnam", dl7#de vooral veel samen met Aad v.d. Heuvel en stond Tkend gevaren niet te schuwen om aan de juiste beelden en. Diverse reportages, waarvoor hij het camerawerk enmferden bekroond op internationale festivals. In 1967 cnn5et Kaart de Nipkov-schijf (de jaarlijkse prijs van de tv- ■'OUfojor zijn hele oeuvre. Sinds 1973 was hij de vaste regis- qu# Brandpunt. Hij bleef dat tot aan zijn vut in mei van dit 505; ok popi daar AVRO School radio-serie wint „Japan Prijs" HILVERSUM - Op het educa tieve radio- en televisie-festi val „Japan Prijs" in Tokyo heeft de AVRO-schoolradio- serie „Muziek maakt alles mooier" de eerste prijs gewon nen. In deze zevendelige reeks, ge maakt door Philip Tagg, Jan Ravensteijn, Gerard Kempers, Martin Schuurmans en Moni que Stam werden de vele functies van muziek (o.a. ach tergrond-, film- en rockmu ziek) behandeld. „Muziek maakt alles mooier" werd in april/mei van dit iaar uitge zonden en wordt begin vol gend jaar herhaald. WEGLOPERS UIT JOURNALISTENFORUM VAN DE TROS HILVERSUM - Na het aan zeggen van de wacht door de TROS-directie aan Wim Klin kenberg uit het Journalisten- forum van deze omroep, heb ben zich weglopers bij hem aangesloten. Max de Bok van de Gelderlanderpers en José Toirkens van de NRC hebben partij gekozen voor Klinken berg. Zij achten de vrijheid van meningsuiting in gevaar als afwijkende opvattingen niet meer in een journalisten- forum te berde mogen worden gebracht. Voorzitter Dick Houwaart, directeur voorlich ting op Binnenlandse Zaken, houdt zich vooralsnog afzijdig. Ook Marga Rijerse, parlemen tair redactrice van ons blad, maakt deel uit van dit forum. Zoals we gisteren al meldden heeft Klinkenberg deze zaak voorgelegd aan de Ned. Ver. voor Journalisten. Hij brengt hiermee deze zaak op een principieel niveau. De TROS deed dit al eerder door Klin kenberg bij vroegere gelegen heden te wijzen op het onbeta melijke van sommige van zijn uitspraken. Met name kriti seerde hij veelvuldig de heer Lubbers vanwege diens mil joenen. Toen hij deze eens ver geleek met Hitier sprak de TROS hem op de vergaand- heid hiervan aan. Deze kwes tie werd volgens Klinkenberg uitgepraat, waarna hij in een volgende uitzending liet weten het niet zo scherp te hebben bedoeld als het naar buiten was gekomen. De TROS is echter van mening, dat hij ook nadien dikwijls onzorgvuldig en scherp in zijn uitspraken was. Weglopers de Bok en Toirkens delen zijn meningen niet, maar vinden, dat in een journalistenforum een en an der openlijk moet kunnen worden gezegd. delijt •ktris eren zijn het er roe- jcuziover eens: „Moeders ?zesis wet, maar vader ,e cx dat aan zijn laars. s aan het koken a| dan eten we iets f'. Op tekst van Frits iet en muziek van van' Eyk maken de .deren voor kinde- Ju w van ^it en andere i f 3tkende feiten zin- Je b geen geheim. Nu al 'taalt ^et achtste jaar ko- zij ermee op tv, vol- week donderdag 1. II om 19.12 uur. :untj I .Jen nieuwe nummers lusiejjr op de plaat, die in de en C(1 komt teneinde van de I ngst het kind aan hulp lle'°llpen, dat het minder tetroffen heeft, zoals het in Zuid-Afrika. De her- iigsmelodie van dit kinderkoor blijft voor- lek) geldig: „Het kind on- )e evenaar wordt later K»K.MiBen bedelaar. Het kind i zo rijk, het is zo onge- nderen hier hebben het ens ook niet best. In elk e veertien nieuwe lied- >rdt een brokje leed ge- 55551 aan de hand Van on- ;rpen. die door de kinde- ilf werden aangedragen, pardige tekstschrijvers ene componisten scho- hun vaart en verve on- tn het kittige koortje tingend lucht aan de ge- ilijk beleefde weerzin iets of iemand, tr mee met Henk v.d. die ook voor Martine sdjes bedenkt en die uit sinderbrief een merk waardige afwijking oppakte: „Ik loop met één been op de stoep en één been in de goot, en als ik dat niet doe, dan ben ik morgen dood". Dit levert een wanstaltige waggelgang op, die tijdens de zang ook ge demonstreerd wordt. Men kan deze gedachte rustig die van een vroegrijp kind ach ten. Immers, ziet het volwas sen leven er ook niet zo uit, met één been in de goot. De volksmond had er al eerder een uitdrukking voor: Wie staat ziet toe, dat hij niet valt, niet in de goot geraakt. Prinses Ivo de Wijs koos weer een an der gegeven, dat in de kinder wereld ongeveer parallel loopt met de werkelijkheid van de grootgegroeide mens. Het plezier in het verkleden, het je zelf in een clownspak steken, of je uitdossen als prinses, dit alles uit een oude kist op zolder, aangetroffen op een regenachtige dag. „Er is niets zo leuk als je verkle den", stelt de Wijs. Circus- baas, Madonna, Sinterklaas, bekend artiest, we spelen alle maal graag een rol. Alleen be hoeven volwassenen zich daarvoor niet te verkleden. Die verpakken zich in hun verbeeldingswereld. Zij voe len ook zonder aankleding re gelmatig zichzelf een ander. Als vlucht uit de alledaagse realiteit. Zelfs in de liefde vallen de werelden van het kind en van de grote mens samen. Hoog stens bestaat er enig verschil in beleving. Herman Pieter de Boer laat een meisje zingen, dat zij een handje zand be waart van het strand waar zij heeft gelegen. Hij heeft van haar een vrijgevig lokje haar gekregen. Regisseur Bob Rooyens, be kend jongleur met beeldtaal, laat de opnamen wentelen als draaitollen. Ook stapelt hij de beelden op als blokken uit een blokkendoos. Zo is hij constructief bezig. De kinde ren darren en zingen daartus sendoor. Samen met producer Hans Peters bedacht hij een vorm van presenteren. Aan vankelijk was Freek de Jonge gevraagd voor deze klus. Van hem werd bij nadere overwe ging afgezien. Hierover ont stonden binnen de VAR A-di rectie al problemen, hetgeen leidde tot het vertrek op staande voet van tv-directeur Maurice Koopman. Hans Peters: „Toen moest er naar iets anders omgezien worden. Wij kozen ervoor de kinderen zelf hun mening te laten geven over het onder werp van een liedje. Daar zijn we uren mee bezig geweest. Er kwamen grappige reacties op. Die hebben we allemaal vastgelegd en de leukste tus sen de liedjes ingeplakt". Zulks zagen we trouwens eerder in het programma van Martine Bijl bij de NCRV op zondagmiddag in „Dinges" Over de liefde wordt opge- Als de „Kinderen voor kinderen" zichtbaar groot worden mogen ze niet langer in het koor. Deze drie meisjes kunnen nog even mee. Zij zingen verkleed het nummer „Verkleden". merkt, dat je daarvan kriebels in je buik krijgt. Een meisje heeft dat van horen zeggen. Omdat zij nog nooit verliefd is geweest, vraagt zij zich af waar bij haar de kriebels op zullen treden. Wat niet is kan komen. Nog een paar nachtjes slapen. Ron Klapt men uit de school van de kinderwereld, dan kan men niet om vader, moeder en andere volwassenen heen. Zo verschijnt Simone Kleins- ma in de scene als moederlij ke houdster van toezicht op een kinderfeestje, dat anders uit de klauwtjes dreigt te lo pen. Zomede werd op haar een beroep gedaan als en clownsassistente. Als goochelaar duikt daar tot veler verrassing ook Ron Brandsteder op. Een uitge sproken TROS-man in een VARA-programma. Hoe ko men ze bij de VARA op dat idee? Hans Peters: „We hadden voor die rollen een paar na men in gedachten. Daar heb ben we met de kinderen over gesproken. De een was niet goed en de ander deugde niet. Bij het vallen van één naam, barstten de kinderen zelfs uit in een simultaan hartgrondig: „Ach, jasses". Ik noem hier verder geen namen. Uit de kinderen zelf kwam tenslotte unaniem de naam van Ron naar voren. Toen konden wij moeilijk meer om die man heen". Van Ron kan als reac tie gemeld worden, dat hem dat alleen maar deugd doet. Een vrouwelijke tekstschrij ver, Judith Nieken, werd in geschakeld om een en ander in rijmende vorm over het ongesteld zijn te berde te brengen: „Heb jij het al, het gevoel alsof je buik gewoon knappen zal?" Prangender had het niet kunnen worden verwoord. Jongens weten er niet zo goed raad mee, maar meisjes blijven het er ook een beetje moeilijk mee houden. In het lied „Klassiek" vonden de toondichters Joop Stokker- mans en Ivo de Wijs elkaar in hun ivoren toren en in het uitleven van hun luimen. Eensgezind ruimen zij radi caal de pop op: „Hou je kop, stop met pop, Tsjaikovsky is de top". TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 KRO 16.15 De ver van mijn bod show, programma over Derde en andere wereldzaken. Presentatie: Han van der Meer Onderwerpen: Le vert het laten zien van af schuwelijke beelden op te levisie veel geld op voor charitatieve Instellingen. En: hoé ver kun je gaan met het tonen van hon gersnoden en geweld om zo geld in het laatje te krij gen. Deze en andere vra gen worden voorgelegd aan vertegenwoordigers van o.a. Memisa, de Le prastichting en Bijeen. NOS 17.30 Vtft-Journaal KRO 17.46 Al vin en z'n boefjes (Alvin and the Chipmunks), te kenfilmserie 18.11 JCRO's tekenfilmfestival 18.23 Algemene Loterij Neder land, trekking voor bank rekeninghouders TELEAC 18.30 Cursus Handwerken. Les 7 KRO 19.00 De sneeuwpop (The snow- boy), Chinese tekenfilm 19.20 Mini playbackshow spe cial. Henny Huisman zingt liedjes uit de laatste zes shows en vertelt het beste uit de Mini-moppentrom mel NOS 20.00 CD Journaal en weerover- ziiht KRO 20.28 Hints, spelprogramma. Spelleider: Frank Kramer 21.00 Agatha Christie's Miss Marple, Engelse misdaad serie. Afl.: Moord in de pastorie (1). In het dorpje St. Mary Mead is kolonel Lucius Protheroe een ge haat figuur. Zelfs Miss Marple mag hem niet 22.00 Brandpunt in de markt, actualiteitenrubriek met sociaal-economisch nieuws. Veel aandacht voor het aandelenspel. Alle mensen die dit spel meespelen hebben ook hun aandelen van „punt- bier" en „brandstof" dras tisch zien kelderen. Baron van Ittersen, voorzitter van de Amsterdamse Effecten beurs, doet een poging om de recente ontwikkelingen op het gebied van de aan delenmarkt te verklaren. De Röntgen Technisch Dienst heeft twee nieuwe vindingen gedaan om de lasnaden in tanks en pijp leidingen te controleren. De „Beetle" is een mag neet die op een tank wordt vastgezet en alle naden naloopt. De „Airpit" speurt door pijpleidingen om daar de lasnaden te checken. Verder: hoe maak je ijs van rijst en hoe maak je van oud schroot nieuwe benzi nepompen? 23.00 Praten met de minister president 23.10 In 't holst van de nacht (heat of the night), Cana dese misdaadserie. Afl.: Dat staat in mijn Dagboek. Callgirl Melanie Cook heeft in de loop der jaren al haar intieme relaties genoteerd in een dagboek. Wanneer dat wordt gestolen, worden een hoop van deze mannen onrustig NOS 00.05 Journaal 00.10 Nieuws voor do van an slechthorenden KRO 00.15-01.40 De man met de wassen beelden (The hou se of wax), Amerikaanse griezelfilm uit 1953 van An- dré de Todt. Met o.a. Vin cent Price, Frank Lovejoy en Charles Bronson. Nadat Jarrods wassenbeelden museum in vlammen is op gegaan, heeft hij nog slechts één doel voor ogen. Wraak nemen op de brandstichter NEDERLAND2 18.30 18.45 19.00 22.30 22.45 23.23 23.30 NOS Nieuws voor doven Paspoort voor Spanjaar den Sesamstraat CD Jeugdjournaal Journaal TROS Da eerste de beate, spec taculaire stunts en record pogingen. Presentatie: Tom Blom en Walter Tie- messen Kijk TV, populair weten schappelijk programma. Presentatie: Wubbo Oc- kels Derrick, Duitse politieserie met Horst Tappert en Frltz Wepper in de hoofdrollen. Afl.: Een weg naar de vrij heid. De heer Wilke wordt doodgeschoten. Het valt Derrick op dat de man sprekend lijkt op diens chef James Laat In Holland. Muzikaal programma met als gaste Berdien Sten- berg (hert*) TROS Sport, actueel ma gazine met sport uit bin nen- en buitenland NOS Journaal IKON De politiek en de reserves van de kerk, debat tussen de twee theologen Doro- thee Sölle en prof. dr. H.M. Kuitert Een bericht van de Wilde Ganzen NOS Nieuws voor doven uw» in talatekst Tak, kinderserie (herh.) tovenaar van Oz (The wiz- d of Oz). Japanse tekenfilm- Ie naar de boeken van nk Baum. Afl.: Blikken Bas ifl het druk met z'n werk got Hitparadeprogramma I o.a. de clip van de kijker. ffisï Ajp" tending door derden Pro- ooz/nma van de Socialistische ïroepvereniging ts,nSüedelingen en program- Is*"" Benjamin). Amerikaanse f4>lelfilm uit 1980 van Howard II. Met Goldie Hawn, Eileen innan, Armand Assante, e.a. J f jonge weduwe gaat in W bij het nieuwe leger. Zij WApt het hard te verduren van lesbische kapitein en aller- ^^^ndere vrouwenjagers. Ten- 3x pitte belandt ze in Parijs bij 2* bq vroegere vlam die echter r q d communistisch verleden -JJet te hebben f. 9 jnspot, achtergrondlnforma- -4>ij de filmactualiteit f. 9.$uws en Coda: Kortstondig ——ie reis. van Patricia Lasoen fl4.l f ?n(M, migrantenmagazine 'aan en dochters (Sons and f 22.9*flbtera). Australische tv-se- j, videospelletje f.34 Pa l'ms> sport magazine --rtailles, Franse documen- f.37 je van Slmon Macovet en -firy Montaigu over het paleis f.40,(l| Versailles /f5'Profiel van aen orkest: Filharmonisch Orkest vsn Mnderon. Concert O.I.V. pther Neuhold. Kamersym- iie. van Franz Schubert. Drie «erststukken. opus 6. van Jan Berg ctturobank uba nouba, tekenfilms mtieur Merlin, Amerikaanse serie rrefoure. gevarieerd pro- Tmma Urnaal egionaal journaal Flupke, tekenfilm pepfllon, consumen- «ips and koran Marilyn Mon- ik>n (The seven year Itch), nerikaanse speelfilm uit 1955 n Billy Wilder. Met Marilyn ïnroe. Tom Ewell. Evelyn •yes e.a. ilandres, automagazine ge- esenteerd door Guy Lemalre -ptttts nieuwe ■B50 Sergeant Anderson -®pper), Amerikaanse politie- DUITSLAND 1 15.50 Tsgeeechau 16.00 Vorhang auf - Film eb, kinder programma met in het voor programma 'Quark, het Knud- delmonster'. Aansluitend: Auf dem Kometen, Tsjechische jeugdfilm van Karei Zeman. Met Emil Horvath, Magda Va- saryova, Frantisek Fiiipovsky Tagesschau Hier und Haute, actualiteiten El Solo für 12, spelprogramma E WWF-Club, rechtstreeks amusementsprogramma ge presenteerd door Marijke Amado Programma-overzicht mTagesschau Legends (Legend). Engelse speelfilm uit 1985 van Ridley Scott. Met Tom Cruise, Mia Sara, David Bennent e.a. De machten van Het Boze willen Het Licht in Eeuwige Nacht veranderen. Als de groene we reld in ijs en sneeuw verandert, haast de moedige Jack zich naar een onderaards labyrinth, waar de mooie prinses Lili ge vangen zit. Daar strijdt hij met de demonen en redt Lili en de sprookjeswereld Gott und die Welt: Hammer, Kreuz und Sic hel, reportage over de verhouding Kerk-staat in de DDR Tagesthamen, met bericht aus Bonn Heut'abend, ARD-talkshow met Joachim Fuchsberger. Gast: Guido Baumann Die Aufsêssigen (Teachers). Amerikaanse speelfilm uit 1984 van Arthur Hiller. Met Nick Nolte, Jobeth Williams. Judd Hirsch e.a. Een vroegere leer ling van de Engelse leraar Alex komt als advocate op de John F. Kennedy High School om een jongen te verdedigen, die zijn diploma hebben wil, maar niet lezen en schrijven kan. De visie van zijn collega's en de schoolleiding dwingen Alex partij voor Lisa te kiezen. Voor Roger, de opportunistische di recteur. eindigt daarmee de vriendschap: Alex moet ont- 01.30 Tagesschau 01.35 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 14.35 Faszination Musik: Der Wild- schütz, komische opera van Albert Lortzing, uitgevoerd door het Beiers Omroepkoor en het Radio-orkest van Mün- chen. Met Hermann Prey, Charlotte Berthold. Werner Krenn e.a. (herh.) 16.30 Freizeit... und was mann da- raua machsn kann, vrijetijds- magazine. Presentatie: Gerd Mausbach 17.00 Heuts 17.15 E Tsls-tllustrterts, actualitei ten, sport en amusement 17.45 Richard Chamberlain in Draam West: Um Kopf und Kragsn, serie naar de roman van David Nevin met Richard Chamberlain. Alice Krlge, Fritz Weaver e.a. 18.56 Programma overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjoumal. Reportages van buitenland corresponden ten. 20.15 Der Alte, misdaadserie met Rolf Schimp, Michael Ande, Charly Muhamed Huber, e.a. Afl.: Der Stichtag 21.15 Der Sport-Spiegel: Kaine Me daillon für dia Republik? Re portage over Duitse topspor ters tussen Rome en Seoel 21.45 Heute-Joumal 22.10 Aspekte. Cultureel maagzlne 22.50 Dia Sport-Reportage 23.20 Sherlock Holmes: Kein Koks filr Sherlock Holmes (The se ven per cent solution), Engelse speelfilm uit 1976 van Herbert Ross. Met Alan Arkln, Vanessa Redgrave, Robert Duvall. e.a. 1939: Na de dood van Prof. Sigmund Freud, besluit Dr. Watson om aantekeningen over zijn vriend Sherlock Hol mes te openbaren. Holmes zou verslaafd zijn geweest aan co caïne, en zou hulp gezocht hebben bij deze bekende psy chiater 01.10 Heute DUITSLAND 3 18.30 Hallo Spencer, kinderserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met sport en nieuws en Blickpunkt Dsseldorf 20.00 Tagesschau 20.15 Abenteuer Natur. Hecken- und Lebensadern der Land schaft, documentaire 21.00 Unterwegs mlt James Cook, documentaireserie over de reis die James Cook destijds maakte en nu door een Itali aanse expeditie herhaald wordt. Afl.6: Der Tod des Héuptlings 21.45 Reportage: Homelnls Colonia, reportage over de fundamen talistische moslims in Keulen 22.15 Eine Frau in Venedig, tv-serie van Sandro Bolchl. Met: Lea Masar. Fernando Rey, Anna Galiena e.a. 23.10 MO Filme von Robert Frank: Pull my Daisy, Amerikaanse speelfilm uit 1959 van Robert Frank naar een toneelstuk van Jack Kerouac. Met Richard Bellamy, Allen Ginsberg, Peter Orlovsky, e.a. De spoorwegar beider Milo, ex-verslaafde en schrijver, heeft zijn literaire vrienden thuis uitgenodigd. In tussen verwacht zijn vrouw be zoek van een bisschop die zichzelf benoemd heeft... Aan sluitend: E! Energie und wie man sie bekommt (Energy and how to get it), Amerikaanse speelfilm uit 1981 van Robert Frank. Met William Burroughs, R.Dowdney, Rudy Wurlitzer, e.a. In een leegstaande han- Sar. experimenteert uitvinder obert Golka met energiewin ning. Hij heeft geen geld, wordt vervolgd en de waarde van zijn experimenten is eigen lijk niet goed in te schatten 00.05 Laatste nieuws 0) Ondertiteling via TeleTekst. S Tweetalige of stereo-uitzen- DZwart/wit-uitzending. ■JJZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. SI Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wlt-ultzending in orginele versie met ondertitels. BBC 1 15.20 [Hollywood ladies: One touch of Venus, Amerikaanse speelfilm uit 1948 van William A. Seiter. Met Ava Gardner, Robert Walker, Dick Haymes 16.40 Ask Margo, consumentenpro gramma. Presentatie Margo Macdonald 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine met 'Andy Crane', "Corners', 'Superted' en 'What's all this then!" 17.55 Newsround, jeugdjournaal 18.05 SGrange hill, jeugdserie met Gwyneth Powell. Michael She- ard, George A. Cooper e.a. 18.35 Masterteam, spelprogramma. Presentatie: Angela Rippon 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.40 COBIankety Blank, spelpro gramma met Les Dawson 21.15 021 Years of the two Ronnies, de beste sketches met Ronnie Barker en Ronnie Corbett uit de afgelopen 21 jaar 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 0Pulaski, achtdelige komische misdaadserie met David An drews, Caroline Langrish en Larry Summers. Afl. 7: Ten by eight glossy. Larry neemt een meisje mee naar de garage, nadat haar auto het heeft be geven. Later komt hij erachter dat ze haar handtas in de auto heeft laten liggen. Er blijkt co caïne in te zitten 23.20 National Lampoon's Vacation, Amerikaanse speelfilm uit 1983 van Harold Ramis. Met o.a. Chevy Chase. Beverly D'Ange- lo en Christine Brinkiey 00.55 Level 42, reglstrtatie van een optreden van deze popgroep in het Wembley stadion 01.45 Weerbericht BBC 2 15.20 Sport on friday, met reporta ges van paardenraces 0n de Benson Hedges tenniskam pioenschappen. Om 16.00 en 16.45 Nieuws en weerbericht 18.30 Food A Drink, informatief pro gramma over eten en drinken (herh.) 19.00 Tarzan goea lo India, Engelse speelfilm uil 1962 van John Guillermin. Met Jack Mahoney, Mark Dana, Simi e.a. 20.25 Matrioska, tekenfilm 20.30 The education programma. Informatief programma over onderwijszaken 21.00 The friday report, actuele do cumentaire 21.30 Out of court, David Jesel en Sue Cook belichten juridische problemen 22.00 0The duty man, zevendelige documentaireserie over de strijd van de douane tegen smokkelaars. Afl. 4: The Red and The Green 22.50 Woody Allan: Love, death, aai A matters arising, Interview met Woody Allen over zijn suc cesvolle filmcarrière en zijn manier van werken. Verder een gesprek met acteur Tony Ro berts. een goede vriend van Woody Allen 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40-01.35 Benson A Hedges ten niskampioenschappen, sa menvatting SKY CHANNEL 16.00 E Here comes the weekend, popprogramma met Clare Gro- gan en Pat Sharp 17.00 The DJ Kat Show, kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 Green Hornet, avonturenserle 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie 18.57 Europees weerbericht 19.00 The new Dick ven Dyke Show, comedyserie 19.30 Ritteris Cove, avonturenserie 20.00 Fashion TV, modemagazine 20.30 Big Valley, westernserie 21.22 Europees weerbericht 21.25 From here to Eternity, Ameri kaanse tv-serie met o.a. Don Johnson en Kim Basinger. Afl.: Hello, Goodbye and Farewell 22.20 Ask Dr. Ruth, programma over sex, relaties en huwelijk met Dr. Ruth Westheimer 22.45 Nederlands voetbal (herh.) 23.45 E Here comet the Weekend (herh.) 00.42-00.45 SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Ufa, pop- prog ramma 17.00 Countdown, popprogramma met Erik de Zwart 18.00 Super Sonic, met Amanda Re- dington 19.00 Super soul, programma met soulmuziek 19.30 Tomorrow's World, weten schappelijk magazine 20.00 Nurse, tv-serie 21.00 Wrestling 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Baseball 23.30 Europees weerbericht 23.35 Top Gear, automagazine 00.00 Amanda on the orient ex press 00.30 Super Sonic 01.30-02.30 Countdown MTV EUROPE 00.00-24.00 E Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 17.00- 17.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladium In New York. 21J0 YO. programma met de nieuw ste rap-video's. 2240-0040 MTV Party Zone, nonstop vi deoclips met Marcel Vanthilt. 01.00-0240 New Visions, pro- gramma met New Age-, jazz- en folkmuziek TV 5 16.05 La Lanterns das Moris, tv-film van Francis Fehr. Met o.a. Mo nique Chaumette en Jacques Rispal 17.10 La nouvelle Affiche, showpro gramma 18.00 Récréation, kinderprogramma 18.40 Des Chiffree et dee Lettres, spelprogramma 19.30 L'opèra Nomads 20.35 Pare-chocs, automagazine 21.05 Portrait: Ricardo Bof ill, portret van deze architect 22.00 Journaal 22.30 Divan 22.45 Sports LoMre NEDERLAND 2 VOO 08.00-10.00 Tineke, gevarieerde ochtendshow gepresenteerd door Ti neke de Noolj RTBF 1 08.15 Nouba-nouba, gevarieerd kin derprogramma met o.a. tekenfilms, de verborgen camera, boekenrubriek, noubactif en Noubana-news. Presen tatie: Jean Martin 09.30-10.00 Victor English Method, cursus Engels. Les 6 en 7 (herh.) 11.40 Interwallonië: Spotkania, programma voor Polen 12.20 interwallonië: Ciao amlcl, pro gramma voor Italianen 13.30-14.00 Le coeur et l'eeprit, katholieke uit zending (herh.) DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthamen 10.23 Sportschau 10.55 IS Hitparade im ZDF (herh.) 11.40 Himmel und Hólle in Berlin (herh.) 12.10 Aus- landsjournal 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15-13.45 Pro gramma-weekoverzicht DUITSLAND 2 11.00 IS Programma-weekoverzicht 11.30 Elf Lënder, ein Land Die Bundesrepublik, dertiendelige docu mentaireserie over de elf verschillen de 'landen' van de BRD. Afl. 8: Nie- dersachsen - Insein lm Landmeer 12.00-14.00 Nachbam in Europa, in formatie en amusement voor buiten landers en Duitsers (1240 Italiè, 1240 Turkije, 1340 Portugal) BBC 1 09.20 Roobarb 09.25 Saturday starts hars, kinderprogramma 09.40 Chuc- klavision, gevarieerd programma 10.00 Muppet Babies, tekenfilmserie 10.30 Going live, gevarieerd pro gramma met tekenfilms, muziek en speciale gast Sylvester McCoy (Dr. Who). Presentatie: Philip Schofield en Sarah Greene 12.25 The Lord May or's Show, verslag van de jaarlijkse feestelijke optocht in Londen 13.13 Nieuws sn weerbericht 13.15-18 05 Grandstand, sportprogramma met de paarderaces op Cheltenham. Tennis (Benson A Hedges-toernool op Wem bley) en rugby SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine met Andy Sheldon, Snoot, Crocker en speciale gast Don- ny Osmond 11.10 Bailey's bird, avon turenserie 12.05 0 The Smash Great Video Race, popprogramma met Pat Sharp en Ronnie the runner 13.05- 14.05 IS Pop Formule, popprogram ma met Martijn Krabbé SUPER CHANNEL 07.00 Funbus, gevarieerd kinderma gazine gepresenteerd door Josephine Buchan en Wayne Jackman 10.00 VI- deopix, verzoekvideo's met Nino Fi retto 11.00 Power Hour, hardrock- programma 12.00 ON The Wall, pop- journaal met Simon Potter en Aman da Redington 13.00 Top gear, auto- magazine 13.25 Europees weerbe richt 13 30-14.25 History of Africe RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: Radio 1 vrijdageditie 19.02 AVRO: St. Kitts van de Boven- 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Jazztime. 2242 NCRV-Vrijdag-Sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 0242 Oh. wat een nacht. 0547-0740 Ook goeiemorgen RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 1843 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Minjonmagazine. 1940-0740 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 18.03 NOS: De Avondsplts. 1942 VOO: Jeroen van Inkef. 20.30 Rob Stenders. 2242 Countdown Café RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 2042 Europees Concert Podium. 2240 Horizon. 2240 NOS Jazz RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 1840 PP: Uitzending van het GVP. 1840 VPRO: Euroburo. 1940 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 2040 EO: De bijbel open. 2140 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 2140 Theologische verkenningen REGIONAAL Radio West 17.00- 18.00 Avondmagazine met Victor De- con inck. Actualiteiten, column en overzicht van de regionale avondbla den. Omroep Rijnland: (Vla FM-fre- quentie 105,7 MHz) 1740 Vandaag vooraf 1740 Vandaag de dag op vrij dag 19.00-20.00 Leiden Lokaal. Ver der als Radio 1. Redio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. 18.10 Actueel. 1840 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 1943 Beraber. voor Turken. 2043 Imago. 21.03 Klapstoel. 2340-0240 Twee tot twee. BRT 2 17.00 Focus. 17.10 Pa, zing eens Al 1840 Moe, hoor eens hoe. 19.10 Benefiet-party ten voordeie van de behoeftigen In Limburg. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht. 1840 Kamermuziek. 19.00 Kroniek 2. 1945 Zelden gehoord. 2040 Wiener Festwochen 1987. 2145 Actual la. 22.15 Jazz In Europa. 23.00 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 0743 TROS: TROS Nieuws Show. 1143 Kamerbreed. 1243 Oud plaatwerk. 1346 TROS Aktua. 1340 TROS Country. 1440 TROS sport RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 0743 VARA: De Opening. 1143 Tussen Barend en van Dorp. 1243 De Rooie Haan. 1343 Comité van aanbeveling. 1349 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 0743 NCRV: Drie voor negen. 0043 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 1243 Los Vast. 1443 Paperclip radio. 1543 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws. 0742 AVRO: Wakker worden met... 09.00 Toppers van toen klassiek. 1040 Caroline. 1140 Kurhausconcert. 12.00 VOO: Strauss Co. 1342 Veronica klassiek RADIO 5 09.00 Nieuws. 0942 NOS Sportlef. 0943 Waterstanden. 0940 FEDUCO: Hollandse nieuwe. 09A3 Je woordje doen. 1040 Wie schrijft die blijft 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 1115 Tijdsein-thema. 1240 Nieuws. 1245 Meer dan een lied alleen. 1245 Vragen naar de weg. 1340 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland. 1340 O po doro. 1440 AVRO: De vonk. REGIONAAL Radio Weet: (vla FM- frequentie Radio 1) 1140-1140 Regio nale uttgaans- en activiteitenagenda voor het weekeinde. 1140-1240 Open Podium. Aad de Korte met muziek uit de regio. Gesprekjes, muziek (van koormuziek tot new wave), agenda. Omroep Rijnland (Vla FM-frequentie 105.7 MHz) 1240 Hindoestaans/Suri- naams programma 1340 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag. Radio Rijnmond: 1040 De omgevallen platenkast. 1140 Rijrv monds diep. 12.00 Op bezoek bi) Ra dio Rijnmond. 1340-1740 Geen com mentaar. non-stop muziek. BRT 1 0541 Met 1 wakker. 0840 Suboto Skupa (Joegoslaven). 09.10 Slnta-se em casa (Portugezen). 1043 Onze keuze. 1143 Het kraaienest. 13.15 Matinee. BRT-produktiea. 1443 Casinoconcert BRT 2 0540 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 1043 Buitenspel. 1140 De Vlaamse top tien. 1240 Top 30. 1440 Radio Rljswljck. Swingende ei gentijdse radio. BRT 3 07.00 Goede morgen. 0840 Licht klassiek ochtendconcert 0940 Ochtendconcert 1040 Pronto (3) 1040 Wijswijzar (9) 1140 Harmonies en fanfares. 1140 The Baccftoilan Singer» of Lon don. 1240 Tafeimuziek. 1. Branden bur ga concerto nr 5 In D. BWV 1050. Bach. 2. Triosonate In O voor twee violen en continuo opus 11/1. Loeillet. 3. Canzona prima voor strijkers en continuo. Nteiczewakl. 4. Concerto in Bes, opus 1 nr 7 voor viool, strijkers en continuo. Teesart- nl.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17