•lorso in teken iinderfestival Bewoners Geversstraat bang voor onomkeerbare situatie TER LEEDE IN HISTORISCHE STAAT HOUDEN jkswaterstaat wijst disluiting Jagtlustkade af r;ring Voorhout 1000 jgt vaste vormen OEN OMGEVING SeidócSotKont VRIJDAG 13 NOVEMBER 1987 PAGINA 15 ïHEIM B en W van Sassenheim zullen in een protest gericht aan ^erstaat kenbaar maken niet bijster ingenomen te zijn met het afkeurend van deze instantie over de voorgestelde aansluiting van de Jagtlustkade farmonderdam. ivfle wethouder H. Drenth mee tijdens de gisteravond gehouden vergade raar volkshuisvesting ruimtelijke ordening en milieuzaken. „B en W zijn jojwoon verontwaardigd", deelde de PvdA'er mee. Hij vervolgde „In juli een gesprek over de plannen met Rijkswaterstaat, we hadden op een uitkomst gehoopt". Rijkswaterstaat is vanuit verkeerstechnisch oog- n it bereid akkoord te gaan met het door B en W ingediende ontwerp van Uiting van Jagtlust op de Warmonderdan. Een voorstel van G.S. is geba- plan dat reeds 11 jaar geleden aan de orde is gekomen en waarbij over de Rijksweg verlengd wordt. „Financieel beslist niet haalbaar, W van Sassenheim. „Het is gigantisch duur", benadrukte Drenth. B hn Sassenheim zullen zich dan ook op korte termijn beraden welke stap- ïlfjer ondernomen dienen te worden. APPARTEMENTEN IN SCHUTSE SASSENHEIM In het gebouw van de voormalige Schutse aan de Parklaan mogen 53 appartemen ten gebouwd worden. Reeds vorig jaar waren B en W van Sassen heim hierover in onderhandeling met een projekt ontwikkelaar. Van definitieve plannen kon in dat stadium echter geen sprake zijn omdat het vereiste woning contingent destijds niet toereikend was. Gedeputeerde Staten hebben inmiddels toestemming gegeven voor de verbouwing van de Schut se tot een appartementen complex. Het is echter nog niet duidelijk wat B en W naar aanleiding van de goedkeuring van deze plannen zullen beslissen. Bedrijventerrein in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Het idee voor een bedrij- venterreintje op de hoek Schippersvaartweg-Kerk- straat vond gisteravond bijval in de commissie openba re werken en ruimtelijke ordening. Een adviesbureau had een studieschets gemaakt van het gebied waar nu al Broekhof-verpakkingen en Bader gevestigd zijn. Deze firma's willen uitbreiden maar het adviesbureau kwam met een tweede plan om ook andere kleinschali ge bedrijfjes de kans te geven zich op die plaats te vesti gen. Dit terrein zou namelijk zeer gunstig zijn voor plaatselijke bedrijfjes die dan uit de dorpskern ver plaatst kunnen worden. Ook kleine startende bedrijfjes zouden hier ruimte hebben. Noordwijkerhout heeft nergens zo'n gelegenheid en voor deze plaatselijk af hankelijke ondernemingen heeft een regionaal terrein in Lisse of Hillegom geen zin. PvdA en D66 waren geestdriftig over de studie maar CDA en VVD vrees den problemen met de provincie. Maar wethouder Heemskerk en de heer De Boer van openbare werken zagen de mogelijkheid voor zo'n bestemmingsverande ring van dat gebied wat zonniger in. Jonkman nieuwe voorzitter SDB LISSE De burgemeester van Rijns burg, F. Jonkman, wordt de nieuwe voorzitter van het Samenwerkingsorgaan Duin- en Bollenstreek (SDB). Jonkman volgt de burgemeester van Noordwijk, J. Bonnike op. Met ingang van 26 november trekt Bonnike zich terug als voorzitter van de SDB. Jonkman maakt deel uit van het dagelijks bestuur van het samen werkingsorgaan. Door zijn nieuwe func tie ontstaat daar een vacature. Het raads lid A.C. Renooij wordt lid van het dage lijks bestuur. Het algemeen bestuur van het SDB praat op woensdagavond 25 no vember over deze voorstellen van het da gelijks bestuur. Aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis van Lisse. Volksdansbal besluit project LISSE Het volksdansproject „De we reld danst in Nederland" wordt van avond afgesloten in de Pauluskerk in Lisse. Aan dit project hebben twee Lisser basisscholen meegedaan: de Flamingo- school en de Van Swanenburghschool. In de kerk heeft een feestelijk volksdansbal plaats en is een tentoonstelling ingericht. Het project is een initiatief van het Over leg Volksdans van de Culturele Raad Zuid-Holland. Bij wijze van experiment is het project de afgelopen zes weken op zes basisscholen in de provincie uitge voerd. De kinderen kregen twee uur per week les van een dans-docente. Zo kwa men dansen uit China. Joegoslavië, Suri name en Nederland aan bod. tst kif Klein klein vsrtje..., Hop Marian- *e$., In een groen ;Dënland..., Doorn- 19^ Sneeuwwitje, Ali de gelaarsde kat. v?rliedjes en sprook- larmen de belangrijk- obnspiratiebron voor forso 1988. Thema iet 41-ste corso, dat april door de Duin- pllenstreek rijdt, is [erfestival". Ont- ir Kees van Driel 33 ontwerpen ge- J rond dit thema. De èmers aan het corso \n hier op 23 no- kr een keuze uit hi tijdens een bijeen komst in De Nachtegaal in Lisse. Dit jaar trok het veertigste bloemencorso door de Bollen streek. Hot komend jaar is er opnieuw reden voor een fees tje voor de stichting Bloemen corso Bollenstreek. In 1988 rijdt de duizendste praalwa gen door de streek. Sinds het begin van het bloemencorso in 1947 zijn er 997 praalwa gens gemaakt. Vorig jaar werd het corso voor de eerste maal verlicht tijdens de rond rit in Noordwijk. Voorzitter van de stichting Bloemencor so Bollenstreek P. Goemans: „Wij waren bang voor allerlei technische problemen. Dat viel allemaal mee en het is de bedoeling dat we dit jaar nog meer aandacht besteden aan deze verlichting". Omdat het corso het thema Kinderfestival heeft, organi seert de stichting Bloemencor so Bollenstreek een teken wedstrijd voor kinderen tus sen de 5 en 14 jaar oud. De kinderen mogen een praalwa gen tekenen. Aan de hand hiervan ontwerpt Kees van Driel een echte praalwagen die tijdens het corso op 23 april meerijdt. De route van het bloemencor so blijft vermoedelijk onge wijzigd. Vorig jaar werd voor de eerste maal door Noordwij kerhout gereden. Als het cor- sobestuur overeenstemming kan bereiken met het ge meentebestuur van Noordwij kerhout, die een financiële bijdrage beschikbaar moet stellen, rijdt het corso 1988 op nieuw door deze gemeente. Klein klein Kleutertje. Een van de ontwerpen van Kees van Driel voor het corso 1988 Dit betekent dat de route door Sassenheim net als vorig jaar via de Parklaan en Wester straat loopt. De zuidkant van het dorp wordt niet meer aan gedaan. Voorafgaande aan het corso op 23 april vindt in de Hoba- hohallen het corsofestival plaats. Vanaf donderdag 21 april van 12.00 tot 24.00 uur en op 22 april van 10.00 tot 24.00 uur worden de praalwa gens opgebouwd en vesierd. Op vrijdagavond wordt de verlichting van de praalwa gens ontstoken. Rond de praalwagens vindt het corso- feest plaats. Dit wordt georga niseerd door de Lionsclub Bollenstreek en de Rotary- clubs uit de Duin-en Bollen streek. De opbrengst van het festival is bestemd voor de World Health Organisation voor de bestrijding van polio in Indonesië. De Lions en de Rotary hebben voor dit doel de stichting Rotary-Lions- Bollenstreek (RoLiBo) opge richt. Behalve het corsofestival houdt deze stichting een FOTO: PR sportcompetitie tussen de ge meenten Sassenheim, Lisse, Hillegom, Voorhout, Noord wijkerhout, Katwijk en Noordwijk. De opbrengst is bestemd voor de poliobestrii- ding. De voorronden van de sportcompetitie vinden in het voorjaar van 1988 plaats. De finales en de prijsuitreiking hebben tijdens net corsofesti val plaats. Ook houdt de Ro LiBo een grote loterij. Inmid dels heeft de stichting 30.000 gulden binnen voor poliobe- strijding dankzij een Indone- sië-avond op 6 november. SASSENHEIM Progressief Sassenheim wil de historische bui tenplaats Ter Leede zoveel mogelijk in zijn oorspronkelijke staat behouden. Dat bleek gisteravond tijdens een vergadering van de commissie voor volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en mi lieuzaken. Het nieuwe bestemmingsplan zou te veel ruimte bie den om drastische veranderingen aan te brengen aan het park en het gebouw. De heer L. Bosscher tekende bezwaar aan tegen de voorgeno men bouw van een garage in het park door eigenaar van huis Ter Leede Th. de Boer. Was in een eerder stadium na overleg met omwonenden overeenstemming bereikt over de plaatsing van de betreffende garage aan de Baron van Heemstralaan, blijkt in het bestemmingsplan voor bouw aan de Ter Leedelaan gekozen. Ook de grootte van het gebouw - aanvankelijk 50 vier kante meter - werd gewijzigd. In de huidige plannen zou er sprake zijn van een garage van 100 vierkante meter. Ook teken de Bosscher bezwaar tegen de verhuur van het park als show- tuin aan een bollenbedrijf. „Het park mag alleen gebruikt worden als een park met allure", betoogde de bewoner van de Baron van Heemstralaan. „Mevrouw C. Kysten (D66) schaarde zich onmiddellijk achter de verontruste woordvoerder. Ze stelde: dit speelt al vanaf 1983. Wanneer de garage opgetrok ken wordt aan de Ter Leedelaan zullen behoorlijk veel bomen gekapt moeten worden. Een aantasting van de historische en ecologische waarde van het park". Het bestemmingsplan Ter Leede zal alvorens definitief te worden goedgekeurd eerst nog ter visie aan de inwoners van Sassenheim worden aangeboden. flOUT De vie- het 1000-jarig be- zan Voorhout gaat "Wmen aannemen. vond presenteerde "nting „Voorhout 10 oud" het bijna Ue programma van van het ju- Maar 1988, in het 1jJ>ouw van de sport- Pre(ing Foreholte. De §er van de Stichting PJ5 festiviteiten zal preieren, C. Tetteroo, ,lgei evenementen de isoasseren. Kcfn wordt op 2 januari 14] grote openingsmani- r ki in de Sporthal de gj. Deze zal gedragen iner door de Stichting 8.0tt 10 eeuwen oud en 13%meentebestuur van raa\t dat tevens haar voor deze I3.rteid uit de mottenbal- 43t gehaald. Alle Voor- worden uitgenodigd ia Yj half twee 's middags 0 omroepers te paard 32idoen van de happe- EDlÜe sporthal. Daarbij zal Telïschal niet ontbreken. worden hapjes door de dames van in een winkeltje rlei leuke herinnerin- joop voorzien van het pB^ji van het 1000-jarige x di het gemeentebestuur elijksleden verschijnen in >rdtthe kledij en hoopt het "^bestuur, vele ande- januari is het „Open de schietvereniging Op deze Kopper- erscfe is iedereen welkom (porhoutse schutters om dinfichtingen met de hou- u-fels gade te slaan. Voor Lï"en is er een feestelijke „.Jnmiddag met nationa er is een grote een gro- avond en een kinder- 'met Ome Willem. IJs ir dienende organiseert "houtse IJsclub een ijs- tatie waarbij arresle- I te pas komen. In de een limonadeconcert, het Residentie Orkest zal spe len in de Hervormde Kerk en tal vati toernooien zullen worden gehouden. De Noordwijkse operettevere niging Mozaïk verzorgt een echte Weense Avond, er is een ouderendag, er zijn kinderspe len en het Nederlands Hand balteam komt voor deze gele genheid ook naar Voorhout. Liefhebbers van bridgen knnen hun hart ophalen tij dens een heuse „bridgenacht" en één van de hoogtepunten van de feestelijkheden is de grote historische optocht op 28 mei, waarbij zeer verrassende elementen aanwezig zijn vanaf een grote tribune op de Heren straat zullen tal van genodig den waaronder de gemeente besturen van de aanpalende dorpen zich kunnen begapen aan een fantastisch en bont schouwspel. In het Slot Tey- lingen wordt een historische maaltijd gehouden voor alle liefhebbers, Oud-Internatio nals komen voetballen evenals het Korps van de Genie. Fore holte organiseert een wijken- toernooi. De Columbiaan een avondzwemvierdaagse en de grote Bollenstreekmarathon start vanwege het 1000-jarige bestaan in Voorhout waar ook de finish zal zijn. Veel histo risch toneel, schaaktoernooien, een super-sportshow en in de jongerensociëteit Ex-voto is op 22 oktober een manifestatie „Voorhout in het jaar 2000"/ Op 19 november zal dan we derom in de sporthal de Gaas- bak de slotmanifestatie plaats vinden. Penningmeester Gijs Beukhof verklaarde gisteravond dat het jubileum begroot is op 100.000 gulden en dat dankzij een aan tal grote sponsors plus de do nateursactie van de Stichting zelf, de zaak praktisch sluitend is. Op de scholen zijn patroontjes uitgedeeld van oud-Hollandse kledij voor kinderen. Enthou siaste ouders zijn al aan het naaien geslagen en er zijn ge zinnen waar de kinderen al helemaal „in het pak" kunnen. Ook het Stichtingsbestuur zelf heeft zich al voorzien van een fraaie historiche outfit. Voor hout zal werkelijk bol staan van fluweel, kant en hoeden met veren. Gouden trouw in Lisse Het echtpaar Kees en Alie Bon-van den Berg uit Lisse viert van daag zijn vijftigjarig huwelijksfeest. Het feest wordt gevierd In De Beurs in hun woonplaats. De in Lisse geboren en getogen Kees en de uit Noordwijkerhout afkomstige Alie leerden elkaar op een feestje kennen. Na een verkering van vier jaar trouwden zij. Het echtpaar ging in de Crocussenstraat wonen. Later verhuisde men naar de Irissenstraat en nu woont het echtpaar in een nieuw pand aan de Kanaalstraat. Kees en Alie hebben een dochter. Deze woont met man en twee kinderen in Zoetermeer. De brui degom begon als fietsjongen bij Jan van der Geest en eindigde als boekhouder bij de veiling HBG, de huidige CBN. Hij werkte 30 jaar bij de HBG. De heer en mevrouw Bon zijn nog zeer actief. Bovendien werd en wordt nogal eens aanspraak gemaakt op de boekhoudkundige kwaliteiten van de bruidegom, die daarmee dan ook menige instelling van dienst is geweest. Overigens, bruid en bruidegom zijn niet alleen vijftig jaar getrouwd, ze zijn evenzovele jaren abonnee van de Leidse Courant. Het feest wordt vandaag gevierd met een Heilige Mis in de Mariakerk aan de Oranjelaan en vervolgens is er van half vijf tot half zes een receptie in De Beurs. FOTO: HENK VAN DEN ENDE AANSLUITING RIJKSWEG 11 ZOETERWOUDE ZOETERWOUDE RIJNDIJK Het Rijk, dé provincie Zuid- Holland en de gemeente Zoe- terwoude hebben gistermiddag overeenstemming bereikt over de verdeling van de kosten ten aanzien van de aansluiting op ORB A AN VERDUBBELIN G PAS IN 1995 GEREED CHOTEN De ver- tg van spoorlijn Leiden ag is op zijn vroegst in ar. Dat liet de NS giste- H foorschoten weten. Gis- I i werd in het Am- Jis een voorlichtings- [ehouden over de plan- t de NS om twee extra aen op het traject Lei- I Haag aan te leggen. I I zou gesproken worden mogelijke toename van 'Verlast met name bij de 5n aan Papelaan West de Donklaan. De be langstelling voor de hoorzitting was overweldigend. Meer dan 80 mensen probeerde een plekje te vinden in de absoluut niet toereikende zaal. De heer Bardoe van de NS trachtte klaarheid te brengen in de mate van geluidsoverlast die omwonenden na een spoor baanverdubbeling mogen ver wachten. Uitgegaan werd van een geluidsscherm van 1 meter hoogte en 70 meter lengte voor de woningen bij Papelaan West. Door de NS is een kostbaar on derzoek uitgevoerd waaruit bleek dat het geluidsniveau op die locatie niet zou toenemen, maar met 2 decibel zou afne men tot 67 dba. Zo gemakkelijk liet het publiek zich niet in de luren leggen en na enig door vragen moest de heer Bardoe erkennen dat deze cijfers louter en alleen aan het brein van een computer ontsproten waren. Hij slaagde erin het publiek nog verder te verontrusten door op te merken dat deze hoorzitting voortkwam uit een wettelijke verplichting van de NS om openheid van zaken te geven, en „dat er nog niets definitief rijksweg 11. De Burgemeester Smeetsweg en de Ommedijk- seweg zullen op de rijksweg worden aangesloten. Deze aan sluiting maakt onderdeel uit van de aanleg van het gedeelte •rijksweg 11 tussen rijksweg 4 en Burgemeester Smeetsweg. De Smeetsweg zal als vervan gende route fungeren tussen rijksweg 11 en de Hoge Rijn dijk tot het moment dat de rijksweg 11 richting Alphen aan den Rijn wordt openge steld voor het verkeer. Het Rijk betaalt 50 procent van de aanlegkosten, terwijl de pro vincie en gemeente respectie velijk 37,5 en 12,5 procent van de totale kosten voor hun re kening zullen nemen. De werkzaamheden zullen naar verwachting in 1992 zijn afge rond. Hierna wordt wordt be gonnen met het „verkeersluw" maken van de Hoge Rijndijk, dat wil zeggen het gedeelte tussen rijkweg 4 en Smeets weg. BEZWAREN TEGEN AH IN MARKTHOF DEN HAAG/OEGST- GEEST De Raad van State zal moeten uitmaken of Albert Heijn op korte termijn een grote super markt kan gaan onder brengen in Markthof Oegstgeest. Als het aan een aantal bewoners van de Geversstraat ligt gaat dat helemaal niet gebeu ren. Zij vrezen dat de ves tiging van Albert Heijn veel overlast zal veroorza ken. Daarom hebben zij bezwaar gemaakt bij de Kroon tegen de komst van de grootgrutter. Dit be zwaar heeft tevens een schorsende werking, waardoor de komst van de supermarkt voorlopig wordt geblokkeerd. Eige naar Proper van Markthof en Ahold probeerden gis termiddag bij de Raad van State deze schorsing onge daan te maken. tiging van Albert Heijn wil te rug naar het oude bestem mingsplan Centrum van 1980. Volgens dat bestemmingsplan is de vestiging van een super markt in Markthof, dat wordt omsloten door Geversstraat, Terweeweg en De Kempe- naerstraat, mogelijk. In 1985 werd echter een herziening van het bestemmingsplan ge maakt die de vloeroppervlakte per winkel beperkt tot 100 vierkante meter. De gemeente had rond die tijd met veel moeite ongewenste vestigingen van Digros en Superconfex te gen kunnen gaan en wilde via het bestemmingsplan een wet telijke barrière opwerpen. Het herziene bestemmingsplan werd door de provincie overi gens nooit goedgekeurd. „Het zogenaamde blokkade-bestem mingplan, zoals ik de herzie ning maar zal noemen, was be doeld om ongewenste groot schalige vestigingen tegen te gaan", aldus wethouder A. Kohlbeck van ruimtelijke or dening gisteren. „Voor de ves tiging van Albert Heijn maken wij een uitzondering. Er is sprake van een verhuizing van Albert Heijn van de De Kem- penaerstraat naar Markthof, en er wordt gewerkt aan vol doende parkeerruimte voor de klanten", aldus de wethouder. De heer Kohlbeck zag ook be langrijke voordelen in de ver huizing van Albert Heijn. „De vrachtwagens moeten nu nog het dorp in voor de bevoorra ding van het filiaal van Albert Heijn, straks hoeft dat niet meer omdat er een los- en laadplaats aan de Geversstraat komt". Die los- en laadplaats is de grootste steen des aanstoots voor de bewoners van de Ge versstraat, omdat zij vrezen dat die veel geluidsoverlast zal opleveren. Namens Ahold- Proper stelde mr. De Vries- Robbé dat dat wel mee zal val len. De bewoners van de Gevers- straat hebben echter weinig vertrouwen in de toekomstige ontwikkelingen. Gesprekken met de gemeente en Ahold- Proper hebben niets opgele verd. De advocaat van de om wonenden, mr. Weerdenstein stelde dat de zaak niet meer kan worden teruggedraaid als de schorsing ongedaan wordt gemaakt en de bouw kan be ginnen. Staatsraad Verburg wilde gis teren niet ingedaan op alle ar gumenten rond de vestiging van de supermarkt zelf. „De parkeerproblematiek, de los- en laadhaven en al dat soort dingen zijn hier nog niet aan" de orde. U stelt mij voor een probleem, omdat U mij laat zitten met een compleet be stemmingsplan waar de goed keuring aan onthouden is. Meestal gaat het slechts om onderdelen van het bestem mingsplan waaraan goedkeu ring wordt onthouden". Een woordvoerster van de provin cie maakte gisteren overigens duidelijk dat het provinciaal bestuur er geen bezwaar tegen heeft om weer uit te gaan van het oude bestemmingsplan, dat de komst van Albert Heijn mogelijk maakt. Daarmee was staatsraad Verburg echter nog niet uit de problemen. „De uit spraak in deze zaak zal wel enige precedenten scheppen. Het daarom wel enige weken duren voordat deze gedaan kan worden", aldus de staats raad. Springwedstrijd Ruiterijverenigingen uit de kring Noord-Holland Zuid- West doen morgen mee aan een springwedstrijd in de bin- nenmanege aan de Roovers- broekdijk in Lisse. Aanvang tien uur voor pony's. Om elf begint het progressief sprin gen voor pony's en om half een het parcours met de paar den. De ruiterijvereniging Lis se is één van de deelnemers. Fluks Leden van de korfbalvereni ging Fluks uit Noordwijk gaan morgen op pad om ama ryllissen te verkopen. De op brengst is bestemd voor de uitbreiding van de kantine en het organiseren van vereni gingsactiviteiten. De amary- lissen zijn zaterdag ook te koop in de Fluks-kantine aan de Duinwetering (van 09.00- 15.00 uur). Grunerie Toneelvereniging De Grune rie speelt morgenavond in 't ,Groot Profijt aan het Boerhaa- veplein in Oegstgeest het stuk „Er loopt een streepje door". Het stuk is geschreven door regisseur Berend Heems kerk en zijn broer. Twee zus sen erven een hotel. Zij kun nen elkaar niet uitstaan en gaan ieder voor zich de helft van het gebouw exploiteren. Toegangskaarten kosten vijf gulden, kinderen moeten een rijksdaalder betalen. Aanvang acht uur. De uitvoering wordt De Mascotte De Jeugdoperette De Mascotte brengt zondagmiddag in 't Groot Proffijt in Oegstgeest de jeugdoperette „Repelsteel tje". De leiding is in handen van de heer H. Looijenstein. De voorstelling begint om half drie, de toegangsprijs bedraagt drie gulden. Postzegels (1) De Vereniging van Postzegel verzamelaars Noordwijk houdt maandagavond in De Kuip aan de Zeestraat 1 in Noordwijk haar halfjaarlijkse- verenigingsveiling. De toe gangsprijs bedraagt één gul den voor niet-leden, de vei ling begint om kwart over acht. Meer inlichtingen zijn verkrijgbaar bij B. Wijling, te lefoon 02522-12080. Postzegels (2) De Sassenheimse postzegel vereniging houdt maandag in de kantine van sporthal Was- beek een ruilavond. Er worden 100 kavels geveild. De jeugd kan vanaf zeven uur te recht, volwassenen vanaf acht uur. De veiling begint om half negen. Meer inlichtingen: tele foon 02522-13502. Mona Lisa Filmhuis Lisse vertoont maandagavond in Artopa aan de Grevelingenstraat 50 de film „Mona Lisè" van Neil Jordan. Deze film noir speelt in Londen en gaat over de ba jesklant George die begeleider wordt van een exclusieve don kere call-girl. De voorstelling begint om half negen. De toe gangsprijs bedraagt zes gulden vijfentwintig. Gaanders Morgen wordt in Het Blesse Paard aan de Dr. van Noorst- straat in Stompwijk het car navalsseizoen geopend met de viering van het 15-jarig be staan van „De Gaanders Te gelijkertijd wordt de nieuwe Prins Carnaval geïnstalleerd. Het eerste deel van de avond is alleen voor genodigden. Vanaf 22.30 uur is echter ie dereen welkom. Sprookje De mimegroep Oceaan speelt zondagmiddag het sprookje „Elflog en de toverberg" in de Kuip aan de Zeestraat in Noordwijk. Dit sprookje, dat geschikt is voor aide leeftijden, gaat over El flog die zijn vleu gels kwijtraakt. El flog wordt in de val gelokt door Hana- kouk Frunnikden die zijn vleugels steelt en meeneemt naar het Vierbenenwoud. Daar moet Elflog zijn vleugels terughalen. Aanvang twee uur. Kaarten kosten vijf gul den, SKAN-begunstigers en CJP'ers moeten drie gulden vijftig betalen. Jazz De zesmansformatie Blow Up uit Amsterdam sp>eelt zondag in café-restaurant 't Vierkant aan de Heereweg 214 in Lisse. Aanvang drie uur. Kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. Blow Up heeft voor namelijk mainstream jazz op het repertoire staan. Kleine prins Caroline van Oyen treedt zon dag vanaf half een op in het Am bach ts- en Baljuwhuis aan de Voorstraat 12 in Voorscho ten met de vertelling „De kleine prins". Aan de hand van tekeningen vertelt zij het verhaal van Antoine de St. Exupérie. De toegang is gratis. Jaarvergadering De Oranjevereniging Noord- wijk-Binnen houdt maandag avond in hotel-restaurant Royal aan de Voorstraat de al gemene ledenvergadering. Aan de orde komen de gebrui kelijke jaarstukken en de be stuursverkiezing. Aftredend en herkiesbaar zijn de heren J. de Ridder en H. Bakker. Na de huishoudelijke zaken wordt er bingo gespeeld. De verga dering begint om acht uur.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15