Israel vreest Bayer niet voetballerlei ■>port op tv Van Basten voor onderzoek naar arts Barcelona Nieuwe sponsor bij wielerploeg Reactie publiek na bom- incident bevalt de UEFA Volleybalploeg verliest Brouwers Sinterklaascadeau Michiel Schapers ER MORT EeidaeGomant ZATERDAG 7 NOVEMBER 1987 PAGINA 9 /V) ETAALDVOETBAL Dda JC-DS'79 •PSV Groningen-FC Twente illem ll-Ajax lyenoord-Fortuna S. Den Bosch-Sparta irste divisie indaag -C-SC Cambuur AC-Excelsior nmen-GA Eagles W-Telstar ndhoven-RBC elmond Sport-Vltesse Heerenveen-SW IANDAAG nvi rdeifc! wers ië Nederlands 1, 22.25 uur: op zaterdag, ië Frans 1, 22.15 uur: Match Island 1, 10.03 uur: Sport- lau; 16.45 uur: Sport Extra it rechtstreeks verslag van igres Westduitse sportbond; Sportschau met on- Bundesliga-voetbal. litsland 2, 22.10 uur: Das ak- ille Sport-Studio, litsland 3, 16.00 uur: WK laken '87 Karpov-Kasparov; Sport lm Westen. IC 1, 13.15 uur: Grandstand. J enBC 2, 20.25 uur: Bowling. Channel, 14.50 uur: Golf; D uur: International Motor >rts; 21.25 uur: Superstars of sstling; 22.20 uur: Transworld Zijfli sport. anilORGEN I 2, 19.00 uur: Studio Igië Nederlands 1, 20.05 uur: ortweekend. Igië Nederlands 2, 15.00 uur: sportmagazine. jië Frans 1, 18.30 uur: Sport, itsland 1, 18.10 uur: Sport- 19.50 uur: Sportschau- legramm. litsland 2, 17.22 uur: Die irt-Reportage; 21.50 uur: eute met aansluitend Sport am onntag. uitstand 3, 9.45 uur (NDR): Se- oren Gymnastik; 17.30 uur: K-schaken '87 Karpov-Kaspa- 19.00 uur (WDF): Aktuelle unde met onder meer Sport Westen; 21.50 uur (SWF): utlicht, sportmagazine; 22.20 ur (NDR): Sport lil. iy Channel, 14.05 uur: Trans- orld of Sport; 21.55 uur: Speed ail World Cup '87. BC 2, 4 25 uur: Cricket; 18.15 Bowling. per Channel, 14.30 uur: Su- tel voor ené Guyt DEN René Guyt is gis- n in Roosendaal nationaal pioen veldrijden gewor- bij de militairen. De 21-ja- Katwijker versloeg in de sprint Wim de Vos, die als hij in de nationale ama- selectie zit. Dit duo ont- te vanaf de start met ik Groenendaal, een jon- broer van Reinier Groe- jdaal. Deze viel twee ron- voor het einde af door een irfout. De Vos schoot ver lens in de eindsprint uit I toeclip. Het is de eerste ti- yoor de renner van Swift- ba, die vier weken geleden al de veldrit'in Hilversum Eijn naam schreef. ADVERTENTIE Waterpolowedstrijd Z.Y.L./L.G.B.- Polar bears. Zaterdag 7 nov. aanvang 20.00 uur. Zwembad de Zijl. =F Cricketrellen in India eisen levens NEW DELHI De cricket nederlagen van wereldbe ker-favorieten India en Pa kistan in de halve finales hebben geleid tot ernstige rellen met tal van gewonden. Bovendien overleed een Pa kistaanse student aan een hartaanval door de klap van de nederlaag. Bij demonstra ties in Bombay vielen drie doden toen de politie schoten afvuurde op een menigte, die protesteerde tegen het doden van een cricketfan op don derdag. „Traangasgranaat door politie op veld geworpen' SPLIT Een woedende menigte heeft gisteren voor het politiebureau van Split haar ongenoe gen geuit over het incident tijdens de Europa Cupwedstrijd Hajduk - Olympique Marseille van donderdagavond. De demonstranten meen den, dat de traangasgranaat, die na negen mi nuten onplofte en de aanleiding was voor een onderbreking van ruim een half uur, door agenten was afgevuurd. Een woordvoerder van de politie van de Joegoslavische kustplaats zei dat de granaat zeker door een toeschouwer op het veld was geworpen, maar dat de identiteit van de man nog niet was vastgesteld. „Het ging om een granaat van Joegoslavisch fabrikaat", maakte de zegsman bekend. „Tien personen zijn bij het gedrang, dat na de rook-ontwikke- ling ontstond, gewond geraakt, waarvan drie zwaar. Eén van hen is er zeer ernstig aan toe." MILAAN Marco van Basten raadpleegt maandag de medische staf van CF Barcelona over zijn gekwetste rechterenkel. AC Milan, de werkgever van Van Basten, wil een onafhan kelijk oordeel over de blessure van de Neder landse aanvaller. De international houdt sinds AC Milan - Espanol van ruim twee weken ge leden rust. De uitspraak van de orthopedisch chirurg van CF Barcelona, een arts met inter nationale faam, moet duidelijkheid brengen in de affaire, heeft Van Basten laten weten. De deze zomer naar Milaan vertrokken aanvaller werd vorig jaar december al aan het linkeren kelgewricht geopereerd. AMSTERDAM Het afscheid vormde tevens een nieuwe start. De Amstel-wielerploeg is opgeheven en om niet in stil te de wielersport vaarwel te zeggen werd gisteravond in Amsterdam een druk bezochte reünie gehouden, waar Arie Hassink bekend maakte dat er een nieuwe sponsor is gevon den. De wielerploeg blijft de komende drie jaren voortbe staan onder de naam Giant, een fietsenfabrikant uit Taiwan,, die voet aan de grond probeert te krijgen in Europa. De renners van wie het zeker is dat zij deel uitmaken van de ploeg Hassink zijn: Han Vaanhold (Haaksbergen), Eric Cent (Goor), Freddy Wolsink (Aalten), Herman Snoeijink (Denekamp), Arjan Vinke (Kampen), Gerard Möhlmann (Apeldoorn), Michel Legrand (Amsterdam), Bart Jan Olde Bruinink (Denekamp) en Alain Stroucken (Heerlen). On derhandelingen zijn nog gaande met Rob Harmeling (Nij- verdal) en Herbert Dijkstra (Pesse). Bokser Tuur in halve finales EGER Vedergewicht Regi- lio Tuur heeft de halve finales bereikt van het bokstoernooi te Eger (Hongarije). De Rotter dammer, bronzen-medaille winnaar bij de Europese titel strijd, won op punten (4-1) van de Hongaar Laszlo Bogmar. Tuur komt vandaag in de hal ve finales uit tegen de Cubaan René Petroso. Zwaargewicht Arnold Vanderlijde, vorige week verliezend finalist in het toernooi om de wereldbeker tegen de Cubaan Felix Savon, bokst in de halve eindstrijd te gen Oemsan Arsaljev uit de Sovjetunie. Het toernooi voor de zwaargewichten gaat om de Europese beker. ROTTERDAM Coach Rinus Israel van Feye- noord heeft zeker geen angst voor de confrontatie met Bayer Leverkusen. De dreun, die Borussia Mönchengladbach vorig jaar in hetzelfde UEFA- bekertoernooi uitdeelde aan de Rotterdammers (5- 1), is uitgewerkt bij Israel. „Wij hebben geen vrees voor Leverkusen. Net als tegen Aberdeen heeft Feyenoord kans om ver der te komen. Vijftig om vijftig, lijkt mij. Leverku sen is een typische Duitse ploeg. We zullen gedisci plineerd moeten spelen. Vooral in de thuiswed strijd zal er weinig ruimte gegeven mogen worden, want Duitsers zijn mees ters in het benutten daar van". Israel gaat de komende weken Leverkusen persoonlijk bekij ken. „Ik ga eerst volgende week vrijdag naar het thuis duel tegen Borussia Dortmund. Maar ik heb grotere aandacht voor de wedstrijd van een week later, uit tegen Bayern München. Wij krijgen Lever kusen eerst thuis, dus ik wil de stijl van de ploeg in een uit wedstrijd graag zien. Al zal dat niet echt een verrassing zijn. Ik ken de ploeg van de wed strijden op de Duitse televisie. Enkele namen, Cha, Hörster, die Pool Buncol en Rolff, spre ken me aan. Verder moet ik KNVB verplaatst bekerduel naaf stadion Feyenoord ZEIST De KNVB heeft be- sloten de bekerwedstrijd TOP- Feyenoord te handhaven op 15 november. Het duel wordt echter gespeeld in Rotterdam, in het Feyenoord-stadion. me nog oriënteren. Leverku sen is een zware tegenstander. Alleen Werder Bremen en Barcelona had ik zwaarder in geschat". Israel hoopt op een volle Kuip bij het thuisduel van 25 no vember. „Als speler heb ik dat wel meegemaakt. Als trainer nog niet. Als we Barcelona ge loot hadden, dan zou het sta dion uitverkocht raken. We spelen nu eerst thuis, dus ik verwacht heel wat mensen. Vorig jaar tegen Mönchen gladbach troffen we de ver keerde volgorde. Het is alleen slordig dat op dezelfde avond in Amsterdam Ajax en Porto om de Super Cup spelen. Dat scheelt natuurlijk publiek, maar het vervelendste is, dat de mensen thuis geen wed strijd op de buis krijgen." Trainer Erich Ribbeek van Leverkusen had liever Inter of Barcelona geloot. Met Feye noord was Ribbeek deson danks ingenomen. „De club heeft een reputatie. Ik hoop dat wij in Rotterdam bijblij ven, zodat wij dan thuis een vol stadion krijgen. Dat wij eerst uit spelen, beschouw ik als een groot voordeel". Leverkusen bereikte de derde ronde van het toernooi door woensdag voor 14.000 toe schouwers in eigen stadion Toulouse met 1-0 te verslaan. De treffer kwam tien minuten voor het slotsignaal op naam van Scheier. De uitwedstrijd was gelijk geëindigd: 1-1. In de eerste ronde was Leverkusen beter op schot. Thuis werd een score van 5-1 gehaald, nadat het uitduel in Wenen tegen Austria geen doelpunt had op geleverd. 8350 leden De Bundesliga-voetbalclub Bayer 04 Leverkusen vormt maar een klein deel van de omni-sportvereniging in de Westduitse industriestad. De fabrieksclub van de chemie-gi- gant in het Ruhr-gebied telt in veertien sporttakken liefst 8350 leden. Bayer Leverkusen, opgericht in 1904, kent vele Rinus Israel: „Alleen Werder Bremen en Barcelona had ik zwaarder ingeschat". kampioenen op het gebied van handbal, volleybal, basketbal en vuistbal. De betaalde voet ballers spelen pas sinds het sei zoen 1979/1980 in de Bundesli- ga. De laatste twee jaar drong Leverkusen door tot de subtop van de hoogste voetbalklasse. Leverkusen eindigde sinds 1980 achtereenvolgens op de plaatsen 12, 11, 16, 11, 7, 13, 6 en 6 (met 39 punten). De twee laatste klasseringen gaven de ploeg recht op deelneming aan het UEFA-bekertoernooi. Vo rig iaar vloog Leverkusen er in de tweede ronde uit tegen Dukla Praag (0-0 en 1-1). Dit seizoen werd de derde ronde bereikt ten koste van Austria Wien (0-0 en 5-1) en Toulouse (1-1 en 1-0). De ploeg van trai ner Erich Ribbeek, die deze week liet weten zijn contract aan het eind van het seizoen niit te verlengen, bezet in de nationale competitie na veer tien speeldagen de negende plaats, met twaalf punten. Herbert Waas, Bayers belang rijkste schutter, is overigens na een knie-operatie zeker tot januari uitgeschakeld. Het volledige resultaat van de loting voor de derde ronde van het UEFA Cuptoernooi is: Honved Budapest-Panathinai- kos, Feyenoord-Bayern Lever kusen, FC Barcelona-Flamur- tari Vlora, Vitoria Guimaraes- Vitkovice, Inter Milan-Espa- nol, Werder Bremen-Dynamo Tbilisi, Hellas Verona-Sportul Boekarest, Borussia Dort mund- FC Brugge. Feyenoord zal de toegangs prijzen voor de wedstrijd te gen de Westduitsers licht verhogen. Bestuurslid Blan- kemeijer kon niet garande ren, dat burgemeester Peper van Rotterdam een grote aanhang van Bayer Lever kusen in de stad zal toela ten. Er zal met de autoritei ten nader overleg worden gevoerd. Bayer Leverkusen heeft al laten weten geen en kel bezwaar te hebben tegen de komst van supporters van Feyenoord. Morgen zit de hele selectie van Bayern Leverkusen op de tribune in de Kuip om Feyenoord aan het werk te zien tegen For- tuna Sittard. ZURICH De reactie van het publiek in het stadion Feye noord, na het bomincident bij Nederland - Cyprus heeft een goede indruk gemaakt op de Europese Voetbal Unie. Jac ques Georges, de voorzitter van de UEFA, benadrukte dit gisteren in Zürich. „Voetbal is- een zaak van clubs, spelers en toeschouwers. Het publiek moet bijdragen tot het voorko men van incidenten. In Rot terdam is dat gebeurd. Uit de kringen van de toeschouwers is de dader aangewezen. Zo moet het ook. Eén dwaas kan onvoorspelbare dingen doen, zaken dus die nauwelijks te voorkomen zijn. Bij 50.000 toe schouwers kun je nu eenmaal niet 50.000 politieagenten zet ten. Het publiek moet zijn ver antwoordelijkheid kennen bij de bestrijding van incidenten. Dat is is Nederland gebeurd". SEOUL De Nederlandse volleybalequipe heeft het toer nooi om de FIVB-Cup in Seoel ingezet met een zege van 3-2 (15-13, 15-17, 11-15, 15-5, 15-11) op Bulgarije. Het keurkorps van bondscoach Arie Selinger etaleerde tijdens deze ope ningsronde een nogal wissel vallige vormcurve, voortvloei end uit de fysiek nog niet he lemaal verwerkte lange vlieg reis en het tijdsverschil van acht uur. Bovendien haperde hier en daar de afstemming binnen de ploeg omdat men sedert het EK-tournooi ruim vier weken geleden nauwe lijks compleet heeft kunnen trainen. Desondanks troefde de Oranje de Balkanformatie in de laatste twee sets, die vol gens het experimentele RPS- systeem (Raüy Point System, waarbij elk punt meteen telt, onafhankelijk van het service- recht) gespeeld werden, volle dig af. Selinger verklaarde achteraf de mislukte openingsfase met „timing en coördinatievermo gen waren bij ons niet op het normale niveau". De onzekere Peter Blangé maakte plaats voor Avital Selinger en onder diens regie nam het zelfver trouwen van Oranje hand over hand toe. Hetgeen tot winst leidde. De ploeg verloor daar bij wel Marco Brouwers met een forse duimblessure. RKC wint ook op Wageningse Berg WAGENINGEN RKC heeft gisteravond het record aantal achtereenvolgende overwin ningen vanaf de start van een seizoen voor een club uit het betaalde voetbal op veertien gebracht. De Waalwijkse eerste-divisie club, die afgelopen weekeinde het record van FC Den Haag evenaarde, zegevierde bij Wa- geningen met 3-1. Bij de rust stond RKC met 1-0 voor. sportuitslagen VOLLEYBAL Wereldbeker in Seoul Poule 'A: Sovjetunie - Frankrijk 3-2 (15-10. 14-16, 15-9. 11-15, 15-10), Verenigde Staten - Japan 3-0 (15-8, 15-13, 15-8). Poule B: Nederland - Bulgarije 3-2 (15-13. 15-17. 11-15, 15-5, 15-11), Zuid-Korea - Canada 3-1 (15-11. 15- 5. 13-15, 16-14). IJSHOCKEY Competitie eredivisie Amsterdam - Geleen 2-1 (0-0, 0-1, 2- 0). Scheidsrechter: Van Agtmael, toe schouwers: 700. Slrafminuten: Am sterdam 14, Geleen 16. Nijmegen - Rotterdam 3-3 (0-2, 2-1, 1-0). Scheidsrechter: Douwes. toe schouwers: 800. Strafmlnuten: Nijme gen 2, Rotterdam 10. Topscorer: Joosten (Nijmegen) 2. VOETBAL Bundesliga Walfhof Mannheim - VFL Bochum 1- 1. PAARDESPORT Koersen van Schaesberg EERSTE KOERS, 2100 meter: 1. Bri- gitta R (L. Reuten) 2.54,7 - 1.23,2, 2. Burgomeister, 3. Briljant S. Toto: win nend 17,80, plaats 5,40 7,00 1,90, koppel 86,20, trio 667,50. TWEEDE KOERS. 2100 meter: 1. Boyo France (M. France) 2.57,7 - 1.24,6, 2. Bordeaux Cede, 3. Burt DV. Niet gestart: Briljant LV en Barbados CD. Toto: winnend 3,00, plaats 1,10 1,30, koppel 3,70, toto 53,30. DERDE KOERS, ren over 1700 meter: 1. Countach (T. Cain) 1.48,7, 2. Hugo Z Hackenbush, 3. Bright Hollow. Niet gestart: Donna Aspra, Floris, Lets Be Better en Rosy Bronsheim. Toto: win nend 1,50, plaats 1,00 1,00, koppel 3,30, trio 9,00. VIERDE KOERS. 1609 meter: 1. Bri gitte G (W. Velis) 2.10,8 - 1.21,3, 2. Zerry de Sota, 3. Avia. Toto: winnend 2,00, plaats 1,60 2,20, koppel 9,70, trio 112,40. VIJFDE KOERS. 2100 meter: 1. Zola Eik (J. Mulders) 2.52,4 - 1.22,1, 2. Ya mara of Horn, 3. Yen R. Niet gestart: Udine de Ballly en Umondale. Toto: winnend 2,10, plaats 1,60 1,70, kop pel 10,00, trio 39,10. ZESDE KOERS, ren over 1700 meter: 1. Turn Shy (T. Young) 1.47,4, 2. Moonlight Shadow, 3. Silver Bill. Niet gestart: Fanla. Toto: winnend 16,30, plaats 3,60 1,70 1,20. koppel 44,50, trio 395,30. ZEVENDE KOERS, 2100 meter: 1. Bi- Cartouche. Toto: winnend 2,00, plaats 1,20 1,80 2,10, koppel 7,20, trio 54,30. ACHTSTE KOERS. 1609 meter: 1. Zappa Flight (H. Grift) 2.09,8 - 1.20,7, 2. Yline, 3. Amon Marco. Niet gestart: Wervelwind Joost. Toto: winnend 3,40, plaats 1,90 1,70 1,60, koppel 14,50, trio 75,60. NEGENDE KOERS, 2100 meter: 1. Romeo Hollandia (A. Blok) 2.48,5 - 1.20,2, 2. Tantieme, 3. Vivat Oldeon. Niet gestart: Yokohama W. Toto: win nend 17,10, plaats 2.20 1,30 1,50, koppel 21,70, trio 294,20. TIENDE KOERS, 2100 meter: 1. Yonl- nla Kwik (J. Wagenaar) 2.48,2 - 1.20,1, 2. Wander Oostland, 3. Yvon ne V. Niet gestart: Wilgen du Bois. Toto: winnend 2,20, plaats 1,00 2,40 1,40, koppel 14,70, trio 68,80. Omzet van de totallsator: 231.875,00. 7IFA waarschuwt oetballanden )e FIFA heeft Iraq en Joe- [oslavië gewaarschuwd, dat ij een internationale en angdurige schorsing riske- en. De Joegoslavische club ^elez Mostar staat namelijk ip het punt naar Iraq te rei en, waar dit weekeinde mendschappelijk zal worden [espeeld. Omdat Iraq zich in len oorlogszone bevindt, mag laar van de FIFA niet inter- ïationaal worden gevoetbald. Volgens woordvoerder Guido Tognoni van de FIFA zijn de randen van Iraq en Joegosla vië al eerder gewaarschuwd. Derde doelman Engelse groep Bondscoach Bobby Robson heeft aan zijn selectie voor het Engelse voetbalelftal een derde doelman toegevoegd, David Seaman van Queen's Park Rangers. Robson, die Peter Shilton (Derby) en Chris Woods (Glasgow Ran- ers) al bij zijn keuzegroep ieeft, wil voor het beslissen de EK-kwalificatieduel tegen Joegoslavië geen enkel risico nemen. Hij heeft zelfs Steve Ogrizovic, de sluitpost van Coventry, gevraagd stand-by te zijn in net geval Seaman geblesseerd raakt. jl Duitse fusie is iri aantocht Bundesligaclub Borussia Mönchengladbach overweegt een fusie met buurclub For- tuna Düsseldorf, uitkomend in dë tweede liga. Volgens manager Helmut Grasshof voelt Borussia zich vooral aangetrokken tot het veelal lege Rhein-stadion (capaciteit 70,000) in Düsseldorf. Mön chengladbach kan op de ei gen Bökelberg, met zijn capa citeit van 34.000 plaatsen, te weinig belangstellenden kwijt. De eerste reactie van Fortuna op het voorstel om te komen tot fusieclub FC Niederrhein was voorzichtig. Voorzitter Förster:„Er valt altijd te praten." Ruzie kost Gomes plaats Een ruzie met zijn werkgever FC Porto heeft de Portugese topschutter Fernando Gomes la Frank Rijkaard zijn plaats in de nationale selectie gekost. Gomes, zes weken ge leden de man van het win nende doelpunt in het kwali ficatieduel Zweden-Portugal (0-1), is door bondscoach Juca niet opgenomen in de voet balselectie van zeventien man voor de voorrondewed strijd uit groep 2 tegen Zwit- Frank Arnesen seriand, aanstaande woens dag. Weer Deen voor PSV? Niet Ajax, maar PSV is geïn teresseerd in de Deense in ternational John Jensen, de 22-jarige verdedigende mid denvelder van Bröndby. Trainer Guus Hiddink heeft gistermiddag in Kopenhagen zijn komst naar ae beker wedstrijd Bröndby-Byborg van morgen aangekondigd. Volgens perschef Bjerregaard van de Deense kampioen heeft PSV bovendien belang stelling voor Lars Olsen en Claus Nielsen. PSV heeft op dit moment al vier Deense internationals onder contract, Sören Lerby, Ivan Nielsen, Jan Heintze en Frank Arne sen. Lerby heeft Jensen, een fysiek en technisch sterke voetballer, aangeprezen. Frimann niet gerechtigd Het Deense olympische elf tal, dat tot nu toe in het kwa lificatietoernooi voor Seoul alle vier wedstrijden heeft gewonnen, moet rekening houden met puntaftrek we gens het opstellen van een niet-speelgerechtigde voet baller in de uitwedstrijd te gen Polen (0-2) op 28 okto ber. Een Pools journalist is er' achter gekomen dat aanval ler Per Frimann van Ander- lecht niet aan de door de FIFA gestelde regels vol deed. Vier landen EK geplaatst De Europese Voetbal Unie heeft besloten de indeling voor de strijd om het Euro pees kampioenschap 1988 sterk te sturen. Behalve het organiserende land West- Duitsland zullen nog drie ploegen voor de loting een vaste plaats toebedeeld krij gen. Die posities zijn voorbe houden aan de drie landen, die over de plaatsingstoer- nooien voor het wereldkam pioenschap 1986 en het EK 1988 het beste gemiddelde behaald hebben. Michiel Schapers behoefde niet in actie te komen om Yannick Noah te verslaan en 120.000 gulden rijker te worden. FOTO: Milan Konvalinka PARIJS Michiel Scha pers heeft tijdens het met 815.000 dollar gedoteerde tennistoernooi van Parijs niet over geluk te klagen. Gisteren haalde de Rot terdammer, die eerder via het kwalificatietoernooi verder kwam en vervol gens Tulasne (Fra) en Volkov (Sov) uitschakel de, zelfs de halve finales doordat de Fransman Yannick Noah zich ge blesseerd terugtrok. Noah was als derde geplaatst. Schapers is nu zeker van een prijzengeld van 66.000 dollar (cicra 120.000 gulden). In an dere partijen van gisteren haalcjen de Amerikanen Tim Mayotte en Brad Gilbert de halve finales. Gilbert, die de Amerikaan Kevin Curren uit schakelde, wordt vandaag Schapers' volgende tegenstan der. „Een vervroegd Sinterklaasca deautje", reageerde Schapers. „Ik had me normaal voorbe reid op de partij, al wist ik dat Noah een blessure had. Dat was donderdag tegen Bahrami duidelijk te merken. Een paar minuten voordat het werd be kend gemaakt zei Yannick al tegen me, dat hij niet zou spe len. Hij was veel te bang, dat het erger zou worden. Ik heb er nu al in één klap negentig punten bij voor de wereld ranglijst. Zo hoog heb ik nog nooit gescoord. Mijn record* stond op 82 punten toen ik in 1985 na winst op Boris Becker de kwartfinales van de open Australische haalde". Het toernooi werd in de laatste enkelspelpartij van de dag ook beroofd van de als tweede ge- laatste Australiër Pat Cash. •e Wimbledonkampioen ging in de kwartfinales in drie sets ten onder tegen de Fransman Hen£ Leconte: 4-6, 7-6, 3-6. Twee primeurs bij schaaktweekamp SEVILLA De tiende partij van de schaaktweekamp tus sen Gari Kasparov en Anatoli Karpov heeft gisteren in Se- villa twee primeurs gebracht. Dat betrof niet het resultaat, remise, maar wel het aantal zetten (met twintig het minst tot nu toe) en de openingskeu ze, voor het eerst de Caro Kann verdediging. Door de deling van het punt bleef de stand in de vierde tweekamp om de wereldtitel tussen de Sovjetrussische aartsrivalen in evenwicht: 5-5. Beide spelers wonnen tweemaal, zes partijen eindigden in remise. Het zetverloop is als volgt, wit: Gari Kasparov (Sov), zwart: Anatoli Karpov (Sov): 1. e2-e4, c7-c6. 2. d2-d4, d7-d5. 3. Pbl- d2, d5xe4, 4. Pd2xe4, Pb8-d7, 5. Pgl- f3, Pg8-f6, 6. Pe4xf6+, Pd7xf6. 7. c2- c3, Lc8-g4, 8. h2-h3, Lg4xf3, 9. Ddlxf3, e7-e6, 10. Lfl-c4, Lf8-e7, 11. 0-0, Pf6-d5, 12. Lcl-e3, Dd8-b6, 13. Df3-e2, 0-0, 14. Tal-dl, Le7-d6. 15. Lc4-b3, Pd5xe3, 16. f2xe3, c6-c5, 17. Tfl-f3, Ta8-e8, 18. Tdl-fl. Te8-e7, 19. De2-f2, Db6-c7, 20. Df2-h4, remise. Sportprijsvragen DEN HAAG De gegevens van de sportprijsvragen zijn: Toto 44 a: le prijs: 22 x f. 389.40. 2e prij: 360 x f. 15,80. 3e prijs: 2.568 x f. Cijferspel 44 en 44 a: 6 cijfers goed: 1 x, 5 cijfers goed: 5 x. 4 cijfers goed: 24 x, 3 cijfers goed: 235 x. 2 cijfers goed: KOERSTIPS DEN HAAG Twaalf draverijen staan er morgen op het programma van de baan in Hilversum. De eerste start is om 13.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: le koers: Berfinette Boszorg (4), Beauty Boszorg (5), Bugs Bunny (6). 2e koers: Gold Flower (4), Agostinho Mendel (7), Belomg to Me (8). 3e koers: Afra Shoeing (5), Aimy Vo- lann (3), Alexis Loo (6). 4e koers: Apropos (5), Ascot K (1), Alfons Uithuizen (10). 5e koers: Bouquet Guapa (7), Anjo (8), Alida (1). 6e koers: Afke (11), Anja Kinley (1), Answer Mendel (3). 7e koers: Yorky (2), Zozo Oldeson (9). Al.ex di Tricia (10). 8e koers: Ank Buitenzorg (8), Zando- kan O (6), Bianca Pitt (10) 9e koers: Action Skoatter (11), Bea di Tricia (8). Bekila Ludwig (4). 10e koers: Zicco Buitenzorg (9). Va- lentijn D (5). Yet Star Last (10). 11e koers: Yankee Staaweide (3). Yorker W (8). Ymke Zuidvelde (2). 12e koers: Zorba ter Lune (3). Wilma Fortuna (9), Aida OosUand (5). Rentree Wouters bij reserves van Ajax AMSTERDAM Jan Wou- ters speelt dinsdag voor het eerst na zijn knie-operatie weer in wedstrijdverband. De voetbal-international, vier we ken geleden geholpen aan de meniscus, doet volgens fysio therapeut Pim van Dord bij een voortgaand herstel dins dag mee in het tweede elftal van Ajax, dat tegen Feyenoord 2 intkomt. m

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9