lona van Veronica als voorbeeld van fitheid j ADIO/TELEVISIE OeidMOowvcvnt VRIJDAG 6 NOVEMBER 1987PAGTNfi 17 "VlTERT CONTRA DOROTHEE SÖLLE .VERSUM De IKON heeft twee' ductieve en veelgelezen theologen bij ar gebracht van wie te raden was dat ievig van mening zouden verschillen r de rol van kerk en theologie in poli- ;e strijdvragen. Uitzending vrijdag 13 Ned. II om 22.45 uur. Uitdager i& dr. H.M. Kuitert, hoogleraar aan de Universiteit in Amsterdam, met zijn ingesicTk „Alles is politiek, maar politiek is iriig. j alles". Hij nam daarin theologen als oor el othee Sölle op de korrel omdat die en vi r zijn oordeel het christelijke geloof Den Hi eel willen doen opgaan in de strijd Bpark r gerechtigheid en vrede in de wereld. 30ia ir tegenover grijpt hij terug op de zoge- %nde „twee rijken-leer" van Augusti- en Luther, die onderscheid maakt tus- het rijk der wereld, waarin men vuile iden moet maken en aan geweld en Tandi cs*3o. machtsuitoefening niet ontkomt, en het koninkrijk Gods, waarin heel andere maatstaven gelden. Dorothee Sölle vindt, dat zij en haar me destanders door Kuitert met zijn boek in de rug zijn aangevallen. Dat is gebeurd in een kritiek uur waarin de kerk al haar re serves in het weid moet brengen tegen de bewapening en tegen een economisch sy steem dat de armen in de Derde Wereld en de schepping de dood aandoet. Kuitert stelt daar tegenover dat christe nen hierin samen met niet-christenen al leen op grond van hun gezond verstand positie kunnen kiezen, maar dat de kerk daaraan niet al haar reserves mag opoffe ren, omdat er méér is tussen hemel en aarde dan de politiek. Gespreksleider is Henk Biersteker. Tv-prijs voor documentaire over Anne Frank BARCELONA/HIL- VERSUM De AVRO Televizier-documentai- re „Herinneringen aan Anne Frank" heeft de Premio Ondas 1987 ge wonnen in de categorie actualiteiten op het tv- festival in Barcelona. In de documentaire, ge maakt door Pieter Va rekamp en Ruud Dirk- se, haalt het echtpaar Miep en Jan Gies her inneringen op aan de periode dat de familie Frank ondergedoken zat in het Achterhuis. 'Het beste van Bert Haanstra' op video UTRECHT Een videocassette waar van een deel van de opbrengst bestemd is voor een goed doel: dat is 'Het beste van Bert Haanstra'. Het is een dubbel- cassette met een totale speelduur van vijf uur, waarop twaalf produkties van Bert Haanstra zijn samengebracht - sa men goed voor maar liefst 54 bekronin gen, waaronder een Oscar ('Glas*)- Per verkocht exemplaar gaat tien gulden naar het Wereld Natuurfonds. Morgen worden de eerste exemplaren van de cassette overhandigd aan Haan stra zelf en aan Prins Bernhard als 'ge zicht' van het Wereld Natuurfonds. Dat gebeurt op de Donateursdag van deze natuurbeschermingsorganisatie, die wordt gehouden in de Beatrixhal van de Jaarbeurs in Utrecht. De videoband wordt begeleid met het boek 'Bert Haanstra' van de hand van Henk ten Berge, dat een portret van de filmer schetst en allerlei achtergrondinforma tie verstrekt over de totstandkoming van zijn produkties. De banden en het boek samen kosten de consument 154. De in de videocompilatie opgenomen films zijn Spiegel van Holland, Panta Rhei, Strijd zonder einde, En de zee was niet meer, Rembrandt, Glas, Zoo, Delta Phase 1, Nationale parken: nood zaak, Nederland, Chimps onder elkaar en Monument voor een gorilla. 'Het beste van Bert Haanstra' is onder meer te koop of te huur bij diverse videothe ken en boekhandels en vele Neder landse bioscopen. 95.-.™ 195.-, kruis^VERSUM Van nature opgeruimd mens viel het Zoetenia Hofstra van Veronica niet vorig jaar vorm te geven een medische rubriek voor tv. Allemaal narigheid. Daar zij mee de mist in. Rob Out weten er teveel ziekte en te inig gezondheid in tegen te openjnen. w Ilona had haar ant- 'jj>rd klaar: „Dan zet ik een tondheidsrubriek op over ïsen die waken over eigen JE. zijn, daar iets voor doen". f900.- ontstond haar programma <a2elai trace", waarvan vanavond eerste op Ned. II om 19.12 de eerste van vier directe indingen. ziet het helemaal zitten: Zateien Rob Out zei, dat ik dat maar moest doen, ben ik paar mensen gaan polsen, kwam allemaal enthousiast n-89j|k tegen, ook onder artsen, otherapeuten en sportbege- gevr ers. Die zegden medewer- riteitb g toe. Iedereen doet vandaag 'nr k< 'ets aan sPort- houdt zijn ditie op peil. Dat kun je rus- in rage noemen. Daar haak rijzen »P ,n een van de levenskunsten Centioort het pogen zo lang mo- 9k 5 ijk uit het ziekenhuis te blij- Vroeg of laat krijgt ieder- wel met iets min of meer stigs te maken. Als je dat sbber n voor kunt blijven is dat oi meegenomen. Bovendien je werk prettiger als je je voelt. De oude Romeinen _^Jlen al: mens sana in corpore een gezonde geest in een >nd lichaam, ia werkt daar dagelijks aan. ochtend neemt zij haar nd mee in de auto naar bos of i om daar een half uur te jrten. Samen met haar hond ft zij hard, afwisselend drie uten op haar allerhardst, ''olgd door twee minuten ivoets. Er zijn mensen die door hun hond laten voort ken. Dat noemen zij uitla ten. Bij Ilona is dat net anders om. Haar huisdier valt geen voorbijgangers lastig, heeft al moeite genoeg om Ilona bij te benen. Wie voortvarende Ilona van nabij kent, weet ongeveer wat die hond voelt. Zij wil als voorbeeld van haar eigen ru briek fungeren. Vrolijk Goedlachse Ilona blijft in haar nieuwe programma toch in de buurt van een medische ru briek. Zij verstrekt gratis medi sche adviezen en heldere recep tuur: „Lachen is gezondma- kend. Daarom moet mijn nieu we rubriek tot lachen aanlei ding geven. Dat staat mij al thans voor ogen. Er komen geen artiesten in voor het zin gen van liedjes en andere hoog standjes. Het moet helemaal ko men van de deelnemers zelf, hun inbreng. Hoe staan hun spieren er bij, hun uithoudings vermogen, hun aderen verste nende cholesterol, bloeddruk, longfunctie, vetpercentage en springkracht. En dan mogen we het hart niet over het hoofd zien". Niet alleen in de sport is het hart een halszaak. Voor wie het ook klopt, in de eerste plaats toch voor je zelf. Voor de deel nemers is een testlijn uitgelegd, aan de hand waarvan elektro nisch de fitheid en de functies worden gemeten. Computers le veren direct de uitslag. Er zit ten sportartsen bij die eventueel ter plekke een verwijsbriefje voor de huisarts uitschrijven. Zo medisch verantwoord werkt Ilona wel. Ilona moet zelf wel fit zijn. Zij trekt het hele win terseizoen lang met de „Fit heidskaravaan" mee door het land. In de Tilburgse Sporthal wordt begonnen. Zij kreeg staatsecretaris Dees van Volks gezondheid mee. Het lag in diens voornemen in stijl te ope nen, juist op de dag dat Joop Zoetemelk daar een ronde reed. Samen met Joop fietste Dees naar de sporthal. Samen vlogen zij op een gegeven ogenblik uit de bocht. Gelukkig niet erger dan een paar lichte schrammen. De staatssecretaris, sportief als hij is, begaf zich vervolgens jog gend naar de sporthal, waar hij met gejuich werd ontvangen. Toch een ander sfeertje dan in het ziekenhuis. De staatssecre taris werd op staande voet op genomen in de kring van spor- tievelingen, die op prestaties kunnen bogen, zoals de wk- wielrenner Hennie Stamsniider, Marieke Stam uit de kernploeg, profbokser Pedro van Raams- donk en de beste Nederlandse turnster Thérèse Wilmink. Zij allen betreden de fitbaan om daarop de race tegen en rond hun eigen kunnen af te leggen. Explosies Ilona heeft zich intens in hun kwaliteiten verdiept. Zij weet: „Boksers zijn het meest all round in hun lichamelijke functies, wielrenners beschik ken over de langste adem, in le nigheid stijgen turners boven elke ander uit. En vergeet vooral balletdanser Wim Broeckx niet, die net als hoog- en verspringers korte explosies van springkracht levert". Terzijde zitten deskundigen op sportief en medisch gebied, maar Ilona kent intussen ook de geheimen van het zuursto- fopnamevermogen, de hartfre- quentie, spierspanningen en het voorkomen van blesures. Dat heeft, weet zij, ook allemaal iets'te maken met de voeding. Wie zich fit wil voelen, moet de juiste verhouding kennen tus sen het aantal calorieën, dat men dagelijks verbruikt en eerst door middel van voedsel Ilona: „Ik maak een programma met een knipoog". over moet hevelen in de func tionerende organen. Op die ma nier wordt haar nieuwe pro gramma bijna een medische ru briek, maar dan wel van heel andere zijde benaderd. Omdat zij de wijsheid op al deze punten niet in pacht heeft, haalde zij ook hier deskundigen bij, diëtistes. Samen met voe dingsdeskundigen is een volle maaltijd samengesteld, die alles bevat wat edn gemiddeld ge zond mens dagelijks nodig heeft. Deze is daags na de uit zending, op zaterdag, in 54 sta tionsrestauraties verkrijgbaar. Dat wordt smikkelen en smul len, omdat ook aan de smaak vergaand aandacht werd be steed. Men kan het ook zelf be reiden. Ilona verstrekt het menu. Alleen al door de manier waarop zii dat zegt, krijgt men al trek. Ilona laat haar gasten alle hoeken van de zaal zien, fietsen, springen, alle krachten en potenties bundelen op haar testlijn, die zij heeft samenge steld in overleg met het Natio naal Instituut voor de Sportge- zondheidszorg. Men kan via de computer 50 punten halen. Met de helft zit men kwa gezond heid al goed. Dan heb je nog geen dokter nodig. Hoogstens een trainingsadvies en dat is bij Ilona gratis verkrijgbaar. Ilona weet heel zeker: „Geen werk kan naar behoren verricht worden zonder fitheid, of men nu vuilnisman is of chirurg. Denk niet dat een violist het gemakkelijk heeft. Van zulk een artiest worden grote in spanningen gevergd. Vlak de eisen aan de balletdanser niet uit. Zelfs de knijpkracht wordt bij mij gemeten. En of je je han den bij je voeten kunt brengen zonder de knieën te buigen. Ie dereen moet er zich mee kun nen amuseren, de krachtpatsers zowel als de kijkers. Het moet een programma met een knip oog worden". TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 16.15 Applaus, programma over kunsten en evenementen. Met o.a. een gesprek met Marijke Veugelers, die een rol speelt in de nieuwe Ne derlandse film 'Van geluk gesproken. Daarnaast Freek de Jonge, die vertelt over zijn boek met jeugd herinneringen, dat hij schreef in opdracht van de gemeente Zaanstad. Het Folkloristische Dansthea ter dreigt z'n subsidie te verliezen. Directeur Ferdi nand van Altena praat hierover en de groep danst een fragment uit de laatste voorstelling. Kinderthea tergroep 'Maccus' laat een stukje uit de nieuwe voor stelling 'Job' zien. In het Amsterdamse Van Gogh- museum wordt een ten toonstelling gehouden ovqr Toulouse Lautrec, waarover Fred Leeman iets vertelt. Presentatie: Ansje van Brandenberg, Tineke de Groot en Erik van der Hoff NOS 17.30 '/>6-Journaal KRO 17.46 Alvin en z'n boefjes (Alvin and the Chipmunks), te kenfilmserie 18.11 KRO's tekenfilmfestival TELEAC 18.30 Cursus Handwerken (6) KRO 19.00 Mini playbackshow, muzi kaal amusementspro gramma met vanavond imitaties van Nena, Sandra Kim, Europe, George Mi chael en Scott Fitzgerald. Presentatie: Henny Huis man NOS 20.00 Journaal en weerover- zicht KRO 20.28 Hints, spelprogramma. Spelleider: Frank Kramer 21.00 Agatha Christie's Miss Marple, Engelse misdaad serie met Joan Hickson in de hoofdrol. Afl.: Wie ad verteert een moord?! (3). Wat eerst een grap leek - het aankondigen van een moord in de krant -. wordt ineens ernst, als er inder daad doden gaan vallen 22.00 Brandpunt, actualiteiten rubriek met een eigen re portage over Ethiopië. Wat is het resultaat geweest van Nederlandse hulpac ties in het verleden? Hoe is de situatie in dit Afrikaan se land op dit moment? De infrastructuur is verbeterd, maar de problemen zijn nog niet opgelost. Na ac ties als 'Eén voor Afrika'. 'Band Aid' en 'Sport Aid' dreigt er in Ethiopië op nieuw hongersnood. Als er voor kerstmis geen voed selhulp komt, zullen in het nieuwe jaar ongeveer vijf miljoen mensen geen eten meer hebben. Alleen een snelle hulpactie kan deze ramp voorkomen 23.00 In 't holst van do nacht (Heat of the night), Cana dese misdaadserie. Afl.: Trots en vooroordeel. Op een beruchte ontmoe tingsplaats voor homo- sexuelen wordt een man vermoord. Het onderzoek wordt bemoeilijkt doordat er maar weinig mensen zijn die de openbaarheid zoe ken NOS 23.55 Journaal 00.00 Nieuws voor doven an slechthorenden NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 EB Jeugdjournaal 19.00 Journaal VOO 19.12 Veronica Fitrace, pro gramma over hoe je ge zond en fit kunt blijven. Prsentatie: Ilona Hofstra 20.00 SI Historie over stuur boord: Wraak der lage landen. De zeezeiler Harm Breemer (Alexander Curly) en de archivaris Johan (Rob Roeleveld) onderne men dezelfde zeiltocht als de Nederlanders ten tijde van de Spaanse overheer sing 20.25 Passies, dertiendelige documentaireserie. Afl.: Met hart en ziel. Een por tret van Pater Leopold Verhagen 20.50 Deadly intentions (1). Amerikaanse miniserie naar de novelle van W.R. Stevens. Met o.a. Madolyb Smith, Michael Biehn en Cloris Leachman. Kathari ne, een braaf kinderver- zorgstertje, raakt verliefd op de medisch student Charles. Nadat hij werk vindt in het ziekenhuis trouwen zij. Maar Charles heeft gewelddadige seksu ele afwijkingen en hun hu welijk mondt uit in een af schuwelijke nachtmerrie (slot: 23.35 uur) 22.10 Gesprek met de minister president NOs 22.30 Journaal IKON 22.45 Als ik vrij ben, heb ik geen keus, gesprek met Hendrik Roelof Wijngaar den. psycholoog 23.28 Wilde ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden VOO 23.35-01.15 Deadly intentions (slot), vervolg van deze Amerikaanse miniserie ht 1 Nieuws in teletekst I Tik Tak, kleuterserie (herh.) i De tovenaar van Oz, teken filmserie Bingol Hitparadeprogramma met o.a. De dip van de kijker, overzicht van de BRT Top 30 en een studiogast. Presentatie: Bea van der Maat en een gast- presentator Uitzending door derden I Programma-overzicht Nieuws Weermsn Boeken beursnieuws Première, filmnieuws met Jo Dune, Amerikaanse science fictionfilm uit 1983 van David Lynch, naar het gelijknamige boek van Frank Herbert. Met o.a. José Ferrer, Francesca Annis, Max von Sydow en Sting. Het jaar 10991: Het Huis van Atreides krijgt het beheer over de woestijnplaneet Duin, de enige bron van de z.g. me lange, een stof die het bewust zijn verruimt en noodzakelijk is voor reizen in ruimte en tijd. Keizer Shaddam IV beraamt samen met de Harkonnens, de vorige beheerders van Duin,en de CHOAM, een interplanetair consortium, een plan om de Atreides ten val te brengen. Hertog Leto Atreides komt daarbij om het leven, maar zijn zoon Paul en zijn vriendin Jes sica sluiten zich aan bij het woestijnvolk de Vrijmans 15 Filmspot, achtergrondinforma tie bij de fitmactualiteit 35-23.55 Nieuws en Coda IT 2 45 Babel, migrantenmagazine 00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se- 10 15 Kwidam, videospelletje 25 Extra time, sportmagazine De kastelen ven de Loire, do cumentaire. De kastelen van de Loire behoren tot Frankrijks belangrijkste toeristische trek pleisters. Waren de kastelen eerst louter verdedigingswer ken. later ontwikkelden de burchten zich tot kunstzinnige verblljfsoorden 00-22.45 Profiel ven een orkest: Koninklijk Filharmonisch Or kest van Vlaanderen (1). twee delige documentaire IBF 1 kinderpro gramma .30 Nouba nouba, tekenfilmmaga- 25 Cerrefoura •00 Nieuws Ce eoir •26 Kwik en Flupke, tekenfilmserie .30 Journaal '00 Minute papillon, consumen tenrubriek 05 Niagara, Amerikaanse speel film uit 1953 van Henry Hatha way. Met o.a. Marilyn Monroe en Joseph Cotten 45 Cocktail maison, amuse mentsprogramma 20 Journaal 23.40 Pepper, politieserie 15.30 Königlicher besuch, het Britse kroonpaar bij de NDR te gast in Hamburg-Lokstedt 15.50 Tagesschau 16.00 Vorhang auf - Film ab, kinder programma. Voorprogramma met Quark, het Knuddelmon- ster en aansluitend: Das ge- stohlene Luftschiff, jeugdfilm naar het boek van Jules Verne. Met Michal Paspisil, Jakoubek Jurja, Hanus Bor e.a. 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18.25 OS Solo für 12, spelprogramma 19.00 is! WWF-Club, rechtstreeks amusementsprogramma ge presenteerd door Marijke Amado 19.57 Programma-overzicht 20.00 ifl Tagesschau 20.15 EKatharine Hepburn: Leopar- den küsst man nicht (Bringing up Baby). Amerikaanse speel film uit 1936 van Howard Hawks. Met Cary Grant, Kat harine Hepburn, Charlie Rug- gles. e.a. Het is dr. Huxley's le venstaak om het skelet van een dinosaurus te reconstrue ren. Tijdens zijn poging geld in te zamelen voor het museum ontmoet de wereldvreemde geleerde een rijke jonge vrouw. Zij brengt hem van de ene verlegenheid in de andere, maar dr. Huxley wil niet meer van haar wijken 21.45 Plusminus, sociaal-econo misch magazine 23.00 Sportschau, met o.a. Bundes- ligavoetbal en de Duitse kam pioenschappen amateur-bok- 23.30 Keine Zeit für Wunder (Cerca- si Grillo), Frans/Italiaanse speelfilm uit 1982 van Luigi Comencini. Met Beppe Grillo, Maria Schneider, Fernando Rey e.a. Pater Don Flllppo, spi ritueel manager, is ervan over tuigd een moderne Jezus ge vonden te hebben in de figuur van de joréie Giovanni. Slimme marketingmothoden staan borg voor een succesvolle ziel zorg. Hij is wel verbaasd als Giovanni zijn honorarium ge bruikt om goed te doen en vriendschap sluit met een jon ge terroriste 01.15 Tagesschau 01.20 Nachtgadankan, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- DUITSLAND 2 15.15 EChariie Chaplin: Goldrausch (The gold rush). Amerikaanse speelfilm uit 1952 van Charles Chaplin. Met Charles Chaplin. Mack Swain. Tom Murray e.a. 16.30 FraizeiL.. und wat man da- raus machen kann, vrijetijds- magazine. Vandaag: Reise- Freizeit: Sicilië - koningin der eilanden. Presentatie: Gerd Mausbach 17.00 Heute 17.15 SI Tele-lllustrlerte, actualitei ten, sport en amusement 17.45 Richard Chamberlain in Dream West: Das abenteuerli- che Leben des John Charles Fremont, tv-serie naar de ro man van David Niven. Met Ri chard Chamberlain. Alice Kri- ge. Fritz Weaver e.a. AfL: In Kfëhrllche Mission sgramma overzicht Auslandsjournaf. Reportages van buitenland corresponden ten. Presentatie: Horst Kalbus Aktenzeichen: XY... ungelöst, speciale, tweehonderdste, uit zending waarin Eduard Zim- mermann terugblikt op succes sen van de afgelopen twintig jaar en de kijkers een kijkje achter de schermen gunt. Daarnaast vraagt de politie meer de hulp van kijkers bij het oplosen van misdrijven Heute-Journal, aktualiteiten Aspekte. Cultureel magazin Aktenzeichen: XY~ ungelöst, kijkersreacties Die Strassen von San Fran cisco, Amerikaanse politeserie met Karl Malden, Richard Hatch. Mark Hamill, e.a. Afl.: Die Jugenbande EEine Nacht in Casablanca (A night in Casablanca). Ameri kaanse speelfilm uit 1946 van Archie Mayo. Met Groucho Marx, Harpo Marx, Chico Marx e.a. Een Franse piloot wordt gedwongen vanuit het door de Duitse bezette Parijs een nazi buit naar Zuid-Amerika te vlie gen. Als patriot besluit hij de buit voor het vaderland te red den en zet zijn machine aan de grond in Casablanca. Nu is het natuurlijk wel zaakm om de Duitse spionnen voor te blijven DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus bedrijfse conomie. Les 9: Afzeteconomie 18.30 Hallo Spencer, kinderserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met sport en nieuws en Blickpunkt Dëseldorf 20.00 Tagesschau 20.15 Lënder-Menschen-Abenteuer Mama Maconde oden Wie weit is Afrika? Documentaire 21.00 Unterwegs mit James Cook, documentaireserie over de reis die James Cook destijds maakte en nu door een Itali aanse expeditie herhaald wordt. Afl. 5: Eine Murane greift an 21.45 Reportage: Kultur im Rhein- land vor 50 Jahren, documen taire 22.15 Eine Frau in Venedig (3), tv- serie van Sandro Bolchi. Met Lea Masar. Fernando Rey, Anna Galiena e.a. Het gezins leven van graaf Alvise staat op springen. Zelf is hij daar voor een belangrijk deel oorzaak van. Maar als Loe. de jongste spruit, van huis wegloopt, vor men de gezinsleden voor even weer een hecht geheel 23.10 Er, tv-spel van Mauricio Kagel. met Gert Haucke. In het mid den van een triviaal ingerichte woonkamer staat een radio. Daarvoor zit een man, die luis tert naar de programma's, af en toe commentaar levert, en wat zoutjes eet 23.50 Laatste nieuws ffl Ondertiteling vla TeleTekst. Tweetalige of sterèo-uitzen- BZwart/wit-uitzending. ■IZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. !o) Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. BBC 1 14.50 EHotywood ladies: Nora Prentiss, Amerikaanse speel film uit 1947 van Vincent Sher man. Met Ann Sheridan. Kant Smith, Robert Alda e.a. 16.35 Ask Margo, consumentenpro gramma. Presentatiie Margo Macdonald 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine met o.a. 'Cor ners'. 'Superted' en 'What's all this then!' 17.55 Newsround, jeugdjournaal 18.10 EE Grange hill, jeugdserie met Gwyneth Powell. Michael She- ard. George A. Cooper e.a. 18.35 Masterteam, spelprogramma. Presentatie: Angela Rlppon 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.40 fflBlankety Blank, spelpro gramma gepresenteerd door Les Dawson 21.15 1121 Years of the two Ronnies, de beste sketches met Ronnie Barker en Ronnie Corbett uit de afgelopen 21 jaar 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weekendweerbericht 22.30 ffl Pulaski, achtdelige komische detectiveserie met David An drews. Caroline Langrish en Larry Summers. Afl. 6: Tough guys don't blink 23.20 Yesterday, Deense documen taire over de 29-jarige Leif, echtgenoot en vader van twee kinderen, die plotseling een beroerte kreeg en grotendeels verlamd raakt. In de loop van vier jaar leert hij m.b.v. zijn duim via de computer te com municeren. In die periode raakt hij ook zijn vrouw kwijt. Ze kan het huwelijk met hem niet meer aan en besluit te scheiden om een nieuw leven op te bouwen (onderschelden met de Prix Italia '87 voor de beste documentaire) 00.10 The late film: Airport 77, Amerikaanse speelfilm uit 1977 van Jerry Jameson. Met Jack Lemmon. Lee Grant. Brenda Vaccaro e.a. 02.00 Weerbericht BBC 2 15.15 Sport on friday, met Engelse Indoorkampioenschappen Bowlen vanuit Preston. Om 16.00 en 16.50 Nieuws en weer bericht 18.30 Food Drink 19.00 ETarzan and the huntress, Amerikaanse speelfilm uit 1947 van Kurt Neumann. Met John ny Weismuller. Brenda Joyce, Patricia Morrison e.a. 20.10 Cooperage, documentaire 20.30 The education programme 21.00 The friday report, actuele do cumentaire 21.30 Out of court, David Jesel en Sue Cook belichten juridische problemen 22.00 The duty men, zevendelige documentaireserie over de strijd van de douane tegen smokkelaars. All. 3: Surveillan- 22.50 A simple man, ballet van Gilli an Lynne, met Moira Shearer en Christopher Gable, geba seerd op het werk van de schilder L.S. Lowry 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40-01.15 Bowling, samenvatting SKY CHANNEL 16.00 E Here comes the Weekend, rechstreeks popprogramma pepresenteerd door Pat Sharp en Clare Grogan 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkees, comedyserie 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie 18.57 Europees weerbericht 19.00 The new Dick van Dyke Show, comedyserie 19.30 Ritter's Cove, avonturenserie 20.00 Fashion TV, modemagazine 20.30 Big Valley, westernserie 21.22 Europees weerbericht 21.25 From here to Eternity, Ameri kaanse tv-serie met o.a. Kim Basinger en Don Johnson. Afl.: Revenge 22.20 Ask Dr. Ruth, programma over sex. relaties en huwelijk met Dr. Ruth Westheimer 22.45 Nederlands voetbal (herh.) 23.45 Here comes the Weekend (herh.) 00.42-00.45 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live, pop- programma 17.00 Countdown, popprogramma met Erik de Zwarl 18.00 Super Sonic, met Amanda Re- dington 19.00 Super soul, popprogramma met de soul-hitparade 19.25 Europees weerbericht 19.30 Tomorrow's World, weten schappelijk magazine 20.00 Benny Hil, comedyshow 20.30 Matchroom Champion of Champions Snooker Tourna ment, rechtstreekse reportage 22.00 Super Channel News 22.30 Matchroom Champion of Champions Snooker Tourna ment, vervolg 23.55 Europees weerbericht 00.00 Top Gear, automagazine 00.30 Super Sonic 01.30-02.30 Countdown MTV EUROPE 00.00-24.00 E Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthllt. Ray Cokes en Maiken Wexe. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 17.00- 17.30 Club MTV. programma met dansmuziek vanuit het Palladium in New York. 21.30- 22.00 YO, programma met rap- muziek en de nieuwste video's. 22.00-00.00 MTV Party Zone, nonstop video's met Marcel Vanthilt. 01.00-02.00 New Vi sions, programma met New Age-, jazz- en folkmuziek TV 5 16.05 Montségur, opera 18.00 Croque Vacances 18.40 Des Chiffres et des Lettres, spelprogramma 19.00 Thalassa, maritiem magazine 19.30 La Lsnterne des Morts 20.30 Muslcales de Macon 20.50 Lea Champs du Souvenir, do cumentaire 21.20 Portrait 22.00 Journaal 22.30 Divan 22.45 Sports Lolsirs NEDERLAND 2 NOS 07.45-10.00 Militaire parede vanaf het Rode Plein in Moekou, rechtstreeks verslag van de viering van 70 jaar Russische revolutie RTBF 1 08.15-09.30 Nouba-nouba, geva rieerd kinderprogramma met o.a. te kenfilms. de verborgen camera, boe kenrubriek. noubactif en Noubana- news. Presentatie: Jean Martin 11.40 Interwallonië: Para vosotros, pro gramma voor Spanjaarden 12.20 In- terwalloniö: lleikoum, programma voor Arabieren 13.00 Tribune écono- mique et sociale 13.30-14.00 La pensee et les hommes, programma over filosofie en lekenmoraal (herh.) DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Sportschau 10.35 EMeine Kinder und ich (herh.) 12.10 Plusminus 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 Programma-weekover zicht DUITSLAND 2 11.00 (S Programma-weekoverzicht 11.30 Elf Lander, ein Land Die Bundeerepublik, dertiendelige docu mentaireserie over de elf verschillen de 'landen' van de BRD. Afl. 7: Hes sen - Ich weiss ein teuerwertes land 12.00-14.00 Nachbam In Europa, in formatie en amusement voor buiten landers en Duitsers (12.00 Joegosla vië. 1240 Griekenland. 1340 Spanje) BBC 1 09.20 Roobarb 09.25 Saturday starts hare, kinderprogramma met een voorbeschouwing op het programma "Going live' en een aflevering uit de serie 'Corners' 09.40 Chucklevislon, kinderprogramma 10.05 Muppet Ba bies, tekenfilmserie 10.30 Going live, gevarieerd kindermagazine gepresen teerd door Philip Schofield 13.12 Weerbericht 13.15-18.05 Grand stand, sportprogramma met o.a paardenraces te Chepstow. UK In- door bowlskamploenschappen te Preston, squash en boksen SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine met Andy Sheldon, Snoot en Crocker 11.10 Bailey's bird, tv-serie 12.05 (3 The Smash Great Video Race, met Pat Sharp en Ron nie the runner (herh.) 13.05-14.05 Pop Formule, muziekprogramma vanuit discotheater 'Escape' In Am sterdam. Presentatie: Martijn Krabbé (herh.) SUPER CHANNEL 07.00 Funbus, kindermggazlne met Josephine Buchan en Wayne Jack man 10.00 Videopix, verzoekvideo's gepresenteerd door Nino Firetto 11.00 Power Hour, hardrockprogram- ma 12.00 Off The Wall, popjournaal gepresenteerd door Simon Potter en Amanda Redington 13.00 Top gear, auto- en motormagazine 13.30-14.30 Armchair adventure, documentaire- serie over expedities. Afl.: Land of mist and fire RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS)l 16.05 VARA: Radio 1 vrijdageditie. 19.02 AVRO: St. Kids van de Boven windse. 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Jazztime. 22.02 NCRV-Vrijdag-Sport. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh. wat een nacht. 05.07-07.00 Ook goeiemorgen RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS)L 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Minjonmagazlne. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS)l 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Jeroen van Inkel. 20.30 Rob Stenders. 22.02 Countdown Café RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek: Ronald Brautlgam, 19.00 De Bovenbouw, hedendaagse muziek. 20.00 Nieuws. 20.02 PromeNOS. 22.30 NOS Jazzgeschiedenis. 23.00 Kannibalisme in kabouterland, hoorspel RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 18.20 PP: Uitzending van D'66. 18.30 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen REGIONAAL Radio Wash 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten. column en overzicht van de re- Sionale avondbladen. Omroep Rijn- ind: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag yporaf 17 JO Vandaag de dag op vrijdag 19.00-2040 Lelden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmaga zine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Ensembles. 18.45 Radio Bond. 19.10 Actueel. 19.33 Beraber, voor Turken. 20.03 Imago, jongerenprogr.. 21.03 Klapstoel. cultureel program ma. 2340-02.00 Twee tot twee BRT 2 17.10 Pa. zing eens A. 18.00 Moe, hoor eens hoe. 19.10 Hitriders. 21.00 Wat zijn dat voor toeren? 22.05 Countryside. 2340-02.00 Twee tot twee BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Kamermuziek. 19.00 Kroniek 2, magazine. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Huideconcert Lodewljk De Vocht. 2240 Jazz in Europa. 23.05 Serenade. MORGEN RADIO 1 ieder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. 12.03 Oud plaatwerk. 13.06 TROS Aktua. 1340 TROS Country. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 0743 VARA: De Opening. 1143 Tussen Barend en van Dorp. 1243 De Rooie Haan. 1343 Comité van aanbeveling. 1345 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Drie voor negen. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 1243 Los Vast. 1443 Paperclip radio. RADIO 4 0740 Nieuws 07.02 AVRO: Wakker worden met... 0940 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.00 VOO: Strauss Co. 13.02 Veronica klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 0945 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Hollandse nieuwe. 09.45 Je woordje doen. 10.00 Wie schrijft die blijft. 10.15 EO: De muzikale fniltmand. 11.15 Tijdsein-thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 1245 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland. 13.30 O po doro. 14.00 Nieuws. 1440 AVRO: De opening. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 1140-1140 Regionale uitgaans- en activiteitenagenda voor het weekein de. 1140-1240 Open Podium. Aad de Korte met muziek uit de regio. Ge sprekjes. muziek (van koormuziek tot new wave), agenda. Omroep Rijnland (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 12.00 Hindoestaans/Surlnaams programma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag. Radio Rijnmond: 10.00 De omgevallen pla tenkast. 11.00 Rljnmonds diep. 12.00 Op bezoek bij Radio Rijnmond. 13.00- 17.00 Geen commentaar, non-stop BRT 1 0541 Met 1 wakker. 0640 Voel je thuis. 1043 Onze keuze. 1143 Het kraaienest. 1443 BRT Filharmonisch orkest. BRT 2 0540 Welkom weekend. 08.12 Te bed of ntet te bed. 10.03 Buitenspel. 1140 De Vlaamse «op tien. 12.00 Top 30 1440 Radio Rijswfjck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 0840 Licht klassiek ochtendconcert. 0940 Ochtendconcert. 1 Theater ouverture, Kondaly, 2 Potpour ri uit de Opera Tancredl voor fluit en gitaar. Kuffner. 3 Na- mouna (Rapsodie), Lalo. 10.00 Pronto (2). 10.30 Wijswijzer (8). 11.00 Harmonies en fanfares. 1140 Het kamerkoor van Pees. 12.00 Tafelmuziek 1 Concerto grosso. opus 1. nr. 8 In f. Locatelli. 2 Suite In a voor fluit en strijkers, telemann. 3 Concerto in Es voor twee hoorns, strijkers en basso continuo. Mozart. 13.15 Muziekmakers. 1440 Keuze voor discofielen.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17