Voord wijk krijgt business Center NAAL pusbaan weer ter discussie Conflict snel gesmoord Jaar cel geëist voor poging verkrachting Ambtenaren burgerlijke stand beter beloond Glastuinder moet helft subsidie terugbetalen Ill ^IDEN OMGEVING foid&zQoiviarit VRIJDAG 6 NOVEMBER 1987 PAGINA 15 lstraf geëist >or aanrijding HAAG/LEIMUIDEN - Een onvoorwaardelij- revangenisstraf van vier weken waarvan twee ■waardelijk met een proeftijd van twee jaar, end gulden boete en zes maanden onvoorwaar- jke ontzegging van de rijbevoegdheid. Dat rde een 21-jarige Leimuidenaar gisteren door ifficier van justitie tegen zich eisen wegens het >orzaken van een dodelijk ongeluk. Op 23 sep- ber vorig jaar reed de verdachte in zijn auto op /riezenkoop-noord in zijn woonplaats. Een 62- je bromfietser die hem tegemoet kwam reed 'ens zijn zeggen midden op de rijbaan. De Lei- denaar reed niet harder aan de maximaal toe- ande snelheid, maar kon toch niet voorkomen hij de man frontaal aanreed. De erdachte was Waterleiding gesprongen LEIDERDORP Een gesprongen waterlei ding heeft vannacht in de Ericalaan in Lei derdorp voor de nodi ge overlast gezorgd. Een gesprongen hoofdleiding in het trottoir zorgde ervoor dat de hele straat blank kwam te staan. Het waterleidingbe drijf heeft vannacht de leidingen afgeslo ten. Een blok huizen heeft vannacht en een deel van de ochtend zonder water gezeten. Bus ploft uit elkaar LEIDERDORP Een inwoner van Leiderdorp heeft gister avond brandwonden aan het gezicht, hoofd en armen opgelo pen toen zijn autobusje ontplof te. Vermoedelijk is een butagas- fles die in het busje lag lek ge raakt en is de ontsnappende brandstof ontploft. Het ongeluk gebeurde op de hoek van de Vossiuslaan met de Muzenlaan in Leiderdorp. De auto van een Leiderdorpse man die in de buurt van het busje reed liep forse schade op doordat hij deu ren en ramen van het voertuig op zijn auto kreeg. Bromfietser hoort geldboete eisen DEN HAAG/ROELOFARENDSVEEN - De of- ficier van justitie van de Haagse rechtbank heeft gisteren 500 gulden boete en een voor waardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor een half jaar geëist tegen een 24-jarige man uit Roelofarendsveen die ervan verdacht wordt een dodelijk ongeluk te hebben veroor zaakt. Op 8 oktober vorig jaar reed hij met hoge snelheid op zijn brommer op het Westeinde in Roelofarendsveen. Ter hoogte van een brugge tje tussen de Ripselaan en de Noordhoek reed hij een tegemoetkomende fietster aan. De vrouw overleed vrijwel direct aan haar ver wondingen. De verdachte zei dat hij zag dat zij twijfelde of zij wel of niet zou oversteken. Hij minderde daarom vaart zodra hij dit zag. Op het laatste moment besloot de vrouw echter toch'over te steken. Uitspraak 19 november. Rijnsburgers mogen meepraten in commissies RIJNSBURG De PvdA Riinsburg wil burgers, die de commis sievergaderingen bezoeken, het recht geven om mee te discus sieren. Verder wil de progressieve fractie niet-raadsleden in de commissies benoemen die een specifieke kennis hebben over een onderwerp dat in de vergadering wordt behandeld. Dat staat te lezen in een discussienota die de PvdA aan B en W heeft aangeboden. De PvdA dringt al jaren aan op het benoemen van burgers in de commissies. Ze denkt hiermee de belangstelling van de burgers voor de commissies te vergroten. De commissies die in eerste in stantie in aanmerking komen voor het benoemen van burgerle den zin welzijn/volksgezondheid/maatschappelijk werk, open bare werken/economische/financiële zaken en ruimtelijke orde ning/volkshuisvesting. Op dit moment zitten hier zes raadsleden in. De PvdA wil dat aantal terug brengen tot vijf en dan twee niet-raadsleden benoemen. Als de Rijnsburgse raad het voorstel van de PvdA overneemt kost dit 4500 gulden. Jan Wolkers heropent Witte Huis OEGSTGEEST Schrijver/beeldhou wer Jan Wolkers keert op vrijdag 13 november weer eens terug naar Oegst- geest. hij zal dan om 19.00 uur het ver nieuwde hotel Het Witte Huis aan het Wilhelminapark 33 in Oegstgeest offi cieel heropenen. De bekende schrijver doet dat door het onthullen van een herinnering aan de bekende Spaanse filosoof Ortega y Gasset. Deze schreef het voorwoord van zijn meesterwerk „Opstand der Horden" in het hotel, dat nu 85 jaar bestaat. Het hotel, waarin ook het Centraal Bureau voor Rijvaar digheidsbewijzen is ondergebracht, is in de afgelopen tijd ingrijpend gereno veerd en verruimd. Belangstellenden kunnen er vrijdag van 21.00 tot 24.00 uur in het kader van het open huis een kijkje gaan nemen. &NS VOOR STARTENDE ONDERNEMERS ORDWIJK Als de ïeentelijke commissie ntelijke ordening op 2 ember positief advi- t, kan in januari •den gestart met de w van het Business iter Noordwijk. Het uwe bedrijfsverzamel- ouw, dat moet verrij- op de hoek Van Pan- sstraat Duinwetering, it plaats aan twee be nde bedrijven en aan aantal startende on- nemers. okatie is ook genoemd in >and met het nieuw te bou- politiebureau brandweer- me en een scholenge nschap voor openbaar tgezet onderwijs. Volgens louder P. Warmerdam financiën, geeft het colle- uan B en W duidelijk de rkeur aan de bouw van het ness Center op die plek. politiebureau en de school nen gebouwd worden op gedeelte van het terrein de voetbalvereniging Noordwijk. De gedachte om startende on dernemers de helpende hand te bieden, leeft volgens de wethouder al langer in Noord wijk. In juni van dit jaar kwam het bouwbedrijf De Raad B.V. met plannen voor een nieuw te stichten bedrijfs verzamelgebouw. Een gebouw met drie bouwlagen, waarvan de eerste verdieping bedoeld zal zijn voor startende onder nemers. Deze ruimte zal onge veer 1000 vierkante groot zijn en plaats kunnen bieden aan 10 tot 12 bedrijven, afhanke lijk van de ruimte die de on dernemers denken nodig te hebben. De kantoorruimte op de bega ne grond zal in gebruik worden genomen door het Noordwijkse management op leidingscentrum Krautham mer. De bovenste woonlaag is bestemd als kantoorruimte voor De Raad Vastgoed B.V. Het nieuwe verzamelgebouw wordt door wethouder War merdam gezien als een ver sterking voor Noordwiik en goed voor de werkgelegen heid. Niet alleen Noordwijkse ondernemers kunnen zich in schrijven voor een plekje in het Business Center, maar ook bedrijven van buitenaf. Een selectie wordt niet toegepast, al zal er wel op worden gelet, dat bedrijven elkaar niet afsto ten. Ook milieu-hinderlijke bedrijven zullen worden ge weigerd. Overigens wordt het systeem wie het eerst komt, wie het eerst maalt, gehan teerd. Bedrijfsruimte kan gehuurd worden naar behoefte en de startende ondernemer hoeft zich niet te binden aan een be paalde termijn. „Er kan bij wijze van spreken per dag worden opgezegd", zo legt Warmerdam uit. Ook om meubilair hoeft men zich niet druk te maken, want de bedoeling is dat de kantoor- ruren gemeubileerd worden opgeleverd. Dat scheelt vol gens de wethouder vooral bij jonge ondernemers een groot gedeelte investeringskapitaal. Mochten er moeilijkheden zijn op het financiële vlak dan is er een participerende maat schappij die geld kan verschaf- Het Business Center moet verrijzen op de hoek Van Panhuysstraat/Duinwetering. Links op de ach tergrond staat het Kruisgebouw. foto: henk van den ende De gemeente Noordwijk brengt niet alleen de grond in maar staat ook garant voor 1/3 deel van de beschikbare ruim te. Ook zal men garant staan voor een nader te bepalen tijdsduur in verband met eventuele leegstand gebaseerd op 175 gulden per vierkante meter. Aan startende onderne mers zal alle medewerking worden gegeven bij beslomme ringen als het aanvragen van de benodigde vergunningen, het verkrijgen van subsidies en dergelijke. Warmerdam ziet in de komst van het nieuwe bedrijfsverza melgebouw de kans om de be drijvigheid in de badplaats die niet in de toeristische sfeer ligt op te krikken. In het verleden heeft Noordwijk volgens hem op dat gebied kansen laten lig gen. „Als blijkt dat het goed gaat met de bedrijven die zich in het nieuwe centrum vesti gen, dan zal Noordwijk daar in zijn beleid rekening mee moeten houden. Al bij voor baat daarvoor geschikte grond moeten reserveren om de on dernemers de kans te geven op den duur uit te kunnen breiden. Dat kan zijn door zelf te bouwen, maar het zou ook kunnen zijn dat de gemeente bouwt en de ondernemers ruimte huren", aldus Warmer dam. In ieder geval zal Noord wijk niet meer, volgens hem, alle beschikbare grond moeten bestemmen voor woningbouw. MARIJKE DEN HOLLAN DER DEN HAAG/KATWIJK Achttien maanden cel waarvan zes voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar en begeleiding door het Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs. Dat eiste de officier van justitie van de Haagse rechtbank gisteren tegen een 30-jarige Katwijker die ervan verdacht wordt een poging tot verkrachting van een 14-jarig meisjete hebben gepleegd. Haar vader die haar te hulp kwam heeft hij vervolgens geslagen. De Katwiiker, die met een drankprobleem kampt, had op 11 mei gewapend met een schroevendraaier, een hamer, een bivak muts, een zaklantaarn en een mes ingebroken bij het buurmeisje van zijn grootmoeder. Het meisje, dat lag te slapen heeft hij ver volgens wakker gemaakt en onder bedreiging van een mes ge probeerd te verkrachten. Haar vader die haar te hulp kwam werd door de verdachte met de zaklantaarn in het gezicht en op het hoofd geslagen. In de vechtpartij die daarop volgde wist de Katwijker te ontsnappen. Even later gaf hij zich echter zelf aan bij de politie. Het psychiatrisch rapport over de man heeft uitge wezen dat hij verminderd toerekeningsvatbaar is. De officier zei dan ook wanneer dat nodig is psychiatrische begeleiding wense lijk te vinden. 19 november. Oegstgeest krijgen, als de gemeenteraad akkoord gaat, meer ver goeding. Tot nu toe kreeg men voor het voltrekken van een hu welijk 14,45 gulden op werkdagen en 56,90 gulden op zaterda gen. Uit onderzoek is gebleken dat een vergoeding van 60 gul den alleszins redelijk is. De ambtenaar van de burgelijke satnd moet een voorgesprek met het bruidspaar houden, een huwelijk stoespraak maken, zich gereedmaken voor de huwelijksvoltrek king en hiervoor naar het gemeentehuis komen. Aan de heer G. Noordermeer zal op diens verzoek eervol ontslag verleend worden als ambtenaar van de burgelijke stand te Oegstgeest. In september overleed de heer J.J. Thorn. Op het ogenblik zijn er nog zeven ambtenaren van de burgelijke stand beschikbaar. Uit breiding tot het maximale aantal van tien ambtenaren achten B en W wenselijk. Men is van plan met een advertentie ambtena ren voor de burgelijke stand aan te trekken uit de burgerij. loken taboe -ki Leiderdorp EIDERDORP Roken itin jdens vergaderingen van agee gemeenteraad en ad viescommissies in Leider dorp is voortaan taboe. uisteravond is tijdens een ooiergadering van de com- i toiissie bestuurszaken over eenstemming bereikt over tjch;n wijziging van het re- ngeement van orde waarbij vi et roken wordt afge- 'e^haft. U fgelopen week besloot de kuusmeenteraad bij de be- ictoandeling van. de begro- kUL ng 1988 het roken „aan anden" te leggen. Over s al e wijze waarop dat zou loeten gebeuren bestond nenigheid. De PvdA 'yieek bij monde van me- rouw C. Langendorff ,dij oor de „weg der geleide- tooflkheid". In haar ogen be- 6 u ïkende dat een uitbouw defan het bestaan van het j^fookverbod van VA uur na tad anvang van een vergade- ujing naar 2'A uur. Het ™jfaadslid H. Lamers (D66) tier i°g n02 een staP ver^er- ,anIij kwam met een voor- u. tel voor een algeheel vr ook verbod. foor- en tegenstanders ion an een algeheel rookver- (K od vonden elkaar gister- .eid vond op een suggestie '-ran het raadslid J. de 371 /aard (VVD) een rook- ifo auze in te lassen tijdens liei ommissievergaderingen. e todoende kunnen de fer- 'ente rokers toch aan hun Et rekken komen. Gemeen- aa traadsvergaderingen e'e laarentegen zullen abso- uut rookvrij blijven. l(Q( )aarover waren de com- .iijk nissieleden het onderling Harttrimvereniging heeft nu 100 leden De harttrimvereniging Leiderdorp kreeg er gisteravond twee le den bij: de heren H. Middelkoop en E. Bavelaar (met bloemen), beiden afkomstig uit Leiden. Daarmee heeft de vereniging nu het aantal van 100 leden bereikt. In de sportzaal van de woonflat van het Elisabeth Ziekenhuis in Leiderdorp werden de nieuwe leden in de bloemen gezet. Zij zullen ook gaan deelnemen aan de vol leybalwedstrijden die de vereniging organiseert. Voorzitter L. Bu- lens (rechts) van de harttrimvereniging benadrukte in zijn toe spraakje dat het eigenlijk geen aanleiding tot vreugde is dat de vereniging er wëer twee leden bij heeft. „Maar we zijn toch blij dat het tegenwoordig mogelijk is dat een hartpatiënt aan sport kan doen. Hij is geen kasplant meer, zoals vroeger". Gisteravond werd verder de finale van het volleybaltoernooi van de vereniging afgewerkt. Eén van de teams bestond uit chirurgen en verple gend personeel van de afdeling cardiologie van het Elisabeth Zie kenhuis Leiderdorp. foto: henk van den ende RSCHOTEN Er »rdt verdeeld geoor- dd over de wenselijk- lid van verkeerslichten de T-kruising Veurse- ig-Karel Doormanlaan. :e verkeerslichten hou- In direct verband met aanleggen van een arte busbaan op de lurseweg tussen de Gou- n Leeuw en Papelaan. iteravond kwam in de nmissie voor openbare rken een notitie van bur- neester en wethouders op el waarin gepleit werd u" de eventuele aanleg van verkeerslichten op de urseweg. J. Alkens (D66) side mee tegen een derge lijke discussie te zijn, omdat de gemeenteraad in 1984 be sloten had tot aanleg en hoe wel toen D66 tegen was meent deze fractie dat vra gen van het CDA niet zo verstrekkend kunnen zijn dat B en W proberen een raadsbesluit terug te draaien. Ook de PvdA was van me ning dat alleen het CDA een initiatiefvoorstel kan indie nen tot het ongeldig maken van een raadsbesluit. Val kenburg (CDA) verweet wet houder Visser (PvdA) dat hij nog steeds niet gepraat heeft met de provincie. Wethouder Visser reageerde daarop met de vraag: „Wat had ik dan moeten overleggen? Er is een raadsbesluit dat voorziet in verkeerslichten en autobus baan. Wanneer de provincie wil dan kan zij morgen aan de slag". Ayelts Averinck (VVD) meende dat er thans vol doende veranderde situaties zijn om de provincie duide lijk te maken dat die bus baan en verkeerslichten niet nodig zijn. Na bijna twee uur besloot de wethouder Visser het inmiddels toegezegde ini tiatief voorstel of motie van het CDA maar af te wachten. Valkenburg (CDA) bena drukte nogmaals dat de aan leg van verkeerslichten stoelt op een verkeersnota van 1978, toen werd nog ge dacht dat de T-kruising Veurseweg-Karel Doorman laan wel een viersprong zou worden omdat de nieuwe wijk Starrenburg aldaar aan sluiting zou krijgen. LISSE/DEN HAAG Het Lissese bedrijf G.C. van Meeuwen Zonen moet 24.000 gulden terug betalen aan het ministerie van landbouw en visserij. Het bedrijf had ruim 52.000 gulden ontvangen om energiebesparende maatregelen in zijn glas tuinbouwbedrijf te ne men. Dit voorschot moest bijna tot de helft worden terugbetaald. J. ten Ha gen, eigenaar van het be drijf, vond dit onterecht omdat hij subsidiegeld was misgelopen door ver keerde voorlichting van ambtenaren op het minis terie. Hij vroeg gisteren bij de Raad van State schorsing van de terugbe taling. Dit werd afgewe- Ten Hagen had voor zijn 10.000 vierkante meter grote kassencomplex in Heemstede een investeringsplan opge steld. De eerste twee fasen hiervan waren voor subsidie in aanmerking gekomen. De derde fase, waarbij dubbel glas moest worden aangelegd en een scherminstallatie, kwam officieel wel in aanmerking voor een rijksbijdragen. Ten Hagen kreeg echter te horen van het ministerie dat dit voor 1 januari 1986 gereed moest zijn. Omdat dit niet lukte drong de Lisser niet verder aan op subsidie. Inmiddels heeft hij de plannen wel uitge voerd. Naderhand ontdekte hij dat andere bedrijven uitstel hadden gekregen. Verder had Ten Hagen bij zijn eerste aan vraag ook subsidie gevraagd voor een gasaansluiting. Op advies van een ambtenaar op het ministerie werd dit uit de officiële aanvraag geschrapt. Achteraf bleek dit toch voor een rijksbijdrage in aanmer king te komen. „Ze zeiden dat ik gewoon pech had gehad", lichtte Ten Hagen toe. De woordvoerder van het mi nisterie, A. van de Kragt, vond dat het schorsingsverzoek niet ontvankelijk moest worden verklaard omdat het hier geen beschikking betrof. Verder wees Van de Kragt erop dat het Lissese bedrijf net als veel andere collega-bedrijven geld terug moest betalen. Tegen een schorsing maakte zij be zwaar omdat het hier om een regeling ging waar ettelijke miljoenen overheidsgeld mee gemoeid waren. WARMOND De wo ningbouw was gister avond het enige onder werp dat nog enige com motie in de Warmondse gemeenteraad bracht bij het afronden van de be grotingsbehandelingen En dat betrof nog voorna melijk oud zeer tussen Progressief Warmond (PW) en CDA, dat onver wacht de kop op stak. Een groot conflict werd echter gesmoord, zodat de verga dering verder in record tijd kon worden afge werkt. De aanleiding van een en an der was een vraag van PW-lid Schavenmaker over de klaar blijkelijke verschillen van op vattingen tussen de fracties over de aantallen te bouwen woningen in Warmond tegen de achtergrond van het colle geprogramma en dan met name het moment „waarop onze wegen zijn gescheiden zoals hij het uitdrukte. Mevrouw Den Ouden van het CDA ging hierop in. Zij zocht het moment toen Warmond koos voor de lokatie in Voor hout en daarmee bouwen in de gemeente zelf voor een aantal jaren op een laag pitje had ge zet. Hoewel het CDA indertijd opteerde voor een, onmogelijk gebleken, lokatie achter sport park „Overbos", had zij, ach teraf met spijt, toch met het voorstel ingestemd. Voor PW was dit momenteel echter niet relevant meer. Burgemeester Hendrickx zag de bui al han gen en stelde voor dat de frac ties het daar onderling nog maar eens over moesten heb ben. Fractievoorzitter Duyn- hoven stopte de discussie door te stellen dat hier in het open baar op teruggekomen moest worden want: „Het CDA sug gereert dat alleen zij bouwen. Dat is niet waar en dat steekt". Het voorstel van de VVD-frac- tie om de afvalstoffen-heffing toch in één keer met 7.7 pro cent te verhogen haalde het niet. De angst om met steeds hogere kosten van afvalver werking en daarmee gepaard gaande tariefstijgingen, te worden geconfronteerd werd door wethouders Van Schagen niet gedeeld. Hij werd daarin gesteund door de collegepartij en. Ook de liberale suggestie om, gezien de toenemende vergrij zing, wat meer aandacht voor ouderen bij het accomodatie vraagstuk en het woning bouwbeleid, vond weinig weerklank. Voorstellen van ouderen zullen, als die er zijn, door het college van B en W worden meegenomen. Me vrouw Den Ouden kon vanuit het „Ouderen Platform" mel den dat die eraan komen. De Nachtegaal In de Nachtegaal aan de Heereweg 10 in Lisse wordt zondagmiddag van drie tot zeven uur een mu zikale happening verzorgd. Opgetreden wordt door Dennis Richard op een multi-keyboard, door een groep van Sportschool Aarts uit Sassenheim met Step by Step (Jazz Dance Group), door The Latin Dance Company, een groep van Dansschool van der Geest uit Sassenheim, door The Mixed Company, een muziekgroep van tien jon geren uit Lisse, door Blow- Up een jazzgroep uit A dam, door Shakey Ground uit Haarlem en door The Mill Base Band uit Nieuw Ven nep. Entree 5,-. Pastels Gerard Schoemaker uit Lisse exposeert tot half de cember in De Twee Wezen aan de Hoofdstraat in Sas senheim. Schoemaker toont afbeeldingen van mu sici op oliepastels. Zondag middag treedt de band d'O- plossing uit Noordwijker- hout op ter gelegenheid van de tentoonstelling. Dit op treden begint om drie uur. Koffieconcert (1) In het kader van het derde lustrum wordt zondag in de aula van het Rijnlands Ly ceum in Sassenheim een koffieconcert gegeven. Aanvang 12.00 uur. Toe gangsprijs een gulden. Op het programma dat door leerlingen en leraren wordt uitgevoerd staan werken van Joh. Seb. Bach; Mozart; Schubert en Bartok. Het ge heel staat onder leiding van de muzieklerares Lonneke Passenier. Koffieconcert (2) De Vrienden van het Adema-orgel in Lisse orga niseren zondag vanaf 12.00 uur weer een koffieconcert in de Kapelzaal van het voormalige Agathaklooster aan de Heereweg. Mede werking verleent een blok fluittrio met Saskia van der Aleer, Martijn van Dongen en Dieneke Kalsbeek. Op het programma staan wer ken van Baltwine, Mares, Hinemith en Frescobaldi. De toegang tot het koffie concert bedraagt vijf gul den. Kinderen hebben on der begeleiding gratis toegang. 'Strandloop De atletiekvereniging De Bataven uit Leiden houdt op zondag een strandloop in Noordwijk. Aanvang 11.00 uur. Inschrijven kan in het restaurant De Wulk, Ko ningin Wilhelminaboule- vard 28 in Noordwijk. Er kan 2,5, 5, 10 of 15 kilome ter worden gelopen. Het in schrijfgeld bedraagt f3,50 (t/m 14 jaar f2,50). Big Band De Big Band Bollenstreek speelt zondagmiddag tussen drie en zes uur in het cultu reel centrum Warenar in Wassenaar. De muzikale leiding is in handen van de beroepssaxofonist bij de Ko ninklijke Mariniers Kapel A. Laros. Er zal muziek van Benny Goodman, Coutn Basie, Cole Porter, Harry James, Glen Miller en Duke Ellington ten gehore worden gebracht. De entree vijf gulden. Ansichten In hotel De Branding aan de Rembrandtweg in Noordwijk aan Zee wordt morgen van negen tot vijf uur een ruilbeurs van an sichtkaarten gehouden. De toegangsprijs bedraagt twee gulden. Film „A father a son and a three mile run" is de titel van de film die zaterdagavond wordt vertoond in Evange lisch ontmoetingscentrum De Ark aan het Picképlein in Noordwijk. Het is het verhaal van een vader die liefde en veel geduld heeft voor z'n zoon. De voorstel ling begint om acht uur en de toegang is gratis. Kerkeveiling In het Boulevard Hotel aan de Koningin Wilhelmina Boulevard in Noordwijk wordt maandagavond de 32ste kerkeveiling van de Parochie Maria ter Zee ge houden. Aanvang acht uur.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15