M „Afsplitsing van kerkdorp is een slechte zaak" ap il NAAL Uitbreiding noodzaak voor de Ridderhof CetdócSouoant HOOGMADE MOGELIJK NAAR ALKEMADE Ambitieuze centrum plannen in Woubrugge dagpuzzel Burgemeesterswoning LEIDEN OMGEVING VRIJDAG 6 NOVEMBER 1987 PAGINA aan tafel Gebakken tahoe met kool-preistamppot - kwark met peer (vegetarisch) Voor twee personen heeft u het volgende nodig: 250 g tahoe, zout, peper, 2 lepels olie, 1 grote ui, kerrie tot 1 kg aardappelen, 400 g witte of savooiekool, 1 dunne prei, Vz dl melk, pe per, 10 g margarine, peter selie; 1 handpeer, 1 lepel citroen sap, 150 g kwark, 1 ei, 20 g suiker, rode vruchten-des- sertsaus of jam. Snijd de tahoe (een sojabo- nenprodukt, te koop bij de beter gesorteerde super markt, Indische of reform winkel) in plakken van een centimeter en zet deze, be strooid met zout en peper, een uur weg. Dep de tahoe- plakken vervolgens met keu kenpapier droog en bak ze in warme olie lichtbruin. Houd de tahoe op een bord warm en bak de in dunne ringen gesneden ui met kerrie en weinig zout langzaam licht bruin in het overgebleven vet Leg de ui bij de tahoe op het bord. Schil de aardappelen en zet ze onder water weg. Verwij der lelijk blad van de kool, spoel haar schoon en snijd of schaaf haar fijn. Zet de aard appelen op met weinig ko kend water en zout, laat ze vijf minuten koken en leg er vervolgens de kool op. Hal veer de prei in de lengte en snijd haar in smalle stukjes. Was de groente en laat haar in een zeef uitlekken. Giet het kooknat van de aardappelen en kool in een schaal. Stamp de aardappe len fijn, roer er melk, prei, peper, margarine en zoveel kooknat door dat er een sma kelijke stamppot ontstaat. Laat het gerecht al roerende op een groot vuur heet worden en bestrooi het in de schaal met fijngeknipte pe terselie. Snijd de geschilde peer in blokjes en meng daar, tegen het bruin worden, direct ci troensap door. Voeg er de kwark aan toe. Splits het ei en roer het geel door het kwarkmengsel. Klop het wit onder geleidelijke toevoeging van de suiker stijf en schep er vervolgens het kwark mengsel luchtig door. Gar neer het toetje met dessert- saus of jam naar smaak. JEANNE Verkeerslichten in voorjaar aangepast HAZERSWOUDE De verkeerslichten bij de kruispunten Frederik van Eedenplein en de Bruggestraat met de Hoge Rijndijk zullen voor jaar 1988 zijn aangepast. Dat werd gisteravond besloten tijdens de gemeenteraadsvergadering. De aanpassingen zullen tot merkbare verbete ringen leiden in de doorstroomsnelheid van het verkeer op de Hoge Rijndijk. Het onderhoud van de installaties ligt in handen van de ge meente. Maar omdat ook het algemeen belang wordt gediend is met Rijkswaterstaat onder handeld over de kosten. Rijkswaterstaat betaalt driekwart, de gemeente de rest. Daarboven is er nog een subsidie van 32.000 gulden voor de aanleg van detectielussen. Het totale bedrag is 482.000 gulden. Dit zal worden voorgeschoten door de gemeente om zo snel mogelijk met de aanpassingen te kunnen beginnen. Verlare met VUT HAZERSWOUDE Burgemees ter J.W. van der Sluijs maakte gisteravond tijdens de gemeente raadsvergadering bekend dat ge meentesecretaris J.M. Verlare niet zal terugkeren in zijn func tie. De secretaris is al sinds april van dit jaar met ziekteverlof. Hij heeft een zware hartoperatie on dergaan. Zijn herstel verliep spoedig en hij werd dan ook spoedig op zijn post terug ver wacht. Maar de 62-jarige Verlare heeft besloten gebruik te maken van de VUT-regeling. Twee jaar geleden werd de heer Verlare ge huldigd voor zijn 40-jarig ambte naarsschap en het al 25 jaar ver vullen van de functie van ge meentesecretaris. Poncin (VVD) stapt uit gemeenteraad Hazerswoude HAZERSWOUDE Tijdens de gisteravond ge houden gemeenteraadsvergadering maakte de heer E.V.H. Poncin (VVD) zijn vertrek uit de po litiek bekend. Drukke werkonstandigheden zor gen ervoor dat hij zijn werk als raadslid niet lan ger naar behoren kan vervullen. Naar alle waar schijnlijkheid zal mevrouw G.L.J. Geenjaar-Cové, de nummer 4 van de VVD-kandidatenlijst, zijn plaats gaan innemen. Nog dit jaar zullen haar ge loofsbrieven gecontroleerd worden, zodat zij per één januari van start kan gaan. Zij wordt dan het vijfde vrouwelijke raadslid en de eerste van de VVD. Naast moeder van drie kinderen is zij nota risklerk in Leiden. Al sinds het begin van deze raadsperiode is zij lid van het fractieberaad van de partij. Ook volgt zij altijd de gemeenteraadsverga deringen, Zodoende is zij goed op de hoogte van de Hazserwoudse problematiek. P. Gordi jn 20 jaar dirigen t kerkkoor ZOETERWOUDE Twintig jaar geleden begon de heer P. Gordijn als dirigent van het kerkkoor van de Meerburgparochie in Zoeterwoude-Rijndijk. Nog altijd zwaait Gordijn de scepter bij het dames- en heren zangkoor en vanwege het vierde lustrum wordt komende zondag in de Meerburg- kerk een feestelijke Hoogmis gezongen. Voor deze speciale gelegenheid zal het diri gentschap worden overgenomen door Bram Gordijn, zoon van de jubilaris. Het orgel tij dens de gezongen Hoogmis wordl bespeeld door een andere zoon van Gordijn, name lijk Martin. De kerkdienst begint om tien uur en na de dienst zal de heer Gordijn in de Eendenkooi aan het Kooikerspad nog eens extra in het zonnetje worden gezet. FRANS KOOR OP BEZOEK OUDE WETERING Ter gelegenheid van bezoek van een Frans koor verzorgen Vox La uit Roelofarendsveen en Aux Quatre Vents Pulnoy in Frankrijk vanavond een concert in kerk van Jacobus de Meerdere aan de Meerkre in Oude Wetering. Vox Laeta brengt onder ding van haar dirigent Jan van der Meer werk van ondermeer Johan Christian Bach, Rachma^ noff, Dvorak en Fauré. Na de pauze komt „Aj Quatre Vents" onder leiding van Henri Froc| met een programma in een wat lichtere Fr. sfeer. Het concert begint om acht uur. Vox 1 was twee jaar geleden gast van het gemenj koor „Aux Quatre Vents" te Pulnoy, in de or ving van Nancy. Vanmiddag is het Franse op het gemeentehuis ontvangen door burgemi ter A. H. Meerburg. Morgen treedt het koor 16.00 uur op in het bejaardenhuis „Gogherwei Zondagmorgen om half twaalf zal het Fra koor de Eucharistieviering in Jacobus de Meei re in Oude Wetering opluisteren. DEN HAAG/WOU- BRUGGE Het kerk dorp Hoogmade, onder deel van de gemeente Woubrugge zou wel eens aan de gemeente Alkema de kunnen worden toege voegd. Bij een gesprek gisteren tussen burge meesters van bij de herin deling betrokken Rijn streekgemeenten en staatssecretaris mevrouw D. de Graaff van binnen landse zaken werd dit al enige tijd circulerende ge rucht min of meer beves tigd. Burgemeester D. Brouwer de Koning van Woubrugge is er niet gelukkig mee. „Hoewel de staatssecretaris er niet geheel duidelijk over was, is het een slechte zaak als het zou gebeu ren. Het is altijd de bedoeling geweest van de provincie om volledige gemeenten samen te voegen en geen kerkdorpen af te gaan splitsen". Burgemeester D. Brouwer de Koning van Woubrugge maakte gisteren deel uit van een delegatie van burgemees ters, loco-burgemeesters, ge meentesecretarissen, wethou ders en raadsleden van Wou brugge, Leimuiden, Rijnsater- woude, Nieuwveen en Zeven hoven die naar Den Haag reis den om bij de staatssecretaris te pleiten voor een alternatie ve gemeentelijke herindeling. Het fraai uitgevoerde alterna tieve plan werd gisteren door burgemeester M. Boelen van Rijnsaterwoude, Leimuiden en Nieuwveen aan de bewinds vrouwe overhandigd. Het ef fect van het plan viel gisteren nog niet te meten. „De staats secretaris heeft ons geen enke le toezegging kunnen doen. Zolang wordt vastgehouden aan de ondergrens van 8000 inwoners voor een zelfstandige gemeente, en dat tevens als een knelpunt wordt gezien ziet het er niet goed uit voor ons alternatieve plan voor de ge meentelijke herindeling, om dat we daarin ruim onder de 8000 inwoners per gemeente blijven", aldus burgemeester Brouwer de Koning. De eerste burger van Wou brugge sprak gisteren de hoop uit dat het alternatieve plan niet te laat komt. „De staatsse cretaris heeft duidelijk ge maakt dat de plannen voor de herindeling al in december naar de ministerraad moeten. En we realiseren ons goed dat ons plan eerst nog getoetst zal moeten worden door de amb telijke staf van het ministerie. Maar we hebben toch voor deze weg gekozen omdat we een goed alternatief plan wil den presenteren". Uit het ge sprek met mevrouw De Graaff, dat een uur duurde proefde de burgemeester van Woubrugge toch enige weer stand tegen het alternatief. „De staatsecretaris wees er op dat binnenlandse zaken het plan voor een grote Braassem- femeente heeft laten vallen. >at zag zij als een tegemoetko ming". De gemeenten zullen het er overigens niet bij laten zitten als hun plan wordt afge wezen. „Wij hebben meer pij len op onze boog. We kunnen dan gaan lobbyen in de Eerste en Tweede kamer", aldus de heer Brouwer de Koning. Te genover de plannen van de provincie om Woubrugge, Lei muiden en Rijnsaterwoude sa men te voegen tot Jacobswou- de, stellen de opstellers van het alternatieve plan voor om Woubrugge zelfstandig te laten en de twee overige plaatsen tot één gemeente samen te voe gen. Verder stellen zij voor om Nieuwveen en Zevenhoven sa men te voegen en Ter Aar De delegatie van burgemeesters, loco-burgemeesters, wethouders, gemeentesecretarissen en raadsleden van Woubrugge, Leimuiden, Rijnsaterwoude, Nieuwveen en Zevenhoven vertrok gisteren vanuit Woubrugge per bus naar het ministerie van binnenlandse zaken in Den Haag. Links burgemeester Brouwer de Koning. zelfstandigheid te laten- behou den. De provincie wil Ter Aar, Nieuwveen en Zevenhoven sa menvoegen tot de gemeente Aarweide. Verder zijn er en kele wijzigingen van de ge meentegrenzen in het alterna tieve plan van de vijf gemeen ten opgenomen. De gemeente Ter Aar heeft zich niet aange sloten bij de opstellers van het plan, maar heeft gezegd zich te kunnen vinden in het behoud van haar zelfstandigheid. Ook zit zij niet te springen om ge biedsuitbreiding zoals de pro vincie heeft voorgesteld. Stuk voor stuk zeggen de ge meenten nadrukkelijk het zelfstandig blijven als een groot goed te zien en als eerste wens naar voren te willen brengen. Alleen als er niet aan valt te ontkomen pleiten zij voor hun alternatief. „De dis cussie over het herindelingsbe- leid spitst zich in toenemende mate toe op de vraag of klei nere gemeenten over voldoen de bestuurskracht beschikken om hun taken te vervullen. Recente publicaties gebaseerd op onderzoek toonden aan dat kwaliteit en bestuurskracht van gemeenten niet afhanke lijk is van het inwonerstal", al dus de gemeenten. „Alleen als er echte knelpunten zijn in ge meenten om belangrijke taken uit te voeren dienen zij te ver dwijnen". Volgens de betrok ken gemeenten is daarbij ech ter bij hen geen sprake. Sa menvoeging van de gemeen ten zoals de provincie het wil FOTO: WIM VAN NOO is voor hen onaanvaardbaar brengt nadelen in plaats v voordelen met zich mee. H ontstaan van te grote onderli ge afstanden, te logge bestuu lijke apparaten, financiële pr blemen en het niet bij elk^ passen van sommige gemea ten worden onder meer als l| langrijke argumenten fl noemd tegen het provincii voorstel. De gemeentelij) herindeling in de Rijnstrek moet per 1 januari 1990 e| feit zijn. WOUBRUGGE Onder grote belangstelling van de toekomsti ge omwonenden heeft wethouder J. Haasbroek gisteren de ma quette van het nieuwste plan Dorpscentrum gepresenteerd. Het centrum wordt gesitueerd rond een plein. Meer dan tien jaar reeds wordt in Woubrugge gefilosofeerd over een dorpscentrum in de buurt van verenigingsgebouw De Wijk. Prachtige tekeningen leidden tot urenlange discussies in de commissie ruimtelijke ordening. Door gebrek aan belangstellen de middenstanders en het daarmee gepaard gaande gebrek aan financiën kwam men echter nooit verder. De situatie in Woubrugge is nu echter geheel anders. De West- friese Groothandel P. Karsten B.V. (A-markt) komt met een kant-en-klaar plan. Als de gemeente de grond verkoopt aan het concern, worden de gebouwen in ongeveer een half iaar neerge zet. De heer De Vries van de A-markt zegt niet afhankelijk te zijn van de deelname van Woubrugge midderstanders, die zich gereserveerd hebben opgesteld. De verwachting is, dat ongeveer 5000 mensen per week het winkelcentrum zullen bezoeken. Men mikt vooral op publiek dat anders vaak naar Alphen gaat voor de boodschappen. De onderwerper is van plan om op het oude schoolplein twee gebouwen neer te zetten. In het ene is de supermarkt de hoofd vestiging. In het andere moet een horecavestiging komen. Ook kleinere winkels zijn ingetekend. Ruime parkeergelegenheid is voorhanden met ruimte voor 52 auto's. De supermarkt en het andere gebouw zijn met elkaar verbonden door een overkap ping, zodat de wandelaars niet geplaagd worden door regen. Het hele plan is ruim van opzet. Er is ook plaats voor ambulante handel, die zich naar de visie van de ontwerper kan ontwikke len tot een kleine markt. Belangrijk zijn natuurlijk de kosten. De ontwerpers streven ernaar om de huurprijs van de winkels niet hoger te doen zijn dan 115 gulden per vierkante meter. Uit gaande van die huurprijs rekent men erop, dat er meer dan ge noeg gegadigden zullen zijn voor de winkelpanden. Twaalf parkeerplaatsen in Hoge Rijndijk II ZOETERWOUDE In het wo ningbouwgebied Hoge Rijndijk West II worden 12 parkeer plaatsen aangelegd. De raads commissie openbare werken ging daar gisteravond in meer derheid mee akkoord. De aan- legkosten bedragen 31.000 gul den en vanwege de hoogte van dat bedrag kon mevrouw Kolff- Haantjes van Progressief Zoe- terwoude niet met het voorstel instemmen. De CDA-ers me vrouw Van Bemmelen en de heer Roessen, alsmede de heer Mulder van de VVD gingen wel akkoord. Voor een bedrag van 16.000 gulden zal op de hoek Pancratiusstraat N assaulaan een pleintje worden ingericht, terwijl ter hoogte van het on langs geopende nieuwe kantoor van de Rabobank een aantal parkeerplaatsen worden aange legd. De commissie ging ook ak koord met het verrichten van een onderzoek naar de geluidso verlast van de Westender. Om de klachten van de geringe ver lichting van het fietspad langs de Zuidbuurtseweg op de juiste waarde te kunnen schatten gaat de commissie binnenkort zelf 's avonds eens poolshoogte ne men. MAGISCH FIGUUR In elk vakje dient een letter te wor den Ingevuld, waardoor zowel hori zontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkregen kunnen worden: 1 persvorm voor kaas; 2 tegenstanden 3 stof; 4 soort kat; 5 doortrekkend reiziger; 6 ondoordringbaar woud In Zuid- Amerika; 7 gedurende korte tijd. 'U0A9 i :ba|&s g guessed g :seeui -sis v :sb»b e Z :do>isBB)j i iDuissoido Kritiek op procedure kiezen nieuwe wethouder TER AAR Het Ter Aarse raadslid E. Kraak (PAK) heeft gisteravond kritiek geuit op de gang van zaken rond het kie zen van een nieuwe wethou der als opvolger van mevrouw V. Born (VVD) die onlangs op stapte. Zij vond dat Born als wethouder behoort te blijven functioneren totdat een opvol ger bekend is. „Mevrouw Born wordt behandeld als iemand die van haar functie ontheven is. De huidige gang van zaken is niet conform de gemeente wet en bezorgt ons onnodige problemen", aldus Kraak. Burgemeester Verhoef zei hierop; „Ik wens niet dat der gelijke gedachtengangen ge suggereerd worden. Op het moment dat tussen de fracties onderling de afspraak is ge maakt vóór de heer Schouten als wethouder te stemmen heb ik aan alle afspraken voldaan en is het gebruikelijk dat de wethoudersstoel van mevrouw Born leeg is". Hij eiste daarop dat het PAK-raadslid haar op merking in zou trekken. Het Ter Aarse raadslid H. Schouten (CDA) heeft gister avond tijdens de raadsverga dering laten weten zijn benoe ming als wethouder niet te willen aanvaarden. Hij zei een stemverhouding van zes stem men vóór van de in totaal elf raadsleden als „een te zwakke basis" te beschouwen voor het wethouderschap. Dit ludieke, met palen gestutte stulpje aan het Zuideinde in Roelofarendsveen is door burgemeester A. H. Meer burg aangekocht. De burgemeester is van plan het bouwvallige pand, dat op ëen steenworp van het Braas- semermeer ligt, te vervangen door nieuwbouw. Aan- gzien het huis nog bewoond is, kan uitvoering van zijn plannen nog wel enige tijd op zich laten wachten. FOTO: WIM VAN NOORT Crescendo Het fanfarekorps Cresendo uit Nieuwveen is zondag te gast in Zoeterwoude. Het zeer ge renommeerde korps verzorgt het koffieconcert in het Mu ziekcentrum. Het concert be gint om kwart over twaalf en de toegang is gratis. In het dienstencentrum Dui venvoorde aan de Graaf Wil lem de Rijkelaan in Leid- schendam wordt morgen avond tussen zeven uur en kwart over tien weer een postzegelruilbeurs gehouden. De toegangsprijs bedraagt voor niet-leden één gulden vijftig en voor 65-plussers en jeugd vijfenzeventig cent. Apaculpo De Berk else Music and Light- show Acapulco komt zondaga vond weer naar het Dorpshuis aan de Dr. van Noortstraat in Stompwijk. Aanvang negen uur. Onderwijsmarkt In het gebouw van basisschool De Rijnschans in Koudekerk aan den Rijn wordt zaterdag ochtend van tien tot twaalf uur een onderwijsmarkt ge houden. Vertegenwoordigers van circa twintig scholen van het vervolgonderwijs uit de regio rond Alphen en Leiden staan klaar om ouders met kinderen van de groepen 7 en 8 van de basisscholen uit Ha zerswoude en Koudekerk in dividuele voorlichting en in formatie over hun school te geven. Klaverjassen Liefhebbers van klaverjassen zijn zaterdag welkom op de eerste kaartavond van het sei zoen van biljartclub De Ver gulde Vos. Traditioneel wordt de kaartavond gehouden in café De Vergulde Vos in Rijp- wetering. Aanvang acht uur. Koffieconcert (3) In Muzenhof Leiderdorp wordt zondag een koffiecon cert gehouden. Medewerking verlenen Pip van Steen (fluit) en Bert Maas (gitaar). Zij spe len werken van onder andere Bach, Castenuovo-Tedesco en Villa-Lobos. Aanvang 12.30 uur, entree J3,50 Excursie Het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie Alphen houdt zondag vanaf 14.00 uur een landschapsexcursie door. de Oeverlanden van de Braas- 8 semermeer. De aandacht gaat v vooral uit naar trekvogels en v de nog aanwezige rest-vegeta-L, tie. De start is bij het voetveef dofarendsveen. Ruilbeurs Collector Service houdt zon dag een ruil- en verzamel- beurs in de zaal van vogelpark Avifauna aan de Hoorn 65 in Alphen aan den Rijn. D&\ beurs wordt gehouden vanV 10.00 tot 16.30 uur. Verzame laars kunnen er onder meerj terecht voor postzegels, mun-\„. ten, oude ansichten, boekenrK curiosa, oude blikken, dinkylOC toys en stenen. len iel Spelochtend In Ons Huis aan het Koster\( spad in Zoeterwoude won morgen spelochtend gehoudei voor de jeugd van de basis scholen. De organisatie is ii handen van de werkgroep Casa Materna die vanwege he derde lustrum van het werk kamp de jeugd de spelochtem aanbiedt. Jongens en meisjei kunnen zich vanaf negen uui aanmelden, terwijl het spe om tien uur begint. Het inleg- geld bedraagt één gulden. »ie 1 'd or en •1 n 11e ïi ot rel he ie KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het vrijetijdscentrum de Ridderhof met worden uit gebreid. Er moet een ruim ge deelte worden aangebouwd, met daarin plaats voor een evenementenhal, twee squash- ruimtes, een sauna, een fit nesscentrum en een zwembad met recreatie-mogelijkheden. Dit plan werd gisteravond ge presenteerd door het dagelijks bestuur van de Ridderhof en enkele leden van de speciaal daartoe ingestelde bouwcom missie. Het Ridderhofbestur is van mening dat er uitbreiding no dig is om goed te kunnen blij ven functioneren. Er is mo- memteel een batig saldo van ruim 6.000 gulden. Sinds 1978 is er geen tekort meer op de begroting. Nu is er echter een stabilisatie gekomen in de acti viteiten. De grenzen aan de capaciteiten van het gebouw komen in zicht. Er worden steeds meer grote, langduren de evenementen in het ge bouw georganiseerd, met als gevolg dat er steeds vaker nee moet worden verkocht aan al lerlei andere geïnteresseerden in de beschikbare ruimte. Vol gens het Ridderhofbestuur ligt de oplossing van de problemen in het scheppen van de moge lijkheid om combinaties van activiteiten te kunnen aanbie den. zoals evenementen rond het (overdekte) zwembad met daarbij horecafaciliteiten. Betaalbaar Centraal in het plan staat het ontwikkelen en behouden van goede en betaalbare recreatie ve voorzieningen in Koude kerk, inclusief een zwembad. Het bestuur gaat er van uit dat het bestaande zwembad in Koudekerk in gemeenschap zoveel geld kost en nog zal gaan kosten in de toekomst, dat men er meer bij gebaat is dat het helemaal verdwiint en in een andere vorm wel ren dabel en aantrekkelijk kan worden geëxploiteerd. Voor Koudekerk is het extra onzeker wat er met het huidi ge zwembad gaat gebeuren na de komende herindeling, zo redeneert men. In het plan wordt het zwembad in de Rid derhof ingebouwd, waarbij ge bruik kan worden gemaakt van de entreefaciliteiten van de Ridderhof in de minder drukke tijden, 's Zomers is er dan een aparte toegang moge lijk. Het nieuwe bad moet een glazen schuifwand krijgen om in open verbinding te staan met het buitengebeuren. Het zwembad krijgt een belangrij ke functie als onderdeel van bijvoorbeeld speciale avondar rangementen met muziek en barbequegelegenheid. Ook de Zwem- en Polo club moet vol ledig van het bad gebruik kunnen maken voor het wed- strijdzwemmen. De tweede sporthal die in het plan is op genomen zal meer gericht zijn op incidentele verhuur dan op vaste contractverhuur aan plaatselijke verenigingen. Ook een fitnesscentrum in combi natie met sauna zou tot de mo gelijkheden moeten behoren. Groenstrook Op de groenstrook achter het complex zou bovendien nog plaats zijn voor een kleine camping. Een niet onbelang rijk punt vormt de financie ring. Als mogelijke kandidaten om het benodigde geld, dat ge raamd wordt op vier miljoen gulden, bijeen te brengen, worden genoemd het bedrijfs leven, de woningbouwvereni ging en de gemeente. Er is al overleg gevoerd met de wo ningbouwvereniging die wel licht bereid wordt gevonden enige reserves in het complex te stoppen. Op het terrein aan de Kerklaan zou plaats komen voor veertien woningen in de sociale woningbouw. De ge meente zou twee miljoen moeten bijdragen. Dit bedrag is gebaseerd op de raming van de kosten die zeer binnenkort gemaakt moeten worden vervangiangsinvesteringen een nieuw zwembad te h et mfrijl Het zou ook nog mogelijk ki nen zijn om niet het gel plan uit te voeren, rr slechts een gedeelte ervan, voorbeeld alleen een sporti erbij, al dan niet met zwe bad. Het bestuur zegt ech goede mogelijkheden te zi om het totale complex te rei seren, en wil zich daar in e ste instantie op richten. eerste reactie van Burgeme ter L.V. Elfers op het plan: vind het in elk geval een dig plan. De discussie zal of het overmoedig zal b te zijn. Ik ben blij dat er sen zijn die zulke initiatief durven te nemen in onze meente". In januari wordt vier mensen tellende we; groep die het plan heeft uit werkt, uitgebreid met alle langhebbenden om nadi stappen te kunnen onderi e, men. Ir ilj m lij (hg >ch

Leidse Courant | 1987 | | pagina 12