Nicky Cruz kiest voor Jezus illem Duys balt mieuw vier Vuisten 99 .DIO/TELEVISIE fieidoe Qowumt DONDERDAG 5 NOVEMBER 1987 PAGINA 17 fERSUM/St. PAUL - „Ik et als James Bond, never ever, zeg nooit nee. Die op een gegeven ogenblik lefinitief op de filmheld t hangen, maar kwam jt in een nieuwe film te- ageert Willem Duys im- f op vragen rond zijn voornemen in de maand nber te beginnen maan- vier nieuwe Vuist-pro- na's te brengen op )-tv. Het is alweer acht eleden, dat hij voor goed unt zette achter zijn toen rubriek met bijna twee- •rd uitzendingen in zes- lar tijd. lijk is hij na zijn afscheid weggeweest van het n. Dan presenteerde hij een platengala, dan ver- hij in- Babbelonië, of ij als gast bij Mies bin- flet Gerard Reve blijft hij achter zijn verlangen in vleugelde bewoordingen fer tot u". 'ier komende „Vuisten" ;n gezien worden als een tamgave van de AVRO Villem Duys ter gelegen- van diens 25-jarig in de zijn voor de radio met „Duyscotheek" en later iekmozaïek". es It Willem: „Ik ben niet t idee gekomen om het iens dunnetjes over te In april deed ik die jubi- titzending rond het ko- ïjk paar. Toen al ging er oep door Nederland, dat m Duys zijn „Vuist" eens opnieuw moest bal- Ik zit hier lekker in de Hoe is het bij juliie? Mis- k zei dus nee. Maar toen irde er iets. De AVRO mij op, dat er een Ame- nse film in vier delen 'problemen over rechten te vervallen. Daar vie- ïeens vier gaten in de im mering. Toen kwa- :e bij mij of ik die maar vullen. Toen heb ik ja Zonder lang na te den- Zo zit ik niet in elkaar", fan die mislukte film en vallende gaten" moet be- iwd worden als een smoes Willem zo gek te krijgen, ilijkt bij navraag in Hil- isten in zijn programma n nog een verrassing n. Hij wil wel een tipje e sluier oplichten. Dit be- Johan Verminnen, de Belgische zanger, die een gou den stem paart aan innemend optreden. Die wou Willem perse in ziin uitzending heb ben. Voor de rest is de toeloop niet te stelpen. Iedereen wil in de „Vuist" van Duys, zeker in de laatste uitzending vanuit Artis. Hij zit voor radio regelmatig in Nederland. Tussen de bedrij ven door kwam hij ook nog de verjaardag meevieren van zijn grote vriend Michel v.d. Plas en hielp hij mee een fuif te or ganiseren rond Theo Orde- man, een half leven lang zijn regisseur en grote vriend. Ontdekt Willem werd destijds geïntro duceerd door Ger Lugtenburg, de ontdekker van talent in de AVRO-directie. Duys deed toen al zijn radiowerk, omdat hij alles over muziek wist. Op uitnodiging van een circusdi rectie verzorgde hij op verzoek eens een feestprogramma. Lugtenburg keerde toen net terug uit Amerika, waar hij was ondergedompeld in de praatprogramma's van mensen als Johnny Carson en Steve Allen. Zoiets wou hij ook heb ben. Toen hij Willem bezig hoorde in die circustent, riep hij uit niet te weten, dat Wil lem zo gemakkelijk met pu bliek kon omgaan. Letterijk zei Lugtenburg toen: „Jij moet zomaar voor de vuist weg een programma gaan maken. Kies dat tegelijk maar als voorlopi ge werktitel". Zo is het alle maal gekomen. Om het huise lijk effect te verhogen hechtte hij aan een papegaai in de uit zending. Daarvan zag hij ech ter af, uit vrees dat die op on gewenste momenten hilarisch het woord zou nemen. Toen koos Willem voor de goudvis sen. Die kwebbelen ook heel wat af gezien de bekbewegin- gen, maar laten zich verder niet horen. Zijn grootste faam dankt Wil lem Duys evenwel aan zijn on handigheid, tot op het scherm toe. Geen dag en geen uitzen ding of er gaat iets fout. Zijn herstellend vermogen grenst evenwel aan het wonderbaar lijke. Binnen de kortste keren breit hij alles weer opgewekt recht. Zegt Willem: „Dat is een bij zondere gave in deze tijd van- het perfectionisme. Alles gaat zo georganiseerd vandaag de dag, dat het een verademing mag heten als er eens iets fout gaat. Daarvoor kun je ten alle tijde bij mij terecht". TON OLIEMULER SKY EN SUPER VOORKWAMEN OVERNAME DOOR TURNER AMSTERDAM - Ted Turner, de Amerikaanse eigenaar van het 24-uur per dag nieuws uitzendende station Cable News Network (CNN), heeft getracht Europese satellietstations als Sky en Super Channel over te nemen. „Zowel bij Sky als bii Super ziin de on derhandelingen vooralsnog vruchteloos verlopen", aldus een CNN-woordvoerster. Een woordvoerder van Sky Channel be vestigt dat: „Er zijn gesprekken gevoerd, maar die hebben tot niets geleid en zijn afgerond. We kunnen nu met een gerust hart melden dat er niets aan de hand is. Er verandert bij Sky Chan nel niets". De geruchten over een eventuele overname van bei de stations doen al enige tijd de ronde. Via Sky-kanalen kwa men deze zomer geruchten uit Australië overwaaien over een op handen zijnde overname van Sky door een grote onbekende. Sky Channel is weliswaar marktleider op sateUietgebied in Eu ropa met 10 miljoen aangesloten huishoudens, maar de verliezen van „Europe's Number One" zijn recentelijk verdriedubbeld. Vorige maand circuleerde in Engeland het gerucht als zou Super Channel door Turner gekocht worden. HILVERSUM „Als ik de ommekeer in mijn leven moet beschrijven, doe ik dat het liefst door Jezus te vergelijken met een chirurg. Hij legde mij, na een leven vol geweld, op een denkbeeldige operatieta fel, haalde mijn hart uit m'n lichaam, kuste het en stopte het weer terug. Vanaf dat mo ment was ik een nieuwe Nicky Cruz", aldus de ex-leider van een van de grootste jeugdben des van New York, de Mau Mau. Feike ter Velde sprak in Am sterdam met de inmiddels 47- jarige Nicky Cruz wiens beke ring ooit onderwerp was van de film „Het kruis in de asfalt- jungle". Het gesprek (vrijdag: Ned. 1 om 19.16 uur), dat on der de titel „Junkie Preacher" door de EO wordt uitgezon den, werd op verschillende plaatsen in de hoofdstad opge nomen. Als decor dienen on der meer een boottocht door de grachten, een busreis en een gesprek op de Dam. Nicky vertelt het vaak aangrijpende verhaal van een man, wiens leven lange tijd werd beheerst door drugs, alcohol, sex en ge weld. Zijn levensgeschiedenis (ook beschreven in het boek "Ik zal nooit meer huilen") is uitmuntend voer voor psycho logen, maar uit zijn woorden blijkt dat een chronisch tekort aan liefde eraan ten grondslag ligt. Nicky werd geboren in Porto- rico. Hij groeide daar op in een gezin van zeventien jongen en een meisje. Zijn moeder was tovenares, zijn vader een oc cult medium en bovendien een van de meest gevreesde men sen van het eiland. De inlan ders spraken over zijn vader als „De Grote" vanwege zijn enorme lengte. Nog voor Nic ky goed en wel op zijn benen kon staan, vertelde zijn moe der hem dat hij de zoon van de duivel was. Hij zegt: „Niemand Feike ter Velde praat in Amsterdam met de ex-Mau Mau-leider Nicky Cruz. hield van mij. Mijn jeugd was van jongsaf vol vrees en bit terheid". Als achtjarige werd hij op het vliegtuig naar New York gezet om daar bij zijn broer Frank verder op te groeien. Nicky: „Het was er heel anders dan het landelijke Portorico. New York werd in de jaren vijftig en begin jaren zestig beheerst door geweld. Al snel maakte ik kennis met jeugdbendes. Nadat ik, na een vechtpartij in de klas, van school was ge stuurd, begonnen mijn zwerf tochten door de stad. Ik ge droeg mij als een beest, sliep in lege gebouwen en in de gan gen van de ondergrondse". Israël was de eerste met wie hij bij de Mau Mau bevriend raakte. Na een leven op straat sloot Nicky zich bij deze bende aan en klom in korte tijd op naar de top. „Ik zat zo vol haat, dat elk menselijk gevoel uit mij was verdwenen". De ommekeer in zijn leven be gon toen zijn andere goede vriend Mannie door de neger bende The Bishops werd ver moord. Niet veel later werd hij door de politie opgepikt en kwam onder toezicht van een psychiater. Na een mislukte poging de bende-leider op het goede pad te brengen, liet hij Nicky gaan met de woorden „Er rust een vloek op je, er is geen hoop voor jouw. Je bent op weg naar de gevangenis, de electrische stoel en de hel". Zo ver kwam het niet want dankzij Israël maakte hij ken nis met de magere dominee Dave Wilkerson. „Hij trad mij onbevreesd tegemoet en zei te gen mij: 'God houdt van je'. Ik kreeg een uitnodiging van hem de bijeenkomst in de St. Nicholas Arena te bezoeken. Ik ging er, net als andere jeugdbende-leiders, met de nele groep naar toe: 205 man nen en 75 vrouwen". Die bijeenkomst was het keer punt in Nicky's leven. Inmid dels trekt Cruz als evangelist over de gehele wereld. In die periode is hij drie keer in Ne derland geweest om jonge mensen toe te spreken. Een deel uit een van die bijeen komsten is aan het begin en aan het einde van dit inter view verwerkt. HANS PIËT 16.00 Daktari, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Een flinke vent. Als vader Chet Rainey en zijn zoon Ted elkaar in Wa- meru ontmoeten, stijgen de spanningen. Ted denkt te kunnen bewijzen wat hij waard Is als Bart Voorstelt zijn vader mee te nemen op een foto-safari 16.50 D'r kan nog meer bij, kin derprogramma 17.15 Pablo, tekenfilmserie. Afl.: James vindt wat NOS 17.30 V>6-Joumaal EO 17.46-18.05 Tijdsein-buiten land, actualiteitenrubriek met Aad Kamsteeg IOS 18.15 Geboorte profeet Mo hammed (VZMH)(1) TELEAC 18.30 Personal Computer II, les 6 EO 19.00 Nathalie (Little girl on the farm), tekenfilmserie. Afl.: Een schoenmaker leest 19.16 Junki preacher, het ver haal van Nicky Cruz. Inter view: Feike ter Velde. De Puertoricaan Nicky Cruz was bendeleider in New York en zijn leven bestond uit sex, drank en geweld. Na een ontmoeting met een Jonge dominee werd Nicky Cruz een christen (zie elders op deze pagina) NOS 20.00 fflJournaal en weerover- zicht EO 20.28 De ogen van de vloot, do cumentaire ter gelegen heid van de 70ste verjaar dag van de Marine Lucht vaartdienst Milou van Sprang presenteert samen met Wil van Neerven '100 Jaar dokteren'. Ned. 2 om 21.00 uur. FOTO: DIJKSTRA 21.20 De Open Cirkel. Wim de Knijff praat met drie echt paren en een psycholoog over het onderwerp com municatie 22.05 Tijdsein, actualiteitenru briek waarin ditmaal een eigen reportage over het oliestaatje Oman in relatie tot de Golfoorlog. Voorts een vraaggesprek met de Franse schrijfster en Kremlinologe Helene Car- rère d'Encausse over het wellicht wat voorbarige en thousiasme in het Westen over de hervormingen van de Russische partijleider Gorbatsjov. Tot slot aan dacht voor de bevindingen van theologen die met be hulp van de modernste computerprogramma's eeuwenoude bijbelge- schriften onderzoeken 22.35 De wat-heet-geluk show, proaatshow voor geluk zoekers. Presentatie: Hans Ie Poole NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 18.30 18.45 19.00 20.00 21.00 23.15 23.35 NOS Paspoort voor Turken Nieuws voor doven en slechthorenden Paspoort voor Joegosla- ven Sesamstraat S Jeugdjournaal Journaal KRO Klasewerk, spelprogram- ma waarin twee scholen tegen elkaar strijden. Dit maal zijn dat de H. Lauren- tiusschool uit Weesp en de protestants-christelijke basisschool 'De Zwaluw' uit Leiden. Presentatie: Hans van Willigenburg Wat een tijd, spelpro- gramma gepresenteerd door Ted de Braak 100 Jaar dokteren, achl- delige serie over feiten en ontwikkelingen binnen gy naecologie en verloskun de. Afl. 2: De middelen, over de werking en de be trouwbaarheid van voor behoedmiddelen. de erva ringen met sterilisatie, de histrorie van de anticon ceptie en over de vraag of de pil meisjes meer vrij heid geeft of juist niet. In terviews en presentatie: Milou van Sprang en Wil van Neerven Hoofdpersoon. Aan van den Heuvel volgt een hoofdpersoon uit de actu aliteit NOS Journaal Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek Voorlichting Open Uni versiteit Nieuws voor doven en slechthorenden r 1 Nieuws in teletekst Tik Tak, kinderserie (herh.) Plons, kinderserie Fame, Amerikaanse tv-serie met Debbie Allen, Lee Currein, Eric Grimpei e.a. Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Vandaag: Wilde- eendeborst en eendekotele- tjes. Presentatie: Etlenne Co- cuyt Uitzending door derden: Pro gramma van de Stichting Syn dicale Onderneming Programma-overzicht Nieuws Kunat-zeken Hoger-Leger, twee kandida- tenduo's nemen het tegenel- kaar op met speelkaarten en enquêtevragen. Presentatie: Walter Capiau Panorama, actualiteitenrubriek Chateeuvsllon (14), 26-delige Franse tv-serie over de lotge vallen van de familie Berg Nieuws en Code: Motivo de Vals. van H. Salgan - A. Mar- cucci. uitgevoerd door het Trio Marcucci - Masondo Van Es- broeck Zoekwerk, informatieve serie. Afl.4: D.A.C.. B.T.K, T.W.W.... W.E.R.K.? Presentatie: Viona Westra (herh.) Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se rie met Peter Phelps, Rowena Wallace. Tom Richards e.a. Programma-overzicht Nieuws Kwidem, videospelletje Oust, Frans/Belgische speel film uit 1964 van Marion Hen- Met o.a. Jane Birkin en Trevord Howard '22.45 Als een wereld zo 'groot, waar uw vleg staat ge el ne plant. Informatieve serie. Afl. uss]3: De Onafhankelijkheid (1958- 11960Xherh.) »F 1 L'êcrsn des vacences, geva- w8«1eerd kinderprogramma hetNouba nou ba, tekenfilms loet Monsieur Merlin, Amerikaanse tv-serie met Bernard Hughes, iJCIark Brandon. Elaine Joyce. :~]e.a. Afl.5: Mr. Merlin entraineur ini-Carrefours, gevarieerd pro- tak gramma be.Journaal i,Ce aoir, regionaal nieuws Quick et Flupke, tekenfilm Journaal igd.Auten» aevoir, consumenten- och magazine- Vandaag: Energie na, besparen door vochtbestrlj- .i^ding 'yjLa horde aauvage (The wild «6 bunch), Amerikaanse speelfilm Dal uit 1969 van Sam Pakinpah. Seri Met William Holden. Ernest /a J Borgnine. Edmond O'Brien. ..je.a. Een bende overvalt het TfJI gelstransport bestemd voor de Eri ionen van de spoorwegarbei- nd ders. deke Thornton een voor- t jJmalig lid van de bende werkt nu echter voor de spoorwegen. I Hij wordt aan het hoofd van ee' het onderzoek naar de overval JU I gezet ji La mond* du cinéma 10.30 I DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Dsr gut» Engel, achtdelige tv- serie mei Fritz Eckhardl, Ha- demar Bankhofer, Gerhard Dorler e.a. Afl. 6: Die dumme Llebe (herh.) 16.45 Dis Tintenfische aus dem zweiten Stock, kinderserie 17.10 Kein Tag wie jeder andere, kinderserie. Afl.: Auf drei Ton nen bis zum Mississippi 17.30 Kiemen» und Klementinchen: Die Ganse vom Mühlental, kinderserie. Afl.: GSnseslress 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Haute, regionaal ma- 18.25 Loeberg, tv-serie. Afl.: Mit Z:ahnen und Klauen 19.00 Falcon Crest, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Blutsbande 19.57 Programma-overzicht 20.00 STegesschau 20.15 Die Soldaten der Oueen, do cumentaire over Engelse sol daten in Duitsland 21.00 Der 7. Sinn 21.03 Des Beste aus dem Musikan- tenstedl, hoogtepunten uit de shows van de afgelopen jaren, gepresenteerd door Karl Moik. M.m.v. Nella Martlnettl. die Ti- roler Nachtschwêrmer. Vico Torriani, het orkest Morwanka 22.30 Tagesthemen 23.00 Der Hochzeitstag, tv-film van Irina Korschunow. Met Dieter Kirchlechner. Wltta Pohl. Nina Hoger e.a. Na 23 Jaar huwelijk hoort Ulla dat haar man een vriendin heeft en deze niet wil opgeven. Als zij teneergesla- gen alleen op vakantie gaat leert zij een andere man ken nen. Dit versterkt haar zelfres pect. Wanneer haar echtge noot haar terug wil is zij veran derd. Zij zullen eens goed moeten praten (herh.) 00.30 Tagesschau 00.35 Nechtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.00 Heute 16.04 Arbeit, Arbeit Ober alles? In formatieve serie. Afl. 3: Lust und Frust (herh.) 16.35 Ein Fall für TKKG, jeugdserie naar het gelijknamige boek van Stefan Wolf. Met Kal Künstler, Christian Pfaff, Kal Maahs e.a. Afl.: Spion auf der Flucht 17.00 Heute 17.15 IS Tele-lllustrierte, actualitei ten. sport en amusement 17.45 Agentin mit Herz (Scarecrow and Mrs. King), Amerikaanse tv-serie met Kate Jackson, Bruce Boxleitner, Beverly Gar land e.a. Afl.: Ueben sie Ame rika? 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Der grosse Praia, spelpro- gramma met Wlm Thoelke In samenwerking met de actie Sorgenkind 20.50 Die grosse Hilfe, balans van de actie Sorgenkind 21.00 Telemotor, automagazine met Karl Senne 21.45 Heute-Journal 22.10 Planquadrat Europa: Dar Luft geht's dreckig, reportage over -de maatregelen van de E.G. te gen de luchtvervuiling 22.55 Filmforum. 'Die blutige emste Geschichte des Grafen Dracu- Christopher Lee als graaf Dra- cula. Duitsland 2 om 23.40 uur. FOTO: WARNER BROS. la', verteld door Vincent Price 23.40 Der phantastische film: Dra- cula, Engelse speelfilm uit 1957 van Terence Fisher. Met Peter Cushing, Christopher Lee, Melisaa Stribling, e.a. Jo nathan Harker wil in het slot van graaf Dracula de functie van bibliothecaris op zich ne men. om op die manier het verschijnsel van de vampier neder te bestuderen. Hij wordt door een raadselachtige dame ontvangen, die hem smeekt om haar uit de klauwen van Dracula te bevrijden 01.00 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, tv-cursussen 18.30 Programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magzine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Tagesschau met weerbericht 20.15 Film am Donnerstag: It's my turn Ich nenn' es Liebe, Amerikaanse speelfilm uit 1980 van Claudia Weill. Met Jill Clayburgh, Michael Douglas. Charles Grodin e.a. Kate, wis- kunde-lerares, is begin dertig. Zij leeft samen met haar vriend Homer, een gescheiden archi tect. Maar steeds meer heeft zij het gevoel dat ze eerder naast dan met elkaar leven. Tijdens een uitstapje naar New York wordt zij verliefd op een ander. Toch keert zij terug naar Homer, die van de nieuwe situatie niets begrijpt. Kate wil het leven niet meer laten glip- 21.40 Vor Ort: Lfpizzamer auf Rel- sen: die Spsnische Hofreit- schule in Munster, documen- 22.10 Homo Blech: Verfahrene Er- fahrungen, gespeelde docu mentaire over mens en auto in de stad 22.55 Kamera Raoul Coutard, film portret van deze regisseur 23.40 Tip» für Laser, boekenmagazi- ne 23.50 Laatste nieuwe ffl Ondertiteling via TeleTekst. Tweetalige of stereo-uitzen- EZwart/wit-uitzending. ■JZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. lol Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■Q Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzendlng in orginele versie met ondertitels. BBC 1 15.15 DThe British Film: The Scar let Pimpernel, Engelse speel film uit 1934 van Harold Young. Met Leslie Howard, Merle Oberon, Joan Gardner 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine met o.a. 'Batty stories. 'Beat the teacher' en 'Around the world with Willy Fog' 17.55 Newsround, jeugdjournaal 18.05 Blue Peter, Informatief jeugd- magazine 18.35 The Masterteam, spelpro- gramma. Presentatie: Angela Rippon 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nleuwsmagazine 20.00 Top of the pops, muziekpro gramma met een overzicht van de Engelse hitparade 20.30 SEastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher. Wendy Ri chard. Susan Tully e.a. 21.00 Tomorrow's world, weten schappelijk magazine waarin o.a. aandacht voor een nieuw soort spinnewiel. Verder een reportage over het gebruik van chips bij 'fish'n'chips'. De mi croprocessors bewaken o.a. de temperatuur van het frituur vet en voorkomen dat de frie ten teveel vet opnemen tijdens het bakken. Presentatie: Peter McCann, Maggie Philbin, Ho ward Stableford en Judith 21.30 In sickness and in health, co medyserie met Warren Mitchell 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 The mistress (1), zesdelige co medyserie (herh.) 23.00 Question time, discussiepro gramma tussen politici en pu bliek. Presentatie: Sir Robin Day 00.00 The Untouchables, politieserie met Robert Stack. Jack War den. Lloyd Nolan e.a. 00.50 Save a life: B is ^...brea thing, cursus E.H.B.O. door Dr. Alan Maryon Davis 01.00 Weerbericht BBC 2 15.15 Indoorkampioenschappen Bowlen, rechtstreekse reporta ge met om 16.00 en 16-50 Nieuws en weerbericht 18.30 Advice shop 19.00 Cricket 19.50 Cover to cover, boekenmaga- zine waarin o.a. aandacht voor 'Oscar Wilde' van Richard El- lerman, 'Her story' van Dan Ja- cobson en de nieuwste scien ce-fiction- en fantasyromans. Verder een gesprek met Patri cia Hlghsmith 20.20 Thinking «loud - Writers end exiles, discussieprogramma over verbannen schrijvers. Afl.: Who needs roots anyway 21.00 Call my bluff, spelprogramma 21.30 Top gear, automagazine 22.00 fSAIas Smith Jones, Engelse comedyserie met Mel Smith en Griff Rhys Jones 22.30 40 Minutes, documentairese rie. Afl. 1: Convictions, film over drie jonge broers die waarschijnlijk een leven van misdaad voor zich hebben 23.15 Bowls kampioenschappen 23.50 Newnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40-01.00 Bowls kampioenschap pen, samenvatting SKY CHANNEL 16.00 SI The Smash Great Video Race, popprogramma met Pat Sharp en Ronnie the runner 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkees, comedyserie 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie 18.57 Europees weerbericht 19.00 The New Dick van Dyke Show, comedyserie 19.30 Get Smart, comedyserie 20.00 Tom Jones, muzikaal pro gramma 20.25 Police Story Special: The Jar, speciale (dubbele) aflevering van deze misdaadserie 22.10 Europees weerbericht 22.12 Championship wrestling 00.05 Spaans voetbat 00.05 Si Monsters of Rock, har- drockprogramma met Mick Wall 00.47-00.50 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live, pop programma 17.00 Countdown, popprogramma met Erik de Zwart 18.00 Super Sonic, met Amanda Re- dington 19.00 Going for Gold, quizprogram ma gepresenteerd door Henry Kelly 19.25 Europees weerbericht 19.30 Armchair Adventure, docu mentaireserie over expedities. Afl.: Diving over the desert 20.30 Matchroom Champion of Champions Snooker Tourna ment, rechtstreekse reportage 22.00 Super Channel Nows 22.30 Matchroom Champion of Champions Snooker Tourna ment, vervolg 00.00 Mona Lisa, documentaire over het totstand komen van de film 'Mona Lisa', waarin o.a. Bob Hoskins, Michael Caine en Cathy Tyson spelen 00.30 Super Sonic 01.30-02.30 Countdown MTV EUROPE 00.00-24.00 SI Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt. Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 17.00- 17.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladium in New York. 22.00- 23.00 Metal, hardrockprogram- ma met Maiken Wexo TV 5 16.05 La Question, Franse speelfilm uit 1977 van Laurent Heyne- mann. Met o.a. Jacques Denis en Nicole Garcia 17.35 Civilisation de l'image, les nouvelle» Images, documen- 18.00 Recreation, kinderprogramma 18.40 Dea Chiffrea et des Lettres, spelprogramma 19.00 Champs Elysees 20.40 Aujourd'hui en France 21.00 Cinema, cinemas, gevarieerd filmmagazine 22.00 Journaal 22.30-23.45 Apostrophe», literair magazine NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.00 Oud genoeg om zelf te beslissen (2) KRO 14.30 Merry melodies, tekenfilm 14.40 leder meisje weet het (Ask any girl), Ame rikaanse speelfilm uit 1959 van Char les Walters 16.15 Applaus, program ma over kunsten en evenementen NOS 17.30 '/re-Journaal KRO 17.46 Alvin en z'n boefjes, tekenfilmserie DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Der Grosse Preie 11.25 Planquedrat Europa 12.10 Te lemotor 12.55 Persoverzicht 13.00- 13.15 Heute 14.50 Eine Italienische Legende: Guiseppe Verdi, achtdelige tv-serie. Afl. 5: Signora Verdi 15.30 Königlicher besuch, het Britse kroonpaar bij de NDR te gast in Ham- burg-Lokstedt 15.50 Tagesschau 16.00 Vor hang auf - Film ab: Daa ge- atohlene Luftschiff, jeugdfilm naar het boek van Jules Verne 17.45 Te- DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1 15.05 Programmaoverzicht 15.10 Heute 15.15 ECHarlie Chaplin: Goldrausch (The gold rush), Amerikaanse speel film uit 1952 van Charles Chaplin. Met Charles Chaplin, Mack Swain. Tom Murray e.a. 16.30 FreizeiL- und was man daraua mac hen kann, vrije- tijdsmagazine 17.00 Heute 17.15 E) Tele-lllustrierte, actualiteiten, sport en amusement 17.45 Richard Chamberlain in Dream Weet Oaa abenteuerliche Leben dee John Charles Fremont, serie naar de ro man van David Niven BBC 1 07.35 Leon Errol 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time, ontbijttelevisle 09.40 Open air (1) 10.00 Nieuws en weerbericht 10.05 Neighbours, tv- serie 10.25 Kilroy, discussieprogram ma 11.00 Nieuwa en weerbericht 11.05 Going for gold, spelprogramrha 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open air (2) 13.00 Nieuwa 13.05 Daytime live, gevarieerd lufichmagazine 14.00 Journaal 14.30 Neighbour», tv-serie 14.50 DHolywood ladies: Nora Pren tiss, Amerikaanse speelfilm uit 1947 van Vincent Sherman 16.35 Ask Mar- go 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 Sky Tra* 13.05 Another World 14 00 Fas hion TV 14.30 City Ughla 15.00 Transformers 15.30 Elephant Boy 16.00 3) Here comes the Weekend 17.00 The DJ Kat Show RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 KRO: Echo-Magazine. 18.35 Man en Paard. 19.02 KRO's Country time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02-07.00 VPRO: VPRO's Nachtle- RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS)L 17.03 VOO: Hollandse hits 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS)L 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Soul- en discoshow. 21.02 De LP Show en CD Show. 2342 Sesjun. RADIO 4 1640 VPRO: De beweging, met om 18.02 Aandacht voor muzie- kaktualiteiten. 18.45 De Lees tafel. 1940 Nieuwe CD's en platen en om 1940 Het feuille ton: Verslaafd aan Callas. 20.00 Nieuws 20.02 De wandelende tak. 2140 Het podium. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 2040 TELEAC: Follow through. 21.00 Klussen. 2140 Pronto. REGIONAAL Radio Wast: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconlnck. Actualitei ten, column en overzicht van de re- Bionale avondbladen. Omroep Rijn- ind: (Vla FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag voorat 1740-1940 Vandaag de dag op donderdag. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-1940 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Uitz. Socialistische partij. 19.10 Actueel. 1943 Paso a paso. voor Spanjaar den. 20.03 Folk. 21.03 Handel en wandel (2). 2140 De taalstrijd. 2245 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 2340-0240 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Amazone. 1840 Over stuur. 19.10 Funky Town. 2245 Boem Boem. 2340-0240 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 1840 Etnische en volksmuziek. 1940 Europalia Oostenrijk. 1945 August De Boeck, portret. 2040 Radio Slnfonle Orchester Stutt gart en solisten. 22.00 Actualia. 22.15-2345 Nieuwe muziek. SUPER CHANNEL MORGEN 07.00 Hippo 08.00 Nino Firetto Totali Live 09.00 Sona and Daughters 09.25 World of Photographla 09.50 Follow me 10.05 Madhur Jaffrey'a Indian Cookery 10.30 Tom Keating on Painters 11.00 James Brown 12.00 Emmerdaie Farm 13.00 Going for Gold 13.30 Sons and Daughtara 14.00 Bouquet of Barbed Wire 15.00 Hippo 16.00 Nino Firatto Totally Life 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VPRO Het Gebouw 1X08 NCRV: Hier en nu. 1345 Kerk Vandaag. 14.05 V.I.P.-roem. 1645 VARA: Radio 1 vrijdageditie RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS)i 07.03 KRO: Echo. 0746 Het levende woord. 07.15 Ontbijtshow. 0645 In gesprek met Pater Adri Maat. 09.03 Adres Onbekend. 1043 In antwoord op... 1X50 In gesprek met Pater Adrl Maat. 1243 Van twaalf tot twee. 14.03 M/V Magazine 1543 KRO's Familiehoorspel. 1540 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.03 Nederlands hitwerk RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook goeiemorgen. 0943 Goud van Oud. 1143 Simone Walraven. 12.03 Bart en de Zwart. 1543 De Top 40 RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 0940 Arthur Rubinstein, piano. 0945 Intermezzo. 1045 Het international orkestdrcuit. 1240 Jazz op vier-concert 1340 Nieuws. 1342 Operette-magazine. 1440 EO: Buxtehude In perspectief. 1540 Uit de schat der eeuwen. 1640 Ongehoord. 17.15 Cantates van J.S. Bach RADIO 5 0940 Nieuws. 0942 NOS Sportief. 0945 Waterstanden. 0940 RVU: Straf in Nederland. 1040 AVRO: Hoe gaat 't er mee. 1140 Een leven lang. 1240 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO Vrijzinnig vizier. 1X00 Nieuws. 1X10 VPRO: Het gebouw. 1440 De stofzuiger. 1445 Transvaal kade 22. 1445 Recreatie. 1540 Het gebouw, vervolg. 1645 Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentle Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-1340 Lunchuur met land- en tuinbouw, uit-tip van de dag en 'Heb bes'. Radio Rijnmond: 0740 Och tendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 1240 Lunchprogramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 1640-1740 Rijnmond getapt. BRT 1 0541 Met I wakker. 0640 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 1X10 Actueel. 1343 Tussendoor. 1443 78 Toerentijd. Jo Leemans. 1543 Zo d'ouden zongen. 1645 Neem je tijd. 08.12 Brussel Brussel. 1043 Platenpoets. 1240 Regioprogramma. 1X10 Hadiemicha. Vlaamse muziek. 14.00 De stemming. 1640 Abraham al gezien?. 1740 Focus. BRT 3 0740 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee met Villa-Lobos. 10.00 Vocale hertstmuziek. 1140 Kamermuziek. 1240 Tafelmuziek. 1X10 Actueel. 1340 Pianomuziek van Chopin. 1440 Ballet 'Raymonds', opus 57 uit 1698, van Glazunov. 1540 Der Geburtstag der tnfantm. Zemlinsky. 1645 Zingen en spelen.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17