Grote chaos door nieuwe verkeerslichten Gemeente Oegstgeest staat achter ouderen Ondernemers Noordwijk sluiten de rijen Bussen weg uit Hoofdstraat Ontslagen bij DMN Geld voor onderhoud scholen Opnieuw protest tegen oliehandel LEIDEN OMGEVING fieidacSoiyuwt DINSDAG3NOVEMBER 1987PAGINA 14. J] Voetbalbus naar Haarlem LEIDEN/HAARLEM De NZH 2al bij thuiswedstrijden van de voetbal club FC Haarlem enkele ritten van lijn 50/51 door laten rijden naar het Haarlem Stadion. De buslijn vormt de reguliere verbinding van Leiden NS met Haarlem NS via de Bollen streek. FC Haarlem en de NZH gaan voor deze supportersritten kombi- kaarten verkopen die tegen geredu ceerd tarief recht geven op het busre tour en een plek op de staanplaatstri bune Noord. De eerste voetbalbus rijdt op 7 november als FC Haarlem thuis speelt tegen FC Utrecht. FC Haarlem en de NZH menen dat er behoefte is aan de busverbinding omdat betaald top-voetbal ontbreekt in de Bollenstreek. Kledingruil LEIDSCHENDAM Een 25-jarige Rotterdamse is gis teren door de mand geval len toen zij probeerde op een vreemde manier aan geld gekomen. Zij kocht een paar dagen geleden kleding bij C&A met gestolen che ques. Gistermiddag trachtte zij de kleding te ruilen bij C&A in Leidschendam om dat, zoals zij vertelde, de kleding haar niet paste. De verkoopster vertrouwde het zaakje niet en haalde de po litie erbij. De vrouw is mee genomen naar het bureau en beschuldigd van valsheid in geschrifte en heling. 500e zwemdiploma Waterbos RIJNSBURG In zwembad Het Waterbos in Riinsburg is afgelopen zaterdag het 500e zwemdiploma van 1987 uitgereikt. Het was de 6-jarige Marianne Wessel uit Rijnsburg die van directeur Janssen van het bad behalve het diploma ook een tien- badenkaart voor vrijzwemmen kreeg. In totaal zwommen zaterdag 39 kandidaatjes af voor A en 27 voor het B diploma. Snelheidscontrole LEIDSCHENDAM Bij een snel heidscontrole gisterochtend tussen 10.00 en 12.00 uur op de Oude Tram baan is 19 keer proces verbaal opge maakt. Op de weg mag maximaal 50 worden gereden. Gisteren werden snelheden van ruim 90 gemeten. Fietser gewond VOORSCHOTEN Een 12-jarig jongetje uit Voorschoten is gister ochtend gewond ge raakt bij een ongeluk op de Leidseweg in Voor schoten. Het jongetje reed op het fietspad en maakte een plotselinge slinger waarbij hii op de rijweg terecht kwam. Een 27-jarige automobi liste uit Voorschoten kon hem niet ontwij ken. Het slachtoffer is met hoofdletsel overge bracht naar het Acade misch ziekenhuis in Leiden. Weer ster gestolen LEIDERDORP Ook de Lei- derdorpse eigenaren van per sonenauto's van het merk Mercedes Benz ontkomen niet aan de rage bij de jeugd om Mercedes-sterren te verzame len. Bij een aan de Klimop- zoom geparkeerde Mercedes werd de ster afgebroken, waarbij de motorkap schade opliep. De sterren zijn populair omdat ze enige gelijkenis ver tonen met de ninja-werpster- ren. De Mercedes-dealers kun nen nauwelijk voldoen aan de vraag naar nieuwe sterren van de gedupeerde autobezitters. Maatschappelijk werk Haaswijk OEGSTGEEST De nieuw bouwwijk Haaswijk in Oegstgeest heeft van de Stichting Maat schappelijke Dienstverlening Bollenstreek de beschikking over een eigen maatschappelijk wer ker. Het gaat om mevrouw K.E. Lapré. Bewoners van Haaswijk die problemen hebben kunnen haar via de Stichting bereiken. De Stichting zit aan de Lijtweg 9 in Oegstgeest en heeft van maan dag tot en met vrijdag spreekuur van 9.00 tot 10.00 uur. Het tele foonnummer is 071-155847. Me vrouw Lapré is op maandag, dinsdag en woensdag aanwezig. Inbraak in Voorschoten VOORSCHO- TEN Een wo ning aan het G. Flinckplantsoen in Voorschoten is gisteravond het doelwit van inbrekers ge weest. Zij bra ken een boven- raampje aan de achterkant van het huis open en namen een ste reo-installatie met boxen en sieraden mee. Ech tpaar Evertsen zestig jaargetrouwd WASSENAAR De heer A. Evert sen (84) en mevrouw M. Evertsen- Okkerse (79) kregen gisteren bezoek bezoek van burgemeester P.H. Schoute en diens echtgenote. Schou- te en zijn vrouw kwamen het echt paar feliciteren met zijn 60-jarig hu welijk. Het gezin Evertsen kwam in de oorlog in Wassenaar wonen. Lan ge tijd voorzag de familie Wassenaar van kranten. Nu nog is het bruids paar de plaatselijke agent voor nog twee kranten, maar „we zijn een beetje aan het afbouwen. Het agent schap gaat over op onze zoon en schoondochter", laat Adriaan Evert- se met spijt in zijn stem weten. NOORDWIJKERHOUT Dertig werknemers van de machinefabriek (DMN) staan op de nomi natie om ontslagen te worden. Het bedrijf maakte verlies. De tekor ten konden niet langer worden opgevangen door het concern IHC Holland waar DMN onderdeel van is. Dit baggerbouwcon- cern zegt in de problemen te zijn gekomen door min der opdrachten uit de off shore-industrie. Bij IHC moeten in totaal 600 men sen verdwijnen. De collec tieve ontslagaanvraag is afgelopen vrijdag aange kondigd bij het Geweste lijk Arbeidsbureau. Het inkrimpen van de produk- tie van baggermaterieel heeft gevolgen voor de machinefa briek Noordwijkerhout. Daar worden de lieren voor de bag germachines gemaakt. Een an dere afdeling van het bedrijf, waar sluizen worden gemaakt voor transportleidingen, kampt met problemen als ge volg van de lage dollarkoers. Daardoor kan het bedrijf niet meer concurreren op de markt van de Verenigde Staten. Di recteur L. van Putten, die niet wil vertellen hoeveel verlies DMN precies lijdt: „Op zich is de sluizenafdeling gezond. In Europa groeit de afzet nog licht. Ook gaan wij door met onze toeleveringsprodukten. Deze afdeling, die halffabrika ten maakt voor andere grote bedrijven, moet gereorgani seerd worden maar kan dan weer met winst draaien". Van Putten stelt ook dat DMN wil beginnen met nieuwe activi teiten. Wat dat precies zal zijn vertelt hij nog niet. T. de Beer van de Industrie bond FNV vertelt dat het al langere tijd bekend was dat er iets ging gebeuren bij IHC. De Beer: „Het bericht dat dertig van de negentig mensen moeten afvloeien, is toch nog als een bom ingeslagen". De plannen van IHC liggen voor discussie bij de vakbond. Vol gende week vergadert de In dustriebond met de vakbonds leden. Welke banen precies verdwij nen is nog niet bekend. Het is de bedoeling dat alle afdelin gen werkplaatsen inleveren. In januari wil DMN beginnen met het afgeslankte bedrijf. Van Putten: „Met zestig men sen denken wij weer een ren derend bedrijf te hebben. We hebben nu te weinig werk voor het aantal mensen dat we „Rijksstraatweg niet gevaarlijk" WASSENAAR De Rijkkstraatweg/A44 is geen gevaarlijke weg. Dat vindt burgemeester P.H. Schoute van Wassenaar die zijn mening gister avond in de raadscommis sievergadering voor alge mene bestuurlijke aange legenheden illustreerde aan de hand van cijfers. Op de rijksstraatweg vielen, volgens opgave van de poli tie, 2 doden, vonden 47 aan rijdingen met letsel en 151 aanrijdingen met slechts blikschade plaats. Op de Wassenaarse binnenwegen vielen eveneens 2 doden en vonden 133 aanrijdingen met lichamelijk letsel en 630 aan rijdingen met blikschade plaats. Op basis van deze cijfers, zo liet de burgemeester weten, richt het gemeentebestuur zijn aandacht op het ver keersveiliger maken van de binnenwegen en is daarom het plan „verkeersremmende maatregelen" ontwikkeld. In deze visie wordt het dan vanzelf ook veiliger op de Rijksstraatweg want „wan neer alle verkeer over de Rijksstraatweg gaat en het verkeer daar stil staat, kun nen daar ook weinig onge lukken gebeuren". Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, tetefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. LISSE LISSERBROEK De nieuwe verkeerslich ten bij de brug over de Ringvaart op de grens Lis- se/Lisserbroek hebben gisteravond tijdens de avondspits voor een ver keerschaos gezorgd. Er ontstonden lange files op de dijk. Ook in de Kanaal straat en omliggende stra ten werd overlast onder vonden. De 250.000 gul den kostende installatie werd gistermiddag offi cieel in gebruik gesteld door twee wethouders van openbare werken: J. Meu- lemans uit Lisse en J. Auer uit de Haarlemmer meer. De lichten waren vanochtend al kapot. Op het moment dat de nota belen in het dorpshuis De Meerkoet het glas hieven om te toosten op de nieuwe ver keerslichten was in de on middellijke omgeving de verkeerschaos al uitgebro ken. De Lissese wachtmees ter H. de Jong: „Nieuwe ver keerslichten worden in de fabriek geprogrammeerd. Dat moet meestal ter plaatse worden bijgesteld. Eerst wordt gekeken hoe het licht ter plaatse functioneert. De kruising bij de Lisserbrug is erg klein waardoor je niet een aantal verkeersstromen Het begon allemaal zo fees telijk. Wethouder Meulemans uit Lisse (rechts) en wethou der J. Auer uit de Haarlem mermeer stellen de verkeers lichten in gebruik. FOTO: WENK VAN DEN ENDE tegelijk kunt laten rijden. Daardoor wordt het verkeer opgehouden. In Lisse kost het drie dagen voordat de maximale afstelling wordt bereikt. Deze lichten worden onderhouden door de ge meente Haarlemmermeer. Lisse kan daar weinig aan doen". morgen niet. De splinter- den uiteindelijk het verkeer, nieuwe verkeerslichten wa- De Jong: „De verkeersafwik- ren vanmorgen al kapot, keling verliep veel vlotter Twee agenten van de politie dan gisteravond. Voor de Haarlemmermeer, die kwa- veiligheid van het verkeer men kijken naar het functio- kunnen de lichten beter wel neren van de lichten, regel- werken". In februari 1986 werd nog fanatiek actie voor deze lich ten gevoerd. De bewoners van met name Lisserbroek vonden de verkeerssituatie te gevaarlijk. In het dorpsblad De Meer koet werd nu het advies ge geven wat eerder van huis te gaan na de installatie van de lichten. Dat advies zal giste ren velen van pas zijn geko- OEGSTGEEST „Wij ho pen dat de ouderen reëel er varen dat de gemeente ach ter hen staat", aldus de voor zitter van de Stichting Wel zijn Ouderen Oegstgeest, me vrouw E. Prager-Steenber- gen, gisteren tijdens een fees telijke receptie in het dien stencentrum aan de Lijtweg. Mevrouw Prager sprak bij gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de SWOO een groot aantal receptiegangers, waaronder vele raadsleden, toe. Zij sprak de wens uit dat de plaatselijke politiek een visie heeft op het welzijn van de ouderen die zij mede tot uiting zal brengen bij de vaststelling van de hoogte van de subsidie voor het jaar 1989. De wethouder van onderwijs en welzijn, mevrouw Th.L. Blom-de Koek van Leeuwen, herinnerde eraan dat de SWOO als een van de eerste een uitstekend plan ten aan zien van flankerend bejaar denbeleid ter tafel heeft ge bracht en dit op diverse pun ten reeds uitvoert. „Door de snelle indiening van het plan hebben wij extra subsidie mogen ontvangen. Dankzij de inzet van allerlei i wordt het ouderen mogelijk gemaakt zo lang mogelijk, in eigen woning, zelfstandig te blijven", aldus de wethouder. Zij prees het werk van de SWOO voor ouderen: „Onze ouderen zijn niet bejaard". De heer Gelderblom over handigde namens de sociëteit een aantal grote, hardhouten plantenbakken. De SWOO heeft vandaag met een grote bazar de fees telijkheden voortgezet. Mor genavond is er voor de oude ren van Oegstgeest een Weense avond in de grote zaal van het dienstencen trum. Opgetreden wordt door het muziek- en zangge zelschap Crescendo uit Lei den. Valkenburger tegen geluidswal VALKENBURG C. Schoof, bewoner van de Voorschoterweg 24 in Val kenburg wil geluidwerend glas in zijn woning hebben in plaats van een geluidswal langs de nieuwe secundaire weg 4. Schoof maakt be zwaar tegen een wijziging van het bestemmingsplan voor de aanleg van deze weg. Zijn woning komt nu tussen drie wegen te liggen waar door geluidoverlast wordt gevreesd. Verder raakt hii bij de aanleg van geluidswallen zijn uitzicht kwijt. Ook maakt hij zich zorgen over een bij zijn woning geplande uitrit. Deze is volgens hem te gevaarlijk. „Raadhuis De Paauw erfenis waarmee we moeten leren leven" WASSENAAR Er komt binnen afzienbare tijd een rapport waarna er een be sluit kan worden genomen over de huisvesting van het gemeentelijk apparaat van Wassenaar. Dit heeft burge meester drs. P.H. Schoute gisteravond toegezegd tijdens de vergadering van de com missie voor algemene en be stuurlijke aangelegenheden. De burgemeester wees op de erfenis waarmee de gemeen te nu zit door keuzes „voor mijn tijd gemaakt. We zitten nu met deze erfenis en daar mee moeten we leren leven". Uit het antwoord van de burgemeester op vragen van commissieleden werd duide lijk dat de faciliteiten in het gemeentekantoor in de Jo- han de Wittstraat om daar te vergaderen „buitengewoon slecht zijn". Volgens de bur gemeester is het kantoor in dertijd marginaal begroot en is alles goedkoop opgezet. Hein van der Voort exposeert in Artopa De Lissese Hein van der Voort exposeert tussen 5 en 22 november in Artopa aan de Grevelingstraat 50 in Lisse etsen en schilderijen. Van der Voort zit op dit moment in het vijfde jaar van de Koninklijke Academie voor Beelden de Kunsten in Den Haag. Inspiratie voor zijn werkstukken deed hij op tijdens een reis naar Indonesië. Van der Voort geeft niet de bestaande landschappen weer, maar voegt herinneringen samen tot een beeld. Ook uit zijn fantasie voegt hij elementen toe en hij legt af en toe een link naar het koloniale verleden van Indonesië. Van der Voort werkt vrij grof maar toch nog duidelijk figu ratief. Zijn werk is te zien op donderdag-, zaterdag- en zondagmiddag tussen half twee en half vijf. Ook op don derdagavond tussen half zeven en half tien kan men te recht in Artopa. FOTO: PR. RIJNSBURG De raads commissie -voor welzijnsza ken heeft zich gisteravond kunnen verenigen met het beschikbaar stellen van bijna 35.000 gulden krediet voor zogeheten technisch onder houd aan bijzondere basis scholen. Van dit krediet wordt ongeveer 15.000 gul den gebruikt om de watero verlast in de kelder van de Koningin Wilhelminaschool te verhelpen. Momenteel staat er in de kel der constant een halve meter water. Hierdoor worden de balklagen en de leidingen van de centrale verwarming aangetast. Overigens zal de overlast wel op een heel ri- goreuze wijze worden ver holpen. De kelder zal worden volgestort en de lei dingen zullen worden omge legd. Wethouder W. Glasber gen gaf gisteravond toe dat het probleem in het verleden wellicht voorkomen had kunnen worden. „Maar bij de algehele reno vatie van de school in 1979 heeft men besloten om de kelder uit bezuinigingsover wegingen niet bij de plannen te betrekken", aldus Glas bergen. NOORDWIJK De gele deren binnen de Noord- wijkse ondernemerswe reld zijn weer gesloten. Alle groeperingen die be lang hebben bij een goed functioneren van de on langs opgerichte Stichting Promotie Noordwijk heb ben zich unaniem achter deze stichting geschaard. Ook de TOL (Toeristische Ondernemers Lange veld) en de VVV Noordwijk. Dat verklaarde voorzitter L. Korbee van dé Noord- wijkse Ondernemers Ver eniging gisteravond tij dens de algemene leden vergadering van de Noordwijkse Onderne mers Vereniging (NOV). De komst van een aparte stichting om de badplaats Noordwijk goed te kunnen promoten heeft de gemoede ren in de kunstplaats lang be zig gehouden. Met name het bestuur van de VVV had be paalde bedenkingen en liet een onderzoeksbureau een rapport samenstellen over té ontwikkelen promotionele ac tiviteiten in Noordwijk en de rol van de VVV daaarin. Vol gens dat rapport moet het pro moten van de badplaats in handen blijven van de VVV. Diezelfde VVV is volgens Korbee inmiddels volledig bij gedraaid en bereid met de nieuw opgerichte stichting sa men te werken. Ook de TOL, die van mening was dat de belangen van de ondernemers in het Langeveld bij promotie-activiteiten te buiten schot zouden blijven, zijn volledig „om", aldus de voorzitter. Welke activiteiten stichting, die in ja nuari pas operationeel wordt, gaat ontplooien blijft voorals nog vaag. Eerst staan gesprek ken op het programma met al lerlei organisaties als SKAN, de sportraad, TOL, het Bollen- bad, Kritisch Noordwijk, NRB, Zeebad, sociaal culturele raad en de ongeorganiseerde strandpachters en anderen. Een inventarisatie van wensen en verlangens zal moeten uit wijzen wat op korte termijn gerealiseerd kan worden en wat in de planning voor na de zomer zal worden opgenomen. Ook het financiële plaatje té nog niet rond. De totale begro ting wordt geraamd op zeven ton. Daarvan moet 366.000 gul den uit de pot toeristenbelas ting komen. De bijdrage van het bedrijfsleven en de NOV inclusief Horeca wordt geschat op twee ton. Via sponsoring hoopt men 125.000 gulden bin nen te krijgen. Resteert een bedrag van 9.000 gulden die men op een andere manier bij elkaar moet zien te krijgen. Over de tarieven die de onder nemers aan de nieuwe stich ting zullen moeten gaan beta len kon men het in de verga dering niet eens worden. i DEN HAAG/LISSE De hinderwetvergunning van de olie handel Wavo b.v. uit de Nassaustraat moet worden ingetrok ken. Dat willen dertig bewoners uit de Prins Hendrikstraat in Lisse. Vanmorgen pleitten zij hiervoor bij de Raad van State in Den Haag. De bewoners protesteren al sinds 1984 tegen de oliehandel. De bewoners vinden dat de activiteiten van het bedrijf gevaar opleveren voor de omgeving. Bovendien is er sprake van ge luid- en stankoverlast door het manoeuvreren van tankwa gens en de ontluchting en is de verkeerssituatie op de Nassau straat sinds de vestiging van het bedrijf verslechterd. Ook denken de omwonenden dat door het ingraven van de brand stoftanks het grondwaterpeil verandert. De oliehandel Wavo b.v. vestigde zich in oktober 1984 aan de Nassaustraat 33. Het bedrijf verkoopt autobrandstof, heeft een opslag van gasflessen en stalt tankauto's. De gemeente ver leende het bedrijf in 1985 hiervoor vergunning. Hier werden enkele voorwaarden aan verbonden. Zo mogen er maar twee tankauto's staan op het terrein aan de Nassaustraat, mag het bedrijf niet werken tussen acht uur 's avonds en zeven uur 's morgens en zijn er veel voorschriften over de opslag van de gastanks. Ook heeft de gemeente bepaald waar de luchtaf- voerpijpen moeten komen om stankoverlast te voorkomen en zijn er voorschriften om grondverontreiniging te voorkomen. Verder stelt de gemeente Lisse dat zo nodig verkeersmaatre gelen worden genomen als blijkt dat dat nodig mocht zijn. De gemeente wijst erop dat de naleving van de voorschriften re gelmatig wordt gecontroleerd. De omwonenden vinden dat deze voorschriften hun bezwaren niet wegnemen en willen dat de hinderwetvergunning wordt ingetrokken. LEIDERDORP De bus lijnen 16 en 46 van de NZH op het gedeelte van de Hoofdstraat tussen het viaduct van rijksweg A4 en de kruising Hoofd straat/ Mauritssingel moeten worden opgehe ven. Dit bleek tijdens de gisteravond gehouden raadscommissievergade ring verkeer. Een meer derheid toonde zich voor stander van opheffing. Een besluit dat overigens niet van harte werd genomen. Voor de PvdA-leden V. Mol- kenboer en mevrouw C. Lan- gendorff, R. Stam (D66) en C. Hogervorst (CDA) waren de bezwaren van de bewoners van de Hoofdstraat doorslag gevend. Klachten van de om wonenden zijn, dat de bus chauffeurs te hard rijden waardoor veel overlast ont staat en de woningen door tril- lingshinder schade ondervin den. De meeste woningen zijn ter plaatse niet onderheid. Verder is een veel gehoorde klacht dat de buschauffeurs soms vanaf het viaduct aan de rijksweg de korter route via Hoofdstraat en vervolgens de Hoogmadeseweg nemen in plaats van de route over de Mauritssingel. Onlangs hebben bewoners van de Hoogmadese weg met protestborden hun ongenoegen kenbaar gemaakt. Mevrouw Langendorff eiste wel van de NZH keiharde ga ranties, dat de lijn over de rou te van de Mauritssingel tot aan het Hubrechtplein in stand zal blijven. Jansen (PPR/PSP) en J. de Waard (VVD) waren niet voor opheffing van het lijnge deelte. Voor Jansen woog de instandhouding van het open baar vervoer zeer zwaar. Hij zag meer in snelheidsremmen- de voorzieningen, waardoor de ®el overlast zou kunnen worden beperkt. De Waard kwam met het voorstel de Hoogmadese- J^00, weg gesloten te verklaren vooi bus- en vrachtverkeer, behal- ve voor bestemmingsverkeer. Ook commissielid A. Wesse- ling (PvdA) zag daarin een op lossing. Wethouder J. den Boeft (CDA) bleek niet echt enthousiast over het voorstel van De Waard. „Hoe bepaal je of iets besetmmingsverkeer is", zo bracht Den Boeft zijn twijfel over het nut tot uit- j drukking. p iet 1 cl 1 f. <n

Leidse Courant | 1987 | | pagina 14