Verheldering na verkondiging in „5 voor 12" op KRO- tv M gADIO/TELEVISIE CeidócSotwmit Hollandse boodschappen Jn tv-supermarkten VS MAANDAG 2 NOVEMBER 1987 PAGINA 9 ge- d( HLVERSUM We krijgen heel wat Amerikaans tv-drama via ont hze Nederlandse netten te zien: bijna zestig procent. Dat percen- eza jge neemt nog altijd jaarlijks met enkele procenten toe. Dat dra- iren ja bestaat uit speel- en tv-films, maar vooral uit series. Zóveel, ge- [at zelfs een werkloze tv-slaaf het niet allemaal kan volgen. al lit jaar produceerden de drie netwerken (ABC, NBC en CBS) met maar' 79 tv-series. Er bestaan nog andere, kleinere netwerken to| FOX, CBN, HBO, PBS), maar die produceren maar weinig dat van ok voor de Europese markt interessant is. De Nederlandse zend- >ast emachtigden winkelen dus voornamelijk in de 'supermarkten' een an ABC, NBC en CBS om daarmee meer dan de helft van hun odt mdtijd te vullen. •ka- len- 'at betekent dat er tussen de Nederlandse omroepen een grote ge; oncurrentie bestaat. Het wil af en toe nog wel eens gebeuren dat Deri e omroepen elkaar in de haren vliegen om een goed produkt of en aardige aanbieding in handen te krijgen. Slechts weinig van at soort ruzies komt naar buiten, maar het gevecht dat de AVRO >;n TROS leverden om 'Dallas', de schermutselingen tussen VARA 1 n NCRV om 'EastEnders' en de absolute oorlog tussen de AVRO 5 n de BRT om 'Peter the Great' zijn goede voorbeelden van de ruk waaronder de aankoop-afdelingen van de diverse zendge- iachtigden werken. Hoewel de meesten in deze branche het niet uilen toegeven: de aankoop van Amerikaanse tv-produkties is 4 en keiharde wedstrijd met winnaars en verliezers. jaar aan het einde van het winterseizoen publiceert de Ameri- inse tv-Guide een overzicht van de beste en slechtste tv-mo- •nten gedurende het afgelopen seizoen. Wat voor hen een terug- 'c is, is voor Hilversum een vooruitblik. Hun hitlijst werkt voor Nederlandse - en andere Europese - omroepen als een bood- iappenlijst. Welke Nederlandse omroep beheerst het winkelen Amerika het best? Evangelische Omroep, NOS en VPRO kopen alle drie maar ;1 weinig van de grote Amerikaanse netwerken: van de in de lijst vermeldden 79 shows, kochten deze omroepen er niet één. it wil niet zeggen dat deze omroepen niets in Amerika kopen. EO bezoekt regelmatig het filmwinkeltje van CBN, het Christi- Broadcasting Network, en andere kleine christelijke zenders. VPRO is kind aan huis bij PBS, de Public Broadcasting Servi- De produkties van dit publieke netwerk hebben doorgaans wel hoge kwaliteit, maar scoren - net als bij ons - nooit hoog ge- 'g om enige hitlijst te halen. De NOS heeft veel taken, maar het :enden van populair Amerikaans drama valt daar niet onder, dus doet die zendgemachtigde dat ook niet. Als ze tv-drama ;ngt, is dat vrijwel altijd niet-commerciëel materiaal van Neder- idse filmers of andere Europese publieksstations. Nederlandse omroep die het laagste aantal door haar aange- hte tv-shows in de Amerikaanse hitlijst terugvindt, is de KRO. ies die we bij de AVRO konden c.q. kunnen zien, komen we hts drie keer tegen. De reden voor het feit dat de AVRO niet juent op deze lijst voorkomt, wordt veroorzaakt door het huidi- programmabeleid, waarin Amerikaanse tv-series een relatief e voorkeur hebben. De AVRO gaf tijdens het afgelopen seizoen voorkeur aan kort-lopende mini-series, thema-avonden en één- tlige tv- of speelfilms, omdat daarmee flexibeler geprogram- ierd kan worden. De aankoop van de advokaten-serie 'L.A. v' lijkt echter de tijden van 'Dallas' terug te brengen. VARA, die tot voor enkele seizoenen haar materiaal voorna- elijk uit Engeland haalde, voerde het Amerikaanse aandeel in lar programmering dit seizoen behoorlijk op. Vijf VARA-series de hitlijst. Op 5 de hilarische 'Golden Girls', op 10 'Who's The dss?' en op 34 'Cagney and Lacey'. Op 44 vinden we de flauwe lr. Belvedere' en op 46 'Webster'. TROS heeft zes programma's in de hitlijst staan. 'Falcon Crest' 20, 'Knot's Landing' op 24, 'ALF' op 25, 'Hotel' op 37 en The A- eam op 53. één Nederlandse omroep is, die telkens weer héél trefzeker lar series aankoopt, dan is het de NCRV wel, die ook zes door aar aangekochte titels in de lijst met best bekeken programma's rugvindt. 'The Cosby Show' op 1, 'Cheers' op 3, Murder, she rote' op 4, 'Amen' op 13, 'Hill Street Blues' op 40 en 'St. Elsew- ere' op 49. De NCRV heeft niet de meeste Amerikaanse series, laar wel de hoogst scorende. Van alle omroepen, kocht Veronica meeste series die in de lijst genoteerd staan. 'Family Ties' is in merika nummer 2 en 'Moonlighting' bezet de negende plaats, lewhart' scoort op 12, 'Dynasty' haalt 22, 'Miami Vice' 23 en lagnum P.I.' moet genoegen nemen met een 29-ste plaats. EDWIN BAKKER HILVERSUM - Geloofsverkon diging bij uitstek in de eucha ristieviering, het aftasten van geloofservaringen in „Tussen hemel en aarde", hieraan ont brak in de zienswijze van de KRO een informatief program ma, dat inhaakt op godsdiensti ge actualiteiten. In dit gemis werd dit seizoen voorzien door de rubriek „5 voor 12", drie maal in de maand op zondag. Deze sluit aan op de eucharis tieviering in Amersfoort of el ders in den lande, dankt hier aan ook zijn naam, omdat deze vieringen om vijf minuten voor twaalf plegen te eindigen. Eindredacteur Frans Tervoort geeft samen met presentator Ad Langebent aan deze rubriek tweemaal in de maand de vorm van een magazine. Het derde maandelijkse programma onder deze titel wordt geleid door Pie- ter van Hoof en behelst telkens een discussie over een levens beschouwelijk onderwerp. Tervoort wijst er ten overvloe de op, dat de titel van deze ru briek geenszins alarmerend be doelt te werken. Het program ma begint gewoon om vijf voor twaalf. „Dit hebben we dan voor op de NOS-rubriek „Het Capitool" op het andere net, die nogal wat kijkers bij ons weg haalt, afhankelijk van het on derwerp, dat zij behandelen. Vooralsnog mikken wij op 100.000 vaste kijkers. In elk ge val zijn wij niet minder actueel en evenzeer op journalistieke wijze werkzaam in „5 voor 12", zij het dat wij overwegend de katholieke gemeenschap bedie nen". Omdat Milou van Sprang sa men met Wil van Neerven mo menteel in een achtdelige serie aan het „dokteren" is, missen de kijkers haar in haar ver trouwde Domtoren-interieur. Zij keert daarin in mei terug. Tegenwicht tegen deze absentie zoekt KRO-tv in haar zonda grubriek. Komt tijd, komt raad, komt het derde net er en wat ruimer armslag in financiën en medewerkers, dan zal op nog breder terrein verhelderend in de wijngaard des Heren ge werkt kunnen worden. Voor alsnog zit de kijker niet zonder geloolsinformatie op de zondag. Er wordt achtergrondnieuws aangereikt, in reportages ver slag gedaan van gebeurtenissen op het kerkelijke erf en in in terviews en discussies wordt ge zocht naar helderheid in ge compliceerde zaken. Presentator Ad Langebent en eindredacteur Frans Tervoort be palen samen het gezicht van de rubriek „5 voor 12". FOTO: AD VAN DENDEREN Drie poten Bij het bepalen van de redactio nele gedragslijn steunt men op drie poten, t.w. de kleine actua liteit zoals een samenkomst van de Werkgroep van katholieke jongeren; voorts staan er de die per ingrijpende zaken, waaron der bijv. valt de kortgeleden vanuit de Maliebaan verzonden uitnodiging aan de 8 mei-bewe ging om toch eens te komen praten. En ten derde de wereld kerk. Hiertoe worden gerekend de Romeinse lekensynode, de bevrijdingstheologie, de benoe- mingenproblematiek onder de Duitse bisschoppen en pausrei zen. Speciaal voor de onderwerpen in de wereldkerk pendelt Ad Langebent heen en weer tussen Rome en Hilversum. Zo spreekt hii daar Zuidafrikaanse bis schoppen aan over de zin van de economische boycot of hij benadert over dit onderwerp Pax Christi, die hierover eigen denkbeelden koestert. Joost Middelhoff van „Brand punt" verleent in Rome zonodig hand- en spandiensten om de kerkelijke rubriek draaiende te houden. Hiertegenover staat, dat Langebent ten alle tijde met actuele zaken in Brandpunt te recht kan. Maar „5 voor 12" blijft bij uit stek toch de rubriek om helder heid te verschaffen, het schep pen van inzichten die aan de verkondiging vooraf gaan. In dit opzicht vaart de KRO op een eigen kompas naast dat van de bisschoppen, met wie welis waar door hoofd godsdienst Ma ria Tersteeg voortdurend over leg wordt gepleegd, maar die op de eigenlijke omroeptaak van een zendgemachtigde als de KRO toch soms een andere zienswijze aan de dag leggen. Het verschaffen van nelaerheid blijft zeker geboden in zaken als de charismatische beweging, gebedsgenezing als door de Afrikaanse bisschop Millingo wordt bedreven, en de afrikani- sering, het vaardig worden van de geest over het lichaam. Frans Tervoort: „Wij zoeken de conflicten binnen de Neder landse en de wereldkerk niet op. Wij treden deze tegemoet met de bedoeling de kijkers er nader over te informeren, zodat dezen er zelf verder zich een mening over kunnen vormen. Neem bijv. de kerkelijke recht bank en een heet hangijzer als de identiteit van het katholieke onderwijs. En dan denk ik vooral aan het diocees Lim burg. Wij willen hierbij graag de kopstukken betrekken en hen vragen op deze terreinen voorleggen. Krijgen wij deze medewerking niet, dan zoeken wij naar de meest toegeruste kenners van dergelijke zaken. Als er al geen principiële dis cussie op tv mogelijk is, dan biedt een zakelijke benadering minstens zoveel voordelen en helderheid. Bij de KRO hebben we de ervaring, dat zeker tach tig procent van de katholieken niet op polarisatie uit is".' Weer fit Ad Langebent ontbrak in het vorige seizoen geruime tijd. Zelf zegt hij hierover: „Ik was door oververmoeidheid uit de bocht gevlogen. Op medisch advies moest ik rust nemen. Maar nu ben ik geestelijk en lichamelijk weer voor honderd pet. fit". Hij schrijft dit overigens niet toe aan zijn prettige relatie met de afriaanse bisschop Millingo, de gebedsgenezer, die hij in het vliegtuig ontmoette en met wie hij in een geanimeerd gesprek raakte. Voor zijn werk voor „5 voor 12" pendelt hij op en neer tus sen Rome en Hilversum. Hij re aliseert zich dat dit ook aan zijn gezondheid de nodige eisen stelt. „Maar", voegt hij hier aan toe, „dit wordt ook bepaald door de onderwerpen die zich in Rome aandienen, de actuali teit. Het is niet voortdurend noodzakelijk in Rome te ver blijven. Ben ik daar, dan pak ik alles op wat de moeite waard is, zoals het gesprek met de voor zitter van de zuidafrikaanse bisschoppenconfentie over de economische boycot al of niet Die heb ik uitvoerig bevraagd". Over de uitzendingen op het andere net van „Het Capitool" geeft hij als zijn mening, dat de KRO een nóg betere tijd van uitzenden had kunnen kiezen voor de rubriek „5 voor 12". Op de zondagavond bijvoorbeeld. Maar het gaat er vooral om een eigen vast publiek te creëren op de zondagmiddag. TON OLIEMULLER 17.30 17.46 nederland 1 AVRO Kokkerellen, culinair ma gazine met Ria van Eijn- dhoven (chef-kok). Pre sentatie: Sonja van Proos dij Service Salon, gevarieerd magazine met mode, actu ele onderwerpen en het Salonprobleem. Presenta tie: Catherine Keyl en Amanda Spoel Dungeons Dragons, te kenfilmserie. Afl. 5: Op zoek naar de tovermeester NOS 1A6-Joumaal AVRO Foofur, tekenfilmserie. Afl. 5: Opgepast geld is ook n|et alles (1) Topppop, popprogramma met o.a. video-primeurs. Presentatie: Bas Wester weel TELEAC Cursus Sociale Zekerheid (5) AVRO Wordt vervolgd, magazine met strips, tekenfilms, nieuwe video uitgaven en de AVRO's Wordt Ver volgd Club. Presentatie: Han Peekei AVRO's Sportpanorama, sportprogramma met een kort verslag van de win- tertriathlon in Assen en beelden van de voetbal wedstrijd tussen Liverpool en Evertor». Voorts een verslag van de marathon in New York, die gisteren ge houden werd. en het doel punt van de week, ditmaal gepresenteerd door Ro nald Koeman. Presentatie: Ruud ter Weijden NOS ^Journaal en weerover- zicht AVRO Bridge on the river Kwal, Amerikaanse speelfilm uit 1957 van David Lean, naar de gelijknamige roman van Pierre Boulle. Met o.a. Alec Guinness, William Holden, Jack Hawkins en James Donald. Tijdens WO II wordt kolonel Ni cholson met zijn troepen door de Japanners krijgs gevangen genomen. Hoofd van het krijgsgevan genkamp is de boosaardi ge Kolonel Saito, die de opdracht heeft over de ri vier de Kwai een brug te bouwen om de treinverbin ding naar Rangoon tot stand te brengen. Nichol son en zijn mannen worden aan het werk ge zet, hoewel AVRO's Televizier, infor matieve rubriek met een eigen reportage over de Amerikaan Willy Darden, die in een staatsgevange nis in de Verenigde Staten op het voltrekken van zijn 20.00 20.28 doodvonnis wacht. In deze gevangenis wachten op dit moment 274 mensen in een dodencel op hun exe cutie. Darden werd in 1974 wegens moord ter dood veroordeeld en verwacht wordt dat binnenkort voor de zesde maal zijn dood vonnis wordt getekend. Presentatie: Ria Bremer, Karei van de Graaf, Pieter Varekamp en Cees van der Wel 23.35 Ontdek je plekje, filmim pressie van Nederlands mooiste plaatsen. Van daag: Ravenstein NOS 23.50 Journaal 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden nederland2 FEDUCO 17.40 Wie schrijft die blijft. Afl. 2: Een schriftelijke klacht indienen 17.55 Rekenen (2) NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 16.45 ^Jeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag: Oud, alleen en eigenzinnig, gesprek met drie vrouwen over alleen zijn en verder gaan NCRV 19.27 It's all in the game, spel- programma gepresen teerd door Henk Mouwe 20.15 Niet te geloven (Amen), Amerikaanse comedyse rie. Afl.: Thelma's choice. Thelma's relatie met haar oude jeugdvriend Larry Williams is zich aan het verdiepen. Zelfs zozeer dat er serieus sprake is van een bruiloft 20.40 Murder she wrote, Ameri kaanse detectiveserie met Angela Lansbury in de hoofdrol. Jessica bezoekt het landgoed van haar vriend Lloyd. Geldproble men veroorzaken nogal wat moeilijkheden in zijn familie. Wanneer Lloyds dochter Julia wordt ver moord, valt dan ook ogen blikkelijk de verdenking op haar man Donald. Alleen Jessiva is daar niet hele maal zeker van 21.30 E Rondom tien: De dra matiek van het ongewo ne, gesprek met travestie ten en transsexuelen. Ge spreksleiding: Henk Mo- chel 22.15 Meditatief moment NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.15 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.20-23.50 Structuur in BASIC (4. hertl.) duitsland 1 er eène uit de film 'Close encounters of the third kind', op RTBF 1 )or m 20.05 uur. FOTO: PR ut 1 nê 00-17 45 Hopscotch. Engelse speelfilm, uit 1980 van Ronald Neame. Met Glenda Jackson, Walter Matthau. Ned Beatty, e.a. CIA-agent Miles Kendig zegt na een conflict met zijn baas de dienst vaarwel. Hij wil een boek publiceren met ont hullingen over de CIA, maar zijn ex-baas probeert dat met alle mogelijke middelen te ver hinderen '.55 Nieuws in teletekst 'ijk 1,00 Tik Tak, peuterprogramma (herh.) 05 Plons, Afl.: Plons en het neefje (herh.) .10 Avonturenbaai (Danger bay), Canadese jeugdserie met Don nelly Rhodes, Deborah Wake ham, Christopher Crabb e.a Afl.: De gifbaai 8.40 Martina, detectiveserie voor de jeugd, met Lea Couzin, Mieke Bouve, Jan Reusens e.a. Afl.: De zakkenroller (herh.) 5.05 Jukebox 10 Uitzending door derden: Lichtpunt, programma van de Ige Verenigingen Tingen en programma- .40 I s.' Boekenbeursnieuws i De kracht van een vrouw (A woman of substance), vierdeli ge Amerikaanse tv-serie met Jenny Seagrove, Stephen Col lins. James Brolln e.a. Afl. 1: Maak de droom waar l Labyrint De heksenhamer, gedramatiseerde documentaire over de heksenjacht, geba seerd op het gelijknamige boek uit 1487 van Jacob Sprenger en Hendrik Instltoris. Met Mark Steemans. Rik Hancké en Reinhllde Declair i Terugblik, programma waarin üesbeth List terug kijkt op haar carrière. Presentatie: Kat- hy Undekens Nieuws en Coda: Met de dode gestalten der helden, van Georg Trakl. Vertaling: Paul Vanderschaeghe =id rt 2 elsj 145 Pronto, Italiaans voor begln- ijkl i. ners 15 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se rie met Peter Phelps, Pat Mc Donald. Tom Richards e.a. Kathleen bedenkt een plan om Robin aan zich te binden. Voor t> Jill doemt er weer een sombe- re tijd op. Beryls bange ver moedens over de nieuwe rela ties van Andy en John worden bevestigd 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Nieuws 20.10 Kwidam, videospelletjes met Marleen Gordts 20.15 Eztra Time, sportmagazine 20.50 8urrealisme, driedelige docu- mentalreserte over deze kunst stroming. Deel 1: Puin ruimen (herh.) 21.20 Blijkvanger, maandelijks mo demagazine met o.a. Blikvan gerselectie: budget en combi natiemode; Modespel; Ray mond van het Groenewoud; Actueel: een aparte kapsel-de monstratie In Gent. Mannen- nlode in het Brusselse Lucht vaartmuseum, 6 modegroten uit Antwerpen, straatmode in Sint-Niklaas en man en vrouw van de maand. Presentatie: Ghislaine Nuytten 22.05-22.50 Biotechnologie on go- zondheid, rondetafelgesprek met professoren van de Uni versitaire Instellinge Antwer pen, de Katholieke Universiteit Leuven en het Instituut voor Tropische Geneeskunde Ant werpen. Centrale vraag: Wat heeft de blotechnologie onze gezondheidszorg te bieden? 15.50 Togooschau 16.00 Blauer Montag, magazine uit Frankfurt 17.15 Janoschs Traumstunda, kirt- 17.45 Tagaaachau 17.55 Hier und Hauta 18.25 Oral Daman vom Grill, tv-se rie. Bella Venezia 19.00 Remington Staats, Ameri kaanse tv-serie 19.57 Programma-overzicht 20.00 CSTagasachau 20.15 CC Dia Intel, zesdelige tv-serie. Afl. 5: Der Paulsenhof 21.15 War hat Angst vor Gorbat- achow, reacties op Moskous nieuwe koers in Hongarije. Roemenië en Bulgarije 21.45 Waltanbummlar, documentai re over Hardy Krüger in Alaska 22.30 Tegeathemen, actualiteiten 23.00 Das Nacht-Studio: Willkom- msn In Los Angelas (Welcome to L.A.), Amerikaanse speelfilm uit 1976 van Alan Rudolph. Met keith Carradine, Sally Kei lerman, Geraldine Chaplin e.a. 00.40 Tagoetchau 00.45 Nachtgadankan duitsland 2 rtbf 1 16.00 L'écran dat vacan&a, kinder programma 17.30 Nouba nouba, tekenfilms 18.00 Monaleur Martin, Amerikaanse serie met Bernard Hughes. EJaine Joyce, Clarck Brandon, e.a. 18.25 Carrefoure, gevarieerd pro- Soumaal Haute Elf Under, aln Land - Die Bundearepublik (6), dertiende lige documentaireserie (herh.) Verkehrsarena: Slcher zu Schule und Arbaitaplatz. Afl.: Doelmatige en warme kleding Haute ES Tele-tlluetrierte, actulaitei- ten, sport en amusement Ein Colt fOr alle Fëlle (The tall guy), Amerikaanse serie met Lee Majors, Douglas Barr, Heather Thomas e.a. Programma-overzicht Haute Dar schwarze Tanner, tv-film van Xavier Koller naar het ver haal van Melnrad Inglin. Met Otto Machtlinger, Renata Stei ger, Liliane Heimberg, e.a. W1SO aus Moe keu, sociaal- economisch magazine Heute-Joumal Wie Danken die Welt ba- stimmt: Zum galda dringt doch allae, discussie over eco nomische theorieën Die Stillen Stare. Nobel prijswinnaars privé gezien door Frank Elstner (3 Faazination Mueik. Grote dirigenten - beroemde orkes ten. Vandaag: Serenade in D gr.t., KV 250, Haffner-Serena- de van Mozart, uitgevoerd door de Bamberger Symphoni- ker o.l.v. Eugen Jochum Ce «oir, regionaal journaal Quick at Flupke, tekenfilm Contacts, verkeerstlps Rencpntrae du troiaième type (Close encounters of the third kind). Amerikaanse speelfilm uit 1977 van Steven Spielberg. Met Richard Dreyfuss, Fran cois Truffaut, Terl Garr, e.a. In de woestijn van Nieuw Mexico krijgt een mecanicien met au topech oog In oog te staan met een vliegende schotel C'ast voir Eurovialon, qua- nd tu noua tien»..., samenvat ting van het Eurovisie Songfes tival 1987 (herh.) Laatete nieuwe Shema Israël duitsland 3 Talekolleg II, tv-cursussen I Sesamstraat Aktuell# Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport i Raamprogramma van da re gionale studio's Tagasschau i ELindenstrasee, tv-serie met Dietrich Siegl, Marianne Ro- gèe. Hermes Hodolides e.a. Afl.: Erlolge i Ge&uchl-gefunden Hinter den Schlagzeilen: Dar Club, documentaire Thema das Monats, magazine i Laatst# nieuws bbc 1 Hudson and Hall, gevarieerde talkshow rond het Australische duo Peter Hudson en Davld Halls, met speciale aandacht voor lekker eten i Bowling kampioenschappen l Children's BBC, gevarieerd kindermagazine met o.a. 'Jim- bo and the Jet set', 'What's in side?'. 'Ratman'. 'Ewoks' en 'Beat the teacher' i Newsround, Jeugdjournaal Blue Peter, informatief jeugd programma Masterteam, spelprogramma. Presentatie: Angela Rippon l Journaal en weerbericht London plus, regionaal maga zine I Wogan, Terry Wogan ontvangt gasten in zijn praatprogramma BDr. Who, science-fictionserie met o.a. Sylvester McCoy en Bonnie Langford. Afl.: Delta The bannerman (1) I E Brush strokes, comedyserie met Karl Howman, Sandra Jackie, Gary Waldhorn e.a. Whatever next Journaal an weerbericht Panorama, actualiteitenrubriek I Lovejoy (slot), tiendelige de- tectiveserler met lan McShane, Phyllis Logan, Dudley Suton e.a. Afl. 10: Death Venice Film *87, filmrubriek gepresen teerd door Barry Norman. Met o.a. aandacht voor de films 'Roxanne', 'Maurice' en 'Let's hope it's a girl' Micro file (2) i Weerbericht bbc 2 15.17 CJU. Conference, Glasgow, rechstreeks verslag van de Jaarlijkse bijeenkomst van de Confederation of British Indus tries 16.50 Nieuwe en weerbericht 17.00 Bazaar, gevarieerd magazine. Presentatie: Judi Spiers 17.30 Noticeboard 17.35 Poldarfc (2), zestlendeligq tv- serie met Robin Ellis. Jill Townsend, Clive Francis e.a. (herh.) 18.30 Bowls 19.00 Future world: The day the earth stood still, Amerikaanse sclence-fictionfllm ult 1951 van Robert Wise. Met o.a. Patricia Neal. Michael Rennie en Sam Jaffa 20.30 Sing, beast, sing, tekenfilm 20.40 Opart apace, informatieve se rie. Afl. 1: War widows 21.10 Courage to fall, vijfdelige do cumentaireserie over de pio niers van de moderne chirur gie. Afl. 1: Nerves of steel 22.00 Daylight robbery, tv-film met Joan Hlckson en Vivien Pickles in de hoofdrollen 22.55 Bowlt, samenvatting 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40-01 10 Tèlé-journal S Ondertiteling via TeleTekst. S) Tweetalige of stereo-uitzen ding. DZwart/wlt-uitzending. KEZwarl/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. SI Bij nlet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orglnele versie met ondertitels. ■S Bij nlet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wlt-ultzending in orglnele versie met ondertitels. sky channel 16.00 1 First run, popprogramma 16.30 IS Young, Free and Single, popprogramma 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Unda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkees, comedyserie 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie 18.57 Europees weerbericht 19.00 The New Dick van Dyke Show, comedyserie 19.30 Ptanet of the Apee, Ameri kaanse science-fictionserie. Afl.: The surgeon 20.25 Police story, avonturenserie. Afl.: Face for a shadow 21.23 Europees weerbericht 21.25 Mobil Motorsport News 22.00 Spaans voetbal 23.00 Soul in ths City, poppro gramma 00.00 Engelse Top 40 (herh.) 00.57-01.00 Europees weerbericht super channel 16.00 Ninno Firetto Totally Uva, popprogramma 17.00 Countdown, popprogramma met Erik de Zwart 18.00 Super Sonic, muziek, gasten en tekenfilms met Amanda Re- dington 19.00 Going for Gold, quizprogram ma gepresenteerd door Henry Kelly 19.30 The Spice of Life, documen taireserie over specerijen. Afl.: The spices of India 20.00 Teachers Only, comedyserie 20.30 Three of a Kind, comedyshow met Lenny Henry, Tracey Uit man en David Copperfield 21.00 Barnaby Jonas, misdaadserie. Afl.: Sunday: Doomsday 22.00 Super Channel News 22.30 Football 23.30 Europee# weerbericht 23.35 The 100 Guinea Cup, docu mentaire 00.30 Super Sonic, met Amanda Re- dington 01.30-02.30 Countdown mtv europe 00.00-24.00 Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Malken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 174X^ 17.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladium in New York. 22-00- 23.00 XPO, nieuwe videoclips gepresenteerd door Ray Cokes (herh.) tv 5 16.05 Magazine, programma over wetenschap en technologie 16.40 Play Beck 17.30 Kinderprogramma 18.00 Croque vsconces 18.40 Dee chiffres et des lettres 19.00 Nouveau Mond# 19.30 Showbiz, amusementspro gramma met Nicole Martin 20.20 Dossier John Nawmarfc 21.00 La bonne aventure 21.25 Chop Susy 22.00 Journaal 22.30 Magazine culture 23.00-23.45 Biondi and Co, praat programma met Janette Blondl en een gast nederland 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven TROS 15.30 Rosco's rad van avontuur 15.50 Het erfgoed Gulden burg, Duitse serie. Afl. 6: Met getrok ken mes 16.35 Max Havelaar, vierde lige serie naar de gelijknamige speel film van Fons Rademakers uit 1976. Afl. 3: De man van Lebak (herh.) NOS 17.30 W6-Journaal TROS 17.46 TROS Popformule, muziekprogram ma gepresenteerd door Martijn Krab bé rtbf 1 16.00 L'écran des vacancea, kinder programma 17.30 Nouba, nouba, te kenfilms duitsland 1 09.45 ZDF-Info Verbraucher 10.00 Heuta 10.23 BDie Insel, serie. Afl.: der Paulsenhof 11.05 Die Welten- bummler, documentaire 11.50 Step- K, Steine und Libellen (herh.) 12.25 so 12.55 Pereoverzicht 13.00- 13.15 Tageeechau 15.50 Tageaschau 16.00 Oas bittere Wort Exil 16.45 Spas» am Dienstag 17.45 Tagaa achau duitsland 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 16.00 Hauta 16.04 Die Schlümpfe, teken filmserie 16.15 Pfiff, sportprogramma 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierta 17.45 Schwarz auf Welss: Dia Jagd nach Schlagzeilen, quiz gepresen teerd door Dieter Thomas Heek bbc 1 07.35 Going for gold, spelprogramma 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast Urne, ontbijttelevisie 10.00 Nieuwe 10.05 Neighbours, tv-serie 10.20 CBI Conference 11.00 Nieuws 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 CBI Conference 13.30 Daytime live, gevarieerd lunc- hmagazine 14.00 Journaal 14.30 Neighbours, tv-serie 14.50 Going for gold, spelprogramma 15.15 Knots landing 16.00 Valerie, tv-serle 16.25 The clothes show, modemagazine 16.50 Children's BBC sky channel 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 5 Sky Trex 13.05 Another World 14.00 Best of a Country Practice 15.00 Transformers 15.30 Elephant Boy 16.00 The American Show 16.30 UK Despatch 17.00 The DJ Kat Show RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.02 Veronica Sport. 204)2 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 2220 Bewogen grensgangers. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. OOM AVRO: Easy listening. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 18.03 EO: Tijdsein. 1825 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 184» NOS: De Avondsplts. 19.02 AVRO: Get back. 20.02 Muziek met Meta. 22.02 Candlelight 18J0 De Klassieken II. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA Matinee. 22 00 Jazz-op-vier. Aad Bos. 23.00 Zout In de pap RADIO 5 18.10 VARA: Chips die je niet kunt eten - magazine. 1820 PP: Uitzending van de RPF. 1820 NOS: Programma voor blinden. 1820 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Voor buitenlanders. 2020 TELEAC: Gute Relse. 21.00 Personal Computer 2. 22.00 Handwerken. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Vla FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag voorat 1720 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-2120 Turks programma. Verder als radio 1. Radio Rijnmond: 174»- 194)0 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 1820 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 1923 Mohajlrin, voor Marokkanen. 20.03 Tropical. 21.03 Pronto, cursus Italiaans. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 2320-024)0 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Blzarla. 19.10 Zig-zag. Popmuziek. 22.05 Maneuvers in het donker. e tot twee. BRT 3 18.10 Intermezzo. 1820 Kaletdofoon (19). 19.00 Kroniek 1. Magazine. 1925 Muziek van deze tijd. 2020 Festival van Vlaanderen. 2220 Blues Jazz. 23.15 Kamermuziek. super channel morgen 07.00 Hippo 08.00 Nino Firatto Tot», ly Alive 09.00 Sons and Daughter* 09.25 Hair 09.50 Follow ma 10.05 Hold down a chord 10.15 Delia Smith's One is Fun 10.30 Play Golf 11.00 Super Soul 11.30 Are you Being Served? 12.00 Great Railway Journeys of the World 13.00 Going for Gold 13.30 Sons and Daughters 14.00 Who pays the Ferryman? 14.55 Europees weerbericht 15.00 Hippo 16.00 Nino Firetto Totally Live 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 0720 Nieuws. 0723 Echo-magazine. 0820 Postbus 900. 09.05 Mei de KRO. met Anne. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 Ratel. 11.02 KRO's Schone Kunsten. 11.05 Echo. 134)5 Echo-magazine. 144)5 VOO: Veronica Nieuwsradio RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 AVRO: Auto in? Avro aan! 0620 Uit studio en theater. 094)3 EO: De Muzikale Fruitmand. 104)3 Vrouw zijn. 1120 Ik zou wel eens willen weten. 124)3 Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 1320 VPRO: De plantage. 1320 Mar gr eet Dolman. 144)5 Rumoer. 1420 Klein concert. 15.07 Een uur Ischa. 1524 Vrije geluiden. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VARA: Holland wordt wakkert 094)3 Wessel van Diepen. 114)3 Angelique. 124)3 VARA's Steen Been Show. 14.03 Twee meter de lucht In. 164)3 De verrukkelijke vijftien RADIO 4 07.00 Nieuws. 074)2 TROS: Een goede morgen met Dick Houwaart. 09.00 Continu Klassiek 11.00 TROS Concertzaal. 1220 Nieuwe Klassieke platen. 13.00 Nieuws. 134)2 De klassieke top 10. 1320 Belcantorium. 164» NCRV: Het kunstbedrijf. RADIO 5 09.00 Nieuws. 094)2 NOS Sportief. 0925 Waterstanden. 09.30 RVU: De medaille. 10.00 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 10.50 Tekst en uitleg. 11.00 Studio 55. 124» Nieuws. 12.05 De verdieping. 12.45 Tegendraads geloven. 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 1320 NCRV-Leerspiegel. 14.15 Schoolradio. 14.30 TELEAC: Follow through. 15.00 NOS: Schone wereld. 16.00 Op de rand van het recht. Radio Weet: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-06.00 Ochtendmagazine. 12.00-134» Lunchuur. Radio Rijn mond: 07.00 Ochtendmagazine. 094» Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogram- ma. 14.00 Tineke Speksnijder. 164)0- 174» Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0S20 Uit de band 1120 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1323 Tussendoor. 144» 78 toeren tijd. Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 164» Neem je tijd. BRT 2 0520 Sjapoo 06.12 Hoop doet leven 10.03 Broccoli. Gevarieerde muziek. 1125 Mediatips. 124» Regioprogr. 13.10 Onvergetelijk. 1325 Orgelrecital Ivan Gullini. 144» Oe gewapende man. 174» Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 06.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee 104» Symfonische muziek van over- 11.00 Eigen opnamen. 12.05 TafelmuzJek. 13.10 Actueel. 1320 Joerg Demus 14.45 Het (voormalig) kamerorkest van de BRT.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9