Onderzoek naar vochtproblemen Middengebied S ïtjrtx njï Brandweerkazerne Oegstgeest mogelijk in Morsebelpolder Veiling Lions goed voor 40.000 gulden LEIDEN OMGEVING SaidteQowtatd MAANDAG 2 NOVEMBER 1987 PAGINA 8 i aan tafel Ferse worst met koolraap en aard appelen - citroen- griesmeelvla De benodigdheden voor twee personen zijn: 200 g verse worst, 25 g margari ne, mespunt bloem, 1 lepel tomatenpuree, aroma, basi licum; 500 g koolraap, zout, 8 g maizena, Vt dl melk, Vt dl kooknat, 5 g margarine, nootmuskaat; Vi tot 1 kg aardappelen; Vm liter melk, 30 g gries- meel, 30 g suiker, citroena roma, 1 lepel citroensap, jam. Zet de verse worst op in de braadpan met twee centime ter koud water. Breng het water aan de kook, draai de worst om en laat het water nog een paar tellen koken. Leg de rondom grijs gewor den worst op het omgekeer de deksel van de pan en schenk het kooknat in een schaaltje. Laat de margarine smelten in de braadpan, leg er de worst in en braad haar op een matig vuur, onder ge regeld keren en met het dek sel schuin op de pan, in twin tig minuten rondom bruin. Leg het vlees op een bord dat op de pan met kokende aardappelen is voorver warmd. Roer de bloem door het bakvet en warm het mengsel een paar minuten door. Voeg weinig kooknat toe met tomatenpuree, aroma en basilicum en laat de jus nog drie minuten zacht ko ken. Snijd de koolraap in plakken van een centimeter dikte; schil en was deze plakken en sriijd ze daarna in korte reep jes. Kook de groente in wei nig water met zout in vijf en twintig minuten gaar. Meng de maizena met de melk, voeg stevig roerende het kooknat toe en breng het mengsel al roerende aan de kook. Laat het sausje een mi nuut koken en voeg vervol gens de margarine en afge goten koolraap toe. Bestrooi de groente in de schaal met nootmuskaat. Breng de helft van de melk aan de kook, strooi er al roe rende een mengsel van gries- meel en suiker in en laat de vla vijf minuten zacht ko ken. Voeg van het vuur de overige koude melk toe. Meng de afgekoelde vla met citroenaroma en citroensap en garneer haar met jam. JEANNE >dienstuerlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 6 no vember waargenomen door apotheek Zuid-West in Leiden en apotheek Lin naeus in Leiden. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2. 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden. Leiderdorp. Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg. Voorschoten. Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. ..r I' i j' i' L ii 1: al p r" M" F Horizontaal: 1. onregelmatig, gril lig; 5. kledingstuk; 6. water doorla tende; 8. gehoororgaan; 9. kleef- mlddel; 11. soort paard; 13. lichte overjas; 14. meubelstuk; 16. deel v.e. boom; 18. naderhand; 21. sterk riekend gas; 23. wreedaard (fig.); 25. beroep; 26. bisschoppelij ke hoofdkerk; 27. vogelsnavel; 29. scheepsvloer; 30. roofdier. Verticaal: 1. hoofddeksel; 2. ver brandingsrest; 3.oosterlengte (afk.); 4. flesvormig hout; 5. zeil- vaartulg; 7. gewrichtsholte; 8. sluit band v.e. judopak; 10. verachtelijk; 12. duivel; 13. geestelijke; 15. mo degek; 17. gymrrastiektoestel; 18. raamvormlge opening; 19. exploi tant van schepen; 20. rekenkundig vraagstuk; 22. hemellichaam; 24. kledingstuk; 28. insekt; 29. Ild- OPLOSSING •ep 62 :fw '82 :ioj >2 tuoz ZZ -Ujos 02 ijepe-i '61 Uaioi gt :»oq LI :jbi si :ue>iep 'cl zi :u|uj 01 :iqo q :ujo)| l !|of s ;|06e>| 'to '6 :sb 2 Uejeq i :|«ao|U®A MOOIII oe :>t®P '62 :q»u LZ Iiuop "92 S2 :°J9U '62 :uozo 12 ïJejei 01 :>|Bj 91 '-IÖJB1 'H !|uiep ei. :se|q 'U :ujo6 '6 :joo e :>ie| 9 :sb[ S :>|OJBq I :|bb|U0Z|J0H CDA-top in Hillegom HILLEGOM Minister president Ruud Lubbers, CDA-fractievoorzitter Bert de Vries en partijvoorzitter Wim van Velzen spreken morgenavond in Treslong in Hillegom. De drie gaan in op het thema „de verant woordelijke samenleving". Aan de orde komen onder meer: de algemene politieke beschouwingen, de begro tingsbehandelingen en de partijdiscussies die binnen kort binnen het CDA zullen worden gevoerd. De bijeen komst begint om half acht. Bouvier doodt drachtig schaap WASSENAAR De bouvier die in de nacht van donderdag op vrijdag huis hield in weilan den bij de Dirk de Raetlaan, blijkt meer slacht offers te hebben gemaakt dan aanvankelijk werd gedacht. De hond doodde een drachtig schaap en verwondde vier geitjes. Volgens de politie zal de eigenaresse van de bouvier op dracht krijgen het dier te muilkorven. Volgens de heer W. Donders van de plaatselijke afde ling van de dierenbescherming is hij al drie keer eerder opgeroepen om de bouvier te van gen en naar zijn bazin te brengen. „Ik ben echt niet bang voor honden, maar deze bouvier is nogal bloeddorstig. De baas moet bij zijn hond en de hond moet bij zijn baas passen. Hier past men blijkbaar niet bij elkaar, anders zou de bazin wel beter op deze bouvier passen. Er moet dringend iets gebeuren, of moet deze hond eerst een kind aanvallen?", aldus Don ders. Inbraak in Oegstgeest OEGSTGEEST Een stereoin stallatie, CD's en een fototoestel zijn zaterdag tussen vier uur 's middags en tien uur 's avonds ge stolen uit een woning aan de Vincent van Goghlaan in Oegst geest. De bewoners hadden de deur niet op het nachtslot ge daan. De inbrekers konden daar door met een metalen plaatje het slot opendrukken. Zaterdagnacht werd nog geprobeerd in te bre ken in een woning aan de Cle matislaan. De dieven bewerkten het slot van de keukendeur met een schroevendraaier maar kre gen de deur niet open. Vernielingen aan auto's ALPHEN AAN DEN RIJN Aan 15 au to's zijn in de nacht van vrijdag op zater dag vernielingen aangericht. Anten nes, ruitewissers en spiegels werden afge broken. Enkele ban den werden lek ge stoken en op sommi ge motorkappen wa ren hakenkruisen aangebracht. De poli tie vermoedt dat er nog meer auto's zijn vernield, maar dat veel mensen geen aangifte doen. Strenge aanpak ontduiken hondenbelasting NIEUWKOOP De gemeen te Nieuwkoop gaat strenger controleren op het betalen van hondenbelasting. Alle inwo ners van de gemeente krijgen binnenkort een formulier waarop zij moeten invullen of zij wel of niet in het bezit van een hond zijn. Het niet nako men van deze verplichting le vert een boete op die. kan oplo pen tot een bedrag van 1.250 gulden. De gemeente heeft hiertoe besloten omdat zij ver moedt dat het betalen van de hondenbelasting met name in de nieuwbouwwijken op grote schaal ontdoken wordt. Diefstal via klap- raampje SASSENHEIM Na het forceren van een klapraampje is zaterdag ingebroken in een woning aan de Arend Verkleij- straat. De bewoners waren afwezig tus sen half een 's mid dags en half negen 's avonds. Er werd een bandrecorder meegenomen ter waarde van acht honderd gulden. Blokhut Scouting Warmond geopend WARMOND De drie fractie voorzitters in de Warmondse ge- meenteraad hebben gisteren d| t blokhut van Scouting Warmonc i op Kouden hoorn geopend. Geza j menlijk trokken zij de deurer i open. Daarna werd open huis ge-1{ houden. Hoewel de blokhut al I; enige tijd in gebruik was, is metu de officiële opening gewacht tot F het interieur aan de wensen vane de gebruikers was aangepast e Voor de scouts is hiermee een 8 einde gekomen aan de periods van behelpen met diverse loka- ties in de gemeente. Op Kouden-|l« hoorn staat nu een definitief ge- bouw in een voor de Scouts per^ fecte omgeving. NOORDWIJK De Noord wijkse woning bouwvereniging stelt een nieuw groot onderzoek in naar de vochtproblemen in het Middengebied- Noord. Ondanks dat de woningbouwvereniging een jaar geleden bij vijf tien woningen maatrege len heeft getroffen tegen de vochtoverlast, blijken de problemen nog lang niet verholpen te zijn. Be woners klagen nog steeds over het krom trekken van parket, klamme gor dijnen, aangeslagen meu belen, schimmel boven de plinten en achter de keu kenblokken waardoor het in de woningen gaat stin ken. Na klachten van bewoners uit de Morgenster, Zilverschoon, Haagwinde, Zeewinde en Dui zendblad werd ruim een jaar geleden een bouwtechnisch onderzoek gestart naar de oor zaken van het vocht in de wo ningen. Bij tien woningen werd de begane vloer geïso leerd. Bij vijf andere wonin gen werd drainage aangelegd door de woningen. Aanvanke lijk leken deze maatregelen ef fectief te zijn, maar inmiddels zijn de vochtproblemen terug gekomen. Coördinator-administrateur L. van der Lans: „We hebben nu het bureau DHV uit Amers foort ingeschakeld om een grootscheeps onderzoek in te stellen. Zij beperken zich niet tot bouwtechnische aspecten, maar kijken ook naar oorza ken buiten de woning. Vroege re slootjes, verdichting van de grond waardoor het water niet weg kan, de grondwaterstand: het kan allemaal de vochto verlast veroorzaken". De woningbouwvereniging wil aan de hand van de conclusies van dit rapport maatregelen nemen in alle woningen met klachten. „We willen van dit probleem af. De bewoners hebben recht op goede wonin gen. Behalve overlast speelt er immers ook de volksgezond heid mee. De hoge luchtvoch tigheid is voor mensen met aandoeningen aan de luchtwe- fen erg ongezond. Er zijn en- ele bewoners in het Midden gebied die daar last van heb ben", aldus Van der Lans. Het onderzoek begint volgen de week en moet eind decem ber zijn afgerond. Het kost 43.000 gulden. Over wat toe komstige maatregelen nog gaan kosten is nog niets be kend. Van der Lans: „We kun nen nu beter geld in een uitge breid onderzoek steken, dan straks maatregelen nemen die niet helpen. Dat kost veel meer geld". Victorveiling brengt ruim 90.000 gulden op NOORDWIJKERHOUT De Victorveiling heeft afgelopen weekeinde voorlopig 93.500 gulden opgebracht. Ongeveer 250 kopers zorgden er vrijdag avond voor dat het prijspeil voortdurend hoog lag zonder dat er echte uitschieters te no teren waren. Vanaf de vroege avond tot diep in de nacht was er geen prijs val te bespeuren. Er moest heel snel geveild worden omdat er bij elkaar ongeveer 700 artikelen aan de man moesten worden ge bracht. De organisatie is van gaan beperken. Ieder jaar ko men er 40 tot 50 nummers bij in de veilingboekjes, maar daardoor is steeds meer haast geboden. Daardoor wordt de veiling wat vlak, hoewel de veilingmeesters Henk en Ton Augustinus weer garant ston den voor het nodige amuse ment. De loterij had intussen alweer de traditionele 17.000 gulden opgebracht en nadat de veilingopbrengst en de op brengst van de advertenties daarbij waren opgeteld, bleek dat de Victor-parochie dit jaar de ton niet helemaal gehaald had. Fancy fair Oud Ade boekt goed resultaat cy fair van Oud Ade heeft dit jaar 40.200 gulden opgebracht. Dat is ongeveer hetzelfde als vorig jaar. De baten zijn voor de instandhouding van het dorps huis, het verenigingsleven en het uitgaansdagje van de bejaar den. De gratis verloting van de wekkerradio is gewonnen door Gerardje van Seggelen uit Oud Ade. Johan Hassing uit Rijpwe- tering won de schietwedstrijden voor volwassenen met 35 pun ten, Dolf Koetsier uit Oud Ade was het beste bij de kinder schietwedstrijden. De fietsverlo- ting werd gewonnen door Mar ry van Seggelen uit Oud Ade. Het bedrag van de consumen- tenmand was 81,96. Koos van der Poel was daar het dichtste bij met 82,25. Muriel Verhaar raadde het aantal bossen riet van het dak van een boerderij. Het waren er 2919 en zij zat er met 2875 het dichtste bij. De uit slagen van de grote loterij: eer ste prijs C. van der Star uit Rijpwetering met nr. 4275, tweede prijs dhr. Witteman uit Rijpwetering met nr. 5857, der de prijs fam. Van der Ploeg uit Rijpwetering met nr. 5929. De overige prijzen zijn gevallen op de nummers 4100, 158, 1176, 3694, 530, 5102, 3239, 907, 5343, 1081, 5932 en 1093. Burgemeester Verhoef onthult De Koppelstok Burgemeester P.J. Verhoef van Ter Aar heeft zaterdagoch tend het beeldhouwwerk De Koppelstok onthuld. De beelden groep is geplaatst bij de grote brug van Langeraar en stelt een groep mensen voor die „aan de koppelstok" schaatsen. De kunstenaar Marcus Ravenswaay heeft het beeld gemaakt. De onthulling werd opgeluisterd door een optreden van de Ter Aarse balletgroep en muziek van de muziekvereniging Arti et Religioni. Na afloop van de onthulling waren er skeel erwedstrijden. FOTO: WIM VAN NOORT Brandweer Nieuwkoop wint kringwedstrijd De vrijwillige brandweer van Nieuwkoop heeft zaterdag in Nieuwkoop de wedstrijd van de kring Alphen gewonnen. De kring Alphen bestaat uit tien brandweerkorpsen, waarvan er acht aan de wedstrijd meededen: Hazerswoude, Koudekerk aan den Rijn, Leimuiden, Nieuwkoop, Nieuwveen, Ter Aar, Woubrugge en Zevenhoven. De opdracht die ieder brandweerkorps kreeg was: bij de firma De Rijk aan de Energieweg 4 te Nieuwkoop is brand uitgebroken in het achterliggende kan toor. In het kantoor bevindt zich nog iemand, die gered dient te worden. De prijsuitreiking vond plaats in De Dulen, clubgebouw van S.V. Nieuwkoop. Op de achtste plaats eindigde Ter Aar, op de zevende Woubrugge, Nieuwkoop werd zesde, Koudekerk vijfde, Hazerswoude vierde, Zevenhoven derde en Leimuiden tweede. FOTO: WIM VAN NOORT OEGSTGEEST De nieuwe brandweerkazerne van Oegst geest wordt mogelijk gebouwd in de Morsebelpolder. Burge meester Sj. H. Scheenstra deel de dit zaterdag mee tijdens de behandeling van de begroting. Volgens Scheenstra moet er snel iets gebeuren. De huidige accommodatie aan de Dorps straat schiet wegens het ont breken van een instructielo kaal en douches schromelijk tekort. „In 1988 zullen er voor stellen worden gedaan", aldus de burgemeester. De huisvesting van het ambte lijk en bestuurlijk apparaat en mogelijk de bouw van een nieuw raadhuis, kwam niet aan bod. Dit hete hangijzer wordt tijdens een speciale bij eenkomst van de commissie algemene en bestuurlijke aan gelegenheden op 9 november behandeld. Zoals bekend wil de gemeente Oegstgeest meedoen aan een hulpfonds waarin de gerefor meerde kerk, de hervormde gemeente en de rooms-katho- lieke parochie zich verenigd hebben. Tijdens de behande ling van de begroting werd be kend dat ook Humanitas mee zal doen. De raad heeft er nog geen besluit over genomen. De opmerking van de PvdA dat een dergelijk fonds aanleiding zou kunnen geven tot discri minatie, als er een beroep op zou worden gedaan om extra financiële steun te verkrijgen, schoot bij de fractievoorzitter van het CDA, Verhagen, in het verkeerde keelgat: „De kerkelijke gezindte is van geen belang". De socialist Wegmans ver klaarde echter dat in zijn ach terban aversie bestaat tegen een dergelijk fonds in samen werking met de kerken. De CDA'er Verhagen stelde dat de socialisten het woord discri minatie moesten intrekken. Wegmans: „Wij hebben alleen maar willen aanduiden dat in de constructie een zekere schijn gewekt zou kunnen worden". Verhagen bleef er bij dat de PvdA met het ge bruik van het woord „discri minatie" de kerken in een kwaad daglicht heeft gesteld. Haaswijk De gemeente zal niet kiezen voor afremming van de wo ningbouw in Haaswijk. Het was voornamelijk de heer Van Eisen (PPR) die hier op aan drong om ook een volgende generatie Oegstgeesters in staat te stellen in Oegstgeest nog een woning te krijgen. Door teveel woningen ineens te bouwen komen er teveel mensen „van buiten" in de ge meente. De wethouder van on derwijs en welzijn, mevrouw Blom-de Kockvan Leeuwen bestreed dit. Het gaat niet al leen om woningwetwoningen maar ook om woningen voor economisch aan Oegstgeest ge- bondenen en ouders die bij hun kinderen willen wonen alsmede mensen uit de regio. „Oegstgeest heeft nog steeds een achterstand op het gebied van woningbouw in te lopen. Juist omdat de bouw in de ze ventiger jaren geruime tijd stil heeft gelegen". Men kan in Nederland nog niet zonder meer ontheffing van belasting verlenen aan de genen die rond moeten komen van een minimaal inkomen. Het moet nog steeds persoon lijk aangevraagd worden. De radicaal Van Eisen stelde dat aan „bekende gevallen" auto matisch ontheffing moet worden verleend. Wethouder Blom-de Koek van Leeuwen zegde toe dat er bii de aanslag voor de onroerend goedbelas- ting een bon zal worden ge voegd waarop men een formu lier voor ontheffing kan aan vragen. Van Eisen ging nog verder door voor te stellen een reeds ingevuld aanvraagfor mulier toe te voegen. Maar dit werd afgewezen als een te ver gaande overheidsbemoeienis. Oegstgeest is. ruimhartig tea opzichte van asielzoekers. De gemeente stelt jaarlijks wonin gen beschikbaar, maar krijgt darvoor geen extra contingent. Het woonwagenkampje aan de Haarlemmerstraatweg zal niet verder uitgebreid worden. Ten aanzien van de plaatsing van een buurthuis in de wijk Bui- tenlust op een terrein van de woningbouwvereniging Bui- tenlust, lijkt het er op dat de woningbouwvereniging het verzet daartegen zal opgeven. Fietsverkeer Verhagen, benadrukte dat er ten aanzien van het fietsver keer vanuit Buitenlust, nabij het Rijnzichtwegviaduct, nu eens daadwerkelijk iets moet gaan gebeuren. Tweerichtings verkeer voor fietsers onder het viaduct ontbreekt waar door het verkeersreglement aldaar massaal wordt over schreden. „Het Rijnzichtweg viaduct is permanent in dis cussie tussen gemeente en ver keer en waterstaat. De ge meente heeft nu plannen ten aanzien van het verkeer al daar maar de plannen van het In ijltempo door begroting OEGSTGEEST Op een wat ongebruikelijk tijd stip, namelijk zaterdag, werkte de gemeenteraad van Oegstgeest zich in een ijltempo door de begro ting voor 1988 heen. Dit kon snel, dankzij het feit dat men zogenoemde ver korte algemene beschou wingen hield. Het voorle zen daarvan kostte bedui pad", dat men had uitge zet met een uur werd overschreden. De partijen toonden zich in het alge meen tevreden met de gang van zaken. Na ruim zes uur bijeen geweest te zijn ging men akkoord met de begroting 1988. departement schijnen nog ver der te gaan", aldus wethouder Kohlbeck. De trottoirs in de gemeente verkeren veelal niet in een al te beste staat. Er moet echter bezuinigd worden op groot on derhoud. In de beschouwingen liet de radicaal Van Eisen we ten het onverteerbaar te vin den dat sommige trottoirs er slecht bij liggen. Dit levert ge vaar op voor de voetgangers. B en W kwamen zaterdag tot de slotsom een bezuiniging van 26.000 gulden op het betegelen voor het komende jaar onge daan te maken. Milieu Het CDA Vrouwenberaad houdt morgen samen met het Alphense CDA-bestuur een thema-avond over het milieu. Plaats van handeling is De Thermen aan de Cantharel 4 in Alphen. aan den Rijn. Aanvang acht uur. De toegang is gratis. Er zijn drie sprekers uitgenodigd; Henk Habermehl, CDA-raadslid, Jaap Breek, milieu-educatief medewerken bij de gemeente Alphen en Dick Overheul, werkzaam op het bureau mi lieuzaken van de gemeente. Watervogels De vogel werkgroep Koude kerk/Hazerswoude en om streken houdt morgenavond in zaal 't Veen in Roelofa- rendsveen een informatie avond over „Watervogels in de winter". Met behulp van dia's en geluidsopnamen worden zwanen, eenden, meeuwen en ralachtigen ten tonele gevoerd. De bijeen komst begint om half acht en de toegang is gratis. Meer in- lich tingen: telefoon 0 71 - 893006. Kerkeveiling In hotel-restaurant De Beurs aan de Voorstraat in Noord- wijk-Binnen wordt morgen avond de kerkeveiling van de parochie Sint Jeroen gehou den. De veiling begint om acht uur. Bestuur Ad Deutekom is de nieuwe secretaris van schietvereni ging Sint Hubertus in Voor hout. Hij werd vrijdagavond gekozen tijdens de algemene ledenvergadering. Aad Kaan-, dorp werd de nieuwe pen ningmeester en Peter Hoek bestuurslid. Piet van Werkho ven bleef voorzitter. Het be stuur van de vereniging is te ruggebracht van zeven naar vijf personen. Ton van der Zwalm is de vijfde man. Bazar De bazar voor de Nederlands r' Hervormde kerk op De Kaag heeft zaterdag 8.678,- opge bracht. De belangstelling was groot en 's avonds deden ruim 100 personen mee aan het kie- nen. De hoofdprijs van de 4 grote loterij, een reischeque van duizend gulden, werd ge- - wonnen door Hans Biemond. Zonnebloem De belangstelling voor de ont spanningsmiddag van de Zon nebloem voor ouderen, zieken, en gehandicapten uit Oegst geest en de Bollenstreek, za terdag in de aula van het Rijnlands Lyceum in Oegst geest, was zeer groot. Door de operettevereniging De Trou badours de operette „Eine nacht in Venidig" van Johan Strauss opgevoerd. De aanwe zigen hebben zeer genoten} van de operette. Koor en or kest waren goed op dreef. Bloembollen De bloembollenmarkt vrijdag en zaterdag in Zoeter woude werd gehouden voor het lees- en schrijfproject in - Noord-Ghana heeft zo'n 1.500,- opgebracht. Beide da- f gen was er in en rond Ons I Huis een goede belangstelling a en de zendingscommissie van de hervormde gemeente toon de zich na afloop tevreden want de hele „handel" was uitverkocht en de opbrengst vrijwel gelijk aan vorig jaar. Het ligt in de bedoeling met het geld twee degelijke fietsen aan te schaffen. Voor het projcet is het van belang dat de mensen zich gemakkelijk 1,0 kunnen verplaatsen. Fietsen, vormen daarbij een onmis baar vervoermiddel. ROELOFARENDSVEEN De vierde Lions Herfstveiling i Café Heemskerk in Roelofarendsveen heeft dit weekeinde ruil :j! 40.000 gulden opgebracht: bijna 9.000 gulden hiervan was aft komstig van sponsors en adverteerders in het veilingboekje. Dtr baten waren dit jaar voor de Stichting Geestelijk GehandicapO- Kind (GGK), Hockeyclub Alkemade en Muziekvereniging Door- Gunst Verkregen (DGV). Zoals gebruikelijk gingen talloze kazen, bossen paling, rolladei en planten voor goed geld, grif van de hand. De aangeboden bal- Ion vaarten boven Alkemade brachten respectievelijk 475 en 4O0U gulden op. Onder het actieve koperspubliek bevonden zich on--, der anderen burgemeester A. H. Meerburg en wethouder W. Nugteren, die tot grote hilariteit van het overige koperspubliek door veilingmeesters Piet Broekhof en Cor Noordermeer tal van '.5! kavels in de maag geplitst kregen. De stembanden van de heel t Broekhof leken onverwoestbaar en het was vooral zijn tomelozt inzet die leidde tot de uiteindelijke veilingopbrengst. j Tot groot vermaak van de zaal liet Broekhof bui*gemeestei fc Meerburg zitten met kavel 172, zijnde het gratis vervoer van een. koe van of naar de veemarkt in Leiden. Hij speculeerde erop dal Meerburg het door wethouder L. Beelen aangeboden schaap zoi kopen. Het lieve beest belandde na de veiling echter in de weid R van dijkgraaf Uit den Boogaard. Later op de avond werd maar liefst 250 gulden gulden betaald voor een avondje oppassen U( door Ria van der Meer. Het kavel bestond uit de opmerkelijk combinatie van een fles cognac met rollade. M! Rond half twee 's nachts was het gedaan met de 400 kavels,' waarna de voorzitter van de fundraisingcommissie van de Lions Jan Uit de Bogaard, iedereen bedankte voor het welslagen vai de vierde Herfstveiling.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 8