Castricum laat DIOK niet gaan Eerste overwinning voor LZ'86 Leiden heeft patent op gelijke spelen Goud voor Mark Schouten £eldóc ©olifant The Bassets onderuit bij REL Uitstekende prestatie Leidse schaak jeugd Moraal opnieuw elfde I MAANDAG 2 NOVEMBER 1987 PAGINA 18 LEIDEN Rugby-ereklasser The Bas sets had goede hoop op winst, maar kwam in Etten-Leur niet verder dan een 15-6 verlies. Bij de rust was het al 9-6. Minerva won in de promotieklasse met 19-6 van Old Tigers. Kicks van REL-speler Joost Gielen en Mar tin Groeneveld aan Sassenheimzijde vorm den de openingsscores: 3-3. Een try van in ternational Dirk-Jan Straathof zorgde voor een Brabantse voorsprong. Gielen noverteer- de bovendien: 9-3. Nog voor de wisseling schopte Groeneveld de bal uit een strafschop tussen de palen: 9-6. Verder kwam het krampachtig spelende The Bassets niet meer. REL was als eerste uit de stress gekomen. En kon na de voordelige ruststand de voor sprong uitbouwen naar 15-6. Het was René Sakko, die de bal over de Sassenheimse try- lijn bracht en drukte. Gielen schopte raak uit de conversie. Met name de derde rij van REL had een belangrijke bijdrage in de winst geleverd. Minerva won van Old Tigers. En dat terwijl de bezoekende vereniging de score opende. Na de try werd de extra schop benut. Een try van Jan de Wit was het Leidse antwoord, terwijl Jan-Willem van Doorn de stand ge lijk trok met de conversie. Dezelfde Van Doorn maakte er 9-6, 12-6 en 15-6 van. Het betrof hier penaltykicks. In de slotfase con verteerde Van Doorn nog een keer, toen de opkomende fullback Adriaan Verheul uitste kend had gedrukt. LEIDSE TAEKWONDO SUCCESSEN IN DELFT LEIDEN Vier Leidenaars zijn gisteren, tij dens de Taekwon-do Stijlkampioenschappen in Delft, kampioen van West-Nederland gewor den. Michel de Ligny werd eerste bij de senio ren tot en met groene band, Iwan op de Dreest zegevierde bij de jeugd tot en met bruine band. Bij de jeugd tot en met blauwe band toonde Pascal van Es zich de sterkste, terwijl de titel bij de dames tot en met blauwe band naar Si- mone van der Zeeuw ging. Michel Giezen en Monique Brandt werden in hun klasse tweede; voor Ernst Verbeek, Michel Riethoven, Rob van der Zeeuw, Woek Opschoor en Steven Par don was brons weggelegd. De elf prijswinnaars zijn allen lid van sportschool Aad van de Luit, dat gisteren de meeste medailles won. Formule zakt terug LEIDEN Formule Leiden is na de tweede speeldag van de nationale bow lingleague nog niet verder gekomen dan de zevende positie. De hoofdklasser scoorde gisteren in Amstelveen „slechts" drie wedstrijdpunten en raakte derhalve op vijf punten achter de koploper. De nieuwe banen van Amstelveen waren niet geschikt voor de Leidse bowlers, want zowel de wedstrijden tegen het thuisspelende De Kegel, als tegen Nationale Nederlanden en De Boer, beide uit Vlaardingen, gingen met 1-2 verloren. Individueel was Jan Snik het minst slecht: 1043 over 6 games. LEIDEN Het jeugdteam van de Leidse schaakbond heeft beslag gelegd op een uitstekende gedeelde derde plaats in het Hutton-toernooi. De twintig Leidse scha kers onder de twintig jaar scoorden 12 punten, waarbij een aantal halfjes in de tijdnoodfase onterecht verloren §ing. Slechts de Noord-Hollandse (15 punten) en de ticht-Gooise bond kwamen tot een hoger résltaat. De punten kwamen voornamelijk van de top en de staart, het middenveld liet het afweten. Op het eerste bord won Paul Schrama eerst een kwaliteit en vervolgens de partij. Ook het drietal LSG-ers Raoul vanm Ketel, Annemarie Benssehop en Richard Goddijn schoven hun opponenten soepel van het bord. Op het tweede bord verloor Gert Jan Baas en met hem de beide andere Alphen-spelers. De laatste vijf borden zorgden voor een prachtige vier uit vijf. De invitatiegroep van het Artopa-toernooi in Lisse werd een ov«-winning voor Jan Bakker. De speler van De Zwarte pion Erolongeerde zijn titel met een 100% score. Op de tweede plaats elandde de heer Reyneveld, die tot 4 uit 5 kwam. Het open ra- pid-toernooi dat tegelijkertijd plaatsvond kende een verrassende winnaar. Favoriet Adrian Clemens, eerste-tiental speler van LSG, legde het af tegen zijn voormalige clubgenoot Simon Duin dam. Daarnaast stond Duindam slechts een enkele remise af te gen Fred van Randen uit Hillegom, zodat hij met 4,5 ui 5 over tuigend de eerste plaats opeiste. Clemens volgde op een punt achterstand. LEIDEN In Roermond bezorgden de herenhoc keyers van Leiden Con cordia haar eerste punt. Het lijkt wel alsof de ploeg niet anders meer weet dan gelijk te spelen. De eveneens uitspelende dames van de LMHC ver gisten zich in de kracht van Strawberries en wer den met 4-2 teruggewe zen. Noord wijk verloor thuis een puntje tegen Rosmalen en behoudt aansluiting aan de kop. Alecto rangschikt zich door een 2-0 verlies tegen Zwart Wit voorlopig in de middenmoot. De heren van Roomburg schaarden zich door een gelijkspel ook onder de mindere go den in hun afdeling. Leiden maakte er in Roer mond een duel vol onver wachte gebeurtenissen van. Het kwam door goed aanval lend hockey op een 2-0 voor sprong door doelpunten van Harmen Jansen Schoonhoven uit een strafcomer en Friso van Deursen uit een rebound. Het geluk was daarna niet aan Leidse zijde wqaar het het uit breiden van de voorsprongf betrof. Doelpunten werden af gekeurd, opgelegde kansen ge mist, terwijl de tegenstander maximaal rendement uit de aanvallende acties haalde. Zij scoorden vlak voor tijd nog de gelijkmaker: 2-2. Bob Jan Die- trien verdiende door vele on navolgbare akties het predi kaat van beste speler. Room burg speelde op eigen terrein een goede wedstrijd tegen het al jaren in de eerste klasse meedraaiend Asvion. In een felle wedstrijd hield de arbi trage de teugels strak. De tweede strafcomer van Asvion stuitte op keeper Seys, maar via de rebound was het wel raak (0-1). Peter Verheggen, de uitstekende Leidse ausput- zer, moest persoonlijk opruk ken om de gelijkmaker aan te tekenen. Ondanks dat ontston den er te vaak chaotische situ aties in de verdediging van Roomburg. Het voortdurend in gevaar komen van deze 1-1 stand was voor coach Suyk voldoende aanleiding om de verdediging te reorganiseren. Enerzijds had dit tot gevolg dat Roomburg tot betere kan sen kwam en het de tegenstan der meer op eigen helft hield. Het leidde echter de aandacht af van de mandekking achter in, waardoor de Schiedammers uit een counter een strafbal konden forceren die benut werd: 2-1. Roomburg kon in de laatste twee minuten nog net een gelijkspel veilig stel len, doordat Max Ligtenberg scoorde uit de rebound van een strafcomer. De dames van Leiden zijn de laatse tijd zeker niet onder de indruk van hun eigen presta ties. Een ver boven eigen kun nen spelend Strawberries deed daar in IJmuiden nog een schepje bovenop. Leiden had het 4-2 verlies echter geheel aan zichzelf te wijten, aange zien aan alle vier de tegen doelpunten een verdedigings- fout ten grondslag lag. On danks het feit dat de Leidse dames gedurende de gehele wedstrijd tegen een achter stand aan moesten kijken, wa ren er halverwege de tweede helft, op een stand van 3-2, perspectieven op een gelijk spel. Deze werden spoedig de grond in geboord door een vierde Strawberrie-treffer. Beide Leidse treffers kwamen op naam van Catelijne Kra nendonk. De Noord wij kse vrouwen gingen volledig voor de over wining thuis tegen Rosmalen. Binnen 10 minuten was het al 2-0, doordat Alexandra van Kan de keepster fraai om speelde en Renate van der Bent een strafcomer direct in schoot. De toch al pijn lijdende keepster Liesbeth Niezen kreeg nog voor rust twee doel punten achter haar kiezen en werd daarna vervangen. Jac queline de Groot frommelde Noordwijk na rust naar 3-2, maar moest even later twee maal een tijdstraf incasseren toen zij haar ongenoegen uitte na de gelijkmaker van Rosma len. Alecto bleek in Breda niet opgewassen te zijn tegen het individueel sterke Zwart Wit. Het spel van de thuis ploeg had net iets meer drei ging in zich dan dat van de Leiderdorpsen. Niet eerder dan in de tweede helft kwam Zwart Wit op voorsprong uit een strafcomer. Op een onze ker stilliggen van de bal volg de een zeker en doordringend schot. Doordat de Bredase keepster in grote vorm ver keerde werd een hand vol goede kansen van Alecto om zeep geholpen. Acht minuten voor tijd besliste Zwart Wit de wedstrijd, ditmaal uit de re bound van een strafcomer (2- 0). In de tweede klasse bij de heren behoudt Alecto de kop doordat het op eigen terrein met 2-0 won van Zoetermeer. Forescate desillusioneerde Groen Geel volledig met een 5-1 zege, na een 1-0 achter stand bij rust. Erik Kruismul- der scoorde twee maal uit een strafcomer. LEIDEN Het is DIOK niet gelukt zich in de ereklasse rugby definitief af te scheiden van rivaal Castricum. In een spannend duel hield de regerend landskampioen de Leid se équipe op 12-12, zo dat de ploegen samen bovenaan blijven staan. Wel heeft DIOK nog een wedstrijd tegoed. De eerste helft was voor het vijftiental van coach Theo Snijders. Castri cum toonde daarna niet voor niets titelhouder te zijn. Met goed tegenspel werd de nadelige rust stand van 12-3 volledig weggewerkt. Aanvankelijk leek er niets aan de hand voor DIOK. Met zeer goed werk van de derderijers, de verbindings schakel tussen de scrum en de driekwarters, werd de score na een benutte penal tykick van Mark Michelse snel opgevoerd. Al na een kwartier werd het 9-0. Ro nald Vermeulen zette een schitterende lijnaanval op. Via Dik Berghout kwam het ovaal bij Diederik de Renardel de Lavalette. Die zette met een al even fraaie schijnbeweging de hele Ca- stricumse verdediging op het verkeerde been, om vervolgens te drukken. Het schot van Michelse tussen de palen betekende daarop 9-0. Castricum kreeg hal verwege wat meer grip op het spel en vergaarde drie strafkicks. Het lukte inter national André Marker pas de derde keer raak te schie ten. Vlak voor rust benutte Michelse eveneens een pe- naltyschop, zodat met 12-3 werd gewisseld. De landskampioen wenste zich niet bij een dergelijke achterstand neer te leggen. Onder leiding van de uit blinkende Mats Marker werd de jacht naar tegen treffers ingezet. Na een uur spelen benutte broer Mar ker een strafschop, waarna DIOK zich slechts bij vla gen onder de Castricumse druk kon uitwurmen. Op die momenten was de ploeg Erik-Jan Berendsen torent hoog boven drie Castricummers overwicht werd in de stand niet uitgedrukt: 12-12 meteen gevaarlijk, maar Castricum gaf in die fase duidelijk de toon aan. De Leidse trylijn werd regel matig dicht genaderd, doch Castricum kreeg de bal er niet overheen. Toch schopte Hans Marker, de volgende telg uit hetzelfde rugbyge- zin, vanaf de 25 yardslijn door de palen: 12-9. Enkele minuten voor tijd, nadat André Marker al weer twee strafkicks had gemist, was hijzelf verantwoordelijk voor de remise. De dropgoal zou geen gevolg meer krij gen. Ook niet, toen een hal- uit. Het hier getoonde FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN ve minuut voor tijd Castri cum op 40 meter koos voor de trap na een overtreding van Kees Kloots. Marker legde een halve meter te weinig in zijn schot, zodat de 12-12 op het scorebord bleef. TJEERD SCHEFFER ASSEN - Opnieuw is Mart Moraal in de voor de vierde maal c rij door Axel Koenders beheerste Asser-wintertriathlon ni< verder gekomen dan een elfde plaats. De Oegstgeester kwam minuut $n 18 seconden tekort om zich bij de tien snelsten I voegen. Waren vorig jaar de anderen gewoonweg sterker, d keer speelde vooral overmacht en slordigheid een belangrijk rol bij het missen van het gestelde doel. Het begon al slecht bij het eerste onderdeel, 22 kilometer hardlo pen. Moraal noteerde een tijd van 1 uur en 28 minuten, wat tei opzichte van de naaste concurrenten direct al een forse achtei stand opleverde. Zijn tegenvallende chrono was echter groten 1 deels te wijten aan een hardnekkige scheenbeenblessure, di Moraal in de weken voorafgaand aan de 4e wintertriathlon dus danig parten speelde dat er weinig looptrainingen konde i worden uitgevoerd. Als 28-ste klom de streekgenoot vervolgen f$ op de fiets. Tijdens de 104 af te leggen kilometers kwam in dez klassering weinig verandering, waardoor Moraal met goede ui! zichten op een hoge klassering weer terugkeerde bij de ijsbaai Een zoekgeraakt registratie-kaartje kostte de Oegstgeester ten slotte zijn felbegeerde top-tien klassering. Zeker vier minute vertraging liep de marathon-B schaatser op, een gat wat on danks een prima gereden laatste onderdeel te groot bleek te zijr Moraal kwam uit op een tijd van 5.49.25. Van onze zwemmedewerker. LEIDEN Tijdens dit af gelopen weekeinde waren er Kring A wedstrijden. Dit betekende voor alle meisjes de vlinderslag- nummers en voor de jon gens de rugslag. De twee ling Dennis en Mark Schouten waren met Ka rin Stastra het meest op vallende. Terwijl Dennis op de 100 m rug onder de limiet voor de Winter kampioenschappen bleef wist zijn broer toch door een uitstekende 50 m met de gouden medaille naar huis te gaan. Mark eerste met 33.8 en 1.14.6 en Den nis met 35.0 en 1.13.7 (li miet NWK 1.14.0). Ook clubgenoot Karin Stastra behaalde een limiet, zij finish te in 1.14.0 op de 100 m vlin derslag wat precies de limiet inhield. Stastra werd op de 50 m vlinder in 34.5 ook eerste en dit hield dus een gouden plak totaal gezien in. Bij de meisjes onder de 14 jaar was het Nancy Kijk in de Veg- te, die met goud naar huis ging 33.1 op de 50 m, 1.12.2 op de 100 m en 2.39.5 op de 200 m vlinderslag. Leiderdorpse Maaike Paarel wist ondanks een schouderblessure toch nog beslag te leggen op een derde totaal plaats 34.5 op 20 m, 1.13.1 op 100 m en 2.51.2 op de 200 m vlinderslag bij de 14-jj rige. Bij de meisjes onder de 1 en bij de dames wisten tw( Leidse zwemsters beslag leggen op het zilver in 31.8 1.09.3 en 2.36.8 wist de 15-jar ge Ingrid van Veen haar se zoen tijden van verleden jaj te evenaren. Geralda Boekwi was de dame die 2de werd 32.2, 1.11.5 en 2.47.2 Op c vlinderslag nummers was h( verder nog Fleur Bakker di derde werd in 37.9 en 1.36. Als laatste was het Antoin j* van Weerden die een medaill wist te veroveren, hij werd b de heren tweede in 31.5, 1.05 en 2.23.7 op de rugcrawlnum mers. Verder waren er dit weekein 'A de ook nog Kring C wedstri eg den in Katwijk. Als enige Le i°r denaar wist Paul Ravensbetne gen in de prijzen te vallen. D was op de 100 m vrije slag joi r gens onder de 16 in 1.04. Pr Voor de zwemvereniging A ra kemade uit Roelofarendsvec waren er tijdens deze wei £z strijd behoorlijk wat prijze "1 Twee prijzen waren er vcm rc Manon Hogentoorn bij c meisjes onder de 14. Voor Mi non was het goud op de 100 i vrijeslag in 1.10.6 en zilver o e de 100 m schoolslag in 1.33. Verder was er nog goud vo Melanie van der Holst en i 10-jarige Debby Elstgeest. Va der Holst zwom bij de meisjt .onder de 12 jaar 1.17.1 op c Sr 100 m vrije slag. De klein 1 Elstgeest tikte in 1.46.5 aan c de 100 m schoolslag. LEIDEN De waterpo- loërs van LZ'86 boekten hun eerste overwinning in de hoofdklasse. DZV werd met 14-11 ruim ver slagen. Stadgenoot de Zijl/LGB verloor verras send een punt bij promo vendus Brandenburg: 8-8. De topper Polar Bears - AZC werd door de Alphe- naren met 8-6 in hun voordeel beslist. In de tweede klasse behield Vi- vax de leiding, dankzij een nipte 10-9 overwin ning bij KZC. In de eerste thuiswedstrijd te gen De Robben liet LZ86 al zien dat ze in het eigen 5 mei- bad moeilijk te bestrijden is. Toen bleef de ploeg van trai ner Hans Parrel nog met lege handen. Zaterdag was DZV, toch met bepaalde aspiraties aan de competitie gestart, de eerste ploeg die met de neus op de feiten (puntverlies) werd gedrukt. In de eerste periode konden de Delftenaren de heersende problemen (mid- voor Wiggert Deelen hoefde zich vanwege een conflict met trainer Kranstauber niet eens om te kleden) nog aardig ver bloemen. Mede omdat de zóne verdediging van LZ niet goed sloot kon DZV in deze fase een 4-2 voorsprong nemen. Het tweede part bracht de omme keer. Zowel verdedigend als aanvallend draaide het Leidse team toen op volle toeren en scoorde maar liefst vijf maal, tegen DZV slechts één. Deze klap kwam DZV niet meer te- boven. LZ bouwde de stand rustig uit zonder zelf nog in gevaar te komen. Periodestan den: 2-4; 7-5; 12-8; 14-11. Doel puntenmakers: Wilco van de Zeeuw 5; Bobbie Brebde 3; Marco Mulder 2; Michel van de Zeeuw 2; Ruud Muusse 1 en Frans van der Brink 1. De Zijl/LGB liep na de twee knappe overwinningen op DZV en VZC bijna tegen haar eerste nederlaag op. Tegen Brandenburg mocht de Leidse titelpretendent zelfs nog blij zijn met een punt, want Gert- Jan Slobbe schoot pas twintig seconden voor tijd de gelijk maker binnen. Hierna kreeg Brandenburg nog een man meer, maar die kans werd niet benut. In de meer spannende dan goed wedstrijd probeerde de Zijl de zaak in de slotfase te forceren. Dit pakte echter verkeerd uit, want de aanval len waren te doorzichtig van opzet en de man meer-situaties werden niet benut. Branden burg daarentegen, maakte twee van de spaarzame kansen wel af en nam zodoende een 8- 7 voorsprong. De debutant zag de Zijl vlak voor tijd echter toch nog langszij komen. On danks dit verliespunt staat de Zijl wel alleen op de tweede plaats, omdat de concurrenten Polar Bears en De Robben bei de verloren. Periodestanden: 3-3; 4-5; 6-7; 8-8. Doelpunten makers: Alex van Belkum 4; Hans Nieuwenburg 2; Gert- Jan Slobbe 1 en Marc van Bel kum 1. AZC kwam de eerste wed strijd zonder Stan van Belkum goed door. Ook in de altijd las tige uitwedstrijd tegen Polar Bears vorig seizoen ging AZC met 7-4 de boot in handhaafden de Alphenaren de ongeslagen status. Ewout van Winsen, de laatste tijd weer regelmatig op zijn oude niveau spelend, benadrukte het overwicht van zijn ploeg: „Vanaf de 3-5 vlak vodr het einde van de tweede periode zijn we niet echt meer in ge vaar geweest. Steeds als Polar Bears aansluiting leek te krij gen sloegen wij weer een gat van twee doelpunten". Over het spelen zonder Van Belkum zei Van Winsen het volgende: Iedere speler krijgt nu wat meer verantwoordelijkheid. Als je Stan's kwaliteiten even buiten beschouwing laat, mis sen we gewoon een speler in het geheel. En dat kan ons wel eens op gaan breken in wed strijden, waarin we veel per soonlijke fouten oplopen. Ten slotte is onze basis erg smal", aldus Van Winsen. Naast Van Winsen liet ook Remco Piel- stroom zich nadrukkelijk gel den. Hij draaide met twee doelpunten (5-7 en 5-8) in het vierde part de wedstrijd defi nitief op slot. Periodestanden: 1-3; 3-5; 5-6; 6-8. Doelpunten makers: Remco Pielstroom 4; Ewout van Winsen 2; Arco Verboom 2. Tweedeklasser Vivax kon een zeker lijkende overwinning slechts dankzij keeper Joep di Duynhoven vasthoude Jeugdspeler Serge Dietz ha s< Vivax in de derde periode m -v drie doelpunten op rij een ve lige 5-8 voorsprong bezorg KZC kwam in de slotfase ecl di ter nog angstig dichtbij, ma or bij 9-1Ö klonk voor de Oegs de geestenaren het verlossen) w fluitsignaal. Periodestanden: la 3; 2-5; 5-8; 9-10. Doelpunte: de makers: Jack Frauenfelder sli Serge Dietz 3; Dick van gt Bosch 2 en Jeroen Plasmeii 1. De Leidse damesploegen a den het dit weekeinde goe#to Vanuit het verre Veenda nam eersteklasser I Zijl/LGB tegen Bubble tw( punten mee naar huis. Peri destanden: 2-2; 3-2; 3-4; 6-8. doelpunten werden gescooi door Margareth van Veen Marion Rijsbergen (2), Esth Redegeld en debutante Went, Barendse elk 1. LZ'86 won ec h( klasse lager met maar lief hc 11-2 van ZPB/Unico 2. ge ki

Leidse Courant | 1987 | | pagina 18